Boze reacties op plan sluiten brug Skaters eisen wedstrijdbaan Woppers pakken alles aan PZC Autokrakers slaan slag langs dijken Toch receptie voor ziekenhuisdirecteur die na ruzie vertrok zeeland Middelburgse actiegroep: mentaliteit is ronduit lachwekkend kerkdiensten weekenddiensten ZATERDAG 15 JULI 1995 s 16 De skaters op de stadhuistrap laten duidelijk aan sethouder De Keijzer merken hoe zij denken over de aanleg van skeelerbanen. foto Ruben Oreel van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Zo'n vijftig inline-skaters uit Vlissingen en omgeving verzamelden zich vrijdagmiddag op het bordes van het Vlissingse stadhuis om drieduizend in gezamelde handtekeningen aan burgemeester Th. van der Doef aan te bieden. Om de actie 'We willen skate- banen in Vlissingen' kracht bij te zetten besloten de ska ters zich ook te laten zien op het stadhuisplein. Zich niets aantrekkend van de rode lo per die net werd uitgerold voor een te verwachten huwe lijksvoltrekking, namen som migen plaats op de trap. Een paar knapen stuntelden op de treden op hun inline-skates, anderen zoefden voorlangs de gehandicapteningang. In plaats van de burgemeester verscheen wethouder C. de Keijzer om het dikke pak for mulieren in ontvangst te ne men van initiatiefnemer Car los Korndijk. Korndijk hoopt dat de drieduizend handteke ningen het Vlissingse college van b en w iets vertellen over de behoefte van duizenden skaters. „De sport bestaat al acht jaar en groeit nog steeds. Er is een grote behoefte om de ze sport goed te beoefenen en zich daarin te kunnen ontwik kelen." De inline-skaters willen een grote' skeelerbaan en een paar kleinere in de wijken. „Er moet een baan van 6 meter breed en drie meter hoog in het cen trum van de stad komen, waar ook wedstrijden gehouden kunnen worden", aldus Korn dijk. Het Spuikomgebied of het parkeerterrein bij het Nol- lebos zijn volgens Korndijk ideaal voor zo'n profesionele skeelerbaan. „Er zijn onderne mers die er wel voor voelen om als sponsor op te treden." Mogelijkheden De Keijzer beloofde de skaters dat de gemeente opnieuw zal bekijken of er mogelijkheden zijn voor aanleg van skeeler- banen. De wethouder ziet de kleinere banen in de wijken wel zitten, omdat deze ook haalbaar zijn. Wat de sponso ring betreft is het volgens De Keijzer wijs om eerst te kijken hoe het kostenplaatje eruit gaat zien. „Het hangt ervan af wat voor rol de gemeente hier in gaat spelen. Zo'n skeeler baan kost natuurlijk geld. Ze zeggen dat zo'n grote baan 60.000 gulden kost, maar ik denk dat het uiteindelijk op 100.000 gulden neerkomt en dan is het de vraag of de ge meente voor de aanvulling van de kosten moet zorgen of voor alles." De wethouder kon al wel zeg gen dat de interesse bij het col lege 'niet groot' is. „Het is de trendgevoeligheid van deze sport waai- het college niet veel voor voelt. Je kunt na tuurlijk zo'n baan neerzetten en na een paar jaar wordt er geen gebruik meer van ge maakt." De skaters krijgen in ieder ge val steun van de wijkambtena- ren. Mede-organisator van de handtekeningenactie en wijk- ambtenaar J. Doorns vindt dat in de stad ook voorzieningen voor deze vorm van recreatie en sport aanwezig moeten zijn. Het college heeft plaatsen aangewezen waar skaters niet mogen komen zonder er iets anders voor terug te geven. „Dus wel een verbod opleggen, maar geen alternatief bieden." Met handschoenen