Eindewege wil geen mestbassins Alle registers op cd PZC Een perfecte avond voor een begenadigd ensemble Rij-ontzegging na veroorzaken van dodelijk ongeluk Hardrijders berecht door kantonrechter Eeuwenoud beeld krijgt nieuwe plaats Smalle basis Axelse Kunstmanifestatie Kinderartsen dag op stap met patiëntjes A D 0] Bewonersplatform wil opruim-actie in centrum Ter neuzen Project Veiligheid in ouderenwoninge start in Serooskerk zeeland 16 Wethouder: verzet haalt niets uit, omdat geen vergunning vereist is kunst DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1995 van onze verslaggever EINDEWEGE - De buurtschap Eindewege verzet zich tegen de aanleg van twee mestbassins even ten noorden van de spoor lijn. Veel wegen tot verweer hebben de verontruste buurtbe woners niet, omdat de mestzak- ken zonder gemeentelijke toe stemming mogen worden inge graven. De Goese wethouder mr S. J. Heijning van milieu beves tigt dat noch een milieuvergun ning noch een bouwvergunning vereist is. Het melden van de aanleg bij de gemeente vol staat. De twee aanvragers uit Lewe- dorp en Noord-Brabant hebben de plaatsing van de mestzakken separaat, doch gelijktijdig bij de gemeente gemeld. De mestde- pots komen niet ver van elkaar te liggen. Omdat het om twee aparte meldingen van twee on dernemers gaat, is geen enkele vergunning nodig. De aanleg van één mestzak valt onder een zogeheten algemene maatregel van bestuur, waaraan geen ver gunningsplicht is gekoppeld. Als één persoon twee mestzak ken wil ingraven, is dat wel het geval. De tachtig gezinnen in Einde wege hebben bezwaar aangete kend, maar volgens mr Heijning heeft dat geen zin omdat er geen procedure in gang wordt gezet. De wethouder heeft de zaak zo wel planologisch als milieutech nisch laten uitzoeken door het ministerie van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. „Het departement be vestigt dat geen vergunning no dig is in dit geval. Het gaat om twee aparte meldingen. Ieder wil één mestzak plaatsen." De Eindewegenaren vrezen stank en vliegenoverlast. Zij zijn nog niet overtuigd van de lezing van de gemeente. Woordvoerder R. Reitsma van de verontruste bewoners veronderstelt dat de aanvragers met opzet apart han delen om vergunningsprocedu res te omzeilen, maar dat er fei telijk sprake is van een gecombi neerde aanleg. Eén van de perce len waar zo'n mestzak moet ko men, is kortelings doorverkocht aan een Brabander. „Wij gaan nu uitzoeken of die mestzakken wel zonder vergunningen mogen worden geplaatst", zegt Reits ma. De groep bewoners heeft inmid dels juridische bijstand ge vraagd van het bureau voor rechtshulp in Dordrecht. Ook met de Zeeuwse Milieu Federa tie is contact gelegd. Reitsma sluit een gerechtelijke proce dure niet uit. Hij vindt 'het van de gekke dat de mestzakken zo kort bij de bebouwing, ruim hon derd meter, mogen komen'. Maar dat is volstrekt legaal, rea geert wethouder Heijning. „De afstand tot het dichtstbijzijnde huis is 150 meter en daarmee wordt voldaan aan de voor schriften." Heijning meent dat het zal loslo pen met geurhinder en overlast van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Kantonrech ter mr B. Doorewaard Boek hout heeft woensdag in Middel burg een 33-jarige man uit Ga- pinge vrijgesproken van twee snelheidsovertredingen. Zijn 25-jarige echtgenote en zijn 64 jaar oude vader uit Goes, die waren opgeroepen als getuigen, bekenden achter het stuur te hebben gezeten. Zij krijgen bin nenkort een transactie aange boden. De familieleden reden voor de man omdat deze begin dit jaar last had van rugklach ten. Op 22 januari en op 9 maart 1995 werd de Mercedes van de man geflitst. De eerste keer werd de auto gefotografeerd toen deze met 109 kilometer per uur over de Kanaalweg in Middelburg scheurde. De