Primeur beachvolleybaltoernooi Kreekrace na 15 jaar terug in de boeken Rapide in race voor derde trofee op rij 1 J De Putter schakel! Van den Akker ui Toeristen op dreef in laatste Zomerloop Laboratorium loopt erkenning IOC mis Everaert en Mulder voelen zich niet te groot voor Zoutelande sportagenda Veteraan Warrens laat concurrentie kansloos van onze medewerker ZOUTELANDE - Het vijfde Cosmo-beachvolleybaltoernooi zal niet alleen door het eerste lustrum als een bijzonder eve nement worden bijgeschreven. De organisatoren zijn erin ge slaagd om Michel Everaert en Sander Mulder vast te leggen voor een demonstratie op het strand. Het tweetal, onbetwist de beste nationale beachvolley- ballers, zal het in de vroege mid dag opnemen tegen één of twee Zeeuwse teams. Daarmee hebben de organisato ren van het groots opgezette toernooi in Zoutelande een aar dige primeur. Everaert, afkom stig uit Hulst, en Mulder speel den dit seizoen nog niet eerder op eigen bodem en het ligt zelfs voor de hand dat hun optreden in Zoutelande dit jaar het enige in Nederland zal zijn. Het twee tal doet vanaf 18 juni mee aan talloze kwalificatietoernooien voor de Olympische Spelen van Atlanta. Pas eind september ke ren Everaert en Mulder, die ove rigens op dit moment zo goed als zeker zijn van deelname aan de Spelen, definitief terug in eigen land. Hennie Swartjes. die met Ge rard Gadella en Jeroen Verdonk reeds vele uren stak in de voor bereiding van het Cosmo-toer- nooi, benaderde het duo dat mo menteel in Oostende speelt. Tot zijn eigen verrassing vond hij een gewillig oor. Swartjes: ..Ze vliegen over de hele wereld en hebben niet eens meegedaan aan het Nederlands kampioen schap in Scheveningen. Ze ko men wel naar ons voor een be scheiden onkostenvergoeding. Voor iedereen is het leuk om de ze toppers te zien spelen. Dit is toch een mooie promotie van de sport." Everaert en Mulder melden zich zaterdag volgens plan om streeks 13.00 uur in Zoutelande. waar dan een toernooi met meer dan 120 teams op 25 velden in volle gang is. Kort daarop spelen ze één of twee demontratiepar- tijen. Hennie Swartjes: ..Daar leggen we het toernooi natuur lijk even voor stil. Het zal mooi worden. Er is een tribune, veel muziek en overal staan palmbo men." In dat tropisch sfeertje willen Everaert en Mulder alles uit de kast halen. „We zullen waar schijnlijk één of twee sets tegen een van de Zeeuwse teams spe len". weet Michel Everaert. „We BETAALD VOETBAL wallen winnen met een zo groot mogelijk verschil. Wij pretende ren het beste team van Neder land te zijn. Dan zullen we dat moeten waarmaken ook." Overweldigend Naast de demonstratiewedstrijd maken veel sterke beachvolley- balteams zaterdag in Zoutelan de him opwachting. „De belang stelling is overweldigend", vindt Hennie Swartjes. „We hebben op een nieuwe locatie (strand nul en 1 West in Zoutelande) 26 velden uitgezet en toch nog veel teams moeten teleurstellen. De deelne mers komen werkelijk uit alle hoeken van het land en spelen tot, en met de eredivisie. Er zijn teams bij die twee weken gele den bij de laatste zestien van het NK zaten. Bovendien werken we bij de vrouwen met een poule van vijf. Het gebeurt nogal eens dat daar geen toernooi voor kan worden gehouden, omdat er te weinig inschrijvingen zijn." In de ereklasse, het hoogste ni veau bij de mannen, zijn twaalf teams ingedeeld. In drie poules van vier wordt een eerste schif ting gemaakt. Ex-international Teun Buis en Richard Bryce Al- com/Capelle), Peter Verburg/ Joop Dees WS'92) en Rini Bou- tens/Quinten van de Vrie (Ren- tokil/ZVH, Morres/Hulst) gelden als de te kloppen ploegen. Het toernooi begint zaterdag om 10.00 uur. Michel Everaert: Wij