Als het maar gratis voor niks is... P PZC Politie betrapt 17 illegale kampeerders Langs de havens, hart van snikheet door het Yerseke Zweefvliegers hadden wind mee naar Haamstede Boeren moeten snel contracteren voor beloning drogen gras zeeland recept agenda MAANDAG 21 AUGUSTUS 1995 - van onze verslaggever Jacques Cats MIDDELBURG - Ooit, toen ze kere Jaap Ventevogel nog in dit gewest figureerde als gede puteerde, heeft deze bestuur der zich krachtig verzet tegen een reclamespot, waarin de Zeeuwse zuinigheid werd uit gedragen. Als ons Zeeuwen züünig bin dan zijn ze dat hooguit op het landschappe lijk schoon van deze provin cie. Vond Jaap. Het is overigens nog maar zeer de vraag of zuinigheid als mo gelijk massaal karaktertrekje alleen maar voorbehouden is aan alhier wonenden? De Dik ke Van Dale, zo omvangrijk uit gevallen omdat de samenstel lers allerminst zuinig zijn ge weest met het bijeenbrengen van woorden, biedt nader hou vast: 'De Hollander is over het algemeen zuinig van aard, geeft niet veel geld uit'. Maar zuinige mondjes trekken ze na tuurlijk net zo goed over de grens, in België of verderop in Guadeloupe bijvoorbeeld. Aan de andere kant is weer niet be kend of onze zuiderburen of Guadeloupeanen er spreek woorden op na houden als 'zui nigheid met vlijt bouwt huizen als kastelen' en 'waar de zuinig heid huishoudt groeit het spek aan de balk'. Baksteen Op de centen zijn: daar zijn boeiende vaderlandse voor beelden van. Je zult al die men sen de kost moeten geven, die in het kleinste kamertje een baksteen in de stortbak heb ben aangebracht. Zo'n klinker neemt een bepaald volume in dat tijdens het vollopen niet verder aangevuld hoeft te wor den. Dat kan op de duur een slok op een borrel schelen. Maar voor bezitters van een ou derwetse stortbak werkt zo'n foefje weer averechts. Zo'n bak heeft een bepaalde hoeveel heid water nodig om het toilet schoon te spoelen. Wordt daar regelmatig een half litertje af gepakt door een steenklomp die normaal voor bestratings- werk wordt aangewend, dan gaat het toilet daar op de duur onder lijden. Er zijn ook mensen die uit lou ter zuinigheid na het benutten van de gaspitten van het for nuis meteen de hoofdkraan dichtdraaien. Je weet immers maar nooit wat er nog verloren mer groeiende leger van men sen. die. aangelokt, door het vooruitzicht iets te krijgen, punten uitknippen, zegeltjes plakken, flessedoppen plats laan, kortingsbonnen inleve ren en streepjescodes opsturen onder het alles overheersende motto: als het maar voor niks is. Fanatiek Naast fanatieke zegeltjes spaarders zijn er ook nog zeer hebberigen onder ons. Zo is daar de actie van een tanksta tionketen rond de uitgifte van een serie exclusieve modelau to's, die je met tanken bij el kaar kunt sparen. Dat heeft vindingrijke lieden op het idee gebracht om niet in één keer de tank vol te gooien, maar na het afnemen van 15 liter keurig af te rekenen, een waardebon voor een modelautootje in ont vangst te nemen, een rondje rond de pomp te rijden en het ritueel nog een paar keer te her halen om met telkens nieuwe kleine hoeveelheden benzine te tappen andermaal bonnetjes te kunnen incasseren. Onbeperkt kan gaan. Weer anderen den ken er verstandig aan te doen tijdens een weekendje van af wezigheid de boiler uit te scha kelen. Ze beseffen niet dat deze maatregelen in hei geheel geen zin heeft omdat de procedure van het weer opwarmen de be sparing weer onmiddellijk te niet doet. Verkeerde zuinig heid dus. Een aandoenlijk voorval van strak financieel beheer deed zich onlangs voor in een op een congrespubliek ingericht Vlis- sings horecabedrijf. Ter versoe peling van de betaling der con sumpties hadden de congres gangers plastic muntjes toege stopt gekregen. Wat gebeurt er: bij