Ghada Shouaa komt uit het niets Vitesse wijst Excelsior op tekortkomingen Jean-Pierre Papin zwakt verhaal over omkoping af Israëliërs goed in Terneuzen Van Damme verliest in Mauritshof Open Zaamslag verrast Axe in oefenwedstrijd: 1-3 Syrische zevenkampster weigerde twee jaar geleden seksetest sport op tv van onze verslaggever Frans Dreissen GÖTEBORG - In landen waar de vrouwen sprinten en sprin gen met een zwarte sluier voor het gezicht gedijen amper sportrevoluties. De Algerijnse Hassiba Boulmerka prikkelt al jaren de extremistische mos limfundamentalisten (GIA). Ze wil laten zien dat vrouwen niet achter een sluier hoeven te le ven. De provocaties van de eer ste Afrikaanse wereldkam pioene leidden zeer recentelijk lot dreigementen met de dood door de GIA. die een totaal ver bod wil op vrouwensport. Boul merka dook. net als tijdens de Spelen van Barcelona, onder. De Syrische Ghada Shouaa heeft nog geen aanslagen te vre zen. Al zou dat spoedig kunnen veranderen, als zij met een ze venkamp-medaille op de barri caden klimt. Ghada Shouaa (21) vormt van daag en morgen de grootste be dreiging voor zevenkamp-goud zoekster Heike Drechsler. De nieuwe ster rees snel aan het fir mament. De fabrieksarbeidster uit Damascus dook op uit het niets. Ze bestormde in een mum van tijd de wereldtop en nestel de zich dit jaar aan de top van de ranglijst met 6725 punten. Het lijkt op een sprookje uit 1001 nacht. Marc Maury, de organisator van het meerkampspektakel in Ta- lance. heeft evenwel zijn beden kingen. Hij herinnert zich dat de Syrische bond twee jaar geleden weigerde om Ghada Shouaa een seksetest. te laten ondergaan. Een verplichting voor deelname aan de Middellandse Zee Spe len. „De Syrische federatie vond dat uit culturele en religieuze overtuiging niet geoorloofd. Ik zou wel eens willen weten of Shouaa überhaupt wel ooit aan een seksetest is onderworpen die haar vrouwelijkheid be wijst." Jongensachtig Man of vrouw? Maury heeft ern stige twijfels. „Het jongensachti ge uiterlijk, de opzienbarende progressie, de ongehoorde kracht. Hier klopt iets niet." Spitwerk in de archieven van de IAAF leverde niets op. „De ver plichte seksetest is een aantal jaren geleden afgeschaft," liet een woordvoerster van interna tionale federatie weten. Ghada Shouaa, een sport(st)er omgeven door een waas van oos terse mystiek. In het meerkamp walhalla van Gotzis zorgde ze in mei voor even fantastische als curieuze hoogtepunten. Twee dagen louter topprestaties. Zes persoonlijke records. Behalve op de 800 meter. „En ze heeft zich echt lopen inhouden," meent de Nederlandse meer kamptrainer Charles van Com mence. De start van de 200 me ter had ze zelfs bijna verslapen. Zonder warming-up, koud. kroop ze in de startblokken en perste er desondanks een nieuwe persoonlijke toptijd uit. Mogelijk dat alle speculaties en twijfels de komende twee dagen kunnen worden weggenomen als Shouaa de arena betreedt. Het is een topper, zonder meer. „Shouaa heeft geluk dat ze christen is. omdat vrouwensport door de moslims niet wordt geto lereerd. Bovendien heeft ze ge luk dat de Syrische bond een halfjaar geleden het aanbod van de