Overslag havens in stijgende lijn Jeep met aanhanger schiet van dijk in Spui: zware schade Ambulancedienst van Tholen maakt een nieuwe start Paren willen met fiat RvS alsnog huizen bouwen Omwonenden willen uitspraak RvS over bouw op boulevard zeeland 14" weekenddiensten Record Terneuzen: 5,5 miljoen ton goederen in eerste halfjaar WHWÈML' Brandos maken Pee-Rock tot geslaagd popfestival kerkdiensten PA8SEIVIIER SNIJLETTERS EN LOGO'S alle kleuren, maten, aantallen tel.01189-2717 fax 01189-2765 ZATERDAG 29 JULI 1995 van onze verslaggever TERNEUZEN - De haven van Terneuzen laat een stijging van de overslag van goederen met 16 procent zien en de haven van Vlissingen met twee procent. Dat zijn de belangrijkste resul taten. die de twee Zeeuwse ha vens in het eerste haltjaar - ver- Dieven stelen wielen van auto SINT MAARTENSDIJK - Een 31-jarige inwoner van Sint Maar tensdijk werd donderdag pijn lijk verrast toen hij zijn auto aantrof zonder wielen. Alle vier wielen, inclusief de banden, wa ren van zijn auto gesloopt. De schadepost bedraagt, ruim 3.000 gulden. Mosseltocht naar Antwerpen ANTWERPEN - De historische Mosseltocht op Antwerpen, vindt vrijdag 4, zaterdag 5 en zondag 6 augustus plaats. De mosseltocht is een zeilwed strijd voor hoogaarzen, heng sten en andere authentieke vis sersschepen. Het is een herinne ring aan vroegere tijden toen Zeeuwse vissers vanuit de mos selplaats Yerseke met hun hoogaarzen en hengsten om het hardst naar Antwerpen zeilden om als eerste de vracht mosse len af te leveren. Aan de internationale zeilwed strijd op de Westerschelde doet het vlaggeschip van provincie Zeeland, de Andries Jacob ge bouwd in 1900, rree. Daarnaast zijn onder andere de Geertrui (1932), de Banjaard (1932) en als oudste deelnemer Den Bruinen 11898) van de partij. De bijna zes tig meter lange Zeeuwse drie mastschoener Rembrandt van Rijn 1920) zal fungeren als bege leidingsschip. Vrijdag om 12.00 uur krijgen de deelnemers een symbolische vracht mosselen uitgereikt van burgemeester A. Verb ree van Yerseke. De mosseltocht start daarna met het traject Hans- weert-Lilo, vervolgens zeilen de schepen van Lilo naar Antwer pen, van daaruit keren de deel nemers terug naar Hansweert. De prijsuitreiking vindt zondag om 19.00 uur plaats in jachtha ven Wemeldinge. geleken met dezelfde periode vorig jaar - boekten. In Terneu zen werd 5,5 miljoen ton aan goederen overgeslagen en dat was een record. In Vlissingen steeg de overslag met twee pro cent naar iets meer dan 5,1 mil joen ton. Ook de grootste Schel- de-zeehaven, Antwerpen, zit in de lift, bleek vrijdag uit voorlo pige cijfers. Vooral in Terneuzen (Braak manhaven 28 procent. Terneu zen Rede 5 procent, de Kanaal havens 25 procent en de Axelse Vlakte met 51 procent) werd winst geboekt. In Sluiskil en Sas van Gent ging de overslag iets achteruit. De stijging in de Braakmanhaven, met 507.000 ton naar 2.300.000 ton was vooral te danken aan het feit dat Dow Benelux nu weer meer produk- tie draaide dan vorig jaar, toen een van de grootste fabrieken van Dow door een onderhouds beurt stil lag. Ovet (plus 65 pro cent) en Verbrugge (10 procent meer) deden het goed in de Ka naalhavens. In Terneuzen meerden het eer ste halfjaar 1117 zeeschepen af, 153 meer dan vorig jaar. De tota le bruto-tonnage steeg met 24 procent naar 8,0 miljoen ton. De overslag in binnenvaartschepen steeg de eerste vijf maanden van het jaar met 1,2 procent naar 3,4 miljoen ton. In Vlissingen was sprake