Ghada Shouaa komt uit het niets Vitesse wijst Excelsior op tekortkomingen Jean-Pierre Papin zwakt verhaal over omkoping af Kloetinge komt thuis niet langs RCS: 2-2 Cubaans protest tegen ongeldigheid record Onverwacht verlies Verschuure en Lau Syrische zevenkampster weigerde twee jaar geleden seksetest sport in de regio sport op tv van onze verslaggever Frans Dreissen GÖTEBORG - In landen waar de vrouwen sprinten en sprin gen met een zwarte sluier voor het gezicht gedijen amper sportrevolutïes. De Algerijnse Hassiba Boulmerka prikkelt al jaren de extremistische mos limfundamentalisten (GIA). Ze wil laten zien dat vrouwen niet achter een sluier hoeven te le ven. De provocaties van de eer ste Afrikaanse wereldkam pioene leidden zeer recentelijk tot dreigementen met de dood door de GIA, die een totaal ver bod wil op vrouwensport. Boul merka dook, net als tijdens de Spelen van Barcelona, onder. De Syrische Ghada Shouaa heeft nog geen aanslagen te vre zen. Al zou dat spoedig kunnen veranderen, als zij met een ze venkamp-medaille op de barri caden klimt. Ghada Shouaa (21) vormt van daag en morgen de grootste be dreiging voor zevenkamp-goud zoekster Heike Drechsler. De nieuwe ster rees snel aan het fir mament. De fabrieksarbeidster uit Damascus dook op uit het niets. Ze bestormde in een mum van tijd de wereldtop en nestel de zich dit jaar aan de top van de ranglijst met 6725 pimten. Hét- lijkt. op een sprookje uit 1001 nacht. Marc. Maury. de organisator van het meerkampspektakel in Ta- lance, heeft, evenwel zijn beden kingen. Hij herinnert zich dat de Syrische bond twee jaar geleden weigerde om Ghada Shouaa een seksetest te laten ondergaan. Een verplichting voor deelname aan de Middellandse Zee Spe len. „De Syrische federatie vond dat uit culturele en religieuze overtuiging niet geoorloofd. Ik zou wel eens willen weten of Shouaa überhaupt wel ooit aan een seksetest is onderworpen die haar vrouwelijkheid be wijst." Jongensachtig Man of vrouw? Maury heeft ern stige twijfels. „Het jongensachti ge uiterlijk, de opzienbarende progressie, de ongehoorde kracht. Hier klopt iets niet." Spitwerk in de archieven van de IAAF leverde niets op. „De ver plichte seksetest is een aantal jaren geleden afgeschaft," liet een woordvoerster van interna tionale federatie weten. Ghada Shouaa, een sport(st)er omgeven door een waas van oos terse mystiek. In het meerkamp walhalla van Gotzis zorgde ze in mei voor even fantastische als curieuze hoogtepunten. Twee dagen louter topprestaties. Zes persoonlijke records. Behalve op de 800 meter. „En ze heeft zich echt lopen inhouden," meent de Nederlandse meer kamptrainer Charles van Com mence. De start van de 200 me ter had ze zelfs bijna verslapen. Zonder warming-up. koud, kroop ze in de startblokken en perste er desondanks een nieuwe persoonlijke toptijd uit. Mogelijk dat alle speculaties en twijfels de komende twee dagen kunnen worden weggenomen als Shouaa de arena betreedt. Het is een topper, zonder meer. „Shouaa heeft geluk dat ze christen is. omdat vrouwensport door de moslims niet wordt geto lereerd. Bovendien heeft ze ge luk dat de Syrische bond een half jaar geleden het aanbod van de IAAF accepteerde voor sport ontwikkelingshulp. Daardoor werd het mogelijk om Kim Bo- kantsov. een werptrainer uit Moskou, naai' Damascus te ha len." aldus Maury. Op de betonharde piste in Da mascus werkt Shouaa zich bij temperaturen van soms veertig graden in het zweet. Ooit werkte ze aan een lopende band in een fabriek, nu combineert ze werk met topsport. Ghada Shouaa. die enkel Arabisch spreekt, com municeert met haar trainer via een schetsblok. Met tekenin getjes. Shouaa is een compleet atlete. 