Stoelendans Formule I van start Triathlon van Almere is proefproject Heeren Jalabert nu sneller dan Van Heeswijk |Aad de Mos wacht eerste krachtproef Everaert/Mulder in hoofdtoernooi (Felle strijd verwacht in triathlon Zoutelande Huibregtse verspert favoriet Flipse de weg Goes weer favoriet in Heinkenszand Schumacher maakt overstap naar Ferrari bekend sport op tv sport in de regio SILVERSTONE (ANP) - Met een jaarsalaris van bijna veer tig miljoen gulden is Michael Schumacher de best betaalde Formule I-coureur aller tijden. De Braziliaan Ayrton Senna was tot zijn fataal ongeval op 1 mei verleden jaar met ruim 28 miljoen per jaar de best betaal de. Na weken van speculaties kwam gisteren eindelijk de bevestiging dat Schumacher met Ferrari een contract voor twee jaar had ge sloten. De eerste Duitse wereld kampioen Formule I weet nog niet wie hij als collega bij de roemruchte racestal treft. Ger hard Berger is geenszins van plan een rol op het tweede plan te spelen. Dat liet hij gisteren in een eerste reactie duidelijk blij- Jken. ..Bovendien liggen wij el- •II kaar niet", zei de Oostenrijker. [Anderzijds kunnen wij een per fect koppel vormen, maar dan mag er geen sprake van zijn dat I Schumacher wordt bevoor deeld." Jean Alesi vertrekt in ieder ge- ;al. De Fransman rijdt de ko- I mende twee sëizoenen voor het I Benetton-team, de huidige I werkgever van Schumacher, 1 waarbij de Nederlander Jos Ver stappen als testrijder op de loon lijst staat. Anderhalf uur nadat Schuma cher zijn nieuwe werkgever had bekendgemaakt, kwam het nieuws naar buiten dat Benet ton Alesi had gecontracteerd. Bijna tegelijkertijd meldde Wil liams dat het Jacques Ville- neuve, zoon van de in 1982 ver ongelukte Gilles Villeneuve, heeft ingelijfd. De leider in de Amerikaanse Indy-Car-compe- titie en winnaar van de 500- mijlsrace van Indianapolis ver dringt David Coulthard. Voor de jonge Schot zou McLaren be langstelling hebben. „Ik beschouw Ferrari als een nieuwe uitdaging. Het team heeft een kleine achterstand op Williams en Benetton. Ik zie het als mijn taak daar binnen twee jaar verandering in aan te bren gen", zei Schumacher gisteren in Silverstone, waar hij met Be- netton testte. „Ik besef dat ik een stapje terug doe, want de Ferrari's komen vooralsnog iets te kort voor de top. Ik ben er ech ter van overtuigd met Ferrari wereldkampioen te worden. Het kost alleen een beetje meer tijd." De laatste wereldtitel behaalde Ferrari in 1979, met de Zuidafri kaan Jody Scheckter aan het IVIGO (ANP) - Laurent Jalabert f I één, Max van Heeswijk twee. De 1 rollen waren gisteren precies agekeerd in vergelijking met IJ1 uur eerder. Enkele centime- Iers kwam de Nederlandse neo- prof van Motorola in Vigo te- I kort om zijn tweede opeenvol gende spurtzege in de Ronde jvan Galicië bij te schrijven. Ja- abert was tijdens de massale romst dit keer iets sterker, jalabert profiteerde in Vigo van et voorbereidende werk van eggenoot Johan Bruyneel. iBelg was in de slotfase van de erde etappe weg met de Ita- iaan Valerio Tebaldi. Het duo ?erd driehonderd meter voor de streep teruggepakt door het pe loton. Aan de rechterzijde spurt- li] te Van Heeswijk, aangetrokken ioor Axel Merckx. Aan de an- iere kant van de weg drukte Ja- abert op het sterk hellende aan- |jVan onze medewerker DUTELANDE - De Zeeuwse itelhouder Miquel van Tonge len (Arnemuiden) moet zater- gavond in triathlon van Zou- elande proberen zijn achter- ad van 14 punten in het Su lper Prestige Zeeland-klasse- inent goed te maken op oud SPZ jiinnaar Adriaan Janisse (>Vest- iapelle). Dit betekent op de 750 meter zwemmen. 