Verkoop huizen Othene stagneert Driehoek multifunctioneel E Zeeuws-Vlaamse monumenten zaterdag voor het publiek open PZC Zomermarkt in Sint-Jansteen Terhole blijft vechten voor rondweg om kern 1 Nieuw-Namen vraagt verkeersveiligheid in Hulsterloostraat Toename van aantalu EHBO-tiandelingen I bij strandwachten Deelname Hulst aan plan vestingsteden lijkt een brug te ver Zwemvierdaagse !»p( >ev Iti zeeland 20 Terneuzense vastgoedbedrijf gaat acquisitie verzorgen DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1995 SINT-JANSTEEN - In het kader van het 100-jarig bestaan houdt de plaatselijke fanfare Sint Jan zaterdag 9 september een ou derwetse zomermarkt. De markt wordt mede mogelijk ge maakt door het feestcomité uit de Waalse plaats Vresse sur Se- mois. De Steense muziekvereni ging brengt geregeld een muzi kaal bezoek aan het 160 inwo ners tellende Waalse dorpje. Ruim zeventig inwoners bren- gen zaterdag een tegenbezoek aan Sint-Jansteen. Op het Martje van Wartje be mant de delegatie zeven kraampjes met oude ambachten en produkten uit eigen streek zo als bier, tabaksprodukten, hesp en honing. Bijzonder is de hou ten replica van de eerste trein (1835) op de lijn Mechelen-Brus- sel, die de gasten meenemen. Deze replica is gebouwd naar aanleiding van de viering van het 150-jarig bestaan van België. Het voertuig bestaat uit een lo comotief en wagon met een tota le lengte van tien meter. Belang stellenden kunnen met de trein een ritje maken in de omgeving. Tevens wordt met de trein tel kens een bezoek gebracht aan het vlasbedrijf van de familie Mortier in Sint-Jansteen. Vanuit de Zeeuws-Vlaamse re gio worden kaas- en broodpro- dukten, streekbieren en vlas- produkten gepresenteerd. De zomermarkt wordt om 10.30 uur geopend en duurt tot 17.00 uur. De fanfare en drumband Sint Jan geeft 's middags een wijkconcert. Daarnaast verzor gen hoornblazers uit het Belgi sche Nafraiture diverse optre dens. In het kader van de jubileumvie ring zal de Steense fanfare ook proberen nieuwe leden te wer ven. Op dinsdag 19 september wordt er gestart met een oplei ding muzikale vorming. In to taal omvat de opleiding zo'n 25 lessen, in notenleer. ritmiek, me lodische vorming en het bespe len van een instrument. van onze verslaggever TERNEUZEN - Het Terneuzen se vastgoedbedrijf Project- bouw Zeeland gaat de Rijswijk- se projectontwikkelaar Mabon bv helpen bij het ontwikkelen van de nieuwe woonwijk Othe ne. Mabon heeft de hulp inge roepen van de Zeeuws-Vlaamse onderneming, omdat tot nu toe de verkoop van de woningen in van een medewerker NIEUW-NAMEN - De dorps raad Nieuw-Namen maakt zich sterk voor de verkeersveilig heid in de Hulsterloostraat. De ze doorgaande verkeersader in het dorp heeft veel weg van een racebaan zegt bestuurslid P. De- deckere van de dorpsraad. Dins dagavond besloot de dorpsraad de kwestie in november aan te kaarten bij burgemeester en wethouders van Hulst. De verkeersremmende lus aan het begin van de Hulsterloo straat, die enkele jaren geleden werd aangebracht, blijkt weinig Viswedstrijd MIDDELBURG - De Hengel sportvereniging Middelburg houdt, in samenwerking met Brammetje Dump, zondag 17 september een internationale viswedstrijd in Dishoek. Deze begint om 10.00 uur en duurt tot omstreeks 14.00 uur. De hoofd prijs bestaat uit 1500 gulden contant. Deelnemers kunnen zich nog tot één uur voor aan vang inscvhrijven in De Cou- burg in Koudekerke. of geen effect te sorteren. Na het nemen van de lus trappen vele automobilisten het gaspedaal weer diep in. Dit leidt niet alleen tot verkeersgevaarlijke situa ties, maar geeft ook geluidsover last voor de bewoners van de straat. Een handtekeningenlijst van de betrokken bewoners