De schijnbare rust van Tunesië Echte pyromaan gaat niet naar eigen branden kijken I PZC achtergrond Buurland van Algerije is graadmeter voor succes strijd tegen extremisten Zeilen met zakkenzeil voelt niet anders aan en is veel goedkoper het weer in zeeland ill en in europa snelheidscontrole door Mort Rosenblum Met een gezonde economie en een strakke controle op het openbare leven en de pers denkt de overheid van Tunesië, een land van oude wortels en moderne geneugten, moslim extremisten buiten de deur te houden. Tunesië, het buurland van het door oorlog verscheurde Alge rije. gaat het economisch voor de wind. Toeristen geven ruim anderhalf miljard gulden per jaar uit om zijn stranden en mo numenten te bezoeken. Maar de spanning ligt vlak onder de op pervlakte. „Fundamentalisten zijn terro risten en wij hebben ze verslagen om de weg vrij te maken voor een gezonde, tolerante islam", zegt minister van religieuze za ken Ali Chebbi. „Zij pogen je voor de gek te houden door te zeggen dat sommige groepen minder radicaal zijn dan ande ren of dat sommigen geweld van de hand wijzen, maar het is een valstrik. Alle moslim-fundamen talisten zijn terroristen", aldus de minister. Veel Tunesiërs zijn het met die analyse oneens. Zij zeggen dat in een land van 8.7 miljoen mos lims. verschillende geestelijke, politieke en maatschappelijke stromingen natuurlijk gefrus treerd raken als zij geen stem mogen hebben. En diplomaten menen dat het beleid van de re gering om afwijkende meningen te smoren de verboden en uitge weken fundamentalistische op positie juist in de kaart speelt. „Het kan beide kanten op gaan", zegt Moncef Marzouki. een men senrechtenactivist. „Wij hebben alle mogelijkheden voor een de mocratie en elk element voor een gewelddadige explosie." Marzouki, die zegt geen banden met de moslim-fundamentalis ten te onderhouden, werd ge vangen gezet toen hij wilde mee doen aan de presidentsverkie zingen van vorig jaar. Door de staatscampagne tegen hem moest hij zijn artsenpraktijk sluiten en hij kan zich niet mee vrij bewegen. „Als zij alleen wat meer vrijheid van meningsui ting zouden toestaan, dan zou den wij een model voor anderen zijn", zegt Marzouki. „Anders zijn wij verloren." Op het eerste gezicht lijkt het er op dat president Zine el Abidine Ben Ali aan de winnende hand is. Hij wordt gesteund door een hard optredende en alomtegen woordige politie, een gedien stige pers en een grondwet die zorgt dat de partij van de presi dent onbeperkt aan de macht blijft. Wedergeboorte De islamitische En-Nahda (we dergeboorte) beweging is onder gronds en de leiders zijn gearres teerd of uitgeweken. In januari stierf een activist van de bewe ging in de cel. zo meldden Fran se kranten. Net als in veel andere landen van Noord-Afrika vallen de imams onder het ministerie van reli gieuze zaken en worden hun pre ken elke week van tevoren ge controleerd. Ondanks de in vloed van de islam is vrijdag een werkdag, is alcohol vrij verkrijg baar en zendt de staatstelevisie Franse programma's uit met soms gedeeltelijk ontklede vrou- Voor een leek zien ze er uit als alle andere zei len: groot en wit, ze bollen in de wind en het ranke jacht waarop ze zijn gehe sen schiet ermee door het water van het Haringvliet. Zelfs de kenner zal van een afstandje niet zien dat er iets anders is aan de zeilen van de Blue Spirit. Toch is dat het geval: ze zijn niet van geweven polyesterga ren gemaakt, zoals alle an dere zeilen, maar van herge bruikte kunststof. Het is dus ook geen zeildoek meer, maar zeilfólie. En dat zie je pas van heel dichtbij. De beste manier om het- ver schil tussen een 'ouderwets' polyester zeil en een foliezeil te ontdekken is simpel: ge woon even voelen. In een 'ge woon' zeil voel je de struc tuur van het weefsel. Een zeil van hergebruikte kunststof voelt aan als een plastic zak waar bijvoorbeeld tuinaarde in