van een kleine groei. In de Binnen- en Buitenhaven werd 1,4 miljoen ton overgeslagen en in Vlissin- gen-Oost 3,7 miljoen ton. De groei werd, volgens woordvoer der Frans van den Hemel van de twee Zeeuwse havenschappen, vooral bepaald door de indus triële bedrijven. Alleen de stu wadoorsactiviteiten in Vlissin- gen-Oost liepen iets terug. Het aantal zeeschepen dat de haven aandeed, steeg in het eerste half jaar van 1694 naar 1811. Er was vooral sprake van groei in de ca tegorie landbouwprodukten en daarbij ging het dan vooral om hout. In de sector koel- en vries- produkten, maar ook bij de aardolieprodukten (Total) liep het resultaat iets terug. Maai- de overslag via de binnenvaart steeg met ruim 500.000 ton tot 6,1 miljoen ton. Volgens havenschapswoord voerder Van den Hemel moeten de twee Zeeuwse havens - Ter neuzen brak dus een record in het eerste halljaar - kans zien straks op z'n minst de resultaten van vorig jaar te evenaren. Ter neuzen rondde toen voor het van onze verslaggever SINT MAARTENSDIJK - De ambulancedienst Tholen draait, na een hectische periode met drie opgestapte personeels leden, weer bijna op volle toe ren. Ongeveer een halfjaar gele den vertrokken twee medewer kers van de ene op de andere dag en per 1 augustus is ook coördinerend verpleegkundige M. Kwekkeboom weg. Alledrie de gaten zijn inmiddels weer opgevuld. „Per 15 augustus zijn de nieuwe medewerkers hele maal klaar met de opleiding en draaien we officieel weer volle dig", zegt C. Egas, voorzitter van de stichting ambulance dienst Tholen. De druk was groot bij de dienst, de afgelopen tijd. De medewer kers die een half jaar geleden vertrokken, deden dat wegens privé-omstandigheden. De drie vaste krachten die overbleven, werden vanaf die tijd bijgestaan door tijdelijke oproepkrachten. Die woonden echter niet alle maal op het eiland maar waren bijvoorbeeld afkomstig van zie kenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom. De nieuwe vaste mede werkers werden in de tussentijd opgeleid. Onder meer volgden zij een 'decompressie-opleiding', met het oog op de duik-ongeval- len die rond Tholen regelmatig voorkomen. Coördinerend verpleegkundige Kwekkeboom vertrekt volgens Egas omdat hij de werkdruk te hoog vindt. De ambulance dienst beschikt over één auto en rukt zo'n 500 keer per jaar uit. Volgens Egas treft de werkwijze van de dienst geen blaam. „In mijn ogen kon Kwekkeboom om persoonlijke redenen de druk van een medewerker KAPELLE - Twee echtparen uit Wemeldinge, Feytel en Klinken berg, hebben vrijdag bij de Raad van State in Den Haag verzocht om de provinciale goedkeuring voor het bestem mingsplan Kom Wemeldinge te vernietigen. De echtparen willen dat het ter rein omsloten door de Spoor- laan, de Oranjeboomstraat, de Bonzijweg en de Chezeeweg wordt bestemd voor woning bouw en niet voor agrarische doeleinden. Onder de bestem ming agrarische doeleinden mo gen de echtparen niet de door hen gewenste semi-bungalows laten bouwen. De gemeente Kapelle heeft in middels een terrein aan de Reep- weg aangewezen voor woning bouw. Volgens de beide echtpa ren is het veel duurder om die lo catie voor woningbouw te ge bruiken. De Kroon maakt; over enkele weken bekend of de pro vincie het bestemmingsplan te recht goedgekeurd heeft. eerst de kaap van de tien mil joen, Vlissingen zat iets hoger. Uit het halfjaar-overzicht van de resultaten van de haven van Antwerpen blijkt dat Antwer pen als containerhaven sneller groeit dan 'nummer