on dersteunt de actie van de dorps raad. De dorpsraad zal zich, voor het overleg met b en w, eerst la ten informaren door de stichting Regionale Organisatie Ver keersveiligheid Zeeland (ROVZ). Het advies van deze stichting wordt meegenomen naar b en w. De dorpsraad gaat ook pleiten voor de ontvangst van de tv-zen- ders RTL5, Veronica en SBS6 in het dorp. Nieuw-Namen betrekt haar signalen vanuit België via de kabelmaatschappij Elektra- bel. Bij het overleg zal ook de Zeeuwse kabelmaatschappij Ze- katel betrokken worden. Vol gens de gemeente hangt aan het doorgeven van de signalen van deze drie zenders naar Nieuw- Namen een prijskaartje van 26 duizend gulden. In het verleden moesten de inwoners van Nieuw-Namen ook al enig ge duld oefenen voordat zij RTL4 konden bekijken. van onze verslaggeefster TERHOLE - De dorpsraad van Terhole blijft zich sterk maken voor een rondweg om de kern. De dorpsraad wil samen met de wijkagent een 'nette' actie op Nieuw-Namen viert kermis NIEUW-NAMEN - Het grens dorp Nieuw-Namen houdt het komende weekeinde de jaar lijkse kermis. Zaterdagmiddag start om 13.15 uur vanaf zaal St. Cecilia een au- to-oriëntatietocht over 60 kilo meter. 's Avonds maken ver schillende regionale muziekver enigingen een rondgang. Ook zondagmiddag geven fanfares acte de presence. Naast een rondgang concerteren zij vanaf 15.00 uur in het clublokaal van fanfare de Scheldezonen. Maandagmorgen begint om 10.00 uur in de RK kerk een heili ge mis voor de overleden paro chianen. Na afloop van de dienst stalt de jeugd in het gemeen schapscentrum De Kauter spul letjes uit voor de rommelmarkt, 's Middags staat er voor de kin deren stoeptekenen op het pro gramma. De kermis wordt afge sloten met een wielerkoers voor A- en B-trimmers en recreanten. De koers gaat over 60 kilometer; men start om 14.30 uur in de Hul sterloostraat. De horeca speelt met kaartingen en schietingen op de liggende wip in op de ker mis. Scouting Sluis viert jubileum met eredienst SLUIS - Scouting Sluis houdt zondag om 11.00 uur een oeucu- menische dienst ter ere van het gouden jubileum in de rooms- katholieke kerk in Sluis. In eerste instantie wilden de padvinders in de open lucht dankzeggen, maar - zowel met het oog op slecht weer als op de te verwachten drukte van win kelend publiek - nu is toch be sloten om naar een godshuis uit te wijken. De rest van het eerder aangekondigde feestprogram ma gaat wel gewoon door. Het feestweekend begint morgen, vrijdag, met een disco in 't Zoute Vestje en een kampvuur - niet gevaarlijk door het gebruik van vuurkorven - op de Groote Markt van Sluis. het nïeuwbouwplan maar niet op gang wilde komen. Mabon wil nu gebruik maken van Projectbouws kennis van de lokale markt. Vooraleerst zal het Terneuzense bedrijf de verkoop van woningen in het plan voor rekening nemen. Directeur W. S. A. de Winter sluit niet uit dat op termijn ook zijn bouwbe drijf (Imotec) en zijn architecten voor de bouwactiviteiten in de Othenepolder worden ingescha keld. „Zeker als er kleine hoe veelheden woningen moeten worden gebouwd, dat loont het niet voor Mabon om zijn eigen bedrijf in te schakelen. Dat is pas het geval als er vijftig wonin gen in een bouwstroom ge bouwd dienen te worden, maar daar ziet het voorlopig niet naar uit", zei De Winter dinsdag. Vraagtekens Vertegenwoordigers van Mabon en Projectbouw hebben zich de afgelopen weken gebogen over de ontwerpen van de woningen die in Othene gebouwd moeten worden. Voor de nieuwe huizen was wel belangstelling, maar de kandidaat-kopers plaatsen vrij wel allemaal vraagtekens bij de gebruiksmogelijkheden van de woningen. De nieuwe partners zijn bij het aanpassen van de ontwerpen zoveel mogelijk aan