Voetballende jeugd buitenspel bu Dcuq&fi sr ZANCASTER EENMALIGE PZC Spinhuisbrug in gebruik genomen &JZÜ1 VITARA W atersporterclub St. Annaland vraagt fiat voor uitbreiding Arts krijgt boete en rijontzegging voor drie snelheidsfouten nu vanaf: ƒ375,- Albany 3 STUKS E-180 CD 24 J VERSCHOOR! zeeland Impasse in conflict over trapveldje Middelburgse wijk Dauwendaele Caribisch feest verhit Domburg Zomerstunii Topkwaliteit scherp geprijsd! O stoffen lamelgordijnen VAN 21 AUGUSTUS TOT 30 SEPTEMBER 1995 SONY SONT 8 mm HG 2 stuks SONY ©M/LOTI DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1995 16 van onze verslaggever MIDDELBURG - De voetbal lende jeugd van de Landlust- straat en omgeving in de Mid delburgse wijk Dauwendaele staat voorlopig buitenspel. Om dat omwonenden hinder onder vinden van de spelende kinde ren moeten zij naar andere loca ties in de wijk uitwijken. De al ternatieven die de gemeente Middelburg heeft aangedragen voldoen in de ogen van de buurtbewoners echter niet. De oplossingen die zij zelf hebben voorgesteld schuift de gemeen te volgens hen ten onrechte af als 'niet uitvoerbaar' of 'te duur'. Het probleem speelt al jaren. Eerst werden de voetballende kinderen weggestuurd vanaf het Folder benadrukt kwetsbaarheid VValcherse kust OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch museum, water schap Walcheren en de provin cie Zeeland hebben gezamen lijk de folder 'Zee, strand en duinen' ontwikkeld. In deze fol der worden recreanten gewezen op de natuurwaarden aan de zeezijde van de Walcherse kust. De drie instanties willen met dit schrijven de aandacht vestigen op de kwetsbaarheid van de dui nen als natuurgebied en zeewe ring. De dijkgraaf van water schap Walcheren, K .F. H. Scho- rer overhandigt vrijdag 18 au gustus de folder aan gedeputeer de G. L. C. M. de Kok in het Zeeuws Biologisch museum in Oostkapelle. Auto tegen boom VLISSINGEN - Waarschijnlijk door de mist is woensdagoch tend om 05.27 uur een 24-jarige automobilist uit Middelburg op de kruising van de Bachlaan en de Burgemeester van Woelde- renlaan in Vlissingen uit de bocht gevlogen. De auto kwam tegen een boom tot stilstand en raakte zwaar beschadigd. De be stuurder hield aan het ongeval een pijnlijk been over, zijn bijrij der kreeg glasscherven in het voorhoofd. Bij een ademanalyse bleek bovendien dat de bestuur der te veel alcohol op had. Hij blies 260 ugl. garageterrein achter de Toren hofstraat. Toen de jeugd haar sportieve activiteiten verplaat ste naar het plantsoentje aan de Landluststraat viel dat niet in goede aarde bij een aantal om wonenden. De gemeente Mid delburg liet toen weten dat het niet de bedoeling was daar 'sys tematisch' te voetballen. 'De lo caties zijn erg klein en besloten en voetballen geeft makkelijk overlast en kan schade geven aan openbare en particuliere be zittingen', aldus de afdeling groenbeheer. Alternatieven De gemeente verwees de voet ballertjes naar het trapveldje achter de flats aan de Roozen- burglaan en het grotere grasveld tussen de Dauwendaelestraat en de Edelstenenbuurt. Vooral het eerste alternatief lijkt in aan merking te komen, maar daar mankeert volgens de ouders van de spelende jeugd nog het nodi ge aan. „Het is eerder een wei land dan een trapveldje", vindt C. van Belzen uit de Landlust straat. „Er groeit onkruid en het terrein zit vol kuilen en putten. De jongens raken daardoor snel geblesseerd." De oplossing is volgens Van Bel zen eenvoudig. „Wat wij willen is dat het terrein wordt geëgali seerd. dat er een paar normale doeltjes komen te staan en dat het onkruid plaats maakt voor gras. Volgens de gemeente kost dat ontzettend veel geld. maar niemand van ons gelooft dat. De gemeente zegt: 'Jullie kunnen het toch zelf ook doen?', maar daar hebben wij de materialen niet voor. We krijgen steeds meer het gevoel dat we niet se rieus worden genomen." Wijktafel De gemeente heeft het probleem bij de wijktafel neergelegd. Daar schuiven de