Riolering voor strandpaviljoens Hitte speelt standwerkers parten op dolle donderdag PZC Herinrichting bibliotheek Goes Intercultureel 1995 in Goes is 'braderie' tegen racisme Bestemming Goes atoombunker nog in nevelen gehuld Buren in beroep tegen uitbreiding camping De Hoogte Kerkwerve Smurfendorp krijgt spontaan hulp van jeugd Heinkenszand zeeland Valkenisse acht aansluiting noodzakelijk uit oogpunt van toerisme en milieu weekenddiensten Wijkbeheer 'De Goese Polder' i.o UITNODIGING VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1995 van onze verslaggever KOUDEKERKE - De strandpa viljoens in de gemeente Valke nisse krijgen komend najaar een rioleringssysteem. Het col lege van burgemeester en wet houders heeft zich bereid ver klaard van de totale kosten van 175.000 gulden de helft voor zijn rekening te nemen. B en w ach ten aansluiting van de strand-, paviljoens op een rioleringssys teem 'dringend gewenst' met het oog op het belang van toeris me en milieu. Jarenlang is er gediscussieerd over de verwijdering van het af valwater van de strandpavil joens. Daarbij is, behalve aan een duur rioleringssysteem, ook gedacht aan de mogelijkheid van gesloten tanks. In overleg met de houders van de strandpa viljoens is nu toch gekozen voor de aanleg van een drukriole- ringssysteem. Uit milieuhygië nisch oogpunt blijkt dit. aldus b Circus Germano in St-Annaland SINT-ANNALAND - Het circus Germano sluit in Sint-Annaland zijn tournee door Zeeland af. Daar worden zaterdag 12 augus tus om 19.30 uur, maandag 14 augustus om 19.30 uur, dinsdag 15 augustus om 19.30 uur en woensdag 16 augustus om 15.00 uur voorstellingen gegeven. De circustent staat op het haven plateau. De voorstellingen du ren zo'n twee uur. Derde vernieler politie-auto aangehouden GOES - De politie heeft donder dag een derde Goesenaar aange houden die wordt verdacht van het vernielen van een politie auto in de Goese binnenstad het afgelopen weekeinde. Woensdag werden al twee ande re verdachten in deze zaak in de kraag gevat. De drie Goesenaren zeiden de wagen uit wraak te hebben ver nield, omdat ze 'vervelende er varingen met de politie hebben'. Dat gebeurde in de nacht van za terdag op zondag. De rekening van de schade aan de auto, zo'n 2.500 gulden, wordt naar het drietal gestuurd. en w. 'de meest effectieve voor ziening' te zijn. Bij de aanleg van de riolering worden zoveel mogelijk de be staande kabel- en leidingentra cés van de nutsvoorzieningen gevolgd. De bedoeling is dat de werkzaamheden medio septem ber beginnen en eind oktober zijn afgerond. Het gemeentebestuur vindt het rechtvaardig de maximale sub sidie van 87.750 gulden, de helft van de kosten, te verlenen. Als belangrijkste argument voert het college aan dat de aanleg van de drukriolering en de aan wezigheid van openbare toilet ten bij de strandpaviljoens ook het 'algemeen toeristisch-re- creatief belang van de gemeen te' dienen. Geschil Het geld van de gemeente wordt dusdanig verdeeld dat alle strandpaviljoenhouders hetzelf de bedrag moeten bijbetalen. Het gaat om een bijdrage van ruim 8.000 gulden, exclusief btw, per exploitant. De gemeente raad moet overigens nog instem men met de subsidie voor de aanleg van de riolering. Het akkoord tussen de strand paviljoenhouders en het college betekent dat een langslepend geschil tussen de gemeente en het waterschap Walcheren uit de wereld kan worden geholpen. Al vijftien jaar bakkeleien het waterschap en Valkenisse over het rioolgemaal Noordendolfer in Zoutelande. Onlangs is een compromis tot stand gekomen dat inhoudt dat de gemeente het gemaal overneemt. Het dage lijks bestuur van het waterschap wil daarvoor 70.000 gulden neer tellen, maar heeft daar - onder druk van de hoofdingelanden - de voorwaarde aan verbonden dat de strandpaviljoens niet lan ger op het oppervlaktewater lo zen. Blauwe Vlag De aanleg van de riolering is voor de gemeente Valkenisse ook van belang om de Blauwe Vlag te heroveren. Vorig jaar moest de gemeente de begeerde vlag, een Europese