Iepziekte breidt uit door droogte PZC Botter aanwinst museumhaven Overleg voor afstemming activiteiten op podia Komisch rederijkerstoneel herleeft in Brouwerhaven Goes en Middelburg vertrekpunt voor fiets vierdaagsen Mexican De Zeeuws tintje aan North Sea Jazz Begin volgende week beslissing koffieshop Bouw waterzuivering Sloe voor bedrijven begint in voorjaar zeeland 15 Tientallen zieke bomen in particuliere tuinen Bruinisse kunst Zeeuwse Belofte nu ook voor oudere popgroepen Ltil lezers schrijven Bosnië ZATERDAG 15 JULI 1995 van onze verslaggever BRUINISSE - De iepziekte slaat massaal om zich heen in Bruinisse. Naast het openbaar groen blijken nu ook tientallen particuliere iepen aangetast. Nigeriaanse oplichters weer actief MIDDELBURG - De Nigeriaan se instellingen die bedrijven in Nederland aanschrijven met lu cratieve financiële transacties, zijn weer actief. Bij de politie Walcheren zijn tien meldingen binnengekomen van bedrijven die door de Nigerianen zijn be naderd. Volgens de politie is nog geen enkel bedrijf op de aanbiedingen ingegaan en zij verzoekt bedrijven dat ook vooral niet te doen. In de brieven wordt om een aan tal gegevens en bescheiden ge vraagd. Als die worden opge stuurd, hebben de oplichters al le benodigde gegevens om de bankrekening van het bedrijf te plunderen. Eigenaren staan niet te popelen om de bomen te laten rooien, licht hovenier J. Flikweert van de gemeente Bruinisse toe. „Voor je het weet, ben je een paar honderd gulden kwijt." De zomer werkt in het voordeel van de iepespintkevers die de ziekte overbrengen. Door aan houdende droogte zijn de bomen verzwakt zodat de kevers mak kelijker in het hout doordringen. Eén van de gevolgen van de voortwoekering van de ziekte is dat steeds minder gemeenten en organisaties de zieke bomen op ruimen. Ook particuliere grond eigenaren maken weinig aan stalten actie te ondernemen, meent Flikweert. Volgens hem heeft dit ook weinig zin: „Ieder een weet wanneer een iep ziek is. Je moet echter bereid zijn er iets aan te doen." Ruimt de overheid de bomen op, dan wil iedereen wel medewerking verlenen, weet hij. „Moeten particulieren zelf in de buidel tasten, dan wordt het moeilijker. Het verwijderen van een iep kost een leuk centje." Met het rooien van een groot ex emplaar is zo'n drie- a vierhon derd gulden gemoeid, merkt Fli kweert op. Toch onderstreept hij het be lang hiervan. „Zolang zieke ie pen blijven staan, kunnen ze voor besmetting zorgen." Het college van Bruinisse heeft op geroepen tot een 'actieve bestrij ding' maar volgens Flikweert is het beter om de Algemene Poli tie Verordening te veranderen. Op deze wijze kan de ziekte daadwerkelijk worden bestre den, aldus de hovenier. „Dan doe j e tenminste écht wat en heb je een houvast." Een zieke iep is te herkennen aan de herfstkleuren. Het blad verkleurt van geel naar bruin en valt af. Een ander kenmerk zijn de zogenaamde vaantjes. Dit zijn kale takken met nog één of twee verdorde blaadjes aan de uiteinden. Het landelijk overlegorgaan Stichting Iepziekte Beraad be schouwt Zeeland als een ramp gebied omdat hier de meeste ie pen te vinden zijn. De stichting schatte vorig jaar dat vier pro cent van de bomen het niet zou redden. Voor Zeeland lag deze raming een stuk hoger: tien pro cent. van onze verslaggever GOES/MIDDELBURG - Fer vente fietsers kunnen vanaf dinsdag 25 juli aan hun trekken komen tijdens de Zeeuwse Rij wiel- en Toervierdaagsen, die zowel vanuit Goes als uit Mid delburg zijn te rijden. De orga nisatie verwacht dit jaar op nieuw zo'n vijftienhonderd