Tjoba scoort met sterk toernooi Everaert en Mulder op weg naar Atlanta Cornelissens troeft Albert Vermue af Bijna driehonderd renners in toertocht Dijkgraaf en Lokerse maken indruk Patrick Tolhoek in middenmoot op EK Landskampioen Deetos grijpt zege in s-Heer Hendrikskinderen Floriant wint toernooi Luctor TERNEUZEN - Het team van Floriant uit Merelbeke heeft za terdag het korfbaltoernooi van Luctor gewonnen. De Belgi sche ploeg moest alleen Zaamslag een gelijk spel toestaan. De overige wedstrijden werden in winst omgezet. Zaamslag bleef, evenals Floriant. ook ongeslagen. Naast het gelijke spel tegen de toernooiwinnaar (7-7) eindigden ook de wedstrijden tegen Luctor (3-3) en Ganda uit Gent (5-5) in een gelijke stand. De wedstrijd tegen BKC Breskens leverde een 4-2-overwinningop. Luctor won twee maal: van Terheijden (6-3) en van Ganda (4-2). Van Floriant werd met 4-3 verloren. BKC verloor alle wedstrij den. Eindstanden: Poule A. 1 Floriant iB>: 2 Ganda (Bi; 3 Luctor; 4 Zaam slag; 5 Terheijden. 6 BKC Poule B. 1 Luctor; 2 Floriant; 3 Zaamslag: 4 Ganda. Junioren 1 Floriant. 2 Ganda en TOGO. 4 selectie Zeeuwseh- Vlaanderen. Zeeuws-Vlaanderen naar Levade VROUWENPOLDER - Het team van Zeeuws Vlaanderen ver overde in Vrouwenpolder het Zeeuws kampioenschap kür op muziek voor viertallen. Het organiserende Oranjezon eindigde als tweede. Het winnende kwartet (Daniëlle Buyck, Suzan Malcorps (bei den van Zwinruiters Nieuwvliet). Christian de Feyter en Lie- veke Goossens (beiden van Oranjeruiters Axel), vertegenwoor digt Zeeland begin september op de Levade in Ermelo. Nicole Vaes van de Axelse Oranjeruiters is de reserve in het team van commandant Annemiek Picavet en coach Piet Riemens. Engeland schrapt interland LONDEN (RTR) - De Engelse voetbalbond ziet af van de vriendschappelijke interland tegen Kroatië. De wedstrijd zou 6 september op Wembley worden gespeeld. De bond vindt, na uitvoerig overleg met de Europese Voetbal Unie (UEFA) en het ministerie van buitenlandse zaken, de situatie in het door een burgeroorlog verscheurde voormalige Joegoslavië momenteel te gespannen om het duel te laten doorgaan. ..Na overleg met alle betrokken instanties lijkt het ons wijzer de interland mo menteel niet te spelen. We hopen dat de situatie volgend jaar anders is en dat de wedstrijd dan wel kan plaatsvinden ver klaarde woordvoerder Mike Parry van de Engelse voetbal bond. Volgens Parry is de beslissing niet tot stand gekomen onder druk van het ministerie van buitenlandse zaken. Nebiolo steunt Samaranch FUKUOKA (Rtr/AFP) - Atletiekbaas Primo Nebiolo zal zich alleen kandidaat stellen voor het voorzitterschap van het IOC als de huidige praeses Juan Antonio Samaranch opstapt. De Italiaan Nebiolo liet in Fukuoka weten dat hij de Spanjaard Samaranch geen concurrentie zal aandoen. In de Japanse stad begint woensdag de Universiade, de wereldspelen voor studen ten. „Samaranch is een goede vriend van me", zei de voorzitter van de IAAF tegen het Japanse persbureau Kyodo. „Zolang hij aanblijft, zal ik hem ondersteunen." Onlangs is de leeftijdsli miet voor IOC-bestuurders opgetrokken naar 80 jaar. Dat houdt in dat de 75-jarige Samaranch zich in 1997 nog een keer herkiesbaar kan stellen voor een periode van vier jaar. Nebiolo is 72. Maradona: rentree in Seoul SEOUL (RTR) - Diego Maradona is van plan zijn rentree na vijftien maanden schorsing te maken in Seoul. Tegenstander van Maradona's club Boca Juniors is eind september of begin oktober de nationale ploeg van Zuid-Korea. Dat zei een woord voerder van de Zuidkoreaanse voetbalbond. De Argentijnse stervoetballer, inmiddels 34 jaar oud. werd