Feyenoord strijdend ten onder Kiptanui en Gebrselassie snellen naar wereldrecords Hiddink krijgt de gewenste uitslag Hockeyers kampioen volgens wet Formsma Finnen zijn kansloos tegen Rusland: 0-6 Ajax legt pas in de verlenging beslag op Super Cup uitslagen BOTTERDAM (GPD) - Louis van Gaal had het al voorspeld. Feyenoord heeft door de komst r3n vooral Ronald Koeman aan kracht en uitstraling gewon nen. In de meeste onderlinge confrontaties waren de Rotter dammers seizoenen lang een speelbal van de Amsterdam mers. Daar is nu duidelijk ver andering in gekomen. Ajax moest gisteravond in het duel om de Super Cup tot op de bo dem gaan om het nieuwe Feye noord tot overgave te dwingen. Dankzij een door Patrick Klui- vert benutte penalty greep de landskampioen pas in de elfde minuut van de verlenging de eerste hoofdprijs van het sei- 5-1. Ajax-Feyenoord was gister- ■st^avond in De Kuip eindelijk weer eens een volwaardige klassieker. Vol emotie, strijdlust en bij vla gen aantrekkelijk voetbal. De opgeleefde ploeg van Wim van All! Hanegem droeg daar ook heel rbe ;e:- ft ;ijdf duidelijk een steentje aan bij. Vechtlust is al sinds mensenheu genis een van de belangrijkste karaktertrekken van de Rotter dammers. Maai- die eigenschap wordt nu ook weer gekoppeld aan goed voetbal. Dat maakt Feyenoord weer tot een tegen stander om rekening mee te hou den. Of, zoals Ajax-middenvelder Ro nald de Boer, in de tweede helft verantwoordelijk voor de ope ningstreffer van de ploeg van Louis van Gaal, het uitdrukte: „Feyenoord heeft het ons van avond heel lastig gemaakt. Ze zijn er in Rotterdam deze keer echt op vooruit gegaan. Dat is goed voor de Nederlandse com petitie. Feyenoord telt dit sei zoen weer mee. zeker weten." Complimenten De Amsterdammers vonden het niet moeilijk om complimenten uit te delen aan de aartsrivaal uit Rotterdam-Zuid. Met de overwinning op zak blijft er al tijd wel een goed woordje voor de tegenstander over. Maar de loftuitingen uit het Amsterdam se kamp waren gemeend. Ajax- Feyenoord was beslist een mooie wedstrijd. En de Amster dammers waren dolgelukkig dat ze opnieuw de Super Cup in de prijzenkast. mochten zetten. Louis van Gaal was alleen niet zo bijster te spreken over het spel van zijn eigen ploeg. „Van onze kant was het geen hoog staande wedstrijd. Maai' dat had ook alles te maken met de toege nomen kracht van Feyenoord. Wij moesten alle zeilen bijzetten om de wedstrijd naar ons toe te trekken. Vooral in de eerste helft kon het dubbeltje alle kanten opvallen. Wij kregen een aantal kansen, maar Feyenoord zeer ze ker ook. Pas in de tweede helft begon ik erin te geloven dat wij aan het langste eind zouden trekken." Helemaal niet te spreken was de technisch directeur van de Am sterdammers over de inbreng van scheidsrechter Mario van der Ende, die er in de ogen van Van Gaal een 'worstelpartij' van maakte in De Kuip. „Ik ben een voorstander van mannelijk voetbal. Maar voor overtredin gen moeten natuurlijk wel geflo ten geworden. Dat deed Van der Ende veel te weinig. Daarom had deze wedstrijd veel weg van een worstelpartij. En dat kan na tuurlijk nooit de bedoeling zijn." DUBLIN (ANP) - Het