aan ('je weet nooit of er spuiten inzitten') worden de prullenbakken geleegd. foto Willem Mieras van onze verslaggever MIDDELBURG - De actiegroep Bewoners Belangen Binnen stad in Middelburg (BBB) heeft furieus gereageerd op de voor genomen eenzijdige afsluiting- van de Spijkerbrug. Als het ge meentebestuur zijn plannen doorzet is het alleen nog maar mogelijk om vanaf de Kinder dijk over het bruggetje te rij den. De BBB vindt dat door de ze maatregel de bewoners van de 'kaaien en dijken' getroffen worden. B en w van Middelburg willen Nieuwe naam fusieschool luidt Schelde College van onze verslaggever SINT MAARTENSDIJK/BER GEN OP ZOOM - Gewestelijke scholengemeenschap het Schel de College. Zo heet de nieuwe school die is voortgevloeid uit een fusie van de Thoolse Scho lengemeenschap. de Edward Jenner Mavo uit Hoogerheide, scholengemeenschap de Lage Meren en de O. Elsemanschool uit Bergen op Zoom en de Tho mas Mavo uit Halsteren. Officieel begint het bestuurlijke samenwerkingsverband per 1 augustus. Het gaat om Mavo- en Vbo-scholen. De Thoolse Scho lengemeenschap iTSG) is een Vbo-school met 250 leerlingen. De opheffingsnorm ligt op 240. Vorig jaar ging de TSG gesprek ken aan met de Lage Meren en de Edwar Jenner Mavo over mo gelijke samenwerking. De Tho mas Mavo uit Halsteren heeft zich pas in een later stadium bij de fusie-partners gevoegd. Het Schelde College telt 1450 leerlingen. Hoofdlocatie van de nieuwe school is de Lage Meren aan de Nobellaan in Bergen op Zoom. De scholen op de overige locaties zijn nevenvestigingen. Het Schelde College is via de zo genoemde bestuurlijke variant gekoppeld aan scholengemeen schap 't Rijks in Bergen op Zoom. Die school wilde niet meedoen aan de fusie. Via de va riant wordt desondanks een soe pele doorstroming gegaran deerd van leerlingen van de TSG, de Edwar Jenner, Lage Meren of de Thomas Mavo naar het Havo of VWO op 't Rijks. van onze verslaggever Frank Balkenende GOES - De heren van de Wijk Onderhouds Ploeg, in de volks mond WOP, zijn de mieren van Goes. Zij rijgen zwerfvuil aan hun prikstokken, legen prullen bakken en vegen glasscherven op de schop. Het zijn behalve nijvere, ook handige baasjes. Een wankele wip? Geen nood, de WOP trekt de gereedschaps kist uit de kofferbak en ver helpt het euvel. Maar de ware kracht van de banenpoolers schuilt in het vlotte reactiever mogen. Een zakkertje in het wegdek of woekerend en dus verkeersgevaarlijk groen, de WOP sprint direct uit de start blokken weg. „Da's het leuke van dit werk, je krijgt best vaak complimentjes". Vrijdag is vuildag bij de WOP, die inmiddels zo'n tweeënhalf jaar functioneert in Goes. De ploeg bestaat deze dag uit twee mensen: Jules de Haan en voor man Jan van der Plasse. „Atv en ziektewet", verklaart Jules de verminderde aanvalskracht van het peloton. De WOP telt ge woonlijk zes mensen, afkomstig van de Stichting Besth-werk en het Jeugd Werk Garantieplan JWG). Je kunt pas Wopper worden als je langdurig werkloos bent. Door rugproblemen kwam Jules, van origine timmerman, lange tijd niet aan de bak. Daarna sprong hij in het seizoenswerk. „Ik heb alles gedaan, van erwten, mosse len tot patatten. Dat hou je op den duur niet vol en je bent een groot deel van het jaar aangewe zen op een uitkering. Ik wilde weg bij de sociale dienst, dat was de belangrijkste drijfveer om dit werk te doen. De zekerheid dat