terugkeer in zijn woning elders in het land komt een deelnemer tot de ontdekking dat er in zijn colbertjasje nog een consumptiemuntje was achtergebleven. Stuurt de man het muntje op naar het hotel in kwestie met een begeleidend briefje waarin wordt gevraagd of het geldbedragje dat daar voor staat kan worden overge maakt. Zoveel energie verspild voor zo weinig geld: dat heeft de hoteluitbater natuurlijk on middellijk gehonoreerd met de storting van 2.75 voor het niet genoten biertje. Na aftrek van de postzegel kon de opdracht gever toch weer mooi bijna twee gulden in de knip steken. Het is altijd weer vermakelijk te zien hoe mensen te hoop lo pen als er ergens iets gratis wordt aangereikt. Zijn het de zuinigen onder ons. die een ki lometerslange fietstocht on dernemen omdat in een nabu rig dorp na inlevering van een bon zomaar voor nop een zak compost kan worden beko men? In minder dan geen tijd veranderden laatst in Oostka- pelle 1300 zakken van eigenaar en kon men tal van wielrijders met zo'n 14 kg wegende zak tussen de snelbinders onhan dig zien wegpeddelen. En wat Illustratie Cor de Jonge drijft mensen die het er voor over hebben om drie kwartier in de bloedhitte te wachten tot op het visserijfeest in Colijns- plaat een lekkerbekje in ont vangst kan worden genomen zonder dat de portemonnee er aan te pas kwam? Zijn het de inhalige typen, die ook op beur zen driftig alle te vergeven fol ders, en het liefst nog meerdere exemplaren van dezelfde bro chures. in een tasje verzamelen om de collectie thuis weer bij het vuil te zetten? Of behoren ze gewoon tot de berekenende personen, die, niet eens gedre ven door armoede, stad en land aflopen om de koopjes weg te halen. Misschien kunnen ze worden gerekend tot het imm- Voor weinig geld veel krijgen: dat trekt ook menig mens. Er zijn horeca-uitbaters die daar handig op inspelen door te ad verteren met de mogelijkheid om voor een luttel bedrag on beperkt mosselen of spareribs te eten. Eetcafé 'In de Gouwe Geit' in het centrum van Grijpskerke heeft die aanbie ding ijlings afgeschaft. Wat bleek? Er streken clubjes men sen neer, waarvan de meesten een eenvoudig scholletje afna men. Voor het verder vullen van hun maag deelden ze mee met de persoon aan dezelfde ta fel die onbeperkt aan te leveren spareribs had besteld. Duide lijk maken dat dat niet de be doeling was. het onbegrip van de gasten daar weer over: het leverde zoveel ergernis op. dat de 'Gouwe Geit' nu weer afge paste porties spareribs op de kaart heeft staan. Daarmee is tevens het wedstrijdelement komen te vervallen. De jonge man die de meeste spareribs op kon bracht het tot elf porties en hoefde zelfs niet eens op han den en knieën het etablisse ment te verlaten. Het buitenland heeft een mooie omschrijving voor die vaderlandse schraapzucht: 'going Dutch'. rJanny van der lee_ jhinese undvleesschotel personen 2 erveer deze rundvleeschotel Dmet paprika en peultjes bij ast, mie of miehoen. B. 400 gram mager rundvlees jij voorkeur biefstuk) rode paprika gele paprika oranje paprika DO gram peultjes a. 3 eetl. zonnebloem- of ara- nide-olie •3 eetl. sojasaus eetl. sherry theel. gembernat of gembersi- )op lenteuitje Rijd het rundvlees in dunne lakken. Was de paprika's en '.rdeel ze in reepjes. Haal de ruitjes af. erhit olie in een wok en bak Ierin al omscheppend snel de Iakjes vlees. Neem ze met een nuimspaan uit de xook en houd I apart. Voeg de reepjes papri- k en peultjes toe en laat dit al fischeppend ongeveer 3 minu- 7i roerbakken. nijd het lenteuitje in ragfijne ngeljes. Voeg de plakjes vlees eer aan de pan toe en schenk rrbij soja, sherry en gember- lat alles 1 minuut zachtjes nittelen. Maak ondertussen de uizena aan met wat water en pid hiermee de kleurige