Ik doe het op mijn eigen manier Ronald Jansen houdt van het avontuur A ad de Mos lost Otto Rehhagel af bij Werder Bremen sport op tv Theo Aalbers wordt opnieuw aangi sportagenda Arnemuiden oefent tegen Quick Boys E van onze verslaggever Teun Staal BREMEN - De geest van de uit geweken koning hangt nog bo ven de Weser. Als in het gelijk namige stadion bij de rivier de profs van Werder Bremen zich enigszins plichtmatig opwar men voor de vriendschappelij ke presentatie voor eigen pu bliek, schalt het clublied door de luidsprekers. De hymne is door de knallende housemuziek nauwelijks te volgen, maar er gens meent de aandachtige toehoorder toch de naam van 'König Otto' te ontwaren. Maar Rehhagel is uitgeweken naar Bayern München. de wil van troonopvolger Aad de Mos is te genwoordig wet in de Hanze stad. De erfenis is ondankbaar en uitdagend tegelijk. Opdrach ten heeft de Haagse chef-trainer niet meegekregen, maar die legt de vorig jaar bij PSV ontslagen coach zichzelf wel op. Aantrek kelijk voetbal gepaard aan de nodige tactische bijscholing; De Mos als vernieuwer in Bre men. Tijd voor de 'Generalprobe'. Twaalfduizend Duitsers vullen het Weserstadion ongeveer voor de helft voor de ontmoeting met FC Sao Paulo, nieuwsgierig als zij zijn naar het in meerdere op zichten gerenoveerde Werder Bremen. Spelers gingen, spelers kwamen, maar het nieuwe ge zicht zit toch vooral in het door groefde gelaat van Aad de Mos. De eerste proeve van bekwaam heid slaagt, 4-1 tegen Sao Paulo zijn cijfers waar een nieuwe coach mee voor de dag kan ko men. Het Jaar 1 is daarmee voorspoe dig begonnen. Bij Werder Bre men hanteert de hele goege meente zo ongeveer een nieuwe jaartelling, nu de club na veer tien jaar Otto Rehhagel aan een nieuw tijdperk is begonnen. Overal, of het nu in de presenta- tiegids van Werder of in de Duit se media is, wordt gewag ge maakt van 'ein neues Epoque'. Duitsers als meesters van de overdrijving. De opdracht waarvoor de oud trainer van Ajax, KV Mechelen, Anderlecht en PSV zich ge plaatst ziet is een moeilijke, ge let op de mate van onsterfelijk heid van de in Bremen immens populaire Rehhagel. De werk zaamheden worden echter nog eens bemoeilijkt door de voorne mens van De Mos zelf. „Ik kan hier natuurlijk doorgaan op de weg die Rehhagel hier bijna vijf tien jaar heeft gevolgd Rehha gel was er succesvol mee, is kam pioen geworden, heeft Duitse be kers. Super Cups en een Europa Cup gewonnen. Dan zou ik op sa fe spelen en misschien zou het ook onder mij ook wel heel goed gaan. Maar ik zou mijn eigen na tuur verloochenen, m'n filosofie geweld aan doen. Ik doe het op mijn eigen manier, dat heb ik hier ook onmiddellijk gezegd." Imago Het bestuur en vooral de in vloedrijke Willi Lemke bleken bij een eerste kennismaking geïmponeerd door de filosofie van De Mos. „De aanstelling van De Mos", lichtte Lemke maan dag na de presentatie tegen Sao Paulo toe, „past in het nieuwe beleid zoals ons dat voor ogen staat. Het boek-Rehhagel was mooi, maar dat is dicht. Vanaf nu werken we aan het nieuwe Werder. In alle opzichten, spor tief, commercieel, u zegt het maar. Wat we willen is een elftal dat aantrekkelijk en goed voet bal speelt. Voor dat laatste heb ben we Aad de Mos aangesteld. Hij heeft zijn ideeën uiteengezet en die spraken ons zeer aan. Ook op andere vlakken wordt er hard gewerkt. Wat we hier willen is het imago van Werder verbete ren. Dat is niet slecht, maar het kan altijd beter." Bij de speltechnische renovatie van Werder krijgt De Mos alle volmachten. En. niet onbelang rijk, het nodige krediet. Lemke heeft al laten weten