Fietsmeerdaagse van start Schoonmaakactie in Goese Polder n- Een daq zonder krant is rook zonder vuur. «2^^ Studenten volgen cursus taal en cultuur in Hulst Restauratie Sint Martinus duldt geen verder uitstel Schelphoek klaagt over legen van afvalcontainers zeeland Gs zien geen bezwaar in bouw van woning St Anna ter Muiden J?" L Wijkbeheer doet dringende oproep aan bewoners en schoolkinderen A Goedemorgen KANS VOOR EEN KIN iWord nu donateur unicef Daar doe je toch aan mee Kinderwagens OP OP RUIMING b Thuis in heti groen WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1995 van onze verslaggeefster GOES - Het wijkbeheer in De Goese Polder heeft voor begin september een actie op touw ge zet om het stadsdeel te bevrij den van zwerfvuil en onkruid. Schoolkinderen gaan met prik kers de straat op. bewoners van het asielzoekerscentrum helpen mee de waterpartijen schoon te maken en mensen uit de wijk is gevraagd het onkruid van hun stoep weg te halen. Vorige week zijn deelnameformulieren ver spreid die een dezer dagen wor den opgehaald. 'De Goese Polder gaat voor schoon', zo heet de actie. De gro- Zwemmarathon - Zwem vereniging De Stelleduikers uit Heinkenszand houdt van vrij dag 25 op zaterdag 26 augustus een nachtelijke zwemmarathon in zwembad Stelleplas. De wed strijd begint om 20 uur 's avonds en duurt tot 8 uur 's morgens. Een ploeg bestaat uit 6 personen en 2 reserves die elkaar elk half uur aflossen. Het gaat erom per team een zo groot mogelijke af stand af te leggen. Om 24 uur gaan de ploegen verkleed te wa ter. te opknapbeurt is mogelijk dankzij een extra bijdrage van 50.000 gulden die de gemeente Goes voortaan jaarlijks beschik baar stelt voor groenonderhoud in de wijk. Overigens heeft het wijkbeheer, de stichting De Goe se Polder in oprichting, niet het volledige budget hoeven opma ken. Diverse bedrijven sponso ren de actie. Verder werken zo'n twintig verschillende instanties mee aan het project. Het is de be doeling volgend jaar opnieuw een vergelijkbare actie op te zet ten. Uniek Voorzitter W. Rockx van het wijkbeheer noemt de actie in na volging van de Rotterdamse Op- zoomerdag uniek voor Zeeland. Dat ook het gemeentebestuur het belang van de actie inziet, blijkt volgens Rockx uit het feit dat alle vier de Goese wethou ders de hele dag zullen meehel pen met de schoonmaakbeurt. Het zijn verder vooral de leerlin gen van de drie basisscholen in De Goese Polder die op 4 sep tember de handen uit de mou wen zullen steken. Gewapend met kinderformaat tuinhand- schoenen, afvalprikkers en rol containers trekken ze de wijk van onze verslaggever HULST - Zestig buitenlandse studenten brengen morgen, donderdag, een cultureel be zoek aan Hulst. Het internatio nale gezelschap volgt de zomer cursus Nederlandse taal en cul tuur. Ter gelegenheid van het bezoek begint om 17 uur in het stadskantoor een lezing over de 'eenheid en verscheidenheid van Nederland en België'. De gelegenheidsstudenten ko men voor het zesde achtereen volgende jaar naai- Hulst op uit nodiging van de plaatselijke af deling van de Orde van den Prin- cen. De Orde heeft als doel het bewaken en behartigen van de wederzijdse Nederlandse en Vlaamse (culturele) belangen. van onze verslaggever WOLPHAARTSDIJK - De ge meente Goes heeft verschillen de klachten gekregen over de af valverwijdering op bungalow park Schelphoek in Wol- phaartsdijk. De gemeente leegt wekelijks de containers, maar dat zou volgens de klagers te weinig zijn. Regelmatig puilen de bakken uit. Volgens wethou der mr S. J. Heijning van milieu worden de Schelphoek-bewo- ners niet te kort gedaan. Boven dien is met de vereniging van huiseigenaren afgesproken dat de huisvuilverwijdering in sep tember op een ledenvergade ring ter tafel komt. „Dan zullen we zien of er oplossingen moge lijk zijn." De vereniging van huiseigena ren regelde het ophalen van het huisvuil vroeger