tijdens de wereldti telstrijd van vorig jaar in de Verenigde Staten betrapt op het gebruik van verboden middelen. De FIFA legde hem een schorsing op van vijftien maanden, die op 29 september af loopt. van onze medewerker S HEER ABTSKERKE - Rui- terclub De Paardebloem uit Kloetinge liet niets over aan het toeval. Tachtigduizend liter water veranderde de keiharde weidegrond van de familie Van Laerhoven te 's Heer Abtskerke in een perfecte bodem voor de springruiters. Harold Cornelissens werd in de M-klasse de verrassende win naar. De ruiter uit Vogelwaarde trapte met Natasja in de barrage wel een balk naar beneden, maar ook favoriet Albert Vermue slaagde er niet in om in de beslis sende ronde het strafblad voor de tweede keer blank te houden. De ruiter uit Heinkenszand ging met zijn ruin Good Bye twee keer in de fout. Ook in de progressieve omloop melde Harold Cornelissens zich met zijn donkerbruine merrie voor de beslissende ronde. In de ze rubriek moest hij echter zijn meerdere erkennen in de ontke tende Sanja Dingemanse (Gul- tana) van het organiserende Paardebloem. De Zeeuws-Vlaming moest ook Birgitte Bonnet met Al Capone nog voorrang verlenen. Cornelis sens eindigde wel met het zelfde aantal punten, maar de tot de nationale junioren selectie be horende Bonnet toonde zich ruim zes tellen sneller. Klasse apart In de klasse Z2 dressuur toonde Mieke Roovers zich weer eens een klasse apart. De amazone uit Kruiningen stuurde haar goed lopende merrie naar het fraaie totaal van 203 punten. Twintig meer dan de op de twee de stek eindigende Daniëlle Buyck met Bonvivant. Sibylle Burm onderstreepte met haar overwinning in de klasse M2 dat ze klaar is voor de over stap naar de klasse Zwaar. De amazone uit Kapellebrug reed Elegant naar 162 punten en voegde hiermee een winstpunt aan haar totaal toe. De Zeeuws- Vlaamse zal dan ook spoedig de ruitercap inwisselen voor de ho ge hoed (de verplichte uitrusting in de klasse Z). Een aantal deelnemers aan de Jo de Roo-toertocht bereidt zich voor op de koers. foto Willem Mieras van onze medewerker GOES - De tropische omstandigheden schrikken de toerrenners niet af. De belangstelling voor de Jo de Roo-toertocht. die gisteren werd gehouden, was dan ook net zo groot als een jaar geleden. Bijna driehonderd ex-wielrenners en toerrijders kwamen op het jaarlijk se evenement af om in een van de categorieën (60, 90 of 120-kilome- ter) te rijden. Aan de start verschenen ex-wielerprofs als Cees en Piet Rentmeester en Wim Rusman en de Belgen Willy de Bosser en Lode Krombeeks. Oud-prof Jo de Roo. naar wie het evenement vernoemd is. was even eens van de partij. Beachvolleyballers vinden aansluiting wereldtop van onze medewerker ZOUTELANDE - Het is hun streven om in de toekomst op bescheiden schaal munt te slaan uit hun loop baan als beachvolleyballer. Michel Everaert (31) en Sander Mulder (26) namen in dat opzicht in Zoutelande een klein voorschot op wat hen moge lijk nog te wachten staat. Een geringe onkostenvergoeding - mogelijk ge worden door tussenkomst van een sponsor - werd dankbaar getou cheerd. Door Neerlands beste beach volleyballers gesigneerde t-shirts gingen vlot van de hand. Michel Everaert en Sander Mulder zijn full-prof en reizen vanaf half juni over de hele wereld. Het vizier is ge richt op de Olympische Spelen van Atlanta. Wordt dat doel gemist, dan resteert voor Mulder over vier jaar een herkansing. Everaert, geboren en ge togen in Hulst, beseft dat die moge lijkheid voor hem niet is \yeggelegd. „Na de Olympische Spelen wordt het voor mij heel simpel", zegt hij. „Dan richt ik me op mijn maatschappelijke carrière. We