Klacht over verkeershinder wijk winnaar rins;riJck''1 PZC Pedicure voor een werkpaard Tuinfeest Der Boede in tropische temperaturen Benzinedieven snel gepakt Kees Minderhoud in Westkapelle nu vanaf: ƒ375,- ^Albany zeeland Protest over lawaai en trilling Veerse- en Noordsingel lezers schrijven ringrijden DELTA\ I lli WAARSCHUWING!! Zomerstunxi Topkwaliteit scherp geprijsd! O stoffen lamelgordijnen MAANDAG 21 AUGUSTUS 1995 f van onze MIDDELBURG - De bewoners van de Veersesingel, Noordsin gel en Sir Winston Churchill- laan in Middelburg hebben de gemeenteraad een protestbrief gestuurd over de verkeerssitua tie in hun woongebied. Het tra ject wordt in toenemende mate gebruikt als verbindingsroute tussen het centrum en Klaren- beek, waardoor de geluids- en trillingshinder is toegenomen. Daarnaast zorgt ook lijn 54, die sinds mei deze route rijdt, voor trillingshinder. De klagers vragen om maatrege len. Als voorbeeld noemen zij het asfalteren van het wegdek. Zij vragen de raad of asfaltering van de straten is opgenomen in de meerjarenplanning en zo ja, voor wanneer. Een andere moge lijke maatregel is het instellen van een maximumsnelheid van 30 km/uur. Ook zou Middelburg het vrachtverkeer uit deze woonwijken kunnen weren door straten aan te wijzen waarin ver keer alleen toegestaan is voor voertuigen tot een bepaald ma ximaal gewicht of lengte. De bewoners willen van de raad weten welke geluidsbelasting voor de genoemde straten is vastgesteld, wanneer de ver keersdruk voor het laatst is ge meten. in hoeverre de sanerings waarde voor avond, dag en nacht overschreden wordt en of de gemeente ontheffing heeft ge vraagd en gekregen voor deze overschrijding. Verder vragen Jongens stalen benzine uit slang MIDDELBURG - De politie in Middelburg heeft zaterdag nacht omstreeks 0.30 uur twee jongens aangehouden die benzi ne hadden gestolen bij een ben zinepomp aan de Kanaalweg. Omwonenden hadden klappen gehoord en de politie gewaar schuwd. De jongens, een 17-jari- ge Vlissinger en een 15-jarige Souburger, hadden geprobeerd de tank van hun bromfiets te vullen met resten benzine uit de slangen. Vermoedelijk is het ze nog gelukt om op die manier een liter benzine te stelen. Na een proces-verbaal voor diefstal mochten de jongens weer naar huis. de briefschrijvers of er geld is voor het plaatsen van bijvoor beeld geluiddempende suskas- ten of dubbel glas. Ook over de trillingssterkte wil len de briefschrijvers gegevens hebben. Ze verzoeken Middel burg referentiemetingen aan verschillende gevels uit te voe- Heemkundige Kring viert jubileum Excuses De Japanse premier heeft, na vijftig jaar. zijn verontschuldi ging aangeboden voor het leed in de Tweede Wereldoorlog (PZC 16-08). Velen hebben daar op ge wacht en hopelijk hebben ze er iets aan. Wat mij echter opvalt is het vol gende. Wij wensen van Japan en Duits land verontschuldiging en ge noegdoening. maar als het ge drag van Nederlandse militairen en bestuurders in Indonesië ter sprake komt. moet dat ineens gezien worden in de context van die tijd en werden er "bevelen opgevolgd" (dat klinkt bekend). Misschien zouden er minder trauma-patiënten zijn. als er ein delijk eens eerlijk en open over eventuele misstanden zou wor den gesproken. Ik ben er van overtuigd dat de meeste veteranen zich correct hebben gedragen, maar zij die misdaden hebben begaan, moe ten alsnog vervolgd worden, ook voor de gemoedsrust van de an deren. H.A. Joosse Zusterstraat 51 Middelburg Westhove Nadat oud-burgemeester Spren- ger van Domburg kasteel Wes thove en de op één na oudste ge registreerde boom van Neder land (een linde van vijf- a zes honderd jaar oud) van de onder gang had gered, plantte hij als extra beschutting een rij 