Bezwaren zwembad verworpen Fietsmeerdaagse van start V Wabeha PZC Studenten volgen cursus taal en cultuur in Hulst Tafeltje-dek-je in Arnemuiden een groot succes Restauratie Sint Martinus duldt geen verder uitstel lik ZOMERUITVERKOOP zeeland 12. B en w Middelburg houden vast aan nieuwbouw Voorborch GEMEENTE MIDDELBURG Goedemorgen m SLAGERIJ BLANKENBURGH Kinderwagens OP OP RUIMING WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1995 van onze verslaggever MIDDELBURG - Het gemeente bestuur van Middelburg heeft de bezwaren van een groep van 227 bewoners tegen de bouw van een nieuw zwembad van de hand gewezen. Volgens b en w worden in de brief die de bewo ners hebben geschreven geen nieuwe feiten aangedragen die 'heroverweging rechtvaardi gen'. Het college blijft dan ook bij zijn standpunt dat het beter is een nieuw zwembad te bou wen op de locatie Voorborch dan het huidige bad aan de Poe- lendaelesingel te renoveren. De protesterende bewoners, die al hebben aangekondigd naar de Raad van State te stappen, ko men voor het merendeel uit de wijken Griffioen. Zanddorp en Breewijk. Zij vinden - ook met het oog op de bezuinigingen die de gemeente Middelburg te wachten staan - dat het niet ver antwoord is een nieuw zwembad te bouwen terwijl zwembad Poe- lendaele gerenoveerd kan wor den. Bovendien vrezen zij dat het kaartje voor het nieuwe zwembad aanmerkelijk duurder zal uitvallen, waardoor badgas ten eerder naar Vlissingen uit wijken. Ook is de groep bang dat de bewroners in de directe omge ving van Voorborch hinder on dervinden van het nieuwe zwem bad. Gering met een voorziening uit pret- en/of bungalowparken." De mo gelijkheid om samen met Vlis singen een zwembad te bouwen bleek niet mogelijk, omdat Vlis singen recent aanzienlijk heeft geïnvesteerd in haar eigen zwembad. Verder bestrijdt het gemeente bestuur dat de nieuwbouw in strijd is met het bestemmings plan en dat er geen rekening is gehouden met 'de ecologische en recreatieve waarden van het gebied'. Ook voldoet het zwem bad aan de normen voor geluids hinder, behalve voor het nood- schoolgebouw aan de Koningin- nelaan. Die uitzondering vindt het college 'toelaatbaar', ook omdat het noodlokaal binnen af zienbare tijd verdwijnt. De beantwoording van de pro testbrief wordt maandag 14 au gustus besproken in de commis sie stadsontwikkeling en maan dag 21 augustus in de gemeente raad. Beide openbare vergade ringen worden gehouden in het stadhuis van Middelburg en be ginnen om 19.30 uur. B en w wijzen erop dat de meer kosten van nieuwbouw relatief gering zijn: 60.000 gulden per jaar. Voor dat geld kan, zo schrij ven zij. een zwembad worden ge bouwd 'dat voldoet aan de nor men die heden ten dage worden gesteld'. Renovatie van het hui dige zwembad heeft bovendien als nadeel dat er dan geruime tijd geen inkomsten zijn. terwijl de kosten blijven doorgaan. Ver der geven b en w aan dat de be zoekersaantallen voorzichtig zijn ingeschat: 240.000 per jaar, terwijl 300.000 badgasten per jaar waarschijnlijker is. De toe gangsprijzen worden in stappen verhoogd tot 'het niveau van vergelijkbare zwembaden'. De suggestie dat op de locatie Voorborch een 'omvangrijk zwemparadijs' verrijst, wijst het college van de hand. „Dit zwem bad laat zich niet vergelijken van onze verslaggever HULST - Zestig buitenlandse studenten brengen morgen, donderdag, een cultureel be zoek aan Hulst. Het internatio nale gezelschap volgt de zomer cursus Nederlandse taal en cul tuur. Ter gelegenheid van het bezoek begint om 17 uur inliet stadskantoor een'lezing over de 'eenheid en verscheidenheid van Nederland en België'. De gelegenheidsstudenten ko men voor het zesde achtereen volgende jaar naar Hulst op uit nodiging van de plaatselijke af