altijd zelf. Ze had een contract met een parti culier milieubedrijf dat de con tainers twee keer per week leeg de. Sinds de introductie van het gescheiden inzamelen voert de gemeente die taak uit, maar worden de containers slechts één per week leeggekieperd. Dat is, zegt Heijning, de normale fre quentie. „Zo doen we dat in de hele gemeente, dus ook in de Schelphoek. Gelijke monniken. van onze verslaggever SINT ANNA TER MUIDEN - De familie Jacobse-Van Beek mag van gedeputeerde staten een woning aan de Nederherenweg in Sint Anna ter Muiden laten bouwen. Gs vinden het geen be zwaar dat de bouw van de wo ning niet in het streekplan past, omdat aard en omvang van de woning geen afbreuk doen aan de kwaliteit van het beschermd dorpsgezicht van Sint Anna ter Muiden. De provinciale subcommissie voor de gemeentelijke bestem mingsplannen en de inspecteur ruimtelijke ordening hadden geadviseerd de verklaring van geen bezwaar niet te honoren, omdat de bouw van de woning niet past binnen het streekplan. door. Ze zullen hun woonomge ving van zwerfvuil ontdoen en halen onkruid weg op plaatsen waar de gemeentelijke borstel wagen niet kan komen. Overi gens wordt in ruil voor de mede werking een bedrag van 10.000 gulden over de scholen verdeeld. Verder kunnen bewoners van De Goese Polder die vinden dat een waterpartij bij hen in de beurt een grote schoonmaak nodig heeft, de hulp van asielzoekers inroepen. Voorwaarde is dat de klus gezamenlijk wordt aange pakt. „Om integratie te bevorde ren", zegt penningmeester J. A. Vrancken van het wijkbeheer. Ook op een andere manier wordt de medewerking van de bewo ners gevraagd. Het wijkbeheer zou graag zien dat zoveel moge lijk mensen zelf hun stoepje voor en achter onkruidvrij maken. Deze week halen de vrijwilligers van het wijkbeheer de deelna mekaartjes op. Sommige men sen weigeren mee te doen. 'Ik be taal toch belasting? De gemeen te moet de wijk maar schoon houden' is een veelgehoord ar gument. In de drie straten waar tot nu toe deelnamekaartjes zijn opgehaald was de reactie echter overwegend positief. De zomercursisten worden om streeks 15 uur ontvangen op het 's Gravenhofplein, vanwaar ze onder leiding van gidsen ver trekken voor een rondleiding door het centrum van de Middel eeuwse vestingstad. Twee uur later volgt het officiële program ma in het gemeentehuis. De cursus beoogt de deelnemers in korte tijd een zo volledig mo gelijk beeld te geven van de Ne derlandse taal en cultuur in Vlaanderen en van verschillen en gelijkenissen aan beide zijden van de rijksgrens. Naast taalles sen en onderwijs over het dage lijks leven in deze contreien wor den ook film- en toneelvoorstel lingen bezocht, officiële bezoe ken afgelegd en excursies door oude steden gehouden. Enkele deelnemers bij de start van de fietsmeerdagse in Sint-Maartensdijk nemen nog even de route door. foto Dirkjan Gjeltema SINT-MAARTENSDIJK - Zo'n vijftig fietsers verschenen dins dag aan de start van de Smalstadstletsmeerdaagse. „Een be hoorlijk aantal voor zo'n klein dorp", vond Annemiek Sloot weg, één van de organisatoren. De opkomst werd met enige spanning afgewacht. De meerdaagse is nog een betrekkelijk nieuw jaarlijks festijn en vorig jaar bijvoorbeeld viel de op komst tegen. Het ging gisteren om de derde editie. Het had eigenlijk de vierde moeten zijn, maar de eerste ging niet door wegens slecht weer. De start lag dinsdag, evenals vandaag (woensdag) en morgen, bij recreatiecentrum Haestinge aan de Sportlaan in Sint-Maartens dijk. De deelnemers kunnen kiezen uit routes van één of twee uur, die voeren door de polders van het eiland. De vertrektijden liggen steeds tussen 18.00 uur en 19.00 uur. gelijke kappen. Punt is dat we het afval overal nog niet geschei den inzamelen. Dat willen we wel, maar voorlopig is het bun galowpark nog aangewezen op de grote stalen containers." Stortgedrag Volgens de