Miraculeuze wending in finale Hoek heeft de ideale mix nog niet gevonden Axel veel te sterk voor Koewacht HVV pas na rusl langs Vlissingen Middelburg komt tekort tegen AFC IJzendijke winnaar toernooi Biervliet Goes buigt een 2-0-achterstand om in een spectaculaire 6-2-zege Productief Hontenisse wint in Vogelwaarde S Gehandicapt Kloetinge laatste in Oudenbosch van onze verslaggever HEINKENSZAND - Het ge beurde op 17 februari 1965 in het San Siro-stadion te Milaan en het veroorzaakte een enorme wending in de wedstrijd. In de eerste helft van het Europa-cup duel met Glasgow Rangers bak te Inter Milaan er bitter weinig van en moest met een teleurstel lende 0-0-stand de kleedkamer opzoeken. Trainer Helenio Her- rerra, die zichzelf de op één na beste trainer van de wereld noemde omdat de beste volgens hem niet bestond, stapte zonder een woord te zeggen de kleedka mer in en koelde zijn woede op een tafeltje. Hij trapte en sloeg net zo lang totdat hel ding be zweek. Na die 'one-man show' schold hij de spelers uit, één voor één, grof en persoonlijk. Internazionale ging daarna het veld weer in en scoorde drie goals in drie minuten. Wie zaterdagavond getuige was van de finale van het SRV-toer- nooi te Heinkenszand moet min stens gedacht hebben dat er tij dens de rust in de kleedkamer van Goes een soortgelijk tafereel had plaatsgevonden. De zondag tweedeklasser speelde in de eer ste helft abominabel slecht en kreeg alle hoeken van het veld te zien togen 's-Heer Arendskerke dat via Marco Goedegebure en Richard de Jager een zelfs nog mager uitgevallen 0-2-voor- sprong nam. Maar wat daarna in de tweede helft volgde, druiste tegen alle mogelijke wetten van de logica in. Een herboren Goes raasde als een tornado over het veld en ver nederde 's-Heer Arendskerke door zes doelpunten te scoren in 45 minuten. Eindstand: 6-2. Verrast „Ik heb ze inderdaad wel even de waarheid verteld in de rust", ver klaarde Goes-trainer Hugo Ba- rends. Van andere middelen had hij zich niet bediend. Geen grove beledigingen of andere toneel stukjes. Barends was ook wel enigszins verrast door de meta morfose van zijn ploeg. „Er was voor rust geen greintje bezieling, helemaal niets. We hadden op die manier nog niet van een afde lingsclubje gewonnen. En na rust konden we het plotseling wel allemaal opbrengen. We zet ten de tegenstander vast en die kon er niet meer uitkomen." Barends had in de rust Andre van onze medewerker BOSCHKAPELLE - Doelpun ten maken nog altijd het ver schil, zo bleek gistermiddag ook tijdens het Groot-Hontenisse toernooi voor standaardelftal len maar weer eens. Hontenisse en Vogelwaarde eindigden bei den weliswaar op vier punten uit drie wedstrijden, maar het doelsaldo van Hontenisse was beter: 5-1, tegen 1-0 voor Vogel waarde. Terhole werd derde met twee punten. Het Groot-Hontenisse toernooi kent al jaren dezelfde formule: vier ploegen die een halve com petitie afwerken met wedstrij den van tweemaal twintig minu ten. Op de velden van Vogel waarde begon de thuisclub dit jaar tegen Hontenisse en niet zonder succes: uit een straf schop besliste Edward Tieleman het duel tussen de twee grootste van onze medewerker HOEK - Een paar dagen voor dat Hoek zijn opwachting maakt in de strijd om de Am- stelcup (woensdag tegen eerste- divisieclub RBC te Roosendaal) wordt de zaterdag-eersteklas ser geconfronteerd met proble men. Trainer Johan Ballegeer zoekt nog steeds naar de ideale mix en tot overmaat van de ramp brak doelman Jaap Pij nenburg in de oefenwedstrijd tegen AFC zijn scheenbeen. Scheidsrechter Peter Bogaert hield het na dit ongeluk meteen voor gezien. De hoofdklasser uit Amsterdam won weliswaar door een doel punt van Frankie Aboikoni met 0-1, de uitslag deed er voor Hoek niet veel toe. Daarvoor was de teleurstelling te groot, want de