zit. Dat kan wel kloppen, blijkt uit de uiteenzetting van milieu-coördinator J. R. Oostra van kunststofprodu cent Wavin. Voor de zeilen van de Blue Spirit is name lijk dezelfde kunststoffolie gebruikt als voor de produk- tie van onder meer tuin- grondzakken. Vuilniszakken Volgens Oostra is Wavin de grootste industriële kunst stofverwerker van Europa en bovendien de grootste Europese kunststofhérver- werker. De in Zwolle zetelen de onderneming, een halve dochter van Shell met meer dan veertig vestigingen in achttien Europese landen, is vooral bekend om de pro- duktie van plastic buizen. De twee grootste andere ac tiviteiten zijn het vervaardi gen van kunststof kratten - voor bijvoorbeeld bier en frisdrank - en folie. Wavin is al een kwart eeuw geleden begonnen met het opnieuw gebruiken van kunststoffolie. De recycling van deze folie werd in de loop der jaren echter steeds ver der verbeterd; vuilniszak ken bijvoorbeeld zijn tegen woordig voor honderd pro cent gemaakt van eerder ge bruikt plastic. Het mooie van de recycling is boven dien dat kunststof niet een maal, maar een aantal keren gerecycled kan worden. Met het zeil-project - waar aan ook werd deelgenomen door Montell Polyolefins, een andere halve Shell-doch- ter, die in Pernis kunststof grondstoffen maakt - wil Wavin duidelijk maken hoe sterk en goed hergebruikte folie is. Wavin maakt sterke zakken voor onder meer tuinaarde, van twee laagjes gerecycled en een laagje nieuw plastic, maar dat spreekt niet erg tot de ver beelding. Oostra: „Het zegt het publiek weinig hoe sterk een kunststof zak is, maar als je er zeilen van maakt en je gaat er met windkracht zes de zee mee op... Wat we hiermee aantonen is dat je superieure spullen kunt ma ken van gerecycled mate riaal." En de zeilen zijn hel derwit. niet grijs of grauw. Dat komt doordat de folie is gemaakt van wit en transpa rant gebruikt plastic. Windkracht zes De bijzondere zeilen van de Blue Spirit zijn de afgelopen dagen behoorlijk op proef gesteld: het 32 voets kajuit- jacht van schipper Martin Baas voer naar het Engelse Ramsgate en weer terug. De zeilen hielden het prima bij windkracht zes. Eigenlijk was het de bedoeling dat Baas - die directeur is van Hagoort Sails, de zeilmake rij waar de gerecyclede zei len zijn gesneden - gister middag zou afmeren in Sche- veningen. Hij kwam echter, dbor wind, stroming en motorpech ge dwongen, uit in zijn thuisha ven Hellevoetsluis. Over de zeilen is hij prima te spre ken; echt verschil met 'nor male' zeilen is niet merk baar. „Het 'doek' is iets zwaarder en de vormvast heid is iets minder; als wed strijdzeil kun je dit mate- Tiaal niet gebruiken." Het grootste voordeel zit in de prijs. Baas schat dat die al gauw twintig keer zo laag is als die van polyester zeil doek. GPD wen. Het Franse nieuws wordt echter niet uitgezonden en som mige Franse kranten zijn verbo den. Tijdens het gebedsuur zitten de moskeeën vol, maar de 'baard mannen'. die volgens minister Chebbi de uitdragers zijn van het extremisme, zijn zo zeld zaam dat het volgens velen in formanten van de geheime dienst zijn die de echte radicalen op het spoor moeten komen. Het gaat redelijk goed met de economie, maar de werkloos heid bedraagt zestien procent en de droogte die al twee jaar duurt is met name in de landbouwge bieden hard aangekomen. Ondanks de hoge werkloosheid komt in gesprekken met gewone burgers een beeld naar voren van een land waar de zaken goed lopen. De gezondheidszorg is goed. de rechten van vrouwen zijn gegarandeerd, de treinen vertrekken op tijd en er zijn ba nen. „Wij hebben de juiste weg ge vonden". zegt Mhenni ben Maad, die aan een waterpijp lurkt op het eiland Jerba. „Wij willen geen rotzooi. Wij zijn een vreedzaam volk en wij willen slechts onze gezinnen voeden." De gelovige moslim Maad praat makkelijk over zijn bouwbedrijf, maar zodra het over politiek