1.78 meter lang, 65 kg zwaar. De spanwijdte van haar armen is precies twee meter, hetgeen haar grote voordelen verschaft. Speels werkte Shouaa de zeven disciplines in Gotzis af. „Ze is nog verre van volmaakt." aldus Van Commenee. „Ze is wel zelf bewust en psychisch heel sterk." De Nederlandse trainer laat zich niet verleiden tot krasse uitspra ken. „Ik zal haai' zeker niet be tichten van doping. De progres sie is ook verklaarbaar door an dere dingen. Maar vreemd blijft het wel." Wellicht dat Ghada Shouaa zelf een tipje van de sluier kan lich ten. Ze gaat immers voor goud. De verrassing van de atletieks- cene wil een symbool zijn voor jongeren. Tot nog toe zijn in de internationale topatletiek slechts drie atletes uit de Arabi sche wereld vertegenwoordigd. Hassiba Boulmerka. Derarta Tulu en Tigist Moreda. Ghada Shouaa is het nieuwe gezicht. Maar man of vrouw. Dat is nog steeds de brandende vraag. Bernard Tapie: Uitspraken zijn slechte grap MARSEILLE SID/AFP/RTR) - Jean- Pierre Papin heeft met zijn uitspraken dat Olympique Marseille voor de finale van de Europa Cup voor landskampioe nen in 1993 twee spelers van AC Milan zou hebben omgekocht voor flinke op schudding gezorgd. De direct betrokke nen reageerden met woede en ongeloof. „Ik vind het een slechte grap van hem", aldus Bernard Tapie, de voormalige voorzitter van de Franse club. Jean-Pierre Bernès, de toenmalige direc teur van Olympique, oordeelde harder: „Allemaal leugens". Volgens Bernès valt een wedstrijd van dit kaliber niet te beïn vloeden. „Een Europa-Cupfmale is niet te koop", zei de Fransman. „Papin mag zeg gen wat hij wil, maar het is niet waar." De Europese voetbalunie (UEFA) heeft Papin gesommeerd 31 augustus in het Zwitserse Nyon voor de strafcommissie te verschijnen. „Wij hebben kennis geno men van de uitspraken van Papin", aldus een mededeling van de UEFA. De speler wordt verzocht bewijzen voor zijn aantij gingen te leveren. Tapie. goed bevriend met de voetballer, wil de beschuldigingen uit de mond van Papin zelf horen. „Ik wil zulke dingen niet lezen. Hij moet namen en details bekend maken. Hij heeft de journalisten op de korrel genomen." Zijn voormalige ploeggenoot Didier Des- champs, nu uitkomend voor Juventus, twijfelt eveneens aan het waarheidsge halte van de uitspraken. Jean-Pierre praat te veel. Over zichzelf en over ande ren. Ik geloof niets van de beschuldigin gen. Volgens mij moet hij zijn persoonlij ke woede kwijt. Het is hem niet gelukt met Marseille de beker te winnen. Wij be wezen met de winst op Milan dat we het ook zonder hem konden rooien." Uli Hoeness, de manager van Papins club Bayem München, trekt de woorden van de spits niet bij voorbaat in twijfel. „Tapie heeft zo veel mensen omgekocht, dan ma ken twee spelers meer of minder ook niet meer uit." Papin nam gisteren, enigszins geschrok ken. zijn eerder geuitte woorden terug. Hij ontkende de bewuste uitspraken te hebben gedaan. „Ik heb slechts gezegd dat dergelijke geruchten in Marseille de ronde deden", aldus de oud-voetballer van Valenciennes. Club Brugge, Marseille en AC Milan. „De beschuldigingen zijn niet van mij afkomstig." Twee Italiaanse kranten citeerden Papin. Voor het Ita liaanse persbureau Ansa gaf de voetbal ler een andere versie. Volgens