rund- pesschotel. Laat 1 minuut ko- jn. Bestrooi het gerecht als 'alste met de ragfijn gesneden Jigetjes lente-ui. van onze verslaggever KORTGENE - Boeren die een Brusselse bijdrage willen heb ben voor het drogen van gras, moeten haast maken met het sluiten van een contract. Ook als zij nog geen zicht hebben op de hoeveelheid gras die ze dit najaar willen laten drogen, zul len ze voor 15 september een overeenkomst moeten sluiten met een droogbedrijf. Zijn ze daar te laat mee, dan kunnen ze duizenden guldens aan EG- steun mislopen. Sinds een aantal jaren geldt een Europese subsidieregeling voor het drogen van luzerne en weide- gras. Boeren kunnen een bijdra ge, oplopend tot een kleine vier honderd gulden per hectare, in de vorm van een korting incasse ren via de droogbedrijven. Tot nu toe kon het hele jaar door een beroep op de regeling worden ge daan. Nu moeten boeren vóór de vijftiende september een con tract sluiten. Volgens directeur M. J. Timmer man van Timmerman Droogbe drijf BV in Kortgene betekent de nieuwe regeling in de praktijk dat de contracten met zijn be drijf uiterlijk op 1 september ge sloten moeten zijn. ,,Wij moeten ze namelijk ook nog doorsturen naar het hoofdproduktschap vor akkerbouwprodukten. [n onze verslaggeefster 1DDELBURG - Het zomer- am van de politie op Walche- n heeft het afgelopen week- Rde 37 illegale kampeerders (trapt. De wildkampeerders tegen boetes van 150 gulden en erden doorverwezen naar impings. Van de 37 processen- jrbaal gingen er 33 naar Duit ss. 2 naar Nederlanders, 1 tor een Zweed en één naar een «aeliër. iöe nacht van vrijdag op zater- •6 hield het zomerteam van de jlitie Walcheren een alcoholac- op de Looierssingel te Mid- Sburg. Drie van de 87 bestuur- ïrs die een blaastest. moesten ondergaan, werden naar het bu reau meegenomen voor nader onderzoek. De ademanalyse wees uit dat zij nog onder het toegestane maximum bleven. Naar aanleiding van klachten heeft het zomerteam van de poli tie op Walcheren vrijdagmiddag drie mensen bekeurd op het naaktstrand Oranjezon. Het drietal, dat zich ophield in de duinen achter het naaktstrand, kreeg een bekeuring voor het be treden van verboden terrein. Ook een man die de afrastering van het waterwingebied ver nield had. kreeg een bon. Aan het Veerse Meer werd een visser bekeurd die met drie hengels stond te vissen, terwijl er slechts één toegestaan is. Volgens Timmerman staan boe ren er op het moment niet bij stil dat ze na september wellicht als nog grote hoeveelheden weide- gras willen laten drogen. „Er groeit met de droogte op het mo ment niks, dus hun hoofd staat er niet naar. Maar als het in sep tember een tijd flink gaat rege nen, schiet het gras de grond uit. Boeren kunnen dan eind sep tember, begin oktober in de si tuatie raken dat ze alsnog gras willen laten drogen om hun voorraad veevoer op peil te krij gen. Hebben ze dan geen con tract met ons gesloten, dan lo pen ze de subsidies mis. Wij kun nen hoe dan ook hun opdrach ten nog wel uitvoeren, maar het wordt wel duurder." De contracten worden overigens gesloten op voorwaarde dat er ook werkelijk gras te drogen is. Blijken de boeren in oktober geen behoefte te hebben aan het werk van de drogerij, dan ver valt de overeenkomst zonder bij komende gevolgen. De EG heeft de regeling dit jaar aangescherpt om een betere controle te hebben op de manier waarop de regeling wordt ge bruikt en om tijdig inzicht te krijgen in de financiële conse quenties ervan. Gedeputeerde G. De Kok opent polikliniek Hulst van onze verslaggever HULST - Gedeputeerde drs G. de Kok (volksgezondheid) ver richt vrijdag 15 september de officiële opening van de polikli niek Liduina in Hulst. Hij wordt daarbij bijgestaan door mr J. Seydlitz, voorzitter van de raad van toezicht