de wensen van de belangstellen den tegemoet gekomen. „Niet alleen hebben we de gebruiks mogelijkheden vergroot, we hebben ook nog iets kunnen doen aan de prijzen. Die gaan iets omlaag", aldus De Winter. Vooralsnog is het niet de bedoe ling dat de projectontwikke laars gaan morrelen aan de pla nuitleg. De nieuwe woonwijk, naar een ontwerp van Ashok Bahlotra en Huub Niessen van het bureau Kuiper Compagnons uit Rotterdam, zal een bijzonder karakter krijgen met veel groen, verspreide waterpartijen en niet alledaags wegenpatroon. Ook de te bouwen woningen zullen voor een groot deel architecto nisch afwijken van wat er elders in de regio Zeeuws-Vlaanderen gebouwd wordt. Dinsdag be spraken de medewerkers van de projectontwikkelaars en verte genwoordigers van de gemeente Terneuzen de herziene plannen en het nieuwe samenwerkings verband. Na afloop van het beraad beves tigde wethouder J. van Rooijen (volkshuisvesting) dat Mabon een partner in de regio heeft ge vonden voor de acquisitie. „Voor de gemeente maakt dit niets uit. Wij hebben een overeenkomst met Mabon voor de ontwikke ling van de wijk Othene. Als deze projectontwikkelaar meent een partner te moeten zoeken in de streek is dat prima. Als daarmee de ontwikkeling van de wijk voorspoediger verloopt, dan is dat mooi meegenomen", aldus Van Rooijen. touw zetten om te protesteren tegen de definitieve afsluiting van de Havendijk. Rijkswater staat neemt nog dit jaar ver keersremmende maatregelen bij de entree van de kern. De dorpsraad vergaderde dins dagavond over de handreikin gen die Rijkswaterstaat de be woners heeft gedaan. De bewo ners konden hun mening geven over een aantal voorgestelde maatregelen, zoals verkeersrem mers (als in Zaamslag), verkeers lichten, drempels of een trottoir band langs het fietspad. J. Freij- zer, voorzitster van de dorps raad, liet woensdagochtend de heer Vinke van Rijkswaterstaat weten dat de bewoners, zo was tijdens de dorpsraadsvergade ring gebleken, grote voorstan ders zijn van een lus in de Hul- sterweg aan de randen van de kern. Zij zijn 'pertinent' tegen een opstaande rand langs het ge hele fietspad. „Die lussen in de weg hadden er al lang moeten liggen. Dat roepen we al jaren", vat Freijzer de algemene mening samen. De eerdere verlegging van het fietspad en de plaatsing van een opstaande rand langs dit deel van het fietspad heeft niet het gewenste effect gehad, meent zij. Bromfietsers vermijden de knik in het fietspad en pakken de weg, bedoeld voor auto's, en au tomobilisten komen - doordat de rand de weg optisch kleiner maakt - op de verkeerde weg helft terecht. Daarom adviseer de de dorpsraad Rijkswater staat geen trottoirband langs de rest van het fietspad aan te leg gen. De inwoners waren verdeeld over het plaatsen van drempels of verkeerslichten. Sommigen vreesden een toename van de overlast door remmend en op trekkend verkeer. Unaniem wa ren zij van mening dat de afslui ting van de Havendijk voor doorgaand verkeer door water schap Hulster Ambacht niet door mag gaan. Zij vrezen een enorme toename van verkeer in de kern. Dagelijks moeten 900 automobilisten vanaf de Hul- sterweg de Notendijk op en af. Het wordt alsmaar lastiger om tussen de stroom auto's door te komen, verwachtte Freijzer. Zij heeft Rijkswaterstaat voor gesteld om te beginnen met de lussen en na verloop van tijd kij ken hoe deze maatregel heeft bij gedragen aan het beperken van de snelheid in de bebouwde kom. Dat is Rijkswaterstaat in ieder geval van plan, zo kreeg Freijzer te horen. Samen met basisscholier Rik van Goethem, peuter Marion Cortvriendt en een bestuurslid van de buurtvereniging opent wethou der A. Stahl-Hemelsoet De Driehoek. van onze verslaggever