gaat verandert hij van onder werp. Onder de oppervlakte zijn er te kenen dat jonge extremisten het niet eens zijn met de manier waarop Rachid Ghannouchi, die En-Nahda vanuit Londen aan voert. de zaken aanpakt. Grenswachters In Frankrijk heeft de politie re centelijk leden van het Tunesi sche Islamitische Front gearres teerd die samen zouden werken met het Algerijnse Islamitische Heilsfront (FIS). In februari heb ben indringers, waarschijnlijk Algerijnen, aan de grens zes grenswachters gedood. Volgens officiële meldingen was het een auto-ongeluk. Meteen na het incident waren er geruchten over zeventig doden. Er zijn daarna nog meer van zul ke acties gemeld, maar die kon den niet worden bevestigd. Mi nister van binnenlandse zaken Mohammed Jegham weigerde een interview. Minister Chebbi zei dat zijn land Groot-Brittannie heeft ge vraagd om uitlevering van' Ghannouchi, die ervan wordt verdacht de regering omver te willen werpen en een islamiti sche staat te willen vestigen, maar dat Londen niet op het ver zoek heeft gereageerd. Een woordvoerder voor Ghannouchi ontkende dat de beweging een staatsgreep wil plegen. „Wij wil len slechts deelnemen aan het politieke proces." Volgens experts slaat de bood schap van de moslim-fundamen talisten in Tunesië niet aan. „Het verschil met Algerije is dat de Tunesische middenklasse geld verdient en in staat is te im porteren wat zij nodig heeft. Daarom wijzen zij het program ma van de fundamentalisten af', zegt de Franse expert Gilles Keppel. Door de stabiliteit slaagt het re gime erin investeerders, han delspartners en toeristen aan te trekken. In het tegen Tunis aan leunende en bij toeristen popu laire stadje Sidi-bou-Said wor den bijvoorbeeld luxe villa's ge bouwd, iets dat in Algerije on denkbaar is. Veel Tunesiërs geloven dat de overheid de dreiging van de moslim-fundamentalisten over drijft om de macht te behouden en critici de mond te snoeren die hebben geklaagd over de cor ruptie op hoog niveau. „Zij zeg gen dat zij geweld bestrijden, maar de regering is de enige die geweld gebruikt", zegt ex-pre- mier Mohammed Mzali vanuit Parijs. Explosief Hij zegt dat de duizenden men sen die op verdenking van ban den met de moslim-fundamen talisten gevangen zijn gezet, ver bitterde vrienden en familiele den hebben. Het land is rijp voor een explosie, aldus Mzali. „Als het gebeurt zal het niet georga niseerd zijn. maar eerder een spontane uitbarsting." Andere Tunesiërs zeggen dat die inschatting overdreven is, maar melden een groeiende ontevre denheid met de macht van de staatsveiligheidsdiensten. Toen En-Nahda in de jaren tach tig was toegestaan, was de orga nisatie overal in de maatschap pij vertegenwoordigd. De stad Kairoan is de vierde heilige stad van de islam en veel mensen daar hebben een afkeer van het wereldlijke karakter van het mo derne Tunesië. Volgens het Amerikaanse minis terie van buitenlandse zaken zijn er vorig jaar drie mensen in politiecellen omgekomen. Men senrechtengroepen zeggen dat er stelselmatig wordt gemarteld en dat zeker tweeduizend men sen vastzitten. (AP) door Lucien Baard en Frank Timmers Pyromanen zijn zeer zeld zaam, maar de man die de afgelopen zes jaar in Hengelo meer dan honderd branden stichtte, lijkt er werkelijk een te zijn. Volgens professor C. A. L. Hoogduin, hoogleraar psy chopathologie aan de Katho lieke Universiteit in Nijmegen, zijn er de afgelopen twintig jaar in Nederland zo'n vijftien echte pyromanen geteld. De 22-jarïge Hengeloër kan aan dat rijtje worden toegevoegd. Pathologisch brandstichten komt volgens Hoogduin voort uit een ernstige stoornis van de persoonlijkheid. Het gaat om mensen die bepaalde impulsen niet kunnen controleren. „Der gelijke mensen kunnen aan een baalde drang geen weerstand bieden." Zolang ze geen gehoor geven aan de drag voelen ze zich gespannen. De werkelijke brand interesseert ze