15-18 meter hoge bomen aan. De be kende heer C. Mol van Staats bosbeheer stelde onlangs in de PZC dat oude bomen niet zijn te vervangen, dus: zuinig ermee. Het hart Westhove bestond uit een eiland met vijvers, een histo rische lindelaan, een groep pla tanen van ongekende schoon heid en een speelweide. De moestuinen, boomgaard, alles was omringd en begroeid. Van schuwe ijsvogel tot reiger en bui zerd, bunzing tot reeën, vele soorten gras. zeldzame moeras sen, bosorchideeën en zelfs tu- lipa kon je er aantreffen. Het geheel was een ecologische eenheid, waar het cijfer tien nog te laag voor was. Doch alles is weg. Dat er gerooid moest wor den bij de zuivering van de vij vers is logisch. 25-50% was ruim voldoende geweest en had veel gespaard. Maar een 100%-kaal slag is een ecologische misdaad pur sang. Zo'n 400-500 kubieke meter hout is verbrand. Onge veer driehonderd bomen die men wegens oeververzakking ren. omdat in sommige wonin gen al scheurvorming is opgetre den. Tenslotte willen de bewoners weten of in de planning voor de aanleg van de woonwijk Veerse Poort gegarandeerd is dat de ontsluitingswegen (onder meer een deel van de Dammenroute) gereed zijn voordat met de wo ningbouw wordt begonnen. Ge vreesd wordt dat de Veersesin gel. Noordsingel en Sir Winston Churchilllaan anders ook nog eens met bouwverkeer te maken krijgen. MIDDELBURG - De Heemkun dige Kring Walcheren bestaat volgend jaar een kwart eeuw. Met haar meer dan 1800 leden is de HKW de grootste kring in Zeeland. In het kader van het jubileumjaar organiseert de HKW een aantal activiteiten. Voor het basisonderwijs is er een quiz waarbij de kennis van Wal cheren op allerlei gebieden wordt getest. Alle basisscholen op Walcheren worden uitgeno digd met een team in te schrij ven. Na de voorronden is er in het najaar van 1996 een grote fi nale, gepresenteerd door een be kende Zeeuw. Om met leer krachten uit het Walcherse ba sisonderwijs over opzet en orga nisatie van een en ander van ge dachten te wisselen, wordt woensdag (23 augustus) om 14.00 uur een informatiemiddag gehouden. Drankrijders aangehouden VLISSINGEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn in Vlis- singen en Serooskerke drie au tomobilisten bekeurd voor het rijden onder invloed van alco hol. Een 27-jarige Vlissinger werd ge controleerd in de Scheldestraat. Hij blies 310 microgram en kreeg een transactie van 320 gulden. Op de Vrouwenpolderseweg in Serooskerke moest een 41-jarige automobiliste uit Hengelo de blaastest doen. Zij blies 420 mi crogram, bijna twee keer de hoe veelheid die is toegestaan. De vrouw kreeg een tijdelijk rijver bod opgelegd en een dagvaar ding mee naar huis. Een 32-jari- ge Vlissingse werd gecontro leerd in de Komstraat. Zij kreeg eveneens een dagvaarding na dat de blaastest 395 microgram uitwees. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. De reactiestijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. niet kon rooien zijn afgezaagd en met groeistof of vergif gedood. De heemtuin wordt gelukkig in geplant. De kaalslag zal voor veel zorgkosten en fiasco's zor gen. Helaas. En de oude linde? Aan de laatste strijd beginnen? Wat bleef is een kaal kasteel op een open vlakte met een paadje - met draadjes - zoals er 25 in een dozijn gaan. W. Bommeljé Magnolialaan 27 Oostkapelle Omleidingen van verkeer bij Kapelle KAPELLE - Het verkeer bij Ka pelle moet vanaf volgende week tot eind september rekening houden met omleidingen. Gedu rende die periode wordt het kruispunt van de Noordweg met de Wemeldingse Zandweg veranderd in een rotonde en het kruispunt Noordweg-Vroon- landseweg aangepast. De maatregelen, die in totaal ruim zeven ton vergen, zijn no dig om de verkeersveiligheid