Alle publiekslievelingen in eindstrijd Dutch Open Scholten liever op bank van Ajax Grote problemen bij Real Madrid PZC sP°rt Monique Velzeboer duikt op bij wielerkoers sport op tv Negatieve sferen bij Feyenoord deden me geen goed Oulida tekent bij Sevilla e5„jCIDI vraagt 1 lboycot WK boogschieten Teleurgestelde fan pleegt zelfmoord Werelddambond verwerpt loting Tommi Makinen uit de strijd Geld te kort voor Aziatische Spelen Claire Barnhard start sterk op DOS-toernooi Andreas Thom ploeggenoot van Van Hooijdonk sport in de regio NOORDWIJK (GPD) - Moni que Velzeboer heeft haar ge zicht weer laten zien bij een sportevenement. De voorma lige shorttrackschaatsster, die op 22 december 1993 na een val tijdens de training gedeel telijk verlamd raakte, loste deze week in haar woonplaats Noordwijk het startschot voor de plaatselijke wielerronde. Organisator Joop Riethoven, die in 1978 de Tour de France naar Leiden haalde, strikte Velzeboer voor haar eerste pu blieke optreden sinds haar on geluk. Bij de training voor de Olympi sche Spelen van 1994 sloeg het noodlot toe voor Monique Vel zeboer, die in '88 in Calgary nog goud had veroverd op het olympisch demonstratienum mer shorttrack. Op de ijsbaan van het Franse Font Romeu viel zij zo ongelukkig, dat zij gedeeltelijk verlamd raakte. Velzeboer werkte in alle stilte aan haar langdurige revalida tie. Deze week maakte ze ech ter in haar rolstoel haar op wachting bij de start van de jaarlijkse dernykoers voor be roepsrenners in Noordwijk, waar zij samenwoont met de Engelse shorttrackschaatser Wilf O'Reilly. Na haai- optre den verdween ze weer snel in de anonimiteit. :eboer (rechts) zit klaar om het startschot te lossen voor de wielerronde van Noordwijk. Shaggiesroker Sam Torrance voert na twee ronden de ranglijst aan van de Dutch Open. HILVERSUM (ANP) - Golfminded Neder land is een mooi weekendje te Hilversum aangeboden. In het Open kampioenschap kwamen alle publiekslievelingen in de fi nale: de Amerikaanse volksheld John Da ly, de godvruchtige Duitser Bernhard Langer, de Schotse shaggiesroker Sam Torrance, de donkere Fijiër Vijay Singh, de Italiaanse spaghettibereider Costan- tino Rocca. de Welsh kabouter Ian Woos- nam èn Nederlands rijzende ster Rolf Muntz. Zij allen gaan in het weekeinde in de Gooise bossen op jacht naar de overwin ningspremie van een kwart miljoen gul den. De verschillen aan de top van het klassement zijn overzichtelijk. Torrance, sigaretje nonchalant tussen de lippen en een heerlijke heldere in het vooruitzicht, plaatste zich met ogenschijnlijk gemak aan de top met 132 slagen (68 64). De 42-ja- rige Schot is in bloedvorm dit jaar. Hij won het Italiaans Open in mei en het Iers Open in juli. John Daly deed wat hij moest doen. hij haalde de finale. Met een ronde in 66 sla gen. Om half negen al stond hij gisteroch tend op de eerste afslagplaats. Fris en monter. Anders dan twee jaar geleden in Noordwijk toen hij zijn startpremie deels besteedde in het Amsterdamse nachtle ven en na twee rondjes met- een belachelij ke score naar huis moest. Daly maakte in Hilversum niet één fout. produceerde vijf birdies en verklaarde na afloop dat het putten slecht was verlopen. „Maar ik ben blij dat ik de mensen hier een plezier heb gedaan door de kwalificatie te halen." Vele uren later evenaarde Rolf Muntz de 66 van de gekalmeerde