IAAF accepteerde voor sport ontwikkelingshulp. Daardoor werd het mogelijk om Kim Bo- kantsov, een werptrainer uit Moskou, naar Damascus te ha len," aldus Maury. Op de betonharde piste in Da mascus werkt Shouaa zich bij temperaturen van soms veertig graden in het zweet. Ooit werkte ze aan een lopende band in een fabriek, nu combineert ze werk met topsport. Ghada Shouaa, die enkel Arabisch spreekt, com municeert met haar trainer via een sehetsblok. Met tekenin getjes. Shouaa is een compleet atlete. 1.78 meter lang. 65 kg zwaar. De spanwijdte van haar armen is precies twee meter, hetgeen haar grote voordelen verschaft. Speels werkte Shouaa de zeven disciplines in Gotzis af. „Ze is nog verre van volmaakt." aldus Van Commence. „Ze is wel zelf bewust en psychisch heel sterk." De Nederlandse trainer laat zich niet verleiden tot krasse uitspra ken. „Ik zal haar zeker niet be tichten van doping. De progres sie is ook verklaarbaar door an dere dingen. Maar vreemd blijft het wel." Bernard Tapie: Uitspraken zijn slechte grap MARSEILLE (SID/AFP/RTR) - Jean- Pierre Papin heeft met zijn uitspraken dat Olympique Marseille voor de finale van de Europa Cup voor landskampioe nen in 1993 twee spelers van AC Milan zou hebben omgekocht voor flinke op schudding gezorgd. De direct betrokke nen reageerden met woede en ongeloof. „Ik vind het een slechte grap van hem", aldus Bernard Tapie, de voormalige voorzitter van de Franse club. Jean-Pierre Bernès. de toenmalige direc teur van Olympique. oordeelde harder: „Allemaal leugens". Volgens Bernès valt een wedstrijd van dit kaliber niet te beïn vloeden. „Een Europa-Cupfinale is niet te koop", zei de Fransman. „Papin mag zeg gen wat hij wil, maar het is niet waar." De Europese voetbalunie (UEFA) heeft Papin gesommeerd 31 augustus in het Zwitserse Nyon voor de strafcommissie te verschijnen. „Wij hebben kennis geno men van de uitspraken van Papin", aldus een mededeling van de UEFA. De speler wordt verzocht bewijzen voor zijn aantij gingen te leveren. Tapie, goed bevriend met de voetballer, wil de beschuldigingen uit de mond van Papin zelf horen. „Ik wil zulke dingen niet lezen. Hij moet namen en details bekend maken. Hij heeft de journalisten op de korrel genomen." Zijn voormalige ploeggenoot Didier Des- champs. nu uitkomend voor Juventus, twijfelt eveneens aan het waarheidsge halte van de uitspraken. Jean-Pierre praat te veel. Over zichzelf en over ande ren. Ik geloof niets van de beschuldigin gen. Volgens mij moet hij zijn persoonlij ke woede kwijt. Het is hem niet gelukt met Marseille de beker te winnen. Wij be wezen met de winst op Milan dat we het ook zonder hem konden rooien." Uli Hoeness, de manager van Papins club Bayern München, trekt de woorden van de spits niet bij voorbaat in twijfel. „Tapie heeft zo veel mensen omgekocht, dan ma ken twee spelers meer of minder ook niet meer uit." Papin nam gisteren, enigszins geschrok ken. zijn eerder geuitte woorden terug. Hij ontkende de bewuste uitspraken te hebben gedaan. „Ik heb slechts gezegd dat dergelijke geruchten in Marseille de ronde deden", aldus de oud-voetballer van Valenciennes. Club Brugge. Marseille