'Toch Froger voor Irma Heeren Van Tongeren slaat dubbelslag Nieuw parcours levert snelle Heidoorn auto op Omar Roels worstelt met hitte I Tweede plaats blijkt maximaal haalbare in triathlon Almere Zware tegenstand voor Zeeuwse deelnemers Kreekrace Terneuzen Simpelaar verbetert record voor de vijfde achtereenvolgende keer van onze verslaggeefster Edith Ramakers ALMERE - Vooraf had Irma Heeren bij de organisatie van de triathlon van Almere een verzoek ingediend. Zodra ze de arena binnen zou lopen, zou ze dolgraag het lied 'This is the moment' van Rene Froger ho ren. De 28-jarige triatlete uit Middelburg had Almere uitge kozen om met een klinkende prestatie een streep te zetten onder zeven maanden blessure- De druk was groot, het zelfver trouwen wankel. Toch beleefde titelverdedigster Irma Heeren haar moment na .35 uur en kreeg ze de klan ken van Froger als toegift. Welis waar werd ze geen kampioene, maai- wel een gelukkige, uitge putte nummer twee. De Neder landse titel was voor de ontem bare Katinka Wiltenburg, ofte wel voor de 'Kleine kokette Ka tinka', zoals iedereen op de tri bunes zaterdag om iets over half zes kon horen. Heeren finishte ruim 24 minuten achter de 35-jarige triatlete uit Breezand, die zichzelf in de duurproef van 3800 meter zwem men. 180 kilometer fietsen en 42.195 lopen leek te hebben over troffen. „Vorig jaar kon ik er niet bij zijn omdat ik een dag voor Al mere de ziekte van Weil kreeg. Dit jaar wilde ik in Almere sla gen. Ik ben blij dat het nu nog gelukt is." Wiltenburg is bezig aan een heel sterk seizoen. Dit jaar eindigde al op de tweede plaats in de 0s| zware triathlon van Roth (ach- eer wereldkampioene Frazier) en won ze de triathlon in Lanzarote. Ze blaakte van zelfvertrouwen en straalde kracht uit. Heeren kon nog niet op tegen zoveel on verzettelijkheid. „Ik wist dat dstj Katinka in vorm was, maar dat zezo'n tempo kon draaien had ik niet verwacht. Tijdens het fiet sen wist ik al dat ik me op de tweede plaats moest concentre ren. Van Ada van Zwieten en Co- ra Vlot had ik niet zoveel te vre zen." Beslissing trainingen hoefde ze niet te den ken. Eerst werd ze geplaagd door een vorm van hyperventila tie en later door een 'tractus- syndroom', dat last bij haai- knie veroorzaakte. „Ik heb dit sei zoen aan een kwarttriathlon meegedaan en aan enkele loop jes in Zeeland. Dan kun je niet ineens een Katinka Wiltenburg bedreigen die in superconditie is. Zeker niet onder deze om standigheden." Alle triatleten zullen tijdens hun wedstrijd naar een mals regen buitje gesnakt hebben. Vooral bij het lopen teisterde de hoge temperatuur, die schommelde rond de 30 graden, de deelne mers. De lucht was zwaar, terwijl de zon ook nog eens het asfalt deed smelten. De triatleten (609 in totaal) snakten naar water en adem. Bij de verversingsposten was het hoogspanning. Als ex traatje, werden in alle haast tuinslangen aangesloten, parti culiere initiatieven om de mar telgang van de atleten te verlich ten. Anderen sleepten weer em mers water aan. waar talloze sponzen keer op keer in werden ondergedompeld. „Ik heb alles aangepakt. Zonder hen had ik vandaag niets gepres teerd. Geen moment heb ik lék ker in de wedstrijd gezeten. Bij het zwemmen begon het al. Zelfs in dit rustige water durfde ik niet voluit te gaan. Ik moet veel snel ler kunnen." Dat kon ze zaterdagochtend niet bewijzen. Na 58.09 minuut begon Heeren aan het fietsonderdeel, bijna