Stoelendans Formule I van start Triathlon van Almere is proefproject Heeren Jalabert nu sneller dan Van Heeswijk Oud-Terneuzen tegen oud-Axel Counterend Clinge vernedert HVV'24 Everaert/Mulder in hoofdtoernooi Twee tennissers Hoek bij de laatste vier Menno van der Hout met moeite verder Winst voor Pieterse en Buys in België Schumacher maakt overstap naar Ferrari bekend 3* sport op tv SILVERSTONE (ANP) - Met een jaarsalaris van bijna veer- (ig miljoen gulden is Michael Schumacher de best betaalde Formule I-coureur aller tijden. De Braziliaan Ayrton Senna was tot zijn fataal ongeval op 1 mei verleden jaar met ruim 28 miljoen per jaar de best betaal de. Na weken van speculaties kwam gisteren eindelijk de bevestiging dat Schumacher met Ferrari een contract voor twee jaar had ge sloten. De eerste Duitse wereld kampioen Formule I weet nog niet wie hij als collega bij de roemruchte racestal treft. Ger- Berger is geenszins van een rol op het tweede plan ie spelen. Dat liet hij gisteren in sen eerste reactie duidelijk blij ken. „Bovendien liggen wij el kaar niet", zei de Oostenrijker. .Anderzijds kunnen wij een per fect koppel vormen, maar dan mag er geen sprake van zijn dat Schumacher wordt bevoor deeld." Jean Alesi vertrekt in ieder ge- I. De Fransman rijdt de ko mende twee seizoenen voor het Benetton-team, de huidige werkgever van Schumacher, waarbij de Nederlander Jos Ver- VIGO (ANP) - Laurent Jalabert één, Max van Heeswijk twee. De rollen waren gisteren precies omgekeerd in vergelijking met 14 uur eerder. Enkele centime iers kwam de Nederlandse neo- prof van Motorola in Vigo te kort om zijn tweede opeenvol gende spurtzege in de Ronde van Galicië bij te schrijven. Ja labert was tijdens de massale aankomst dit keer iets sterker. Jalabert profiteerde in Vigo van het voorbereidende werk van ploeggenoot Johan Bruyneel. De Belg was in de slotfase van de derde etappe weg met de Ita- Valerio Tebaldi. Het duo werd driehonderd meter voor de streep teruggepakt door het pe loton. Aan de rechterzijde spurt te Van Heeswijk, aangetrokken door Axel Merckx. Aan de an dere kant van de weg drukte Ja labert op het sterk hellende aan- stappen als testrijder op de loon lijst staat. Anderhalf uur nadat Schuma cher zijn nieuwe werkgever had bekendgemaakt, kwam het nieuws naar buiten dat Benet ton Alesi had gecontracteerd. Bijna tegelijkertijd meldde Wil liams dat het Jacques Ville- neuve, zoon van de in 1982 ver ongelukte Gilles Villeneuve, heeft ingelijfd. De leider in de Amerikaanse Indy-Car-compe- titie en winnaar van de 500- mijlsrace van Indianapolis ver dringt David Coulthard. Voor de jonge Schot zou McLaren be langstelling hebben. „Ik beschouw Ferrari als een nieuwe uitdaging. Het team heeft een kleine achterstand op Williams en Benetton. Ik zie het als mijn taak daar binnen twee jaar verandering in aan te bren gen", zei Schumacher gisteren in Silverstone, waar hij met Be- netton testte. „Ik besef'dat ik een stapje terug doe, want de Ferrari's komen vooralsnog iets te kort voor de top. Ik ben er ech ter van overtuigd met Ferrari wereldkampioen te worden. Het kost alleen een beetje meer tijd." De laatste wereldtitel behaalde Ferrari in 1979, met