wethouder, de wijk agent, de wijkcoördinator, de wijkbemiddelaar en andere be trokkenen in de wijk aan. Bewo ners kunnen daar hun ideeën aandragen om die met het be schikbare wijkbudget te laten uitvoeren. De eerste vergade ring van de wijktafel is pas op 6 september. Van Belzen: „Het probleem speelt alleen in de zo mer. Nu komt het pas in septem ber aan de orde en dan zijn we wéér een jaar verder. Dat is het frustrerende: je wordt in de wachtkamer gezet en alles blijft bij het oude." van onze verslaggever MIDDELBURG - „Ik ben heel vaak de pineut. Als je zoals ik in een Porsche rijdt, pikt de politie altijd jou eruit en niet een ander die ook te hard rijdt." De 56-jari- ge Vlissinger die woensdag te rechtstond voor de kantonrech ter in Middelburg vond dat erg onredelijk, maar het deed voor de rechter niets af aan het feit dat hij drie keer fors te hard had gereden. Hij veroordeelde de man tot een boete van in totaal 1240 gulden en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor vier maanden. De Vlissinger moest zich verant woorden voor het rijden van 120 in plaats van 80 kilometer per uur op de rondweg in Biggeker- ke. 159 op de snelweg bij Goes en 131 kilometer per uur in Hei- nenoord. terwijl daar 100 was toegestaan. De situaties waarin de overtredingen plaatsvonden - zoals in Goes toen de man snel naar zijn artsenpraktijk moest omdat hij te laat was - waren voor rechter mr B. Doorewaard Boekhout geen reden een lager vonnis uit te spreken dan de offi cier van justitie had geëist. „U hebt voor elke overtreding wel een verklaring, maar die zijn van nul en gener waarde." Aangezien de man de snelheid overtrad binnen de proeftijd van een eerdere veroordeling tot A. van de Pas, hoofd afdeling groenbeheer bij de gemeente, stelt dat de gemeente het pro bleem niet 'één-twee-drie' kan oplossen. De buurtbewoners moeten in zijn visie eerst onder ling op één lijn zien te komen, voordat er wordt gekeken naar alternatieven elders. „Het eigen lijke probleem is: hoe gaat de buurt met elkaar om en hoe kan er zo goed mogelijk gebruik wor den gemaakt van de daar be schikbare voorzieningen." Pas dan kan worden gekeken naar andere mogelijkheden in de wijk. „En als er iets mis is met het trapveldje bij de Roozen- burglaan. dan moeten we daar eens naar kijken." voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor vier maanden, werd die straf nu ten- uitvoergelegd. De officier eiste woensdag nog eens vier maan den voorwaardelijk, maar dat vond de rechter iets te zwaar. „Maar vier maanden geen rijbe wijs, dat is het einde van mijn praktijk", wierp de arts in een laatste poging tegen. „U zult toch zelf voor uw daden moeten opdraaien", besloot Doore waard Boekhout. „Het gaat niet om één keer maar om vele keren en nu hangt u, daar helpt geen lieve moedertje meer aan." MIDDELBURG Miniconcert - Brass Kwin tet Onda uit Middelburg houdt vandaag, donderdag 17 augus tus. een miniconcert in de Koor kerk in Middelburg. Het concert begint om 15.30 uur. SEROOSKERKE (W) Intrede - Kandidaat A. Bruin, vicaris in Dordrecht, doet zondag 27 augustus intrede in de hervormde gemeente Seroos- kerke. De dienst begint om 14.30 uur in de hervormde kerk. De be vestiging vindt plaats door ds S. Gerbrandy uit Zutphen. Wethouder E. M. J. van Brummelen-van Wilgen maakt het eerste officiële loopje over de Middelburgse Spinhuisbrug. foto Lex Meester van onze verslaggeefster MIDDELBURG - De dertiende brug in de Middelburgse binnenstad is woensdag officieel in gebruik genomen door wet houder E. M. J. van Brummelen-van Wil gen. Zij onthulde de naam van de brug die de nieuwe rechtbank aan de Kous- teensedijk met de Stadsschuur verbindt. De Spinhuisbrug ligt op een plek waar in de achttiende eeuw een houten ophaal brug lag. De naam van de nieuwe, eigen tijdse voetgangersbrug heeft betrekking op het spinhuis, het tuchthuis dat on langs is afgebroken. „Hiermee is een historische verbinding hersteld met een