dat de Ne derlandse coach bij een onver hoopt tegenvallend eerste sei zoen niet bevreesd hoeft te zijn voor een vroegtijdige aftocht. De Mos zelf voelt zich stevig in het zadel zitten. „De cultuur om een trainer te ontslaan heerst hier niet. Rehhagel heeft hier veer tien jaar gezeten, maar die heeft hier ook wel tijden van tegen spoed gehad. Maar het bestuur en de spelers hielden altijd ver trouwen in hem", aldus De Mos. De coach zal het vertrouwen van zijn broodheren en pupillen hard nodig hebben. Hij zegt wat dat betreft geen reden tot klagen te hebben, maar zal alleen de kriti sche Duitse pers nog voor zich moeten zien te winnen. Voorals nog worden de overlevingskan sen van de Hagenaar in Bremen wat magertjes ingeschat: De Mos is zesde op een ranglijst van Bundesliga-trainers die het ko mend seizoen noodgedwongen het veld moeten ruimen. Hij ligt er niet. wakker van, zegt ermee te kunnen leven dat het Duitse sportjournaille te pas en te on pas de vergelijking met het mo- nument-Rehhagel maakt. Het is 'gefundenes Fressen'; „Zo werkt het in de voetballerij. De spelers zijn inmiddels aan mij gewend, daar gaat het om." Revolutie De gereserveerde houding van de media heeft alles te maken met de revolutie die De Mos vol gens velen predikt. Het Werder van De Mos wordt op Nederland se leest geschoeid. De groen-wit- ten staan daarmee aan het begin van een ware metamorfose, aan gezien het 'oude' Werder in de toch al niet bijster avontuurlijke Bundesliga immer de dubieuze reputatie van een laffe counter- ploeg zich meetorste. Is het in het Duitse voetbal usance te profiteren van fouten van de te genstander. De Mos plaatst Wer- ders eigen kwaliteiten voorop. Benadrukt het eigen initiatief bij balbezit, gooit het principe van de straffe mandekking waar mogelijk overboord en blaast de 'Viererkette' - vier verdedigers op een lijn - nieuw leven in. Tele visie en radio raken er niet over uitgesproken, kranten vullen er vele kolommen mee: in Bremen is wat gaande. Komt dat zien!" Toch oogt de selectie van De Mos kwetsbaar. Doelman Reek mist de competitiestart omdat hij aan zijn scouder is geope reerd. Hij zal vervangen worden Aad de Mos: „De spelers zijn inmiddels aan mij gewend, daar gaat het om." Eigen stijl levert keeper Nederlands hockeyteam vrienden en vijanden op van onze verslaggeefster Pauline Blom DEN HAAG - Ronald Jansen schreeuwt, zoals alleen de hoc- keykeeper van het Nederlands team dat kan doen. 'Kogel die man omver', schalt het tijdens de laatste training van Oranje voor het Europees kampioen schap, dat op 16 augustus be gint, over het veld van Klein Zwitserland. 'Dat hoort bij het spelletje, hoor.' Beulen, stoem- pen, duiken, alles uit de kast. Een training is voor Ronald Jansen als een wedstrijd. Inzet, bezieling. Anders kan je net zo goed thuisblijven. Tot rust gekomen na een warme douche zit hij even later op het terras. Man met krullen, stevig gebouwd - paar kilo te zwaar -, vriendelijke glimlach, korte broek en honkbalpet. Eenender tigjaar is hij inmiddels, de oud ste speler van Oranje, en pas sinds mei vorig jaar vaste keus van bondscoach Roelant Olt- mans. „Ik een veteraan?", klinkt het oprecht verbaasd. „Ben je gek. Natuurlijk, je wordt wat strammer, het herstel gaat wat minder vlot, en gisteren had ik Vrijdag: 08.30-01.30 EURO:Diverse takken van sport 09.03-11.35 Did 2:Sport Extra.WK at letiek. 11.30-11.50 BBC 1:WK atletiek 11.55-14.00 BBC l:Cricket:Engeland- West Indies. 14.35-16.50 BBC 2:WK atletiek. 15.20-16.50 BBC l:Cricket:Engeland- West Indies 16.05-19.00 Did 2:Sport Extra:WK at letiek. 