krijgen op dit moment veel publiciteit en dat kan in de aan loop naar de Olympische Spelen al leen maar meer worden. Dan word je commercieel interessant. Daarom is er geen reden om na de Spelen te stop pen met beachvolleybal. Ik wil ge woon doorgaan. Demonstratiewed strijden spelen en hier en daar een beetje bijverdienen." Michel Everaert en Sander Mulder waren vanaf midden vorige week heel even terug op eigen bodem, nadat ze in de maanden daarvoor tal van toer nooien hadden afgestroopt. Frank rijk. België, de Verenigde Staten, Zuid- Korea. Japan. Italië en Portugal wer den aangedaan, teneinde te voldoen aan de eis van het NOC. Het tweetal eindigde inmiddels drie keer bij de beste acht landen, waar twee keer reeds voldoende was. Bovendien neemt het team momenteel de zeven tiende plaats in op de wereldranglijst. Daarmee wordt eveneens ruim schoots voldaan aan de tweede eis om uitzending af te dwingen. Hoewel het duo Klok/Van der Kuip eerder dit jaar Europees kampioen werd, kan voor Everaert/Mulder al leen domme pech het pad naar Atlan ta doorkruisen. „Nederland mag twee teams uitzenden", stellen ze eenslui dend vast. Ze zijn vol vertrouwen; „Als er één duo gaat, dan hebben wij meer kans dan Klok en Van der Kuip. „De eerste zeven teams van het EK van vorig jaar waren er dit jaar niet bij. Die jongens moesten zich dit jaar bewijzen in het internationale circuit. Ja. het is 99 procent zeker dat we naar Atlanta gaan." Dat ene procentje? „Blessures", zegt Sander Mulder. ..Maar daar denk ik ei genlijk niet aan. Je kijkt veel meer naar je punten en naar die van de an dere teams." Michel Everaert: ..En je van onze medewerker ZOUTELANDE - Jarenlang werd het Zeeuwse strandvolleybal beheerst door routiniers, die in de zaal veelal hun sporen bij VVS'92 hadden ver diend. Ook Timo Dijkgraaf en Timco Lokerse gaven hun loopbaan een se rieuze wending bij deze Vlissingse club, waardoor ze haast vanzelfspre kend ook tot het beachvolleybal wer den verleid. Nog nooit eerder echter getuigde het tweetal zo nadrukkelijk van kracht en souplesse, als zaterdag in Zoutelande. Dijkgraaf en Lokerse waren veruit het sterkste duo. Zo overtuigde het tweetal in de poule al met een vernietigende 15-3-zege op het sterk ingeschatte koppel Rini Boutens/Quinten van de Vrie. Ook daarna waren Timo Dijkgraaf en Tim- co Lokerse oppermachtig. Het twee tal voelde elkaar perfect aan en be schikte over een ijzersterke conditie. Zo kon geen enkele tegenstander hen werkelijk bedreigen. De finale, waarin de ervaren Peter Verburg en Joop Dees hun tegenstanders waren, lever de het jonge duo een 15-9-overwinning op. Reeds vroeg in de middag gaven Dijk graaf en Lokerse hun visitekaartje af. Michel Everaert en Sander Mulder na men het toen in een demonsratiewed- strijd op tegen de latere toernooiwin- naars. Voor veel publiek kregen de Vlissingers toen al vele keren de han den op elkaar. Met veel risico in de op slag werd het beste Nederlandse beachvolleybalduo meer dan verdien stelijk partij gegeven. „Ze hadden na tuurlijk niks te verliezen, maar je ziet ook demonstratiewedstrijden waarin de tegenstanders bloednerveus zijn en helemaal in de fout gaan. Ze speel den echt goed", vond Michel Everaert. die met zijn partner weliswaar won. maar op meer tegenstand stuitte dan vooraf was ingeschat: 15-10. Eigen strand Het vijfde Cosmo-beachvolleybal- toernooi was in grote lijnen een Zeeuwse aangelegenheid. Hoewel teams vanuit alle windstreken had den ingeschreven, voelden de Zeeu wen zich op het eigen strand goed thuis. Zo werden spelers van gere nommeerde clubs als Alcom/Capelle en WC uit Vught reeds in een