29 kilometer Jietsen en 8.4 kilometer lopen I 'Ben tijdverschil van slechts 56 seconden. Wim van Burg voert momenteel klassement aan om dat hij al aan vier wedstrijden heeft meegedaan. Janisse en fan Tongeren kwamen nog maar drie maal aan de start. >e winst in het Zomid-kwartet, ten circuit met een Run Bike Run, Stratenloop, Zwemloop en 'een Triathlon kan Van Tongeren bijna niet meer ontgaan. foor de winst in de triathlon van butelande is een spannende trijd te verwachten tussen ju- lior Floris van Loon (Hooger- tóde), Marcel Jansen i Put te), ohan van den Branden (Steen- iergen). Miquel van Tongeren n Adriaan Janisse. Achter dit jwental gaat de strijd tussen de Kok (Lewedorp). Kees n der Endt (Goes). Johan den oer(Berghen op Zoom) en Mar- BREMEN (DPA) - Trainer Aad Be Mos van Werder Breinen plaat morgen voor zijn eerste grote klus in Duitse dienst, als Pi met zijn formatie aantreedt "w de bewogen derby tegen HSV. enkele weken tijd is de oud- fenmeester van onder andere ^jax en PSV in elk geval bij het ■ïbliek al enigszins omstreden. wordt hem niet in dank afge zien dat hij de verouderde vrij rigoreus aan het ver- n is. Rehhagel. die de veer- ien voorgaande jaren in het We- ^fstadion de leiding had. had sterke voorkeur voor spelers Wen de dertig. Mos debuteerde het afgelo- Een weekeinde met een teleur- ^'.lend gelijkspel (1-1) tegen [örtuna Düsseldorf. Het pu- ■&k riep massaal om Borowka ^rfjVotava. routiniers die niet in basis stonden. In de voorbe- al was duidelijk gewor- •;n dat ook voor Schultz. stuur. Het was de negende en laatste. Desondanks heeft de Scuderia sinds de invoering van het WK Formule I in 1950 met 105 de meeste Grand Prix-races gewonnen. De laatste kwam op naam van Alesi die in juni de GP van Canada won. Schumacher is de tweede Duit ser in dienst van Ferrari. Begin jaren '60 maakte Wolfgang Graf Berghe von Trips deel uit van het team. De autocoureur veron gelukte in 1961. Wereldtitel Schumacher is dit jaar aan zijn vierde seizoen bij Benetton be zig. Hij had de transfer pas vol gende maand tijdens de GP van Monza bekend willen maken. Op aandringen van Ferrari en Be- netton hakte hij gisteren de knoop door. ..Wij wensen Schu macher voor volgend jaar het al lerbeste.'Vanaf nu kunnen wij ons volledig gaan concentreren op het verdedigen van de we reldtitel". zei Benetton-chef Fla- vio Briatore. De Italiaan wilde nog niet prijs geven wie volgend jaar de twee de rijder naast Alesi is. Op dit moment staat de Brit Johnny Herbert onder contract en Jos Verstappen als testrijder. In een persbericht zegt. Benetton dat de samenstelling van het team voor 1996 een onderwerp van la tere zorg is. komstparcours net iets eerder zijn voorwiel over de streep. De Italiaan Adriano Baffi eindigde als derde. In het algemeen klassement be houdt Miguel Indurain de lei ding met één seconde voor sprong op de Nederlander Maar ten den Bakker. Vigo (Spa). Ronde van Galicië, derde etappe. Boiro - Vigo: 1. Jalabert (Fra) 185.8 km in 4.50.42. 