drie minuten later dan Ka tinka Wiltenburg. „Bij het fiet sen heb ik even geprobeerd om Katinka in te halen. Maar mijn Metgezellen Irma Heeren, lid van Sporting Walcheren, had in Carlien Harms en Niek Knol trouwe metgezellen. Ze had de twee be geleiders zeker nodig toen ze aan haar laatste onderdeel, de mara thon, begon. Op de fiets volgden Harms en Knol haar op de voet, reikten haar om de kilometer een frisse spons en vers water aan en spraken haar moed in. Irma Heeren: „Ik heb voor deze tweede plaats veel dieper moeten gaan." foto Lex de Meester lichaam sputterde tegen. Ik moest me kalm houden, anders zou ik me over de kop rijden." Heeren die vorig jaar nog opper machtig was in Almere. moest accepteren dat er zilver in zat. niet meer. daarvan was ze over tuigd toen ze aan het lopen be gon. Ze leed, maar wenste niet toe te geven aan de pijn. Ze wist toen ze bezig was dat ze na af loop een overwinning op haar zelf kon vieren. „Die gedachte hield me op de been. Deze twee de plaats betekent meer dan mijn zege vorig jaar. Natuurlijk had ik hier liever gewonnen, maar ik heb voor deze tweede plaats veel dieper moeten gaan." De pijn was voor even vergeten toen ze het sfeervolle eindpunt van de triathlon van Almere be reikte. Op de klanken van Rene Frogers lied legde ze de laatste meters wandelend af. Ze zwaaide naar het publiek, maar kon toch niet meer vrijuit la chen. De vermoeidheid sloeg on verbiddelijk toe en ze was aange daan. „Ik was ook zo blij dat ik het einde had gehaald. Voor mij was dat het bewijs dat ik het nog kon. Ik heb afgerekend met die rotperiode. Nu sta ik er weer en nu kan ik weer voluit gaan trai nen. Ik hoop aan de triathlon in Nice 1 oktober) mee te doen en zeker wil ik mijn wereldtitel run bike run verdedigen. Het WK is op 5 november in Mexico. Als ik uitgerust ben van Almere dan wil ik daar weer aan gaan den ken. Ik heb afgezien, maar je moet toch merken dat je wat ge daan hebt." Het was de enige juiste beslis sing. Heeren stond vijf maanden praktisch op non-actief. Het trainen moet voor haai- gevoel niet meer zijn geweest dan een soort bezigheidstherapie. Aan tempolopen, of intensieve duur- ALMERE (ANP) - Het voorseizoen was triest. Over heerst door blessures en ziekte. Zaterdag stond hij er wel. Met een perfecte lichamelijke conditie en een ster ke geest. Frank Heidoorn won verrassend het Open Ne derlands Triathlon Kampioenschap in Almere. Met een record op het nieuwe parcours. De tijd van 8.10.58, een verbetering van 5 minuten en 23 seconden van het oude record, was goed voor de bonus in de vorm van een auto. Heidoorn (26) had het meeste baat bij de verandering die de organisatoren op het fietsgedeelte van 180 kilometer doorvoerden. Het rondje door de polder verdween, een stuk van een dertig kilometer snelweg kwam er voor in de plaats. Almere wist dat de eerste man en vrouw onder de oude toptijden zouden gaan duiken. Als bonus was er een auto uitgeloofd. De man of vrouw die het meeste van de oude toptijd zou afknabbelen, werd eigenaar van de wagen. Heidoorn haalde er bij de mannen ruim 5 minuten af. Zaterdag vreesden de deelnemers de langdurige uitput tingslag. Vooral door de hoog opgelopen temperatuur, die de 30 graden passeerde. De watertemperatuur was zelfs zo hoog dat reglementair niet met het beschermen de wet-suit gezwommen mocht worden. Nauw overleg met twee artsen en de triatlonbond leverde de deelne mers