Neder lands mannen-hockeyteam ■ordt in Dublin Europees kam pioen. In de finale zegeviert Oranje na strafballen. Aan dit scenario valt volgens teamma nager Koos Formsma niet meer te tornen. Hij gelooft namelijk niet in toeval. Nederland won gisteren de ope ningswedstrijd van het Euro kampioenschap tegen Schotland met 4-1 (rust: 1-1). Een tamelijk normale uitslag, ware het niet dat Oranje twee lull teer eerder een EK opende met een zege op de Schotten. In 1983 (Amsterdam) won de Nederland se ploegmet 2-1 en vier jaar later Moskou) werden de Britten met 4-0 verslagen. Inheide jaren veroverde Oranje de Europese titel, na een over winning in de finale op strafbal len. „Ik zie duidelijk een rode l, het kan niet meer fout gaan", grinnikte Formsma na de derde opeenvolgende winstpar- tij tegen Schotland. „Maar dan zullen we wel meer naar onze mogelijkheden moe- ia n ten gaan spelen", vulde aanvoer- ijdri der Mare Delissen een tikje onte vreden aan. De ploeterende rou- °>- tinier zorgde voor de gelijkma ker, uitblinker Stephan Veen (twee treffers) en Erik Jazet (uit een strafcorner-variant) brach ten de overwinning binnen. Zes korte hoekslagen, onder meer vier van Wouter van Pelt, bleven zonder succes. Nederland kwam in de negende minuut verrassend op achter stand. Doelman Ronald Jansen stopte een strafcorner, waarna Low van dichtbij intikte, 0-1. Oranje bleef tot aan de rust klungelen, de snelle en fraaie ge lijkmaker van Delissen (vallend backhand-schot) ten spijt. Op gepept door bondscoach Roe- lant Oltmans speelde Nederland in de tweede helft bij vlagen top- hockey. Vooral als de aanvallers Teun de Nooijer en Stephan Veen aan de bal kwamen, waren de Schotten in paniek. Dublin (Ier). EK, eerste dag. Groep A: Nederland - Schotland 4-1 (1-1). 9. Low 0-1,12. Delissen 1-1, 40. Jazet 2-1 (sc), 44. Veen 3-1, 59. Veen 4-1. Scheidsrechters: O'Connor (Ier), Sa na (Jap). Aantal toeschouwers: 1000. België - Wales 3-1 (0-0). Spanje - Frankrijk 3-1 (2-0). Groep B: Ierland - Wit Rusland 2-1(1- Feyenoorder Henrik Larsson heeft beide handen nodig om een kopduel van Ronald de Boer te winnen. foto Reuters Collega Wim van Hanegem had beduidend minder kritiek op de arbiter. Hoewel hij zich wel har dop afvroeg of de overtreding van Peter Bosz op invaller Mar- tijn Reuser, in de elfde minuut van de verlenging, wel bestraft had moeten worden met een pe nalty. „Voor de rest vond ik Van der Ende niet slecht fluiten. We hebben er over en weer last van gehad dat hij op sommige mo menten niet floot. Daar heb ik niet zo'n moeite mee." De kleurrijke oefenmeester nam de complimenten van Louis van Gaal desondanks met gepaste trots in ontvangst. Begrijpelijk, want te vaak had hij na afloop van een Ajax-Feyenoord als een dood vogeltje naast Van Gaal op de persconferentie gezeten. De ze keer was Van Hanegem trots op zijn elftal. Zonder zich te be zondigen aan overmoedige ver wachtingen voor de toekomst. „Het kan allemaal nog een stuk beter bij ons. Iedereen heeft wel goed zijn taak in het veld uitge voerd, maar in de tweede helft liet het taktisch vermogen van sommige spelers te wensen over. Daarom moesten ze meer me