vader nam de schuld op zich. Nog geen twee maanden later werd de auto, be stuurd door zijn vrouw, bij een snelheidscontrole op de Noord- weg in Sint Laurens gesnapt. De auto reed hier met 82 kilometer per uur waar een snelheid van 50 kilometer per uur is toegestaan. Eerder op de dag werd een 26-ja- rige Vlissingse veroordeeld tot een boete van 530 gulden en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van vier maanden. Zij werd op 17 februari 1995 op de Edisonweg in Vlissin- gen geflitst met een snelheid van 94 kilometer per uur. De vrouw kon zich niet herinneren dat ze zo hard had gereden. „Er rijdt ook wel eens iemand anders in de auto", verklaarde ze. Officier van justitie mr J. J. A. Groen hechtte geen geloof aan haar verklaring. In zijn eis hield hij re kening met een snelheidsover treding die de vrouw een maand eerder had begaan. Een 23-jarige man uit Marieker- ke die bij een radarcontrole bij Buttinge werd geflitst met een snelheid van 111 kilometer per uur, 31 kilometer te hard, werd veroordeeld tot een boete van 375 gulden. Daarnaast kreeg hij net als de Vlissingse een voor waardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van vier maan den. Het was de tweede keer bin nen zes maanden dat hij door de politie was bekeurd voor te hard rijden. van onze verslaggever MIDDELBURG - Jarenlang stond het beeld, voorstellende een figuur uit de mythologie, te verkommeren bij de gemeentelijke kwekerij Overwater in Middelburg. Dinsdag droeg beeld houwer Hans van den Berg het gerestaureerde beeld over aan burgemeester mr C. G. J. Rutten en directeur-Stadsbeheer ing H. J. van Putten. De marmeren sculptuur heeft nu een centrale plek gekregen in de semi-openbare binnentuin van de dienst Stadsbeheer. Een jaar of zeven a acht geleden liep Rutten langs kwekerij Overwater. „In een heg", herinnert hij zich, „zag ik nog net de contouren van een ver waarloosd beeld." Navraag leerde dat het beeld vergeten was. Uit verdere informatie bleek dat het beeld afkomstig was van het Buiten Tooren- vliedt. Daar heeft het vroeger in een nis in de ach tergevel gestaan. De laatste standplaats van het beeld was het heuveltje bij de vijver voor het pand. In overleg met Staatsbosbeheer, de huidige ge bruiker van Toorenvliedt, is besloten de sculp tuur een plaatsje te geven in de binnentuin van de dienst Stadsbeheer. Het park Toorenvliedt is te gevoelig voor vandalisme. Beeldhouwer Hans van den Berg werd aange zocht om het ongeveer 250 jaar oude beeld op te knappen. Hij heeft bij de restauratie de ontbre kende delen niet vervangen. Het beeld mist bij voorbeeld een hand, dij- en kuitbeen en de steun waarop het beeld rustte. „Je kunt alles wel ver nieuwen", vertelde Van den Berg, „maai- dat blijf je zien. Ook over honderd jaar." Het 2500 kilo zware beeld staat nu op een redelijk beschutte plek. Mensen die de figuur willen zien, kunnen tijdens openingsuren van de dienst Stadsbeheer de tuin binnenlopen. Burgemeester mr C. G. J. Rutten, beeldhouwer Hans van den Berg en directeur-Stadsbeheer ing H. J. van Putten (vlnr) bekijken het gerestau reerde beeld. foto Lex de Meester NOORDGOUWE, hervormde kerk Kamermuziekfestival met een optre den van het Raphael Kwartet (Ro nald Hoogeveen en Rami Koch, viool, Zoltan Benyacs, altviool en Henk Lambooy, cello). Werken van Van Beethoven, Sjostakovitsj en Mendelssohn Bartholdy. door Kees Cijsouw Een enkele keer is het op een concert heel duidelijk: dat wordt een avond, die lang in je geheugen gegrift zal staan. Gis teravond, tot kort na achten toch een gewone doordeweekse woensdag, voltrok het wonder tje zich in Noordgouwe. Het Ra- phaël Kwartet speelde er, voor de vierde keer, in de Schouws- Thoolse kamermuziekserie. En hoewel ook die voorafgaande optredens van niveau