Amerikaanse wil deman. De Brabander was verplicht on der de standaard te scoren omdat de kwa- lificatiegrens onder 142 slagen (twee keel de par 71 van de baan) dreigde .te liggen. Muntz speelde bijna een perfecte ronde. Zijn caddie Simon van der Werf liep acht tien holes te glunderen. Veertiende Muntz speelt, in Hilversum zijn veertiende toernooi op de Europese Tour. Voor de ze vende keer kwam hij door de kwalificatie, zeven keer vloog hij er halverwege uit. Hij verdiende tot nu toe 10.500 pond sterling, nog te weinig om bij de beste 120 Europea nen op de ranglijst te komen waardoor hij automatisch zijn kaart- zou behouden. „Misschien dat dit toernooi me wat meer oplevert. Ik voel me lekker en ga ervoor." Behalve Muntz overleefde geen van de twaalf Nederlanders de kwalificatie. Ook Ruud Bos en Joost Steenkamer, die een goede eerste ronde hadden, vlogen eruit. Dat de kwalificatie onder par kwam te lig gen, was vooral ook sneu voor de Nijmeeg se amateur Robert Jan Derksen. Hij kwam met 72 en 70 op 142 slagen uit op het gemiddelde van de baan maar het was er toch eentje te veel. Wel bereikte nog een 'halve' Nederlander het finaleweekeinde. Jona Saxton uit Uit hoorn is de Amerikaanse clubpro van De Haar in Haarzuilens. Saxton maakte 67 en 73 voor een totaal van 140 slagen. Hilversum. Heineken Open Nederlands kam pioenschap, 1,625 miljoen gulden. Stand na tweede dag: 1. Torrance (Sell) 132 slagen (68 64). 2 Walton (Ier), Eales (Eng) 134, 4. Jonzon (Zwei, Hoch (VSt), James (Eng) 135,7. Woosnam (Wal), Coceres (Argi, Singh (Fiji). McFarlane (Eng), Price (Ausi, Cejka (Dui), Nobilo (NZei 136. 14. Muntz (Ned). Pinero (Spa), Cooper (Eng), Hospi tal (Spa). Montgomerie (Sch), Mitchell (Eng), Clarke (NIe) 137, 21 Daly (VSt), Mouland (Wal). Fasth (Zwei. McLean (Eng), Rojahn (Noo) 138, 33. Saxton (VSt) 140, uitgeschakeld o.m.: 69 Derksen (Ned/ami 142. 83. Steenkamer (Nedl 143. 94. Bos (Nedi 144. 106. Boysen (Ned/am). Smits van Waesberghe (Nedl 145 Zaterdag 11.45-18.05 BBC 1: Grandstand: cric ket. autosport. Netball en paarde- sport. ft 12.00-16.31 Ned 1: Tennis Open Ne derlands kampioenschap in Amster dam. 12.45-14.30 RTL Autosport: GP van Duitsland voor formule I-wa- gens. kwalificatie. 13.00-14.00 RTL 5: Sport: training GP Duitsland, live-verslag 14.00-17.30 RTL 5: Sport: Heineken Dutch Open Golf, live-verslag. 14.55-15.25 Did 2: Der Sportspiegel: magazine, vandaag een reportage over de ontwikkeling van de sport in Zuid-Afrika. 17.30-18.02 Did 1: Sportschau. 17,30-19.45 BBC 2: Cricket, recht streeks verslag van de vierde test match Engeland-West-Indie, derde dag vanaf Old Trafford. id 18.40-18.48 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTL Sport 19.10-19.50 Did 1: Sportschau 19.30-19.57 BRT 1: Sport. 19.45-20.00 BBC 2: Sport 20.00-22.05 BBC 2: Seles-Navratilova challenge 22.00-23.20 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio. 22.16-22.59 Ned 3: Studio sport. 6 3.05-23.15 BRT 1: Sport op zaterdag. 23.40-00.40 RTL 5: Sport: Heineken Dutch Open Golf. samenvatting. L 02.20-03.05 BBC 2: Cricket Zondag 06.00-07.00 TV 5: Champion's: auto sportmagazine. 08.30-01.30 EURO: Diverse takken van sport. 11.50-13.00 BBC 1: Cricket. 12.00-17.30 RTI. 5: Sport: GP Duits- land/Heineken Dutch Open Golf, live- verslag. 