eigentijds ontwerp", ver telde de wethouder trots. Samen met de Sint Jansbrug bij het belastingkantoor vormt de Spinhuisbrug een nieuw wandel- geied. Vanaf de nieuwe brug hebben de wandelaars een fraai uitzicht op het oude sluizencomplex en de stadsschuur. „Er onstaat een nieuw voetgangersgebied als straks de reconstructie van de Nieuwe Ha- ven/Turfkaai is afgerond. We hopen ook dat we het terrein dat nu door de dienst stadsbeheer wordt gebruikt binnenkort een andere functie kunnen geven. Dan is het helemaal compleet", aldus de wethou der. De nieuwe brug, die overigens al in juni is geplaatst, is een ontwerp van het sectie hoofd bouwkunde, Wally van der Veur. Hij ontwierp een eenvoudige, moderne brug die ook toegankelijk is voor mensen in een rolstoel. Van der Veur heeft ook meege werkt aan een boekje van de dienst stads ontwikkeling en het archief over de ge schiedenis van het sluisje bij de stads schuur. Het boekje komt in november uit. van onze verslaggever DOMBURG - Als vliegen op een pot met stroop vliegen ze op de Zuidamerikaanse brassband af. Het geduld van de toeschou wers is even op de proef gesteld, maar als de 35-koppige band met danseressen vanaf het Badhotel in Domburg door de Ooststraat naar de Markt en de Stationsstraat trekt, komen de bezoekers aangesneld en laat menigeen zich gaan op de swingende muziek. Klik, klik- de camera's schieten foto's waar ze maar kunnen. Vooral de kleurrijk getooide danseressen met hun lange blote benen sieren talrijke vakantiekiekjes. De Caribische avond in Domburg werd woensdag voor de tweede keer gehouden. Dit jaar is gekozen voor een kroegentocht en in verschillende ca- fé's spelen Zuidamerikaanse bands. Zelfs de menu's zijn woensdag aangepast aan het thema. „Nee, u kunt vanavond alleen een Caribische schotel krijgen." Die blijkt te be staan uit spare ribs en sate. „Maar ik wil wel een ananas midden op tafel." Helaas, daar kan de serveerster niet voor zorgen. „Die denkt u er maar bij." foto Lex de Meester Motorrijdster breekt pols door ontwijken hond WESTKAPELLE - Een Duitse motorrijdster van 24 jaar heeft woensdagmorgen haar pols ge broken bij een valpartij met haar motor. Op de Grindweg van Westkapelle naar Zoutelan- de probeerde zij een oversteken de hond te ontwijken. Door de manoeuvre kwam zij ten val en belandde in de sloot. De motor raakte zwaar beschadigd. van onze verslaggever SINT ANNALAND - Achten veertig ligplaatsen erbij, veel baggerwerk en aanleg van een rotonde op een nu nog doodlo pende weg: deze plannen heeft de watersportvereniging Sint- Annaland bij het Thoolse ge meentebestuur op tafel gelegd. Nu al heeft de jachthaven ruim tweehonderd ligplaatsen, waarvan een deel in beheer bij de gemeente. Worden de plan nen uitgevoerd, dan gaat de ge meentelijke steiger er echter uit en neemt de jachthaven zelf vol ledig de exploitatie op zich. Het Thoolse college van b en w kan zich in de plannen vinden. Gaat ook de raad binnenkort ak koord, dan zou de klus vóór de zomer van '96 geklaard kunnen zijn. B en w willen tegelijk met de uitbreiding de openbare ver lichting bij de jachthaven verbe teren. Verroeste lichtmasten moeten worden vervangen en er moet een aantal lichtmasten bij komen. De watersportvereniging be taalt de investering voor de uit breiding uit eigen zak. Het is de bedoeling dat de gemeente daar voor krediet verstrekt. Via ver hoging van de pachtsommen moet de vereniging dat geld de komende jaren terugbetalen. Hoe hoog de investering precies Politie vindt verkeersborden in studentenhuis VLISSINGEN - In een studen tenhuis in de binnenstad van Vlissingen heeft de politie dins dagavond veertien verkeersbor den en twee metalen zitbanken gevonden. De politie deed de in val na een tip. In het huis, waar twee Vlissingers van 18 en 19 wo nen, trof de politie onder andere borden met verwijzingen naar toiletten, een informatiebord van de gemeente Vlissingen, een ANWB-bord en twee metalen zitbanken aan. OOST-SOUBURG