deling van de Orde van den Prin- cen. De Orde heeft als doel het bewaken en behartigen van de wederzijdse Nederlandse en Vlaamse (culturele) belangen. De zomercursisten worden om streeks 15 uur ontvangen op het 's Gravenhol'plein, vanwaar ze onder leiding van gidsen ver trekken voor een rondleiding door het centrum van de Middel eeuwse vestingstad. Twee uur later volgt het officiële program ma in het gemeentehuis. De cursus beoogt de deelnemers in korte tijd een zo volledig mo gelijk beeld te geven van de Ne derlandse taal en cultuur in Vlaanderen en van verschillen en gelijkenissen aan beide zijden van de rijksgrens. Naast taalles sen en onderwijs over het dage lijks leven in deze contreien wor den ook film- en toneelvoorstel lingen bezocht, officiële bezoe ken afgelegd en excursies door oude steden gehouden. Enkele deelnemers bij de start van de fietsmeerdagse in Sint-Maartensdijk nemen nog even de route door. foto Dirkjan Gjeltema SINT-MAARTENSDIJK - Zo'n vijftig fietsers verschenen dins dag aan de start van de Smalstadsfietsmeerdaagse. „Een be hoorlijk aantal voor zo'n klein dorp", vond Annemiek Sloot weg, één van de organisatoren. De opkomst werd met enige spanning afgewacht. De meerdaagse is nog een betrekkelijk nieuw jaarlijks festijn en vorig jaar bijvoorbeeld viel de op komst tegen. Het ging gisteren om de derde editie. Het had eigenlijk de vierde moeten zijn, maar de eerste ging niet door wegens slecht weer. De start lag dinsdag, evenals vandaag (woensdag) en morgen, bij recreatiecentrum Haestinge aan de Sportlaan in Sint-Maartens dijk. De deelnemers kunnen kiezen uit routes van één of twee uur, die voeren door de polders van het eiland. De vertrektijden liggen steeds tussen 18.00 uur en 19.00 uur. van onze verslaggeefster ARNEMUIDEN - De warme maaltijdvoorziening (tafeltje- dek-je) in Arnemuiden is een groot succes. De extra service voorziet in een behoefte. Ge middeld maken dagelijks acht ouderen gebruik van tafeltje- dek-je. Wegens gebrek aan be langstelling werd de voorzie ning begin jaren zeventig opge heven. Pas sinds maart 1994 is tafeltje-dek-je terug. Op initiatief van de Stichting Welzijn Ouderen platteland Walcheren (SWOW) is de voor ziening teruggekeerd. De bezor ging van de maaltijden die in het Middelburgse verzorgingshuis Rustenburg worden bereid, wordt geregeld door de Interker kelijke Hulpdienst Arnemuiden. De hulpdienst heeft zeventien vrijwilligers die de maaltijden bezorgen. In principe is de service bedoeld als tijdelijke hulp voor ouderen die een arm hebben gebroken. In de zomermaanden is er bijvoor beeld een aantal ouderen dat voor twee weken een beroep doen op de service omdat de kin deren die normaal voor hen ko ken op vakantie zijn. „Laatst hadden we ook een jong persoon die uit het ziekenhuis kwam en niet kon lopen. Maar dat is na tuurlijk een uitzondering", merkt Sannie de Looff van de In terkerkelijke Hulpdienst op. Zij is overigens ook verbaasd over de grote animo voor tafeltje- dek-je. De SWOW heeft bij de gemeente Arnemuiden een subsidie aan gevraagd voor de aanschaf van eigen verpakkingsmateriaal voor het vervoer. Nu least de stichting geisoleerde tempex dozen met dubbelwandige me talen bakjes waarin de maaltij den kunnen worden vervoerd zonder dat ze afkoelen. Het Juliana Welzijn Fonds heeft hiervoor al een subsidie van 4.500 gulden toegezegd. Het Ar- nemuidse college van burge meester en wethouders is bereid om het bedrag met ruim 5.000 gulden aan te vullen. Naast tafeltje-dek-je is ook de 'o- pen tafel' in het voormalig dien stencentrum Te Mortiere een groot succes. Ruim dertig oude ren maken elke derde donder dag in de maand gebruik van de 'goedkope' maaltijd in Te Mor tiere. De open tafel is niet zo