13.00-19.25 BBC 2: Sunday grand stand: cricket iEngeland-West-In- diëi, Netball (WK vanuit Birming ham) en nieuws over de GP van Duitsland voor Formule 1-wagens. 13.15-16.20 RTL Autosport: GP Duitsland. 13.30-15.45 BBC 1: Autosport. 16.05-18.00 Did 1: Sport extra: Olym pische Spelen '96 (vooruitblik Atlan ta) en autosport. 17.20-18.15 Did 2: Die Sport-Repor tage: atletiek en beachvolleybal. 17.30-18.00 RTL 5: Race, rally cross. 18.08-18.40 Did 1: Sportschau. 18.35-20.15 Ned 1: Studio Sport 18.45-19.10 RTL Sport. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 19.50-20.20 BRT 1: Spoi'tweekend. 20.40-21.20 BBC 2: Autosport. 21.50-22.00 Did 2: Sport am Sontag. 23.15-00.45 RTL 5:: Voetbal Chelsea- Porto en autosport en paardesport. 0.45-02.30 RTL -Autosport 01.50-02.35 BBC 2: Cricket noord. De 32-jarige Brabander leefde de laatste maanden van het vorige seizoen in onmin met trainer Wim van Hanegem en kreeg onlangs te verstaan dat hij op een basisplaats bij de Rotterdamse club niet hoefde te rekenen. RKC schoof Scholten onmiddellijk een contract on der zijn neus, Sparta probeerde de middenvelder te huren, maar Scholten koos gistermiddag voor een terugkeer naar Ajax, de club waar hij van 1986 tot de cember '89 ook al onder con tract stond. Scholten tekende voor twee jaar, ondanks de me dedeling van Louis van Gaal dat hij ook in De Meer genoegen zal moeten nemen met een plek op de bank. De routinier had bij Feyenoord nog een contract voor één jaar. De transfersom is niet bekend gemaakt. Alsof hij nooit was weg geweest. Arnold Scholten bezegelde gis teren om 12.30 uur zijn overgang naar Ajax, ruim een uur later sis te trainer Louis van Gaal in het voorbijgaan in het spelershome dat hij nog precies zeven minu ten de tijd had om zich in de spe lersbus te nestelen. Ajax vertrok gistermiddag om twee uur naar Mönchengladbach. waar het dit weekeinde een internationaal toernooi afwerkt, en Scholten is mee. Vorige week stelde de voetbal vakbond VVCS hem op de hoog te van de Amsterdamse interes se, gevoed door het vertrek van Tarik Oulida naar Sevilla, na Frank Rijkaard, Peter van Vos sen, John van den Brom en Cla rence Seedorf de vijfde speler die Ajax de rug heeft toegekeerd. Begin deze week waren de clubs eruit, afgelopen woensdag had Scholten een onderonsje met Louis van Gaal, twee dagen later volgde de verrassende transfer. De opluchting was groot en van zijn gezicht af te lezen. Feye noord en Arnold Scholten, dat boterde al een tijdje niet meer. „Begrijp me goed, met de spelers had ik geen enkele moeite, maar gedurende het vorige seizoen ontstonden er wrijvingen tussen mij en de trainer. Dat ging van kwaad tot erger, vandaar dat ik voor mezelf al had besloten dat het beter was te vertrekken. Die negatieve sferen deden me abso luut geen goed, ik liep me te ir riteren. Later kwam daar nog die mededeling over m'n aanstaan de reserverol overheen. Verder wil ik niet zo veel kwijt over die wrijvingen, dat boek is nu dicht. Ik wilde eigenlijk mijn carrière afsluiten in het buitenland, maai' plotseling trok Ajax aan de bel. En die keuze was niet moeilijk." Hoewel hem in eerste instantie een rol op het tweede plan is toe bedeeld. Blessures en schorsin gen op het middenveld of in het hart van de verdediging, daar is Schol ten de komende twee jaar van afhankelijk. „Dat heeft de trainer ook eerlijk tegen me ge zegd. Hij wilde een ervaren spe ler die op