pretenderen het beste team van Nederland te zijn. Dan zullen we dat moeten waarmaken ook. foto Gerard van Offeren van onze medewerker TERNEUZEN - Het langebaan zwem men wordt in Terneuzen nieuw leven in geblazen. De plaatselijke zwem- en polo club De Schelde houdt zondag na een af wezigheid van 15 jaar weer De Kree krace. Ruim 150 deelnemers, waarvan de meesten uit Zeeland, staan ingeschre ven voor de zwemwedstrijd in de Otheense Kreek. Het init iatief tot de her nieuwde start werd genomen door Mir jam Verheyden uit Clinge. Een werkgroep, waarvan behalve Ver heyden ook Harry Hondsmerk, Wim Kunst. Jack van der Hooft en Jos Post deel uitmaken, werd vorig jaar gevormd. Op de achtergrond verricht Cees van Houwelingen, die zelf meedoet aan de langste race van drie kilometer, hand- en spandiensten. Het prikken van geschikte datum lever de een probleem op. Op zaterdag wordt er in Rijswijk een langebaanwedstrijd ge houden. „Onze wedstrijd staat op zich en telt nog niet mee voor het langebaancir- cuit. Er komt zondag een waarnemer van de KNZB kijken of de wedstrijd aan de richtlijnen van de zwembond voldoet en zodoende haalbaar is voor de nationale langebaankalender". vertelt Van Houwe lingen. In dat verband heeft de Terneuzense zwemvereniging grootse plannen. „We denken aan een samenwerkingsverband met De Braakman, zodat we er een lan- gebaanweekeinde van kunnen maken. Zaterdag in De Braakman, zondag in Terneuzen. Met dit gegeven wordt het met name voor de deelnemers van buiten Zeeland aantrekkelijk, want ze kunnen dan in de Braakman overnachten." Van Houwelingen is er heilig van over tuigd dat er dan sterke zwemmers en zwemsters naai' Zeeuws-Vlaanderen kun nen worden gelokt èn het zwemweekein- de als vaste data op de nationale kalen der zal worden geplaatst. Volgens de Ter- neuzenaar moet dit volgend jaar al ge stalte krijgen. Voorlopig staat er een aantal regionale toppers ingeschreven, maar zijn er ook inschrijvingen van de zwemverenigingen uit Amersfoort en Vlijmen binnengeko men. Kanshebbers bij de vrouwen zijn Sandra Temmerman (Scheldestroom), Melanie Bos (Luctor), Maartje van Keu len en Carlien Schrijvershof, beiden van Stormvogel. Bij de mannen verwacht men, mede door de afwezigheid van de ZCK-zwemélitie (zij strijden om de nationale clubtitel), een open wedstrijd. Die Heygrave heeft in de gebroeders Bouman mogelijke kandi daten, terwijl naast Thijs Salomé (STV) ook Aldo Kunst 'en Cees van Houwelin gen van de organiserende vereniging niet mogen worden onderschat. Daarnaast schuilt er mogelijk gevaar uit de Belgi- VELDKORFBAL ATLETIEK Eredivisie. Vandaag, vrijdag: Portuna Sittard-PSV. Zaterdag: Go Ahead Eagles-FC Groningen. Willem II-Sparta. Roda JC-Heerenveen. Zondag: Ajax- FC Utrecht. Feyenoord-Viiesse. De Graafschap-NEC. RKC-NAC, Volendam- FC Twente. Woensdag: FC Groningen-Fortuna Sittard. Eerste divisie: Vandaag, vrijdag: FC Zwolle-Haarlem. Zaterdag: cambuur-FC Den Haag. FC Den Bosch-Heracles. Dordrecht'90-Veendam. Emmen-Hel- mond Sport, Excelsior-Top Oss. MW-Eindhoven, VW-RBC. Zondag: AZ-Tel- star. Amstel Cup. Dinsdag: Appingedam-Cambuur. TOP Oss-GVW, Argon-NEC. FC Lisse-Sparta. Woensdag: Urk-Heracles. Stevo-FC Twente. FC Zwolle-SC Enschede. IJsselmeervogels-Go Ahead Eagles. Panningen-MW. TOP iami- Willem II, VW-Eindhoven, Volharding-Helmond Sport, De Treffers-De Graaf schap. NAC-Baronie. Halsteren-RKC. RBC-Hoek (19.30 uur). FC Den Haag- VIOS, Kozakken Bovs-FC Utrecht. Dordreeht'90-Ajax 2, Hollandia-Vitesse. FC Den Bosch-Holland. Telstar-Katwijk. AFC'34-Volendam. AZ-Haarlem. BEKERVOETBAL Dinsdag 22/8 wordt de eerste ronde van het districtsbekertoernooi gespeeld. Allen duels beginnen om 18.30 uur. tenzij