deelnemers. Sportpunt Zeeland vormt het vertrekpunt in Goes. In Middel burg zetelt het inschrijfbureau in het restaurant op het tennis park De Veste. De uitgezette routes zijn nieuw en variëren in lengte van 25 tot 60 kilometer. De kortste afstand vanuit Mid delburg is overigens 40 kilome ter. Tussen 9 en 12 uur kunnen de deelnemers vertrekken, waarbij iedereen het eigen tem po bepaalt. Voorwaarde is dat de fietsers voor 17 uur bij de finish arriveren. Deelnemers zijn niet verplicht alle vier de dagen op de fiets te stappen. In Goes staat tevens een avond- fietsvierdaagse op het program ma. Vanaf 18 uur kan worden vertrokken, terugkeer voor 22 uur is gewenst. De verschillende controleposten bevinden zich in horecagelegenheden langs het parcours, waar een verkoelende rustpauze kan worden genoten. Een EHBO-team is paraat, even als een mobiele rijwielhersteller. Verder zijn huurfietsen verkrijg baar bij de organisatie, de Stich ting Zeeuwse Rijwiel- en Toer- vierdaagse. van onze verslaggever ZIERIKZEE - De laatste aanwinst voor de museumhaven in Zierikzee is een botter van de visserij-inspectie in Tholen. De boot is onlangs bij een werf in Spakenburg opgeknapt voor bij na een ton en heeft nu een plekje gekregen aan de steiger in de Oude Haven. Vrijwilliger A. G. Versluis uit Zierikzee zorgt dat het interieur van het vaartuig er straks weer toonbaar uitziet. Als twintiger heeft hij nog gewerkt op 'De Meeuw', zoals de boot oorspronkelijk heet. „Het is een wonder dat deze botter nu in Zierikzee ligt." 'De Meeuw' werd rond het begin van de eeuw gebouwd. Toen Versluis in 1951 bij de visserijpolitie in dienst trad, was het de eerste boot waar hij op voer. „Voor die tijd was het een modern schip." Toen de zeilen langzaamaan werden vervangen door motoren, werd de botter afgestoten. Een Goesenaar kocht De Meeuw en veranderde de naam in de De Gans. Deze naam staat nu nog in het hout gekerfd, op het achterdek. Versluis is blij dat hij af en toe nog kan werken op de botter, ,,'t Doet me toch wel wat." Het nieuwe pronkstuk is niet alleen om naar te kijken. Het schip zal nog regelmatig uitvaren, licht Versluis toe. „De bedoe ling is dat het een soort instructieschip wordt voor mensen die de opleiding binnenvaart doen. Ze leren dan dingen als naviga tie." PieterHonhoff van onze verslaggever MIDDELBURG - Er moet een provinciaal podiumkunsten- overleg in het leven worden ge roepen. Doel ervan is te komen tot meer samenwerking en be tere afstemming van activitei ten. Ook moeten landelijke en provinciale ontwikkelingen aan de orde komen. Het dage lijks provinciebestuur neemt het initiatief voor oprichting van het overleg, dat een- of tweemaal per jaar moet verga deren. Gedeputeerde staten melden dit in een rapportage over de uit voering van het zogeheten 'con venant meerjarige financiering podiumkunsten in de provincie Zeeland. Het. gaat om begin 1994 gemaakte afspraken tussen het provinciaal bestuur en vijf cen trumgemeenten - Goes, Middel burg. Vlissingen, Terneuzen en Zierikzee - over podiumkun sten. De gemeenten hebben meer vrijheid gekregen om het provinciegeld voor podiumkun sten zélf te besteden. Volgens gedeputeerde staten zijn de gemeenten, na een aarze lend begin, goed aan de slag ge gaan, al zijn verbeteringen mo gelijk. Vandaar de oprichting van onze verslaggever MIDDELBURG - Liefhebbers van Zeeuwse popmuziek kun nen in het najaar hun hart opha- 'en tijdens het tweejaarlijkse provinciale concours De Zeeuwse Belofte. Tussen 14 ok tober en 11 november zijn er op tredens in verschillende zalen