je elke maand een paai- centen hebt." Boterham De Wijk Onderhouds Ploeg, in het kader van sociale vernieu wing geformeerd, biedt echter geen vet belegde boterham. „Wij doen volwaardig, maar soms ook best smerig werk voor een minimumloontje. Drie keer per van onze verslaggever GOES - En plots circuleert in het Goese Oosterscheldezieken- huis een deiningverwekkend communiqué. A. A. van Es, de wegens interne conflicten ver trokken directeur patiënten zorg, neemt binnenkort af scheid van het personeel in par ty-restaurant Ockenburgh te Goes, zo luidt het schrijven. 'Die moet wel meerdere balken voor zijn hoofd hebben om onder de ze omstandigheden een gezel lige receptie te geven', gonst het door de ziekenhuisgangen. En dan zou er nog een lekkere bo- eenrichtingverkeer instellen om sluipverkeer richting Stations straat tegen te gaan. Bijna de helft van het verkeer dat van de Spijkerbrug gebruik maakt om naai- de Kinderdijk of de Mais- baai te rijden, bestaat uit sluip verkeer. Voor (brom)fïetsers blijft de brug wel gewoon in bei de richtingen berijdbaar. Als re den voor de afsluiting noemde het college klachten van bewo ners van het Maisbaaigebied. De BBB vindt die argumentatie belachelijk. „De Maisbaai-bewo- ners mogen niet gehinderd wor den door storende elementen in hun woonomgeving", schrijft de actiegroep in een cynische brief aan burgemeester en wethou ders. „Deze 'one way traffic- mentaliteit' is ronduit lachwek kend in een tijd en een stadje waai- de ene bewoner klaarblij kelijk net iets meer gelijk is dan de ander." De actiegroep wijst fijntjes op het nieuwe RBIO-verkeersplan dat door de gemeenteraad werd afgeschoten. „Voor de eenzijdige sluiting van de Spijkerbrug zijn door de vroede vaderen kenne lijk toch voldoende argumenten aan te voeren." De BBB vraagt zich af of er dan geen sluipver keer overblijft tussen de Sta- tionsbrug en de Beatrixbrug. „Of zou dat de bewoners van het Maisbaaigebied beter uitko men?" Het plan voor afsluiting van de Spijkerbrug ligt momenteel ter inzage bij de dienst stadsont wikkeling van de gemeente Mid delburg. Tot 27 juli kunnen be zwaren worden ingediend. Motorrijders komen ten val in oliespoor THOLEN - Twee 28-jarige mo torrijders uit Sint-Maartens dijk zijn vrijdag ten val geko men door een oliespoor op het wegdek van de Postweg in Tho- len, nabij café De Tol. De twee liepen kneuzingen aan hun be nen op. Hun motoren raakten zwaar beschadigd. Volgens de politie had een getui ge een bestuurder van een passe rende rode landbouwtractor er vlak voor het motorongeluk op gewezen dat een olievat op diens aanhangwagen olie lekte. De po litie is op zoek naar deze tractor bestuurder. dag over je nek voor 1700 gulden netto per maand. Mensen reali seren zich dat niet, dus zet dat er maar eens in!" Onder het motto 'beggars can't be choosers' rekt Jules zijn klaagzang nog wat. „Ik zie dit werk niet als een baan voor eeuwig, het is een spring plank." Voorman Jan van der Plasse vormt een uitzondering. Hij komt uit de plantsoenendienst, waai- hij twaalf jaar lang de ziek te- en onkruidbestrijding voor zijn rekening nam. De WOP had een voorman nodig en J an stap te over. ,,'t Is redelijk gevarieerd werk. Ik snap wel dat het moei lijk is voor die jongens om in het nus voor hem inzitten ook, wil len geruchten; officieel is echter zwijgen troef. „Ja, ik heb er over gehoord, over dat