waren, overtroffen vier toegewijde en gisteren zeer geïnsprieerde mu sici zichzelf. Ze kwamen met drie toppers uit de literatuur. Om te beginnen het vijfde kwartet uit de serie van zes die de jonge Beethoven als opus 18 schreef - met het tweede kwartet het onbekom merdste stuk uit de reeks. Daar na was er, een abrupte overgang, het achtste strijkkwartet van Sjostakovitsj. Muziek, in 1960 na een bezoek aan het nog ten dele in puin liggende Dresden ge componeerd en opgedragen aan 'de slachtoffers van oorlog en fascisme', muziek als autobio grafie, een werk met een zeld zaam emotionele lading, van die schijnbaar zo arcadische inlei ding tot aan het desolate slot. Wat kan men daar, na de pauze, nog aan toevoegen zonder het soortelijk gewicht van een con cert te verstoren? Brahms of de late Beethoven maken het pro gramma topzwaar, Haydn maakt het te licht. Mendels sohn? Ook te licht, is men ge neigd te denken. Eén van zijn zes strijkkwartetten echter zorgt in zo'n geladen programma voor een perfect evenwicht en tegelij kertijd voor een verrassing voor wie in Mendelssohn alleen een componist van feeëriek en licht gewicht werk ziet. Het zesde strijkkwartet uit 1847 is, net als Sjostakovitsj bekentenismu- ziek, erin door klinken de wan hoop en vertwijfeling die Men delssohn ervoer na de dood van zijn zus Fanny. Wie zo'n technisch, maar vooral mentaal veeleisend programma zonder één inzinking voor het van een medewerker AXEL - Het had niet veel ge scheeld of de gemeente Axel had het zonder de kunstma nifestatie KM'95 moeten doen. Vooral het tekort aan vrijwilligers maakte het voortbestaan van deze ex- positie-mogelijkheid voor Nederlandse en Belgische kunstenaars onzeker. Een groepje enthousiastelingen heeft toch doorgezet. Door dat de organisatie laat op gang kwam is de lijst met deelnemers echter niet lang en staan er weinig extra evenementen op het pro gramma. Het kunstenaarstreffen KM'95 heeft zaterdag 23 en zondag 24 september plaats op verschillende locaties in de kern van Axel en daarbui ten. De culturele uitwisse ling tussen Zeeland en Oost- Vlaanderen wordt gesteund door de gemeente Axel en de provincies Zeeland en Oost- Vlaanderen. Het publiek met kunst in aanraking brengen èn de uit wisseling tussen Nederland se en Belgische kunstenaars zijn de belangrijkste doel stellingen. „Met zo'n evene ment geef je ook jonge men sen een kans om voor het voetlicht te treden", vertelt Jos Tolhoek, één van de stu wende krachten achter KM'95. Het ene jaar wordt de mani festatie in België gehouden, het andere in Zeeuws-Vlaan- deren. De selectie in Neder land blijkt minder streng dan in België, waar uitslui tend professionele kunste naars mogen meedoen. Voor het gebeuren in Zeeuws- Vlaanderen worden de kun stenaars benaderd aan de hand van het adressenbe stand van de provincie Zee land. De kunst is te zien op ver schillende locaties, zoals in de watertoren, Cultureel Centrum De Halle, Hotel De Graanbeurs, museum Het Land van Axel en in een ruimte van garage Van de Voorde. Buiten Axel is geko zen voor LM Hondentrai- ningsschool in Koewacht, 't Kaike in Zuiddorpe en het gebouw van muziekvereni ging EMM in Koewacht. Er zullen vooral veel schilde rijen te zien zijn. Kaza Poor ter uit Clinge presenteert verscheidene grote bouwsels en Luc Ingels uit Walsoor den beeldhouwerk. In totaal doen achttien verschillende kunstenaars mee. Boven dien zijn de ateliers van Jean Kamps, Han Deij en K. Win- gelaar voor het publiek ge opend. voetlicht weet te brengen, mag aanspraak maken op meer dan respect. Het Raphaël Kwartet is een begenadigd ensemble, en gisteravond in Noordgouwe luk te vrijwel alles. In Beethovens lucide hommage aan Mozart viel de onopgesmukte, geconcen treerde manier van musiceren op, evenals