meerdere posities kan invallen. Ach. het seizoen is voor Ajax lang en zwaar, ik ben er van overtuigd dat ik genoeg aan spe len zal toekomen. En wie ben ik om nee te zeggen tegen de kam pioen van Europa?" Arnold è'cholten, groot gegroeid bij Den Bosch, speelde in zijn eerste periode bij Ajax in totaal 88 officiële wedstrijden in de hoofdmacht, waarin hij vijf maal tot scoren kwam. Van de selectie die hij in 1989 achter zich liet om naar Feyenoord te verkassen, zijn Danny Blind, Ronald en Frank de Boer, Sonny Silooy en Fred Grim nog steeds of weder om in Ajax-dienst. Louis van Gaal kent hij nog van het sei zoen '88-'89, toen de huidige hoofdtrainer - na het ontslag van Kurt Linder - als assistent van interim-coach Spitz Kohn fun geerde. „Dat is prettig", vindt Scholten „want ik weet precies wat ik aan hem heb. En daar was ik hard aan toe." AMSTERDAM (GPD) - De over gang van Tarik Oulida naar het Spaanse Sevilla is beklonken. De 21-jarige middenvelder heeft een vierjarig contract on dertekend en is inmiddels met de Spaanse nummer zes van vo rig seizoen in trainingskamp ge gaan. De beloftevolle voetballer, af komstig uit de jeugdopleiding, is er bij Ajax nooit in geslaagd een vaste basisplaats te veroveren. Met de overgang van Oulida zou een bedrag van twee miljoen gul den zijn gemoeid. jDe Nederlandse, ploeg arriveer- dinsdag in Jakarta. Een ver- van het toernooi is vol- igens de internationale hand- (FITA), het IOC te en de NHB niet haalbaar. Het Ikorte tijdsbestek en de pré- olympische belangen zijn daar voor te grote bezwaren. Nederlandse Handboog Bond betreurt het besluit van de Indonesische regering en noemt discriminatie 'verwerpelijk.' MADRID (ANP) - Vijf weken voor de start van de Spaanse voetbalcompetitie heerst een grote chaos bij landskampioen Real Madrid. De club, die kampt met een schuld van ten minste 400 miljoen gulden, dreigt zelfs teruggezet te wor den naar de tweede Liga. Het voorlopige hoogtepunt in de crisis was gisteren toen vice- jvoorzitter Vilar Mir, belast met economische zaken, met zes an- 'dere bestuursleden ontslag nafn uit protest tegen het beleid van de machtige voorzitter Ramon Mendoza. Het bestuur van de Koninklijke bestaat in totaal uit twintig personen. Mir, pas vijf [maanden geleden tot vice-voor- zitter benoemd, zag zijn sane ringsplannen gedwarsboomd door een groot deel van het be stuur. Madrid, een van de vele topclubs in de rode cij fers, heeft van het bestuur van de nationale profliga tot maan dag de tijd gekregen bij de Spaanse voetbalbond een bank garantie te presenteren die over eenkomt met de schuld aan ach terstallige lonen en premies aan de spelers. Die schuld zou zijn ■opgelopen tot circa 20 miljoen gulden. Lukt dit niet, dan krijgt Real Madrid geen nieuwe licen tie. Mendoza probeert uit alle macht het tij te keren maar heeft pas vier leden bereid gevonden garant te staan voor een klein deel van de schuld. Televisierechten Real Madrid heeft ook grote pro blemen met de Europese Voet bal Unie UEFA, die de club uit de Champions League dreigt te weren wegens een dispuut over de verkoop van televisierechten. Bovendien eist de UEFA dat in het Bernabeu-stadion 45.000 staanplaatsen in zitplaatsen worden veranderd en dat de voorzieningen voor vips en pers worden verbeterd. In de afgelopen vijfjaar gaf Real Madrid, dat in zijn bestaan 