te vergroten. Tijdens het werk is de Ooststraat bij de afslag Kapelle niet beschikbaar voor het ver keer. Mogelijk zal ook het kruis punt met de Wemeldingse Zand weg een aantal dagen niet be rijdbaar zijn. Het verkeer wordt met borden omgeleid. Uitbreiding Veerse school kost 40 mille van onze verslaggeefster VEERE - Het college van burge meester en wethouders van Veere wil 40.000 gulden uittrek ken voor de uitbreiding van de Valeriusschool in Veere. Omdat het waarschijnlijk gaat om een tijdelijke uitbreiding geeft het college de voorkeur aan de huur van een noodlokaal. Op basis van het leerlingenaantal in ok tober 1994 mag de school uit breiden. Maar gezien de leerlin genprognose ziet het er naar uit dat het ministerie van Onder wijs, Cultuur en Welzijn alleen de uitbreiding voor het school jaar 1995/1996 vergoedt. De 40.000 gulden zijn nodig voor de huur, de aansluiting op de nutsvoorzieningen en de riole ring, het straatwerk, de eerste inrichting en het onderwijsleer pakket. Tijdens de raadsverga dering van donderdag 31 augus tus wordt de uitbreiding van de Valeriusschool besproken. De raad vergadert vanaf 19.30 in het stadhuis. De hoefsmid aan het werk bij een Zeeuws trekpaard in de travalje. foto Lex de Meester van onze verslaggeefster MIDDELBURG - De travalje van de hoefsmid op de Markt in Middelburg trok zaterdag veel toeschouwers. Ze konden zien hoe werkpaarden opnieuw werden beslagen door de hoefsmid. De viervoeters ondergingen de pedicurebehandeling overigens gelaten. Een van de dieren gaf de smid een lik als blijk van waardering. „Kijk pap", gilde een jongetje enthousiast. „Hij eet het haar van de meneer op." De hoefsmid was een van de ambachtslieden op de boerenmarkt die de Stichting Evenementen Middelburg zaterdag hield. Naast de smid kreeg ook de touwslager volop belangstelling. Vlasbe werking is een ambacht dat in Zeeland nog steeds wordt uitgeoe fend, maar in heel Nederland is nog maar één man die het touws- laan beheerst. Hij demonstreerde onder meer hoe vroeger een springtouw met een verdikking in het midden werd gemaakt. Terwijl de ambachtslieden hun vaardigheden toonden en het Westkappels Kwartet oude Walcherse liedjes bracht, hadden sommige standhouders met ecologische produkten de grootste moeite om hun waren in de tropische temperaturen goed te hou den. Op de boerenmarkt stonden onder meer Ter Linde uit Oost kapelle met groente en fruit en de Kaasboerderij Schellach uit Sint-Laurens. Een groot deel van hun produkten waren ze 's ochtends al kwijt. Vanwege de extreme temperaturen trok de markt vooral 's ochtends veel bezoekers. Zonnebrillen en parasols waren onontbeerlijke qttributen tijdens het tuinfeest van verpleeg huis Der Boede. foto Lex de Meester van onze verslaggeefster KOUDEKERKE - De plekjes onder de parasol of onder een boom waren felbegeerd tijdens het jaarlijkse tuinfeest van het verpleeghuis Der Boede in Koudekerke, dat zaterdag werd gehouden. Sommige bezoekers keken met eni ge jaloezie naar de leden van de Vlissingse jeugdbrandweer die zich konden uitleven met water. De jongeren demonstreerden stuitbal op doelen. Met een straal water moest een bal richting doel gespoten worden. Enkele jeugdi ge brandweerlieden konden in de pauzes de verleiding niet weerstaan en richtten de straal op elkaar. „Tijdens het tuinfeest is het altijd goed weer, zelfs in de slechte zomers", aldus Toos van der Sijden, al tien jaar de coördinatrice van het tuinfeest. Ondanks de tropische temperaturen trok het feest weer veel bezoekers. In de och tenduren was de tuin van Der Boede toeganke lijk voor de bewoners, het personeel en hun fa milie en bekenden, 's Middags waren ook de mensen van buitenaf welkom. Het tuinfeest