2. Van Heeswijk (Ned), 3. Baffi (Ita), 4. Van Petegem (Bel), 5. Bartoli (Ita), 6. Furlan (Ita). 7. Olano (Spa), 8. Santamaria (Spa), 9. Serrano (Spa), 10. Bottaro (Ita), 11. Den Bakker, 16. Indurain (Spa). 61. Knaven 6.15, 74. Cordes, 75. Rooks, 81. Nijdam 11.54. Algemeen klassement: 1. Indurain 11.54.00, 2. Den Bakker 0.01, 3. Fer nandez (Spa) 4.20, 4. Anguita (Spa) 4.21, 5. Mauri (Spa) 4.24, 6. Jalabert 5.29, 7. Van Heeswijk 5.32, 8 Fagnini (Ita) 5.42, 9. Bottaro, 10. Tebaldi (Ita) 5.45, 60. Rooks 23.31, 69. Knaven 32.42, 77. Cordes, 87. Nijdam 38.21. Michael Schuhmacher (rechts) maakte g isteren bekend over te stappen van Benetton naar het team van Ferrari. Jean Alesi (links) doet het omgekeerde. foto EPA van onze medewerker OOSTENDE - De beachvolleyballers Mi chel Everaert en Sander Mulder hebben zich geplaatst voor het hoofdtoernooi van Oostende. De in Hulst geboren en getogen Everaert en zijn partner zegevierden giste ren in de Belgische badplaats voor de derde keer op rij in het kwalificatietoernooi voor de Olympische Spelen in Atlanta. Nadat eerder deze week Zweden (15-5) en Rusland (15-3) waren verslagen, won het tweetal nu met 15-10 van Estland. Het is nog niet bekend tegen wie het Neder lands duo het vandaag in de eerste ronde van het hoofdtoernooi moet opnemen. Cuba en Tsjechië eindigden in een andere poule allebei met twee gewonnen wedstrijden. De winnaar van die poule zal door loting wor den aangewezen. Wel staat vast dat de eer ste ontmoeting meteen een zware kluif zal worden. „Het zijn allebei geduchte tegen standers", vindt Michel Everaert. „We heb ben vier keer tegen Tsjechië gespeeld en twee keer gewonnen en twee keer verloren. Van de twee partijen die we tegen Cuba heb ben gespeeld, hebben we de eerste verloren en de laatste gewonnen." Cuba en Tsjechië nemen momenteel geza menlijk de veertiende plaats op de wereld ranglijst in. Het Nederlandse tweetal staat zestiende in de rangschikking. Michel Eve raert: „Het hoort bij onze status dat we in het hoofdtoernooi komen. We zijn wat dat betreft dus tevreden. Maar dit is - zo dicht bij huis - als het ware een thuiswedstrijd voor ons. Ik voel dat we sterk zijn." Everaert kent de Tsjechen als een heel dege lijk team. Cuba daarentegen is heel grillig. „Als we tegen hen moeten, dan kan het werkelijk alle kanten op. Dat kan alles zijn, of helemaal niks." co van Leeuwen (Hellevoet- sluis). De veteranenstrijd is niet min der interessant. Wim Krols (Ber gen op Zoom), Theo van Hal (Middelburg), Mario Willems (Terneuzen) en Bram van Hir- tum (Ridderkerk) zijn aan el kaar gewaagd. Veterane Terèse van Lare (Sluis) is bij winst zeker van de eind overwinning in zowel het Zomid- kwartet als het Super Prestige Zeeland. Melanie Bos (Vlissin- gen), Mitzy Nieuwenhuizen (Hel- levoetsluis) en junior Baukje Doedee (Kloosterzande) zijn haai- concurrenten. Lein Lievense, organisator van de Zomid-triathlon van Zoute lande kon vorige week al melden dat met 175 deelnemers de in schrijving gesloten is. „In ver band met de veiligheid kunnen we op dit korte parcours niet meer mensen kwijt" stelde een tevreden Lein Lievense die afge lopen week zeker dertig triatle ten moest teleurstellen. De triathlon van Zoutelande start om 18.30 uur op Wester- strand voor de