ters maken dan noodzakelijk was en daar word je moe van. Ajax heeft daar goed van gepro fiteerd." Maar zeker in de reguliere speel tijd had Feyenoord voldoende kracht om Ajax bij te benen. De Rotterdammers beschikten ook over een flinke dosis mentale veerkracht. Daar kwam Ajax heel snel achter nadat Ronald de Boer in de 70-ste minuut de score voor de Amsterdammers had geopend. Twee minuten la ter kopte Henrik Larsson de ge- lij kmaker al in de touwen. En pas in de elfde minuut van de verlenging gingen de Rotter dammers strijdend ten onder. Dat was wel eens anders ge weest. luidde de terechte conclu sie van Wim van Hanegem. „Als Ajax in het verleden 1-0 had ge scoord, dan kregen wij meestal een zware nederlaag te slikken. Dat was vanavond gelukkig niet het geval. We hebben er tenmin ste een echte wedstrijd van ge maakt." Rotterdam. Super Cup. Ajax - Feye noord 2-1 na sudden death (1-1, ö-ö). 70 Ronald de Boer 1-0, 73. Larsson 1- 1, 101. Kluivert 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Van der Ende. Aan tal toeschouwers. 25.000. Gele kaart: Ronald de Boer, Scholten, Reiziger (Ajax), Witschge, Heus, Bosz (Feye noord). Monica Seles moeiteloos naar de kwartfinales TORONTO (DPA) - Nauwelijks zestien uur na haar geslaagde come-back tegen Kimberley Po, jaf Monica Seles een goed ver- rolg aan haar terugkeer op de tennisbanen. Met 6-2 6-2 ver sloeg ze de Fran^aise Nathalie Tauziat. In iets minder dan een bereikte Seles met bijna foutloos tennis de kwartfinales van het met 1,3 miljoen gulden jedoteerde tennistoernooi van Toronto. Dinsdag had ze na 28 maanden «g [afwezigheid haar rentree ge maakt sinds zij op 30 april 1993 een gestoorde fan van Steffi K| Graf in Hamburg was neergesto ken. Ook in die eerste partij, 'oor de tweede ronde, was ze in ":nuur tijd klaar met haar land- inote Po: 6-0 6-3. 'orehand 21-jarige Seles schudde na- fiat zij met een forehand de wed strijd had gewonnen Po de hand ai rende vervolgens naai' de zij kant van de baan om haar ou ders te omarmen. Zij liep daarna *eer de baan op en dankte de nüm 8000 enthousiaste toe schouwers die haar een twee mi nuten durende staande ovatie Verbeten inde derde ronde speelde de als Krste geplaatste Seles tegen de nis zeventiende gerangschikte Tauziat. Met verbeten trek rond Vjiaar mond dicteerde de Ameri kaanse vanaf de eerste slagen- tisselingen het spel. Tauziat j/i stond voortdurend onder druk. jU Seles: „Het mooiste is dat ik vanaf het eerste moment de con centratie kan opbrengen. Iedere doet mijn zelfvertrouwen Igen." 'tijge ZURICH (ANP/RTR) - Wereld records zijn er voor de lucra tieve gala's. Moses Kiptanui wilde in Göteborg vorige week slechts de wereldtitel op de steeple chase. Dat ging goed. In Zürich stond gisteren pas het wereldrecord op het programma, lekker gemaakt door de goede bonus. Ook die belofte volbracht de Kenyaan tijdens de tweede wedstrijd uit de „Golden Four". Met 7.59.18 bleef hij als eerste at leet onder de grens van acht minuten. Een kilometer bleef hij bij zijn collega's. Toen ging zijn tempo omhoog, bleven de anderen achter. Voor 80.000 gulden en een kilo goud haalde hij nog eens alles uit de