een' Rotter dam en andere Europese ha vens. De schepen van de haven baron L. Delwaide maakte dat vrijdag bekend. Na het record jaar 1994 blijft het zeegoederen- verkeer in de haven stijgen. In de eerste zes maanden van dit jaar bedroeg de overslag 55,9 miljoen ton, tegen 55,6 miljoen ton in de zelfde periode van '94. Vooral stukgoed en droge bulkgoede ren doen het goed. Het contai nervervoer steeg met 9,45 pro cent tot. in totaal 13,2 miljoen ton. Rotterdam noteerde, vol gens voorlopige cijfers, een stij ging van 8,5 procent. Een jeep met aanhanger vloog gisteren in Spui van een dijk en kwam onderaan de dijk in een tuin i i een woning tot stilstand. foto Charles Strijd SPUI - Een jeep met aanhanger raakte vrijdagmiddag zwaar beschadigd toen de 18-jarige be stuurder van de combinatie uit Terhole in het buurtschap Spui van de dijk af schoot. De auto mobilist raakte niet gewond. De Terholenaar kwam rond half vijf uit de richting van Terneu zen en reed over de doorgaande weg door Spui richting Axel. Ter hoogte van de overgang over de kreek in de bebouwde kom wilde de man een tankwagen inhalen met een 55-jarige bewoner uit Axel achter het stuur. Bij deze inhaalmanoeuvre raakte de jon gen met zijn linkerwielen de trottoirbanden tussen rijbaan en fietspad.Toen hij de auto wil de corrigeren, verloor hij de con trole over het voertuig en schampte de vrachtwagen aan de voorzijde. Daarop vloog hij van de dijk af en kwam onderaan de dijk in een tuin van een woning tot stil stand. De bestuurder stapte on gedeerd uit de auto. Zijn auto bleek zwaar beschadigd. Ook de tankwagen had aan de voorzijde lichte schade. De vrachtwagen chauffeur mankeerde niets. De tuin was er erger aan toe. Plan ten en bloemen waren vernield. niet aan." De vertrekkend ver pleegkundige zelf zegt echter dat het wel degelijk schort aan de omstandigheden bij de dienst. Sinds het vertrek van de twee medewerkers zes maanden terug zou hij nauwelijks meer aan zijn gezin zijn toegekomen. „Ik werkte 240 procent." Het be stuur van de dienst kon hem, zo zegt hij. onvoldoende zicht bie den op vermindering van die druk. „De tol werd te zwaar." Hij vertrekt met spijt, na acht jaar voor de dienst te hebben ge werkt. Nu wordt Kwekkeboom vertegenwoordiger in medische artikelen. Volgens-Egas op zijn beurt gaat het, zeker per 15 augustus, alle maal weer vlot lopen met de dienst. Aan de werkwijze zou het allemaal niet liggen. Beschik king over een extra wagen bij voorbeeld zou de druk op de me dewerkers niet verlagen. Egas; „Op de eerste plaats zou dat echt overdreven zijn, twee am bulances voor gemiddeld 1,5 rit per dag. En op de tweede plaats zou je dan nog meer personeel in dienst moeten nemen." Dat laat ste betekent simpelweg nog meer werk voor de coördinator. De nieuwe coördinator is N. Bre ker. Zij woont in Tholen, maar verhuist binnenkort naar Sint Maartensdijk. Egas erkent des gevraagd wel dat op die functie stevige druk rust. „De medewer kers verdienen natuurlijk geen gigantische bedragen. Zo'n coördinerend verpleegkundige moet hen toch voortdurend we ten te motiveren. Daar komt idealisme bij kijken," De dienst werkt nu met vijf vaste verpleeg kundige medewerkers, drie chauffeurs en vijf oproepkrach ten. Hé Muts citeerde rijkelijk Deep Purple, Green Day en The Black Crows. foto Pieter Honhoff van onze verslaggever Frank Balkenende COLIJNSPLAAT - Op Pee-Rock werd vrijdagavond driftig leen tjebuur gespeeld, riiaar The Brandos doorbraken die lijn. Hun