de Duitse international Rudi Voller, die in de finale de aanval van Mar seille leidde, getuigen de opmerkingen van Papin van enorme naïviteit. „Een voetballer met zijn staat van dienst had moeten weten dat beschuldigingen ten aanzien van een mogelijk omkoopschan daal uit zijn mond harder aankomen dan van een anonieme voetballer. Jean-Pierre moet geruchten die worden verteld dooi de eerste beste pizzabakker uit Marseille niet zo serieus nemen." Papin, hier in het shirt van AC Milan in actie, moet volgens Rudi Voller de eerste beste pizzabakker uit Marseille niet se rieus nemen. foto AP Trainer Hans van der Pluijm vraagt bestuur om versterkingen van onze verslaggever VLISSINGEN - Excelsior be leeft tot op heden weinig vreug de aan het samenwerkingsver band met de stichting FC Zee land. Ook de derde oefenwed strijd. die de Rotterdamse club aan de Irislaan speelde, leverde een negatief resultaat op. Sub topper Vitesse, dat het vooral na rust kalmpjes aan deed, won met 0-5. Eerder in de voorberei ding verloor Excelsior in Vlis- singen al met 0-7 van Sporting Lissabon en met 0-1 van Dor drecht '90. Van Excelsior hoeft niemand dit» seizoen wonderen te verwach ten. Trainer Hans van der Pluijm is de eerste om dat te er kennen. De van FC Den Bosch overgekomen oefenmeester stelt dan ook omonwonden vast dat hij met deze selectie in de eerste divisie geen potten kan breken. „Daarom zal ik met het bestuur gaan praten over ver sterkingen", zei hij gisteravond. De spelers die Van der Pluijm tot zijn beschikking heeft zijn jong. gretig en van goede wil. Da's mooi meegenomen, maar niet genoeg om de voetbalhemel te bestormen. ..Je ziet dat goed te gen een ploeg als Vitesse", stelt Van der Pluijm vast. „Natuur lijk. zo'n ploeg is voor ons een maatje te groot. Neem nu zo'n spits als Roy Makaay. Die jon gen speelde verschrikkelijk goed en trok steeds twee mensen weg uit het centrum van onze verdediging. Daaruit blijkt dat we te weinig routine hebben, want op zo'n moment moeten die jonge knapen in het veld wor den gecoacht. Dat gebeurt niet. Het is duidelijk wat we nodig hebben: jongens met routine." Van der Pluijm heeft in zijn se lectie twee ervaren krachten, maar beiden Mario Been en Ben Spork) zijn geblesseerd. Ook aanvalsleider Prince Polley heeft al een bewogen voetbal loopbaan achter de rug. maar hij kon ook gisteravond niet over tuigen. Bij een stand van 0-1 werd Polley door aanvoerder Ton van Bremen uitstekend ge lanceerd. maar zelfs een één te gen één-gevecht met Vitesse- doelman Raymond van der Gouw was aan hem niet besteed. Van der Pluijm weigerde de van Heerenveen overgenomen Gha- nees af te vallen. „Die jongen krijgt nauwelijks bruikbare bal len. Dan is het moeilijk om in je spel te komen." Vitesse hoefde zich gisteren na een drie uur durende busreis nauwelijks in te spannen. Al na zes minuten leidden de Arnhem mers door een treffer van Jong- VLISSINGEN - Zo langzamer hand is voor alle Zeeuwse voet balclubs de bal gaan rollen. In zijn tweede oefenwedstrijd speelde gisteravond Kloetinge op eigen veld gelijk tegen RCS 2- 2). Winst was er voor Luctor'88 en Domburg. Zierikzee en Arne- muiden hielen elkaar in'even wicht. Luctor'88-Nieuwland 4-0 (1-0) Luctor'88 had in de eerste helft nog heel wat te stellen met Nieuwland. zodat de ploeg uit Heinkenszand via een doelpunt van Johan Beulens metslechts 1- 0 kon gaan rusten. Na de thee waren de krachtsverschillen groter. Dankzij Antoin Uitter- hoeve en