Boulevard. De fi nish is in de Langstraat bij de Muziektent. Afstanden: 750 me ter zwemmen, 29 kilometer fiet sen en 8.4 kilometer lopen; jeugd: 250 meter zwemmen, 10 kilometer fietsen en 2,8 kilome ter lopen. Beiersdorfer en Bestsjastnig geen plaats meer was. Verwacht wordt dat deze spelers zich binnenkort bij manage ment zullen melden, met het ver- joek te mogen uitzien naar een andere club. Borowka deed dat al. Bestsjastnig heeft al contact gehad met Borussia Dortmund. Daarnaast hebben enkele be kende spelers al slechte ervaring met de vermeende kadaverdisci pline van de trainer. „Super Ma rio" Basler en Borowka liet hij al eens 's ochtends om zeven uul voor een straftraining opdraven Harde uitspraken in de richting van De Mos, eerder vroegtijdig opgestapt bij Ajax, Anderlecht en PSV, heeft nog niemand ge daan. „Ik weet zeker dat ik bin nenkort nog wel een kans krijg", zei Votava, vorig jaar nog aan voerder. Manager Willi Lempe: „De trainer kan doen en laten wat hij wil. Net zoals Rehhagel voor hem heeft hij volledige zeg genschap op technisch gebied." van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Irma Hee ren staat zaterdag voor 'een proefproject', zoals de sport vrouw haar deelname aan de triathlon van Almere zelf heeft bestempeld. Na zeven maanden blessureleed durft de Middelburgse toch de zwa re duurproef aan. „Ik heb vo rig jaar Almere gewonnen en ik heb er veel aan gedaan om voor dit open Nederlands kampioenschap weer fit te zijn. De laatste twee maan den kon ik weer kilometers maken. Ik ga van een goeie wedstrijd uit, wil mezelf geen druk opleggen, maar als ik lekker in de race zit, ga ik natuurlijk wel voor de over winning." Ruim 700 deelnemers hebben zich ingeschreven voor de vijf tiende hele van Almere (3800 meter zwemmen in het Gooi meer, 180 kilometer fietsen, en 42.195 meter lopen). De ti telverdedigster die vorig jaar na 9 uur en 45 minuten finish te, verwacht van Katinka Wil- tenburg de meeste tegen stand. „Maar voor mezelf is het al een overwinning dat ik aan de start kan staan. Ik ben nu blessure-vrij, heb geen hin der meer van een tractus-syn- droom. dat rond mijn knie op speelde. Waarschijnlijk was die blessure het gevolg van een zwaar seizoen en van spanningen. Elke keer als ik mijn training weer wilde her vatten was een kleine misstap voldoende om weer gebles seerd te raken. Die ellende is nu voorbij, voorgoed hoop ik." Verlangt Irma Heeren al niet te veel van haar lichaam? „Dat hebben meer mensen me gevraagd. Ik verwacht dat ik de hele triathlon weer aan kan, ook al heb ik alleen maar kleine wedstrijden gelopen, zoals één kwarttriathlon en enkele wegwedstrijden. Maar ik weet niet hoe ik tegenover mijn concurrentes zal staan. Dat blijft de vraag. Maandag heb ik samen met Rob Barel het fietsparcours verkend. Ik weet waar de moeilijkheden zitten en ik durf nu mijn proef project wel aan." Aan de start, in Almere staan nog zes Zeeuwen, van wie er. drie nooit eerder een 'hele' hebben afgewerkt. Ronnv de Maertelaere uit IJzendijke heeft zich voor de eerste keer opgegeven voor de ultieme uitdaging. John Maljers uit Irma Heeren staat aan de vooravond van een proefproject. foto Lex de Meester Veere, net als De Maertelaere afkomstig uit de voetbalwe reld. is ook verslingerd ge raakt aan het