van de stich ting Ziekenhuisgroep Zeeuws- Vlaanderen. De openingscere monie begint om 15.00 uur. Met de ingebruikname van de nieuwe polikliniek lost de pro vincie Zeeland de ereschuld je gens de Hulster gemeenschap in. Na sluiting van het Sint-Li- duina-ziekenhuis, eindjaren '80. werd Hulst een nieuwe klein schalige zorgvoorziening be loofd. Nadat eerst plannen wa ren ontwikkeld om de polikli niek in een deel van het oude zie kenhuisgebouw onder te bren gen besloot de ziekenhuisgroep uiteindelijk tot complete nieuw bouw naast het inmiddels gerea liseerd sociaal- en medisch cen trum aan de Tabakstraat. V I De Mosselfeesten in Yerseke werden dit jaar gekenmerkt door grote hitte en grote drukte. foto Willem Mieras van onze verslaggever YERSEKE - Eén keer per jaar vormt Yerseke het brui send middelpunt van Zee land: tijdens de Mosseldag. Tienduizenden, ja misschien wel 50.000 mensen krioelen dan langs de havens en door het centrum van het stadje. Van tien uur 's ochtends tot het afsluitende vuurwerk, om tien uur 's avonds. Zeker bij mooi weer is het er druk. Erg druk. Zoals tijdens de editie '95 van de Mosseldag, afgelopen za terdag. Omstreeks half twaalf 's ochtends hangt de hitte al zwaar boven Zeeland. Tot ver buiten het haven- en cen trumgebied, waar het feest zich afspeelt, staan auto's ge parkeerd. Verwijsborden rich ting mosseldag-locatie zijn moeilijk te vinden. Niet erg. zo blijkt. Volg de onafzienbare rij auto's en je komt er vanzelf. Een kermis aan de haven, bra derie in het centrum, een feesttent en vele attracties als een mosselsloeprace, een vlootschouw en helikopter rondvluchten vormen de over een kilometerslang traject verstrooide ingrediënten van het feest. Een groot feest. Zo als je toeristen in Parijs bij voorbeeld nogal eens vertwij feld over metro- en stadsplan nen gebogen ziet staan, zo buigen de bezoekers zich hier dan ook regelmatig over hun programmaboekjes met plat tegrond. 'We zitten fout hoor. Leo. We moeten terug'. Rustig aan Het beste is. zo lijken veel mensen te denken, je niet te veel van de programmering aan te trekken. Zeker met de ze hitte is het beter op de bon nefooi rond te struinen, op je gemak rond te kijken en nu en dan wat te eten en te drinken. Volg de massa en je komt van zelf bij de hoogtepunten. Naarmate het middaguur en daarmee de hitte vordert, worden de programma's dan ook minder en minder uit de tas gehaald. Erg druk is het in de smalle centrum-straatjes, waar het publiek zich langzaam langs de kraampjes wurmt. Er zijn tweedehands-boeken, prulla ria, kledingstands en eten. Vooral veel eten. Ook druk is het bij de sloepen-race. Al een half uur voor aanvang verza melen de mensen zich, veelal gewapend met eigen lunch- pakketjes en allerhande video apparatuur, op de dijk aan de Oosterschelde. die dezer dor re dagen overigens meer weg heeft van een lang-gerekte hooiberg. De ouderen doden het wachten met turen over het water, de kinderen wor den zoetgehouden - 'nee. een gulden is echt niet genoeg hoor mam' - op de kermis ach ter de dijk. Ook druk is het traditiege trouw bij de vlootschouw. Le gio bezoekers maken graag een tochtje op een heuse, ver sierde mosselkotter. Nog vëel drukker wellicht is het echter op één plekje aan de haven: daar waar gratis een portie mosselen kan worden genut tigd. Met honderden tegelijk wachten mensen in een vrij- - wel stilstaande rij op hun beurt, vol bewonderenswaar dig geduld, tot zij eindelijk mogen aanschuiven en zich gretig op hun bakje werpen. van onze verslaggever HAAMSTEDE - Unieke weers omstandigheden zorgden afge lopen weekeinde voor spekta kel op vliegveld Haamstede. Zo'n twintig zweefvliegers uit het hele land hebben daar zater dag hun toestel aan de grond ge zet. „Dat kan eigenlijk