16.55-17.08 Did 2:Sport Heute. 16.55-17.55 BRT 2:Sport Exlra:WK 16.55-20.40 BBC 2:Cricket (Engeland- West Indies) en WK atletiek. 17.00-18.15 Ned 3:Studio Sport WK atletiek. 18.39-18.47 Ned 2:Sportjoumaal. 18.40-20.34 Ned 3:StudioSport:WK atletiek. 18.45-19.10 RTL +:Sport 19.25-20.15 Did 2:Sport Extra:WK at letiek 19.30-20.00 BRT l:Sport. 20.00-21.25 BRT 2:Sport Extra WK atletiek. 20.00-22.00 Ned 2:Voetbal:verslag van de vriendschappelijke wedstrijd Ajax-Lazio Roma in het kader van Ajax "Open Dag' 21.30-22.00 BBC 1:WK atletiek 21.30-22.05 BRT 2:Sport. 22.15-22.30 Did 2:Sport Extra. 22.15-22.35 BRT l:Sport. 22.16-22.34 Ned 3:Sportjoumaal. 23.20-23.50 RTL 4:Sport, 00.15-01.00 BBC 2:Cricket:Engeland- Wesl Indies. na de training het gevoel dat ik een paar platvoeten had. Maar veteraan, kom zeg. Volgend jaar zijn er Olympische Spelen. En over vier jaar weer. En over stop pen na Atlanta heb ik nog geen moment nagedacht." Hij keept als de beste, beschikt over katachtige reflexen en bezit een in de loop der jaren opge bouwde natuurlijke uitstraling. Ronald Jansen praat graag en veel tijdens de wedstrijd. De ma nier waarop hij leiding geeft aan zijn verdediging was voor Olt- mans de belangrijkste reden hem tot eerste doelman te be stempelen. Ten koste van de in middels afgehaakte Bart Looije. „Je moet praten als keeper. Je bent de laatste man. Ik kan moeilijk als een dood vogeltje aanwijzingen gaan geven. Dan luistert niemand." Opgefokt Aan zijn stijl zitten vrienden en de bijbehorende vijanden vast. Kijken naar een opgefokte Ro nald Jansen laat niemand koud. Er is bewondering, bij voorbeeld van de kant van een van zijn voorgangers bij het Nederlands team. Frank Leistra. „Wat bele ving betreft herken ik in hem veel van mezelf', vertelt de oud- international, zelf ook nooit vies van een stevige scheldpartij tus sen de palen. „Aanwijzingen ge ven, dat moet soms bruut. Je hebt vaak maar een fractie van een seconde om iets duidelijk te maken." Tegenstanders wijzen op de uit werking die zijn woorden soms kunnen hebben. In het heetst van de strijd vervagen de gren zen. weet Ronald Jansen. Komt het wel eens iets te cynisch uit z'n strot. Zoals afgelopen week einde, tijdens de oefenwedstrijd tegen Engeland. Toen Teun de Nooijer op zijn plaats werd ge zet, omdat de jongste internatio nal vergat mee te verdedigen. 'Lekker tempo, Teun', kon Jan sen niet nalaten uit te roepen, duidelijk hoorbaar voor alle aan wezigen. „Ik kan redelijk onge nuanceerd overkomen", weet de man uit Rosmalen. „Tenminste, dat zegt de buitenwereld. De spelers hebben er nooit proble men mee. Die vragen juist voor de wedstrijd of ik met ze wil pra ten, contact wil houden." Voetballen was zijn sport, tot hij op zijn vijftiende overstapte. Een verhuizing, nieuwe vrien den maken, hockeyclub Wage- ningen leek de beste keus. Jan sen wilde spelen, iedere wed strijd, en de plaats tussen de pa len was daarvoor de beste garan tie. Het werd het hoogste jeugd- elftal en de voetbaldroom om als prof aan de slag te gaan stierf langzaam weg. „Al had ik dat ge zien mijn loopvermogen waar schijnlijk toch niet gehaald. Ik heb altijd een broertje dood ge had aan lopen. De conditietrai ning is pas leuk als-ie erop zit." Marathon Vandaar dat die ene keer dat hij de marathon van New York liep het na dertig kilometer bijna over en sluiten was. „Daarna was iedere stap dodelijk, alles deed pijn. Ik heb er veel te lang over gedaan. Hoe lang? Veel te lang. Vier uur en dertien minu ten. Maar ik wilde per se, had het op tv gezien. Het was uniek, mooier dan de Olympische Spe len. Want die