lange duur- werk. Na halve triathlons in Kruiningen, Schijndel en Brasschaat verwacht Maljers klaar te zijn voor Almere. „Ik hoop binnen de limiet van 14 uur te finishen." De derde Zeeuwse debutant is Paul Poland die oorsponke- lijk uit het sportduiken komt, waarin hij geruime tijd in het hoofdbestuur van de Neder landse bond heeft, gezeten. Pol and. heeft samen met Ir ma Heeren. die een collega van hem is. de nodige kilome ters in het Veerse meer ge zwommen. Paul Poland maakte ook deel uit van de sponsortocht 'Fietsen voor water' over ruim 1000 kilome ter naar Engeland, in de eer ste week van juni. „Ik heb geen binding met een vereni ging zodat ik kan trainen wanneer ik wil", zei Poland die zich voorgenomen heeft om één keer de eindstreep van de hele van Almere te halen. Jan van de Linde uit Oost burg start voor de vijfde keer op een hele triathlon. In 1985 was de schooldecaan van het Zwincollege al present in Al mere, met een snelste tijd van 11 uur en 6 minuten. „Ik heb dit jaar zuinig getraind en al leen de verplichte halve triathlon van Kruiningen ge daan", aldus Van de Linde, die uitkomt in de categorie mannen 40 tot en met 49 jaar. „Dit zal mijn laatste hele triathlon worden. Het trainen gaat te veel tijd in beslag ne men." Omar Roels uit Hulst heeft in 1993 zijn snelste tijd van 10 uur en 25 minuten gescoord. Voor zijn derde start- in Al mere is Roels vol goede moed: „Ik heb in de halve triathlons van Kruiningen. Schijndel en Steijn goed gedraaid dus Al mere moet ook lukken." Ronald van Hijfte uit Oost burg staat eveneens voor de derde maal op het strandje van Almere-Haven: „Deze keer starten we niet om 7 uur maar om half negen, waar door we langer kunnen uitsla pen." Vanhijfte hoopt op het nieuwe parcours zijn tijd van 11 uur en 55 minuten wat scherper te kunnen stellen. Gerard Bouwer volgt Aalbers op ROTTERDAM (ANP) - Theo Aalbers heeft met. onmiddellijke ingang zijn taak als penningmeester van de sectie betaald voetbal van de KNVB neergelegd. Zijn advocaat heeft. dat. gis teren meegedeeld. Aalbers zit. al twee weken vast in het huis van bewaring in Utrecht op verdenking van zedendelicten. Vol gens de hoofdofficier van justitie heeft de 57-jarige Bilthove- naar een 'bekennende verklaring' afgelegd. Eerder al had Aal bers zijn taken tot nader orde opgeschort. Gerard Bouwer wordt de nieuwe penningmeester. Hij was al lid van het sectie- bestuur. Het bestuur zal vooralsnog niet worden uitgebreid. Taffarel verwond door eigen fans RIO DE JANEIRO (RTR) - Discussiëren mét aanhangers van je eigen club kan levensgevaarlijk zijn. De Braziliaanse doel man Taffarel is daar imiddels achtergekomen. Aan een ge sprek met enkele boze aanhangers van Atletico Mineiro hield de keeper tien hechtingen over. Taffarel kreeg een fles tegen zijn voorhoofd. Het incident deed zich voor tijdens de training van de Braziliaanse club. Langs de zijlijn maakten zo'n dertig fans het leven van de Braziliaanse profs erg moeilijk. Taffarel besloot zijn training te onderbreken en met de fans in discussie te treden. De doelman van de winnende WK-ploeg in de Verenigde Staten slaagde er niet in de bende te kalmeren. De fans maakten zich na de verkoop van enkele spelers ernstig zorgen om de kansen van de club in de strijd om het Braziliaans