en AC Milan. „De beschuldigingen zijn niet van mij afkomstig." Twee Italiaanse kranten citeerden Papin. Voor het Ita liaanse persbureau Ansa gaf de voetbal ler een andere versie. Volgens de Duitse international Rudi Voller, die in de finale de aanval van Mar seille leidde, getuigen de opmerkingen van Papin van enorme naïviteit. „Een voetballer met zijn staat van dienst had moeten weten dat beschuldigingen ten aanzien van een mogelijk omkoopschan daal uit zijn mond harder aankomen dan' van een anonieme voetballer. Jean-Pierre moet geruchten die worden verteld door de eerste beste pizzabakker uit Marseille niet zo serieus nemen." Papin, hier in het shirt van AC Milan in actie, moet volgens Rudi Voller de eerste beste pizzabakker uit Marseille niet se rieus nemen. foto AP Trainer Hans van der Pluijm vraagt bestuur om versterkingen van onze verslaggever VLISSINGEN - Excelsior be leeft tot op heden weinig vreug de aan het samenwerkingsver band met de stichting FC Zee land. Ook de derde oefenwed strijd, die de Rotterdamse club aan de Irislaan speelde, leverde een negatief resultaat op. Sub topper Vitesse, dat het vooral na rust kalmpjes aan deed, won met 0-5. Eerder in de voorberei ding verloor Excelsior in Vlis- singen al met 0-7 van Sporting Lissabon en met 0-1 van Dor drecht '90. Van Excelsior hoeft niemand dit seizoen wonderen te verwach ten. Trainer Hans van der Pluijm is de eerste om dat te er kennen. De van FC Den Bosch overgekomen oefenmeester stelt dan ook omonwonden vast dat hij met deze selectie in de eerste divisie geen potten kan breken. „Daarom zal ik met het bestuur gaan praten over ver sterkingen", zei hij gisteravond. De spelers die Van der Pluijm tot zijn beschikking heeft zijn jong, gretig en van goede wil. Da's mooi meegenomen, maar niet genoeg om de voetbalhemel te bestormen. „Je ziet dat goed te gen een ploeg als Vitesse", stelt Van der Pluijm vast. „Natuur lijk, zo'n ploeg is voor ons een maatje te groot. Neem nu zo'n spits als Roy Makaay. Die jon gen speelde verschrikkelijk goed en trok steeds twee mensen weg uit het centrum van onze verdediging. Daaruit blijkt dat we te weinig routine hebben, want op zo'n moment moeten die jonge knapen in het veld wor den gecoacht. Dat gebeurt niet. Het is duidelijk wat we nodig hebben: jongens met routine." Moeilijk van onze medewerker TERNEUZEN - Leram Wein- gard is een product uit de Israë lische tennisschool van Rob Si mon. De Israëliër, met een aan tal clubgenoten en Rob Simon voor aantal dagen in Neder land, liet gisteren in Terneuzen een sterke indruk achter op het Vliegende Hollandertoernooi van tennisclub Animo. Ilij gaf in zijn eerste partij van het en kel BI schema zijn tegenstan der Jan-Willem van de Scheur geen schijn van kans. Weingard won in twee sets: 6-2,6-1. Onno van Quekelberghe kwam in het enkelspel B2 een ronde verder ten koste van Mano Leenhouwers. Rob Simon be schikt met Kristal in deze cate- Woensdag 08.30-01.30 EURO: Verschillende lak ken van sport. 09.03-12.00 Did 2: Sport Extra: WK atletiek. 13.10-13.35 BBC 2: Goodrich All Ter rain Enduro: reportage vanuit Au stralië. 