is slechte zaak Uitblijven MER Aandacht voor duurzaam bouwen Discussies en Chinese mode 't Geveltje moet weer wit worden Toch proef zeeforel in het Veer se Meer zeeland DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1995 18 n lezers schrijven universitair geslaagd Thoolse wethouder P. van Schetsen (66) onverwacht overleden ZMF: Nu gedwongen procedures baggeren Westerschelde optimaal te benutten Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op In de PZC verschenen berichten' artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Open brieve:] oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdrage]! mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht vod inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Aap In de PZC van 29-8 stond een fo to van HM koningin Beatrix en een aap. Zonder de schoolmees ter te willen uithangen, veroor loof ik mij u erop te attenderen dat de aap aan Hare Majesteit niets anders is verschuldigd dan een mate van menselijke teder heid. Uw onderschrift doet ech ter anders vermoeden, want het beestje wordt als 'orang oetang' als 'een die (financieel) schuldig is' omschreven. Het woord 'o- rang' betekent 'mens' en 'oe tang' betekent 'schuld'. Het dier heet 'orang (h)oetan' en dat be tekent 'bos-mens'. A. J. van Pesch Hogezoom 42 Burgh-Haamstede Beachvolleybal II Naar aanleiding van een inge zonden brief van de heer Joosse (PZC 29-8) over het beachvolley bal op de markt in Middelburg, wil ik als een van de organisato ren hier op reageren. Wij moeten helaas toegeven dat het geluids niveau aan de harde kant was en zullen daar volgend jaar zeker rekening mee houden. Onze ex cuses hiervoor aan een ieder die hier last van heeft gehad. Ik vind het echter wel een beetje over dreven en kortzichtig om voor die reden de sponsors op te roe pen zich terug te trekken voor volgend jaar, zeker omdat er zo veel mensen waren die wel die twee dagen genoten en blij wa ren dat er weer eens totaal iets anders werd georganiseerd in Middelburg. De heer Joosse moet zich ook realiseren dat het onmogelijk is om het iedereen naar de zin te maken. Het is erg makkelijk om in je luie stoel te zitten, bij het minste geringste te gaan klagen en de volgende dag een lullig stukje in de krant te zetten. Ook vind ik het erg overdreven en onterecht dat de heer Joosse in zijn brief de beachvolleybal en de f 100.000 schade in één adem noemt, ter wijl nota bene de medewerkers van de beachvolleybal de dader 's nachts in de kraag hebben ge vat en vervolgens aan de politie hebben overgeleverd. Wat is nu overlast? Voor mij geldt nog steeds: „Wie niets doet, maakt geen fouten." Ik vrees voor de heer Joosse dat hij maar weinig fouten maakt. A.W. Leendertse Parelplein 44 Middelburg Beachvolleybal het Big Building Syndroom. Hij! is dus gefixeerd op nieuwbouw] of tenminste verbouw (zo moei ook de mooie concertzaal ij- Middelburg aangepast worder aan de 'eisen' van deze tijd). Om zijn doel te bereiken goochelt hij met cijfermateriaal, poneert ver onderstellingen, als zijnde vast staande gegevens, laat Zeeland vergrijzen, verandert zo nodi» van mening, bagatelliseert dt mogelijkheden van het Arse naaltheater en Het Beest er, heeft zodoende weinig tijd vooi goedkope en/of creatieve alter natieven. Een paar jaar geleder heeft meneer Peys een gloed nieuw theatercomplex gereali seerd in Etten-Leur. Toch ko men de grote theaterproductie niet verder dan Breda. Waaron denkt hij dat ze dan wel naa: Zeeland zullen komen? Overigens blijkt de gemeenti] Etten-Leur aan het After Bi; Building Syndroom te lijder! want dank zij de nieuwbouv] gaan ze nu gebukt onder een renhoge schuldenlast. Mevrouw CM. v. Menrj Westwal God Met enige verbazing heb ik het stukje gelezen van de heer Joos se (PZC, 