onderschei ding voor schone stranden en havens, inleveren. Het keur merk is dit jaar in Zeeland slechts voorbehouden aan de stranden van Renesse, Westen- schouwen, Oostkapelle en Dom burg en aan de haven van Burghsluis. DEN HAAG/KERKWERVE - De buren van de camping De Hoog te aan de Verseputseweg in Kerkwerve vinden dat zij te veel overlast hebben van de camping. Buurman J. van Strien is daarom bij de Raad van State in Den Haag in beroep gegaan tegen een wijziging van het bestemmingsplan die de uit breiding van de camping moge lijk maakt met elf schuurtjes en een zomerhuisje. Volgens Van Strien heeft hij regelmatig overlast van luidruchtige cam- pinggasten, die met name in de nachtelijk uren de rust versto ren. Van Strien heeft de woning ge kocht van zijn schoonvader, die tevens de vorige eigenaar was van de camping. Met de nieuwe eigenaar verlopen de contacten niet zo soepel en het is mede daarom dat de buurman geen enkele uitbreiding van de cam ping wil zien. Van Strien is psy choloog/psychotherapeut en ontvangt ook mensen thuis. Hij constateert dat de camping een negatieve invloed heeft op zijn praktijk, omdat ook zijn patiën ten overlast ondervinden. Volgens woordvoerder F. Har- tog van de gemeente Midden- schouwen gaat het om een klei ne rustige camping die niet veel overlast kan geven. Hij stelt bo vendien dat het niet om een daadwerkelijke uitbreiding gaat. maar om de legalisering De herinrichting van de bibliotheek in Goes is een ingrijpend karwei. Zo'n 85.0 I boeken krijgen een nieuwe beslemming. foto Pieter Honhoff van orize verslaggever GOES - De bibliotheek aan de Oostwal in Goes wordt volle dig heringericht. Alle 85.000 'uitleen-objecten' krijgen een nieuwe plek. Het moet vooral overzichtelijker worden. „We hoorden nogal eens negatieve geluiden wat dat betreft", zegt Nely Hagen, hoofd afde ling inlichtingen van de bi bliotheek. Voordien stonden de kasten in 'vierkantjes' over het hele vloeroppervlak van de biblio theek. Nu komen alle kasten langs de zijkanten van de zaal, zodat het 'middenschip' open blijft. Hagen: „Zo wordt het ruimtelijken Minder knus dan vroeger misschien, maar wel veel duidelijker." Zo lag de in formatie-balie altijd verscho len tussen de kasten in het midden van de zaal, zodat de mensen bij de ingang aan de uitleen-balie allerlei lastige vragen kwamen stellen. Nu komt de info-balie echter ook bij de ingang. Met het 'brievenbus-systeem', waarbij mensen hun geleende boeken in een grote gleuf kun nen retourneren, wordt ge stopt. Veel mensen vinden het volgens het hoofd inlichtingen prettiger om hun uitgelezen boeken gewoon aan mensen terug te geven. „Dan zien ze gewoon wat er met het boek gebeurt en verdwijnt dat niet in een geheimzinnig hok ach ter een gleuf." Verder komt er een aparte mu- ziek-afdeling. Daar zijn in de toekomst de cd's te vinden en alle boeken die met muziek te maken hebben. Tijdens de ver bouwing is de bibliotheek ge sloten. Op dinsdag 22 augus tus om tien uur gaan de deu ren weer open. Daarnaast is er zaterdag 19 augustus van 10.00 uur tot 12.00 uur gelegen heid om boeken in te leveren. Indien die te laat worden te ruggebracht hoeft in verband met de herinrichting geen boe te te worden betaald. Zater dag de 19e kunnen echter geen spullen worden geleend. van een situatie die al langer be staat. Er is dus geen sprake van een toename van het aantal gas ten. Toch is eerder de milieuver gunning van de camping onder uit gegaan op de geluidsvoor schriften. Hartog legt uit dat daarover nu nog niet veel te zeggen valt om dat er eerst een akkoestich on derzoek uitgevoerd moet wor den om uit te vinden wat de ge luidsbronnen van de camping zijn. Aan de hand van dat onder zoek zal worden beoordeeld of de camping misschien maatrege len moet nemen om het geluid terug te brengen. Dat staat vol gens hem dan ook los van het be stemmingsplan. Van Strien ziet dat anders. Hij vindt dat niet alleen de uitbrei ding geweigerd moet worden, maar vraaagt de Raad van State ook een uitspraak te doen over een mogelijke verplaatsing van de hoofdinrit, die nu vlak langs zijn woning loopt. De Raad van State doet over ongeveer zes we ken uitspraak. Maritiem Museum - Inhet artikel over de 10.000ste bezoe ker van het Maritiem Museum in Zierikzee (in de krant van dins dag) is een foutje geslopen. Vorig jaar werd de 10.000ste bezoeker niet op 28 april, maar op 28 juli ontvangen. -.'