16.05-19.00 Did 2: Sport Extra: WK atletiek. 16.45-17.55 BRT 2: Sport Extra: WK atletiek. 17.00-18.15 Ned 3: Studio Sport: WK atletiek. 17.00-20.00 BBC 2: WK atletiek. 18.40-19.55 Ned 3: Studio Sport: WK atletiek. 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTL Sport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 19.40-20.30 BBC 2: Gower's Cricket Monthly: magazine. 20.00-21.25 BRT 2: Sport Extra WK atletiek. 21.30-22.00 BBC 1: WK atletiek. 21.35-22.05 BRT 2: Sport. 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 22.25-22.45 BRT 1: Sport. 23.20-00.00 BBC 1: Match of the Se venties: voetbalmagazine. 23.30-00.00 RTL 4: Sport. gorie eveneens over een sterke troef. Zijn pupil plaatste zich overtuigend met 6-0 en 6-1 cijfers tegen Reezigt - de vervanger van de geblesseerde Bart Gortmans- voor de tweede ronde. Timothy Poppe behield zijn vorm van de laatste weken de 23- jarige tennisser won al toernooi en in Sluiskil en Sas van Gent) door in het Cl schema Stanny Verstraeten kansloos (6-1,6-2) te laten. Fred Elliot behaalde even eens een overwinning in twee sets. 6-4.6-2. op Jurgen de Bak ker. Bij de vrouwen kwam Ria Sterrenberg ten nadele van Kel ly Visser een ronde verder in het enkel Cl. Uitslagen. Mannenenkel BI Leram Wemgard-Jan-Willem van de Scheur 6-2.6-1. Enkel B2: L. Kristal-D. Ree zigt 6-0,6-1: Onno van Quekelberghe- Mario Leenhouwers 6-4,6-1. Enkel Cl: Fred Elliot-Jurgen de Bakker 6- 4.6-2: Edward Bleijenberg-Louis Nij- sten 7-5.6-7.6-3: Marlijn de Bot-Peter van de Sloot 6-2.6-4. Timothy Poppe- Stanny Verstraeten 6-1.6-2. Enkel C2 Sjors de Lange-Anthony Trapman 6- 4.6-4. Enkel Dl Beny IJsebaert-Har- ry van Quekelberghe 6-3.7-6; J. Eps- kamp-H. van de Akker 6-2,0-6,6-0. En kel Dl 35: Thijs Geuze-Kees Louwer- se 6-0.6-2: Martien Sponselee-Ab de Zeeuw 6-3.4-6.6-2; Han Blokland-Her man Filippo 6-1,6-2. Enkel D2: Adrie Verschelhng-Nico van der Heijden 6- 1.6-4; Eric Hirdes-Jean-Pierre d'Hauw 7-6.6-1. Sven Vermeulen- Chris van der Laan 6-2,6-1; Maarten van Goethem-Art van der Staal 6-1,6- 2. Dubbel D2: Scheele/Visser-Harms 'Leeuw 6-0.6-0; Van Broekhoven/ Twisk-Everts/Van de Sande 3-6,6-3,6- 3; Louweret/Versclielling-Roelandt/ Zwart 6-2.6-1 Vrouwen: Enkel Cl Ria Sterrenberg- Kellv Visser 7-5,6-3 Enkel Dl: Jeanel de Moor-Els Dieleman 6-2,6-3 Dub bel Dl 35: Geuze/Louweret-Pauw/ Van Wijck 5-7,6-2,6-3. Gemengd dub bel B: Kok/Hartung-Maori/Simon 6- 4.1-G.6-4 Gemengd dubbel C: Eijke/ Kouwijzer-De Moor/De Bakker 3-6,6- 3,6-2. Gemengd dubbel Dl 35: Van Loo/Van Kerkvoort-Mol/Mol 7-6,6-3. Gert-Jan Louweret van de ten nisclub Animo schakelde giste ren op het in Clinge de als num mer twee geplaatste Davy de Waal bij de jongens tot en met 14 jaar in drie sets (3-6 6-3 6-3) uit. De Terneuzense tennisser voel de zich kennelijk toch niet ge lukkig op de tennisbanen van Game'78, want ook in het enkel schema tot en met 16 jaar werd de geplaatste speler van Animo uit liet toernooi gestoten. Kevin Bosman viel die eer te beurt. De speler van de organiserende vereniging zat in de tweede set echter op de wip, nadat hij de eerste set met 5-7 had verloren. De tiebreak in de tweede set bleek