uiteindelijk toch dispensatie op. Heidoorn vestigde zich al snel in de voorste gelederen. De Huizenaar werd vorig jaar in de slotfase door Bern- hai'd overtroefd. Zaterdag klom hij met andere favorie ten 4 minuten na de Rus Merzlov uit het water. De Huize naar was in gezelschap van Rob Barel, vorig jaar uitge schakeld door een lekke band. Barel (37) zou eigenlijk niet meer in Almere starten, maar besloot enkele maan den geleden die beslissing terug te draaien omdat hij niet op die vervelende manier van Almere afscheid wilde nemen. De basis voor zijn overwinning legde Heidoorn op het fietsgedeelte over 180 kilometer. Na 70 kilometer pas seerde hij koploper Merzlov. De marge met de overige concurrenten liep vervolgens op naar 11 minuten. „Toch durfde ik niet in de zege te geloven. Vorig jaar liep Bern- hard dat aantal minuten uit op mij tijdens de mara thon." Concurrent De enige concurrent die tijdens de ruim 42 kilometer te voet nog naderde, was Jan van de Marei. Op de Gooi- meerdijk hervond Heidoorn zijn ritme. „Toen ik na 25,26 kilometer lopen nog een ruime marge had, begon ik aan de overwinning te denken", keek Heidoorn terug op zijn prestatie. De wetenschap dat Almere-haven in zicht begon te ko men en dat het parcoursrecord nog steeds tot de moge lijkheden behoorde, gaven hem nieuwe krachten. Hij bleef met 8.10.58 ruim 5 minuten onder de oude toptijd van Jan van der Marei, die in 1992 op 8.16.21 was uitgeko men. Arnemuidenaar wint in Zoutelande en neemt leiding in Super Prestige Stephanie Rottier Rottier grijpt «naast nationale iet: - 1 aa club titel nei lie: AMSTERDAM (ANP) - Stépha- veriiie Rottier uit Sint Jansteen heeft met haar club Amstelpark naast de Nederlandse tennisti- i 8 lel gegrepen. De Amsterdamse oivï ploeg verloor gisteren in de fi- lien nales van de play-offs met 4-1 p hf van stadgenoot Popey Goldstar, hl dat daardoor voor de derde keer vos op rij de nationale titel greep en eh! bovendien 15.000 gulden incas- onn seerde. Voor Amstelpark lever- tati ie het 'zilveren weekeinde' toch tsts nog 10.000 gulden op. er?Stephanie Rottier liet gisteren 1 fin tegen het jeugdige talent Kim de do ffeile uit Uithoorn twee match points liggen. Rottier kreeg die oefi inde ti-break van de beslissende ;nvi set: 2-6 6-3 7-6. Met Heieen van Blo den Berg stelde De Weile de titel en veilig door Stephanie Rottier/ iaö iicole Muns-Jagerman overtui- vo: vend in twee sets te verslaan. Kottier verloor in de reguliere tompetitie slechts één partij. Saterdag versloeg Popeye GS int De Mets uit Scheveningen. de kre ploeg van Nathalie Tijssen uit Hi Heikant. In die partij werd het 3- mpfl, maar de Amsterdammers evf schreven meer sets (7 tegen 6) op liW iun naam. In die wedstrijd ver- s. B Dor Tijssen in twee sets van He- erks leen van den Berg (6-1 6-4). Tijs nasi sen won samen met Yvette Bas- ndg ting wel het dubbelspel van De s. Hl felle/Van den Berg, met 6-2 6-4. mvi In de halve finale van de play ing! tffs won Amstelpark nipt van De kal Manege uit Apeldoorn. In die nvf fedstrijd had Rottier geen kind kaü san Maayke Koutstaal: 6-3 6-0. faii De grote man van het weekeinde reppas ongetwijfeld Menno Oos- e Öng. De Brabander, al voor het nkï ierde jaar in dienst van Popeye, bleef in beide enkelspelen zon- nsïd eer setverlies. Daarmee nam hij ?arS bwel op zaterdag tegen Win- :en- vink als zondag tegen Hommel vol? cvanche voor zijn eerder in de ecff •fguliere competitie geleden ne erlagen. van onze medewerker ZOUTELANDE - Miquel van Tongeren uit Arnemuiden heeft met zijn overwinning in de triathlon van Zoutelande twee vliegen in één klap geslagen. Doordat Van Tongeren er in slaagde Adriaan Janisse (West- kapelle) met meer dan 56 secon den te verslaan, nam hij de lei ding over in het Super Prestige Zeeland-circuit. In de strijd voor het ZOMID-kwartet be hield Van Tongeren in de laat ste wedstrijd zijn leidende posi tie en eiste zo de eindoverwin ning op. Vanaf het Westerstrand in Zou telande stormden ruim 150 triat leten in het vlakke Westerschel- dewater. Johan van den Bran den uit Steenbergen had als eer ste weer vast grond onder de voeten, gevolgd door Rens Lob- bezoo uit Souburg en de Vlis- singse Melanie Bos. Na junior Floris van Loon (Hoogerheide) volgde Miquel van Tongeren, met in zijn kielzog Adriaan Ja nisse. Bij de eerste doorkomst in de drukke Langstraat fietste Floris van Loon aan de leiding op korte afstand gevolgd door Miquel van Tongeren en Adriaan Janis se. Johan van den Branden en de Belg Dirk Pauw keken toen al te gen een aanzienlijke achter stand aan. In de tweede ronde van 10 kilometer zette Miquel van Tongeren de wedstrijd naar zijn hand. Adriaan Janisse bleef hangen achter Floris van Loon: „Het fietsen draaide vandaag niet echt goed. Waarom? Ik zou het niet weten", verklaarde Ja nisse na zijn finish. Na 30 kilometer fietsen kon Van Tongeren met een voorsprong van ruim een minuut op Floris van Loon en Johan van den Branden beginnen aan de lood zware 8.4 kilometer lopen. Voor al de klim bij de Hotel De Tien Torens werd junior Van Loon noodlottig. Hij moest in de laat ste twee ronden bijna acht minu ten achterstand. Mensenhaag In de laatste ronde kwam de ze ge van Miquel van Tongeren niet meer in gevaar. Door een ware mensenhaag zegevierde de man uit Arnemuiden, in 1 uur 21 mi nuten en 41 seconden. Johan van den Branden volgde op ruim twee minuten. Adriaan Janisse behield de derde plaats voor Rob van Zanten (Vlaai-dingen) en Michel Giesen (Brielle). Sjaak de Kok (Lewedorp) kwam op het slotonderdeel sterk terug, om in 1.26.28 als derde Zeeuw op de ze vende plaats te eindigen. Hij bleef Wim Verburg uit Goes net voor. Veteraan Bram van Hirtum (Ridderkerk) kon de zege pas op het looponderdeel naar zich toe trekken. Lange tijd verbleef Theo van Hal (Middelburg) aan de leiding. In de afsluitende 8.4 kilometer lopen moest van Hal bijn vier minuten inleveren op van Hirtum. Met zijn tweede plaats neemt van Hal de leiding voor het Super Prestige Zee land. Zijn grootste concurrent Mario Willems moest met een voetblessure achterblijven in Terneuzen. De beslissing valt van onze medewerker ALMERE - Behalve Irma Hee ren hebben ook de overige zes Zeeuwen de eindstreep in het triathlonstadion van Almere- stad gehaald. Omar Roels uit Hulst finishte na 10 uur 57 mi nuten en 47 seconden. Hiermee was Omar Roels meer dan tevreden. De 3.8 kilometer zwemmen in het Gooimeer met een temperatuur van 24.5 gra den Celsius ging in 1.02.24. Nor maal mag bij deze temperatuur niet met een wetsuit worden ge zwommen. Na protesten van de deelnemers gaf de Nederlandse Triathlon Bond dispensatie tot opluchting van de zwakkere zwemmers. Met een wetsuit wordt gemiddeld een minuut sneller per kilometer gezwom men. Op de 180 kilometer fietsen moest Omar Roels 35 minuten inleveren ten opzichte van zijn snelste