de provincie. Er wordt ge streden in drie voorrondes en fen finale. Nieuw is dat de win- naar van deze finale is verze kerd van een plaats in de eind ronde van de Grote Prijs van Nederland, verandering in opzet heeft te gevolgen voor het karak ter van De Zeeuwse Belofte. Tra- hen in het verleden alleen begin nende bands voor het voetlicht: het concours is nu opengesteld Ioor alle Zeeuwse bands, on geacht hun bestaansduur. Alle Popstijlen en -genres kunnen ®eedoen. „Rap. rock, soft, swing, trash of techno, het maakt rfiet uit", onderstreept de organisatie. De oorspronkelijke opzet: jonge, veelbelovende bands naar voren halen, - vandaar de term De Zeeuwse Belofte - raakt door de nieuwe opzet op de achtergrond. Ze kunnen nog wel meedoen, maar moeten concurreren met meer ervaren collega-muzikan ten. Optreden Voor de voorrondes worden vijf tien bands geselecteerd. Dat ge beurt door een selectiecommis sie, die zich buigt over de aange melde groepen. Per voorronde kunnen vijf bands meedoen, die elk een optreden van 20 minuten dienen te verzorgen. De finale vindt zaterdag 11 no vember plaats in 't Beest in Goes. De Zeeuwse Belofte wordt georganiseerd door de Stichting Popmuziek Zeeland. van het overleg, onder leiding van cultuur-gedeputeerde drs G. L. C. M. de Kok. Er worden plaatsen gereserveerd voor en kele bestuurders, de provinciale en gemeentelijke ambtenaren voor podiumkunsten, de po diumkunsten-programmeurs in de provincie en de afdeling cul tuur van de stichting VMC. Geld In de rapportage geven gedepu teerde staten aan hoe het pro vincie-geld in 1994 is verdeeld door de gemeenten. In Goes ging het geld 90.000) naar: theater programma, 't Beest. Danz, Christelijke oratoriumvereni ging, Goese operettevereniging. In Middelburg 120.000) profi teerden: programma schouw burg/concertzaal, Nieuwe Mu ziek, jazzactiviteiten Stichting Zeeland, werkgroep muziek Zeeuws Genootschap en de ora toriumvereniging Tot Oefening en Uitspanning. Terneuzen ver deelde het geld 120.000) over: programma Zuidlandtheater, Bluespromotion Zeeuws-Vlaan- deren, Jazzclub Zeeuws-Vlaan- deren. Vlissingen besteedde de steun 120.000) aan: theater programma, Straatfestival, Vlis- singse oratoriumvereniging. In Zierikzee 25.000) ging geld naar: theaterprogramma, ka mermuziekfestival, Brogum. In een advies aan de provincie stelt de sector cultuur van de VMC dat de artistieke ontwikke ling in de programma's met na me in het Vestzaktheater Vlis singen en 't Beest Goes moet worden gezocht en minder in de grote theaters. Er is een trend naar grotere publieksproduk- ties. De sector vindt dat de acti viteiten van het Zeeuws Orkest en Nieuwe Muziek apart doorge licht moeten worden. Een scene uit de klucht 'De kleren van de dokter met Rïenk Withaar (1), Robert Rosendal (m) en Redmes Alma. foto Albert Compagner van onze Advertentie BROUWERSHAVEN - Het bloeiende theaterleven van het zestiende eeuwse Brouwersha ven wordt vrijdag 21 juli opge roepen. De Groningse theater groep Marot speelt dan de klucht 'De kleren van de dokter' in de Sint Nicolaaskerk. Het stuk, dat is opgetekend door re derijkers uit Brouwershaven, speelt zich ook af in de Smal- stad. „Het is fantastisch dat het hier wordt opgevoerd", vindt gemeentelijk woordvoerder Rob Schiettekatte. „En histo risch heel verantwoord." Het toneelstuk, waarvan de ori ginele titel 'Weer Gheluck ende Heer Profijt' is, is een aaneen schakeling van sluwe bedriege rijen en zoete wraakacties. Dit zijn ook de typische ingrediën ten van het komische rederijker stoneel uit de vijftiende