29-8) over de overlast tijdens de beachvolley op de markt. Misschien zou de heer Joosse bij het schrijven van een nieuw stukje over overlast en ergernis sen, zich misschien kunnen be denken, dat voor het opzetten van een dergelijk evenement, een aantal mensen (vrijwilligers) zich naast hun dagtaak al een halfjaar hebben ingespannen om dit mogelijk te maken. Diverse (horeca)ondernemers hebben financiële risico's dur ven nemen als sponsors. Het fi nanciële gewin stond zelfs op de achtergrond, omdat de kernge dachte achter dergelijke evene menten is dat Middelburg een aantrekkelijke stad is voor zijn inwoners en zijn gasten. Dat is niet alleen in het belang van de horeca, maar van de ge hele middenstand en gemeente. Het nuttigen van een glaasje al cohol, koffie of fris (overigens een aanvaard maatschappelijk verschijnsel) is misschien wel noodzakelijk om eventuele ver liezen te dekken. Desalnietemin wil ik de heer Joosse uitnodigen op mijn kos ten eenmaal naar de Gentse feesten te gaan. (een 10 daags evenement) Om te zien wat er mogelijk is en hoeveel mensen plezier kunnen hebben, als een hele stad meewerkt aan een groot feest. Mocht de heer Joosse hierna nog niet overtuigd zijn dan raad ik hem en eventuele volgelingen aan om in de weilanden van Wal cheren een leegstaande bunker te zoeken, uitstekend geïso leerd, gegarandeerd geluids dicht en alcoholvrij in plaats van in de binnenstad van Middel burg te willen wonen. C.W. Wesdorp Damplein 20-24 Middelburg (discussie gesloten) Theater Enkele weken geleden stond in de PZC, dat het bijzonder goed ging met de kaartverkoop voor de Prins van Oranje, sommige voorstellingen zouden reeds zijn uitverkocht. Toch meent de heer Peys (PZC, 30-8), dat hij geen verantwoording kan blijven ne men voor de exploitatie van de 'Prins', als op die plaats geen nieuw zalencomplex komt. Nu is de financiële commissie van de gemeente Goes zeer realistisch. De kosten voor een nieuw (ver nieuwd) zalencomplex blijven onverantwoord hoog, dus nee. Meneer Peys richt zijn aandacht nu weer op Middelburg, want hij heeft last van het zogenaamde Nieuwe Zalen Complex Com plex (NZCC) of - in vaktermen - Wachtlijsten I Het artikel in de PZC van 1 sep tember 'Lange wachtlijsten b: tehuizen' doet wel een bellet]- rinkelen. Neem de situatie va' mijn oma. Na een revalidatiepe riode (na een operatie) van ca. maanden in verpleeghuis Tel Schorre, werd zij goed genoe; bevonden om naar huis terug k keren. Het is nu 4 maanden late: en nog zit ze in het verpleeghuis terwijl ze daar dus niet mee| hoort. De oorzaak hiervoor ligt in absurde draaimolen van de bu| reaucratie. Het verstreksein: vereiste aanpassingen van onj a's huis. De carrousel staat 03 het gemak stil bij iedere insta! tie die betrokken is bij beslui: vorming over en uitvoering vd deze aanpassingen. Papiera gaan van bureau naai' bureaus! weer terug. De totale absurdita van dit getreuzel kwam tot absolute climax toen oma aa vraagformulieren geretournef kreeg: ze had het jaarinkom-: ingevuld in plaats van maandinkomen! Dit voorbeeld staat niet op zit Een plaats in een verpleeghii met alle uitstekende intensif verzorging die daar bij h( daar heeft iedereen die het nofl heeft recht op. Als administi rr tieve traagheid er toe leidt dj gezonde mensen deze innemen ten koste van mens: die deze hulp wel nodig hebbe dan is dat een grove schandj Bovendien durf je toch niet: "n denken aan de sommen geldf hierdoor verspild worden! Ria van Zuidlandstraall Temeid Wachtlijsten II Lange wachttijden bij tehuiis meldt een forse kop in de van 1 september. Wachtlijst^ die deels veroorzaakt wordt door de gesloten zes bejaards! tehuizen en door de opnarté tops bij de nog bestaande insist lingen. De toenemende vergif zing dient daarbij evenmin va geten te worden. De oplossif van de provincie bestaat uitesj nieuw plan, dat 1 januari Itfissoo gereed moet zijn en dan uitW aard nog bij lange na niet aöjj uitvoering toe is. WaarschijnLi9.