het vermogen om de tussenstemmen tot gelding te brengen. De vertwijfelde klanken van Sjostakovitsj kregen zo moge lijk een nog intenser gespeelde en beleefde vertolking: opval lend was hoe de vier musici de - vrijwel geheel gevulde - kerk in hun ban kregen, er werd adem loos geluisterd. Dat in Mendels- sohns voortjagende onrust de concentratie overeind bleef, was geen geringe prestatie. Voor mij was overigens het elegische langzame deel het hoogtepunt van het werk. Ik had de indruk, dat in de ruime akoestiek van de kerk wat rappe nootjes verloren gingen, maai' dat doet niet af aan de waardering voor een concert dat zonder twijfel een van de toppers in de lopende muziek festivals was. Kamermuziek Zeeland moet het Raphaël Kwartet de komende jaren voor al zien vast te houden. Margreeth Chr. de Jong en Albert Clement. van onze verslaggever MIDDELBURG - De unieke klank van het onlangs geres taureerde orgel van de Lu therse Kerk in Middelburg is vastgelegd op cd. Morgen avond, vrijdag, presenteren de Middelburgse organisten Margreeth Chr. de Jong en Al- bert Clement het glimmende schijfje tijdens een orgelcon cert in de Lutherse Kerk. Zij hebben niet alleen ernaar ge streefd het kenmerkende ge luid van het orgel vast te leg gen, maar ze hebben ook be wust gezocht naar een geva rieerd programma van be kende en onbekende orgel stukken. Opvallend zijn vooral twee composities voor vier handen van de Zeeuwse componist Chris- tiaan Ernst Graaf (1723-1804), die zelf lid was van de Lu therse gemeente in Middel burg. Het orgel van de Lutherse Kerk werd in 1708 gebouwd door Johannes Duyschot en zijn zoon Andries. Het stond aanvankelijk opgesteld in het eerste kerkgebouw van de Evangelisch-Lutherse ge meente in de Suikerpoort in Middelburg. In 1742 verhuis de het naai- de huidige Luther se Kerk, waarvoor het wat ui terlijk betreft werd aangepast door stadsarchitect Jan de Muynck. In 1754 werd het in strument belangrijk uitge breid door Johann Caspar Müller, vandaar dat het sinds dien wordt aangeduid als het Duyschot/Müller-orgel. Stemming Het orgel is in 1964 en op nieuw in 1995 gerestaureerd. Het is in oude luister hersteld en in een historische stem ming gezet, de zogenaamde Kirnberger Hl-stemming. Die is ontworpen door Bachs leer ling Johann Philipp Kirnber ger (1721-1783) en kenmerkt zich door een groot verschil in klankkleur en toonsoorten. „Het orgel heeft heel veel mooie stemmen die je apart kunt laten horen", zegt De Jong. „Veel verschillende klankkleuren. Ik heb op veel orgels gespeeld en meestal zijn één of twee registers heel mooi, maar bij dit orgel is dat in zijn totaliteit het geval. Voor de cd hebben we de stuk ken zo uitgekozen dat alle re gisters erin zijn verwerkt." De cd DuyschotlMüller-orgel Lutherse Kerk Middelburg bevat drie stukken van Jo hann Sebastian Bach (1685- 1750), een bewerking door Bach van een concerto van Antonio Vivaldi (1678-1741), een stuk van Carl Ph. E. Bach (1714-1788), een psalm van Anthoni van Noordt (ca 1620- 1675) en twee werken van Graaf. Christian Ernst Graaf werd in Rudolstadt geboren en ves tigde zich omstreeks 1750 in Middelburg. Hij heeft het mu zikale leven in Middelburg een grote stimulans gegeven. Een aantal jaren leidde hij het Collegium Musicum in de Zeeuwse hoofdstad. Als lid van de Lutherse gemeente moet Graaf het Duyschot/ Müller-orgel goed hebben ge kend. In 1754 vertrok hij naar Den Haag waar hij uiteinde lijk hofkapelmeester werd van de Oranjes. Van de compositie 10 Petites Pieces a, Quatre Mains van Graaf heeft Clement het enige nog bestaande exemplaar in een bibliotheek in Kopenha gen ontdekt. Net als zijn So nate in F a Quatre Mains is het een stuk voor vier handen, iets wat op piano vaak voor komt, maar voor orgel vrij zeldzaam is. Het