Erik de Groene werd het 4-0. De thuisploeg raakte ook nog twee maal de lat. Domburg-Zeelandia 3-1 (1-0) In een leuke wedstrijd had de thuisploeg voor de rust het be tere van het spel. Het werd door Wilco van Eijzeren 1-0. Na de hervatting profiteerde Zeelan- dia in eerste instantie van het wïndvoordeel (1-1 door Danny 't Gilde), maar daarna nam Dom burg het heft, weer in handen. Via een eigen doelpunt en een treffer van Marcel Blok won Domburg verdiend: 3-1. Kloetinge-RCS 2-2 (1-1) Kloetinge had in de tweede helft de wedstrijd moeten beslissen, maar RCS-keeper Dannv Ga- briëlse was steeds ter plaatse Ruud de Vroe zette RCS in de 28e minuut op 0-1maar even la ter scoorde Erik Dellebeke in ei gen doel (1-11 Na de hervatting zette Mark de Groote, net inge vallen, Kloetinge op 2-1Het was andermaal De Vroe die voor RCS scoorde: 2-2. Zierikzee-Arnemuiden 1-1 (1-1) De ploegen waren goed aan el kaar gewaagd. Na een half uur kwamen de bezoekers op 0-1, via een strafschop die door John Crucq benut werd. Tien minuten later scoorde Barry hage de ge lijkmaker. Daarbij bleef het. Oranjespits Roy Makaay. die door Gorter op maat was be diend. Na goed een half uur spe len zorgde Makaay ook voor 0-2. Hij tikte binnen na goed voorbe reidend werk van linkerspits La- ros. De mooiste treffer van de wed strijd kwam op naam van Edwin Gorter. De centrale middenvel der, die Vitesse deze zomer van FC Utrecht overnam, poeierde acht minuten voor rust raak uit een vrije trap vanaf zo'n twintig meter. Voorafgaand aan die fraaie uitvoering had Vlissinger Renato Dijkstra geel gekregen van arbiter Buitins. Dijkstra was een verbaal gevecht aange gaan met de spelleider, die even daarvoor had verzuimd Excel sior een vrije trap toe te kennen, omdat Vitesse-doelman Van der Gouw een terugspeelbal met zijn handen had beroerd. Een foute pass van de overigens tegenvallende Dijkstra leidde nog voor rust 0-4 in. Jerry Si mons benutte de rebound, nadat een schot van Gorter was ge keerd door een Rotterdamse verdediger. De tweede helft, was een formali teit. Vitesse dat - opnieuw door een vrije trap van Gorter - al in de 52e minuut op 0-5 was geko men, liet de teugels vieren. Daar door kreeg Excelsior enkele kansjes. Het dichtst bij een tref fer was Marinus Dijkhuizen, die de paal trof. Daardoor zal Excel- cior zeker tot 30 augustus moe ten wachten op een treffer aan de Irislaan in het bekertreffen met het Bredase Baronie. Excelsior-Vitesse 0-5 (0-4). 6. Roy Makaay 0-1, 31. Roy Makaay 0-2, 37. Edwin Gorter 0-3,37. Jerry Simons 0- 4. 52. Edwin Gorter 0-5. Scheidsrech ter G.B.C Buitins. Aantal toeschou wers: 400. Gele kaart: Renato Dijk stra (Excelsior). John Schuurhuïzen van Excelsior (voorgrond) troeft Leo Koswal af. foto Ruben Oreel GOTEBORG (ANP) - De Cubaanse atle- tiekbond heeft een officieel protest inge diend bij de wereldfederatie IAAF tegen het niet erkennen van het wereldrecord verspringen van Ivan Pedroso. De Cu baan reikte tijdens een wedstrijd in Se- striere tot 8,96, maar de Italiaanse bond FIDAL besloot geen moeite te doen het record erkend te krijgen. De windmeting was volgens FIDAL niet in orde, omdat een man voor het apparaat stond. Voormalig olympisch kampioen Alberto Juantorena, nu voorzitter van de Cubaan se atletiekbond, sprak gisteren zijn onge noegen uit over de kwestie. De onvrede is gevat in een brief aan IAAF-voorzitter Ne- biolo. „Wij geloven dat het wereldrecord in orde is. Bovendien willen we wel eens weten