de Zuidafri kaan Jody Scheckter aan het TERNEUZEN - De oud-eerste elftalspelers van de voetbalver enigingen Terneuzen en Axel spelen zaterdag in Terneuzen een vriendschappelijk duel. De teams zijn samengesteld uit spelers die in en rond de jaren leventig actief waren. De rivali serende clubs maakten toen deel uit van de tweede klasse KNVB. Om een indicatie te ge ven over de amusementswaar de: de streekderby's trokken lo'n 3.000 toeschouwers. Beide clubs missen weliswaar enkele vaste krachten door bles sures en vakantie, maar ze kun nen toch een representatief elf tal op de been brengen. De selec tie van Axel bestaat uit onder meer Rudie Steel, Ronnie Bou- Gerard Jonkman, Piet Gans, Ronald en Evert Marcus, Frans Lensen en doelman Paul fan Hecke. Begeleider is Cor -vanonze medewerker TERNEUZEN - In het Groot Axel-toernooi leed AZVV gis teravond op eigen veld een 3-1- VE ^derlaag tegen Axel, dat zater- icefi zodoende in de finale Koe vacht ontmoet. De meeste op- allende uitslag was echter de 5- i-nederlaag die HW'24 tegen ifdelingseerste klasser Clinge moest incasseren. AZVV - Axel 1-3 Axel kwam al vrij snel op een 1-0- foorsprong door een treffer van Joep Frusch. Nog voor de rust Werd het 0-2 via Jordi van Bun teren. In de tweede helft werd AZVV allengs sterker en bracht ÏÏieo Hanny de achterstand te ug tot 1-2. In plaats van 2-2 werd tet echter 1-3 omdat Peter van tangevelde in de slotfase Axels terde goal scoorde: 1-3. Gewacht - Spui 6-3 'Pui gaf Koewacht meer tegen- Tiand dan verwacht werd. maar 'erloor uiteindelijk met 6-3 om- :2t het in het laatste half uur '•erspeeld werd. De ruststand *as 2-1 door twee treffers van ®ehel Fieret voor Spui en één pal van Gregory van Hecke [®or Koewacht. Na de rust was scbreverloop als volgt: 2-2 ffescal Lensen. 2-3 Eddy Koek oek. 3-3 Boudewijn Rietjens, 4- Gregory van Hecke, 5-3 John- stuur. Het was de negende en laatste. Desondanks heeft de Scuderia sinds de invoering van het WK Formule I in 1950 met 105 de meeste Grand Prix-races gewonnen. De laatste kwam op naam van Alesi die in juni de GP van Canada won. Schumacher is de tweede Duit ser in dienst van Ferrari. Begin jaren '60 maakte Wolfgang Graf Berghe von Trips deel uit van het team. De autocoureur veron gelukte in 1961. Wereldtitel Schumacher is dit jaar aan zijn vierde seizoen bij Benetton be zig. Hij had de transfer pas vol gende maand tijdens de GP van Monza bekend willen maken. Op aandringen van Ferrari en Be- netton hakte hij gisteren de knoop door. „Wij wensen Schu macher voor volgend jaar het al lerbeste. Vanaf nu kunnen wij ons volledig gaan concentreren op het verdedigen van de we reldtitel", zei Benetton-chef Fla- vio Briatore. De Italiaan wilde nog niet prijs geven wie volgend jaar de twee de rijder naast Alesi is. Op dit moment staat de Brit Johnny Herbert onder contract en Jos Verstappen als testrijder. In een persbericht zegt Benetton dat de samenstelling van het team voor 1996 een onderwerp van la tere zorg is. komstparcours net iets eerder zijn voorwiel over de streep. De Italiaan Adriano Baffi eindigde als derde. In het algemeen klassement be houdt Miguel Indurain de lei ding met één seconde voor sprong op de Nederlander Maar ten den Bakker. Vigo (Spa). Ronde van Galicië, derde etappe, Boiro - Vigo: 1. Jalabert (Fra) 185,8 km in 4.50.42, 2. Van Heeswijk (Ned), 3. Baffi (Ita), 4. Van Petegem (Bel), 5. Bartoli (Ita), 6. Furlan (Ita), 7. Olano (Spa), 8. Santamaria (Spa). 