cruciaal. Tenslotte haalde Bosman het met 12-10. waarna hij vervolgens de aangeslagen De Waal met 6-0 cijfers in de be slissende set deklasseerde. Bram Cornelissen duldde geen tegenstand (twee keer 6-0) van de geplaatste Jordy de Schep per. Bij de jongens tot en met 12 jaar sloeg de in het Zeeuwse ten- niscircuit onbekende Christian Rovers uit Amersfoort genade loos toe tegen de geplaatste Ste ven Koster: twee keer 6-1. Uitslagen. Jongens t/m 16 jaar. en kelspel eerste ronde Vincent Koster- Jaap Breepoel 6-2,6-1; Kevin Bos- man-Davy de Waal 5-7,7-6 (12-10).6-0. Jongens t/m 14 jaar, enkelspel eerste ronde Laurens de Kort-Willem-Jan van Doeselaar 6-3.6-2; Wim Gorleer- Jelle Inghels 6-0.6-0: Martijn Maer- tens-Chrïstoph de Clippeleir 6-0.6-3; Bram Cornelissen-Jordy de Schep per 6-0.6-0: Koen Gorleer-Egbert Martinet 6-0.6-4; Gert-Jan Louweret- Davy de Waal 3-6,6-3,6-3. Jongens t/m 12 jaar. enkelspel tweede ronde: Krijn de Vries-Bart van Remortel 6- 0.6-0: Dimitri de Block-Stijn van Doezelaar 6-1.6-0; Steven van der Peijl-Robin Loopik 6-2.6-0: Jeroen Blom-Bart van de Sande 7-5.6-3; Christian Rovers-Steven Koster 6- 1.6-1Frank Yzerman-Davy de Kesel 6-1,7-5. Dubbel: Massoels/Massoels- Koster/Van der Pe.vl 6-3.6-2; Van Re- mortel/De Block-Van Caneyt/De Decker 6-4,6-3. Jongens t/m 10 jaar, enkelspel eerste ronde: Jeroen Blom-Davy de Kesel 5- 7.6-2,6-4; Björn Luijcks-Bart van de Sande 5-7.6-4.6-2. Meisjes t/m 14 jaar: Enkel Marianne Dhont-Sharon de Witte 6-0.6-1. Van der Pluijm heeft in zijn se lectie twee ervaren krachten, maar beiden (Mario Been en Ben Spork) zijn geblesseerd. Ook aanvalsleider Prince Polley heeft al een bewogen voetbal loopbaan achter de rug. maar hij kon ook gisteravond niet over tuigen. Bij een stand van 0-1 werd Polley door aanvoerder Ton van Bremen uitstekend ge lanceerd, maar zelfs een één te gen één-gevecht met Vitesse- doelman Raymond van der Gouw was aan hem niet besteed. Van der Pluijm weigerde de van Heerenveen overgenomen Gha- nees af te vallen. „Die jdngen krijgt nauwelijks bruikbare bal len. Dan is het moeilijk om in je spel te komen." Vitesse hoefde zich gisteren na een drie uur durende busreis nauwelijks in te spannen. Al na zes minuten leidden de Arnhem mers door een treffer van Jong- Oranjespits Roy Makaay, die door Gorter op maat was be diend. Na goed een half uur spe len zorgde Makaay ook voor 0-2. Hij tikte binnen na goed voorbe reidend werk van linkerspits La- ros. De mooiste treffer van de wed strijd kwam op naam van Edwin Gorter. De centrale middenvel der, die Vitesse deze zomer van FC Utrecht overnam, poeierde acht minuten voor rust raak uit een vrije trap vanaf zo'n twintig meter. Voorafgaand aan die fraaie uitvoering had Vlissinger Renato Dijkstra geel gekregen van arbiter Buitins. Dijkstra was een verbaal gevecht aange gaan met de spelleider, die even daarvoor had verzuimd Excel sior een vrije trap toe te kennen, omdat Vitesse-doelman Van der John Schuurhuizen van Excelsior (voorgrond) troeft Leo Koswal af. Wellicht dat Ghada Shouaa zelf een tipje van de sluier kan lich ten. Ze gaat immers voor goud. De verrassing van de atletieks- cene wil een