hoe de hoek was die de man ten op zichte van de windmeter innam." Tal van vragen stelt de Cubaanse bond zich: wie die man eigenlijk was bijvoor beeld'5 Waarom hij niet is verwijderd, of hij werkelijk invloed had op de sprong. En het ging toch om een erkende wedstrijd? Blies de wind niet van meerdere kanten? Een nationale bond schrijft normaliter een rapport over een record, waarna de IAAF beslist over geldigheid. Verscheurd door twijfel heeft FIDAL aangegeven niet veel heil te zien in zo'n schrijven. De Cuba nen willen alle video's, alle materiaal bo ven water. Juantorena: „Als werkelijk blijkt dat het record niet behoort te gel den. zijn wij de eerste om dat toe te geven. Dan willen we het niet eens." Juantorena is verbolgen over het feit dat FIDAL geen contact heeft gezocht met de Cubaanse bond. Hij moest het nieuws via de tv vernemen. Ook het moment is vol gens hem ongelukkig. FIDAL had de af faire makkelijk over de WK kunnen tillen, maar kwam vlak voor de wedstrijden in Göteborg met de materie. Dat heeft in vloed op de atleet, die zich probeert te concentreren. Juantorena: „Ik heb veel met Pedro gesproken. Hij verzekert me steeds dat hij met heel zijn hart zal probe ren het record nu toch te springen." Zeeuwse bridgers naar WK VLISSINGEN - De Zeeuwse bridgers Vincent Ramondt uit Schoondijke. Bart Groosman uit Sluis en Bart Leenhouts uit Oostburg zijn uitgenodigd voor de wereldkampioenschappet voor paren, voor spelers tot 25 jaar. Het toernooi wordt van li tot en met 13 augustus in Gent (België) gehouden. Ramond: vormt een koppel met Friso Zwerver uit Leiden, Groosman Leenhouts is een puur Zeeuws duo. Aan het evenement nemer in totaal 206 paren deel, 131 uit Europa en 75 uit de rest van d( wereld. Jalabert blijft bij ONCE MAZAMET (AFP) - Laurent Jalabert verlengt zijn contrac met de Spaanse wielerploeg ONCE met vier jaar. De Fransma; maakte zijn beslissing gisteren bekend. Na de Clqssica San Se bastian, die zaterdag wordt gereden, zet de winnaar van q- groene (punten)trui in de Tour zijn handtekening onder d- nieuwe, lucratieve verbintenis. Eric Cantona mag niet weg MANCHESTER (RTR) - Het bestuur van Manchester Unit« heeft het verzoek van Eric Cantona zijn contract te ontbinden afgewezen. De Franse vedette vroeg voorzitter Martin Eó wards om een transfer naai' een club op het vasteland. Volgen de aanvaller, die tot oktober is geschorst vanwege een karate trap waarmee hij een supporter van Crystal Palace velde, is e geen plaats meer voor hem op de Engelse velden. Onlang maakte de Engelse voetbalbond FA bekend een onderzoek a te stellen naar het meespelen van Cantona tijdens een vriend schappelijk duel met Rochdale. „Eric was zeer aangeslage: door dat nieuws", zei Ken Ramsden van Manchester Unitec De Engelse voetbalbond maakte nadien bekend het onderzee! te staken. Supportersclub motorcrossers KLOOSTERZANDE - Vrijdagavond wordt in 't Molenhof Kloosterzande een benefietavond gehouden voor de mote: crossers Davy van Hoepen en Robbie Bitterijst. Beide crosser komen uit voor de Belgische bond MCB/BLB, waar Van Hot pen nog kans heeft om kampioen te worden bij de 250cc B. Bit terijst staat als tiende genoteerd bij de beloften 125cc. Teven is de avond bedoeld om te komen tot de oprichting van ee: supportersclub voor beide rijders. De avond begint om 20.0 uur. Jeugdtennistoernooi Zuid-Beveland van onze medewerker KAPELLE/KLOETINGE - In het Rabobanks-jeugdtennis- toernooi, waar gisteren op nieuw