Begin bouw Lammerenburg in '96 Stichting Vluchteling, Den Haag PZC zeeland Agrarisch Schouwen te kijk Help de vrouwen en kinderen, verdreven uit Srebrenica, gescheiden van hun mannen en zonen. Help met tenten en dekens. Met drinkwater en medicijnen. Help nu! Vlissingse nieuwbouwwijk met veel groen, water en ruimte DONDERDAG 27 JULI 1995 14 r van onze verslaggever VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen begint volgend jaar met de ontwikkeling van de nieuwe wijk Lammerenburg. De bedoeling is dat de uitgifte van kavels medio 1996 begint. Lammerenburg, het gebied van 27 hectare ten oosten van de Gerbrandystraat en ten noor den van de Zuidbeekseweg, is bedoeld om de komende jaren aan de grote vraag naar koop woningen in Vlissingen te vol doen. Het moet een ruim opge zette wijk met veel groen en wa ter worden. Over de uitwerking moet met de betrokkenen nog overleg worden gevoerd. Lammerenburg is de opvolger van De Lange Pacht, in het noor den van de wijk Paauwenburg, waar op dit moment de wat be ter gesitueerden hun woningen laten bouwen. In Lammeren burg zullen tot aan het jaar 2000 zeker veertig huizen in de duur dere klasse verrijzen. Daarnaast is de nieuwe wijk ook bedoeld voor woningen uit de iets goed kopere categorieën, zoals die nu in Rosenburg worden neergezet. De gemeente gaat uit van 95 pro cent koopwoningen. De commissie stedelijke kwali teit van de gemeente Vlissingen heeft de stedebouwkundige hoofdopzet voor Lammerenburg inmiddels goedgekeurd. Op ba sis van deze opzet kan de ge meente een bestemmingsplan voor het gebied opstellen. De uitwerking daarvan gebeurt in drie fasen, te beginnen bij het zuidelijkste deel. Dat sluit direct aan bij de wijk Rosenburg. Bo vendien is die grond al geheel in eigendom van de gemeente en op korte termijn beschikbaar. Flexibel Het stedebouwkundig plan heeft een flexibel karakter, zo dat het later op verschillende manieren kan worden ingevuld zonder dat de hoofdstructuur wordt aangetast. De afmetingen van de kavels zijn bijvoorbeeld dusdanig dat er verschillende typen woningen op passen. Elk van de drie fasen vormt verder een afgerond geheel, zodat de wijk ook volledig kunt functio neren als de volgende fase nog niet is gerealiseerd. De derde fase, ten zuiden van de Jacoba van Beierenweg, wordt - afhankelijk van de ontwikkeling op Baskensburg - eventueel als sportterrein gebruikt maar ook woningbouw is daar mogelijk. De invulling van de derde fase hangt ook af van het huidige volkstuinencomplex aan de Gerbrandystraat. Het liefst zou de gemeente dit terrein bij Lam merenburg betrekken, maar dan moet eerst een geschikte alter natieve locatie voor de volkstui nen worden gevonden. De nieuwe wijk krijgt een een voudige structuur met straten die van noord naar zuid lopen. Daardoor hebben alle woningen dezelfde richting: parallel aan de Gerbrandystraat. Alleen aan de noord- en zuidrand wordt daar van afgeweken. De gemeente hecht eraan dat de nieuwbouw goed aansluit bij Rosenburg en dat niet, zoals elders in Vlissin gen, de wijken met de achterzij den tegen elkaar worden aange bouwd. De noord-zuid straten in de wijk worden verbonden door twee wegen die van oost naar west lo pen. Voor het gehele gebied zal een maximumsnelheid van der tig kilometer per uur gelden. De wijk wordt aan de noordzijde be reikbaar via een nog aan te leg gen verbindingsweg tussen de Gerbrandystraat en de toekom stige provinciale weg SI4. Aan de zuidzijde komt een ontslui- 'ting bij de Rosenburglaan. Ver der is het de bedoeling dat er ook een directe verbinding met de Gerbrandystraat komt. In verband met de voorziene aanleg van de S14, in het ver- Politie bekeurt 169 hardrijders ZIERIKZEE - Bij drie snel heidscontroles op Schouwen- Duiveland zijn dinsdag 169 overtredingen geconstateerd. Op de Serooskerkseweg bij Se- rooskerke hielden 96 automobi listen zich niet aan de limiet van 80 kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid was 117. Op de Weg naar de Val bij Zierikzee (maximum 80) noteerde de radar 68 overtredingen, met als uit schieter een auto die 121 reed. Op de Rijksweg bij Nieuwerkerk reden vijf auto's te hard. Zij had den snelheden tot 126 km/u, ter wijl maximaal 70 is toegestaan. lengde van de Bossenburghweg, is een geluidswal aan de oost kant van de wijk geprojecteerd. Voor de fietsers komt een aantal paden in de richting van Paau wenburg, Rosenburg en het cen trum van Vlissingen. Om Lam merenburg ook met het open baar vervoer bereikbaar1 te ma ken wordt gedacht aan een bus halte ter hoogte van de Vlis singse Kleiweg. Fietsend meisje breekt been bij aanrijding auto NIEUWVLIET - Een vijfjarig meisje uit Duitsland liep dins dagavond een gebroken been op bij een ongeval op de kruising van de Zeekraalstraat en de Vlier in Terneuzen. Het kind reed vanaf de Vlier op haai1 fietsje de rijbaan van