symbool zijn voor jongeren. Tot nog toe zijn in de internationale topatletiek slechts drie atletes uit de Arabi sche wereld vertegenwoordigd. Hassiba Boulmerka, Derarta Tulu en Tigist Moreda. Ghada Shouaa is het nieuwe gezicht. Maar man of vrouw. Dat is nog steeds de brandende vraag. Zeeuwse bridgers naar WK VLISSINGEN -'De Zeeuwse bridgers Vincent Ramondt m Schoondijke. Bart Groosman uit Sluis en Bart Leenhouts ui Oostburg zijn uitgenodigd voor de wereldkampioenschappq voor paren, voor spelers tot 25 jaar. Het toernooi wordt van tot en met 13 augustus in Gent (België) gehouden. Ramona vormt een koppel met Friso Zwerver uit Leiden. Groosmai Leenhouts is een puur Zéeuws duo. Aan het evenement neme in totaal 206 paren deel, 131 uit Europa en 75 uit de rest vanö wereld. Jalabert blijft bij ONCE MAZAMET (AFP) - Laurent Jalabert verlengt zijn contrajp met de Spaanse wielerploeg ONCE met vier jaar. De Fransma maakte zijn beslissing gisteren bekend. Na de Classica San St bastian, die zaterdag wordt gereden, zet de winnaar van groene (punten)trui in de Tour zijn handtekening onder nieuwe, lucratieve verbintenis. Eric Cantona mag niet weg MANCHESTER (RTR) - Het bestuur van Manchester Unite heeft het verzoek van Eric Cantona zijn contract te ontbinde: afgewezen. De Franse vedette vroeg voorzitter Martin Ec wards om een transfer naar een club op het vasteland. Volger de aanvaller, die tot oktober is geschorst vanwege een karat* trap waarmee hij een supporter van Crystal Palace velde, ise geen plaats meer voor hem op de Engelse velden. Onlan? maakte de Engelse voetbalbond FA bekend een onderzoek; te stellen naar het meespelen van Cantona tijdens een vrien: schappelijk duel met Rochdale. ..Eric was zeer aangeslage: door dat nieuws", zei Ken Ramsden van Manchester Unite; n„ De Engelse voetbalbond maakte nadien bekend het onderzot a te staken. Supportersclub motorcrossers KLOOSTERZANDE - Vrijdagavond wordt in 't Molenhof. neJ Kloosterzande een benefietavond gehouden voor de moto: Da' crossers Davy van Hoepen en Robbie Bitterijst. Beide crosse; komen uit voor de Belgische bond MCB/BLB, waar Van Ho?e" pen nog kans heeft om kampioen te worden bij de 250cc B. B: terijst staat als tiende genoteerd bij de beloften 125cc. Tevet is de avond bedoeld om te komen tot de oprichting van et oa supportersclub voor beide rijders. De avond begint om 20.6 Gouw een terugspeelbal met zijn handen had beroerd. Een foute pass van de overigens tegenvallende Dijkstra leidde nog voor rust 0-4 in. Jerry Si mons benutte de rebound, nadat een schot van Gorter was ge keerd door een Rotterdamse verdediger. Paal De tweede helft was een formali teit. Vitesse dat - opnieuw door een vrije trap van Gorter - al in de 52e minuut op 0-5 was geko men, liet de teugels vieren. Daar door kreeg Excelsior 'enkele kansjes. Het dichtst bij een tref fer was Marinus Dijkhuizen, die de paal trof. Daardoor zal Excel- cior zeker tot 30 augustus moe ten wachten op een treffer aan de Irislaan in het bekertreffen met het Bredase Baronie. Excelsior-Vitesse 0-5 (0-4). 6. Roy Makaay 0-1, 31. Roy Makaay 0-2, 37. Edwin Gorter 0-3,37. Jerry Simons 0- 4. 