zeer een voorziening voor ouderen die zelf niet kunnen koken, maar een mogelijkheid om gezellig uit eten te gaan en in contact te ko men met andere ouderen. Ook deze voorziening wordt ge regeld door de Interkerkelijke Hulpdienst. Zes vrijwilligers be reiden maandelijks een drie gangen-menu in de keuken van het dienstencentrum. Op dit moment kampt het project met problemen. De kookplaten zijn kapot. De kans dat ze gerepa reerd worden is klein omdat het centrum te koop staat in ver band met de bouw van het nieu we woonzorgcentrum. De Looff vertelt dat ze binnenkort een ge sprek heeft met de directeur van Rustenburg en het hoofd van de keuken over een oplossing voor de 'open tafel'. Showoptreden - Het ju- nior-drumcorps Johan Friso uit Middelburg verzorgt zaterdag 12 augustus een showoptreden bij het parkeerterrein van de VW aan de Roosjesweg in Domburg. Het optreden begint om 20.00 uur. Het korps brengt een show die is gebaseerd op popclassics als Radar love, An other brick in the wall en When a man loves a woman. Voorafgaand aan het optreden bij het VW-kantoor maakt Johan Friso een rondje door het dorp. riet gemeenschapshuis Sint Martinus in Kloosterzande raakt steeds verder in verval, foto Charles Strijd van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Het stichtingsbestuur van gemeen schapshuis Sint Martinus in Kloosterzande heeft genoeg van het geweifel van de gemeente raad. In een brief, die dinsdag is verzonden aan de raadsfracties en burgemeester en wethou ders, dringt de organisatie aan op een spoedig besluit over het al dan niet realiseren van een evenementenhal. Door het almaar uitstellen van een beslissing raakt het gemeen schapshuis steeds verder in ver val. Sint Martinus werd ruim tien jaar geleden voor de laatste keer opgeknapt. Dat gebeurde bovendien met grove kwast, om dat de verwezenlijking van de (toen nog) sporthal destijds op korte termijn in het vooruitzicht was gesteld. Stichtingssecreta ris R. van Waterschoot gelooft niet meer in de bouw van een multifunctioneel centrum, zoals de huidige benaming van het plan luidt. En dus heeft het wei nig zin het gemeenschapshuis langer aan het lijntje te houden, vindt hij. „Er moet nu een beslissing wor den genomen. Het is het één of het ander. Voor een evenemen tenhal zijn weinig gebruikers meer over. De bejaarden en kleu ters hebben inmiddels een eigen onderkomen en ook de scouting is een clubhuis beloofd. Vandaar dat wij zeggen: maak van het ge meenschapshuis en de oude gymzaal (De Hinde) weer iets moois voor de 1,2 miljoen gulden die inmiddels bijeen zijn ge spaard voor de hal. Dan is ieder een tevreden", aldus Van Water schoot in een toelichting op de brandbrief. Slechte staat De bouwtechnische situatie van Sint Martinus holt achteruit. De kozijnen zijn verrot en aanpak van het overig schilderwerk is zeker ook geen overbodige luxe. Volgens inschatting van de se cretaris moet inmiddels de gehe le voorgevel worden gerestau reerd. Met oog op de staat van onderhoud van het gebouw is een snelle definitieve beslissing- vereist. stelt de stichting in de brief aan het gemeentebestuur. „Zodat ook wij als bestuur ein delijk weten waar we aan toe zijn", aldus Van Waterschoot. „Bij de begrotingsbehandeling heeft het college beloofd dat in 1995 de kogel door de kerk zou zijn. We leven inmiddels in au gustus en het projectiel is nog niet eens afgeschoten." Het steeds maar opschorten van een besluit in de langslepende kwestie, is volgens Van Water schoot ook vervelend ten op zichte van de huidige gebruikers van Sint Martinus. Door de im mer dreigende sluiting van het gemeenschapshuis kan de stich ting niet anders dan de cursus groepen en tafel tennisclub tel kens hooguit een jaarcontract aanbieden. In oktober 1993 trok het stich tingsbestuur ook al bij b en w aan de bel over de erbarmelijke onderhoudsstaat van het ge bouw. Dat had geen actie tot ge volg. Van het college was dins dag niemand bereikbaar voor commentaar op de jongste noodkreet van Sint Martinus. llllltHl/ll Bouwplan Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan "Buitengebied" voor het uitbreiden van de woning op het perceel Prooyenseweg 7. Tevens maken zij bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 50, lid 5, van de Woningwet de vergunningen te verlenen. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 11 augustus 1995 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bedenkingen heeft tegen de uitvoering, zijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Zie voor meer gemeentelijke informatie de wekelijkse voorlichtingspagina in de Faam. Diverse computers, printers, CD-Rom's, modems, geluidskaarten, supplies, enz. enz. aan STUNTPRIJZEN!! Wanneer Waar Van donderdag 3 t/m zaterdag 12 augustus Wabcko Middelburg Segcersstraal 28 - Middelburg Tel. 01180-28832 .a Rubriek voor gelukwens ter gelegenheid van geboorte, verloving, huwelijk, jubileum, examen enz. Ook voor mededelingen over huisdieren. Alleen voor particulieren. De teksten dienen 1 dag voor plaatsing, uiterlijk 09.00 uur.voor de krant van maandag, vrijdag vóór 12.00 uur, in het bezit te zijn van advertentie-afdeling Vlissingen. Tarieven: prijs per regel 2.90 over 1 kolom. Eén regel met grote letter verplicht 5.25. Toeslag voor foto of tekening, maximaal 40 mm hoog, over 1 kolom 31.00. over 2 kolom 45,00 Je kent mij niet? Mijn naam is PIET(ER) Ik lust graag bier, en heb veel plezier. Je weet mijn naam is Piet, vergeet mij vandaag niet' BERT BRASIL wenst alle volleyvrienden veel trainplezier. Tot volgend jaar. 'S-H H KINDEREN Opgelet! Blijf allemaal binnen want Edwin gaat aan z'n 1e rij les beginnen. A. M. B. W. PTr Jit JONGENSFIETS Kyoso Thriller, ma. 8 aug. tussen 12.30-12.45 uur uit voortuiin a./d. H. Vroomln. 25 te Vliss. weg genomen. Graag terug te bezorgen. Tel. 01184- 64096. Vandaag 35 jaar timmer- man. Gefeliciteerd! de Bouwvakkers Hoera OPA MICHA 60 jaar. Laila, Aniek en Evi VALKPARKIET ontsnapt, indien gevon den graag bellen naar 01184-30699 of 01184- 71487. VERMIST sinds 5/8 grote rode ge- castr. kater Pukkie 8 jr. omg. Heinkenszand. Tel. 01106-3593 of 01106- 1290. VERMIST omg. vermoedelijk gem. Reimersw. en Kapelle; r.c. modelvliegtuig, rood/wit. Opschrift: Char- ter/Coba 1. Tegen bel. te rug te bez. Tel. 01131 - 1559. LIEVE (O)PA uit duizenden, een hele fijne avond. Je kroost ti? ts? ti* ti? ■0EJ Eerste kwaliteit Vers van het mes Altijd extra voordeel Korte Noordstraat 49-51 Middelburg, tel. 12914 EXTRA VOORDELIG DEZE WEEK 1 kilo magere runderlappen15,60 1 kilo magere hamlappen 11,80 500 gram rundersaucijzen5,75 500 gram braadlappen8,50 VOOR UW DIEPVRIEZER 5 kilo schouderlappen 36,00 5 kilo dikke riblappen64,00 5 kilo doorregen runderlappen49,00 5 kilo fijne riblappen 56,00 C0RD0NBLEU 4 HALEN/3 BETALEN TARTAAR PER STUK 1,25 150 gram grillworst1,49 150 gram hausmacher 1,49 150 gram schouderham2,30 150 gram blik boterhamworst1,89 150 gram gekookte worst 1,99 IEDERE MAANDAGMORGEN 500 GRAM VERSE WORST 3,80 Bestellingen vanaf 20 kilo worden zonder prijsverhoging verpakt zoals u het wilt en thuisbezorgd. Mutsarts Lugano kompleet 995,- nu 500,- Mutsarts Geneve kompleet 895,- nu 450,- Bebe Comfort Limousine kompleet 1245,-nu 895,- Bebe Comfort Turbo 02 kompleet 1136,-nu 695,- Tevens nog enkele Maxi Cosi's voor OP OP prijzen Vrijdag koopavond Dinsdagmiddag gesloten JOOSSE Torenstraat 11-13 4365 AD Meiiskerke Tel. 01186-2169/1345

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 12