( komt daarin sluiting van bejaa" dentehuizen niet aan de onj zeggen gs. Of misschien tof wel? Icrmbt; M1-2, imaten, [I-S 143. 1st, I-S 1 .5, 4( (290/350 'komme tol 4E 141/51 4( .5; eil [300 49. Van het huidige bejaardentj leid is de sluiting keurig volga plan verlopen. De tehuizen ai dicht en de wachtlijsten wordj^ - zoals te voorzien was - langer. De indicatiecommissij' die de aanvragen om opnaij kritisch moeten bezien, er niet in om langs die zijde lengte van de lijsten te beteu: len. De provincie meldt dal een nieuw plan op komst is. Q [an on waarschijnlijk geen nieuwe s! tingen. Ondanks de bestaan tOUDi nood komt er dus zeker geenu tolken breiding van capaciteit. (en am Over de noodlijdende wachts uit te j den geen woord, die moetenzi lomer met lapmiddelen zien te reddi e een die evenmin ruim voorradig H tellen, ken te zijn. Beschikbare fonds ilijkt i worden dan ook nog aan andf «rste doeleinden besteed, zoals 8 varen GGD-gebouw in Goes. B och w Zeeuws politiek klimaat wol :omst steeds guurder. 6geve J.P.M. Verfcjtellen WeidezichlK pouwk melder Meisje gewond |ag bij aanrijding N MIDDELBURG - Een 57-jarfeel tij automobilist uit MiddeMen dit heeft dinsdagmiddag in Winde woonplaats een 15-jarige fiWhwi ster uit Domburg aangered# Het meisje stond rond vier '^ensei met enkele klasgenoten te waf®n gej ten op de Kruitmolenlaan. ¥u gel automobilist hield te weinigr)ellTi£ stand en reed tegen de voetbad het meisje. Het meisje moes! het ziekenhuis worden bewggter deld voor kneuzingen. ;350, GI tuur, 35 54, A15 275, 301 225 31C kort, 8.' 6,5-8 41 bloemk 196.516 «176.5 8 st ttl 107.5, t mbt37' Markt in Guanzhou (Canton) foto Roeland Fossen van onze verslaggeefster ZIERIKZEE - Er wordt nog te weinig duurzaam gebouwd. In Zeeland zijn enkele grote ge meenten, wat woningbouw corporaties en hier en daar een particulier bezig met al ternatieve materialen, milieu vriendelijke systemen en ex perimentele initiatieven, maar de meeste bouwactivi teiten vinden nog plaats in de traditionele sfeer, waarin PUR-schuim, ongezonde verf, verspilling van energie en niet duurzaam geproduceerde ma terialen nog gemeengoed zijn. „Je kunt daarvoor geen schul dige aanwijzen. Er zijn archi tecten die graag duurzaam wil len bouwen, aannemers, en thousiaste gemeenten, idealis tische particulieren: niets ont breekt om hele mooie projec ten tot stand te brengen. Al leen moeten al die goedwillen de mensen elkaar nog vinden". Jolien Hemmes van ViviTech- ni, een adviesbureau op het ge bied van duurzaam bouwen en wonen in Zierikzee, wilde al langer wat doen om het duur zaam bouwen van de grond te krijgen. „Maar eer je alle neu zen één kant op hebt, sponsors hebt gevonden en overleg structuren hebt gemaakt, ben je zo al een paar jaar verder. Daarom ben ik maar gewoon begonnen. Klein, maar met al le mogelijkheden om uit te groeien tot volwaardig voor lichtingscentrum.' Initiatieven In de tentoonstelling, die Vivi- Techni in samenwerking met de Werkgroep Milieubewust Bouwen en Wonen en de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) heeft opgezet, worden Jolien Hemmes: ...al die goedwillende mensen moeten elkaar nog vinden... foto Willem Mieras alle Zeeuwse en andere inititia- tieven op het gebied van duur zaam bouwen in woord en beeld gepresenteerd. „Het moet groeien in de zwaan-kleef- aan-sfeer. Nu staat in de Bi bliotheek in Zierikzee een zuil met foto's en informatie. Daar moet een monstercollectie bij komen van duurzame bouw materialen. Ook de foto-infor matie kan worden uitgebreid want hiermee houdt het duur zaam bouwen in