benen. „Ik had ook in Göteborg een wereldre cord kunnen lopen, maar wilde dat in Zürich doen", sprak de Kenyaan, zijn marktwaarde beseffend. Een gangmaker had hij niet nodig. Dat had hij de organisatoren vooraf al laten weten. Het 23-jarige loopwon- der sloot zijn spektakelstuk met een unieke slotronde van 60 seconden. Een uur later was Kiptanui ook weer een wereldrecord kwijt. Op de 5 kilometer liep de Ethiopiër Haile Gebrselassie, wereldkampioen en -record houder op de dubbele afstand, naar de verbluffende eindtijd van 12.44.39. Daarmee dook de pupil van Jos Hermens bijna elf seconden onder de oude toptijd (12.55,30) van zijn be langrijke rivaal. Het record op die afstand, vorig jaar in Hen gelo gelopen, raakte hij op 8 ju ni kwijt aan Kiptanui. De eerste kilometer ging in 2.34.6. Die regelmaat hield hij in de volgende 2 kilometer vast. De voorlaatste 1000 me ter ging al beduidend sneller (2.31). De explosie volgde in de slotkilometer. Met een tweede versnelling kwam hij uit op 12.44,39; de laatste kilometer in 2.30 afleggend. Moses Kiptanui (met nummer 100) snelt over een hindernis, op weg naar het wereldrecord op de 3000 meter steeple. EPA Linford Christie verloor in Gö teborg de slag om de wereldti tel op de 100 meter van de Ca nadees Donovan Bailey en trok zich vervolgens gebles seerd terug voor de dubbele af stand. In Zurich was de 35-ja- rige Brit (hij kreeg een start- geld van 65.000 gulden) weer present. Hij versloeg de nieuwe wereldkampioen met 10,03 om 10,09. Bij de vrouwen zorgde speer werpster Tsjikolenko voor de beste jaarprestatie. De wereld kampioene reikte tot 71,18 me ter. Ze passeerde als eerste dit jaar de grens van zeventig me ter. Maria Mutola, bij de WK gediskwalificeerd in de halve finales van de 800 meter, haal de haar gram op de Cubaanse wereldkampioene Ana Fidelia Quirot. Mutola won de race in de beste jaarprestatie van 1.55,93, Quirot was als tweede ruim een halve seconde langza mer. Ellen van Langen pas seerde in 1.59,24 als achtste de streep. Stella Jongmans was in haar serie over 800 meter num mer drie. Met 1.58,95 bleefze ruim onder de twee minuten, maar ook bijna zeventiende verwijderd van de overwin ning, die met 1.58,29 op nam kwam van de Russische Gri- gorjeva. Zürich (Zwi). Grand Prix, tweede wedstrijd Golden Four, mannen. 100 m, finale: 1 Christie (GBr) 10,03,2. Bailey (Can) 10,09.400 m 1 Johnson (VSt) 43,88. 800 m. A-loop: 1. Kipketer (Den) 1.42,87 (bwp). 1500 m: 1. Seddiki (Mar) 3.34,05. 110 m h (A-loop): 1. Crear (VSt) 13.18,2. Jackson (GBr) 13,21. 3000 m steeple chase: 1. Kiptanui (Ken) 7.59.18 (WR), 2. Chirchir (Ken) 8.06.77, 3 Koskei (Ken) 8.06,95,4. Barngetuny (Ken) 8.07.27. 5000 m: 1. Gebrselas- sie E th 112 44.39.1 WR 1.2 Baumann (Dui) 13.01,72 (NR), 3. Kirui (Ken) 13 02,75. Mijl 1. Morceli (Algi 3.45.19 400 m h: 1. Adkins (VSti 47,6. Ver 1 Pedroso (Cub) 8.60. Po- wel (VSt) niet verder 7.60 m. Hoog 1. Kemp (Bah) 2,30 m. Polstok hoog: 1 Boebka (Oeki 5.90 m. 2. Ta- rasov (Rus) 5.90 m Speer: 1. Hecht (Dui) 87,30 m. 2. Zelezny (Tsj) 86,98. Discus: 1. Riedel (Dui) 67.36 m. Vrouwen. 