."tÜP mi "'T foto Ruben Oreel Twee deelnemers aan het ringrijden rusten uit in het gras tijdens de warme 'dolle donderdag' in Middelburg. van onze verslaggever MIDDELBURG - Voor elk wat wils. Het centrum van Middel burg was donderdag een mie- van onze verslaggeefster GOES - In een bericht aan de media presenteert evenemen tenservice Opus Intercultureel 1995 als een manifestatie tegen racisme. Wanneer Cees van Oos ten van Opus echter wordt ge vraagd het evenement te om schrijven', heeft hij het over een 'luxe braderie'. Van donderdag 17 tot en met zaterdag 19 augus tus verrijzen talloze kraampjes op de Goese markt, waarin on der meer 'inheemse spullen' zul len worden aangeboden. Van Oosten: „Ik weet wel, slange huiden mag niet meer, maar zoiets, hè?" De bezoekers van Intercultureel krijgen niet alleen koopwaar en eten en drinken voorgeschoteld, maar ook informatie van organi saties die zich bijvoorbeeld met ontwikkelingswerk bezighou den. Verder geeft een plaatselij ke dansschool demonstraties in Latijns-Amerikaanse dans en is er elke avond een muzikaal op treden. Donderdag treedt Nada voor het voetlicht, vrijdag '4 You' en zaterdag Survive. Volgens Van Oosten waren er twee redenen om Intercultureel 1995 op te zetten. „Nu de beach- party dit jaar niet meer door gaat, hebben wij een vergunning om iets op de Grote Markt in Goes te organiseren. Dit is weer eens een ander buitenevene ment. Aan de andere kant willen we mensen uit verschillende lan den met elkaar kennis laten ma ken." Van Oosten ontkent niet dat het succes van vergelijkbare evenementen aanleiding is ge weest voor de opzet van Inter cultureel 1995. „Ik zit hier op die markt geen vliegen te vangen. Want dan zou ik liegen." Van Oosten heeft zijn werk nog nooit eerder gebruikt om zich te gen racisme uit te spreken. „Dit is eigenlijk de eerste keer dat ik zoiets aansnijd. Het komt eigen lijk een beetje doordat we heel veel Caraïbische feesten doen. Ik kan altijd heel goed opschie ten met die mensen. Waarom zou je lopen klooien tegen men sen die minstens zo vriendelijk en beleefd zijn als een Hollan der? Ik heb nog nooit ruzie met een nikker gehad." Als het evenement aanslaat, hoopt Jiij volgend jaar één oi meerdere internationale arties ten te kunnen programmeren. „Maar dat is duur, hè?" Dat een festival als Cultureel Gekleurd wel in staat is om musici uit de Derde Wereld naar Nederland te halen, vindt hij niet vreemd. „Da's één groot subsidiegedoe." rennest van krioelende mensen, op zoek naar vertier. Ze hadden op deze 'dolle donderdag' keus uit de kermis op de Markt, ring rijden op het Molenwater en het standwerkersconcours in de Lange Delft. De weekmarkt werd als extraatje op het Dam plein gehouden. Op de ringlijders en de stand werkers was het meeste publiek afgekomen. De ringlijders stre den om de prijzen op de tweede folkloristische dag. Op zes ba nen galoppeerden de paarden over het zand. waarbij enkele toeschouwers die zich te dichtbij waagden af en toe een hap zand in het gezicht kregen. De ringlij ders die even niet in actie hoefen te komen, verkozen een plaatsje in de schaduw. De kermis op de Markt profiteer de nauwelijks van de extra druk te. De meeste mensen vonden het te warm voor de attracties en zochten een koel plekje op een terrasje op. In de Lange Delft waren zelfs de vierentwintig standwerkers zo nu en dan stil. Door de warmte konden velen niet de hele dag door hun waar op originele wijze aan de man brengen. Misschien was dat de reden dat de eerste prijs werd uitgereikt voor de originaliteit van een produkt: schoenveters •die niet gestrikt hoeven te