eerste doelman is voor maanden uitgeschakeld. Behalve met deze tegenslag moet Hoek ook nog met andere problemen afrekenen. Wie wordt bijvoorbeeld laatste man en wel ke rol krijgt de technisch begaaf de Geert de Poorter? Met welk systeem wil Hoek straks een vuist gaan maken in de competi tie? Voorlopig kan Hoek-trainer Johan Ballegeer op die vragen geen antwoord geven. De tijd dringt echter, want ook de spelers willen wel eens weten waaraan ze toe zijn. Niet ter dis cussie staan mandekker Danny Magito, de nu al onmisbare orga nisator Patrick Naudts, spelver deler Geert de Poorter en Mare Minnaert. die aan de rechter kant met veel flair speelt. Ook Geertjan de Smet (op links) en Davy Gijsel (diepste spits) mo gen rekenen op een basisplaats. Gijsel bezorgt de leiding echter de nodige hoofdbrekens, want de grillige aanvaller heeft zich zelf niet altijd in de hand. Onnozelaar De onberekenbare Belg dupeer de zaterdag in Hoek na amper drie minuten niet alleen zichzelf maar ook zijn teamgenoten door scheidsrechter Peter Bogaert na een vermeende overtreding 'on nozelaar' te noemen. De aanval ler. die juist deze wedstrijd nodig had om in zijn ritme te komen, werd op last van Bogaert ver plicht gewisseld (hij werd ver vangen door de onopvallende Benedict van de Walle). Bogaert streek later de hand over het Voogt en Nils van Langevelde in gebracht voor Aijo den Dekker en Reduan Dinar en dat jonge tweetal draaide moeiteloos mee in de geoliede machine. Vooral de van de A-junioren overgeko men Van Langevelde liet zich zien als een aanstormend talent. Verder bleken de technisch vaardige Clarence Pahlad, de steeds inschuivende libero Arse- nio van Aerde en de overal aan wezige Jacco de Kok ware kwel geesten voor de defensie van 's- Heer Arendskerke. Het wervelende aanvalsspel re sulteerde in doelpunten van Jac co de Kok (2), Arsenio van Aer de, Clarence Pahlad, John Heijnsdijk en Serge Berrevoets. Verder misten Jacco de Kok, John Heijnsdijk en Nils van Lan gevelde nog opgelegde kansen. „Ik mis drie vaste krachten. Voor een ploegje als 's-Heer Arendskerke is dat eigenlijk niet op te vangen", had trainer Jack Schipper nog voor de wedstrijd geroepen. De tweede helft gaf de Vlissinger op ondubbelzinnige wijze gelijk. Het is de vraag of hij daar erg gelukkig mee was. SRV-toernooi, finale: Goes - s'-Heer Arendskerke 6-2, doelpunten Goes: Jacco de Kok (2), Arsenio van Aerde. Clarence Pahlad, John Heijnsdijk en Serge Berrevoets. 's Heer Arendsker ke: Marco Goedegebure en Richard de Jager Om derde plaats: Kruiningen - Hein kenszand 4-1. Doelpunten Kruinin gen: Gert-Jan Poley, Frank de Jonge, Adriaan Nieuwenhuyse, Arthur van Noorden. Heinkenszand: Raymond Moor. kanshebbers voor de eindover winning in het voordeel van de zondag vierdeklasser. Daarmee bleek Vogelwaarde zijn kruit verschoten te hebben, want zo wel tegen Terhole als tegen SDO bleef de score dubbelblank. Ondanks de nederlaag in de ope ningswedstrijd kreeg Hontenis se daarmee dus toch nog uit zicht op de eindzege. Eerst werd SDO met 3-0 verslagen en ver volgens Terhole met 2-0. De 0-0 van Vogelwaarde in het slotduel met SDO deed vervolgens de rest. Uitslagen: Vogelwaarde - Hontenisse 1-0, Terhole - SDO 1-1, Terhole - Vo gelwaarde 0-0, Hontenisse - SDO 3-0 (1-0 Gion Asselman, 2-0 Werner van Kerckhoven en 3-0 Jeroen Vervaet), Hontenisse - Terhole 2-0 (1-0 Werner van Kerckhoven en 2-0 Gion Assel man) en Vogelwaarde - SDO 0-0 Eindstand: 1. Hontenisse 3-4 (5-1) 2. Vogelwaarde 3-4(1-0) 3. Terhole 3-2(1- 3) en 4. SDO 3-2(1-4) Richard de Jager van 's-Heer Arendskerke (1) in een fel duel met John Heijnsdijk van Goes. foto Willem Mieras van onze verslaggever KLOETINGE - Zaterdag eersteklasser Kloetinge is in het toernooi van VES'35 uit Oudenbosch op de laatste plaats geëindigd. Na de 2- 2 