200 ni, le serie: 1. Torren- 'ce (VSt) 21,98, 2. Ottey (Jam) 22,12 200 m 800 m, le serie: 1. Mutola (Moz) 1.55,93, 2. Quirot (Cub) 1.56,62, 3. Vriesde (Sur) 1.57.07, 8. Van Langen (Ned) 1.59,24.800 m, 2e serie: 1. Grigorjeva (Rus) 1 58,29, 3. Jongmans (Ned) 1 58,95. 3000 m: 1. O'Sullivan (Ier) 8.27,57. 100 m h 1. Devers (VSt) 12,75. 400 mh: 1 Bu- ford VSt) 52,90 Speer: 1. Tsjikolen ko (Wru) 71,18 m (bwp). Hinkstap: 1. Birjoekova (Rus) 15,03 m. ROTTERDAM (GPD) - Guus Hiddink zat er gisteravond te lden bij in de Kuip: hij zag de 'wee klassieke topclubs van het hnd in goeden doen en hoorde Mussen vanuit Oslo het gewen ste nieuws: Noorwegen-Tsje- 'Rje was in een gelijkspel (1-1) leindigd. Van belang is nu dat Tsjechen de return tegen Xoorwegen, op 6 september, "fel winnen. op het EK te komen moet 7je minstens tweede worden ®de poule, een kans die werke enheid wordt als de drie reste nde duels (Wit-Rusland thuis f er drie weken. Malta uit. Noor den thuis) worden gewonnen, ^anje zal er dus baat bij hebben 11 de Noren tijdens de afslui- Tde poule-wedstrijd op 15 no- vember al zeker zijn van plaat sing: winnen lijkt dan iets min der problematisch te worden. Wanneer de Tsjechen op 6 sep tember echter drie punten rij kei- worden via Noorwegen, kan zelfs de situatie ontstaan dat de Tsje chen poule-winnaar worden, met Nederland en Noorwegen op een gedeelde tweede plaats. Dit gebeurt wanneer de Tsjechen ook hun resterende wedstrijden (uit tegen Wit-Rusland en thuis tegen Luxemburg) in winst om zetten en Nederland dus van Noorwegen wint. In dat geval plaatst Nederland zich overi gens, omdat dan de onderlinge resultaten tellen en Nederland met een gelijkspel en een over winning beter uit de bus komt dan Noorwegen. Hiddink gokt uiteraard op een ander scenario, waarin de Tsje chen en Noren ook in de return tot een remise besluiten. In dat geval is Noorwegen gekwalific- ceerd en kan Oranje met een ge ruster hart aan de slotwedstrijd tegen de Noren beginnen, die dan natuurlijk wel gewonnen moet worden. De voorsprong op Tsjechië bedraagt dan trouwens ook nog maar een enkel puntje op de eindbalans. Hoe dan ook is de kans groot dat Oranje bij plaatsing als nummer 2 in groep 5 op woensdag 13 de cember in Manchester een be slissingswedstrijd moet spelen tegen een andere nummer 2. Dat zou buur België weieens kunnen worden, op dit moment in groep 2 de nummer 3. achter de onaan tastbare leider Spanje (19 uit 7) en Denemarken (11 uit 6). De ploeg van Paul van Himst heeft ook 11 punten, uit 7 wedstrijden. Een pikant misverstand over de vraag hoe bepaald wordt wie de beste nummers twee en welke twee landen de slechtste num mers twee zijn. leeft overigens nog steeds. De echte regels zijn opgetekend in het UEFA-bulle- tin van september 1994 en zeg gen dat de bepaling van de beste nummers twee geschiedt door de uitslagen te berekenen van die nummers twee in hun duels tegen de nummers een. drie en vier van de poule. De rangorde van de criteria die dan de plaat sing bepalen zijn: 1. het aantal punten in die zes wedstrijden. 