kampioenschap, die zaterdag van start gaat. Oefenwedstrijd gaat niet door VLISSINGEN De voor van avond (donderdag) geplande oe fenwedstrijd tussen Colijns- plaatse Boys en RCS gaat niet. door. De voetbalwedstrijd zou op het sportpark van Colijns- plaat worden gehouden. De oe fenwedstrijd Breskens-Colijns- plaatse Boys. die zaterdag ge speeld zou worden, is omge draaid. De ontmoeting Colijns- plaatse Boys-Breskens begint om 14.30 uur. Donderdag 09.30-01.30 EURO: Diverse sporten 13.55-15.31 Ned 2: Voetbal: Feye- noord-Ajax, herh. 16.55-17.08 Did 2: Sport Heute 18.39-18.47 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTLSport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 21.20-21.50 Ned 2: Veronica's voetvol ley: serie voet volley-wedstrijden met bekende profvoetballers vanuit Juan- les-Pins. 21.30-22.00 BRT 2: Sport. 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 23.20-23.50 RTL 4:. Sport. 23.30-23.50 BRT 1: Sport: Oulida met Sevilla op hoogste niveau MADRID (ANP) - Tarik Oulida hoeft niet op zoek naar een nieuwe club. De Spaanse bond heeft gisteren in een buitenge wone algemene vergadering be sloten dat de Primera Division wordt uitgebreid met twee teams. Dat betekent dat Sevilla en Celta de Vigo in de hoogste Spaanse divisie mogen blijven. De competitie bestaat dit sei zoen uit 22 clubs. De bond zette Sevilla en Celta de Vigo eerder terug naar de derde divisie omdat niet op tijd aan de voorwaarden van de licentie commissie was voldaan. Ex-aja- cied Oulida, die in Spanje een vierjarig contract tekende, leek op zoek te moeten naar een nieuwe club omdat de verenigin gen in derde klasse geen buiten landers onder contract mogen hebben. Sevilla en Celta de Vigo hadden nog beroep aangetekend bij de Spaanse Hoge Raad voor de Sport omdat het te laat binnen komen van de benodigde voor waarden volgens de beide bestu ren lag aan een administratieve onvolkomenheid. Het beroep werd vorige week echter verwor pen. De Spaanse bond heeft- met- in stemming van uitbreiding van de competitie naar 22 clubs toch nog redding gebracht voor Sevil la en Celta de Vigo. Ook Alba- cete en Valladolid. die de plaats in zouden nemen van de naar de derde divisie gedegradeerde teams, mogen in de hoogste divi sie uitkomen. van onze medewerker MIDDELBURG - Er begint te kening te komen in de strijd om de eer en de prijzen in de der tiende editie van het Delta-ten nistoernooi, die inmiddels aan haar zesde dag toe is. Zo werden onder meer Leo Flipse, de favo riet in het mannenenkel C2, en Eli Birnbaaum en Raymond Ar- ratoon, beiden als verliezend fi nalist in de respectievelijke D- categorieën ingeschat, met uit schakeling geconfronteerd. Leo Flipse. die zowel de kleuren van de organiserende vereniging als die van de Sprink verdedig de. trad na een bye in de ope ningsronde, voor het eerst bin nen de lijnen. Domburger Peter Huibregtse verscheen aan de an dere kant van het net en hij moest daar. zij het met geringe marge, de eerste slag incasseren. In de voortzetting van het duel herstelde hij zich echter knap. en in de barrage die ten gevolge daarvan noodzakelijk was. had hij aan één servicebreak genoeg om zich halve-finalist te mogen noemen. In de onderste helft van dit deel- toernooi kwam Piet de Jong op gelijke hoogte met Huibregtse. De