marathon, dat doe je in je eentje. De reis naai' de Verenigde Sta ten paste in zijn straatje. Jansen houdt van de zoektocht naar het avontuur - „Vliegtuig in, boek onder je arm, rugzak mee en maar kijken waar je uitkomt" - en bezocht op eigen houtje lan den als Brazilië en Thailand. „Dat is ook het mooie van hoc keyen in het Nederlands team. Neem Pakistan. Toen ik daar voor het eerst kwam wist ik niet wat ik meemaakte. Zestigdui zend mensen in een stadion. De wereld zien, daar word je wijzer van. Niet dat ik nou zo sociaal bewogen ben, je vergeet snel wat je aan armoe gezien hebt. Maar je leert wel relativeren. Tot op bepaalde hoogte, hoor. Want als je wil, kan je - onder het mom van relativeren - alles wel kapot lullen." Na het wereldkampioenschap vorig jaar, toen Oranje in de fi nale tegen Pakistan onderuit ging. wordt het EK zijn tweede grote toernooi als basisspeler. De ervaring die hij de afgelopen tien hoofdklasse-seizoenen op deed bij Oranje Zwart hebben hem sterker gemaakt, zelfverze kerder. „Ik ben niet meer zo'n spring-in-'t-veld", weet Jansen, die lang bekend stond als de man van de spectaculaire red dingen, in combinatie met blun ders op ogenschijnlijk makkelij ke schoten. „Je herkent door je ervaring een situatie sneller, je durft langer te blijven staan." door Jurgen Rollmann, die een tijdelijk contract heeft. Achterin moeten Schulz. Baiano, Ramzy en Borowka de Viererkette ge stalte gaan geven. De Mos heeft daar alle vertrouwen in. al wijst hij wel op de lichtzinnigheid van de bij Sao Paulo losgeweekte Braziliaan Baiano. „Een abso lute topper, technisch een prachtige voetballer, maar hij neemt nogal wat risico's", wijst hij op het uitverdedigen van de Zuidamerikaan, die dat soms al jonglerend pleegt te doen. Het commentaar van zijn baas. „M'n hart stond stil, toen-ie dat deed. Aan de andere kant is dat na tuurlijk ook de charme van de Braziliaanse voetballer." Het middenveld is ongetwijfeld het beste wat Werder in huis heeft. Verdedigend zorgen vete raan Votava en aanvoerder Eilts voorde balans, offensief heeft De Mos de beschikking over de somtijds geniale vormgever Car doso (overgekomen van SC Frei burg) en de vaak als derde spits opduikende Basler. Euvel De achilleshiel van de ploeg is zonder twijfel de aanval. De Mos opteert voor twee spitsen, van wie Hobsch en nieuwkomer Vier (SC Verl) het tegen Sao Paulo in de basis mochten proberen. Geen van tweeën imponeerde echter, de invallers Neubarth (die wel scoorde) en Bestjasnik deden dat evenmin. „We hadden meer moeten scoren", wees De Mos op een serie gemiste kan sen, een euvel waaraan vooral Hobsch en Vier zich schuldig maakten. De aanvallende feilen moeten worden gecompenseerd door de sterkte van het collectief- Aan die eenheid schaaft De Mos nog volop. Namen zijn daarbij van secundair belang. „Vraag me niet wie er de komende wed strijd spelen: het is niet belang rijk. De automatismen staan voorop,-die vormen het systeem. Spelers niet, die kunnen een slechte dag hebben, maar de au tomatismen zijn er altijd. Daar verken we hard aan. Met z'n al en", benadrukt de coach de kracht van het collectief. Het is een eigenschap die Werder door de jaren heen zo sterk heeft ge maakt. Het laat zich raden dat De Mos die Bremer karaktertrek hard nodig zal hebben om het fe nomeen Rehhagel voorgoed te doen vergeten. UTRECHT (GPD) - Tegen KNVB-penningmeester Theo Aalbers die in het Utrechtse Huis van Bewaring vastzit op verdenking van een zedendelict jegens een KNVB-secretaresse, is opnieuw een aanklacht inge diend. Een 28-jarige vrouw, ex- secretaresse van Aalbers bij