2. het doelsaldo, 3. het aantal ge scoorde doelpunten, het aantal in uit-wedstrijden gemaakte doelpunten. Is er dan nog geen onderscheid mogelijk. dan wordt de plaatsing bepaald door het sportiviteitsgehalte van de ploegen. In dat geval gelden het aantal rode en gele kaarten dat is 'gescoord', het positieve spel. het respect dat aan de tegen stander en de scheidsrechter is betoond en het gedrag van offi cials en publiek. Hiddink zal het liever niet zover laten komen en 'gewoon' de ko mende drie wedstrijden winnen. Noorwcgcn-Tsjechië 1-1 (1-0». 26 Berg 1-0,84 Suchoparec 1-1 Scheids rechter. Koesianov iRusi. Aantal toeschouwers: 22.000. Stand: Noorwegen 8 6 2 0 20 17- 2 Tsjechië 7 3 3 1 12 14- 6 Nederland 7 3 2 2 11 15- 5 Wit-Rusland 6 2 1 3 7 6-10 Luxemburg 7 2 0 5 6 2-18 Malta 7 0 2 5 2 2-15 Ludwig verlengt wielercarrière HAMBURG (SID) - Olaf Ludwig heeft zijn wielercarrière nog een jaar verlengd. De 35-jarige Duitser, die op 22 augustus start in de Ronde van Nederland, deelde gisteren Telekom-ploeglei- der Walter Godefroot mee dat hij voor één jaar bijtekent. Lud wig wilde stoppen omdat hij sinds november vorig jaar proble men heeft met zijn gezondheid. Tijdens de Zesdaagse van Dort mund kreeg hij last van zijn hart. Intensief onderzoek leverde geen aanwijzing voor een ernstige afwijking op. Ronaldo ontbreekt tegen Fortuna EINDHOVEN (ANP) - Ronaldo ontbreekt morgen in het eerste competitieduel van PSV tegen Fortuna Sittard. De Braziliaan heeft nog te veel last van een blessure aan de rechterknie. Ro naldo keerde van het toernooi om de Copa America in Uruguay terug met opgerekte binnenband in zijn rechterknie. „In prin cipe had Ronaldo wel kunnen spelen", vertelde trainer Dick Advocaat. „Maar we willen geen risico lopen hem daarna lange tijd te moeten missen. We willen hem opstellen als hij volledig hersteld is". René Eijkeikamp maakt morgen zijn debuut voor de Eindho- vense club. De aanvaller, overgenomen van Club Brugge, vormt in de wedstrijd tegen Fortuna het aanvalskoppel met de van een hamstringblessure herstelde Luc Nilïs. Silooy maanden uitgeschakeld AMSTERDAM iGPD) - Sonny Silooy is voor maanden uitge schakeld. Gisteren tijdens de training brak de verdediger van Ajax zijn enkel. Sinds Silooy in 1987 Ajax voor Racing Club de Paris verruilde tobt hij met veel blessureleed. Zo miste de 31-ja- rige oud-international door een oogkasblessure in 1988 de eind ronden van het EK in West-Duitsland en kwam hij ook door een blessure niet in beeld voor het WK van 1990 in Italië. Ook na zijn terugkeer bij Ajax stond hij wegens kwetsuren vaak buitenspel en verspeelde hij zijn basisplaats aan Michael Reizi ger. Kanoër Sits naar halve finales DUISBURG (ANP) - Jean Paul Sits heeft zich tijdens de we reldtitelstrijd kano in Duisburg geplaatst voor de halve finales. De 26-jarige Noordhollander won gistermiddag in de herkan sing van de 1000 meter. De eerste vier plaatsten zich voor de halve eindstrijd. In de ochtenduren was Sits door de vierde plaats in de serie naar de herkansing verwezen. De halve fina les worden morgen gevaren. Sits komt ook uit op de 500 meter. HELSINKI (ANP) - Zonder de geblesseerde ajacïed Jari Lit- manen is Finland maar een mo daal ploegje. Dat bewees het team, dat verrassend aan de lei ding stond in de EK kwalifica- tiegroep