vervolgens niet meer. In tegenstelling tot wat vaak wordt gedacht, is uit on derzoek gebleken dat de meeste pyromanen niet terugkomen om te kijken naar 'hun' brand. Deze beschrijving van de pyro maan past precies bij de Henge- loer. Nadat hij een brand had ge sticht, gg hij naar huis en dook hij in bed. Bij het opsporingson derzoek in de afgelopen jaren heeft de politie telkens nauw- keuring de mensen in de gaten gehouden die naar de branden en later naar de aangerichte ra vage kwamen kijken. Bij gewone brandstichting komt het vol gens justitie namelijk vaak voor dat de dader vroeg of laat naar de plek van de misdaad komt. Dat was - achteraf bezien - in dit geval, waai- het om een echte py romaan gaat. dus verloren moeite. Professor Hoogduin beschrijft de pyromaan als een zeer trieste figuur die vaak in de publiciteit ten onrechte een heroïsche uit straling krijgt. De nadruk komt te liggen op de grote branden die hij heeft veroorzaakt terwijl de pyromaan zou moeten worden afgeschilderd als een ziekelijke man die voornamelijk onbedui dende brandjes in bijvoorbeeld vuilnisvaten sticht. Aandacht Ook dit is van toepassing op de Hengeloër. Natuurlijk trekken de branden in de winkelcentra Klein Driene (vijf jaar geleden) en Groot Driene (vier weken ge leden) en bij de modehuizen Duthler en Ping Pong alle aan dacht. maar het aantal kleine De schade aan een pand in Ede waar afgelopen voorjaar een pyromaan actief w foto GPD brandstichtingen is veel groter. Hij stak rommel aan in afvalbak ken, fietsenhokken, bouwketen, slooppanden en een trapportaal van een fiat. De pyromaan die dit voorjaar in Ede opschudding veroorzaakte met tientallen branden, wilde al maar meer. Een spiraal van op winding. noemt Hoogduin dit. Het begon met af en toe een brandje, daarna werden het hele tochten en vervolgens enorme vuren. Dat patroon herkent de politie ook in de Hengelose bran den die steeds bestonden uit reeksen kleine branden, afgeslo ten door een grote. Verbazing De Hengeloër woont bij zijn ou ders in Groot Driene en is keeper bij een plaatselijke voetbalclub. Overal heerst opperste verba zing over het nieuws dat hij een pyromaan zou zijn. Hij staat be kend als een vriendelijke man, die van ugaan hield en iedereen die hij kende, groette. De man had een vaste baan. Nie mand heeft iets gemerkt van zijn ziekelijke neiging, die zich uitte als hij. dikwijls onder invloed van alcohol, 's nachts naar huis liep. Ook dit is kenmerkend. Vol gens Hoogduin is meestal in het gedrag van de pyromaan thuis niets te herkennen van wat hem innerlijk moet bezighouden. De man lijkt ook nauwelijks geïnteresseerd n wat hij aan stak. Hij zocht zijn doel niet zorgvuldig uit, maar nam wat hij tegenkwam. Op sommige plek ken sloeg hij zelfs meerdere ke ren toe. De politie is er niet bij voorbaat vanuit gegaan dat alle branden op het conto van een en dezelfde dader geschreven konden wor den. Officier van justitie Wesse- lius noemt zo'n veronderstelling ook 'heel gevaarlijk'. Hij verwijst naar de jongste grote brand in Hengelo. Terwijl de pyromaan in de cel zat. ging het winkelcen trum in de Hengelose Es in vlam men op. „Dat bewijst weer eens hoe voorzichtig je moet zijn met dergelijke aannames over da derschap", Details Pas toen de verdacht op 23 juli gepakt werd vielen er wat puz zelstukken op hun plaats. „Toen werd ons snel duidelijk dat we te maken moesten hebben met een verdachte die meer op z'n kerf stok moest hebben". In de loop van vorige week bekende de man een aantal brandstichtin gen. Pas vorig weekeinde legde hij over de brand in het winkel centrum Klein Driene een volle dige bekentenis af. Ook biechtte hij brandjes op die zo klein wa ren dat er niet eens aangifte van werd gedaan. Elke brand wist de man zich perfect te herinneren. Hij beschreef ze uit z'n hoofd, hij had geen plakboeken, of lijsten bijgehouden van zijn