van afgelopen tegen RBC 2 verloor de ploeg van Paul Telussa die een trainingskamp belegde in Bosschenhoofd, zaterdag van zon dag derdeklasser Roosendaal met 4-2. In de ontmoeting met Roosendaal was het verband tussen de linies van Kloetinge door tal van omzettingen ver te zoeken. Rechtsback Shariq Baghaloe raakte in de wedstrijd tegen RBC geblesseerd en was dus niet van de partij (zijn blessure lijkt achteraf mee te vallen), linksback John Kole is nog op vakantie en Rien de Bruine, die in de hart door Gijsel in de tweede helft de gelegenheid te geven weer mee te doen. Toen stond het al 0-1, omdat Frank Aboikoni na een diepte pass oog in oog kwam te staan met doelman Pijnenburg, die hij met een schuiver in de verste hoek (0-1) versloeg. Hoek moest het aanvallend doen met schaar se pogingen van Minnaert en De Poorter. Meer dreiging In de tweede helft kwam er meer dreiging van Hoek. AFC kwam met de rug tegen de muur te staan. Gijsel, Minnaert (bal te gen de paal) en De Poorter, na een schitterende actie, kwamen oog in oog met Roy Beuken kamp te staan, maar slaagden er niet in te scoren. Patrick Naudts, de nieuwe aan voerder van Hoek, maakte in de tweede helft indruk. De ex-prof is zelf nog niet tevreden. „Ik ben naar Hoek gekomen om zonder zorgen te kunnen voetballen. Dat blijkt niet te kunnen. Ik voelde me verplicht om het elftal bij te sturen. Geert de Poorter is op mijn verzoek centraal voor mij gaan spelen. Ik ben best wat gewend, maar ik kan nog steeds geen systeem in ons spel ontdek ken. Totnutoe hebben we ook te vaak met een ander elftal ge speeld. Ze zijn hier blijkbaar al tevreden met een 3-1-overwin- ning op Vogelwaarde. Die ploeg behoort Hoek, met alle respect voor de tegenstander, juist op te vreten", aldus Naudts. De Poorter begon tegen AFC aan de rechterkant op het mid denveld, maar het is algemeen bekend dat op die plaats zijn kwaliteiten niet tot hun recht komen. Daardoor kwam Naudts met name in de eerste helft te zwemmen'. „Ik heb een slechte eerste helft gespeeld", zei Naudts. Johan Ballegeer blijft zich voor alsnog verschuilen achter de op stelling. „Wie ik als laatste man opstel? Ja. dat kan ik nu nog niet zeggen. Kurt Migom deed het niet slecht, maar wellicht pro beer ik op die plaats nog een an der", zei hij vooruitblikkend op de komende bekerduels tegen RBC (uit) en Halsteren (thuis). Hoek-AFC 0-1 (0-0). 38. Frank Aboi koni 0-1. Scheidsrechter: Peter Bo gaert uit Sas van Gent. Bijzonder heid: verplichte wissel Davy Gijsel (Hoek) na commentaar. Beenbreuk Jaap Pijnenburg drie minuten voor het einde. Aantal toeschouwers: 250. van onze medewerker AXEL - Niet het favoriete AZW of het vaak zo verras send voor dag komende Koe wacht is dit weekeinde win naar geworden van het Groot- Axel toernooi, maar Axel. Op de velden van zaterdag der deklasser AZW (dat in de voorronde al naar de troostfi nale verwezen was) werd de Een verdediger van Axel kopt de bal weg, waardoor Koewacht niet gevaarlijk kan worden. foto Peter Nicolai ploeg van trainer Rinus Ze- gers eerste door een 4-0-over- winning op Koewacht. AZW werd derde, Spui vierde. Axel-Koewacht 4-0 - Van een echte finale was in feite geen sprake, omdat Axel veel ster ker was dan het dit keer tegen vallende Koewacht. Was Axel niet de gehele wedstrijd in de meerderheid, dan toch tachtig van de negentig minuten. Gi- no van de Broecke en Joep Frusch wezen de ambitieuze vierdeklasser in de eerste helft vlot de weg naar de eindzege, waarna de 2-0-tussenstand in de tweede helft door Michel Nieuwelink en Peter van Lan gevelde verder uitgebouwd werd naar 4-0. AZW-Spui 6-0 - Zoals ook verwacht mocht worden maakte het klasseverschil AZW-Spui tot een ongelijk duel. In de eerste helft kon de afdelings eersteklasser de thuisclub nog enigszins bijbe nen, maar na de rust