afscheid. Maar van een bo nus weet ik niks", reageert on dernemingsraad-lid P. Daver. Zijn persoonlijke mening wil hij niet geven. „Niet relevant. En binnen de ondernemingsraad moeten we er nog over praten." Specialist R. van Dam op zijn beurt houdt helemaal zijn mond. Aan de telefoon komt hij niet. „Hij is toch niet de aangewezen persoon in deze kwestie", meldt zijn secretaresse. „Hij wil er niets over zeggen. Om persoon werkritme te komen. Als je ge woon bent de hele morgen op je bed te liggen, is dat toch een for se omschakeling. Gelukkig heb ben we nu een vrij vaste ploeg, verloop is er bijna niet meer." Jules: „Aanvankelijk vond ik het moeilijk de troep van een an der op te ruimen. Maai- in deze baan ben je wel redelijk vrij en vaak buiten. Ik ben geen binnen- mens." De WOP, onderstreept hij, is geen kommer en kwel. Goed. vrijdag vuildag is niet het leuk ste moment van de week. Toch gaat hij monter met Jan op pad in een gammele VW-bus. want lijke redenen, die overigens niets met Van Es te maken hebben. Probeert u het maar bij De Jongh van de röntgen." Ik zeg niks De Jongh heeft echter ook niet veel te melden. De voorzitter van de medische staf heeft vakantie en zit thuis. „Ik zeg niks. Ik heb het communiqué niet gezien en wil het, nadat ik het wel heb gezien, eerst in het stafbestuur bespreken." Probleem is dat de karakters van Van Es en algemeen direc teur P. C. Bouman zodanig bot sten dat beleidsontwikkelingen de grote WOP-DAF is met Pink steren gestolen. „Die hebben ze gevonden in Best. In onderde len, dat wel." Het duo toert langs allerlei Goese parkjes, speelter- reintjes en scholen om de vuil bakken te legen en zwerfvuil te verzamelen met de grijpstok. „Als we dat altijd zouden moe ten doen. werd het saai", beaamt Jan. Waardering De taken zijn gelukkig divers. Eerst rijdt het oranje busje naar 's-Heer Arendskerke om pas ge schilderde bankjes te ontdoen van bordjes 'nat'. Behalve zitele- menten geven de Woppers ook vertraagd werden. Het is niet de eerste keer dat Van Es een in stantie tijdens crisissituaties of onder vage omstandigheden verlaat. Eerder gebeurde dat bij het primatencentrum van TNO in Delft en later nog eens bij het Sint Laurentiusziekenhuis in Roermond. Dan maar directeur Bouman ge polst, hoe het nu zit met dat af scheid. Helaas: op de directeur drukt een zwijgplicht. „Hij heeft van het college van bestuur geen enkele ruimte gekregen om iets te zeggen", meldt zijn secreta resse. „Probeert u de voorzitter de toestellen in speeltuintjes een likje verf. Die speelveldjes, waar van Goes er zo'n tachtig telt, on derhoudt de WOP nauwgezet, „Als er iets kapot is, een stukkie hout erin, de kwast erover en het is weer als nieuw." De ploeg heeft recent ook de mouwen op gestroopt bij de aanleg van twee nieuwe speelplaatsen. „Da's nou het leuke werk", meent Jules, „dan merk je waardering van de buurtbewoners en dat doet je goed." Het officiële werkgebied van de WOP is de sociale vernieuwings- wijk Goese Polder, de De Graaff- straat en de wijk West. 