daden. Wesselius kijkt daar overigens niet van op. „Dat zie je wel meer bij mensen die dwangmatig mis daden begaan. Mensen die grote series auto-inbraken hebben ge pleegd, weten soms ook tot in detail te vertellen wanneer het was. welk type auto. waar die ge parkeerd stond en wat er meege nomen is". De Hengeloër werd gepakt door twee agenten op surveillance op de fiets. Ze deden in Groot Driene onderzoek naar het groot aantal autokraken. Ze betrap ten de man op heterdaad bij het aansteken van een container. De Hengeloër zit in het huis van be waring in Almelo in afwachting van een persoonlijkheidsonder zoek. WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1995 Vandaag Hogedruk verplaatst het cen trum van de Britse eilanden naar de Noordzee en komt daar vijwel tot stilstand. Vanuit dit centrum van hogedruk bouwt een rug op naar het oosten. Deze ontioikkeling zorgt ervoor dat bij ons de stroming weer gaat ruimen van noordooost naar oost en de aangevoerde lucht droger, stabieler en vooral weer warmer wordt. Gisteren ivas dit 's middags al te merken door de opklaringen. Vandaag gaat de ze aanvoer van drogere, warme lucht door en kan de tempera tuur op een aantal plaatsen de 25 graden al weer halen, komen de dagen zal het kioik weer oplo pen tot rond de 30 graden. Zover is het nog niet, de noordoosten wind is nog matig tot vrij krach tig. waardoor de temperatuur niet al te snel kan oplopen, ko mende nacht tvordt met 17 gra den al zachter dan afgelopen nachten. Nautisch bericht wind: noordoost 3-4. aan de kust 4-5 Beaufort; zicht: goed; tempe ratuur kustwater: 20 graden; af wijking ivaterstanden: geringe verlaging; maximum golfhoogte monding Scheldes: rond een me ter. Vooruitzichten Voor donderdag: Zonnig en xvarm tot zeer ivarm. Maximum temperatuur rond 28 graden, minimum rond 18 graden. De ivind is meest zioak tot matig ui\ oost tot noordoost. Voor vrijdag tot en met zondag: Zonnig en zeer warm, maxima rond 30 graden, minima rond IS graden. In het weekeinde neemt de kans op onweersbuien toe. Hoog water uur cm uur Woensdag, 9 augustus Vlissingen 01.07 216 13.37 Temeuzen 01 27 244 13.57 Bath 02.23 290 14.56 Roompot-buiten 01.05 166 13.35 Zierikzee 02.45 160 15.15 Yerseke 0240 166 15.20 Philipsdam-West 02.25 168 14.50 Donderdag, 10 augustus VM 20.16 Vlissingen 02.00 239 14.27 Temeuzen 02.16 266 14.46 Bath 03 19 316 15 49 Roompot-buiten 02 00 183 14 25 Zierikzee 03 55 173 16.15 Yerseke 04 00 178 16.30 Philipsdam-West 04.20 181 16.50 T< 15) ELI 16'jela Laag water uur cm uur Woensdag, 9 augustus Vlissingen 07 38 181 20.10 Temeuzen 08.02 194 20.36 Bath 09.06 218 21.38 Roompot-buiten 07 30 129 20.00 Zierikzee 08.45 131 21.15 Yerseke 08.50 137 21 20 Philipsdam-West 08.50 140 21.20 Donderdag. 10 augustus VM 20.16 Vlissingen 08 25 190 20 59 Temeuzen 08.56 203 21.27 Bath 10 00 230 22 34 Roompot-buiten 08.20 130 20.50 Zierikzee 09.40 128 22.15 Yerseke 09 45 133 22 15 Philipsdam-West 09.45 137 22.15 ZON EN MAAN 9 augustus Zon op 06.14 onder 21.15 Maan op 20.03 onder 04.3) Fi istr 2oi lia 2lifcft 24 let 15 !:i !;jn o 23 1 1 wi bewolkt fsSïi regen zonnig hagel opklaringen v warmlelronl windrichting koufront lagedruk H hogedruk Vooruitzichten Weersvooruitzichten geldig tot en met donderdag: Finland: Wolkenvelden, soms ook zon. Plaatselijk een bui. Middagtemperatuur meest tus sen 15 en 20 graden. Noorwegen: In het zuiden droog en vrij zonnig. In het noorden meer bewolking en vooral langs de kust soms regen. Middagtem peratuur langs de westkust tus sen 10 graden in het noorden tot 18 verder zuidwaarts. In het zuidoosten oplopend naar 26 graden. Zweden: In het algemeen flinke perioden met zon en vrijwel overal droog. Middagtempera tuur 23 graden, in het noorden flink lager. Denemarken: Vrij zonnig. Droog. Maximumtemperatuur 24 graden. Engeland, Schotland, Wales en Ierland: Droog en rustig weer met flink