9. Serrano (Spa), 10. Bottaro (Ita), 11. Den Bakker, 16. Indurain (Spa), 61. Knaven 6.15, 74. Cordes, 75. Rooks, 81. Nijdam 11.54. Algemeen klassement: 1. Indurain 11.54.00, 2. Den Bakker 0.01, 3. Fer nandez (Spa) 4.20, 4. Anguita (Spa) 4.21, 5. Mauri (Spa) 4.24. 6. Jalabert 5.29, 7. Van Heeswijk 5.32, 8. Fagnini (Ita) 5.42, 9. Bottaro, 10. Tebaldi (Ita) 5.45, 60. Rooks 23.31, 69. Knaven 32.42, 77. Cordes, 87. Nijdam 38.21. van onze medewerker OOSTENDE - De beachvolleyballers Mi chel Everaert en Sander Mulder hebben zich geplaatst voor het hoofdtoernooi van Oostende. De in Hulst geboren en getogen Everaert en zijn partner zegevierden giste ren in de Belgische badplaats voor de derde keer op rij in het kwalificatietoernooi voor de Olympische Spelen in Atlanta. Nadat eerder deze week Zweden (15-5) en Rusland (15-3) waren verslagen, won het tweetal nu met 15-10 van Estland. Het is nog niet bekend tegen wie het Neder lands duo het vandaag in de eerste ronde van het hoofdtoernooi moet opnemen. Cuba en Tsjechië eindigden in een andere poule allebei met twee gewonnen wedstrijden. De winnaar van die poule zal door loting wor den aangewezen. Wel staat vast dat de eer ste ontmoeting meteen een zware kluif zal worden. „Het zijn allebei geduchte tegen standers", vindt Michel Everaert. „We heb ben vier keer tegen Tsjechië gespeeld en twee keer gewonnen en twee keer verloren. Van de twee partijen die we tegen Cuba heb ben gespeeld, hebben we de eerste verloren en de laatste gewonnen." Cuba en Tsjechië nemen momenteel geza menlijk de veertiende plaats op de wereld ranglijst in. Het Nederlandse tweetal staat zestiende in de rangschikking. Michel Eve raert: „Het hoort bij onze status dat we in het hoofdtoernooi komen. We zijn wat dat betreft dus tevreden. Maar dit is - zo dicht bij huis - als het ware een thuiswedstrijd voor ons. Ik voel dat we sterk zijn." Everaert kent de Tsjechen als een heel dege lijk team. Cuba daarentegen is heel grillig. „Als we tegen hen moeten, dan kan het werkelijk alle kanten op. Dat kan alles zijn, of helemaal niks." Geelhoedt. Bij Terneuzen zijn Piet Wissel, Piet Geelhoedt. Jan Doorns, Eugène Lauret, Maar ten van der Staal, Peter Deij, Alf IJsebaart. Willy Verhage, Rico Sandrini en doelman Jan Roose zeker van de partij. Ook Staf Borgt (woonachtig in Limburg) en Rinus Polderman, die al vrij snel een contract bij betaald voetbalclub Willem II afdwong, komen naar Terneu zen. De toenmalige trainer Jan Mees ters (hij woont tegenwoordig in Breda) en de vroegere elftallei der Dries van Alphen zullen ook nu de Terneuzense selectie bij staan. De réunie van oud-voet ballers, die in het teken staat van het 75-jarig jubileum van de v.v. Terneuzen, begint zaterdag om 15.00 uur op een bijveld (voor de kleine kantine) van het Zuidersportpark. ny Lensen en 6-3 Karei de Bruin. Clinge - HVV'24 5-0 HW'24 was tegen Clinge vrijwel volledig maar moest deson danks een opvallend ruime 