26 landstitels veroverde, een be drag van circa 800 miljoen gul den uit. De club versleet in die periode zeven trainers om einde lijk de grote rivaal FC Barcelona van de troon te kunnen stoten. Mendoza kan alleen nog hopen op de snelle verkoop van een van de voetbalsterren, zoals de Chi leense topscorer Ivan Zamo- rano. Voor het overige is hij ver moedelijk aangewezen op een grootmoedig gebaar van de ge meente Madrid of de genade van de Spaanse voetbalbond. van onze verslaggever Simon Zwartkruis deDEN HAAG (ANP) - Het CIDI (Centrum Informatie en Docu mentatie Israël) roept de Neder- ëilandse handboogbond op de we- in Ja karta te boycotten. Aanleiding ,is de weigering van Indonesië 0)jom een Israëlische deelnemer otjtoe te laten. De WK beginnen op 2 augustus in Jakarta. Israël trok de enige deelnemer terug nadat de orga nisatie hem verbood uit te ko men onder de naam, de vlag en ve eventueel het volkslied van zijn clilland. „Een hoogst kwalijke vorm vei van discriminatie die volstrekt erJingaat tegen de geest van ver- iddbroedering die van sport hoort te gaan", aldus het CIDI in c.qDen Haag. AMSTERDAM - Arnold Schol ten prefereert de reservebank van Ajax boven die van Feye- glflP Scholten a ZATERDAG 29 JULI 1995 bws 25 PEKING (RTR) - Een voetbalfan in China heeft zelfmoord ge pleegd na een nederlaag van zijn club. De 29-jarige Jiang sprong van vier hoog uit het raam nadat Shandong Taishon met 2-1 had verloren van Peking Guoan. Jiang volgde de wed strijd op televisie in de slaapkamer van zijn ouders. Zijn favo rieten openden in het begin van de wedstrijd de score. De te genstander kwam echter op gelijke hoogte en maakte in de laatste minuten van de halve finale van de Chinese titelstrijd de winnende treffer. De fervente aanhanger van Shandong kon de nederlaag niet verkroppen en maakte vlak na de wedstrijd een einde aan zijn leven. APELDOORN (GPD) - Loten om een beslissing te verkrijgen, zal voortaan niet meer worden geaccepteerd door de wereld dambond FMJD. Ton Sijbrands en Anatoli Gantwarg verko zen onlangs in hun kandidatenmatch op Vlieland een loting boven het spelen van blitzpartijen. Hoofdarbiter Douwe de Jong ging na een aantal tegenwerpingen akkoord met deze ma nier om de tweekamp te beslissen en de FMJD nam zijn beslis sing over. In het FMJD-orgaan Le Monde Damiste stelt FMJD- president Wouter van Beek nu dat loting publicitair onge wenst is en nooit meer geaccepteerd zal worden. ROTORUA (RTR) - De Fin Tommi Makinen rijdt niet meer mee in de Rally van Nieuw-Zeeland. De aanvoerder van het algemeen klassement na de eerste dag kwam met zijn Mitsu bishi vast in de modder te zitten en moest de strijd staken. Stand na 15 van de 31 klassementsproeven. 1. McRae/RingeriGBri Sub aru 2.05.26,2. Auriol/GiraudetlFrai Toyota 0.12,3. SchwarzAVicha (Dui) Toyota 0.29, 4. Kankkunen/Grist. (Fin/GBr) Toyota 0.35. 