TERNEUZEN - Van buiten is De Drie hoek niet echt mooi, geeft de Terneuzense architect C. Kempe woensdag direct toe. Door de golfplaten en de teerlagen op platte daken ('een industriële overkap ping') lijkt het gebouw op het eerste ge zicht nog het meest op een loods. „Had het gebouw pal aan de straat gestaan dan had het waarschijnlijk een iets ander ui terlijk gekregen." Toch geeft een fraaie afwerking aan de hoeken en het gebruik van een aantal 'glasstenen' het pand ook aan de buiten kant al een bepaald cachet. De waarachti ge pracht van De Driehoek - de naam is ontleend aan het drietal hoofdgebruikers De Zuidlandschool, peuterspeelzaal Pim Pam Poentje en de buurtvereniging Ser- lippens - bevindt zich binnen. Ruim an derhalf jaar geleden ging de Zuidland school voor een groot deel in vlammen op, maar de leerkrachten en de kinderen van de basisschool hebben een prachtige school teruggekregen. Voor de peuters en leidsters van Pim Pam Poentje gaat het gezegde 'in de brand, uit de brand', achteraf gezien, helemaal op. Behalve een fantastische nieuwe speel zaal hebben de peuters ook een ruimte ge kregen waar ze kunnen rennen, fietsen en van een demontabele glijbaan roetsjen. Architect Kempe biechtte op: „Ik heb al gehoord dat mensen de peuterspeelzaal het mooist vinden. Ik zal dan ook maar di rect bekennen dat mijn zoontje van drie Pim Pam Poentje bezoekt." De derde poot van De Driehoek wordt be zet door buurtvereniging Serlippens, die op de bovenverdieping een eigen ruimte heeft gekregen. Alle noodzakelijke voor zieningen bevinden zich in principe op de eigen verdieping maar tijdens drukke fes tiviteiten kan bijvoorbeeld gebruik ge maakt worden van extra toiletruimte van de Zuidlandschool. Trots Alle sprekers en gebruikers waren het er woensdag bij de officiële opening over foto Charles Strijd eens dat de wijk Serlippens een buurt voorziening 'om trots op te wezen' rijker is. Met een zeer krap budget - een kleine twee miljoen voor gebouw en geheel nieu we inventaris - zijn maximale resultaten geboekt. In de toekomst kunnen waar schijnlijk nog meer bewoners en instellin gen gebruik maken van het gebouw, denkt directeur J. Snelders van de Stich ting Welzijn Terneuzen. Zo is de buurtvereniging samen met enke le tieners al bezig om te kijken of er een tienersoos voor 12- tot 16-jarigen op poten vast te zetten. De jongste tieners zouden zich moeten kunnen uitleven in de ruimte die overdag door de peuters als ren- en fietsruimte wordt benut. De Stichting Toonbeeld is van plan een cursus expres sie te geven op de verdieping van de buurtvereniging. Het zou allemaal prima passen in de filosofie van welzijnswethou der A. Stahl-Hemelsoet. „Een gezamen lijk gebruik van De Driehoek versterkt de functies van alle onderdelen", verwacht de wethouder. van onze verslaggeefster TERNEUZEN - Het schijnt dat de bewoners van 't Rüzement (Retranchement) zich lang, heel lang geleden aan een verschrik kelijk misdrijf hebben schuldig gemaakt. Men dacht dat de be manning van een schip dat eens in het Zwin voer - toen de zeearm nog een open en goed be vaarbaar water was - de pest had. Uit angst voor besmetting staken de inwoners het comple te schip in brand. Zodoende ko men zij aan de naam Mensen branders. 