acht, gisteren in Hel sinki. Rusland walste voor 25.000 toeschouwers over de Finnen heen. Na 6-0 vonden de Oosteuropeanen, die de koppo sitie in de poule overnamen, het welletjes. Achter Rusland schoof Schot land door naar de tweede plaats. In Glasgow vierde de maanden lang geblesseerde spits Ally McCoist een prachtige rentree. De aanvaller van Glasgow Ran gers bezorgde Schotland in de 72e minuut de zege op directe concurrent Griekenland. Frankrijk, Europees kampioen in '84, kroop door het oog van de naald. Tot vier minuten voor tijd leidde Polen de kwalificatiewed strijd in groep één. door een doelpunt van Juskowiak, de eer ste tegentreffer die Frankrijk in de EK-voorronde moest incasse ren. Maar invaller Djorkaeff hield de Franse hoop op EK- deelname levend. Titelhouder Denemarken begon de kwalificatiereeks slecht, maar is bezig met een inhaalrace die alsnog moet leiden naar een plaats op het EK. Na de 2-0 over winning op Armenië heeft de ploeg van bondscoach Möller- Nielsen, die onder zware druk staat, de tweede plaats in groep twee achter Spanje verstevigd. Voor een verrassing zorgde Let land. dat in Riga Oostenrijk met 3-2 versloeg. Pas na een uur, toen Rimkus met twee treffers de thuisploeg al op 2-0 had gezet, ontwaakte Oostenrijk. Aanval ler Polster maakte 1-2, waarna Ramusch in de 79e minuut de gelijkmaker produceerde. Te gen de verhouding in sleepte Letland twee minuten voor tijd de winst binnen. Zeiberlins maakte 3-2. Koploper in groep zes is Portugal, dat dinsdag al met 6-0 won van Liechtenstein. Ierland is tweede met twee pun ten voorsprong op Oostenrijk. In groep vier achterhaalde Li touwen nummer twee Italië. In de derby tegen Estland toonden de Litouwers zich de sterkste. Maciulevicius maakte in de 48e minuut het enige doelpunt. Groep 1: Azerbeidzjan-Slowakije 0-1, Frankrijk-Polen 1-1 Stand: Roeme nië 7-17, Frankrijk 7-11, Polen 7-11, Israel 7-9, Slowakije 7-8. Azerbeidz jan 7-0. Groep 2: Armenië-Denemarken 0-2. Stand: Spanje 7-19, Denemarken 7- 14. België 7-11, Macedonië 7-6, Cy prus 7-5. Armenië 7-2. Groep 3: IJsland-Zwitserland 0-2. Stand: Zwitserland 6-13. Turkije 5- 10, Zweden 6-7, Hongarije 5-5, IJs land 6-4. Groep 4: Estland-Litouwen 0-1. Stand: Kroatië 7-16, Italië 6-13, Li touwen 7-13, Oekraïne 7-10, Slovenië 7-8, Estland 8-0. Groep 6: Letland-Oostenrijk 3-2 Stand: Portugal 7-18, Ierland 7-14, Oostenrijk 7-12, N-Ierland 7-10. Let land 8-9, Liechtenstein 8-1. Groep 8: Finland-Rusland 0-6. Schotland-Griekenland 1-0. Stand: Rusland 7-17, Schotland 8-17, Fin land 8-15, Griekenland 7-12, Faeröer 7-3, San Marino 7-0. Kwalificatie EK 1996 onder 21 jaar. groep 1: Frankrijk-Polen 4-1 Groep 2: Armenië-Denemarken 2-3. Verbod op telefoneren na doelpunt RIO DE JANEIRO (RTR) - Dan sen na een doelpunt mag: de Braziliaanse voetbalbond (CBF) staat dat feestvertoon toe. Maar het klimmen in de hekken en het 'telefoneren' na een treffer is dit seizoen verboden op straffe van gele kaarten. Braziliaanse voetballers hebben de gewoonte om na een doelpunt de telefoons achter de doelen op te nemen en te doen alsof ze met familie, vrienden of kennissen telefone ren. De CBF