werd de score regelmatig opgevoerd tot 6-0. Peter van de Velde en Peter Jansen scoorden in de eerste helft en na rust waren het Patrick van de Bogaert, Jacco Koekkoek, Eric Dey en Peter Jansen die doel troffen. Ronaldo de Jager (derde van links) scoort de openingstreffer van IJzendijke. van onze medewerker BIERVLIET - Zoals verwacht mocht worden is IJzendijke gister middag winnaar geworden van het toernooi van de voetbalvereni ging Biervliet voor standaardelftallen. IJzendijke versloeg in de eindstrijd Hoofdplaat met 3-0. Biervliet werd derde: IJzendijke-Hoofdplaat 3-0 - IJzendijke was vrijwel de gehele wed strijd de (iets) betere ploeg en won dan ook verdiend met 3-0. Hoofd plaat was aanvallend weliswaar niet minder gevaarlijk, maar liet - opnieuw - een aantal reële mogelijkhgden onbenut. Bij de rust leidde van onze medewerker VLISSINGEN - Middelburg had in de oefensessie tegen hoofdklasser AFC uit Amster dam weinig in te brengen. De zondag-derdeklasser moest na de rust, bij een 0-2-achterstand, nog vier treffers incasseren: 0-6. NSVV-Bruse Boys 2-1 (1-1) - De ploegen hielden elkaar de hele wedstrijd in evenwicht. De thuisploeg pakte de winst door twee treffers van Karei Snijders. Voor Bruse Boys scoorde Martin Verspoor. Rillandia-SKNWK 6-4 (4-1) - In Rilland zorgden beide ploegen voor een aantrekkelijke partij met veel doelpunten. Voor Ril- landia schoten Rien den Engels man, Corné van Dordt (3x), Ed win in de Wey, Ard Beurkens (een mooi afstandsschot) raak. Voor de formatie uit Nieuwer- kerk scoorden Martijn Neele, Pe ter van de Cingel, Wilco de Valk en Michel Flikweert. Middelburg-AFC 0-6 (0-2) - Het klasseverschil tussen de Am sterdamse hoofdklasser en Mid delburg was overduidelijk. In de eerste helft speelde de ploeg van Cees Corstanje nog enigszins mee, en kreeg het zelfs nog kan sen via Niels van Hove en Jan de Rijke. Na de hervatting, toen bij AFC enkele verse krachten wa ren ingezet, scoorden de Amster dammers er lustig op los. Steenbergen-Tholense Boys 1-2 (0-1) - Tholense Boys speelde te gen zondag derdeklasser Steen bergen een goede wedstrijd. Door René van de Berge en Piet den Boef kwamen de bezoekers op voorsprong. Emiel in 't Veld nam de treffer van Steenbergen voor zijn rekening. Krabbendijke-Chrislandia 4-1 (2-1) - Door goed werk van Krab- bendijke-doelman Flip van Noorden wist Chrislandia slechts een keer te scoren i eindigde de wedstrijd in et ruime 4-1-zege voor de zaterd» vierdeklasser. Kees Verhul? Hein Lobbezoo, Andre Sinkei Jeroen Lobbezoo maakten doelpunten voor Krabbendijk Peter van de Nieuwenhuè scoorde voor Chrislandia. Luctor'88-Kapelle 1-1 (0-0)-Hj niveau van de wedstrijd tusse de Bevelandse ploegen viel rust enigszins terug toen beic partijen enkele wissels hadde toegepast. Toch werden in periode de enige doelpunten f scoord. Na een 1-0-voorspron van Kapelle (doelpunt JohnKii vits) maakte Fred Velkers gelijl ODIO-Walcheren 0-5 (0-4) - Wg cheren - op trainingskamp: Ossendrecht - had geen kii aan het naar de zondag-; lingseersteklas gedegradeen ODIO. Dankzij treffers van Jea: Paul Mulder, Stefan Meermal Vincent de Rijke, Iemke Kuip en Dennis de Graaf boekte formatie van Hans Hack et overtuigende overwinning. Zierikzee-Oostkapelle 3-0 (O-O: De gelijkopgaande wedstrij eindigde in een geflatteert overwinning voor de ploeg v; Kees Hagestein. Want wg Oostkapelle enkele keren zuimde om te scoren, schott John van der Have en Erwinli lissen (2x) raak voor Zierikzee METO-Meeuwen 1-1 (0-0)-Ho wel Meeuwen door een ei| doelpunt van METO-speler han Pijne op gelijke hoor kwam, eindigde de kracht® ting tussen beide ploegen recht in een gelijkspel. Eek had Harold Damme de score: opend voor de thuisploeg. Robur-Volharding 2-1 (2-1)-1 einduitslag was al bij de rustb reikt. Ad Spelier en Mark Assel