Opening' - Buurtvereniging- Van Duyvenvoorde opent het nieuwe seizoen zaterdag 19 au gustus met allerlei activiteiten bij wijkcentrum De schuur. Kin deren kunnen meedoen met een Playbackshow en talloze spel letjes. Binnen wordt voorlich ting gegeven over het cur susaanbod van de vereniging zo als radio maken, computerles, bloemschikken en verschillende talen, 's Avonds is er vanaf 20.30 uur een Country Western avond met een optreden van de band Arrows. Prestatieloop - Buurtver eniging Van Duyvenvoorde houdt vrijdag 18 augustus in sa menwerking met Atietica een prestatieloop in Oost-Souburg. Deelnemers kunnen zich vanaf 18.30 uur inschrijven. De start vindt een uur later plaats vanaf wijkgebouw De schuur aan de Mid delburgsestraat- is, wil verantwoordelijk wethq der J. Versluijs niet zeggen, zaak moet nog worden aar' steed, vandaar", zegt hij. Het gaat bij de 48 nieuwe plaatsen voor het overgrote 6 om passantenplaatsen, stuurgroep Oosterschelde ga- eerder aan dat die er mogen men. Onderzoeken zouden la dat zulke passantenplaatseni hoorlijk wat geld in het la? brengen voor jachthavens. Overigens werd onlangs beke dat twee projec tont wikkel? interesse hebben in aank; van het CZAV-gebouw bij del ven in Sint-Annaland. De Cl wil verhuizen naar een centr plek op het eiland en de proje ontwikkelaars willen het bouw een recreatieve best; ming geven en er bijvoor!» wat huizen omheen bouwen, de vraag of bij het plan van watersportvereniging reken is gehouden met deze ontwil} H ling antwoordt Versluijs plannen elkaar 'in ieder ge niet bijten'. „Beide ontwikkel gen zijn natuurlijk leuk, maaj hebben niet rechtstreeks met kaar te maken." Open dag bij golfbaan Goes GOES - De officiële ingebri name van de nieuwe Goeseti sc baan is zaterdag 26 august m Aan burgemeester drs D.J.i der Zaag is de eer om 14.001 de openingshandeling te i richten. De Goese Golf houdt 26 aue P( tus tevens open dag, van 1( Si tot 17.00 uur. Er zijn onderra El rondleidingen op de golfbaan het golfcenter en het club bouw. Op het programma s ee den verder een greenkeepf show en een show met golf- :se promotieartikelen gegeven, Engelse dubbeldekker \em rondritten langs de golften nen en Joost Hage geeft eene trickshow. Juliana Fonds steunt comité Tafeltje-dek-je ZIERIKZEE - Het Juliana? te zijn Fonds heeft een bijdn de van 7.500 gulden toegekendi Stichting Vrijwillige Hu dienst Brouwershaven in rikzee. het geld is bestemd' de aanschaf van 50 maaltijd! settes voor het comité Tafelt dek-je. Tevens kende het fonds aai afdeling Oostburg van de tholieke Bond van Oudere: Oostburg een startbij dragei u 1.500 gulden toe. n Illegaal gepakt TERNEUZEN - De politie! Terneuzen haalde dinsdag dag een 31-jarige Roemeen de bosjes nabij de Otheeivi Kreek. Onderzoek leerde dal man illegaal in ons land verb! Hij is in hechtenis genomen zal binnenkort worden uitga Lamellen Albany levert ook vele andere produkten. Ook voor dakramen! Onze 5 ijzersterke pluspunten: Gratis en vrijblijvend thuis winkelen Gratis meten 12 maanden volledige garantie Nooit voorrijkosten. Cm (compleet en gemonteerd) Uil onze schitterende collectie. Lamelbreedte 89mm. max. 2.25 m. breed x 3 m. hoog. Ook andere maten leverbaar tegen scherpe prijzen. Bel nu: ma. t/m za. van 9.00 tot 21.00 uur GOES 01102-43292 MIDDELBURG 01180 - 35614 TERNEUZEN 01150 - 20324 ib.g.g. bel gratis met 06-0226222) Albany Nederland: Nautilusstraat 167 Tilburg. VRIJDAG 18 AUGUSTUS OP DE VLISSINGSE TOERISTEN»»! Lange Delft 51 - 4331 AL Middelburg - Tel. 01180-16503 De Sony E-180 CD VHS-videocassette is® de Consumentenbond uitgeroepen tot Bes!; Koop (Consumentengids augustus 1995). Een garantie voor 'n uitstekende prijs/kwal^ verhouding. Deze VHS-videocassette kan zA dus met recht dè Consumentenband noen® DEMONSTRATIE DRAADLOZE HEADPHONES VLISSINGEN, Scheldeplein (recht t.o. C&A en Blokker), 2e winkelingang van Zeeman

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 16