tijd. Op de marathon liep Roels tot 26 kilometer naar be horen, daarna ging de lamp uit. Gesteund door zijn broer Marlon en Jan Louisse, die als waterdra gers fungeerden, sukkelde Roels naar de meet om op een 116e plaats te eindigen. Debutant John Maljers iVeere) maakte een meer dan behoorlijk debuut op de hele triathlon. Door de warmte gaf het lopen de meeste problemen. Te veel drin ken op de schaarse drinkposten gaf nogal wat maagproblemen. Tot zijn eigen verbazing passeer de Maljers in de laatste kilome ters van de marathon de Zeeuws- Vlamingen Jan van der Linde (Oostburg) en Ronny de Maerte- laere (IJzendijke). De verlossen de finish kwam voor Maljers na 11 uur 40 minuten en 25 secon den, goed voor een 28e plaats bij de veteranen H40. Jan van de Linde passeerde ruim twee minuten later de meet in 11.42.31 en een 29e plaats H40. Ronald Vanhij fte (Oostburg) bleef slechts drie minuten boven zijn beste tijd van 11 uur en 55 minuten. Het sterke zwemmen in 1.09.40 werd gevolgd door een matige fietstijd van 6.13.14. Na 11.58.52 viel de finish vlag in de derde hele van Ronald Vanhijf- te. Martelgang Ronny de Maertelaere ging weer eens te voortvarend van start, waardoor de marathon een ware martelgang werd. In een tijd van 12.19.14 voltooide de Maerte- laeré zijn eerste optreden in Al mere. Paul Polland (Souburg) was he lemaal kapot na zijn finish in 12.47.31. Enkele meters na de streep sloeg de kramp toe. De toegesnelde artsen zagen zich dan ook genoodzaakt een spier verslapper toe te dienen waarna hij snel herstelde. „Dit was mijn eerste en mijn laatste hele triathlon" stelde Paul Polland die zondags na Almere al weer aan het werk moest. Met een vooruitziende blik had de roos termaker voor politieman Paul Polland een bureaudienst gere geld Resultaten Zeeuwen in Almere (3.8 kilometer zwemmen, 180 kilometer fietsen, 42 kilometer lopen, eind tijd). 116e H21. Omar Roels. Hulst. 1 02.24; 5.23.01; 4.32.32. 10.57.47 28e H40, John Maljers. Veere, 1.15.15; 5.46.52; 4 38 28; 11.40.35. 29e H40. Jan van der Linde. Oostburg. 1.13.20; 5 31.56; 4.57 15: 1142 31. 217e H21. Ronald Vanhijfte. Oostburg, 1.09.40; 5.53.08; 4.56.04; 11 58 52 243e H21. Ronny de Maertelaere. IJzendijke. 57.01; 5.43.27; 5.38.46; 12.19.14 49e H40, Paul Polland. Souburg. 1.09.09, 6.13.14: 5.25.05: 12 47.31. Tri-daagse in Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM - De atletiekvereniging SPADO houdt van dinsdag 22 augustus tot en donderdag 24 augustus in Ber gen op Zoom een Tri-daagse. De opzet van organisator Herman den Boer is het onder de aandacht brengen van de triathlon en aanverwante evenementen. De start is iedere avond om 19.00 uur op de Boulevard aan de Bergseplaat te Bergen op Zoom. Over de drie evenementen wordt een eindklassement opgemaakt. De inschrijving is even eens op de Boulevard aan de Bergseplaat bij de Binnenschelde te Bergen op Zoom. Programma: 22 augustus: Zwemloop: 0 5 kilometer zwemmen en 5 kilo meter lopen of 1 kilometer zwemmen en 10 kilometer lopen 23 augus tus: Run Bike Run: 2.5 kilometer lopen. 15 kilometer fietsen en 2.5 kilo meter lopen of 7.5 kilometer lopen. 30 kilometer fietsen en 2.5 kilometei lopen. 24 augustus: triatlon 0.25 kilometer zwemmen. 10 kilometer fiet sen, 2.5 kilometer lopen of 0.5 kilometer zwemmen. 20 kilometer fietsen. 