'Over Papvreters, Windmakers en Mensenbranders' heet de ten toonstelling over 'bijnamen uit het landje van Cadzand' die za terdag te zien is in vier musea in West-Zeeuws-Vlaanderen. Het Streekmuseum in IJzendijke, het Visserijmuseum in Bres- kens, het Archeologisch Mu seum in Aardenburg" en het Vlaemsch Erfgoed in Groede be lichten die dag - Open Monu mentendag' - de historie van de omliggende dorpen. De landelijke Open Monumen tendag is ook voor beheerders en eigenaars van oude boerderijen, kerken, woonhuizen, molens en stadspoorten in Zeeuws-Vlaan deren aanleiding om tussen 10.00 en 16.00 uur (in sommige gemeenten 17.00 uur) de deuren voor het publiek te openen. Dat doen zij dan ook massaal. In Aardenburg zijn het de Kaai- poort, de rooms-katholieke kerk, de doopsgezinde kerk, ga lerie GaleRichel, het Burger weeshuis, de Sint Baafskerk en "t Hartje van Aardenburg te be zichtigen. Retranchement zet zijn nederlands hervormde kerk voor belangstellenden open. Dat laatste doen ook Sint Anna ter Muiden, Cadzand, Groede, Hoofdplaat, Nieuwvliet, Water landkerkje, IJzendijke en Bier vliet. Kerken Aan monumentale kerken zijn verder de rooms-katholieke kerk in Koewacht en Zuiddorpe (de gerenoveerde kapelletjes), de evangelische lutherse kerk in Groede en de Willibrordus basi liek in Hulst te zien. Molens draaien of zijn open in Retranchement, Sluis, IJzendij ke, Hoek, Schoondijke, Zuidzan- de, Biervliet, Spui, Sas van Gent (alleen buitenzijde) en Hulst. De molenaars zijn aanwezig om uit- leg te geven. In dorpshuis 't Oude Raedthuis in Biervliet is een tentoonstel ling ingericht met gebruiksvoor werpen uit de veertiende en vijf tiende eeuw. Deze voorwerpen kwamen in 1992 bij opgravingen naar boven. Voor rondwandelin gen met gids kunnen bezoekers ook in het dorpshuis terecht. Rondleidingen langs en in de verschillende monumenten zijn niet alleen in Biervliet te maken. De gemeente Sluis-Aardenburg heeft samen met de gemeente Oostburg een Open Monumen tendagroute samengesteld. De route brengt geïnteresseerden bij tal van monumenten in West-Zeeuws-Vlaanderen. Ook vanaf het gemeentehuis aan de Westkade in Sas van Gent star ten rondleidingen. Deze voeren onder meer langs het onderaard se gangenstelsel in de Molen berg en het oude klooster, de ou de verdedigingswerken en het oude sluisje op het kanaalei land. Het museum in Westdorpe en de Speije houden open huis. In Hulst worden rondleidingen verzorgd vanaf het VW-kan- toor. Tijdens de wandeling wordt onder meer het stadhuis, het Baudeloo-klooster en het streekmuseum aangedaan. Ver der kunnen belangstellenden kennismaken met de oud-pleis- tocen groeve in Nieuw-Namen. Axel biedt mensen de gelegen heid de fortenroute te fietsen. De route loopt langs of beg'int bij het streekmuseum in Axel. Verder staan het Belfort in Sluis, het Streeklandbouwmuseum Agrimuda in Sint Anna ter Mui den en het Schelpenmuseum in Zaamslag op het programma van de Open Monumentendag. De gemeente Hontenisse heeft ervoor gekozen dit jaar niet mee te doen. De molen in Klooster- zande wordt op dit moment ge renoveerd en bovendien hebben enkele eigenaars van monumen ten aangegeven een jaartje te willen overslaan. van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Dankzij het mooie weer, de langdurige oos tenwind en de hoge temperatu ren hebben de Zeeuwse strand wachten deze zomer hun han den vol gehad. Opvallend was het stijgende aantal EHBO-han- delingen. Bij de meeste behan delingen ging het om wespeste- ken. De strandwachten spreken over een ware wespenplaag die langs de Zeeuwse kust heeft ge woed. Met de kwallebeten viel het op de meeste plaatsen mee. Vorige week zijn in vrijwel alle kustplaatsen de strandposten weer dicht gegaan. Bij de meeste strandbrigades is het resultaat van een lang strandseizoen ove rigens nog niet op een rijtje ge zet. Toch hebben de brigades de indruk dat het aantal EHBO- handelingen toeneemt en het aantal reddingen in vergelijking met vorig jaar is afgenomen of gelijk gebleven. De vrijwilligers van de Van Dix- hoornbrigade die over de stran den van Dishoek en Zoutelande waakten hadden bovendien een hoog aantal