wor den. J. Paardenkoper uit Den Bosch verkocht ze. De winnaar demonstreerde de gedraaide ve ters, die vanzelf een schoen dichthouden. Groenteschaaf Het publiek bij het concours liet zich door het weer niet kisten. Wanneer een standwerker zijn stem verhief, vormde zich al snel een groepje belangstellenden rond zijn kraam. Allerlei artike len vlogen de kraampjes uit. Nieuwe, maar ook oude, zoals de groentenschaven van Bertus de Regt. Hij had weer weinig moeite de omstanders, die er naar zijn zeg gen met hun 'giegel' bovenop Politie haalt drankrijders van de weg VLISSINGEN - Een 47-jarige vrouw uit Vlissingen is woens dagnacht op de Edisonweg in haar woonplaats betrapt op het rijden onder invloed. De vrouw blies 705 microgram, ruim bo ven de toegestane 220 micro gram. Zij moest haar rijbewijs inleveren en kreeg een dagvaar ding mee naar huis. Op de Spuikomweg in Vlissin gen blies een 27-jarige man uit Borssele 330 microgram. Hij kreeg een boete van 320 gulden. 12 en 13 augustus 1995 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Goes/Kloetinge Patiënten huis artsen Buys, Posthumus, Schut, Slager en v.d. Werff: vrij. 18.00- zon. 19.00 uur: S. Buijs. Van dus- seldorpstraat 3, Goes, tel. 01100-15462. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Patiënten huisartsen Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijssen: vrij. 18.00-zat. 19.00 uur: M. J. Oort man, J.Q.C. Lenshoeklaan 10, Kloetinge, tel. 01100-31805. Wolphaartsdijk,'s-H. Arends- kerke, Heinkenszand.Nieuw- dorp, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: J. J. Harten, Clara's Pad 12, Hein- kenszand, tel. 01106-1234. Heinkenszand e. o. vrij. 17.30- ma. 08.30 uur: C. T. Miermans, Kloetingseweg 3, 's-H. Abtsker- ke. tel. 01103-2089. Hansweert, Schore en Yerseke, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: P. Pol derman, Zeeburg 1, Yerseke, tel. 01131-3520. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: J. W. Kuyl, Rilland-Bath, tel. 01135-1343. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoede- kenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heerenhoek: J. Geldof en J. de Graaf, Korteweg 23, Driewegen, tel. 01195-5275. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 19.00-zon 23.00 uur M. B. Rie- meijer. Kapelle. tel. 01102-41264. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Noordbeveland: Kortgene, Co- lijnsplaat, Kamperland en Wis- sekerke: W.J. Klein Wassink, Colijnsplaat, tel. 01199-5304 en H.L.N. van der Veen, Wisseker- ke, tel. 01107-2565. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Zuid- en Noord-Beveland: J. T. Castelein, v. d. Spiegelstraat 35, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Apotheken: Geopend zat. 8.30-17.30 en 10.00-11.30 en 16.00-18.00 Apotheek Voorstad, Van seldorpstraat 1, tel. 01100-2 Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kaj Kruiningen en Krabbend: B. J. Boer, Schuitweg 1, venpolder, tel. 01103-3050. Goes, Heinkenszand en N Beveland: M. P. C. Karelse H. Kinderendijk 118, Goe 01100-20656. Biezelinge: R. H. G. Hoofdstraat 2, tel. 01102-41 Yerseke e.o. Mevr. L. Hu Cornelisse en S.A.M. Nek hoeven, Molenlaan 24, Ye: tel. 01131-2756. Spreekuur 9.30-10 uur. Wijkverpleging: Voor geheel Noord- en Zui veland via tel. 01100-51 Stichting Thuiszorg Nedti via tel. 01100-29003. Stichting Thuiszorg Nedej via tel. 01100-29003. Ve kundigen: Verloskundigen: Goes: Vrij. 18.00-ma. 08.01 Mw. Y. Oyevaar, Wijn? straat 32, tel. 01100-51404 Huisartsen: Stavenisse, St. Maartenl St. Annaland en Scherpen E. H. Veldman, Staveniss^ 01663-2400. St. Philipsland en Nieuw i meer, vrij 18.00-zon. 23.00 A. van Doesburg, St. land, tel. 01677-2500. Poortvliet, Oud-VosseiJ Tholen en Scherpenisse: Mellema, Hertenkamp7, Ti tel. 01660-2377. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. 