anders aangegeven: Clmge-Steen, Nieuwdorp-Patrijzen. Bevelanders-Zierikzee. Krabbendijke-MOC'17, Krui- ningen-Yerseke. De Meeuwen-Arnemuiden. Middelburg izai-Goes. NOAD'67- Bruse Bovs, SKNWK-Oostkapelle. SSV65-Dauwendaele. Terneuzense Boys- Axel. Wemeldinge-Kloetinge, WIK'57-Serooskerke, Zaamslag-Vogelwaarde. Sluiskil-AZW. Hoofdplaat-RCS, Breskens-Veere (20.00 uur), Koewacht-Rïl- landia (20 00 uuri. Phihppine-HW'24. IJzendijke-rerneuzen. VC Vlissingen- Middenburg izom, Robur-Kapelle. Luctor'88-Colijnsplaatse Boys, Walche- ren-'s-Heer Arendskerke, De-Schutters-Tholense Boys. DOSKO-WHS. WINDSURFEN Zondag houdt windsurfvereniging Zuid-West 7 de zesde clubwedstrijd. Afhan kelijk van de wind wordt een course-race of een slalom gevaren. Maximale zeilmaat is 9 vierkante meter. Lokatie is surfcentrum De Schotsman in Kam perland aan het Veerse Meer. Inschrijven tot 11.00 uur. RUGBY Vanavond, vrijdag, speelt het eerste rugbyteam van Tovaal een oefenwed strijd. Tegenstander is Presidents XV. een gelegenheidsteam met enkele spe lers uit de ere-divisie De wedstrijd, die op het Goese sportpark Het Schenge wordt gespeeld, begint om 19.30 uur. Aan het toernooi van de korfbalvereniging Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinde ren nemen morgen (zaterdag) de topteams van Nederland en Belgie deel. Eer steklasser Tjoba ontvangt namelijk niet minder dan Deetos. Fortuna. Sikopi en Borgerhout. De organisatie heeft van de deelnemende clubs de garantie gekregen dat ze met de volledige eerste ploegen zullen komen. De eerste wed strijden starten zowel in de hoofdpoule als in de B-poule (de reserveteams van genoemde verenigingen) om 10.00 uur. De laatste wedstrijden staan om 16.30 op het programma De KV Ondo houdt morgen (zaterdag) op sportpark De Voorborch, Middel burg haar traditionele oefensessie. De aanvang is 9.30 uur, einde toernooi om 17.00 uur. De KV Luctor laat morgen izaterdagi op haar toernooi op sportpark Oude Vaart in Terneuzen een internationaal gezelschap oefenen. Twee Belgische clubs, de drie Zeeuws-Vlaamse verenigingen en het Brabantse Terheijden ko men van 12 00 uur tot 16.30 uur in actie. VRIENDSCHAPPELIJK VOETBAL Vrijdag 18/8: Vogelwaarde - Hoek (19.30 uur), toernooi Biervliet (met deelname van Hoofdplaat. IJzendijke. Sluis en Biervlieti. Terneuzen - Kemzeke (19.30 uuri en Schoondijke - Aardenburg (19.30 uur) Zaterdag 19/8: finales Groot-Axel toernooi (met om 14.00 uur Spui - AZW en om 16.00 uur Axel - Koewacht). Hoek - AFC 14.30Sluiskil - Terneuzense Boys (19.00 uuri. Corn Boys - Zaamslag (14.30). Sluiskil 2 - Cadzand (14.30). Graauw - AZW 2 (14,30). Colijnspl. Boys-Breskens 114.30). Kloetinge neemt deel aan het toernooi van VES'35 te Oudenbosch. Finale en strijd om derde plaats voetbaltoernooi vv Heinkenszand met Goes, Patrijzen, Arendskerke en Heinkenszand. (19.00). Bruse Boys-NSVV (19.00), Veere - Terneuzen 114.30), Luctor'88-Kapelle (18.00). Zierikzee-Oostkapelle (19.001. SKNWK-Rillandia (14.30). Steenbergen-Tholense Boys 14.30), Krab- bendijke-Chrislandia (14.30). Meto-Meeuwen (19.00), Toernooi NOAD (met RCSi. ODIO-Walcheren (18.30). Zeeland Sport-WVHEDW (Amsterdam), 14.30 uur Zondag 20/8: Groot-Hontenisse toernooi te Vogelwaarde (aanvang 12.00 uur. met Vogelwaarde. Hontenisse. SDO en Terhole), finales toernooi Biervliet (14.30), Philippine - Zomergem (17.00). Oostburg - Aardenburg (14.30), Terneu zen 2 - Groede (14.30), Middelburg-AFC (14.30), HVV'24-Vlissingen (14.30), 20/8: Robur-Volharding (14.30). Donderdag 24/8: Jong Ambon-Meeuwen (19.00) RCS-SKNWK (19.15). PAARDESPORT SKEELEREN TRIMKOERSEN Morgen, zaterdag, worden op het parkoers rond de kerncentrale bij Borssele de Benelux-kampioenschappen