5 kilometer lopen. Schipper zesde in Kemzeke KEMZEKE - Middelkamp-renner Jos Schipper is bij een koers in het Belgische Kemzeke op de zesde plaats geëindigd. In de wedstrijd over 120 kilometer zegevierde de Belg Christian van Wonder gem. Vierde plaats Francois Franse NISPEN - Frangois Franse van wieier forma tie Theo Middel kamp is vierde geworden bij een wielerronde in Nispen. Het wielercriterium over 100 kilometer kwam op naam van Ludo van Overveld uit Schijf. Ploeggenoot van Franse, Kees Schou- wenaar, werd achtiende. Middelkamp zakt twee plaatsen WIJK EN AALBURG - Wielerploeg Theo Middelkamp is in de finalepoule van de clubcompetitie voor A-amateurs naar de negende plaats gezakt. Doordat bij de Omloop van Heusden en Altena alleen Frangois Franse erin slaagde om bij de eerste dertig renners (zeventiende plaats) te eindigen, werd de zeven de plaats uit handen gegeven. Met nog twee wedstrijden te gaan - te beginnen met de Omloop van het Schokland in Emmeloord op 2 september - is de uit zes renners bestaande Middelkamp-formatie vrijwel uitgescha keld voor de strijd om de eerste plaats. Na de wedstrijd in Em meloord volgt op 16 september nog de Omloop van het Zuiden in Noord-Brabant. GPC verslaat Noormannen VLISSINGEN - Het Vlissingse GPC maakte gisteren in een oefenduel korte metten met tegenstander Noormannen. De voetbalclub uit Westkappelle werd naar een ruime 5-0-neder- laag gespeeld. Voor GPC scoorden Johan Tuin (2), Marco Schroevers. Bart Filius en Rob Horeman. dan ook in de laatste triathlon van Zierikzee op zaterdag 2 sep tember. Simon van der Linden uit Sou burg had door vakantie van Pie- ter Verhage (Westkapelle) wei nig tegenstand bij de veteranen H50. Veterane Terèse van Lare uit Sluis stelde haar overwin ning bij de vrouwen weer op haar sterkste onderdeel, het lopen, veilig. Gevestigde orde Melanie Bos presteert op de triathlon steeds beter. Bij het zwemmen is zij vele mannen te snel af. Het fietsen gaat redelijk. Wanneer ze haar lopen kan ver beteren kan de junior een be dreiging vormen voor de geves tigde orde. Mitzy van de Ruit (Hellevoetsluis) haalde Melanie Bos op de 30 kilometer fietsen het eerste bij. In de laatste kilo meters was het toch weer Terèse van Lare die de overwinning op eiste in 1.35.29 op veertig secon den gevolgd door Van de Ruit. Claudine van Vlimmeren (Hoe ven) was de derde vrouw die de finish in de Langstraat passeer de. Terèse van Lare behoudt door deze overwinning de leiding bij de vrouwen in het Super Pres tige Zeeland en pakte de winst in het Zomid-kwartet. De vijfde triathlon van Zoute lande kende een ongekende be langstelling van 175 deelnemers en enkel duizenden toeschou wers. „We hebben niet voor niks gewerkt", stelde organisator Lein Lievense, die zelf deelnam aan de vier door hem'dit seizoen georganiseerde evenementen, een run-bike-run. een straten- loop, een zwemloop en een triathlon. van onze medewerker TERNEUZEN - De internatio nale 'Kreekrace' in Terneuzen, die na een afwezigheid van ze ventien jaar nieuw leven werd ingeblazen door de zwem- en po loclub De Schelde, heeft alleen bij de vrouwen een Zeeuwse overwinning opgeleverd. Al leen de jeugdnummers, die een vast onderdeel vormen van het totale programma, werden een prooi voor de Zeeuwse jeugd. Doordat de zwemwedstrijd nog niet meetelt voor de Zeeuwse en landelijke klassementen was het aantal deelnemers wat aan de la ge kant. De meeste langebaan- zwemmers, waaronder ook die van Koewacht, waren te vinden in Rijswijk. Het seizoen nadert het