5. Eriksson/ Parmander (Zwe) Mitsubishi 0.37, 6. Deleeour/Frangois iFra) Ford 0.50 PEKING (AFPi - Het organisatiecomité van de derde Aziati sche Spelen, die in februari volgend jaar in China worden ge houden, zoekt nog ruim 760 miljoen gulden om het budget voor het evenement rond te krijgen. Het comité hoopt de benodigde sponsors op tijd te kunnen vinden. van onze medewerker VLISSINGEN - In het Open DOS-jeugd tennistoernooi zijn de oudste meisjes voor het eerst in actie gekomen. Ingedeeld in een poule van vijf, kwam Claire Barnhard daarbij het best uit de startblokken. De in wed strijdverband voor MLTC uit komende Oostkapelse zegevier de twee maal overtuigend, over achtereenvolgens Anique Ma- licki en Jaya de Jonge. Ook de jongens t/m 16 betraden het gravel op park Zwanenburg, zij het niet voor de eerste maal. De als tweede getipte Patrick Sztukowski verzekerde zich van een optreden in de halve-eind- strijd, hetgeen de uitschakeling van Vlissinger Olav Lijnbach met zich mee bracht. Er sneuvel de nog een andere Zeeuw: Jaap Vogelaar van Yerseke verloor van de uit Rosmalen afkomstige Jorrit Kilian. Het was overigens niet alles re gelmaat wat de klok sloeg. De Engelsman Adrian Browne zorg de voor een verrassing door de als vierde ingeschaalde Duitser Jan Schaber in een boeiende driesetter onderuit te halen. Bij de meisjes t/m 14-jaar kwam favoriete Vera Molders ten koste van Marije Platteeuw weer wat dichter bij het haai' toegedachte optreden in de finale. In de halve finale wacht Dagmar Lijnbach. Souburgse Kim Dijkstra is ook nog volledig in de race. Na Eva Hartog geklopt te hebben, moet ze in de voorlaatste schifting de rackets kruisen met de als twee de getaxeerde Puck van de Vleu ten. Engelsman In het deeltoernooi bij de jon gens was het opnieuw een En gelsman die voor een opvallende score zorgde. Outsider James Leather bleek voor koploper Ro bin van de Beek een niet te ne men barrière. Leather liet het niet bij deze overwinning: via een marathongevecht met Joël le Due schaarde hij zich onder de laatste acht. Dat zelfde deden Thijs van Lier, die Orestis Molo- podis, de bedwinger van de als tweede geplaatste Dennis Bom- melijn, uit het toernooi speelde, en Henri Guingo. Laatstge noemde, representant van de Schelde, had weinig moeite met Karsten Hinz. Bij de meisjes niet ouder dan 12 jaar stelde geen van de be schermde speelsters teleur. De bovenaan de ladder staande Chantal Visser verzekerde zich van een startbewijs in de demi- finale ten nadele van Brenda Platschorre, terwijl de op de nummers drie en vier ingelote Merlijn Atoon en Harriëtte Wes- terdijk haar voorbeeld volgden. Een en ander betekende een te leurstelling' voor Kim van de Steen en Sharon de Witte. Dubbelrol Thoma Gideonse speelt in dit toernooi een succesvolle dubbel rol. Mag hij zich bij de t/m 14-jari- gen kwarfinalist noemen, in zijn eigen leeftijdsklasse is hij inmid dels al een ronde verder geko men. Door Dimitri van Hoof de loef af te steken, kan hij zich daar nu gaan voorbereiden op een tweekamp met Bart Grim- minck. Uitslagen. ME t/m 16. poule: C Barnhard-A.Malicki 6-1.6-1; P.van de Vleuten-J.de Jonge 6-1,6-1; C.Bosch-A.Malicki 6-2.6-4; C.Barn- hard-J de Jonge 6-1.6-0. J E l/m 16: J Korstanje-J Leather 6-4.4-6.6-2; A.Browne-J.Schaber 6-4.5-7.7-0; J. Vogelaar-E.de Jonge 6-3,6-1. O.Lin- bach-W.den Engelsman 6-4.6-1. J Ki lian-J.Vogelaar 6-1.6-4; P.Sztukows- ki-O Lijnbach 6-0.6-0. M.E.l/m 14: V.Molders-M. Platteeuw 6-1,6-1 D.lijnbach-S.ten Hacken 6-0,6-2, K Dijkstra-E.Hartog 6-2,6-1; P.van de Vleuten-M Malicki 6-3.1-6.6-0. J E. t/m 14 J.Leather-R.van de Beek 7- 6.6-3; T.van Lier-O.Molopodis 6-3.6-3. H Guingo-K.Hintz 6-2,6-1. J Lea the r- J le Due 4-6,6-4.6-4. M.E t/m 12: C.Visser-B.Platschorre 6-1,7-5; H Westerdijk-S.de Witte 6-0.6-3; M.A- toon-K.van de Steen 6-2,6-3. J.E. t/m 