wat zon, maar langs de oostkust ook wel wolkenvelden. Plaatselijk mist. Middagtempe ratuur tussen 19 graden in het noorden van Schotland en 26 in het zuiden van Engeland. België en Luxemburg: Zonnige perioden en droog. Middagtem peratuur 24 graden, donderdag warmer. Noord- en Midden-Frankrijk: Flinke zonnige perioden en droog. In de Jura en Vogezen nog kans op een regen- of on weersbui. Middagtemperatuur 25 graden, donderdag 28 graden. Maxima langs het Kanaal 20 graden. Portugal: Flinke zonnige perio den. Middagtemperatuur vlak aan zee 28 graden, landinwaarts boven de 30. Madeira: Flinke zonnige perio den. Droog. Middagtempera tuur 26 graden. Spanje: Eerst vrij zonnig, gelei delijk meer wolken en mogelijk een fikse regen- of onweersbui. Langs de costa's wat meer zon. Middagtemperatuur aan de cos ta's tussen 27 en 32 graden, lan dinwaarts op veel plaatsen 32 tot 36 graden: langs de Golf van Biskaje wordt het 26 graden. Canarische Eilanden: Vrij zon nig. in het noorden ook enkele wolkenvelden en donderdag mo gelijk een bui. Maxima 28 gra den. Marokko: Westkust: overwe gend zonnig, maar soms ook mist of laaghangende wolken. Donderdag misschien een bui. verder droog. Middagtempera tuur vlak aan zee tussen de 25 en 30 graden. Tunesië: Zonnig en erg warm met maxima vlak aan zee van 34 graden. Zuid-Frankrijk: veelal zonnig en alleen in de Franse Alpen nog kans op een fikse regen- of on weersbui, Donderdag alleen bij de Pyreneen bewolking en kans op een bui, elders zonnig er, droog. Middagtemperatuur veel plaatsen 27 graden, Mallorca en Ibiza: Flinke zon nige perioden. Droog. Middag' temperatuur 32 graden. Italië: Vooral in het noorder, wisselend bewolkt en enkele ste vige regen- of onweersbuien Naar het zuiden toe droog et Jl flink wat zon. Middagtempera- turn- van 28 graden in het noor den tot plaatselijk 35 in hel zuiden. Malta: Vrij zonnig en erg warmL^ Middagtemperatuur oplopend iC|,ts naai- 35 graden. Griekenland en Kreta: Droogeo vrij zonnig. Donderdag in hel j£- noorden van Griekenland kaa< op een onweersbui. Middagtem peratuur aan de stranden 30 den. Turkije en Cyprus: ZonnlgL^j Donderdag bij de Dardanelles en| iets meer bewolking. Droog Middagtemperatuur aan i meeste kusten en op Cyprus graden. Duitsland: Flinke zonnige penc-isteli den en droog, in het uitersü ide zuiden nog kans op een regen- o aagi onweersbui. Middagtempera- iblie tuur oplopend naar 26 gradenof lord donderdag. Zwitserland: Van het westen ui; imfli flink wat zon en droog, in h?. oosten eerst nog enkele stevig* iam< regen- of onweersbuien. Middag temperatuur eerst 23 graden donderdag 27 graden. Oostenrijk: Eerst nogal bewol en regenachtig, mogelijk ookon weer. Donderdag steeds mee zon en op de meeste plaatse: droog. Middagtemperatuur 2i graden, donderdag iets hoger. Polen: Flinke perioden met zo: en vrijwel overal droog. Middag temperatuur- 22 graden. Weerrapporten 8 augustus 20 uur: Amsterdam Athene Barcelona Berlijn Boedapest Bordeaux Brussel Cyprus Innsbruck Istanbul Klagenfurt Kopenhagen Las Palmas Lissabon Locarno Londen Luxemburg Malaga Mallorca Malta Moskou Nice Oslo Parijs Praag Rome Wenen Zürich Bangkok Tunis onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt half bew half bew. licht bew onbewolkt zwaar bew. onbewolkt zwaar bew onbewolkt onbewolkt licht bew regen licht bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. onbewolkt half bew. half bew. licht bew. licht bew half bew. regenbui half bew. half bew. ion fik mp2 iGtU De politie kondigt voor vandaag de volgende snelheidscontrole^ aan: A2 Amsterdam-Utrecht-Zalthommel-vice versa A27 bij Werkendam A67 rondweg Eindhoven ""'tonn 11 "i, una rtOMvoi/,, ,>r„% Tunesiërs vieren feest nadat in 1987 Zine el Abidine Ben Ali het presidentschap heeft overgenomen van Habib Bourguiba. foto archief PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 4