tolereert die lu dieke actie in het nieuwe seizoen niet langer. Dammen Leeuwarden. Grandmasters'95, WK- matches, elfde ronde: Ba (Sen) - Bal- jakin <WRu) 1-1. (tussenstand 9-13); Gantwarg (WRu) - Schwarzman (Rusi 1-1 (tussenstand 8-14i. Schwarzman en Baljakin naar finale. Sportprijsvragen Lucky Ten. 16 augustus: 4 -17 - 23 - 26- 28-31-33-38-40-47-48-51-53-57- 62 - 66 - 68 - 70 - 74 - 76. Duitse lotto Trekking A: 1-8-22-26-42-48. Reserve getal: 28 Trekking B: 7-23-30-31-37-49. Reser vegetal: 43 Spel 77:36459 54 Super 6: 6 7 5 7 4 3 Belgische Lotto 1-6-15-21-29-39. Reservegetal: 35 Joker: 9-8-7-2-9-4-8 (onder voorbehoud) Tennis Toronto (Can). Vrpuwen, 1,3 miljoen gulden, eerste ronde Halard (Fra) - Reinach (ZAf) 7-6 6-2. Labat (Arg) - Neiland (ZAf) 6-2 1-0 opgegeven, De- chaume (Fra) - Dahlman (Fin) 6-7 7-6 5-3 opgegeven. Tweede ronde: Seles iVSL'li - Po (VSt) 6-0 6-3. Pierce (Fra' 5i - Gavaldon iMexi 6-1 6-2, Huber iDui/7) - Bradtke <Aus) 6-4 6-3. Tau ziat (Frai - McBeil (VSt) 7-5 6-3. Ap pelmans <Bel/17> - Radndriantety (Mad) 6-1 6-1. Hingis (Zwi) - Labat (Argi 6-1 6-2. Sabatini (Arg/6) - Ghi- rardi (Fra) 6-1 6-2. Majoli (Kro<8> - Fendick (VSt) 6-2 6-3. Frazier VSt'10) - Dragomir i Roe6-3 6-1Sukova (Tsj i- Nagatsuka iJapi 0-6 6-0 6-4. Kamio (Jap) - Carlsson (Zwe)0-6 6-1 6-4 Der de ronde: Seles - Tauziat 6-2 6-2. Indianapolis (VSt). Mannen, 1.6 mil joen gulden, eerste ronde: Ondruska iZAf) - Stafford (ZAf) 6-3 4-6 6-2 Twee de ronde: Sampras (VSt/li - Spadea (VSt) 7-5 6-4, Golmard iFra) - Courier (VSt/5) 6-7 6-4 7-6. New Haven (VSt). Mannen. 1.6 mil joen gulden, eerste ronde: Boetsch (Fra/lli - Pescolosido ilta> 6-3 6-2, Rios (Chl) - Paes (Indt 1-6 6-1 6-4, Raf ter Aus) - Phiüppoussis Ausi 6-4 7-5, McEnroe (VSt/16) - Hadad (Col) 6-1 6- 1, Meligeni (Brat - Jensen (VSt) 1-6 6-3 7-6, Carlsen Den- Pozzi i Ita6-4 3-6 7- 6. Chang (Can) - Humphries (VSt) 7-6 3-6 7-5, Gilbert (Frai - Salzenstein (VSt) 6-4 6-3, Byron Black (Zim) - Grabb (VSt) 6-1 6-2, Pereira (Veni - Voinea (Roe) 6-4 6-1 Tweede ronde: Kafelnikov (Rus/4) - Goellner (Dui) 6- 1 6-2. Albert Chang (Can) - Stich (Dui /5) 4-6 6-3 Stich geeft op wegens buik spierblessure, Becker (Dui) - Gilbert (Fra) 6-4 6-4, Boetsch (Dui) - Hlasek (Zwi) 6-2 6-4, Rosset (Zwi) - Ellis Fer- reira (ZAf) 7-6 6-3. Voetbal België, competitie: Sint-Truiden Mechelen 2-2, Seraing-Club Brugge 1 1, Cercle-Gent 0-0, Lierse-Lommel 3 1. RWDM-Antwerp 2-0, Aalst-Harel beke 3-1Charleroi-Beveren 3-1, Eke ren-Anderlecht uitg. Stand aan kop Standard 3-9, Charleroi 3-9, Aalst 3-9 Brugge 3-7. Cercle 3-7. Siofok (Hon). Vriendschappelijke wedstrijd: Hongarije - Israël 0-2 (0-11 18. Revivo 0-1,50. Mizrahï 0-2. Aanta toeschouwers 8.000. Norrköpping (Zwe). Vriendschappe lijke wedstrijd: Zweden - Verenigde Staten 1-0 (0-0). 85. Brolin 1-0 (straf schop). Aantal toeschouwers: 14.249. Wielrennen Lissone (Ita). Coppa Agostoni: 1 Bugno (Ita» 206 km in 5.03.33.2. Delia Santa (Ita). 3. Casagrande iIta). 4. Lanfranchi (Ita». 5. PelliciolLiIta), 6. Gotti (Itai. 7. Piepoli (Itai.g.'Elli dtai 0 03, 9 Cassani (Ita) 0.07."'10 Lecci (Ita) 4 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 17