5-0- nederlaag incasseren. De bezoe kers waren weliswaar heel de wedstrijd in de meerderheid, maar creëerden zich geen enkele kans. Op de counter spelend deed Clinge het wat dat betreft beter. Voor de rust al scoorden Peter Drumont en Ivan van de Vijver en in de tweede helft voer den Marco van de Bilt, Jan de Visser en nogmaals Peter Dru mont de score op tot 5-0. Sluiskil - Hontenisse 7-0 Sluiskil had weinig of niets te duchten van een verzwakt Hon tenisse, dat bij de rust al tegen een 4-0 achterstand aankeek en tenslotte met 7-0 verloor. Voor Sluiskil scoorden Nicki de Wolff (driemaal, waarvan eenmaal uit een strafschop) Martin van den Bossche, Domenique Verlinde (tweemaal) en Danny van de Vel de. Biervliet - Kaprijke 0-0 Biervliet was tegen Kaprijke re delijk op dreef en hield ondanks het klasseverschil opvallend ge makkelijk stand. Kaprijke was weliswaar beter, maar Biervliet kon daar een kopbal op de lat van Michel van de Walle tegen over stellen. Het bleef hoe dan ook 0-0. van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Irma Hee ren staat zaterdag voor 'een proefproject', zoals de sport vrouw haar deelname aan de triathlon van Almere zelf heeft bestempeld. Na zeven maanden blessureleed durft de Middelburgse toch de zwa re duurproef aan. „Ik heb vo rig jaar Almere gewonnen en ik heb er veel aan gedaan om voor dit open Nederlands kampioenschap weer fit te zijn. De laatste twee maan den kon ik weer kilometers maken. Ik ga van een goeie wedstrijd uit, wil mezelf geen druk opleggen, maar als ik lekker in de race zit, ga ik natuurlijk wel voor de over winning." Ruim 700 deelnemers hebben zich ingeschreven voor de vijf tiende hele van Almere (3800 meter zwemmen in het Gooi meer, 180 kilometer fietsen, en 42.195 meter lopen). De ti telverdedigster die vorig jaar na 9 uur en 45 minuten finish te, verwacht van Katinka Wil- tenburg de meeste tegen stand. „Maar voor mezelf is het al een overwinning dat ik aan de start kan staan. Ik ben nu blessure-vrij, heb geen hin der meer van een tractus-syn- droom. dat rond mijn knie op speelde. Waarschijnlijk was die blessure het gevolg van een zwaar seizoen en van spanningen. Elke keer als ik mijn training weer wilde her vatten was een kleine misstap voldoende om weer gebles seerd te raken. Die ellende is nu voorbij, voorgoed hoop ik." Verlangt Irma Heeren al niet te veel van haar lichaam? „Dat hebben meer mensen me gevraagd. Ik verwacht dat ik de hele triathlon weer aan kan, ook al heb ik alleen maar kleine wedstrijden gelopen, zoals één kwarttriathlon en enkele wegwedstrijden. Maar ik weet niet hoe ik tegenover mijn concurrentes zal staan. Dat blijft de vraag. Maandag heb ik samen met Rob Barel het fietsparcours verkend. Ik weet waar de moeilijkheden zitten en ik durf nu mijn proef project wel aan." Aan de start in Almere staan nog zes Zeeuwen, van wie er drie nooit eerder een 'hele' hebben afgewerkt. Ronny de Maertelaere uit IJzendijke heeft zich voor de eerste keer opgegeven voor de ultieme uitdaging John Maljers uit Irma Heeren staat aan de vooravond van een proefproject. foto Lex de Meester Veere, net- als De Maertelaere afkomstig uit de voetbalwe reld, is ook verslingerd ge