wethouder zijn bewo ners zelf debet aan de overvolle bakken. „Als iemand er groenaf val ingooit of zolderopruiming houdt en die troep in de bakken smijt, zijn ze natuurlijk snel vol. Dat soort afval is grof vuil en daarvoor hebben we een aparte ophaaldienst. Een kwestie van bellen naar de reinigingsdienst, maar dat gebeurt niet." Heijning vindt het de verantwoordelijk heid van de vereniging om hun leden op het 'stortgedrag' te wij zen. Voorlopig is de gemeente niet. van plan de huisvuilverwijde ring op het bungalowpark an ders te organiseren. „Dat zou vreemd zijn. want we hebben met het bestuur de afspraak ge maakt dat het probleem in sep tember op de ledenvergadering wordt besproken. Daar zijn dan ook twee milieuambtenaren bij aanwezig. Voor het bestuur hoeft er tot die tijd niets te ver anderen en voor ons dus even min." Het gemeenschapshuis Sint Martinus ïnKloosterzande raakt steeds verder in verval, foto Charles Strijd Gs hebben dat advies echter niet opgevolgd en stellen dat de nieuw te bouwen woning in over eenstemming is met de overige bebouwing van Sint Anna ter Muiden. Verder vinden gs dat de bouw van de woning geen beper kingen oplevert voor de agrari sche activiteiten in het gebied. Daarnaast geven de gedeputeer den aan dat Sint Anna ter Mui den niet zomaar kan worden om schreven als een willekeurige lo catie in het buitengebied, omdat de kern is aangewezen als be schermd dorpsgebied. Gs jui chen het daarom toe dat de ge meente Sluis-Aardenburg heeft toegezegd te willen meewerken aan een pilot-study naar de bouw van woningen in buurt schappen en andere locaties in het buitengebied. van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Het stichtingsbestuur van gemeen schapshuis Sint Martinus in Kloosterzande heeft genoeg van het geweifel van de gemeente raad. In een brief, die dinsdag is verzonden aan de raadsfracties en burgemeester en wethou ders, dringt de organisatie aan op een spoedig besluit over het al dan niet realiseren van een evenementenhal. Door het almaar uitstellen van een beslissing raakt het gemeen schapshuis steeds verder in ver val. Sint Martinus werd ruim tien jaar geleden voor de laatste keer opgeknapt. Dat gebeurde bovendien met grove kwast, om dat de verwezenlijking van de (toen nog) sporthal destijds op korte termijn in het vooruitzicht was gesteld. Stichtingssecreta ris R. van Waterschoot gelooft niet meer in de bouw van een multifunctioneel centrum, zoals de huidige benaming van het plan luidt. En dus heeft het wei nig zin het gemeenschapshuis langer aan het lijntje te houden, vindt hij. „Er moet nu een beslissing wor den genomen. Het is het één of het ander. Voor een evenemen tenhal zijn weinig gebruikers meer over. De bejaarden en kleu ters hebben inmiddels een eigen onderkomen en ook de scouting is een clubhuis beloofd. Vandaar dat wij zeggen: maak van het ge meenschapshuis en de oude gymzaal (De Hinde i weer iets moois voor de 1.2 miljoen gulden die inmiddels bijeen zijn ge spaard voor de hal. Dan is ieder een tevreden", aldus Van Water schoot in een toelichting op de brandbrief. Slechte staat De bouwtechnische situatie van Sint Martinus holt achteruit. De kozijnen zijn verrot en aanpak van het overig schilderwerk is zeker ook geen overbodige luxe. Volgens inschatting van de se cretaris moet inmiddels de gehe le voorgevel worden gerestau reerd. Met oog op de staat van onderhoud van het gebouw is een snelle definitieve beslissing vereist, stelt de stichting in de brief aan het gemeentebestuur. „Zodat ook wij als bestuur ein delijk weten waai- we aan toe zijn", aldus Van Waterschoot. „Bij de begrotingsbehandeling heeft het college beloofd dat in 1995 de kogel door de kerk zou zijn. We leven inmiddels in au gustus en het projectiel is nog niet eens afgeschoten." Het steeds maar opschorten van een besluit in de langslepende kwestie, is volgens Van Water