's Mor gens, vertelt Jan, hebben ze win- van het college, de heer Gruij- ters." „Het is geen receptieDat woord komt niet eens in het communiqué voor", is de eerste reactie van ir P. J. Gruijters. „Het woord receptie heeft, iets feestelijks. En dat is het natuur lijk niet. Trouwens, hoe komt u aan het communiqué Het was niet de bedoeling dat in de publi citeit te krijgen." Of hij het ge fluister kent. over de 'balken voor het hoofd' en het onbegrip over de bijeenkomst „Tuurlijk ken ik dat. Ik denk ook dat velen onder deze omstandigheden niet zo'n afscheid zouden hou- kelcentrum De Spinne gekuisd. Dat doen ze drie keer per week. Jules: „Ik zeg welles: als we dat een maand niet bijhouden, is het weer een gigantische bende." De Goese Polder vergt veel aan dacht, want daar ligt 'de meeste troep en wordt het meeste naar zijn mallemoer geholpen'. Toch komt de WOP in alle hoeken van de gemeente. „Officieel zijn we dus hier niet", bromt Jan als hij op industrieterrein De Poel I een paar nieuwe werkschoenen op duikelt. De bus pruttelt vervolgens door het park in Zuid waai- de prullen bak bij de metalen skateboard- baan wordt geledigd. Hand schoenen om de knuisten, want 'je weet nooit of er spuiten inzit ten'. Een Wopper moet over een niet al te gevoelige neus beschik ken. want sommige karweitjes zijn volgens Jules onsmakelijk. „Dooie vissen uit het water ha len, bijvoorbeeld. Laatst heb ik een dooie hond van 65 kilo in m'n armen gehad. Dan heb je het dus niet naar je zin. Da's trouwens te dol, het ruimen van kadavers is niet onze taak." Preventie In de De Graaffstraat komen ze bij voorkeur bijtijds. „Dan lig gen al die lui nog in hun nest." Want in de De Graaffstraat, we ten de heren, willen de mensen niet. Ze smijten alles op straat en 'het interesseert ze niets'. Toch: „Als je steeds en snel iets repareert, geven de vandalen het een keer op. Wij doen dus ook aan criminaliteitspreven tie." Maar het liefst hebben ze een paar vette klachten in de Goese Polder: een scheefgezakte stoep of een eigengereide boomwortel. Zij noemen dat de 24-uur-servi- ce, zo ongeveer klaar terwijl u wacht. Leuke reacties krijgen ze van bewoners, maar een kop kof fie is er zelden bij. „Het blijft bij woorden, geen daden." Daarom is voor Jules het prachtigste mo ment als het sein 'inrukken' klinkt. „Dan naai- huis en een pilsje pakken, lekker!" den. Maar wie een splinter in an dermans oog ziet. moet eerst naar de balken in zijn eigen ogen kijken. En wat die bonus betreft, daar is geen sprake van." Of er veel mensen naar het af scheid in het party-centrum zul len komen „Geen idee. Nee. echt niet", zegt Gruijters. Of er al iets is geregeld voor de opvol ging dan Voorlopig is daarvoor slechts een tijdelijke oplossing gevonden. Specialist R. van Dam zal de functie van Van Es tijdelijk waarnemen. De ver trokken directeur zelf was giste ren niet voor commentaar be reikbaar. KLOOSTERZANDE - Autokra kers hebben het gemunt op wa tertoeristen. Zij sloegen don derdag hun slag aan de dijk bij Kloosterzande. Groede, Bier vliet en Cadzand-Bad. Van de auto van een 48-jarige vrouw uit Graauw werd aan de Scheldeweg in Kloosterzande de ruit ingeslagen. Zij mist een koeltas en een aantal boeken. Aan de Zeedijk in Kloosterzan de werd een girobetaalkaart, gi romaatpas, creditcard, polstas, portemonnee en zakcomputer van een veertigjarige man uit Hulst gestolen. De dieven for ceerden het portier. Een tas met papieren, porte monnee, bankpas, identiteitsbe wijs en cheques werden vanaf de Zeeweg in Groede ontvreemd uit de auto van een 46-jarige vrouw uit Gent. Een 44-jarige man uit Biervliet is zijn rijbe wijs, kentekenbewijs en groene kaart kwijt. De auto stond ge parkeerd aan de Thomaesweg in