vroeg stadium uitgeschakeld. Bij de mannen in de ereklasse bewe zen Jan Swartjes en Marcel Dinge manse (WS'92) dat de Zeeuwse jeugd staat te trappelen om de oudere garde te onttronen. Ze versloegen John van de Trijp en Jan van de Ven in de strijd om de derde en vierde plaats in een boeiend duel met 15-9. De sterkst be zette categorie bij de vrouwen werd in het voordeel van het Amsterdamse tweetal Simone Kooy/Karen de Lan ge (Martinus) beslist. Rob Lantsheer/ Michel van Sluys (WS'92) versloegen op het niveau 'nationaal' in de finale een Utrechts studententeam. Bij de vrouwen op dit niveau eindigden An- gelique van Schalkwijk en Wilma Si- naai (WS'92) op de tweede plaats. ningsaanpak onder leiding van bondscoach Casper Groenhuizen se rieus op het beachvolleybal afge stemd. Altijd op zandgrond, in de bos sen van Breda, of op het strand van Zandvoort. „Beachvolleybal is ner gens mee te vergelijken", vindt Michel Everaert. „Er worden kwaliteiten ge vraagd die zó anders zijn dan in de zaal. Kracht en snelheid zijn zó be langrijk. Daar werken we dus voort durend aan. 's Ochtends één tot twee uur snel wenden en keren. En 's mid dags twee tot drie uur trainen met de bal." Die voorbereiding heeft zijn vruchten afgeworpen. Hun kennis over hotelka mers. vliegvelden, bussen en strand nam toe en sociale contacten gingen verloren. Michel Everaert: „Ik heb een bloedhekel aan mensen die zeggen: als ik was blijven voetballen, dan... Daar lopen er duizenden van rond. Je krijgt de kans om naar de Olympische Spelen te gaan. Je bent een slecht sportman als je dat niet probeert. We zitten nog lang niet aan onze top. We spelen voor het eerste jaar samen en zijn in feite een heel onervaren beach- volleybalteam, dat het tegen jongens moet opnemen die al vijf, zes jaar bloedserieus met elkaar spelen. We zijn op de wereldranglijst vijf plaatsen gestegen en zitten tegen de wereldtop aan." Hoog niveau Sander Mulder: „Je speelt constant op een hoog niveau. We zouden alleen eens moeten winnen van mensen die ver boven ons staan, in plaats van goed te spelen en toch net te verliezen. Vorig jaar verloren we kansloos van Brazilië met 15-4. Dat komt nu niet meer voor. Argentinië, dat ons vrijdag in Oostende met 17-16 versloeg, staat zesde op de wereldranglijst, Zo'n wed strijd zou je eigenlijk een keer moeten winnen." t, van onze verslaggever Richard Thannhauser l s-HEER HENDRIKSKINDE- ■j REN-Tjoba kon zich geen beter voorbereidingstoernooi wen- j sen. De korfbalclub uit 's-Heer 5, Hendrikskinderen hield zater- j dag een vijfkamp en had daar- j, voor niet de minste ploegen uit- |j genodigd. Landskampioen dl (zaal) Deetos, hoofdklasser For- (una Delft en de Belgische top- JJj ploegen Borgerhout en Sikopi. [j. Tussen al dat geweld hield de dj gastheer zich redelijk staande. Tjoba werd voorlaatste door lt een knappe zege op Sikopi. Dee tos won het toernooi. J Tjoba teert niet meer op het fraaie seizoen '94-'95 waarin het zowel op het veld als in de zaal a promoveerde naar de eerste 'a klasse. Trainer Erik Buizer heeft p het vizier alweer gericht op de toekomst. Tjoba richt zich al in B een vroeg stadium op de komen de competitie, waarin zijn ploeg start met een thuiswedstrijd te- t gen streekgenoot Animo. Een n duel met een tikkeltje senti- ment, want beide ploegen heb- 3 ben de ambitie om het gat met k bolwerk' Swift te verkleinen, tl Erik Buizer heeft zijn ploeg op het goede spoor gezet. Gezien het niveau waarop zijn ploeg zit, lijkt de eerste klasse niet te zwaar voor Tjoba. maar Buizer is voorzichtig. „Handhaven is het doel, maar stilletjes droom ik na tuurlijk van een hoge