werd traditiegetrouw geopend door de rolstoeldansgroep van Der Boede. Het hoogtepunt van de dag was het ringrijderstoer- nooi in een hoek van de tuin. De Ringlijders- vereniging uit Koudekerke sluit al jaren het seizoen af met een toernooi in Der Boede. Dit jaar waren er behalve de vaste braderie, waar ook artikelen werden verkocht van de hobby clubs van Der Boede, demonstraties van de jeugdbrandweer, de jeu de boulesvereniging Boules Plezant en de scheepsmodelbouwver eniging Vlissingen. van onze verslaggever CADZAND-BAD - In het afgelo pen weekeinde is op verschil lende plaatsen in Zeeuws- Vlaanderen ingebroken. In één geval wist de politie de inbre kers te achterhalen. Het ging hierbij om een 20-jarige inwo ner uit Heikant en een 17-jarige jongen uit Zaamslag. De twee hadden in de nacht van zaterdag op zondag een contai ner van de strandwachten in Cadzand-Bad opengebroken en waren aan de haal gegaan met een hoeveelheid benzine. De po litie wist de twee diezelfde nacht nog in de badplaats aan te hou den. In Terneuzen werd diezelfde nacht ingebroken in een tank station aan de Guido Gezelle- straat. Vermist werd een grote hoeveelheid sigaretten. Een kampeerder op camping De Braakman in Hoek merkte za terdag dat onbekenden in zijn tent hadden gezeten. Hij deed bij de politie aangifte van dief stal van een spelcomputer en en kele spelletjes. Ook de eigenaar van een stacaravan op een cam ping in Nieuwvliet diende zich bij de politie aan. Zijn kampe ment bleek ook te zijn openge broken. Verschillende gebruiks voorwerpen werden meegeno men. Hetzelfde verhaal ging op voor de bewoners van een vakantie woning in het Zwindorp bij Re- tranchement. Die hadden van vrijdag- op zaterdagnacht inbre kers op visite gehad. Verder werd nog inbroken in een wo ning aan de Burchtstraat in Aar denburg - de gedupeerde die aangifte deed mist enkele siera den - en de kantine van voetbal vereniging IJzendijke. Uit het laatste lokaal werden diverse goederen meegenomen. De exacte schade is onbekend. van een medewerker WESTKAPELLE - Kees Min derhoud is zaterdag in Westka pelle winnaar geworden van de afdelingswedstrijd ringrijden. Kees Minderhoud stak 29 van de 30 ringen en versloeg in de kamp Marie Langebeeke en Kees van Sighem. De eerste be ker en de pollepel werd gewon nen door Kees van Sighem en de kleine finale werd een prooi voor Pascal de Witte. Uitslag na 30 beurten: 1 Kees Minder houd 29; 2 Marie Langebeeke 29; 3 Kees van Sighem 29; 4 Adriaan de Witte 28; 5 Erik Verburg 25; 6 Jan Wil lem Minderhoud 23; 7 Miranda de Witte 23; 8 JolandaMeijers 22; 9 Adri Roelse 20:10 Netty Westerbeke 19; 11 Johan de Witte 19; 12 Aarnoud Ga- brielse 18; 13 Jasper Houmes 16; 14 Ingrid Verburg 16; 15 Angela Roelse 15; Bekers: 1 Kees van Sighem, 2 Kees Minderhoud, 3 Marie Lange beeke. 4 Adriaan de Witte, 5 Jolanda Meyers, 6 Netty Westerbeke, 7 Jan Willem Minderhoud, 8 Miranda de Witte. Kleine finale: Pascal de Witte, Pollepel Kees van Sighem. Der Boede De ringrijders van de K.R.V. slo ten het mooie ringrijders seizoen af met 43 deelnemers op het tuinfeest in Der Boede. Winnaar van het dagklassement werd Jan Jobse die alle 18 ringen wist te steken en Peter de Pagter. Piet Jan Reijnierse en Simon de Pagter in de kamp de baas bleef. De eerste beker werd, bij afwe zigheid van Miranda Weijer- mans, gewonnen door Simon de Pagter. Dat de dames in Koude kerke een steeds belangrijkere rol voor zich gaan opeisen be wees de kamp op de 14 mm die gewonnen werd door Kirste: nema (die hiervoor de lOnur wist te steken) en de poll kamp die gewonnen werd Marcia van Dijke. Uitslag na 18 beurten: 1 Jan Job 2 Peter de Pagter 18; 3 Simon de ter 18; 4 Piet Jan Reijnierse 18, jen Bosgra 17; 