de ING-bank in Utrecht, meldde zich afgelopen dinsdag op het politiebureau van Zeist met de beschuldiging dat zij enige ja ren geleden door Aalbers zou zijn aangerand. Hoofdofficier van justitie mr. R. Berger heeft de aangifte bevestigd. Gistermiddag heeft de Raadka mer van de Utrechtse rechtbank bevolen de verdachte ING-di- recteur en (inmiddels op non-ac tief gezette) penningmeester van het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB gevangen te houden. Het Openbaar Minis terie had daar gisterochtend om gevraagd. De publicaties over de aanhou ding van Aalbers, eind vorige week. wegens aanranding van een secretaresse van de KNVB hebben Aalbers' voormalige se cretaresse bij de bank over de streep getrokken. Zij had er al die tijd niet met politie en justi tie over durven praten. Volgens mr. Berger is het misdrijf van de tweede aanklacht niet verjaard. Inzake de eerste aanklacht, om trent een aanranding in het KNVB-hoofdkwartier in Zeist eind juli van dit jaar, heeft de verdachte inmiddels een 'beken nende verklaring' afgelegd, al dus de hoofdofficier. Aalbers blijft vrijwel zeker tot aan zijn berechting vast zitten. Dat was ook de bedoeling van de vordering van mr. Berger. De Raadkamer was het met hoofdofficier van justitie dat de verdachte 'ernstige ten' heeft gepleegd en dat kans niet is uitgesloten dai nog eens een zedendelict begj Bovendien is verlenging vani ;ha voorarrest nodig voor het dere onderzoek. «er pla; KI" fina De gevangenhouding van bers (maximaal drie maancl""! daarna moet berechting volg impliceert tevens dat de re'n bank ervan uitgaat dat de 3, cier van justitie de tenlaste legde zedendelicten kan be^l° zen. Pet" Doelman Higui|; matchwinner met vrije trap MEDELLIN (RTR) - DoorAno? wonderschone treffer van dt hij t man Rene Higuita uit een ude trap van 25 meter afstand ht keei Atletico Nacional de eet Noo wedstrijd in de halve finalet Vijf het toernooi om de Copa Lil tadores tegen River Plate 0 gewonnen. Nacional verfcan digt de minimale voorspn spel volgende week in Buenos Ait mee Het was al de tweede keer jaar dat de excentrieke Col: Ieic biaanse keeper deze zeldza ;lul prestatie leverde. In de Colt biaanse competitie tegen reira lukte het hem voor eerst. In het Zuidamerikas clubkampioenschap knalde de bal in de 56e minuut langs muur en zijn Argentijnse colli German Burgos. nog ;eli. eg? ome >er "ra MOTORCROSS Morgen, zaterdag, wordt op het motorcrosscircuit van de Mc de Sproeis Wemeldinge de derde wedstrijd voor het kampioenschap van deze verenig verreden. Startgelegenheid is er voor 60/80cc. 125cc. '250 cc en hoger, off! road en junioren. De trainingen zijn om 11.30 de wedstrijden vangen aam 12.30 uur. PAARDESPORT De Landelijke Rijvereniging en Pony-club De Scheldestad uit Vlissir; Als houdt vandaag (vrijdag) en zaterdag in Park Westerduin in Vlissingen hetja smg lijks Veronica concours hippique. Programma: Vrijdag 9.00 uur: mdivid. dressuur pony's klasse B, L, M, Z en Z2; 9.15 uur: klassiek springen pony: 10.15 uur: klassiek springen pony's L; 12.00 uur: klassiek springen pony'sM Z; 13.30 uur: individuele dressuur paarden B; 13.30 uur: progressief sprim pony's L. M en Z; 15.30 uur: klassiek springen paarden B; 19.00 uur: sprin jachtparcours veteranen. Zaterdag 9.00 uur: individuele dressuur paarden klasse L, M. M2. Z en Z2;! uur: klassiek springen paarden L; 11.30 uur: klassiek springen paarden 12.00 uur: klassiek springen paarden Z en ZZ; 13.30 uur: tweede proef ine duéle dressuur paarden L, M2 en Z2; 14.00 uur: springen jachtparcours p; den L, M, Z en ZZ; 17.00 uur: springen