raakt aan het lange duur- werk. Na halve triathlons in Kruiningen, Schijndel en Brasschaat vernacht Maljers klaar te zijn voor Almere. „Ik hoop binnen de limiet van 14 uur te finishen." De derde Zeeuwse debutant is Paul Poland die oorsponke- lijk uit het sportduiken komt. waarin hij geruime tijd in het hoofdbestuur van de Neder landse bond heeft gezeten. Poland. heeft samen met Ir ma Heeren, die een collega van hem is. de nodige kilome ters in het Veerse meer ge zwommen. Paul Poland maakte ook deel uit van de sponsortocht 'Fietsen voor water' over rtiim 1000 kilome ter naar Engeland, in de eer ste week van juni. „Ik heb geen binding met een vereni ging zodat ik kan trainen wanneer ik wil", zei Poland die zich voorgenomen heeft om één keer de eindstreep van de hele van Almere te halen. Jan van de Linde uit Oost burg start voor de vijfde keer op een hele triathlon. In 1985 was de schooldecaan van het Zwincollege al present in Al mere. met een snelste tijd van 11 uur en 6 minuten. „Ik heb dit jaar zuinig getraind en al leen de verplichte halve triathlon van Kruiningen ge daan", aldus Van de Linde, die uitkomt in de categorie mannen 40 tot en met 49 jaar. „Dit zal mijn laatste hele triathlon worden. Het trainen gaat te veel tijd in beslag ne men." Omar Roels uit Hulst heeft in 1993 zijn snelste tijd van 10 uur en 25 minuten gescoord. Voor zijn derde start in Al mere is Roels vol goede moed: „Ik heb in de halve triathlons van Kruiningen. Schijndel en Steijn goed gedraaid dus Al mere moet ook lukken." Ronald van Hijfte uit Oost burg staat eveneens voor de derde maal op het strandje van Almere-Haven: „Deze keer starten we niet om 7 uur maar om half negen, waar door we langer kunnen uitsla pen." Vanhijfte hoopt op het nieuwe parcours zijn tijd van 11 uur en 55 minuten wat scherper te kunnen stellen. Gerard Bouwer volgt Aalbers op ROTTERDAM (ANP) - Theo Aalbers heeft met onmiddellijke ingang zijn taak als penningmeester van de sectie betaald voetbal van de KNVB neergelegd. Zijn advocaat heeft dat gis teren meegedeeld. Aalbers zit al twee weken vast in het huis van bewaring in Utrecht op verdenking van zedendelicten. Vol gens de hoofdofficier van justitie heeft de 57-jarige Bilthove- naar een 'bekennende verldaring' afgelegd. Eerder al had Aal bers zijn taken tot nader orde opgeschort. Gerard Bouwer wordt de nieuwe penningmeester. Hij was al lid van het sectie- bestuur. Het bestuur zal vooralsnog niet worden uitgebreid. Taffarel verwond door eigen fans RIO DE JANEIRO (RTR) - Discussiëren met aanhangers van je eigen club kan levensgevaarlijk zijn. De Braziliaanse doel man Taffarel is daar imiddels achtergekomen. Aan een ge sprek met enkele boze aanhangers van Atletico Mineiro hield de keeper tien hechtingen over. Taffarel kreeg een fles tegen zijn voorhoofd. Het incident deed zich voor tijdens de training van de Braziliaanse club. Langs de zijlijn maakten zo'n dertig fans het leven van de Braziliaanse profs erg moeilijk. Taffarel besloot zijn training te onderbreken en met de fans in discussie te treden. De doelman van de winnende WK-ploeg in de Verenigde Staten slaagde er niet in de bende te kalmeren. De fans maakten zich na de verkoop