12: K.de Vries-A. te Boekhorst 7-6,6- 3; B Grimminck-M.Hulster 7-6,6-4, T.Gideonse-D.van Hoor6-4,6-3. J.D l /m 16: M.Felius/J.Vogelaar-P.Brou- wer/W.Ekkebus 6-1,6-4; O.Lijnbach/ J.Schaber-M.Vos/C.Zwanenburg 6- 4,6-3; A.Browne/P.Sztukowski-E.de Jonge/S.Kats 6-0.6-0; F.Kilian/J.Ki- lian-R.Bimmel/O.Molopodis 6-3,7-6; M Felius/J Vogelaar-R.BarteiV J Korstanje 7-5.6-4. M D. Urn 14 C Molders/V Molders-A Busink' M Platteeuw6-2,6-3;E Hartog/M Mol- L.Brown/R.Schaap 6-3,3-6.6-4; S.ten Hacken/D Lijnbach-C.Gunst J.Haex 6-2.6-3. J.D Urn 14: J.J.Corrë/J.le Duc- T Felius/S Smit 6-2.6-1. H.Guingo B.Vogelaar-J.Brasser/P.Dronrijp 6- 2.6-3: C.Maranus/D.Verschuure- H Guingo/B Vogelaar 7-5.6-1. M Dt m 12: B.Platschorre/B.Zwanenburg- M.Atoon/M.de Romph 6-2,6-3; S O- ranje/K.van de Steen-E.Meijer/J.Sie- reveld 6-0,6-0 J.D t/m 12: L.Haex/ R.Leather-M.Hulster/T.Hosmans 6- 2.7-5; A.te Boekhorst/J.Quaak- R.Heijdra/A.Siereveld 6-0,6-1; D.Lau- men/S.Westerweel-M.Brasser/ S.Rolff 6-3,7-6; J.P.Dekker/K.de Vries-L.Haex/R.Leather 6-2,6-4; D.van Hoof/J.Wisse-J.Jiskoot/S.Smit 6-0.6-1; A.te Boekhorst/J.Quaak- B.Dijkstra/M.Visser 6-2.6-4; D.Lau- men/S.Westerweel-B.Maranus/ M.van 't Westende 6-1,6-0. LEVERKUSEN (SID) - Celtic Glasgow heeft de Duitse oud-in ternational Andreas Thom ge contracteerd. De 29-jarige aan valler, afkomstig van Leverku- sen, wordt bij de Schotse club ploeggenoot van Pierre van Hooijdonk (ex-NAC). Thom tekende een contract voor drie seizoenen. Met de transfer is een bedrag van 5,5 miljoen gul den gemoeid. In 1989 was Thom de eerste voetballer die de DDR verliet om in West-Duitsland te gaan spelen Hij speelde 51 inter lands voor de DDR, 10 voor het herenigde Duitsland. In 161 Bundesliga-wedstrijden maakte hij 37 doelpunten voor Leverku- sen. Bridge Zomeravondbridge in het Vlis- singse hotel Arion. Prijzendrive van de commissie zomeravondbridge. De hoogste score (69.64 procent) werd in de A-lijn bereikt door de heren Hoo- geboom en Wartena, in de C-lijn ge volgd door de dames Vos/Wijnen (66.67 procent). Resultaten vanaf 50 procent en hoger. A-lijn. dubbele ho- well 8, eerste helft 1 Hoogeboom/ Wartena 69 64.2 dames Knop 55.95, 3 Van den Berg/Bruggeman 54.76: tweede helft: 1 echtpaar van Beveren 66.07, 2 mevrouw Leynse/Schute 61.90. 3 dames Engelen/Vogel 54.17. 4 dames Van Hoepen/Pettinga 53.57. B- lijn, draaiende Scheveningen, 12 pa ren: 1 dames Fanoy/Olyslager 61/79.2 Krijger AViessner 60.71. 3 dames Van Belzen/Solleveld 57.14, 4 LansuAVa- genaar 53.57. 5 Heijt/Krijger 50.36. C- lïjn (niet roken), dubbele howell 8. eerste helft: 1 Nuyten/Zomer 64.88, 2 mevrouw Esser/De Rie 58.33.3 dames Kramer/Van Maaren 52.38; tweede helft: 1 dames VosAVijnen 66.67, 2 da mes Klaassen/De Visser 57.14, 3 Breedveld/Verburg 52.38. D-lijn (niet roken), dubbele howell 8, eerste helft: 1 Van Iren/Rijnberg 61.90, 2 Smits/ Nouwens 56.55, 3 dames Machgeels/ Platzbeecker 55.95, 4 echtpaar Ver- santvoort 54.17; tweede helft: 1 me vrouw Bennis/Van de Giezen 60 12, 2 dames Van Dijk/De Vooys 57.14.3 da mes Pol/Vos 56.55,4 echtpaar Van de Laan 55.36. E-lijn. howell 8: 1 echt paar In 't Veld 65.48. 2 De Kort/Vo gels, 3 dames Parent/Schoolmeester 52.38. 4 echtpaar Van Wieringen 51.19. De wedstrijd van maandag 31 juli wordt georganiseerd door BC Papy rus uit Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 25