om de Grote Veteranenprijs. gew Klo grot RALLYCROSS Op het Mandescircuit in Ingelmunster houden de VZW Mandescircuit Ir munster en de West-Zeeuws-Vlaamse Automobielclub 12 en 13 augusta Belgische manche voor het Europees kampioenschap rallycross 1995 Op: circuit, gelegen op ongeveer 45 kilometer van Aardenburg, worden zaten van 12.00 tot 17.30 de vrije- en tijdstrainingen gehouden. Zondag beginnet eerste manches van de Belgische EK-wedstrijd om 09.00 uur en worder, laatste finales om 18.00 uur gereden. Ronald Jansen: „Ik kan redelijk ongenuanceerd overkomen." De Europese titel, daar rekent hij op, straks in Dublin. Het team steekt goed in elkaar, vindt Jansen. De poule-wedstrij den tegen Schotland, Frankrijk, Spanje, Wales en België zijn er alleen om in het toernooi te groeien. Daarna wacht in de hal ve finale Engeland. „Of Duits land, als die een keer de boot in gaan." De Europese titel bete kent automatisch kwalificatie voor Atlanta, volgend jaar. „Maar dat speelt nauwelijks mee. Die Europese titel moet je gewoon pakken. Kwalificatie is handig, dat scheelt ons weer een toernooi. Maar in Atlanta ko men we toch wel." Zijn befaamde 'drop-kick', met de klomp in plaats van met de stick de bal hard en hoog het veld inbrengen, is volgend jaar te bewonderen op de velden van Den Bosch. „Een geintje", noemt de vertegenwoordiger in stropdassen zijn in Nederland unieke uittrap. „En zolang ik niemand door z'n haar heen schiet, is er niets aan de hand." En over de transfer naar het Bos sche: „Ik had het wel gezien bij Oranje Zwart. Ieder jaar 20.000 kilometer rijden voor trainingen en wedstrijden, dat word je ook zat. Ik kan vanuit Rosmalen zo op de fiets naar Den Bosch toe hobbelen. Overstappen naar een topclub? Als keeper van het Ne derlands elftal ben je overal wel kom, dat besef ik. Maar zonder mij wordt Amsterdam ook wel kampioen. Maak je daar maar geen zorgen over." ARNEMUIDEN Zaterdag-der deklasser Arnemuiden speelt in het kader van haar gouden jubi leum een aantal wedstrijden te gen ploegen uit vissersdorpen. Vorige week won Arnemuiden de eerste wedstrijd (tegen WFB Ouddorp) met 4-0. Morgen, za terdag, komt de ex-amateur kampioen van Nederland, het Katwijkse Quick Boys, naar Ar nemuiden. Het duel begint om 14.30. De overige oefenduels van Arne muiden: 15/8: Vlissingen-Arne- muiden (19.00), 22/8: Arnemui- den-Stellendam (14.30), 29/8: Ar- nemuiden-Breskens (14.30). Zeelandia speelt zondag om 12.00 uur op eigen terrein tegen Luctor '88. TENNIS In Zeeland worden deze week zes tennistoernooien gespeeld. In IJzenc houdt Tiola het Mauritshoftoernooi (D- en E-niveau). Zondag worden det les afgewerkt. Ook tot en met zondag lopen: het Vlastoernooi te Koewacht; tv De Eikenhof (C-. D- en E-niveau het K5-jeugdtoernooi van Game"! Clinge; het Vliegende Hollandertoernooi van Animo (B-, C-. D- en E-niveai Terneuzen; het Open Dauwendaeletoernooi van tc Dauwendaele (C-, D-s niveau) en het Goblin jeugdtennistoernooi van tv Goblin te 's-Gravenpoü Kloetinge, Kapelle en Goes. Maandag begint het tc Smash-Bellamytoernooi voor B-, C-, D- en E-spelK Sint-Jansteen. Het toernooi loopt door tot en met zondag 20 augustus. TRIMKOERSEN In Biggekerke komen vanavond (vrijdag) de trimmers in actie. De I ders starten om 18.30 uur en rijden 50 kilometer. De A-rijders starten om li uur en leggen 60 kilometer af. De wedstrijden tellen mee voor het TMZ/Oh woud-klassement. Inschrijven vanaf 17.30 in café Herwegh. In samenwerking met Trimbelangen Midden-Zeeland houdt de Zes Vlaamse stichting Wieier Trim Bond zondag op 't Zand in Koewacht een: strijd voor