notering." Tevreden Die droom wordt misschien wel werkelijkheid en zal de vereni ging zeker niet voor problemen plaatsen. Tjoba bruist op alle fronten. Als enige korfbalvereni ging in Zeeland heeft Tjoba een kunstgrasveld, die wordt om zoomd door een lichtinstallatie. Daarnaast werd zaterdag de nieuwe kleedaccommodatie, grenzend aan de kantine, offi cieel in gebruik genomen. Voor zitter Eddie de Dreu was dan ook een tevreden mens. Ik ben nu zes jaar voorzitter en al zes jaar zeer trots op wat er bij deze vereniging gebeurt", zei hij. „Het loopt allemaal perfect", vult Erik Buizer aan. „Zo heb ben we een nieuwe hoofdsponsor (het Vlissingse expeditiebedrijf Nilsson), die we bij toeval bin nenhaalden. We hadden dat be drijf benaderd voor bordsponso- vraagt je af hoe je de winter door komt. De trainingsopzet staat op pa pier, maar je zult in trainingskamp móeten. Dan moet je denken aan oor den als Tenerife of Curagao. Dat zal toch op de één of andere manier be taald moeten worden." Spelverdeler Michel Everaert en Sander Mulder waren in de zaal redelijke spelers. Eve raert was ooit spelverdeler van Jong Oranje en verliet een getalenteerde groep bij Morres/Hulst om zijn vleu gels bij eredivisionist TDK/Brevok uit te slaan. Sander Mulder behoorde nog niet zo lang geleden tot de nationale selectie, maar haakte af omdat hij met de huidige bondscoach Joop Alberda van mening verschilde over de inhoud van de trainingen. Bovendien: „Ik had al lang met Michel afgesproken dat we samen zouden gaan spelen, toen ik van Alberda te horen kreeg dat ik moest afvallen." Vanaf dat moment schoot hun presta tiecurve omhoog. Gegrepen door het spelletje speelden ze met de intentie om alles te winnen. „We kenden el kaar helemaal niet, maar het klikte vanaf het eerste moment", weet Mi chel Everaert nog. „Ik ben extravert en een druktemaker. Sander is juist heel rustig." Mulder: „Twee Everaerts zou niks worden, twee Mulders ook niet." Nadat het besluit was genomen om al les op Atlanta te richten, werd de trai- Michel Everaert (rechts) smasht tijdens de demonstratie beachvolleybal, die hij met zijn partner Sander Mulder gaf in Zoutelande. foto Lex de Meester ring, maar tot onze verrassing wilde Nilsson meer." Voor Zeeuwse korfbalbegrippen zit Tjoba er warmpjes bij, want met zo'n 33 subsponsors mag de dorpsclub zeker niet klagen. Als trainer zit Buizer in een rian te zetel, want de concurrentie voor een plaats in het eerste team is zowaar toegenomen. Bij de vrouwen deed Mirjam van Woenzel een stapje terug, maar met Marjolein van Westen en Anita Valstar (ex-Swift) heeft Buizer twee sterke alternatie ven. Ook bij de mannen, waar Arnold Glaser ontbrak, bleek dat de nog jonge Gerben van Bo ven staat te trappelen voor de poort van het vlaggeschip. niet ontevreden. „Het loopt lek ker", zei hij zaterdag. Het ko mend seizoen ziet hij als een leer jaar „We proberen wat nieuwe dingen, werken aan een nieuw concept. Dat zal in dit seizoen best eens punten kosten, maar dat is ingecalculeerd." De toernooi-organisatie, die Gert-Jan Kraaijeveld (Deetos) en Sonja Roels i Borgerhout) koos tot de beste individualisten van het toernooi, toonde zich achteraf tevreden. Dat was ook het bestuur, want voorzitter De Dreu verwacht dat dit toernooi volgend jaar wordt herhaald. van onze verslaggever SPINLERUV MLYN - Patrick Tolhoek uit Yerseke is op het EK mountainbike in de Tsjechi sche wintersportplaats Spinle- niv Mlyn in de middenmoot geëindigd. Na een race met val len en opstaan klasseerde hij zich uiteindelijk als 65e. Tolhoek had de pech in het veld van zo'n tweehonderd deelne mers achteraan te moeten star