van enkele spelers ernstig zorgen om de kansen van de club in de strijd om het Braziliaans kampioenschap, die zaterdag van start gaat. van onze medewerker PHILIPPINE - In de D-reeksen van het Vier Dorpen Toernooi is de tennisvereniging Hoek voor lopig zeer succesvol. Twee spe lers van die club, Hans van de Sande (Dl) en Mart de Zeeuw (D2), bereikten de laatste vier. Vooral de zege van Van de Sande was spectaculair. Tegen de num mer twee van het Dl-schema, Van Amersfoort, speelde de Hoe- kenaar uiterst sterk. Het eind signaal viel na drie kwartier bij 4- 4. Van de Sande hield het hoofd koel en won de verlenging. Mart de Zeeuw behoorde met zijn tweede plaatsing op de D21ijst. al tot de favorieten. In de kwartfinale tegen De Jonge maakte hij deze rol volledig waar en won met 11-4. Reeks- hoofd Cees Cupido moest het on derspit delven tegen Cornelis- sen. Bij de vrouwen won Jeanet Ver- vaet haar laatste poulewedstrijd van Annelies de Mul met 9-7. Vervaet plaatste zich daarmee als tweede voor de finale vrou wenenkel Dl, waarin ze Marijke van Veldhoven ontmoet. Ester de Bat en Marijke Vervaet staan tegenover elkaar in de enkel C-fi- nale. In de D2-reeks was Vatteroth de eerste geplaatste speelster die daadwerkelijk de halve finale wist te bereiken. Ze won met 11-5 van Bonte. Ook Moorlag bereik te de laatste vier na een span nende 8-7 zege op Dankaert. Uitslagen: HED1, 2e ronde: E. Neve- J. Peters 6-1. H. Haarmans-T. Geuze 5-3; kwartfinale: H. v.d. Sande-M. van Amersfoort 6-3. HED2 - 2e ronde: C. Cupido-W. Witte 10-2, J. Cornelissen- N. Cornelius 11-1, H.P. de Jonge-H. Smies 7-2; 3e ronde: J. Cornelissen-C. Cupido 7-4, W Kaars-R. Vervaet 9-2. H.P. de Jonge-H. Berendsen 9-2; kwartfinale: M. de Zeeuw-H.P. de Jonge 11-4 DEDl'C, poule B: J. Ver- vaet-A. de Mul 9-7. DED2, 2e ronde: C. Moorlag-K Dankaert 8-7, S. Vatte roth-J. v.d. Voorde 11-5. HD, schema A, le ronde: Jufferman/Peters-Geus' Lambert 8-6; 2e ronde: DoolaardAer- eggen-Elliot/Tn den Bosch 7-4. Kerst- etvTaalman-Jufferman/Peters 6-5. Van DamATnk-Lauret/Sponselee 10- I, HamelinkA/an Kerkvoort-Nouwen 'Provoost 12-5. Michielsen/De Zeeuw- Leenhouts/Michielsen 8-6. Van de Bilt'De Waal-Dhert/Taalman 8-6. Bierings'Freijser-GulllietAan Lae- thum 9-5, kwartfinale: Bierings' Freijser-Van de Bilt/De Waal 8-4. HD. schema B. 2e ronde: Schipper/Van der Staal-HuIs'Koreman 11-1; kwart finale- Maas'Strobben-Schipper/Van der Staal 8-6. Aarnoudse/Mauer-De Nijs/Waterschoot 9-4. Visser/Nieuw- dorp-d'Herl/Van Hurok 6-5. DD, schema A, 2e ronde: De Bat/De Geus-Lamberl/Lammertijn 12-2. DD, schema B. kwartfinale: DherfSeg- hers-Berensen/Neve 8-2. GD. schema A, 2e ronde: De JongAan Kerkvoort Michielsen/Michielsen 6-5, Cobben/ Cobben-Clement/Faas 8-7; 3e ronde: Van Tatenhove/Bierings-Bouvy/ Freijser 9-6, De JongAan Kerkvoort- Leenhouts/Michielsen 8-7, Van Dam Aink-Cobben/Cobben 10-2. GD. schema B, 3e ronde: Wambeke/De Bock-Bax/In den Bosch 6-5, Vervaet /Guilliet-Freijser/Karreman 8-4; kwartfinale: VinkAink-De Zeeuw/De Zeeuw 9-2. Oefenwedstrijd gaat niet door VLISSINGEN - De voor van avond (donderdag) geplande oe fenwedstrijd tussen Colijns- plaatse Boys en RCS gaat niet door. De voetbalwedstrijd zou op het sportpark van Colijns- plaat worden gehouden. De oe fenwedstrijd Breskens-Colijns- plaatse Boys. die zaterdag ge speeld zou worden, is omge draaid. De ontmoeting Colijns- plaatse Boys-Breskens begint om 14.30 uur. Donderdag 09.30-01.30 EURO: Diverse sporten 13.55-15.31 Ned 2: Voetbal: Feye- noord-Ajax, herh. 16.55-17.08 Did 2: Sport Heute. 