A-, B- en C-tnmmers. Laatstgenoemde twee categorieën starte: 14.00 uur voor een wedstrijd over 50 km., op het A-peloton liggen vanafli uur zeven ronden van tien kilometer te wachten. Inschrijven gebeurt in cï Zand. VRIENDSCHAPPELIJK VOETBAL Vandaag, vrijdag: Hulsterloo-FC Milano (19.30). Sluis-Lokeren-ress 19.30). Zaamslag-IJzendijke 19.30). Morgen, zaterdag: Borsele Champions League (finaleronde) in Nieuv (vanaf 13.00). Mosseltoemooi in Bruinisse met Bruse Boys. Zierikzee. Sftnaa WHS. FC Zele enWC'68 (vanaf 12.00). Tholense Boys-Borgvliet 114.30).D net burg-Meeuwen (19.00). Kapelle-Jong Ambon (14.30). Rillandia-GPC (K SKNWK-WHS (14.30). Yerseke-Excelsior Maassluis (14.30). SSV'65-Beve ders 14.30i. Krabbendijke-Kruiningen 2 (14.30),, Kruiningen-Luctor (15 c Duiveland-Middelburg izai (14 30). Sluiskil-AZW (19.00). Zaamslag-IJze et ke (14,30), 061 Com Boys-Temeuzense Boys (14.30). SDO-Spui (14.30) en Hoofdplaat 2-ü ree zand (14.30) fer Zondag: Walcheren-RCS 14.30». DBGC-Zierikzee (14.3d). Leonidas-t (14.30). Hoofdplaat-Oostburg (14.30). Vogelwaarde-HVV'24 14 30). RiaW-S wacht (14.30). Hontenisse-Philippine (14,30). Steen-ODIO (14 00). Schoï ke-Aardenburg 114.30). Graauw-Hansweertse Boys (14.301. Terhole-Clirj |mo (14.30). Robur-Kwadendamme (14.30). Maandag: Colijnspl. Boys-Wemeldinge (19.00). Yerseke-SCO 19.30). Dinsdag: Meeuwen-Kwadendamme (19 30). Bruse Boys-DBGC 19.00'. Vr Wc Walcheren (19.00). Dauwendaele-Middelburg (19.00). Zierikzee-BevelaH evi (19.30). RCS-Kapelle (19.00), Rillandia-Steen (19.15). Serooskerke-SK* liep, (19.00). Wolfaart-sdijk-Krabbendijke (19.30). Breskens-Middelburg £r; SSV'65-Nieuwdorp (19.00), Goe-Kloetinge (19.00). Patrijzen-Borssele Ria W-Hoofdplaat (19.00). Philippine-Oostburg (19.00). GPC-Temf-d (19.30). Com Bovs-IJzendijke 19.30). Robur-Waarde (19.00) Woensdag: Oostkapelle-Zeelandia (19.00). WIK-Yerseke (19.15). Hanswi Boys-Kruiningen (19.00). AZW-Axel en Spui-Koewacht (in het kader van Groot-Axel toernooi op de velden van AZW. 19.30). Clinge-HVV'24 (15 Sluiskil-Hontenisse (19-30) Donderdag: Toernooi VES'35 te Oudenbosch (met Kloetingei, Toernooi hi kenszand met 's-Heer Arendskerke. Goes. Patrijzen en Heinkenszand' lijnspl. Boys-RCS (19.00). Steen-Zaamslag (19"" ZEILEN Op het Grevelingenmeer worden morgen (zaterdag) en zondag de Bent kampioenschappen zeilen in de klassen 470. 420. Laser, FD. Finn, Firebt Snipe gezeild Zaterdag starten de eerste wedstrijden om 11.00 uur te Bj wershaven. Zondag wordt om 10.00 uur gestart In het weekeinde wordec jtnc ven manches gevaren. Het wedstrijdsecretariaat is gevestigd in de Oud;' en. mijn aan de Haven Noordzijde 36 te Brouwershaven, de wedstrijden fho: zondag tot ongeveer 17.00 uur. ZWEMMEN Zaterdagmiddag zal als onderdeel van de Visserijfeesten in Breskens de- venwedstrijd worden gehouden. Het programma luidt: 14.30 uur: start 800 meter vrije slag jongens -12 jaar; 14.55 uur: start 800 vrije slag meisjes-12 jaar: 15.00 uur: start 400 meter vrije slag jongens-ÏO? l 15.10 uur: start 400 meter vrije slag meisjes-io jaar: 15 20 uur 1000 meter'1, slag jongens -14 jaar; 15.25 uur: start 1000 meter vrije slag meisjes 14 jaarn' uur: start 2500 meter schoolslag mannen all in; 15.55 uur: start 2500 r-1 jan schoolslag all in vrouwen, 16.45 uur: start 2500 meter vrije slag mannen i- 16.50 uur start 2500 meter vrije slag vrouwen all in. Zondag komt een aantal Zeeuwse zwemmers in actie in de landelijke wedt te Eersel. Leden van Koewacht, de Schelde en Stormvogel zullen daars^ sweet sch •ar. dn «Eet

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 24