eigen materiaal is zo solide dat een greep in de oude doos achterwege kan blijven. Boven dien maken de Amerikanen hun live-reputatie telkens waar. Door hun puntige melodieuze rocksongs, charisma en aura van vriendelijkheid zijn The Brandos onweerstaanbaar. Maar bovenal produceren ze prachtige muziek. In Europa zijn ze populair, waarom niet in de States? Ze volgen hun Amerikaanse mu zikale roots. De schema's vallen niet buiten het roek-idioom, de songs zijn een mengeling van southern country en de gitaar- rockgolf van eind jaren tachtig. Hier en daar groeten R.E.M, de Georgia Satellites en meer van bands uit deze stroming het pu bliek. Hun outfit is puur rock roll. Vetkuifjes, t-shirts zonder mouwtjes en home-made laar zen. Hun versterkers zijn lam- penbakken uit de jaren zeventig. Een gemiddeld retrobandje dus. Wat The Brandos bijzonder maakt, is het feit dat alles in hun songs klopt. Franje wordt wijs weggelaten, gitaarsolo's zijn puntig en kort, evenals de num mers. En ze kunnen gewoon hele mooie liedjes schrijven, die zeer fraai en in de refreinen meer stemmig worden gezongen. Me lancholisch zonder dat het ont aardt in muzak. The Brandos hebben het oergevoel, het is rock'n'roll pur sang. Daarbij zijn het lieve jongens, gasten die ach teraf graag aan de borreltafel schuiven om met fans over hun passie te spreken; muziek. Hé Muts Van eigen klei bood de tweede editie van Pee-Rock allereerst De Mouthaans, een folkband met nog niet zoveel inhoud en presence, maar wel met een neus voor leuke, op de Ierse volksmu ziek, gebaseerde covers. Hulde trouwens aan de accordenist. Hé Muts, die eveneens een thuis wedstrijd speelde, tapte in de tent op het voetbalveld veelvul dig uit de vaatjes van Deep Pur ple, Green Day en The Black Crowes. Een groep die het strak en krachtig hield met overtui gend zangwerk. Een lekkere op warmer voor Bad Little Sis, waarvan vooral de capriolen van de gitarist opvielen. Deze recht- toe-recht-aan-rockband had goed op de hitlijsten uit de jaren zeventig en tachtig gekeken en bracht met nummers als Wild Thing en Proud Mary de zaal op stoom voor The Brandos. De Arrogantjes, een achtkoppi- ge soul formatie uit Schouwen- Duiveland, sloot waardig en - na al het rockgeweld - rustgevend af met citaten van Marvin Gaye en Maceo Parker. Een gezellig en, dankzij The Brandos, ge slaagd festival met wellicht wat teveel accent, op het mainstream douwwerk. Of zouden de suiker bieten daar beter van groeien? van een medewerker VLISSINGEN - Rechter J. de Vries van de Raad van State in Den Haag hoopt halverwege volgende week te kunnen laten weten of hij het nieuwe bestem mingsplan 'Boulevard, 5de her ziening', van de gemeente Vlis singen schorst. De Stichting Verantwoorde Boulevard-be bouwing heeft hem vrijdag daarom verzocht. Het bestemmingsplan is groten deels een planologische regeling voor reeds door middel van spoedprocedures gerealiseerde bebouwing. Het geeft echter ook een invulling voor het 150 meter lange open gedeelte langs de Boulevard Bankert. Op dat be stemmingsplangedeelte spitst de kwestie zich. Volgens de in de stichting verenigde omwonen den geeft het plan veel te ruime bebouwingsmogelijkheden. Er kan 80 meter de lucht in ge bouwd worden. Wind- en visuele hinder zouden met dergelijke hoogten onontkoombaarbaar zijn. Voorzitter P. Kuijper van de stichting verweet het gemeente bestuur tot op heden te weinig te hebben geluisterd naar de om wonenden. Dat zou komen door dat de