de Zeekraalstraat op. Een vijftigja rige bestuurder van een auto uit Zaamslag kon een aanrijding niet meer voorkomen. Met een linkerbovenbeenfractuur werd het meisje overgebracht naar ziekenhuis De Honte in Terneu zen. Een 25-jarige vrouw uit Vrasene (B) klaagde dinsdagavond na een ongeval op de rijksweg N60 bij Hulst over hoofdpijn en nekklachten. De vrouw zat in de auto van een 26-jarige man uit Hulst. Deze stond rond achtu uur stil voor het verkeerslicht voor de kruising van de Abdaal- seweg. Een 72-jarige bestuurder uit Biervliet zag dit te laat en botste achterop de auto van de Hulstenaai1. De auto's raakten aanzienlijk beschadigd. Enkele gekneusde ribben waren het onfortuinlijke gevolg van een botsing tussen een snorfiets en een auto op de Nieuwstraat/ Baljuw Veltersweg in Oostburg. Een 69-jarige snorfietser uit Breskens reed over de Baljuw Veltersweg, uit de richting van de Torenweidelaan. Op het kruispunt verleende hij geen voorrang aan een 29-jarige Aar denburger. De auto liep daarbij lichte schade op. De snorfiets was behoorlijk beschadigd. De Bressiaander hoefde niet naar het ziekenhuis. Spullen weg uit caravans Auto over de I kop, inzittenden ongedeerd ZOUTELANDE - Twee manne" uit Eindhoven zijn woensda] ochtend in Zoutelande met hu auto uit de bocht gevlogen. kwamen er zonder kleerscher ren vanaf. De totaal verniel^ auto moest worden weggp, sleept. Het ongeluk gebeur^, om 2.15 uur op de Langedam nfi voor de bebouwde kom v§ Zoutelande. De auto ging hit] over de kop en kwam aan overzijde van de weg in de berf terecht waar de auto met achterzijde tegen een boom t stilstand kwam. Vermoedelijk reed de auto hard. Bovendien had de 24-ja ge bestuurder een slokje op. I blaastest wees een alcoholgehi te van 260 microgram uit. I Eindhovenaar kreeg een da vaarding mee naar huis. Fietsster aangereden OOSTERLAND - Een 43-jari Duitse fietsster is dinsdag lie gewond geraakt bij een botsii met een auto op de parallelw naast de N59 bij Oosterland. I vrouw fietste richting Bruinis: Een tegemoetkomende auto, t stuurd door een 49-jarige vroi uit Zierikzee, hield waarschij lijk niet genoeg rechts zodat e aanrijding volgde. De Duit vrouw is overgebracht naar h Zweedse Rodekruisziekenhi in Zierikzee. Zigeunermuziek in Veerse kerk VEERE - Het zigeunerorkest f perkov verzorgt donderdag 3 a gustus vanaf 14.30 uur een kest in de Grote Kerk in Veei Onder leiding van Gregorowi Siperkov brengen de muzika ten felle muziek uit Roemen romantische tonen uit Hong rije en zwaarmoedige lieden uit Rusland ten gehoren. OUWERKERK Zomernachtfeest - De Ci turele Vereniging Ouwerke houdt zaterdag 5 augustus h jaarlijkse zomernachtfeest a de Ouwerkerkse Ring. Van 21. tot 02.00 uur vinden onder me de volgende evenement plaats: verkiezing van de stei ste man van Ouwerkerk, demo straties van een springgroep vi Delta Sport en optredens van Harmonie Nieuw Leven en e dweilband. CADZAND—BAD - Uit een sta caravan op een camping1 aan de Zwarte Polderweg in Cadzand- Bad werden dinsdag een porte feuille en persoonlijke papieren gestolen. Slachtoffer was een 44-jarige inwoner uit het Belgi sche Beernem. De caravan werd via een raam betreden. Een 55-jarige vrouw uit Terneu zen miste dinsdag uit haai1 cara van aan de Duinweg in Retran- chement geld, haar rijbewijs en haar paspoort. Ook hier gaf een raam toegang tot de caravan. Een gehuurde vakantiewoning aan de Driekwartweg in Zand straat werd die dag ook bezocht door inbrekers. Zij namen de ste reo-installatie mee. Een veertig jarige inwoner van Eemnes deed aangifte. Het is niet bekend hoe toegang tot de woning is verkre gen. Aan deze bezoekers van de boerenmarkt in Burgh-Haamstede is te zien dat ze eerder op de dag al bij een ander evenement present waren. foto Pieter Honhoff van onze verslaggever BURGH-HAAMSTEDE - Voor het derde achtereenvolgende jaar werd woensdag in Burgh-Haamstede de Boerenmarkt ge houden. Bij dit evenement, onderdeel van het project Platte- landstoerisme, staan de agrarische produkten die Schouwen- Duiveland voortbrengt centraal. Hongerige magen werden dus niet gevuld met patat en hamburgers maar met paling, Zeeuws Vlegelbrood en maïs. De Boerenmarkt onderscheidt zich tevens van andere evene menten doordat de standhouders uitgebreide voorlichting aan de bezoekers geven over de produkten die in de kramen liggen uitgestald. Die variëren van boerenzuivel en witlof tot zwarte bessen en advocaat. Als extraatje was dit jaar een tentoonstelling ingericht met als titel 'Zestig jaar veranderend platteland'. Deze expositie, van de Dienst Landinrichting en het Bureau Beheer Landbouwgron den, was te bezichtigen in een koele schuur. Verder was een mi- ni-paardenveldje ingericht en stonden een handvol historische tractors opgesteld. V I ur.^h t e i n g GIRO 999

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 24