hoofdstedeling rekende af met Klaas van Belzen en hij deed dat zeer overtuigend. Van Belzen won slechts een game. Een niveau lager maakte DOS- representant Ben Bout als eer ste het overstapje naar de laat ste acht. Het betekende tevens het einde van alle eventuele illu sies van de als tweede geplaatste Eli Birnbaum. De geroutineerde hoofdstedeling was in de ope ningsfase van de confrontatie volledig kansloos, sloeg vervol gens doeltreffend terug, maar had in de derde set geen ant woord meer op de acties van Bout. Ook Philip Krant, als vijf de uit de startblokken gekomen, verdween hier van het toneel. Theo van Bokkem nam na een slijtageslag de rol van de Vlissin- ger over. Leen Jobse, nummer vier in de waardering, versperde Rob de Kraker de doorgang. Ar nold van Velzen. na een mara thonpartij tegen Wim Luttekes en Henk van Oosterhout die Dick van de Bel eenvoudig af troefde. traden als outsiders in zijn voetsporen. In de D2-klasse viel het doek voor de onderaan de ladder staande Raymond Arratoon, die zich na fel verzet gewonnen moest geven in een tweekamp met Erwin Harting. Laatsge- noemde zag die prestatie be loond met een plaatsje in de kwarteindstrijd. Uitslagen: HE -C2: P.Huibregtse- L.Flipse 5-7.6-3.6-4; P.de Jong-K.van Belzen 6-1,6-0. H.E.-D1. L.Jobse-R.de Kraker 7-5,7-6; T.van Bokkem- P.Krant 3-6,6-4,7-6; A.van Velzen- W.Luttekes 6-7,6-2,6-1; H.van Ooster- hout-D.van de Bel 6-2,6-0; BBout- E Birnbaum 6-0,3-6,6-2. D.E.-D1: M.van kempen-R. van de Linden 6-1,7- 5. H.E.-D2: B.de Weijer-M.de Bruijne 6-0,6-4; E.Wijkhuis-G.van de Blonk 6- 1,5-7,6-3. C.Havermans-R.Kalau 6- 3,3-6.6-3, E.Roelse-P.Dieleman 7-5.6- 1; E.Harting-R. Arratoon 6-4,6-7,7-5. H.D.-C2: B.van Belzen/H.van Ke- mena-P.ten HackervT.Out 6-4,1-6,6- 0BDorssers/S. Nieu wenhuy ze-P .de Jong/E.Vogel 6-4.2-6,7-5. G.D.-C2: K.Flipse/L.Flipse-R.van de MeijdeiV J van de Meijden 6-2,6-1; T. Jobse' B van Belzen-E.Goedbloed/E.Goed- bloed 6-0.6-2 D.D.-D1: G.Hermani- des/G. Vos-JEc khardt/V.Schuit 5-7.7 - 6.5-O.w.o. GD.-Dl: J.Hemmes-' R.Hemmes-N.Verhage/C.Verhage 6- 0.6-3. H D.-D2. P.Hamelink'B.Rogge- C.Consemulder.'F Jongepier 6-4,6-3; R Arratoon/R.Kesteloo-N.Buys' N.Klaasse 7-6.7-5. L.Matteman/ F van Wezel-F Groot/S.Lammers 6- I.6-1; W Kok/P.Koster-P.Marinissen B.de Weijer 6-2,6-1: H.Joziasse K.Verstijnen-C.van Belzen/L.van Eenennaam 6-3,6-1: A Snijders E.Wijkhuis-A Groeneberg/A.van Wij- he 6-4.6-2. D.D.-D2 MBekkenes J Onderdijk-L.Pusch/J.Roelse 3-6,6- 3.6-3 G.D.-D2: J.van Rooyen/G.van de Blonk-D.Koeman/P.Goeree 6-2,3- 6,6-1A.Paree/N.Klaasse-F.Verhage/ J.Hanssens 6-2.6-3; M.BartelsAV.Bar- tels-M Midavaine/F.Montanus 6-1,6- 1; W.Joosen/P.de Man-K.Oosterhuis /J.van de Velde 7-6,6-3: M.Houmes/ F de Groot-J.van Rooyen/G.van de Blonk 1-6,6-2,6-3; M.Bartels/W.Bar- tels-M.Stijl/E.de Vries 3-6,6-4,6-4. Schieting In 's-Heerenhoek hield de vereniging Eensgezindheid een schieting op de staande wippen. Er waren 77 schut ters om het jubileum van zeven schutters te vieren. Dit waren M Nij- sten 70 jaar, C. Westdorp 30 jaar. M.J. Verdonk 25 jaar. Heieen Verdonk en Herman en Norbert v,d Dries 20 jaar en Alex Boonman 10 jaar schutter. M Nijsten en M.J. Verdonk werden met een medaille van de bond ver eerd. ook de andere jubilarissen kre gen felicitaties en er waren gratis