Biervliet. De auto van een 51-jarige man uit het Belgische Lier stond ge parkeerd aan de Kanaalweg in Cadzand-Bad. Uit zijn auto, Zomerzegelfonds schenkt 20 mille voor inrichting zorgcomplex VLISSINGEN - De afdeling Vlissingen van het Fonds Zo- merpostzegels heeft 20.000 gul den aan de Stichting Zorgcen tra Vlissingen (SZV) geschon ken. Dit bedrag is bestemd voor de inrichting van de recreatie zaal van het nieuw te bouwen senioren-woonzorgcomplex aan de Dr Ottenstraat. SZV-directeur J. te Graaf nam vrijdagochtend blij verrast het 'prachtige bedrag' in ontvangst van de Vlissingse vertegewoor- digster H. R. H. Telle van het Zo- merpost-zegelfonds. „Zo veel had ik niet verwacht", aldus Te Graaf. „Met deze bijdrage lukt het zeker om de voorzieningen in het senioren-woonzorgcomplex te realiseren." In het nieuw te bouwen woon complex dat aan het Theo van Doesburgcentrum grenst, ko men ondermeer een wintertuin en een recreatiezaal voor zo'n tachtig bewoners. Voor de in richting van de recreatiezaal is in totaal 100.000 gulden nodig. Het gaat om de aanschaf van on der meer meubilair en een ge luidinstallatie. Omdat er voor deze voorzieningen geen rijks subsidie bestaat, heeft de SZV diverse fondsen en instanties aangeschreven. Bij de provincie Zeeland, het Julianafonds en de Zomerpostzegelfonds vindt de stichting een gewillig oor. Een aanvraag bij de gemeente voor financiële steun loopt nog, be richt Te Graaf. 15 EN 16 JULI 1995 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: C. H. G. Daniëls, Kievit straat 2. Zierikzee, tel. 01110- 13410. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek/Brou wershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: Renesse/Ellemeet: J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, tel. 01116-1280; Burgh-Haamstede: G. van Beek-Verbeek en J. Ph. P. Stenger, tel. 01115-1861; Brou- wershaven/Scharendijke: L. A. M. Bruel en J. J. Roth, zat.: Markt 32, Brouwershaven, zon.: Dijkstraat 32. Scharendijke, tel. 01119-1280, spoednummer 2204, Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oos- Zondag 16 juli 1995 Nederlands-Hervormde Kerk. Brouwershaven 9.30, prof. dr. Cossee; Bruinisse 10 ds. De Jong, 17 ds. Knoop; Burgh 10 ds. Dijkmeester; Eikerzee (Scha rendijke) 10 ds. Haasnoot, 19 ds. Veenstra; Haamstede 10, 19 ds. Wassenaar; Kerkwerve 10 ds. Schipper; Nieuwerkerk 10 ds. Knoop; Noordgouwe 10.30 dhr. Kroeze; Noordwelle 11 ds. Stap; Oosterland 10 ds. v. d. Weert. 18 ds. Boogerd; Ouwerkerk 10 ds. Bijl; Renesse 9.30 ds. Stap; Se- rooskerke 10 ds. Riphagen. 19 ds. Den Hartog; Sirjansland 10. 18.30 ds. Boer; Zierikzee: Gast- huiskerk 9.30 ds. v. d. Pol, 18.30 kand. Schipper; Zweeds R. Kr. Z.huis 11.15 dhr. De Knegt; Zonnemairell prof. dr. Cossee. Gereformeerde Kerk. Brou wershaven 10, 18.30 ds. Spaa: Bruinisse 10 dhr. Baas, 17 ds. Paulus; Haamstede 9.30.19 (HA) ds. Luigen; Nieuwerkerk70os- terland 10 ds. Knoop; Scharen dijke 10 ds. Haasnoot, 19 ds. Veenstra; Zierikzee 10 mw. Lin- gen-v. Veen, 18.30 ds. Luijmen. Gereformeerde Gemeente. Haamstede 10,18.30 ds. Karens; Nieuwerkerk 9.30, 15.30 lees- dienst; Oosterland 10, 14.30, 18.30 leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Bruinisse 10 en 17 leesdienst; Oosterland 9.30, 14 en 18 lees dienst. waarvan de ruit werd ingesla gen, werden twee tassen metkle- ding weggehaald. Volgens de politie waren t- slachtoffers