repertoire voor het orgel concert stemt slechts gedeel telijk overeen met dat van de cd. Behalve de stukken van Graaf en een lied van Bach spelen Clement en De Jong werk van Jan Pietersz Swee- linck (1562-1621), Pieter Bus tij n (.1649-1729), Johann Kuh- nau (1660-1722) en Johann Ludwig Krebs (1713-1780). Orgelconcert en cd:presentatie Margreeth Chr. de Jong en Albert Clement, vrijdag 8 september, Lu therse Kerk Middelburg, 20 uur. van vliegen. Hij verwijst naar de mestzakken in de Wilhelmina- polder, waai' weinig klachten over komen. „Als we klachten krijgen, betreffen ze meestal het uitrijden van mest en compost." Reitsma slikt dat verhaal niet. „In Kamperland ligt ook zo'n mestzak en daar ruik je de mest kilometers ver." van onze verslaggeefster GOES - „We zijn geneigd het te vergeten, maar patiënten zijn ook nog gewone mensen en onze patiënten, die van de kinder artsenpraktijk, zijn allemaal gewone kinderen. Zo willen we ze ook eens een keer benade ren." Dr P. de Haas, kinderarts in het Oosterscheldeziekenhuis in Goes, heeft samen met zijn collega's in de ziekenhuizen in Goes en Zierikzee een uitje op touw gezet. Zij maken op 7 okto ber een tocht over de Bevelan- den, Schouwen-Duiveland en Walcheren met chronisch zieke kinderen uit hun praktijk. „We hebben 75 kinderen aange schreven, van wie we weten dat ze met hun chronische klachten hebben moeten leren leven: sui kerpatiëntjes, astmapatiëntjes en kinderen met een motorische handicap. Met die kinderen wil len we gewoon een keer iets leuks doen, iets wat niks meth: ziekenhuis of met hun handic;. te maken heeft", aldus De Hat De kinderartsen kunnen ea dergelijke onderneming realia ren dankzij de medewerking 3 het enthousiasme van het ve; voerbedrijf Hart. „Het bedr stelt de vrachtwagens beschlf baar en de chauffeurs hun viji tijd. Zo kunnen alle kinderj mee als bijrijder op een vraehj wagen. Wij zorgen zelf voort lunch, en voor verpleegkundig., medische- en gewone begele' ding. De politie heeft zich bere. verklaard de stoet te escort ren." De Haas is zich ervan bewust di het voortdurende contact n*; de kinderartsen voor de kin® ren weieens een opgave mol zijn. „Maai-misschien hebbent] kinderen op deze manier het g- voel te boffen, dat ze bij ons der behandeling zijn." van een medewerker TERNEUZEN - De Terneuzense kantonrechter mr A. L. R. Me- lens veroordeelde dinsdag bij verstek een 32-jarige inwoner uit IJzendijke voor het veroor zaken van een dodelijk ongeval in zijn woonplaats conform de eis tot een onvoorwaardelijke rij-ontzegging van drie maan den en een geldboete van 750 gulden. De man had op 27 juni vorig jaar met zijn auto de 12-jarige Angelo de Nooijer, eveneens afkomstig uit IJzendijke, in zijn woon plaats aangereden. Met fatale gevolgen, want op dezelfde avond bezweek de jongen aan zijn verwondingen. De jongen had te voet glas weggebracht naar de glasbak, waarna hij werd geschept door de auto. De toedracht van het ongeluk wierp de nodige vraagtekens op. De verdachte, die uit de richting van Watervliet (B) de Koningin nestraat was ingereden, ver klaarde verblind te zijn geweest door de laagstaande zon. Hij zou een klap hebben gehoord, maar de jeugdige voetganger niet heb ben gezien. De politie had de volgende dag op hetzelfde tijdstip (acht uur 's avonds) en onder dezelfde weers omstandigheden de proef op de som genomen. Daaruit bleek dat de zon niet van invloed kon zijn geweest op het ongeluk. De IJzendijkenaar had ach ook niet meer kunnen herinneren dat hij met de auto eerst vooruit en daarna achteruit was gere den. Ook zijn vriendin, die naast hem zat, verklaarde dat de au niet achteruit was gereden. Ei vrouw getuigde echter dat zei auto wel achteruit had zien ij den. BUI vin< ben een; nan bij Z0U( bijn op t