prak tisch nooit", vertelt bestuurslid M. Janssen van de club. „Bijna altijd staat er hier een westen wind met te koude lucht van zee. Zaterdag stond er echter een noord-oostenwind, met vol doende thermiek voor de zweef vliegers om ons vanuit alle hoe ken van Nederland te berei ken." Komt bij dat het bijna nooit is toegestaan dat zweefvliegers vanuit het hele land op Haam stede landen „We hebben een ei gen club. Maar dit weekeinde hadden we toevallig een 'fly-in- fly-out' georganiseerd", zegt Janssen. „Iedereen mag hier dan met zijn zweefvliegtuig landen. Elk jaar proberen we zo'n 'fly-in' te houden, maar eigenlijk lukt het nooit door die westenwind. Nu zat alles mee." Volgens Janssen trok het landen van de vele vliegtuigen afgelo pen zaterdag nogal wat bekijks. „Het is een spectaculair gezicht. Ze komen heel laag over." De be zoekende zweefvliegers zelf wa ren zeer verheugd, vertelt het be stuurslid verder. „Die komen normaal niet op Haamstede. De meesten waren hier nog nooit Auto van Fransman uitgebrand TERNEUZEN - Een 35-jarige Fransman uit Wattrelos kon zondagochtend in alle vroegte te voet huiswaarts keren. Zijn auto had hem om drie uur in de steek gelaten op de Axelsedam in Ter- neuzen. Het voertuig was name lijk in brand geraakt en werd ge heel verwoest door het vuur. Over de oorzaak van de brand was zondagavond nog niets be kend. geweest, die vliegen alleen bo ven het vasteland. Ze zijn echt verrukt over het vliegen over de Zeeuwse eilanden en de locatie van onze club." Zweedse jeugd steunt Hulst in strijd tegen legalisatie drugs van onze verslaggever HULST - Op uitnodiging van burgemeester mr dr A. Kessen van Hulst brengt de Zweedse jongerengroep Hassela dinsdag 29 augustus een bezoek aan de Reynaertstad. Hassela is een groep van 35 jongeren tussen de 16 en 20 jaar die ijvert voor na tionale en internationale sa menwerking tegen de legalisa tie van drugs. Als middel han teert de groep drama, zang en dans. Hassela verzorgt 29 augustus voorstellingen in het Engels voor leerlingen van het Zelden- rustcollege in Terneuzen en het Reynaertcollege in Hulst. Na el ke voorstelling van 45 minuten treden de jongeren met hun leef tijdgenoten een kwartier in dis cussie. Dinsdagmiddag worden de Zweedse jongeren op het Hul ster stadhuis ontvangen door burgemeester Kessen. Vrijdag 8 september wordt in de raadzaal van het Hulster stad huis een discussiebijeenkomst over het drugsbeleid gehouden, waarvoor zijn uitgenodigd de Zeeuwsvlaamse burgemeesters, vertegenwoordigers van de pro vincie en de politie. Die dag brengt een gezelschap van *13 Zweedse politici een studiebe zoek aan Hulst. De groep, af komstige uit Göteborg, staat onder leiding van Torgny Peter son, directeur van de European Cities Against Drugs (ECAD). ÈCAD is een internationaal sa menwerkingsverband van ste den die ijveren tegen de legalisa tie van soft en hard drugs. Hulst is sinds juni lid van de ECAD. BURGH-HAAMSTEDE - Ger. kerk, 20 uur: Zangavond: DOMBURG - Centrum, 13-21 uur: Toeristenmarkt met o.a. poppentheater Kris Kras; Markt. 20-22.30 uur: The Origi nal Zealand Streetparade Jazz; Theater De Parel, 19 uur: Clown Antoon: RETRANCHEMENT - Bezoe kerscentrum 't Zwin. 19 uur: Na- tuurexcursie door gebied 't Zwin met gids: VEERE Grote Kerk, 20 uur: Optreden Poolse Volksdans groep 'Grzes'; VROUWENPOLDER - Ger. kerk, 20 uur: Orgelconcert Klaas Mulder. BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Crimson tide en Die Hard III; Cinemactueel, 20 uur: Flodder III; Congo en First knight; GOES Grand, 20 uur: Die Hard III; HULST De Koning van Enge land, 19 uur: Free Willy II; Flod der III en Casper: 19 en 21.30 uur: Congo en French kiss; 21.30 uur: First knight; Crimson tide en Die Hard III: MIDDELBURG - Cinema. 