voor trimmers gehouden. Het evenement, dat, wordt georganiseerd door Trimbelangen Midden-Zeeland in samenwerking met de Belgische Velina Wieier Federatie, telt mee voor het TMZ/Oranje- woud-klassement. Er wordt gereden in de volgende categorieën: Om 12.30 uur start de D-catego- rie voor 49.5 kilometer. Om 12.32 de E-categone voor 42.0 kilometer. Om 14.15 de B-categorie voor 59.5 kilometer. Om 14.17 de C-categorie voor 51.5 en om 16.00 de A-categorie voor 66.5 kilometer. Inschrijven vanaf 11.30 uur in De Waal Home bij de EPZ te Borssele De ïjsclub "De Poel" houdt morgen (zaterdag) in het Industriegebied "De Poel" het Open Zeeuws kampioenschap skeeleren voor C-rijders. De start is om 17.30 uur bij de Tennishal T.S.I. aan de Van Stuartweg 18 te Goes. Het kampioenschap gaat over 30 minuten en drie ronden. De jeugd gaat om 15.15 uur van start op skeelers of In-liners voor een tijdrit over 750 meter. De oudere jeugd kan zich meten over een afstand van 1500 meter om 16.30 uur. Inschrijven in de T.S.I - tennishal. TRIMLOPEN WIELRENNEN Vandaag, vrijdag, wordt in Zierikzee een omnium voor amateurs-A gehouden. In totaal zullen acht ploegen van elk vier coureurs deelnemen aan de drie ver schillende onderdelen die moeten worden afgewerkt. Het eerste onderdeel gaat om 19.00 uur van start. VOLLEYBAL Morgen, zaterdag, wordt op de stranden nul en West 1 in Zoutelande het vijfde Cosmo-beachvolleybaltoernooi gehouden. Op het strand zijn 25 wedstrijdvel- den en een inspeelveld uitgezet. In totaal doen meer dan 120 teams in diverse categorieën mee. Het toernooi begint om 10.00 uur. De finales staan gepland omstreeks 16.30 uur I ZWEMMEN De atletiekvereniging Atletica houdt vanavond (vrijdag) in samenwerking met de buurtvereniging van Duyvenvoorde een Zomerloop in Oost-Souburg. De trimmers starten om 19.30 uur aan de Middelburgsestraat voor 2.5 kilome ter. 5 kilometer. 10 kilometer of 15 kilometer. Inschrijven in het Buurthuis aan de Middelburgsestraat te Oost-Souburg. TRIATHLON Morgenavond (zaterdag) valt in de triathlon van Zoutelande de beslissing in het Zomidkwartet, een circuit van vier wedstrijden. Ruim 170 triatleten star ten om 18.30 uur op het Westerstrand van Zoutelande. Ruim een uur later is de finish te verwachten in de Langstraat. De jeugd krijgt te maken met 250 meter zwemmen, 10 kilometer fietsen en 2.8 kilometer lopen. De overige triatleten gaan voor 750 meter zwemmen. 29 kilometer fietsen en 8.4 kilometer lopen. De triathlon van Zoutelande is tevens de vijfde wedstrijd voor het Super Prestige Zeeland. Na-inschrijven is niet meer mogelijk. HOCKEY De zwemclub De Schelde houdt zondag in Terneuzen de Kreekrace voor lange- baanzwemmers en zwemsters. Het langebaanzwemmen is vijftien jaar uit Ter neuzen weggeweest. De start is bij het drijvende aanlegsteiger van de roeiver eniging Dow. aan de rand van Othene. Het keerpunt legt bij de jachthaven aan restaurant De Kreek. Het programma luidt als volgt: 400 meter vrije slag jongens en meisjes -10 jaar. 3000 meter schoolslag mannen en vrouwen: 1000 meter masters vrouwen en mannen; 1000 meter jongens en meisjes -14 jaar; prestatietocht over 250 meter. 800 meter vrije slag jongens en meisjes -12 jaar; 1000 meter schoolslag voor mannen en vrouwen, 3000 meter vrije slag mannen en vrouwen. Op de num mers voor de masters worden ook deelnemers toegelaten van 14 jaar en ouder. De wedstrijden worden besloten met een prestatietocht over 1000 meter. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur. Behalve de Zeeuwse zwemmers en zwemsters staan er deelnemers ingeschre ven van de zwemverenigingen uit Amersfoort. Vlijmen en uit Belgie Wille broek. Lokeren. Beveren en Schoten. De zwemclub Koewacht en een ploeg van de Stormvogel starten morgen, za terdag, in Bussloo bij Apeldoorn. Koewacht zwemt zondag ook mee in Te Wer- ve bij Rijswijk. Morgen (zaterdag) en zondag wordt er op de velden van de Hulster hockeyclub Rapide voor de 37e keer strijd geleverd om de fel begeerde RABO-Reynaert- trofee. Aan het toernooi, dat een internationaal karakter heeft door deelname van ploegen uit Belgie, Duitsland, Engeland. Frankrijk en Nederland, wordt deelgenomen door 26 ploegen. Deelnemende ploegen bij de vrouwen: Tommy ROW en Twinpess (beiden En geland i. het Belgische Tienen en de Nederlandse ploegen Mierlo. Basko-Veld- hoven. Dilly Gaf. Pijnacker en organiserende Rapide I. Bij de mannen komen er 19 ploegen aan de start. Mogelijke finalisten zijn het Franse Paris Est. het Duitse Grün Weiss Frechen uit Keulen. Pembrokeshire uit Wales, Hoorn en Rapide I, dat bij winst de beker voor de derde maal op rij zal veroveren. De andere deelnemende ploegen zijn: Tienen (België). Tommy ROW. Old Caians. Bloyde Good Blokes rallen Engeland), en Air Linquis uit Belfast, Noord-Ierland. De deelnemende Nederlandse ploegen zijn Slampers- Eindhoven, Liempde. Push-Breda. Mierlo, Hoorn. Dirty Dozen-Den Bosch. Rapide Exstra Old en Rapide II. Zowel op zaterdag als zondag beginnen de wedstrijden om 10.00 uur De finales worden op zondag gespeeld en beginnen bij de vrouwen om 14.30 uur en bij de mannen om 15.15 uur. gevolgd door de prijsuitreiking. van onze hockeymedewerker HULST - Op de hockeyvelden van de Hulster Mixed Hockey club Rapide wordt morgen (za terdag) en zondag weer twee da gen strijd geleverd met als inzet de RABO-Reynaert-trofee. Aan het toernooi dat voor de 37e keer wordt gehouden nemen 26 ploegen deel. „We spelen op drie velden en om een vlot verloop te garanderen, is dat aantal het maximum", aldus Riet Klaey- sen van het organisatieteam. Bij de vrouwen is de belangstel ling dit jaar niet overweldigend. Slecht zeven ploegen doen er mee. Uit Engeland komen Tom my ROW uit Londen en het sterj ke Twinpess uit Essex, het Bel gische Tienen en de Nederland se ploegen Basko, Dilly Gaf. Mierlo, Pijnacker en Rapide. Het organiserende Rapide dat over een brede selectie beschikt, is samen met Twinpess toren hoog favoriet voor de eindover winning. De mannen van Rapide zijn kan didaat voor de eindzege. Zij kun nen voor de derde keer op rij de trofee in de prijzenkast plaatsen. De nieuwe Rapide coach Ab Klaeysen is echter niet zo geluk kig met deze hoge verwachting. „Bij winst komt er direct een druk op het elftal te liggen. Dat zou weieens te groot kunnen worden, omdat we niet meer be schikken over enkele gerouti neerde spelers zoals Mario Boon (gestopt) en Barend Pelgrim (vertrokken naar België)." De Hulster ploeg zal strijd moe ten leveren met het Duitse Grünn Weiss Frechen. Pembro keshire uit Engeland en Hoorn, ploegen die eerder goed waren voor een plaats bij de laatste vier. Verder doen mee aan dit van onze medewerker TERNEUZEN - Met een flinke voorsprong heeft Eons Warrens de tweede Zomeravondloop van de Dow Runners op zijn naam geschreven. De veteraan uit Kloosterzande ontsnapte al snel samen met Peter Jansen, en nadat deze het aan de slok kreeg met een loslopende hond en diens baas kon Warrens flui tend zijn zege opstrijken. Al snel nadat de 57 deelnemers aan de Zomeravondloop gestart waren in de Terneuzense Oude Vaart tekenden de verschillen zich af. Peter Jansen, de coming man op de langere afstanden, en Fons Warrens, de routinier, lie ten het peloton gemakkelijk hun hielen zien en trokken er samen op uit. Met een aangename voor sprong ging het tweetal dan ook de tweede ronde in. De beslissing in de