prijzen. Uitslag eerste wip: hoofdvo gel. J Op t Hof Zorgvlied. eerste aj- vogel. M Wisse Concordia; tweede zijvogel, M.J. Verdonk Concordia: derde zijvogel. B Joosen Wilrijk, vierde zijvogel. Lisette Vlaams Ver bond; eerste kal, J. v.d. Dries Eensge zindheid; tweede kal, Sj. Raas Victo ria; derde kal, B. Willy Wilrijk: vierde kal, Gerant Vlaams Verbond: meeste kleine vogels (7) Heieen Verdonk Concordia. Uitslag tweede wip: hoofdvogel, Sj. Raas Victoria; eerste zijvogel, F. Oosthoek Concordia; tweede zijvo gel, H. v.d. Dries Eensgezindheid; derde zijvogel, Lauis; vierde zijvogel, Ceril beiden Vlaams Verbond; eerste kal, M. Goeree; tweede kal, P. Maat beiden Zorgvlied; derde kal, Lauis; vierde kal. Marcel beiden Vlaams Verbond; meeste kleine vogels (7) N v.d. Dries Eensgezindheid. van onze verslaggever SHEER ARENDSKERKE - Vandaag, donderdag, beginnen de elftallen van Heinkenszand. Goes, 's-Heer Arendskerke en Patrijzen aan het SRV-voetbal- toernooi. Jaarlijks spelen deze vier clubs op het veld van voet balvereniging Heinkenszand om de hoogste eer. Dit jaar wordt gestreden om een gloednieiuwe wisselbeker, om dat het elftal vaft Goes de afgelo pen drie jaar evenzoveel keer won en de trofee daarom defini tief in de prijzenkast mocht zet ten. Goes is in deze editie, mede gezien de resultaten in de voor bereiding, weer favoriet alhoe wel 's-Heer Arendskerke gevaar lijk op de loer ligt. Vanavond (aanvang 19.00 uur) treden op veld A Goes en Hein kenszand tegen elkaar in het strijdperk. Op hetzelde moment komen op veld B 's-Heer Arends kerke en Patrijzen tegen elkaar uit. Zaterdagavond, wederom om 19.00 uur, spelen de winnaars de finale. De verliezers strijden om de derde en vierde plaats. Overigens beten de tweede elf tallen van genoemde clubs gis teravond al het spits af in het SR V-toernooi. De reserves van's- Heer Arendskerke kregen met 3- 0 klop van Heinkenszand II. ter wijl Goes II veel te sterk was voor Patrijzen II: 10-2. Morgenavond om 19.00 finale wordt de finale bij de reserve elf tallen dus gespeeld door Goes II en Heinkenszand II. Patrijzen II en 's-Heer Arendskerke II spelen om de derde en vierde plaats. Oostkapelle nipt langs Zeelandia VLISSINGEN - Oostkapelle had gisteren veel tijd nodig op Zeelandia op de knieën te krij gen. Pas vijf minuten voor tijd scoorde Wilfred Schipper de winnende treffer. WIK hield ge lijke tred met Yerseke: 3-3. Oostkapelle-Zëelandia 4-3 (3-2). Een counterend Zeelandia kon Oostkapelle aardig bijbenen. De zaterdag derdeklassers kozen te - gretig de aanval, waardoor Zee landia de opgelopen schade steeds kon herstellen. Pas vijf minuten voor tijd scoorde Wil fred Schipper, via een klutsbal, de winnende treffer. Score ver loop: Wilfred Schipper 1-0, Adrie van Maaren 1-1, Harro Hazelaar 2-1. Adrie van Maaren 2-2. Wil fred Schipper 3-2. Marcel Cal- jouw 3-3. Wilfred Schipper 4-3. WIK—Yerseke 3-3 (1-2) Een sterker Yerseke kon het overwicht niet in de score tot uit drukking brengen. Kees Zuid- weg zette zijn ploeg op 0-1 en 0-2. Elmar Verhage zorgde voor een draaglijker ruststand voor zijn ploeg (1-2). Martin van Hekke scoorde meteen na rust 1-3 maar Wim van de Velde en Maurice de Vlieger zetten WIK 'Willen Is Kunnen) weer naast de bezoe kers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 19