20 uur: El sol del embrillo; VLISSINGEN - Alhambra, 19 en 21.30 uur: Congo: 19 uur: Flodder HI; Free Willy II en Cas per; 21.30 uur: Crimson tide; Die Hard in en French kiss; Tentoonstellingen AXEL Openbare bibliotheek, 13.30-17.30 uur: Expositie 'De plantjes water geven' (t/m au gustus); BRESKENS Visserijmuseum, 10-12 en 14-17 uur: Thematen toonstelling 'Walvissen en wal- visachtigen' (t/m 31/8); BROUWERSHAVEN - Stad huis, 9-12 en 13.30-16 uur: Hennie Schrijver, olieverfschilderijen (t/m 23/8); Grote kerk, 13.30-16.30 uur: Werken diverse kunstenaars Zeeuwse Klmstkring it/m 24/8); BURGH HAAMSTEDE - De Bewaerschole, 13.30-16.30 uur: 'Migrations' van Michael Pestel (t/m 9/9); GOES Grote Kerk, 10-17 uur. Olieverven en grafische werken van Safian Ashot (t/m 30/9); GROEDE - Lutherse kerk, 14- 17 uur: Gheorghe Culea, ab stracte sculpturen (t/m 25/8); HULST - Hal Stadhuis. 9-12 en 13-16.30 uur: J. Mathus, schilde rijen in olieverf en aquarellen (tl m 25/8); KAPELLE Gemeentehuis, 8.30-12 en 13-16 uur: Werken ABKZ (t/m 25/8); MELISKERKE - Gemeente huis, 9-16 uur: Giel Louws, aqua rel, acryl, pastel en linoleum t/m 25/8); MIDDELBURG - Zeeuwse Bi bliotheek, 9-21 uur: 'Kijk hoe de stilte verdween', expositie over het verleden van de bibliotheek (t/m 30/9): 'Door het oog van...', fototentoonstelling door C. Kot- vis (t/m 30/9): Tentoonstelling 50 jaar ZVU (t/m 30/9); Zeeuws Museum. 13.30-17 uur; Prenten uit 1932 van Baron van Lamsweerde (t/m 22/10) en schil derijen van 19e eeuwse Zeeuwse schilders (t/m 22/10); Waldo Bien, sculpturen (t/m 1/10); Wandelkerk. 9-17 uur: Len Mun- nik, tekeningen en cartoons (t/m 13/9); OOSTBURG - Den Hoekzak. 10-12 en 14-17 uur: 'Zomerkeuze' werken diverse kunstenaars uit collectie van de Provincie Zee land (t/m 25/8); OOSTKAPELLE - Zeeuws Bio logisch Museum. 13.30-18 uur: 'Enge beestjes', natuurfoto's van Ciska Lepelaars (t/m 1/10);- 'Gro te Griezels' werk van kunste naar Hans Jahne (t/m 1/10); 'Pas op, sporen!' (t/m 3/9); Studiecentrum Oranjezon, 10-16 uur: Gouaches van Sophie Vis ser Demmink (t/m sept.), RETRANCHEMENT - Bezoe kerscentrum 't Zwin, 13-18 uur: 'Een beter milieu begint bij een ander' (t/m 5/9); SLUIS - De Raadskelder, 13-17 uur: Jan Verschoore, Artis- tamps. houtobjecten (t/m 3/9); TERNEUZEN - Stadhuis, 9-12 en 13-16 uur: Expositie 'Terneu zen werkt aan... de toekomst' (tJ m 4/9): VEERE De Schotse Huizen. 13-17 uur: Henri Cassiers 1858- 1944. schilderijen (t/m 2/9): Grote Kerk, 14-17 uur: Martinè Vlieger, beelden (t/m 20/8); Kalli grafische werken i.k. 10 j. be staan 'De Vlotte Veder' (t/m 7/9); Stadhuis/De Vierschaar, 12-17 uur; 'Hendrik Willem van Loon (1886-1944) en de oorlogsjaren' (t/m 30/9); VLISSINGEN - Stedelijk Mu seum, 10-17 uur: 'Schipper mag ik overvaren, van veerboot tot tunnel' (t/m 1/10); Stadhuis, 9-17 uur: Foto's van Shrilankaanse fotograaf Dhar- masena (t/m 30/8); WOUW Museum Ter Zijde. 10-17 uur: 'Sarong van sutra, ka- baya van kant' zijde en kant uit Indonesië (t/m 29/10); ZIERIKZEE Stadhuismu seum, 10-17 uur: Sitse kleding rond 1800 (t/m 31/10); Burgerweeshuis. 10-17 uur: Ne derlandse Plastiek: 330 werken van beeldhouwers (t/m 26/8). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten: tel. 01184-12323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-14 00 uur en 20.00-23,00 uur - weekends van 20.00-23.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijF Zee land, tel. 01184-69869, dag en nacht bereikbaar. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 06-0432 (gratis), dag. van 14-20 uur Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384. Rustig De politie houdt vandaag een snelheidscontrole op het traject Middelburg-Westkapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 9