ten. Omdat het parkoers aan de smalle kant was, moesten de renners in de eerste ronde soms meer dan een -minuut wachten om verder te kunnen. „Toch ging het in het begin goed", al dus Tolhoek. „In de eerste ronde rukte ik op van de honderdste naar de 55e plaats." valpartij brak zijn ritme, .waarna een lekke band definitief de deur dicht deed. Het herstel- van het defect kostte de Be- velanden meer dan drie minu ten. „Ik heb toen gewoon op re serve doorgefietst. Of je nou 55e wordt, of 75e, dat maakt mij niks uit." Uiteindelijk finishte Tol hoek na zes ronden een half uur achter de Fransman Savignoni. die de Europese titel greep. De Nederlanders Marcel Arntz en Dennis Gerritsen finishten res pectievelijk als zesde en zeven de. „Ik kan niet zeggen dat ik een slecht gevoel heb overgehouden van deze wedstrijd", meende Tolhoek. „Ik heb van de week lekker getraind, heb goed gerust en ben in vorm voor de Tour de France." Dat evenement met zo'n 120 deelnemers begint mor gen, dinsdag, in Metabief waar om te beginnen een proloog ge reden wordt. „Ik hoop in de Tour verder te groeien aldus Pa trick Tolhoek, die vanochtend uit Tjechië naar Frankrijk is ver trokken. Sterker Ook Peter Joziasse, routinier van Fortuna Delft, was opgeval len dat Tjoba de laatste jaren sterker is geworden. Joziasse (28) groeide op in Middelburg, speelde met Swift in de hoofd klasse, maar is wegens zijn werk verhuisd naar de Randstad. Vijf jaar geleden vond hij onderdak bij Fortuna. maar de ontwikke lingen in het Zeeuwse korfbal volgt hij nog steeds op de voet. „Ja. Tjoba heeft mij aangenaam verrast, maar dat is niet zo vreemd met een man als Erik Buizer als trainer. Deze ontwik keling is goed voor het Zeeuwse korfbal." toernooi-organisatie een premie van 250 gulden beschikbaar had gesteld voor de ploeg die de grootste overwinning zou boe ken op Tjoba. Deze bonus greep Deetos. dat de thuisclub met 11- 4 oprolde. Deetos verdiende met de eindzege ook nog eens 750 gulden, zodat de spelerspot za terdag gevuld werd met duizend piek. Uitslagen Tjoba-toernooi: Sikopi- Deetos 2-6, Tjoba-Borgerhout 4-7, Fortuna-Sikopi 10-1. Deetos-Tjoba 11-4, Borgerhout-Fortuna 8-6. Sikopi- Tjoba 7-8, Deetos-Borgerhout 7-6. Tjoba-Fortuna 2-5, Borgerhout-Si- kopi 7-3. Fortuna-Deetos 8-9 Eind stand 1 Deetos 4-8. 2. Borgerhout 4- 6. 3. Fortuna 4-4, 4 Tjoba 4-2. 5. Si kopi 4-0. Eindstand reserve teams 1 Deetos 2 4-8. 2. Fortuna 2 4-5, 3. Bor gerhout 2 4-4.4. Sikopi 2 4-3. 5. Tjoba 2 4-0. Peter Joziasse van Fortuna (rechts) als bewaker van Deetos-speler Aart Heeibeek. Fortuna had het overigens knap lastig met de Zeeuwse eer steklasser, die zowaar halver wege met 2-1 leidde. In de twee de helft van de 35 minuten du rende wedstrijd stelde de hoofd klasser echter orde op zaken: 2- 5. „Het probleem van Fortuna is dat het tegen mindere ploegen moeilijk te motiveren is. Tegen Deetos staat iedereen wèl op scherp, maar ook in die andere wedstrijden zullen we er straks moeten staan", zegt Joziasse. Met de gemakzuchtige instel ling tegen de Zeeuwen deed For tuna zichzelf tekort, omdat de Leeuwenhoek Mede-verantwoordelijk voor het succes van Deetos was Hans Leeuwenhoek. De Dordtenaar, die het spelen voor de landskam pioen combineert met een job als trainer van Swift, behoort nog steeds tot de smaakmakers van zijn team. Zijn lengte levert in verdedigend opzicht nog steeds een hoog rendement op: bovendien heeft hij de gave dat hij de wedstrijd kan lezen. Over de ontwikkelingen van Swift (dat vrijdagavond met 17- 13 van Deetos verloor en zater dag Meervogels versloeg) is hij

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 15