einde en de strijd om de na tionale titels is in een beslissend stadium. Iedereen die voor een klassement zwemt, ging dan ook naar Rijswijk. Dat was jammer voor zwemclub De Schelde, dat kosten noch moeite had gespaard om alles zo goed mogelijk te laten verlopen. De organisatie in Terneuzen was voorbereid op een groot aantal zwemmers maar slechts 120 deelnemers hadden de reis naar Terneuzen gemaakt. Die hebben echter naar hartelust strijd kun nen leveren met een paar talent volle Belgische zwemmers. Op het hoofdnummer op het on derdeel schoolslag ondervond de plaatselijke favoriet Cees van Houwelingen dat aan den lijve. Hij had de hele wedstrijd de lei ding en iedereen in Terneuzen maakte zich op voor een triom fantelijke intocht van een eigen lid. Maar de 14-jarige Belg Men no de Caluwe had een verras send eindschot en versloeg Van Houwelingen op de valreep. Ook op de vrije slag hadden de Zeeu wen geen schijn van kans. Voor Aldo Kunst zat er niet meer in dan een overigens goede derde plaats. Vrouwen De Zeeuwse vrouwen hadden meer klasse in huis dan hun te genstanders. Melanie Bos van het Middelburgse Luctor trof ook deze keer een zich fel verwe rende Sandra Temmerman uit Breskens. Zwommen beiden vo rige week in de Havenwedstrijd nog zij aan zij, nu hadden zij voor een positie achter elkaar geko zen. Temmerman liet zich opnieuw niet verrassen en schreef deze eerste Kreekrace op haar naam. Dat deed ook de Vlissingse Car lien Schrijvershof op het onder deel schoolslag. Zij nam vanaf de start de leiding en stond deze niet meer af. Op de kilometer voor de jeugd onder de veertien jaar waren Carolien de Milliano van Scheldestroom en Joey den Beer van Stormvogel de win naars. Plaatselijke favoriet Cees van Houwelingen keert als eerste bij de juryboot. Op de eindstreep werd hij echter nog verslagen. foto Charles Strijd derde Simpelaar om een oplei ding te volgen. De zeventienja rige Simpelaar is gestreeld door het aanbod, maar verkiest voor alsnog in Nederland een oplei ding aan het CIOS te combine ren met zijn atletiek-ambities. „Ik ga nog steeds met sprongen vooruit. Ik word hier ook opti maal begeleid. Mijn techniek wordt geanalyseerd door het 'Body of Knowledge Project', een zeer geavanceerd instituut. Verder krijg ik dagelijks training van Bert de Jonge, en is er in de toekomst ook begeleiding van Erik de Bruin. Verder bemoeit ook Frans Maas zich met mij. Beter dan dat kan ik het eigen lijk niet krijgen Die aanbieding van Harvard staat open tot mijn 24e. Mochten mijn prestaties zich stagneren, dan kan daar al- tyd nog op in gaan." TESSENDERLOO - Aan de sportieve prestaties van kogel stoter Erwin Simpelaar lijkt vooralsnog geen einde te ko men. Vijf keer nam de atleet dit seizoen deel aan atletiekwed strijden, vijf keer verbeterde hij het Zeeuwse record kogel stoten. Gisteren, bij de Philips Petroleum Meeting in het Belgi sche Tessenderloo, bracht hij het Zeeuws record op een af stand van 19 meter en 26 centi meter. Een verbetering van twee centimeter ten opzichte van zijn laatste prestatie tij dens de jeugd Olympische da gen te Engeland. Dat optreden in Engeland lever de Simpelaar overigens wel een aanbieding op. De beroemde universiteit van 'Harvard', ge vestigd te Cambridge en Boston in de Verenigde Staten, bena- foto Lex de Meester Miquel van Tongeren snelt door de straten van Zoutelande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 17