52. Edwin Gorter 0-5. Scheidsrech ter G.B.C. Buitins. Aantal toeschou wers: 400. Gele kaart: Renato Dijk stra (Excelsior). van onze medewerker IJZENDIJKE - Fonny van Dam me, tweede geplaatst in de Dl- reeks van het Mauritshof Open, verslikte zich in de tweede ron de in Jaco Rijsewijk uit Amers foort. Rijsewijk was duidelijk een maatje te groot voor de Axe laar en won met 6-1, 6-4. In dezelfde Dl-reeks lieten Wes ley Claerhoudt en Dylan Black- man, respectievelijk eerste en vierde geplaatst zich niet verras sen. Claerhout had het niet ge makkelijk tegen Piet Klaaysen, maar haalde in drie sets de kwartfinale en hoewel Black- man het in twee sets wist te kla ren had hij ook een tiebreak no dig om in de tweede set langs Maurits van Daele te komen (6-2, 7-6). Bij de dames zorgde Irene Ver- vaet voor de grootste verrassing- door Lucia Vosters te verslaan. Het reekshofd in de D2-serie was kansloos tegen Vervaet en ging met 6-1, 6-1 onderuit. Uitslagen. HED1 - 2e ronde: Wesley Claerhoudt-Piet Klaaysen 6-2, 6-7, 6- 3, Dylan Blackman-Maurits van Daele 6-2, 7-6. Paul Vermue-Tristan Hartung 6-0,6-2, Jaco Rijsewijk-Fon- ny van Damme 6-1, 6-4. HED2 - le ronde: Norbert Roetenberg-Herman de Baare 6-0, 6-1, Harry de Jonge- Marc Brevet 6-3. 6-4, Johnny de Waele-Bram de Kraker 5-7, 6-2, 6-1, Guy Demasieres-Thomas de Co- ninck 7-6, 6-4; 2e ronde: Patrick de Waegenaere-Mark Buitendijk 4-6, 6- 3,6-3, Rudi Smet-Dwight van Hulle 7- 6, 7-5, Guy Demasieres-Johnny de Waele 6-4. w.o. HED35 - le ronde Reggie Corijn-Johnny de Waele 3-6.6- 3,6-2. Sjaak Flikweert-Cor Lagendijk w.o.; 2e ronde: Fonny van Damme- Guy Demasieres 6-0, 6-3, Wil Verher- brugge-Adrie Smallegange 6-0, 6-0, Edgar Brenner-Johnny de Wever 6-3, 6-2. DED2 - 2e ronde: Irene Vervaet-Han- nie Flikweert 6-2, 7-5; kwartfinale: Irene Vervaet-Lucia Vosters 6-1, 6-1. DED35 - le ronde: Saskia IJzerman- Lucia Vosters 6-1, 6-2, Jacqueline!* |onj lissen-Irene Vervaet 6-3, 6-3, Mar ra] Roos van Hulle-Marian van Ou loop 6-4. 6-3 HDD1 - 2e ronde: De Vriendt/Malö» gem-Van de Bulck/Scherbeijn 7-6, 'eer 7. 6-1. HDD2 - le ronde: Wieme/K' ml wit-Klaver/Rongen 7-5, 4-6, 6-0, Sn iet. /Smit-Den Hollander/Vastenhout 5, 6-4. HDD35 - le ronde: Paridae )e Steyaert-Van Hanegem/Schelinscl ran 6-4, 7-5, Van Opdurp/Picavet-Van Voorde/Verherbrugge 4-6, 6-4, Freyser/Taberina-Sys/Lietaer 6-1, GDD2 - le ronde: Smeekens/Snï kens-Van Noord/Van Noord 3-6,6-2, 2. GDD35 - le ronde: Carels/Carê rja\ Een «chi nies Uitslagen. HC1 - le ronde: Van F OSI ke/Saman-Maas/De Pooter w.o,! 'a'' Boy/Van Cauteren-CrombeenAVt n R ters 6-4, 6-2. HC2 - 2e ronde: De Be: schf Van Poucke-Bolsens/d'Hooghe 64 (oh: 3, Cobben/Nouwen-Antheunistö; tn tus 7-5, 3-6, 6-2, Strooband/Van: L, WalleBurm/Morcus 6-4, 6-2. HD1- ronde: Verbunt/Vlassenrood-TlE - Thans 6-2, 6-3, Dreesman/Kool-M 1 thijs/Van Mossevelde 64, 1-6. 'e Stuer/De Wever-Bolssens/d'Hooj Kro 6-2, 6-3; 2e ronde: Baart/Van Kup; veld-Agterhuis/Maas 6-0, 6-2. HD2 le ronde: Franse/Verwer-BrandtS ke 6-4. 6-7. 