18.39-18.47 Ned 2: Sportjournaal 18.45-19.10 RTLSport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 21.20-21.50 Ned 2: Veronica's voetvol ley: serie voetvolley-wedstrijden met bekende profvoetballers vanuit Juan- les-Pins. 21.30-22.00 BRT 2: Sport. 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 23.20-23.50 RTL 4: Sport 23.30-23.50 BRT 1: Sport. Oulida met Sevilla op hoogste niveau MADRID (ANP) - Tarik Oulida hoeft niet op zoek naar een nieuwe club. De Spaanse bond heeft gisteren in een buitenge wone algemene vergadering be sloten dat de Primera Division wordt uitgebreid met twee teams. Dat betekent dat Sevilla en Celta de Vigo in de hoogste Spaanse divisie mogen blijven. De competitie bestaat dit sei zoen uit 22 clubs. De bond zette Sevilla en Celta de Vigo eerder terug naar de derde divisie omdat niet op tijd aan de voorwaarden van de licentie commissie was voldaan. Ex-aja- cied Oulida, die in Spanje een vierjarig contract tekende, leek op zoek te moeten naai' een nieuwe club omdat de verenigin gen in derde klasse geen buiten landers onder contract mogen hebben. Sevilla en Celta de Vigo hadden nog beroep aangetekend bij de Spaanse Hoge Raad voor de Sport omdat het te laat binnen komen van de benodigde voor waarden volgens de beide bestu ren lag aan een administratieve onvolkomenheid. Het beroep werd vorige week echter verwor pen. De Spaanse bond heeft met in stemming van uitbreiding van de competitie naar 22 clubs toch nog redding gebracht voor Sevil la en Celta de Vigo. Ook Alba- cete en Valladolid. die de plaats in zouden nemen van de naar de derde divisie gedegradeerde teams, mogen in de hoogste divi sie uitkomen. van onze tennismedewerker SINT JANSTEEN - Menno van der Hout bereikte op het Smash- Bellamy tennistoernooi in Sint Jansteen de tweede ronde van het mannen enkelspel B, ten koste van Jaap Moerman. In de beginfase zag het daar nog niet naar uit. Beide tennissers hadden te klagen. Van der Hout gaf het materiaal (de ballen) de schuld van de moeilijke start, waardoor Jaap Moerman onbe dreigd de eerste set met 6-0 won. De speler van Animo herstelde zich in de twee volgende sets met 6-2 en 6-3, zodat Van der Hout de winst veilig stelde. Moerland beklaagde zich over de slechte verlichting, die vol gens hem mede debet waren aan het verlies. De halve finalisten in het enkel C2 zijn bekend. Reggie Bun duldde geen tegenstand (6-1,6-0) van Eric van Remortel. Geert Saman kreeg een walk-over. Roger de Block haalde de halve finale Dl via een tweesetter te gen Leon Kool. Bij de vrouwen werd gisteren de eerste finaliste van het enkel Dl bekend. Jac queline Baecke won met 7-6 en 6- 4 van Mieke Kegels. Het vrouwendubbel D2 leek voor Lammens/De Vlaeminck een gemakkelijke prooi te wor den. na twee keer een 5-1 voor sprong, maar beide keren werd de marge verspeeld. De eerste twee sets