Zeeland niet op. Het gaat erom dat iedereen van ieders ervaringen kan le ren. Producenten zitten niet stil, die zoeken naar milieu vriendelijke produktiemetho- den, processen voor herge bruik en methoden voor afval preventie. Dat doen ze omdat de markt erom vraagt, maar aan de andere kant is die markt nog weieens kopschuw. Produkten zijn niet in de prak tijk getest, zodat de stap naar milieuvriendelijke materialen voor aannemers en architecten er nog weieens eentje in het duister is. Daarom is het be langrijk dat alle praktijkerva ring bijeengebracht wordt en dat is wat ik nu probeer te doen." Voorlopig is het de bedoeling dat de tentoonstelling gaat rei zen langs gemeentehuizen, bi bliotheken en andere plaatsen waar veel mensen komen. „De spullen kunnen ook bij lezin gen of symposia worden ge bruikt en desnoods worden aangepast op een onderdeel van het duurzaam wonen. Naarmate er meer materiaal bijelkaar komt, zal het mis schien moeilijker zijn het tel kens te verhuizen, maar het doel blijft toegankelijkheid van alle deskundigheid die op dit gebied in Zeeland aanwezig is. Ik kan me voorstellen dat er op den duur vraag komt naar cursussen, excursies en publi- katies over voorbeeldprojec ten. Dan doen we dat ook met plezier. Iedereen kan bij ons te recht en iedereen mag mee doen", aldus Jolien Hemmes. Ruilbeurs van miniatuurauto's KRUININGEN - Verzamelaars van miniatuurauto's kunnen za terdag 9 september weer terecht in Kruiningen, waar in het dorpshuis de zestiende editie van de Ruilbeurs Zeeland plaatsvindt. Op de beurs zijn verzamelaars uit Nederland, België, Frankrijk en Duitsland aanwezig. De deuren gaan om 9.30 open. J. J. Reijnhoudt uit Westkapelle is aan de Rijksuniversiteit Lei den afgestudeerd als pedago gisch wetenschapper. Haar spe cialisatie is leerproblemen. Pieter-Jan Esselbrugge uit Axel is aan de Universiteit van Am sterdam geslaagd voor het doc toraal examen politicologie. van onze verslaggever SINT MAARTENSDIJK - De Thoolse PvdA-wethouder en lo co-burgemeester P. van Schet sen Is dinsdagavond na een hartaanval overleden. Hij is 66 jaar geworden. Het overlijden kwam volkomen onverwachts.- Hij had diezelfde dag nog ge werkt en er was volgens burge meester H. A. van der Munnik geen enkel teken dat het niet goed met hem zou gaan. Van Schetsen stond te boek als een sociaal zeer bewogen en te gelijkertijd bescheiden mens. „De zwakken in de samenleving vonden in hem altijd een extra sterke verdediger", zei Van der Munnik woensdag tijdens een buitengewone raadsvergade ring. A. den Haan, partijgenoot van Van Schetsen, noemde hem een man die werkte met 'open vi zier', 'enerzijds meegaand' en 'anderzijds onverzettelijk wan neer iets hem niet zinde'. Van Schetsen werd geboren op 2 augustus 1929 in Oud-Vosse- meer. In '64 deed hij zijn intrede in de lokale politiek als PvdA- raadslid van de toenmalige ge meente Sint-Annaland. Na de samenvoeging van de zeven ge meenten op het eiland Tholen op 1 juli 1971 werd hij wederom benoemd tot PvdA-raadslid en fungeerde hij tevens als fractie voorzitter. In '82 werd hij be noemd tot wethouder. Verder vertegenwoordigde hij de ge meente Tholen in tal van organi saties. Een greep daaruit: so ciale werkplaats De Betho; de GGD-Zeeland; de federatie so ciale werkvoorziening Zeeland en de gemeenschappelijke rege ling administratief dienstencen trum Zeeland. Wethouder Van Schetsen wordt zaterdag 9 september om 14.00 uur ter aarde besteld op de alge mene begraafplaats in Sint-An naland. door Janny Fioole PEKING - De gekte nabij! Bij aankomst in Huairou staat het plein van het conferentie centrum barstensvol. De pa raplu's vormen één groot re genscherm. 