2596. Weekendspreekuui Kalfsdamseweg 2 te Poon Zat. van 8.30-9.00 uur en len van 11.00-12.00 uur op Bj mark 10. Wijkverpleging: Tholen en St. Philipsland van onze verslaggever GOES - Het kan nog alle kanten uit met de voormalige militaire bunker aan de Oranjeweg in Goes. De nieuwe eigenaar, par ticulier belegger M. Hendriks uit Kaatsheuvel, heeft nog slechts 'hele vage ideeën' over wat hij met het object wil. Een expositie-ruimte, verkoop van antiek, wooruimte met bijvoor beeld een advocaten- of notari spraktijk, het is nog allemaal mogelijk. „De komende weken broeden we verder op de ideeën. En dan gaan we eens met de ge meente Goes praten over de mo gelijkheden", zegt Hendriks. Onlangs gaf de staat aan make laardij Faasse Faasse uit Goes opdracht de bunker te ver kopen. De tegen atoomaanval- len beveiligde kolos, met me tersdikke betonnen muren, past niet langer in de strategie van de krijgsmacht. Bijna vier ton moest het object kosten, en Hen driks had het er voor over. uniek object", noemt hi] met waarschijnlijk d: voortvloeiende 'unieke lijkheden'. Nooit eerder ko< belegger zulk ongebruikelij roerend goed. „Maar mijn? zegt dat dit wat kan oplevc De bunker ligt deels grond, telt twee niveaus er. bergt slaapkamers, kantor een grote overlegzaak Des: plaats is hermetisch af tesl tegen indringers. Het ge! zou bijvoorbeeld om te to: zijn tot disco, al kwam die in het rijtje ideeën dat Heul j noemde niet voor. Bij 6 meente Goes zou zo'n disco overigens vermoedelijk c; zwaren stuiten. Getracht cafés en disco's te concent op bepaalde punten in he: trum, zodat het publiek si een korte weg hoeft te gas: de ene naar de andere uite gelegenheid en de overlas perkt blijft. he stonden, te vermaken. Met kwinkslagen richting groothan dels en bekende Nederlanders kreeg hij de lachers op zijn hand. J. Roodenburg, verkoper van pannen, werd door zijn overtui gingskracht tweede. De derde, plaats van het concours was weggelegd voor P. van de Linden uit Lekkerkerk. Hij dankte zijn notering aan de vlotte babbel waarmee hij kamerplanten aan de man bracht. Zeeman blijkt ongewenste vreemdeling VLISSINGEN - De Koninklijke Marechaussee heeft donderdag in Vlissingen een ongewenste vreemdeling aangetroffen aan boord van een onder Turkse vlag varend vrachtschip dat aan de containerkade lag afge meerd. Bij een paspoortcontrole bleek dat de verdachte, een 21-jarige Turk. voorkwam op de lijst van ongewenste personen in het Schengen-opsporingssysteem. De man werd de toegang tot ons land ontzegd, hij moet aan boord blijven zolang het schip zich in de haven bevindt. van onze verslaggeefster GOES - Kinderen van de jeugd- vakantieweek in Heinkenszand hebben donderdag spontaan overgebleven pallets aangebo den aan hun leeftijdsgenootjes in De Goese Polder. Het Smur fendorp in de Goese wijk was dinsdagavond gesloopt. De kin deren in Heinkenszand trokken zich het lot van hun leeftijdge nootjes aan en boden spontaan hulp. Coördinator Gre Visser van de' jeugdvakantieweek in de Goese Polder heeft het aanbod dank baar aanvaard. Ook een hout handelaar was al bereid ken materiaal af te staan, zij de giften konden de kin in De Goese Polder alsno-; Smurfendorp wederopbo. Bovendien hebben ze nu j materiaal voor het kam; f dat voor vanavond ivrijd» het programma staat. Visser heeft ook de jonger: r ten te achterbalen die hei! pement dinsdagavond te gesloopt. Ze heeft hen gev: mee te helpen het dorp op: j.Q op te bouwen. „Ze hebbe: M gedaan, maar het was me: succes, want ze deden he: tegenzin", zegt ze. Ier. Sa Wijkbeheer 'De Goese Polder' i.o. nodigt de bewoners van de Goese Polder uit voor de bewonersavond, welke zal plaatsvinden op 15 augustus a.s. om 20.00 uur in wijkgebouw 'De Spinne'. Voor de pauze zal deze avond in het teken staan van de ontwikkelingen rondom het Wijkbeheer. Na de pauze komt de grote schoonmaakactie 'De Goese Polder gaat voor schoon' aan de beurt. Het bestuur van Wijkbeheer 'De Goese Polder' verwacht een grote opkomst voor deze zeer belangrijke avond. Tot ziens in wijkgebouw 'De Spinne'. Namens het bestuur van Wijkbeheer 'De Goese Polder' i.o. W. Rockx, voorzitter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 30