7-6. DDI - 2e ronde: De Kleine/Van) natten-Deruyck/Van Goethem6-i 5. DD2/E - le ronde: Blomms Crombeen-De Blok/Hamelink 6( 5, 2e ronde: Broeckaert/Moortham De Schepper/De Schepper 5-7,64 1. GC - 2e ronde- Coenen/Martens-! Meireleire/Van Puymbroeck 60. GDI - 2e ronde: Van Waes/Lamrne Spork/De Kleine 6-4. 6-3. Van deïï le/Bouman-Roman/De Bock 6-2. i Ingels/Paridaen 6-4, 6-3. Vlastoernooi Het duo Crombeen/Wouters, lebei uitkomend voor Game '5 liggen sneller uit het Vlastoilei; nooi dan voorzien. Het Cling koppel was, als tweede geplaal in de Cl-reeks, de favoriet inh duel tegen de Hulster Ambaci i/ Game '78-combinatie De BclxJ Van Cauteren. DesondanksL. ren ze kansloos en verloren mei vl 4, 6-2. foto Ruben Oreel TERNEUZEN - In een van de vele oefenwedstrijden, die gis teravond werden gespeeld, ver raste Zaamslag tegen zondag vierdeklasser Axel met een 3-1- overwinning. VCK haalde met 8- 0 uit tegen Schoondijke, terwijl Clinge Terhole met 6-0 kansloos het. Axel-Zaamslag 1-3: Axel was meer in balbezit, maar was niet bij machte om het over wicht in doelpunten om te zet ten. Na een half urn' spelen werd het zelfs 0-1 door een treffer van jerry van Toor en na de hervat ting werd het allemaal nog erger toen Jacco Lucasse en Ronald Dekker de stand binnen een tijdsbestek van één minuut, naar 0-3 tilden. Joep Frusch bepaalde de eindstand tenslotte op 1-3. Clinge - Terhole 6-0: Een overtuigende overwinning van Clinge. dat vooral in de eer ste helft goed op dreef was. Na de hervatting was de wedstrijd van "een minder niveau, maar toen stond de zege voor de thuisclub al vast. Voor Clinge (dat na 45 minuten spelen met 4-0 leidde) scoorden Ivan van de Vijver, Marco van de Bilt. Eef Coenen (tweemaal), Peter Drumont en Jan de Visser. Oostburg - Sluis 0-1: Oostburg had in de eerste helft een voortdurend overwicht, maar slaagde er ondanks een vijftal opgelegde kansen maar niet in om tot scoren te komen. Tegen de verhouding in werd het na een half uur spelen dan ook 0- 1 door een doelpunt van Abby van Laere. In de tweede helft was de wedstrijd wat meer; lijkopgaand, maar ook kreeg Oostburg genoeg mc< lijkheden. Het bleef niettemi: 1. Schoondijke - VCK 0-8: VCK was niet één. maar gens Schoondijke-trainer R bie de Muijnck- 'wel twee ofc stapjes feller' dan de thuisct die een onvoorziene 8-0 nee laag leed. Tot aan de rust met 2-0 inging) kon Schoon^ de tegenstander nog redelijk': benen, daarna liep de scores op. De doelpunten van VCK? den gescoord door Eric G: bertz (tweemaal). Karei Waard. Paul Eversdijk. Mtè Meulmeester, Ruben Galok. mon de Pagter en Matthijsk der. Ria - Bassevelde 1-0: Bassevelde was in technisch! zicht de meerdere van Ria.1 zich op basis van een voorfe dige inzet echter vrij gemat' lijk staande kon houden doelpunten bleken hoe dam' duur. Eerst halverwege de de helft opende Arjen de Mei score voor de thuisclub, daarmee een kleine overwinn behaalde: 1-0. Axel 2 - Graauw 1-5: Graauw was vanzelfsprekf beter dan het tweede elftal Axel. dat in feite alleen na rust tegenstand van enige 1* kenis kon bieden. De rustsU was 0-3, de eindstand 1-5, V] Graauw scoorden Eric Ma Edsward Kips, Francesco mans, Marcel Vaal en Willi van Passel, voor Axel trof Wielan doel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 26