maakten de doelpuntf voor de Goesenaren. voorbereiding veelal als laatste man speelde, was ook niet fit. Ook Romano Pattiasina zit in de lappenmand. Pieter van der Neut ac teerde nu als libero, hetgeen duidelijk wennen was. Voor rust kreeg Kloetinge volop kansen om de score' te openen. Voor al het vizier van Paul Schipper, nog maar net hersteld van een enkel blessure, stond echter niet goed afgesteld. Twee counters van Roo sendaal waren wel succesvol. Via Van Herwaarden en Dieleman stond bij rust een gefatteerde 0-2 op het scorebord. Meteen na de hervatting maakte Paul Schipper 1-2, maar Jeroen van Beers zorgde weer voor een marge van twee treffers. Alex Lourens scoorde vervolgens 2-3. Jeroen van Beers schoot Roosendaal via een schitterende vrije trap naar de toernooiwinst. De reserves van RBC werden tweede, het organiserende VES'35 derde. Jan de Rijke van Middelburg (rechts) houdt een oogje op de bal. foto Lex de Meests Eerste nederlaag Terneuzense Boys foto Charles Strijd IJzendijke al met 1-0 door een doelpunt van Ronaldo de Jager, die ook in de tweede helft nog eens zou scoren. Adrie van Haneghem voegde daar een derde goal aan toe: 3-0. Biervliet-Sluis 3-3 - Biervliet leek in de strijd om de derde en vierde plaats aanvankelijk op weg naar een gemakkelijke zege, want al in de eerste helft scoorden Michel van de Walle (tweemaal) en Mark de Paauw. Voor de rust echter bracht Sluis de achterstand via Patrick Govaerts terug tot 3-1, waarna Chris Gentierre en Patrick Canniere weer voor evenwicht zorgden. Biervliet werd tenslotte toch derde omdat het in de afsluitende strafschoppenserie als winnaar tevoor schijn kwam. van onze medewerker TERNEUZEN - Het oefenduel tussen HW'24 en Vlissingen eindigde gistermiddag in een 2- 1-overwinning voor HVV. Ter neuzense Boys werd door Sluis kil afgetoefd: 1-3. HW'24-Vlissingen 2-1 - HVV'24 moest voor de rust genoegen ne men met een overwicht van de bezoekers. Pas na de hervatting kon de zondag derdeklasser zijn stempel op het duel drukken en de in de eerste helft opgelopen 1- 0-achterstand in een voorsprong ombuigen. Martin de Schrijver scoorde toen uit een vrije trap en kort voor tijd was het Nico Mahu die doel trof. Voor Vlissingen scoorde Rob Post. Terneuzense Boys-Sluiskil 1-3 - Terneuzense Boys leed tegen Sluiskil zijn eerste nederlaag in deze voorbereiding. Na een 0-2- ruststand werd het uiteindelijk 1- 3. Danny van de Velde en Fabian du Puy scoorden in de eerste helft en Nicki de Wollf na rust. Daarna pas kon Akke Ganpat 1- 3 aantekenen. Overigens miste Nicki de Wolff bij 0-2 nog een strafschop. Graauw-AZVV 2 6-2 - Getergd kennelijk door de blamerende 4- 0-nederlaag tegen Terneuzen 3 speelde Graauw de reserves van AZW naai- een ruime 6-2-nede laag. Bij de rust was de stand al! 0. De meest opvallende spel' was Joost Mangnus: de scoorde viermaal. William Passel en Ronald Vael elk et maal. Voor AZW 2 waren R chard Wullems en Freddy Bal ker de doelpuntenmakers. Ria-WVHEDW 0-5 - Ria had! gen de Amsterdamse vk deklasser weinig tot niets in brengen en werd naar een kar loze nederlaag gespee) WVHEDW scoorde in de eerf helft al tweemaal en was na ra nog eens drie keer succesvol Terneuzen 2-Groede 5-0 - neuzen 2 was in alle op: beter dan afdelingstweede kh ser Groede, dat bij de rust al" gen een onoverbrugbare 4-0-ad terstand aankeek. Verantw» delijk daarvoor waren Doorns, Pascal de Ridder (W maal) en Barry van der Hof- Mark la Grand maakte ernai rust 5-0 van. Philippine-Zomergem 0-0-H lippine kwam ook tegen het Be gische Zomergem niet totdevi le winst. Na negentig minuk voetbal was de stand zoals® ook aan het begin al was:P; Philippine had in de eerstel het betere van het spel, gem na de rust. Veel doelkan* leverde dat echter niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 14