schoot ook vervelend ten op zichte van de huidige gebruikers van Sint Martinus. Door de im mer dreigende sluiting van het gemeenschapshuis kan de stich ting niet anders dan de cursus groepen en tafeltennisclub tel kens hooguit een jaarcontract aanbieden. In oktober 1993 trok het stich tingsbestuur ook al bij b en w aan de bel over de erbarmelijke onderhoudsstaat van het ge bouw. Dat had geen actie tot ge volg. Van het college was dins dag niemand bereikbaar voor commentaar op de jongste noodkreet van Sint Martinus. Bromfietser door auto aangereden POORTVLIET - Een 41-jarige bromfietser uit België is dins dagmiddag gewond geraakt toen hij in Poortvliet werd aan gereden door een 26-jarige auto mobilist uit Breda. De Belg is voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis. De Belg stond met zijn bromfiets langs de kant van de Schoon- dorpseweg toen hij van achteren werd aangereden door de auto mobilist. YERSEKE Vredelust - Zorgcentrum Vredelust in Yerseke houdt in het kader van zijn 25-jarig jubi leum zaterdag 26 augustus een activiteitendag voor oud en jong. Vanaf 10.00 uur zijn in en om Vredelust onder meer een rommelmarkt, boeken- en pla- tenmarkt te vinden. Daarnaast zijn er verschillende Vlaamse en oud-Hollandse spelen en draait het rad van avontuur, 's Mor gens treedt het ouderenkoor Vredelust op en aan het einde van de dag, om 16.00 uur. treedt de Yersekse muziekvereniging Mozart op. A A A Rubriek voor gelukwens ter gelegenheid van geboorte, verloving, huwelijk, jubileum, examen, enz. Ook voor mededelingen over huisdieren. Alleen voor particulieren. De teksten dienen 1 dag voor plaatsing, uiterlijk 09.00 uur.voor de krant van maandag, vrijdag vóór 12.00 uur, in het bezit te zijn van advertentie-afdeling Vlissingen. Tarieven: prijs per regel 2,90 over 1 kolom. Eén regel met grote letter verplicht 5,25. Toeslag voor foto of tekening, maximaal 40 mm hoog. over 1 kolom 31.00, over 2 kolom 45,00 Je kent mij niet? Mijn naam is PIET(ER)! Ik lust graag bier, en heb veel plezier. Je weet mijn naam is Piet. vergeet mij vandaag niet BRASIL wenst alle volleyvrienden veel trainplezier. Tot volgend jaar. 'S-H.H. KINDEREN Opgelet! Blijf allemaal binnen want Edwin gaat aan z'n 1e rij les beginnen. A. M. B. W. BERT iw JONGENSFIETS Kyoso Thriller, ma. 8 aug. tussen 12.30-12.45 uur uit voortuiin a./d. H. Vroomln. 25 te Vliss. weg genomen. Graag terug te bezorgen. Tel. 01184- 64096. Vandaag 35 jaar timmer man. Gefeliciteerd! de Bouwvakkers Hoera OPA MICHA 60 jaar. Laila, Aniek en Evi VALKPARKIET ontsnapt, indien gevon den graag bellen naar 01184-30699 of 01184- 71487. VERMIST sinds 5/8 grote rode ge- castr. kater Pukkie 8 jr. omg. Heinkenszand. Tel. 01106-3593 of 01106- 1290. VERMIST omg. vermoedelijk gem. Reimersw. en Kapelle; r.c. modelvliegtuig, rood/wit. Opschrift: Char- ter/Coba 1. Tegen bel. te rug te bez. Tel. 01131- 1559. LIEVE (O)PA uit duizenden, een hele fijne avond. Je kroost Bel 06-300121 (40ct per minuut) KANS VOOR EEN KIN» Mutsarts Lugano kompleet 995,- nu 500,- Mutsarts Geneve kompleet 895,- nu 450,- Bebe Comfort Limousine kompleet 1245,-nu 895,- Bebe Comfort Turbo 02 kompleet 1136,-nu 695,- Tevens nog enkele Maxi Cosi's voor OP OP prijzen Vrijdag koopavond Dinsdagmiddag gesloten JOOSSE Torenstraat 11-13 4365 AD Meliskerke Tel. 01186-2169/1345 -*■ 10.95 voor ^Cupressus. Conifeerachtige kamerplant. Staat graag in het lichtyi o 5 x" Hoogte 60 cm. Exclusief pot f. ©Yucca. Een klassieker onder de kamerplanten, met lichte randen langs de bladeren ge Hoogte 55/60 cm. Exclusief pot I I a Wilgje op stam De Salix Nishiki is een sierlijk wilgje op stam, met kleine bonte blaadjes. Hoogte 60 cm. Exclusief pot q gg Vuurkorf Warm aanbevolen! Gezellig en aangenaam tijdens mooie zomeravonden. BEVELAND, GOES, NIEUWE RIJKSWEG 2B, 01100-15395

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 20