'First lady' Hil lary Rodham Clinton zal zo komen. Bij goed weer spreekt ze vanaf het podium, bij slecht weer in het conferen tiecentrum. En aangezien het slecht weer is en er plaats is voor maar 1500 mensen, zul len er zo'n 30.000 mensen te leurgesteld worden. Ik ga, net als vele anderen, ver der. Naar zaal 14 M 69, waai' de organisatie voor Arabische en Amerikaanse vrouwen een pa neldiscussie houdt over 'vrou wen in leidende functies in Arabië en de USA'. Opeens grote hilariteit als de first lady van Libanon onder zware be waking het podium opstapt. Morma Elias Haraoni houdt een toespraak over groeiende deelname van vrouwen aan het arbeidsproces en geeft aan dat de vrouwen daar zich steeds beter organiseren. Ze maakt van de gelegenheid ge bruik om ook nog een flinke sneer richting Israël te geven. Over de economische positie van oudere vrouwen houdt WOUW (Wijze Oude Wijven) Vlechtwerk uit Amsterdam een workshop. In de zaal zitten ook vrouwen uit onder meer India, de Verenigde Staten, Duitsland en Zweden. WOUW gaat uit van een gemiddeld uurloon van 30 dollar. En daar loop ik tijdens deze conferen tie voortdurend tegenaan: hier is duidelijk de 'bovenlaag' aanwezig. Ook de ontwikke lingslanden blijken alleen de rijkere, goed opgeleide vrou wen te hebben afgevaardigd. Slechts hier en daar worden 'grassroot'-vrouwen gesigna leerd. In het gebouw waar zoveel over te doen was omdat het niet af was, geven Chinese jon ge vrouwen een dans/mode show. Zij laten zowel traditio nele als wat modernere kleder drachten zien uit alle delen van China. Het Forum-terrein blijft vol actie en ondertussen praat de VN in Peking over punten en komma's van het Platform van Aktie. As het goed gaat, komt daar eind vol gende week een handtekening onder. MIDDELBURG - Wit geveltje, geel geveltje, of nee, doe toch maar weer wit! Eigenaar H. Snel van de antiek- en curiosazaak 't Gevel tje aan de Lange Noordstraat in Middelburg moet het monumen tale pand opnieuw witten. Dat heeft de monumentencommmisie van de gemeente Middelburg besloten „Gebroken wit mag ook, als het maar in een lichtere kleur wordt geschilderd", aldus secretaris van de monumentencommisie M. J. Kasse. De eigenaar van de antiekzaak, die onlangs zonder overleg met de monumentencommissie, 't Geveltje geel schilderde, moet het nu be zuren. De commisie vindt dat de gele verflaag 'detoneert' met het totaalbeeld. Zij heeft daarom besloten dat de eigenaar van het Ge veltje de voorkant van het gebouw een andere 'lichtere' kleur moet geven, zegt Kasse. „Een vervelende situatie voor de heer Snel, maar dat is het risico dat hij nam toen hij het pand een andere kleur gaf zonder te overleggen", meent Kasse. Snel heeft nog wel de keuze uit verschillende 'lichtere' kleuren, die hij aan het pand kan aanbrengen. „Maai' daar moet eerst over gesproken worden", aldus Kasse. Snel is zeker van plan een gesprek met de gemeente aan te gaan. Hij noemt het besluit van de gemeente belachelijk. „Dat is toch puur willekeurig besloten. Je ziet in Middelburg zoveel monumentale panden met gele voorgevels. Kijk maar naar het restaurant nummer 7 op de Dam. of het pand op de Vlasmarkt." „Het is onbegrijpelijk. Iedereen vindt het mooi, het springt er juist lekker uit en dan zegt de gemeente dat dat niet de bedoeling is. Al dat schilderwerk is nu voor niets geweest", zegt hij bitter. „Als het opnieuw moet worden gewit, dan zal ik het wel moeten doen. Dat is nou de ellende met de gemeente: je treljt altijd aan het kortste eind." van onze verslaggever MIDDELBURG - In het Veerse Meer wor den komend voorjaar bij wijze van proef toch 20.000 stuks zeeforel uitgezet, alhoe wel de provincie niet bereid is een bijdrage te verlenen. De Delta Federatie - de organi satie van sportvissers in zuidwest-Neder land - had om een provinciale subsidie ge vraagd, omdat er een toeristisch-recreatief