allemaal mense: die gingen zwemmen of visses Zij waarschuwt toeristen gee; waardevolle spullen in de auto achter te laten. Primeurs op zomermarkt in Domburg DOMBURG - Op de midzomer markt in Domburg zaterdag H juli vinden twee primeuts plaats. Voor het eerst zal er op een Zeeuwse zomermarkt eea paintball-shooting te zien en It spelen zijn. Daarnaast wordt dt voorronde van het Nederlands kampioenschap standwerker tijdens de markt gehouden. Een tiental standwerkers strijd; om de pareltrofee, waarmees] uitgezonden kunnen worde; naar het Nederlands kampioet schap in Ommen. De jury bt staat uit het publiek, dat op dj markt beoordelingsformulieren krijgt uitgedeeld. Zij beoordete welke standwerker hen he: meest tot kopen heeft verleid. Naast de twee nieuwe onderde len is er een ambachtenmarkte zijn er diverse attracties voorc: kinderen als een draaimolen een luchtkussen, een schminfc kraam en een clown. De mar> duurt van 14.00 tot 21.00 uur. Zakkenrolsters langer vast MIDDELBURG - De twee zai kenrolsters die woensdag i: Vrouwenpolder zijn aangeho:- den, zijn een 18-jarige vrouw ié Vlissingen en een 21-jarigf vrouw uit het Brabantse Ooste hout. De twee zitten sinos woensdag vast en vrijdag is d- inverzekeringstelling met drë dagen verlengd. De vrouwe hebben de bekend dat ze de afge lopen week nog tien persone: hebben gerold - vier in Goes drie in Domburg en nog dril 1 mensen in Zoutelande, Middel burg en Brouwershaven. D- vrouw uit Oosterhout heeft bc> vendien bekend dat zij ook o; andere plaatsen in het land ac tief is geweest, onder andere a Breda en in Amsterdam. Dure auto gestolen VLISSINGEN - Een zwarte Mei cedes Benz type 300E is in ri- nacht van donderdag op vrijdst tussen 21.00 en 12.00 uur gesto len van de Boulevard BankertÉ Vlissingen. In de auto, met ee Duits kenteken, lag bovendie computerapparatuur en ee filmcamera. De waarde vanö auto en de goederen bedraar ongeveer 150.000 gulden. terland, vrij. 18.00-ma. 08.& uur: M. v. d. Berg. Weth. v2 Klinkenstraat 10, Nieuwerker; tel. 01114-1810. Tandartsen: A. Broere, Meekrabstraat 1 Brouwershaven, tel. 01119-158: Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee'. Dam IS tel. 01110-12906, geopend za. va 09.00-12.30 uur en van 16.30 17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30us en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Te- 01100-51177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): E. Wol) dergem, Zonnemaire. tel. 011I-1 1880. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede 10, 18.30 d» Hardeman; Kerkwerve 10 Ie# dienst, 15 ds. v. d. Ham; Zierik zee 10,18 ds. Velema. Gereformeerde Kerk (vrip maakt). Brouwershaven 8* 10.30,16.30,18.30 leesdienst. Gereformeerde Gemeente mi- derland. Bruinisse 10 en 171e& dienst; Nieuwerkerk 9.45 15.30 leesdienst; Zierikzee 10£ 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikzee ÏO-5-' menkomst. Rooms-Katholieke Kerk. Haam stede 10; Zierikzee 9.30. zat Renesse zat. 19. Pinkstergemeente. Zierik# (Meelstraat) 10. woensd. 20 a- menkomst. Evang. Christen Gemeentel' rikzee 10 br. v. d. Sluis. BURGH- HAAMSTEDE Rommelmarkt - De vormde Gemeente Haainst# houdt zaterdag 22 juli haarJ^' lijkse rommelmarkt bij de Behalve gebruikte spullen 2F er onder meer een rad van av® tuur en een pannekoeken- koffiekraam. De markt be?" om 8.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 42