doel terS' pani dra| men vine een van voei Het het de v ring. Leugens Een rapport van het gerecht lijk laboratorium wees uit dati man minimaal 26 meter acht uit was gereden en dat de sr heid tenminste 66 kilometer pj uur (toegestane snelheid 50 kj. p/u) moest zijn geweest. De pa tingaan wijzer werd veertig® ter van de plaats van het ons val gevonden. i Officier van justitie mr M. ik Nooijen kon hieruit niet and® concluderen dan dat de manfe gelogen over de toedracht. „1 heeft totaal geen verantwoort lijkheidsbesef. Dat blijkt ooki1 het feit dat hij niet naar ting is gekomen om zijn verb, te vertellen. Dat neem ik 1ï bijzonder kwalijk. Daarom ik dat er een onvoorwaardeli rij-ontzegging moet worden i gelegd." De officier realiseerde zich t: lijkertijd dat de strafmaat opwoog tegen het leed van nabestaanden, die overigens, op de zitting aanwezig waren kantonrechter kon zich vin i in de eis, maar voegde er v zichtig aan toe: „Het is naai' houding een forse straf voor artikel." De tenlastelegging repte na: lijk over een man die op dusdr ge wijze had gereden dat der ligheid van de voetganger in vaar was gebracht. AXE hebt bezv een j de i trale lijn. als a 'Cie ten dust: West ging lijk i ■Gs a '.Werk 'die e heen Gast senl in Ai trale leidii Gasi Zij bi peldf dern van onze verslaggever TERNEUZEN - Het Bewoners platform Binnenstad wil over twee maanden een grootscheep se actie op touw zetten om het zwerfvuil in het veelbesproken centrum van Terneuzen op te ruimen. Bewoners, schoolkin deren en middenstanders moe ten in november gezamenlijk een grote opruimactie houden, verklaarde platform-voorzitter J. Haerick dinsdagavond na de vergadering. Overigens heeft de gemeente Terneuzen, zoals dezelfde avond in de vergadering van de com missie algemeen bestuur aan de orde kwam, al een afspraak ge maakt over het vegen van de vuilste stukken in de binnen stad in het weekeinde. De be heerster van multifunctioneel centrum De Triangel maaktr ronde door de binnenstad laat de dienstdoende ambten, weten waar tijdens het week: de de meeste rotzooi is tere gekomen. „Die afspraak liep tijdens vakantieperiode wat mini maar is op zich een goede op! sing gebleken. Desondanks1 len wij als bewonersplatfc nog een keer extra aandachtt het opruimen van zwerfvuil is binnenstad geven", zei Haeri De binnenstadbewoners stu binnen twee weken, opnieuw men met de gemeente, een b naar het Kabinet waarin maals wordt gevraagd om sp fieke steun voor het aanpaki van de overlast die samenlu met drugshandel en -gebruü een grensgemeente. van onze verslaggeefster SEROOSKERKE (W) - Gedepu teerde L. Coppoolse (ouderen beleid) woont vrijdag 22 sep tember in verenigingsgebouw De Zandput in Serooskerke de openingsbijeenkomst bij van het project Veiligheid in en om de woning voor ouderen. De opening is het startsein voor een aantal voorlichtingsmidda gen die op 3 oktober in Aagte- kerke beginnen. Belangrijk onderdeel van het project is eën controlelijst waar mee ouderen de gevaarlijke plekken in hun woning kunnen opsporen. Voor eventueel op- knapwerk kan tegen een geredu ceerd tarief een klusjesman wor den ingeschakeld. Ook kunnen goedkope materialen won aangeschaft bij het Thuis» centrum in Vlissingen. Oudf die moeite hebben met hel vullen van de controlelijst nen de hulp inroepen vani tactpersonen die speciaal traind zijn om problemen lossen die zich bij het con! ren van het huis kunnen" doen. Over de opkomst van de fl| lichtingsbijeenkomsten is Geleijnse, functionaris heidsvoorlichting en opvoi bij de Gemeenschappelijke! zondheidsdienst Dienst (G| Zeeland, erg positief: „Uitv< ervaringen is gebleken dat» lichtingsbij eenkoms ten bezocht worden. Ouderen len het altijd zeer op prijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 16