eindigden zodoende in een tiebreak. De laatste set ver liep gemakkelijker (6-2) voor het winnende duo. Uitslagen: Mannen enkel B: Menno van der Hout-Jaap Moerland 0-6.6- 3.6-2. Enkel C2: Reggie Bun-Eric van Remortel 6-1.6-0; Geert Saman-S. de Belie w o Enkèl Dl: tweede ronde Hans de Letter-Etïënne Nachtegael 6- 3.6-2; kwartfinale Roger de Block- Leon Kool 6-1,6-4. Enkel D2: kwartfi nale Ronald de Kind-Arnold de Bur ger 6-0,6-2 Dubbel C: De Booy/ Leenknegt-Van Halteren/Hamelink 6-3.6-2. Dubbel D: NachtegaeL'Sturm- VlaeminckAVillaert 6-3.6-1. Vrouwen enkel Dl: halve finale Jac queline Baecke-Mieke Kegels 6-3.6-1. Enkel E: Elly van Hoye-Bea de Waal 6-0,6-0 Dubbel D2: LammensAlae- minck-Bracke/Ferket 7-6 i8-6>. 6-7 <4- 7). 6-2 Gemengd dubbel D: Haver- hals/De Block-Haak/Haak 6-3.6-4; BroeckaertAan Puvmbroeck-Everts /De Letter 6-0.6-0. Druk programma wielrenners Z-Vlaanderen PHILIPPINE - Ploegleider Ab Verplanke van de amateurfor- malie van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen staat voor een aantal drukke dagen. Mor gen, vrijdag, neemt de club met het viertal Peter Mol, Patrick van Passel, Johan van Schaik en Nico van de Klundert deel aan het omnium in Zierikzee. Voorts staan er nog een tweetal Belgische uitzendingen op het programma. Komende zondag trekt Verplanke met zes renners naar een interclubwedstrijd in Hollain (in de buurt van Doornik i. De Zeeuws-Vlaamse kleuren zullen in de 160 kilome ter lange wedstrijd worden ver dedigd door Peter Mol. Patrick van Passel, Danny Schaut. Jo han van Schaik, Nestor Schnas- se en Michael Hayman. Twee dagen later, op dinsdag dus. wordt er deelgenomen aan Gent-Wervik. Door de grote deelname (in totaal dertig ploe gen) mag Verplanke slechts vijf renners inzetten. Johan van Schaik, Michael Hayman, Dan ny Schaut. Davy Dubbeldam en Nestor Schnasse zullen daarin van start gaan. van onze medewerker SINT NIKLAAS - In de Belgi sche langebaanklassieker De Ster van Sint Niklaas hebben Tom Pieterse en Ankïe Buijs elk hun wedstrijd gewonnen. Arno van den Berghe moest op de 2000 meter vrije slag bij de man nen alleen het hoofd buigen voor Itemco Folkertsma, de nummer twee van Nederland. Alleen leden van de Zeeuwsë clubs de Schelde uit Terneuzen en de zwemclub Koewacht kwa men aan de start. De resultaten: Mannen: 1000 meter vrije slag -14 jaar (18 deelnemers i: 1 Tom Pieterse, 14. Paul Kunne iSCH). 2000 meter vrije slag all in 113): 2. Ar no van den Berghe. 2000 meter schoolslag -16 jaar: 2. Joris van Gu- lick 2000 meter schoolslag all in (12i: 2. Ruud Hamelink. 3. Martijn Ver bist. 5. Jonathan de Witte. Vrouwen. 1000 meter schoolslag -14 jaar (13): 1. Ankie Buijs. 1 OOP meter vrije slag -14 jaar JL4x 3. kim Verheij- den iSCH). 11. Femke ScHe'elëiSCHi 2000 nietèr vrijt- slag all In 110): 2 In geborg'Hamelink. 2000 m schoolslag- 16 jaar (6): 3 Brechje Taelman. 2000 meter schoolslag all in iJ2):3; Susan de Baar. 3. Tessa Verheijdej) <,SCHi. Alle overige deelnemers waren van Koewacht .Michael Schuhmacher (rechts) maakte gisteren bekend over te stappen van Benetton naar het team van Ferrari. Jean Alesi (links) doet het omgekeerde. foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 29