de strijd in de voorron des alle banen bezet hield, ver liepen de wedstrijden meestal conform de prognoses. Hele maal uitgebannen was het ver rassingselement niet. In Kapel- Ie werden in het dubbelspel en» kele geplaatste duo's met ver lies geconfronteerd, terwijl op het park van de Bongerd opval lende klappen werd uitgedeeld in het enkelspel, met achtereen volgens Dennis Verschuure en Gareth Lau als slachtoffer. Definitieve uitschakeling bete kende dit niet, want voor elke poule zijn twee plaatsen op het eindschema gereserveerd. In de duels tussen de dubbels in de ca tegorie t/m 16 jaar, leden in poule 2 Kees van Overloop en Frank Westdorp verrassende ne derlagen tegen Patrick en Mar tij n Katsman. Bij de jongens niet ouder dan 12 jaar. werden Rens Melissen en Machiel Hul ster onverwacht onderuit ge haald door het koppel Stefan Westerweel/Arthur te Boek horst, De koploper van poule 3 bij de jongens t/m 14, Dennis Ver schuure uit Yerseke, werd in Kloetinge onverwacht maar zeer overtuigend afgetroefd door Henri Guingo. die met deze pres tatie de kleuren van de Schelde hoog hield. Ook Souburger Ga reth Lau, als vierde ingeschat in dit deeltoernooi. verloor kans loos en wel van de sterk acteren de Peter de Vrieze, lid van 't Hal ve Maantje. Uitslagen, J E. t/m 16: Ilco van Bel- zen-Patrick Katsman 6-1,6-2: Frank Clausing-Robert Hogeveen 6-0.6-0; Mare Felius-Robert Mol 6-1.5-7. 6-1; Jaap Vogelaar-Edwïn de Jonge 6-2,6- 3; Jos Korstanje-Dirk Jan Visser6-1! 2; Ferry Ton-Sven Schaier 6-3,6- M E. t/m 16: Eefje Vogelaar-Henriëll van Damme 6-1,6-4, Ingrid Samai Sylvia de Nooyer 5-7.6-3,7-5; Ingr. Saman-Ilse van Ombergen 7-6,6-! Marieke Ton-Vivian Krips 6-3,6 J.E. t/m 12: Jan Peter Dekker-Arthi te Boekhorst 6-2,6-2; Thomas G deonse-Casper Gunst 6-3,7-6; John: Quaak-Stanley Bish 6-1,6-0; Maar!) Buringh-Franqois Jansen 7-6,6-2; J han van Urk-Rens Melissen 6-3,6 Machiel Hulster-Dimitri van Hooi 2,4-6,6-2. M E. t/m 12: Cynthia Jansf 1 Eefje van de Heide 6-0,6-0; Floor) eei1 Bosch-Lotte Baarends 6-1,6-1. J.D. m 16: K.van Overloop/F.Westcloi P.Katsman/M.Katsman 4-6,1 J.Korstanje/R.de Kok-J.Mol/D.J.V ser 6-0,6-2; J.Coster/A/.van Gemi den-S. Abbink/K.Koens 6-2,6-3. J.D lm 12: J.P Dekker/J.van Urk-R. de Wel/P.Verburg 6-2,6-2; R.Meliss /M.Hulster-S.Westerweel/A. te Bk horst 5-7,4-6. D.van Hoof/D.Vjj M.Bomer/D.Deege 6-1,6-0; F.Jan: T.Mosmans-D.van Hoof/D.Vis 6-lj 1. J.E. t/m 14: Maarten Gideonse- chiel Bernard 6-0,6-1; Orestis Mol podis-Scotty Vriesde 6-1,6-1; Denr Verschuure-Henri Guingo 1-6,3 Gareth au-Peter de Vrieze 1-6,0 Joel le Duc-Martijn Hendriksen 66 0; Maurice Bernard-Michel Timro: man 6-1,6-2; Jasper Havermans-Br Gabrielse 6-1,6-0; Erik Raaman- tijn Katsman 6-3,6-2; Jan JaapCoir fer Bas Vogelaar 6-1,6-0. M.E. t/m Emmy van de Merwe-Thuy »i ii Nguyen 6-0.6-0; Kim Dijkstra-Mary Coster 6-0,6-1; Jantien Bruynzeek mée Hoogendoorn 6-0,6-3. J.E. t/m! Matthijs Hulster-Wesley Goud 6-1/ 0; Rikkert van de Wei-Stefan Nod kes 6-0,6-1. M.E. t/m 10: Merlin Atoa Mariette Coster 6-0,6-0; Jisca Brink-Veronique Boone 6-2,6-2 J.D /m 14: B.de Nijs/O.Molopoc. H.Guingo/D.Ilic 6-2,6-3; G.Lau/M.( deonse-J J Corré/B. Gabrielse 6-2,6 E Raaman/D.Verschuure-M.Huis 't Veld/M.Verbart 6-0,6-0; J.de Lo: D.Stevense-M.Bernard/M.Bernard 3.6-3. M.D. t/m 14: Dijkstra/M.Malic! M.de Vos/E de Waard 6-0.6-0; TC terhoeve/S Hulsteyn-L de E.Stolwijk 6-1.7-5; M.de VosE Waard-Y.Vroonland/M.Esser 7-6.01 Bridge Zomeravondbridge in het Vlissingse hotel Arion Organisatie van de maandagdrive BC 't Wolhaakje in Vlissingen. Hoogste score (68.45 pro- centi in de B-lijn door het echtpaar Kruyt, gevolgd de dames Kramer/ Schoolmeester (63.69) in de C-lijn. Resultaten vanaf 50 procent en ho ger. A-lijn, dubbele howell 8. eerste helft: 1/2 Binnendijk/De Kam en Kil- jan/Vermaat 58.93. 