wedstrijd viel onverwacht in die tweede ronde en op een, voor beide koplopers allesbehalve bevredigende ma nier. Voor een loslopende hond langs het parcours was het even kiezen, maar hij verkoos de sap pige kuiten van de jongste loper (die van Jansen dus) boven het taaie vlees van Warrens. Schrale troost De Sluiskillenaar was geklopt, dit keer dus niet door de kwali teiten van Fons Warrens, maar in feite door een niet-deelnemer die het vertikte om zijn viervoe ter fatsoenlijk aan de lijn te hou den. Nadat Jansen zijn onvrede tegen de hondenbezitter had geuit waren George de Block en Henk Hamelink hem inmiddels gepasseerd. De vierde plaats was slechts een schrale troost. Het zou echter te ver gaan te stellen dat de overwinning van Fons Warrens onverdiend was. De atletiekvereniging AV'56 houdt morgen (zaterdag) in het industriegebied "De Poel" tussen de skeelerwedstrijden van ijsclub "De Poel" een loopwed strijd over één Engelse Mijl (1609 meter). De start is om 17.00 uur bij de tennis hal T.S.I. aan de van Stuartweg 18 te Goes. Inschrijven vanaf 16.00 uur in de tennishal. De Landelijke Rijvereniging en Ponyclub De Paardebloem uit Kloetinge houdt zaterdag imorgeni op de terreinen van de familie Van Laerhoven aan de Noorhoeksweg in 's-Heer Abtskerke. een concours hippique voor paarden en pony's. Programma 9.00 uur: aanvang individuele dressuur pony's klasse B, L, M, Z en Z2; 9.00 uur: klassiek springen pony's klassen B. L. M, Z en ZZ gevolgd door progressief springen: 13.00 uur: aanvang individuele dressuur paarden klasse B. L. M. Z en Z2:13.00 uur: klassiek springen paarden klassen B. L. M, Z en ZZ. De Ruitervereniging Sé-Ros uit Serooskerke houdt zondag, op de terreinen van manege De Eendracht aan de Rijkebuurtweg 8 in Vrouwenpolder, een dressuurwedstrijd voor paarden en pony's. Programma. 8.30 uur: pony's B; 9.15 uur: paarden B; 11.30 uur: Pony's L; 12.30 uur: paarden L: 13.30 uur pony's M: 14.30 uur: paarden M; 16.00 uur paarden Z. kwalitatief redelijk bezette toer nooi, de Engelse ploegen Tom my ROW, Old Caians, Air Lin quis, Haslemere, Bloyde Good Blokes, het Franse Paris Est, het Belgische Tienen en de Neder landse ploegen Push-Breda, Slampers-Eindhoven, Liempde, Mierlo, Weert, Dirty Dozen-Til- burg, Rapide Exstra Old en Ra pide II. De wedstrijden beginnen zater dag' om 10,00 uur en zondag om 10.30 uur en de finales worden zondag bij de vrouwen om 14.45 uur verwacht en bij de mannen om 15.15 uur. Middelkamp in Omloop Heusden en Altena VLISSINGEN - De Kole/Tacx- ploeg van Theo Middelkamp doet mee aan de Omloop van het' Land van Heusden en Altena. Deze wedstrijd behoort tot de fi nale-poule van de elubcompeti- tïe A-amateurs waarin wieler vereniging Middelkamp na twee wedstrijden de zevende plaats inneemt. Het startschot in Wijk en Aal burg klinkt om 13.30 uur. De to tale afstand bedraagt 174 kilo meter. De samenstelling van de ploeg is als volgt: Frangois Fran se. Dennis Mesu. Jos Schipper. Walter Schmid. Toon Vermeu len en Mario van Vlimmeren. Dinsdag doen vijf renners van Middelkamp mee aan de 42e edi tie van Gent-Wervik. Voor de wedstrijd over een afstand van 155 kilometer hebben zich aan gemeld: Peter Hoondert. Dennis Mesu. Marcel Remijn, Michel Rommers. sche hoek met deelnemers uit Lokeren, Beveren, Willebroek. Borgerhout en Schoten. De start van de Kreekrace vindt plaats aan de kant van Othene bij de drijvende steiger van de roeivereniging Dow. Daar na gaan de deelnemers richting de Jacht haven. nabij het restaurant De Kreek, waai' ook het keerpunt wordt genomen. Programma: 11.00 uur 400 meter vrije slag jon gens-10 jr. 11.05 uur 400 m. vrije slag meisjes -10 jr.; 11.15 u. 3.000 m. schoolslag mannen; 