belang mee is gediend. Het uitzetten van zeeforel moet de sportvisserij bevorderen. De provincie vindt het voldoende dat zij via het recreatieschap Veerse Meer een werk- boot beschikbaar stelt voor het onderzoek naar het gedrag van de zeeforel. De Delta Fe deratie en het ministerie van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij betalen nu samen het project, waarmee 132.000 gulden is gemoeid. De proef met het uitzetten van zeeforel moet duidelijk maken, of de vis zich goed voelt in het Veerse Meer, interessant is voor de sportvisserij en vogels geen concurrentie aandoet. Zeeforel eet kleine vis. waaraan waarschijnlijk ook visetende vogels zich te goed doen. De Delta Federatie wil de uitkomsten van het onderzoek in het Veerse Meer gebruiken om tezijnertijd ook zeeforel in het grotere Grevelingenmeer te kunnen brengen. Aan vankelijk was het de bedoeling in het Greve lingenmeer een proef te houden. Provincie, recreatieschap en ondernemers hadden ech- ter weinig interesse. Voor het Veerse Meer is gekozen, omdat daar resultaten kunnen worden geboekt meteen kleinschaliger, dus goedkoper expe riment. Sinds de jaren zestig worden in het meer al regenboogforel en bruine forel uitge zet via de Organisatie ter Bevordering van de Binnenvisserij (OVB). De introductie van een 'nieuwe' vissoort, de zeeforel, kan de sportvisserij een extra impuls geven. beheer van rivieren zijn ge groeid. In een MER moeten die worden afgewogen." De Europese Unie beslist deze maand of Nederland alsnog een Milieu Effect Rapportage (MER) moet maken over de verdieping. Kramer meent dat de kans groot is dat de Europese Commissie een MER voorschrijft. „Neder land kan zich dan richting Vlaanderen mooi achter die be slissing verschuilen. In die zin is het een slimme manier om de re latie met Vlaanderen prettig te houden." Tot vertraging in de verdieping hoeft een MER niet te leiden, veronderstelt de ZMF-medewer- ker. „Een MER kan in de tijd netjes worden afgebakend en met de lopende vergunningpro cedures wordt 1 januari 1996 ook niet gehaald." GOES - Nederlandse politici snijden zichzelf in de vingers door een Milieu Effect Rappor tage (MER) over de verdieping van de Westerschelde tegen te houden. „Wij worden gedwon gen", verklaart medewerker Th. Kramer van de Zeeuwse Mi lieufederatie (ZMF), „de ver gunningprocedures voor onder meer het baggerwerk optimaal te benutten. Dat kost ook tijd." De discussie over de verdieping van de Westerschelde beperkt zich zo langzamerhand tot de kwestie 'wel of geen MER'. De Nederlandse regering wil geen MER, want er ligt al een uitvoe rig verdiepingsrappport uit 1984. Een overgrote meerder heid in de Tweede Kamer deelt die mening. Mr A. J. te Veldhuis (WD) oordeelde vorige week in de Kamer dat een MER niet no dig is, omdat voor de verdieping al zeven vergunningen moeten worden afgegeven. „De rechts bescherming is gegarandeerd", concludeerde hij. Volgens Kramer vergelijkt Te Veldhuis appels met peren. „Een Milieu Effect Rapportage is niet een zoveelste vergunningproce dure. Het is een instrument om de milieubelangen inzichtelijk te maken. Die belangen kunnen dan op een volwaardige wijze in de besluitvorming worden mee genomen. Politici kunnen dan een verantwoorde keuze maken en het kan de vergunningproce dures vergemakkelijken." Het officiële argument van de Nederlandse regering - er ligt al een verdiepingsrapport uit 1984 - is naar de mening van Kramer een drogreden. „Nederland wil Vlaanderen niet voor het hoofd stoten. Dat is de ware reden, want een rapport uit 1984 kan natuurlijk niet meer actueel zijn. De kennis over het Westerschel- de-milieu is sterk toegenomen. De inzichten over het natuurlijk P. van Schetsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 18