3 mevrouw Fanoy /Schoof 57.14,4 mevrouw Fischer/Vos 52.38; tweede helft: 1 Goedhart/Van de Plas 60.12, 2 Oreel/Slierendrecht 58.93. B-lijn. howell 8: 1 echtpaar Kruyt 68 45. 2 dames Visser/Van de Laan 61 31. 3 Voorst-Vader/Van Geel 58 93, 4 echtpaar Puis 57.74. C-lijn (niet roken», dubbele howell 8. eerste helft: f dames Kramer/Schoolmees ter 63.69,2 Zomer/Nuyster 59.52.3 da mes Dingemanse/Wijnen 55.95, 4/5 mevrouw Wondergem/Zuydervliet en mevrouw Hinkmans/Schlieckel- man 52.38. 6 mevrouw Van Boven/ Van Leerdam 50: tweede helft 1 me vrouw Tjin/Van den Berg 60.71. 2 da mes Bastiaanse/Mulder 58.93, 3 Kos- ter/Meyers 58.33, 4 dames Klaassen/ Verhage 54.17,5 echtpaar Van de Wal 50.60. D-lijn (niet roken), dubbele ho well 8, eerste helft: 1 Van Iren/Rijn- berg 63.10. 2 Van de Perk/mevrouw Koek 60.12. 3 Veldkamp/Polman 52.98.4 echtpaar Verheije 52.38; twee de helft: 1 De Bakker/Dellebeeke 60.12, 2 dames Verhage/De Jonge 55.36, 3 echtpaar Van der Laan 54.17. 4 dames Pol/Hettich 52.38.5 echtpaar Oreel 50.60 E-lijn (niet roken», draai ende Schevemngen. 12 paren: 1 echt paar In 't Veld 61.79. 2 dames Ter Weele/Bennis 59 29. 3 Breedveld/ Groenenboom 58.21. 4 mevrouw De Vooys en zoon 56.07. 5 echtpaar Dreessen 54.64, 6 Pouwelse/Pouwelse 51.79. 7 De Kort/Vogels 50.71. De or ganisatie van de drive van morgen, donderdag 10 augustus, is weer in handen van BC 't. Wolhaakje. itan Kri Cla de Am lei was een pyramide met 15 grote b!; ken. Er waren 55 schutters. mai Uitslag pyramide. eerste en de blok: P. Repkes. Victoria: 2 G Garsel, Soranus 2; 4 N. van de Dm» H. van de Dries, beiden EensgeE heid: 6 Jac. Platschorre. Zorgvliet Emiel Joose. Juliana; 8 J. de R> Edele Handboog. 9 Jac. Pltschc" j/.g. 10 H. Koens. Spes Nostra; 11C vr Westeinde. Soranus; 12 C. Rentroü ter. Willem Teil; 13 J. VermeJ Edele Handboog: 14 G. van Gars Soranus 2: 15 Emiel Jo'osse: t.ws wip. Sj. Raas. Victoria; eerste ziji gel: C. Nijsten. Vrije Schutters. M de zijvogel: C. Stouthamer. E"- Handboog; derde zijvogel G <r Garsel. Soranus 2; vierde zijvoge! Klippel. Doel naar Hoger, eerste) Jobien de Jonge. ADLM; tweede derde kal: P. de Visser. Zorgvt< vierde kal: A. Rijk. ADLM; mee kleine vogels (8): C Nijsten. Ï-' Schutters Schietingen De vereniging Eensgezindheid in 's- Heerenhoek hield een schieting op de staande wippen. De eerste wip Woensdag 08.30-01.30 EURO: Verschillende'/ ken van sport \j 09.03-12.00 Did 2: Sport Extra:' V] atletiek. 16.05-19.00 Did 2: Sport Extra atletiek. 'tei 16.45-17.55 BRT 2: Sport Extra: "tl atletiek. ou 17.00-18.15 Ned 3: Studio 'Sportlam atletiek. »el( 17.00-20.00 BBC 2: WK atletiek - 18.40-19.55 Ned 3: Studio Sport atletiek 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal. p«' 18.45-19.10 RTLSport mnr 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 19.40-20.30 BBC 2: Gower's Crid jtp Monthlv: magazine. 'a,lc 20.00-21.25 BRT 2: Sport Extra:' for atletiek. 21.30-22.00 BBC 1: WK atletiek. 21.35-22.05 BRT 2: Sport. .Ru: 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal 22.25-22.45 BRT 1: Sport. eek .egt spil iief

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 16