11.30 u. 3.000 m. schoolslag vrouwen; 12.25 u. 1.000 m. vrije slag masters en meisjes +14 jr.; 12.30 u. 1.000 m. vrije slag masters en jongens +14 jr.; 12.50 u. 1.000 m. vrije slag jongens +14 jr.; 12.50 1.000 m. vrije slag meisjes +14 jr.; na de pauze 13.30 u. prestatietocht 250 m.. 13.45 u. 800 m. vrije slag jongens-12 jr.; 13.50 u. vrije slag meisjes -12 jr.; 14.05 u. 1.000 m. schoolslag mas ters en meisjes +14 jr.; 14.10 u. 1.000 m. schoolslag masters en jongens +14 jr.; 14.35 3,000 m. vrije slag mannen; 14.40 u. 3.000 m. vrije slag vrouwen, 15.35 u. prestatietocht 1.000 De Kloosterzandenaar liep e puike wedstrijd, verdeelde krachten goed en liet zien men het komende seizoen c steeds rekening met hem moeten houden. Scheldesporter Cor Koekkoj heerste op de 10 kilometer enjjo Sjaak Boekhout ruim een nuut achter zich. Ook op de o; rige afstanden speelden Scheldesporters de hoofdrolli Petra Rasenberg en Patrick Boevere liepen naar een oven gende eerste plaats op de 5 ki meter, en bij de jeugd was h plaatsgenoot Samil Aksoy Terneuzen in de eindsprint iets sneller als Niels-Jan Ge hoedt. Uitslag: 15 km. - heren: 1. Fonslï rens (Kloosterzande) 53.34, 2. Geo: de Block (Terneuzen) 55.02, 3. Hf Hamelink (Sas van Gent) 55.11,4. ter Jansen (Sluiskil) 55.56, 5. Jan Jonge (Terneuzen) 1.02.15, 6. Sji Vervuurt (Terneuzen) 1.03.28, nus Reyngoudt (Terneuzen) 1. 8. Joop Bakker (Terneuzen) 105.0 10 km. - heren: 1. Cor Koek): (Axel) 36.36, 2. Sjaak Boekhouta neuzen) 37.39, 3. Johan Haak (Ai 39.00, 4. Tonnie Lauret (Zaamj 39.05, 5. Jack Rodrigo (Hulst) 39j 5 km - heren: 1. Patrick de Boet (Terneuzen) 17.48. 2. Chris Verb (Zaamslag) 18.27.3. Arjan den Hai (Sluiskil) 18.50, 4 Andr'e Maesi' neuzen) 18.57. 5. Edwin Francb (St. Jansteen) 19.07. Dames. 1?P: Rasenberg (Terneuzen) 21.50, 2 ne Dekker (Terneuzen) 23.17. 3 ter Vink (Westdorpe) 25.09, 4. Zweistra (Terneuzen) 26 06, 5. C ti Bom (Terneuzen) 26 47. Jeugd. 1200 mtr. - jongens: 1. Siei Aksoy (Terneuzen) 4.05. 2 Niels- e] Geelhoedt (Terneuzen) 4.06. 3 C: Aksoy (Terneuzen) 4.14. 4. Ms: Rodrigo «Hulst) 4.21. 5. Emiel Goe' swaard (Terneuzen) 4.22. Meisje E Pien Stams (Terneuzen) 4 47.2 ther van Hoecke (Terneuzen) 4.5 ijl Esther van de Zande (Terneu |e 5.10. 4. Debbie v.d. Schild (Ter zen) 5.12. van onze medewerker PHILIPPINE - Na de poule-wed- strijden om de beste plaatsen werd in het Vier Dorpen Toer nooi een aanvang gemaakt met het eigenlijke C-schema. In de eerste ronde moest organisator Hans van den Akker het onder spit delven tegen Kees de Putter (7-3). Nico van de Starre hield in een spannende partij het hoofd koel tegen Erik Neve en won met 5-4. Voor Hans van den Akker be gonnen de vermoeienissen van de organisatie rondom het Vier Dorpen Toernooi voelbaar te worden in zijn partij tegen Kees de Putter. Tot halverwege slaag de hij er nog redelijk in bij de man uit Zaamslag in de pas te blijven, maai' daarna kreeg De Putter duidelijk de overhand. Het werd uiteindelijk 7-3 en Van den Akker kan zich nu weer vol ledig op de indeling van de par tijen storten. Aanmerkelijk spannender ging het eraan toe in het treffen tus sen Eric Neve en Nico van de Starre. Neve speelde zoals hij dat gewend is: aanvallend, af en toe een tikkeltje te suisd. In de laatste wedstrij! poule A kostte hem dat de wnning tegen Willy de Bruijn was het de onverstoorbaar vi11 de achterlijn acterende Van Starre die kn profiteren. De gelwaardenaar won met 5-4 HEC - poule A: Willy de Bruijn; Neve 8-3; le ronde al'valsehema: de Putter-Hans v.d. Akker 7-3, v.d. Starre-Eric Neve 5-4. DED2 - 2e ronde: J. Willems-M. ke 6-5 HD, schema A-2e ronde: Van Ac foort/Freijser-De Regt/Schuitvk 6. HD, schema B - kwartfinale; per/Van der Staal-Maas/Strobte 7, Visser/Van Nieuwdorp-d'Hert Hurok 6-5. DD, schema A - kwartfinale: Va:^( Berg/Ysebaert-Dey/Freijser DD. schema B - kwartfinale: Ni )g dorp/SchelstraeteCupido/Epsks 7-3. GD, schema A - 3e ronde: De Guilliet-De Zeeuw/De Mul 8i Bilt/Van de Bilt 7-3: kwartfinale. nc de Berg/Van de Berg-De Jon? lei Kerkvoort 10-5, Van Dam/Vink-1 [ei der/Van Amersfoort 9-4. GD. sch K B - kwartfinale: Van de Win ]0I Schipper-Wambeke/De Bock Van Hurk/Van den Akker 7-6. van onze medewerker CADZAND - Zonder Sjaak Lu- teijn was de laatste Zomerloop van het seizoen voor de toeris ten. Op het zware parcours bij Cadzand-Bad werd een span nende strijd in de slotfase in het voordeel beslist door Manfred Beitzel uit het Duitse Eschwei- ler. Aardenburger Peter van Waes was met de derde plaats de beste Zeeuw. Voor de laatste echte Zomerloop van dit seizoen was atletiekver eniging De Wielingen uitgewe ken naar haai' vaste trainings- stek bij Cadzand-Bad. Het werd direct de zwaarste wedstrijd uit de serie trimlopen, die ook dit jaar weer heel veel deelnemers trok. Uitslagen: 10 km. - heren; 1. Manfred Beitzel (Eschweiler) 40.12, 2. Jan Co- nijn (Ooster-Blokker) 40.24, 3. Peter van Waes (Aardenburg) 40.32. 4. Ig- nace van Nevel (Maldegem) 40.55, 5. Erwin Camphens (Zelzate) 41.41, Ron Goossen (Cadzand) 42.00, 7. Eric van Nevel (Koolkerke) 42.16, 8. Alex de Clerck (Maldegem) 42.21, 9. Chris Verhage (Zaamslag) 42 53, 10. Carlo van Immerseel (Hulst) 43.49 6 km - heren: 1. Peter v.d. Berg' tinchem) 23.26, 2. Arno Herrr- (Hulst) 24.01, 3 Johan van 1+ - (Sluis) 24.26, 4. Denis Gen: (Hulst) 25.58. 5. Henk Schoon.!. (Oldenbroek) 26.12. Dames U lies v.d. Voorde (Oostburg) 40.25 4 km. - heren' 1. Sanmurgan (Breskens) 16.50, 2. Piet Hutó (Nieuwvliet) 17.03, 3. Ko van& (Breskens) 17.32. 4. Peter Hej (Breskens) 17.46, 5. Ed^ (Oostburg) 19.22. Dames: 1. Mi de Wachter (Wachtebeke) 20 18,1 se Helming (Garderen) 20J Diana Pauws (Ermelo) 20.44. Jeugd, 1500 mtr. - jongens: l-l Jan Lauret (Oostburg) 5.55, 2.1 van Es (Amersfoort) 6.05, 3. Re Z Ultee (Oostburg) 6.07, 4. Dieted (St. Niklaas) 6.12, 5. Jack Lu'. (Oostburg) 6.13. Meisjes: 1. Ko.vt de Block (Oostburg) 6.09, 2. Anthonisse (Biervliet) 7.11, 3.J5 v.d. Linde (Oostburg) 7.36. 750 mtr. -jongens 1. Rogier del (Leusden) 3.51. 2. Jeroen Mels Niklaas) 3.57, 3. Robert Lauret - burg) 3.59, 4. Aris den Hold (Oostburg) 4.20, 5. Joran de B (Oostburg) 4.23. Meisjes: 1 Lik Rijk (Schoondijke) 3.56. 2. Elisalr (Schoondijke) 4.25, 3. Petra vat (Amersfoort) 4.40. 91 UTRECHT (ANP) - Het Interna tionaal Olympisch Comité heeft besloten het dopinglabo- ratorium in Utrecht olympische erkenning te onthouden. De be slissing is genomen door prins Alexander de Merode, voorzit ter van de medische commissie van het IOC, op grond van in ju ni uitgevoerde testresultaten. Voor drs. Douwe de Boer, het hoofd van het laboratorium, is de beslissing een zware teleur stelling. „Ik ben er sinds 1 maart '91 mee bezig geweest." „Utrecht" had tot '89 de olympi sche accreditatie. Toen profes sor Van Rossum als hoofd ver trok. nam het IOC het predikaat in. De kansen van Utrecht waren de laatste tijd sterk gess door bemoeienissen van sü secretaris Erica Terpstra. een kwart miljoen final steun. Tijdens een bezoei IOC-voorzitter Samar kreeg zij bovendien een vet de procedure voor Utrecht zou de olympisch kenning kunnen terugkrij?' gunstig resultaat van eez: ciaal onderzoek. Dat examen heeft in juni p gehad onder supervisie vf Spaanse onderzoeker Jord gura. In Utrecht werden 11 de 15 stoffen teruggevonó? weinig volgens IOC-non?- Boer: „Het IOC wil dat - fect zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 38