zoekgeraakte kin deren. Achtentwintig keer wer den de posten benaderd door on geruste ouders die hun kinderen kwijt waren. Daarnaast moesten de strandwachten zevenentwin tig keer op zoek naar zoekge raakte ouders. De ambulance moest er zes keer bij worden ge haald, één keer voor een toerist die bij een duik in het zand te rechtkwam en nekletsel had op gelopen. In Domburg waren de strand wachten meerdere keren betrok ken bij een redding. Voor twee zwemmers, die vermoedelijk in de problemen waren gekomen door een hartstilstand, kwam de redding te laat. Soms waren de reddingen spectaculair zoals in augustus toen een toerist werd gered door middel van een men selijke keten. In tegenstelling- tot in Zoutelande en Dishoek moesten weinig badgasten wor den behandeld voor kwallebe ten. »EN I schouwen, vermoedt dat hett-je maken heeft met de grootte |hap de stranden. Op de net opgesje Sti ten stranden, zoals dat van jjend< nesse, waren er meer zoekrjjpesi dingen dan elders. jet m Een paar keer moest het hi$ Zw dienstvoertuig van de brigsjoep worden ingezet bij ernstig (en z: wonden. Een keer moest qorg i meisje met hyperventilatie fer Zi onderkoelingsverschijnselen p gro van het strand in Scharendien ve worden gehaald. De straip he wachten assisteerden ook bij(a de van boord halen van een manjes in rugletsel en een gescheurde roze t had opgelopen door een val wam een steiger. Het ontruimen 4), Dj' een stuk strand waar een «boe sant-granaat was gevonden \prd. voor de vrijwilligers een nieiaroots ie. De jrie kt Coma laa!i neme In West-Zeeuws-Vlaandefyena moesten de strandwachten tatus eerste dag van het seizoen afolen-i actie komen bij een redding ijallag een Belgisch koppel. De vrop-000- was ernstig gewond en moes|°wa! coma per helikopter naar g 1 ziekenhuis in Brugge worden|Janla bracht. Zij is naderhand terg. Des gekomen om de strandwachjueriri persoonlijk te bedanken. *0,66. wat volgens C. Lips, ambtenpoel bij de gemeente Oostburg g"* coördinator van de strandwaf ten, veel te weinig gebeurt, uro Jelgiè ]oach jruss "ivaal ervaring. AXEL Opgespoten Ook langs de Schouwse kust wa ren dit jaar weinig kwallen, maar des te meer wespen. Op sommi ge dagen kwamen wel twintig mensen met wespesteken naar de strandposten. Met de zoekge raakte kinderen viel het dit jaar mee. Ronald Persoon, secretaris van de reddingsbrigade Westen- Expositie - In de bibliothf in Axel is tot en met 23 septt ber de expositie 'Vrouwen, ulj thuis' te zien. De tentoonstell heeft plaats naar aanleiding de Vierde Wereld Vrouwen cj ferentie in Beijing in China. Een groot voorvechtster vanl motto van deze conferentie lijkheid, ontwikkeling en vred (Was koningin Wilhelmina. De bliotheek laat dan ook fol zien van deze onafhankelijke zelfverzekerde vrouw. Verder licht de bibliotheek een aan vrouwelijke schrijfsters. Ve! geven in hun werk een v; schrijnende beschrijving een vrouwenleven in een one geschikte positie. Anderen schrijven in hun boeken vï .nfJ wen die hun positie ontstiji Sp Df en zich ontwikkelen tot zelfsl laarn Ier Si :en k iet o verw an d ijd d< leel acht el m liche iedar ferva lopte t )ij he dige vrouwen. ;0P SCl Ot an oi iric di van een medewerker HULST - De commissie Cultu rele Zaken van Hulst vindt de eindversie van het plan voor de Nederlandse Vestingsteden op een aantal onderdelen nog te vaag en voor de gemeente niet uitvoerbaar. Het plan werd sa mengesteld door onderzoeksbu reau 'Marktplan Adviesgroep'. Het is de bedoeling dat de deel nemende gemeenten gezamen lijk een sterkere marktpositie gaan verwerven binnen de toe ristische markt en dat het toe risme in de individuele ves tingsteden wordt versterkt. Het plan bevat basisprojecten, zoals