gemeente reeds een sa menwerkingsovereenkomst heeft gesloten met projectont wikkelaar Loostad. Op grond van die overeenkomst zou in Demonstratie reddingbrigade NIEUWVIET-BAD - Bij de cen trale strandbewakingspost in Nieuwvliet-Bad wordt op vrij dag 4 augustus een grote red dingsdemonstratie gehouden. De gemeente Oostburg zet twee reddingsboten in en namens de KNRM zijn de Tuimelaar en de Prinses Margriet aanwezig. Ook het motorschip Frans Naere- bout van Rijkswaterstaat en een redddingsvlet van de redding brigade Zeeuws-Vlaanderen zijn van de partij. De oefening begint om 19.30 uur en er worden onder meer een reddingsactie na een surfongeval en een lijnredding gedemonstreerd. weerwil van de bezwaarden een minimum bouwvolume van cir ca 200 appartementen gereali seerd moeten worden. Spoedig blijkt of rechter De Vries in een en ander aanleiding- ziet een schorsing uit te spreken. Wanneer hij schorst, kunnen er op basis van het nieuwe plan geen bouwvergunningen wor den verleend. Politie bekeurt hardrijders SEROOSKERKE (W) - Op de Oostkapelseweg in Serooskerke reden vrijdagmorgen 106 auto mobilisten te hard. Dat consta teerde de politie bij een snel heidscontrole tussen 10.45 en 12.45 uur. Een paar uur eerder, tussen 07.00 en 09.00 uur, telde de politie op de Rouaansekaai in Middelburg 34 overtreders. De hoogst gemeten snelheid was daar 86 kilometer per uur, terwijl slechts 50 km/pu is toegestaan. De snelste hardrijder werd vrij dag echter gesignaleerd in But- tinge, waar de politie tussen 11.20 en 12.30 uur controleerde. Daar reed een bestuurder 121 ki lometer per uur. Tachtig is daar het maximum. Brandmelding zorgt voor consternatie MIDDELBURG - In de wijk Middelburg-zuid is vrijdag avond enige consternatie ont staan door een brandmelding. Omwonenden van een huis in de Rentmeesterlaan hadden het vermoeden dat het om een fikse brand ging. Achteraf bleek dat enkele kinderen op de achter plaats van de woning met bran dende benzine een mierennest probeerden te verdelgen, wat ge paard ging met forse steekvlam men. De brandweer rukte rond 21,45 uur uit met enkele wagens. Ook de ambulancedienst en de politie werden gealarmeerd. De brandweer hoefde niet in actie te komen. Er was hoegenaamd geen schade. 29 en 30 juli 1995 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Goes/Kloetinge Patiënten huis artsen Buys, Posthumus, Schut, Slager en v.d. Werff: vrij. 18.00- zon. 19.00 uur: J. A. v. d. Werff, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 01100-27451. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Patiënten huisartsen Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijssen: vrij. 18.00-zat. 19.00 uur: M. J. Kooi man, van Hogendorplaan 6, Goes, tel. 01100-14450. zat. 19.00-zon. 19.00 uur: M. v.d. Stoep, Oostsingel 130, Goes, tel. 01100-15306. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arends- kerke, Heinkenszand,Nieuw- dorp, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: A. P. van der Vlugt, Veerweg 6, Wolphaartsdijk, tel. 01198-1231. Heinkenszand e. o. vrij. 17.30- ma. 08.30 uur: C. T. Miermans, Kloetingseweg 3, 's-H. Abtsker- ke, tel. 01103-2089. Hansweert, Schore en Yerseke, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: L. Breukers, Hansweert, tel. 01130-81344. Spreekuur 11.00-11.15 en 17,00- 17.15 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: J. D. Elzin- ga. Krabbendijke. tel. 01134- 1544. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoede- kenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heerenhoek: W. J. Kronenberg. Molenstraat 15, Hoedekenskerke, tel. 01103- 1747. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 19.00-zon 23.00 uur M. B. Rie- meijer, Kapelle, tel. 01102-41264. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Noordbeveland: Kortgene, Co- lijnsplaat, Kamperland en Wis- sekerke: W.J. Klein Wassink, Colijnsplaat, tel. 01199-5304 en H, van der Veen, Wissenkerke, tel. 01107-2565. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Zuid- en Noord-Beveland: J. M. E. Adriaansen, Statenhof 4, Goes, tel. 06-52771398. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Zondag, 30 juli 1995 Nederlands Hervormde Kerk. ZUID-BEVELAND: Baarland 9 ds. Meijer; Biezelinge 10 ds. Klijnsma; Borssele 9 ds. Brezet; Ellewoutsdijk 9.30 ds. Quak (HA); Goes: Grote Kerk 10.15 ds. Allewijn; De Spinne 10 mw. Bak huis; De Hoogte 9.30 ds. Wisse; Ter Valcke 10 ds. v. d. Vrie; O.scheldeziekenhuis 10 ds. Dunsbergen; PZZ 19 ds. Ouwe hand; Hansweert 9.30 ds. v. Bo ven; 's-Heer Hendrikskinderen 9.30 ds. Brezet; Hoedekenskerke 10 ds. Siderius; Kapelle 10 ds. Pater; Kattendijke 10 dr. Hane- kamp; Kloetinge 9.30 ds. Ooster hof; Krabbendijke 9.30-18 ds. Cammeraat. Herv. Ontm. Gem.: 9.30 kand. Fernhout; Kruiningen 9.30 dhr. Bouterse; Nieuwdorp 10 dhr. Trimpe; Nisse 9-ds. Allewijn; Ou- delande 9 ds. Blok; Ovezande 9.30 ds. Mesu (HA); Waarde 10 ds. Kroes; Wilhelminadorp 10 dhr. v. Westen; Yerseke 10-19 ds. v. d. Oever; NOORD-BEVE- LAND; Colijnsplaat 9.30 ds. Dijkmeijer, 18.30 dhr, Quinten; Kamperland 9.30 ds. Bezemer, 19 ds. v. d. Zwan; Kats 9.30 ds. Hiensch; Kortgene 10.30 ds. Hiensch. Evang. Christengemeenschap 'Noord-Beveland'. Geersdijk 10 dhr. v. d. Meer. Herv. Ger. Kerkgemeenschap. Lewedorp 10 mw. v. Esveld; We meldinge 10 ds. Gardenier; Wis senkerke 10 ds. v. d. Linde; Ril land-Bath 10 ds. Dekker; Wol phaartsdijk 10 ds. Lagendijk; Geersdijk 10 ds. Joosse. Gereformeerde Kerk. ZUID-BE VELAND: Borssele 14.30 ds. v. d. Zwan; Goes Westerkerk 10-17 ds. Kakes; Oosterkerk 9.30 drs. Rid der; 's-Gravenpolder 10.30 ds. Blok, 14.30 ds. Kamermans; Ka pelle 10 ds. Brand; NOORD-BE- VELAND: Colijnsplaat 9.30 ds. Lorier. Gereformeerde Bond. Goes (De Levensbron) 10-17 ds. v. Rooten; Waarde 14.30-18.30 ds. Teunis- sen; Yerseke 14.30-18.30 ds. Sie- belink. Gereformeerde Gemeente ZUID-BEVELAND: Borssele 9.30, 14-18 ds. Hogchem; Goes 9.30-14 leesd., 16.30 ds, Paul; 's- Gravenpolder 9.30-18 ds. West- strate, 14 leesd.; Hoedekensker ke 10-14.30 leesd.; Kapelle-Bie- zelinge 9.30, 14-18 leesd.; Krab bendijke 9.30,14-18 leesd.; Krui ningen 9.30-18 ds. Hage, 14 leesd.; Nieuwdorp 9.30-14 leesd., 18 stud. Schreuder; Nisse 9.30- 14:30 leesd.; Rilland-Bath 9.30, 14-18 leesd.; Waarde 9.30 ds. v. d. Poel, 14-18 leesd.; Wemeldinge 10-16 leesd.; Wolphaartsdijk 9.30,14-18 leesd.; Yerseke 9.30-14 leesd., 18 ds. v. d. Poel; NOORD BEVELAND: Kamperland 10 leesd., 15 ds. Visscher; Kortgene 10.14.30-18.30 leesd. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapel Kruiningen en Krabbendijk B. J. Boer, Schuitweg 1, 's G venpolder, tel. 01103-3050. Goes, Heinkenszand en Nooi Beveland: M. P. C. Karelse, 'S' H. Kinderendijk 118, Goes, I 01100-20656. Biezelinge: R. H. G. Aai Hoofdstraat 2, tel. 01102-41781 Yerseke e.o. Mevr. L. Huisk Cornelisse en S.A.M. Nefs-V hoeven, Molenlaan 24, Yerse! tel. 01131-2756. Spreekuur z 9.30-10 uur. Wijkverpleging-: Voor geheel Noord- en Zuid-I veland via tel. 01100-51171 Stichting Thuiszorg Nederla via tel. 01100-29003. Stichting Thuiszorg Nederla via tel. 01100-29003. Verloskundigen: Goes: Vrij. 18.00-ma. 08.00 ui Mw. Y. Oyevaar, Wijngaai straat 32, tel. 01100-51404. Huisartsen: Stavenisse, St. Maartensdij St. Annaland en Scherpeniss; E. H. Veldman, Stavenisse, t 01663-2400. St. Philipsland en Nieuw Vos1 meer, vrij 18.00-zon. 23.00 uu A. van Doesburg, St. Philij land, tel. 01677-2500. Poortvliet, Oud-Vossemei Tholen en Scherpenisse: E. Mellema, Hertenkamp7, Tholi tel. 01660-2377. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. 016( 2596. Weekendspreekuur i Kalfsdamseweg 2 te Poortvlii Zat. van 8.30-9.00 uur en in TH len van 11.00-12.00 uur op Bot| mark 10. Wijkverpleging: Tholen en St. Philipsland: T 01100-51177. Autodieven na tip betrapt OOSTKAPELLE - Door e wakkere inwoner van Oostl pelle kon de politie in de na< van donderdag op vrijdag d autodieven aanhouden. Oostkapellenaar belde om 04 uur de politie dat drie mann een Duitse auto aan het stel waren. De politie kon de mi nen daarop in de kraag vattei ijt i Gereformeerde Kerk (Vrij^ maakt). Goes (De Hoekste; 9.30-16.30 leesdienst; Kam] land 10 ds. Buursema, 14.30 Boersma; Bergen op Zoi Evang. Luth. Kerk 9-14T dienst. Oud-Gereformeerde Gemeen 's-Gravenpolder 9.30, 14 en dienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Biezelinge 10 dienst, ds. Dunsbergen; Goes 17 Mulder, 10 ds. Groeneveld. Vrije Evangelische Gemeen Goes 10 ds. Dijk, 18.30 dhr. V duijn; Rilland-Bath 10 br. v. Vrie; Wemeldinge 10-17 br. Jonge; Yerseke 10-14.30 d Veldkamp. Doopsgez. Gemeente en Ver. Vrijz. Herv. Goes 10 ds. Messi Leger des Heils. Goes 10 maj( Zürhaar. Pinkstergemeente. Goes 10 heer Harthoorn. Gereformeerde Gemeente in 1 derland. Goes (Koningske 9.15, 14.30 en 18.30 dienst; Kr ningen 9.30,14 en 18 dienst. Volle Evangelie Gemeente. meldinge 10 br. Neerbos. Rooms-Katholieke Kerk G< Parochiekerk zat. 19 past. Ke pers, zon, 10.30 past. v. Bari veld; Ziekenhuis zat. 17.30 paj| Coppens; Lewedorp zon. 10 past. Verbeek; Ovezande zat. past. v. Barneveld, zon. 9 past. Kempers; Kwadendami zon. 10.45 past. Kempers; Hei kenszand zat. 19 past. Verbei zon. 9.15 past. Verbeek; 's-H renhoek zat. 19 past. Kroon, z< 10.30 past. Kroon; Rilland z 19 past. Buijssen; Yerseke zc 9.30 past. Buijssen; Hanswei zon. 11 past. Buijssen. Rafaël Gemeenschap Goes samenkomst. Zondag, 30 juli 1995 Ned. Herv. Kerk. Oud-Vos meer 10-18.30 ds. Snijder; Poo vliet 10-18 ds. Egas; Scherpen se 9.30-14.30 ds. v, d. Sleen; Sii?: Annaland 10-18 ds, De Joi| Stavenisse 10-18 ds. v. Brugge Sint-Maartensdijk 9.30-14.30 Den Hartog; Sint-Philipslai 9.30-17 ds. v. d. Haar; Thol 9.30-18.30 ds. Donken; Imn nuel 10 ds. De Pagter. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer ds. Vlaardingerbroek. Geref. Gemeente. Poortvliet i 14.30-18.30 leesd.; Scherpenisj 9.30-18.30 ds. Beens, 14 leesi' Sint-Annaland 9.30,14-18 leesi Sint-Philipsland 9.30-15 leesi Tholen 10,14.30-18.30 leesd. Oud Geref. Gemeente. Sin? Maartensdijk 9.30, 14 en 18 leö- dienst; Sint-Philipsland 9.3j-' 14.30 en 18 leesdienst; Stavenn se 9.30,14 en 18 leesdienst. jj Chr. Geref. Kerk. Oud-Voss meer 10-14-30 ds. Westerin 18.30 leesd.; Tholen 10 leesi 18.30 ds. Westerink. Geref. Gemeente in Ned. Ou Vossemeer 10, 14.30, 18.30 leej dienst; Sint-Annaland 9.4 14.15, 18.15 leesdienst; Sin' Maartensdijk 9,30.14 en 18 lee dienst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 36