6 Kees de Kroo Piet Kluijfhout 17; 8 Henk He man 16; 9 PietBesuyen 16; 10 Su Pagter 15; 11 Marcia van Dijke Ella Poppe 15; 13 Lianne Wielen 15; 14 Elly Simonse 14; 15 Tan Pagter 14. Uitslag bekers: 1 Sim Pagter, 2 Piet Jan Reijnierse, 3 de Pagter. Versiering: Peter de ter. Meliskerke De wedstrijd in boerekost in Meliskerke is dit jaar ge nen door Diana Wisse. D; die een voortreffelijk (onder meer reservekamp ereklasse en winnares de: stratie Sluis) afsloot met he: ximaal aantal ringen van 2; de 23. De tweede prijs en de lepel waren voor de persoc kampioen van de 4e klas Job Wisse. Deze twee rijde: men werden tevens winnaa de twee sjezenwedstrijde: Zoutelande en Meliskerke! derde beker was voor Haul ker. Uitslag na 23 beurten: 1 Diana 23; 2 Job Wisse 21; 3 Han Dekke Lout Vos 17; 5 Niels Janse 17; t Krijger 17; 7 Chris Provoost 17 Janse 17; 9 Anita Dekker 16; 1 Kleinepier 15; 11 Jan Dekker: Jos Vos 14; 13 Marleen Gabrie'. 14 Jan Matthijsse 13; 15 Piet L> se 13; Pollepel: Job Wisse. Agenda ZRV; 25 augustus\ rijden Ter Mantelinge i burg), 10.00-17.00; 26 augu ringrijden Biggekerke, j 17.00, Serooskerke (W) 17.00 uur, Kapelle 08M', uur en sjezen rijden f?ij 14.00-20.00 uur. NV DELTA NUTSBEDRIJVEN Poelendaelesmgel 10 4335 JA MiddelburgL AAN ALLE BEWONERS VAN VLISSINGEN (WESTERZICHT EN B0SSENBURGH) Schoonmaken leidingnet van maandag 21 t/m vrijdag 25 augustus 1995 De N.V. Delta Nutsbedrijven gaat beginnen met het schoonmaken van het waterleidingnet in bovenom schreven gebied. In principe zal het werk plaatsvinden de hele week van maandag tot en met vrijdag en zo nodig een enkele maal 's nachts. De bewoners van de straten in genoemd gebied waar op een bepaalde dag de leidingen worden schoongemaakt zullen hiervan door middel van een huis-aan-huis bezorgde brief op de hoogte worden gebracht. Gebleken is dat bij een dergelijke schoonmaak van het leidingnet ook omliggende straten last van bruin water kunnen krijgen en dat plaatselijk de druk lager kan worden. De bewoners van het genoemde gebied wordt der halve aangeraden voor alle zekerheid een kleine voorraad schoon water bij de hand te houden tij dens de werkzaamheden. Tijdens de werkzaamheden is de kans aanwezig dat bruin water uit de kranen komt dat vlekken op het wasgoed kan achterlaten. Wij adviseren daarom in die periode voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed en in geval van bruin water het water te laten doorstromen tot het weer helder is. Voor informatie kunt u terecht op het districtskan toor van de N.V. Delta Nutsbedrijven te Vlissingen, telefoon 01184-6500. N.V. Delta Nutsbedrijven doet al het mogelijke om de bewoners geen last te bezorgen, maar kan inci denteel bruin water niet voorkomen zo lang de werken duren. Hiervoor onze oprechte verontschul digingen. N.V. Delta Nutsbedrijven heeft getracht bedrijven en instellingen ook individueel te waarschuwen. N.V. Delta Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijkheid voor schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, in stellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. N.V. Delta Nutsbedrijven Lamellen Albany levert ook vete andere produkten. Ook voor dakramen! I Onze 5 ijzersterke pluspunten: Gratis en vrijblijvend thuis winkelen Gratis meten 12 maanden volledige garantie Nooit voorrijkosten. (compleet en gemonteerd] Uit ome schitterende collectie Lamelbreedte 89mm. max. 225 m. breed x 3 m hoog. Ook andere maten leverbaar tegen scherpe pnjzen. Bel nu: ma. t/m za. van 9.00 tot 21.00 uur GOES 01102-43292 MIDDELBURG 01180-35614 TERNEUZEN 01150-20324 7^7 b.g.g. bel gratis met 06-0226222) Albany Nederland: Nautilusstraat 167 Tilburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 8