een door alle betrokken ge meenten te gebruiken logo, een vestingstedenbrochure, een col lectief entree- of presentatie bord, een landelijke vestingste- dendag, opname in de ANWB Dagtochtenpocket, uitgave van een boekje in het kader van de open-monumentendag en een placemat-campagne. Placemats Bij het laatste, speciale place mats voor de horecabedrijven in Hulst, verwacht wethouder P. P. V. Weemaes weinig mede werking van de ondernemers. „De horeca zit hier niet op te wachten. Ze hebben liever een placemat op tafel liggen met re clame van hun eigen bedrijf. Ook worden ze vaak benaderd door bedrijven die ze gratis aan bieden. De ondernemers willen eventueel wel als er één thema wordt afgedrukt." Het is nu nog de bedoeling dat er placemats worden gedrukt met een over zicht van alle vestingsteden. Maar er zijn meer knelpunten. Commissielid G. de Croock is bang dat de ondernemers Hulst een te grote rol toebedei krijgen en daardoor het cull le aspect naar de achtergro wordt verbannen. „Ik gun het horeca om een graantje mee pikken, maar het moet niet bedoeling zijn dat onze geme te naast koopstad, straks toeristencentrum naar buil wordt gebracht." Mevrouw van Hest vreest dat de gemee: moeilijk een duidelijk stei op het beleid kan drukken als ondernemer veel moet betal Ook heeft ze nog een and zorg: „Ik ben bang dat wij aan het totaal-pakket zoals in het plan staat omschrei gaan verslikken. Laten wij stuk voor stuk gaan aanpi ken." Ook J. A. Habraken (PvdA) vraagtekens bij verschillend* aspecten die in het plan voor vestingsteden worden genoei „Onze gemeente moet twin! duizend gulden bijdragen de eerste twee jaar. Wore daarvan alle kosten betaald! vroeg hij zich af. Volgens houder Weemaes worden allf de dingen die in het plan sti van dat geld bekostigd. Extra jj formatieborden moeten van de gemeente worden cieerd. Ook vraagt Habraken zich al het ministerie van Economisi Zaken al heeft toegezegd aan de vestingsteden te zul) bijdragen. De wethouder toe dat er nog geen definitii beslissing is genomen. Een tegenwoordiger uit Den heeft wel gezegd dat Den een budget heeft van 2,5 milfl nt gulden voor dergelijke projeci ,jjj en dat er niet wordt verwal dat de vestingsteden buiten boot zullen vallen. 1 ,Hl :h< van een medewerker KLOOSTERZANDE - In het openluchtzwembad De Honte in Kloosterzande begint maan dag de jaarlijkse zwemvier daagse. Vrijdag de laatste dag van dit evenement wordt te vens op een feestelijke wijze het zwemseizoen afgesloten. De op brengst van de zwemvierdaag se is dit jaar bestemd voor een Unicef-project in Vietnam. Voor de bevolking daar worden wa terbronnen geslagen. De gesponsorde deelnemers aan de vierdaagse hebben vijf dagen de gelegenheid om de vereiste vier baantjes te trekken, Kinde- VEW Itujvoonl net e in be neer listen itfale-J inez 'Pgeg n ell huis nu ourt 'ERN lonk le tw che 1 end s ;en B oos ijkef :en wi lerlaf 1 'ude lonk lartsr ie tijc aiiing ipstri üngs,' ïpronj lidel iverw %ike iers, ïerur ijvei 'oor d )e soi Honk Rónst ren tot tien jaar zwemmen dal S lijks 250 meter. De oudere de nemers moeten telkens 500 fy0nde ter afleggen. Op de sluitings(l8,3o-i vrijdag, is het zwembad geopfjvan sp. tot middernacht. li.O-4-i Met sfeerverlichting en muzf jkati' staan er verschillende activity ten op het programma. DejelL^* kan vanaf 19.00 uur in twee tijdscategoriën schatduikjdevan Voor de oudere zwemfanatenli6,oo-i gint om 20.00 uur.'tropical dljMastei Er worden dan ruim 500 haljjp5-i tanden en zo'n 20 kg tropi* 00"2 schelpen in het water geg°i^QsP Alles wat de bezoekers vanjMasle] sluitingsevenement opcuuK.43.1 mogen ze mee naai' huis neii'j

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 28