en zes tiende eeuw. Het stuk dat deel uitmaakt van een bundel met tien toneelteksten en enkele liedjes behoorde tot het reper toire van de rederijkers uit Brou wershaven. Deze liefhebbers van poëzie en drama organiseerden zich in 'kamers van retorica'. In Brouwershaven was dat de De Rode Lelie. De auteur van 'De kleren van de dokter' is onbekend. Maai- dat is niet vreemd, vindt Femke Kra mer van de toneelgroep. „Men vond de meeste stukken niet de moeite waard om er een handte kening onder te zetten." Het ver haal gaat over de twee zwervers Weer Gheluk en Heer Profijt die een list bedenken om aan gratis kost en inwoning te komen. Ze doen alsof ze aan een zeldzame aandoening lijden die alleen kan worden bestreden door grote hoeveelheden lekkernijen. Krij gen ze die niet, dan overlijden ze ter plekke. De plaatselijke waard gelooft de twee in eerste instantie, maar krijgt later arg waan. De dokter die erbij wordt geroepen, heeft de zwervers met een door. Hij laat de bedriegers Bjbdweg 2,4357 BT Domburg, ®e'oon 01188-3230 Een uitgebreid koud en warm buffet met heerlijke Mexicaanse specialiteiten staat voor u klaar op zondag 16,23 en 30 juli en op zondag 6,13, 20 en 27 augustus van 18.00 tot 21.00 uur. Prijs: 39,50 p.p. Kinderen tot 12 jaar: halve prijs. Combineer dit buffet met een partijtje bowlen en u betaalt slechts 42,50 p.p U ziet, voor een gezellig avondje uit moet u in De Parel' zijn. Reserveer tijdig, restaurant 'De Parelvisser' 01188 - 3230 SUM MET ZWEMPASAOUS PI DEN HAAG - Na de Feen Brothers uit Middelburg in 1993 geeft dit jaar de Mijke Loeven Band een Zeeuws tintje aan het North Sea Jazz Festival in het Congresgebouw in Den Haag. De zangeres Mij ke Loeven groeide immers op in Heinkenszand en doorliep de middelbare school in Goes. Nadat zij haar diploma had behaald, verliet Mijke op zeventienjarige leeftijd - inmiddels zo'n tien jaar geleden - de provincie om Nederlands te stu deren in Amsterdam. Pas nadat zij deze studie had afgerond, bezocht zij het conservatorium, waar zij onder anderen les kreeg van zangpedagoge Marjo- van onze verslaggever MIDDELBURG - De Hulster koffieshop Gandalf blijft dit weekeinde nog open. Of in het pand aan de Beestenmarkt ook volgende week nog soft drugs worden verkocht, hangt van rechtbankpresident mr H. van Breda af. De president beslist maandag of dinsdag of de ge meente Hulst bestuursdwang mag toepassen om de koffie shop te sluiten. Mocht de rechter besluiten dat de gemeente in haar recht staat dan gaat de eigenaar van Gan dalf in beroep. Het verzoek van raadsman mr B. van Meer om bij een voor de koffieshop-eigenaar negatief besluit open te mogen blijven tot het beroep voor de .Raad van State dient, wordt waarschijnlijk niet ingewilligd. „De gemeente Hulst heeft al maanden gewacht tot de zaak vandaag bij de sector bestuurs recht werd behandeld. Dat is voor ons lang genoeg. Als u oor deelt dat wij in ons recht staan, wachten we niet langer meer met het toepassen van bestuurs dwang", verklaarde de Hulster burgemeester A. Kessen tegen over de rechtbankpresident. De raadslieden Van Meer (voor de eigenaar van de koffieshop) en mr B. van Ravels (voor de ge meente) bestookten Van Breda beiden met een stortvloed aan interpretaties van wetten en re gels uit de Algemene Plaatselij ke Verordening (APV). Ook haalden zij beiden enquêtes vóór (van de eigenaar) en tégen (van de wijkraad) de koffieshop aan. Van Meer had zelfs een des kundige uit het midden van het land meegenomen om de onbe trouwbaarheid van enquêtes aan te tonen. Rechter Van Breda hoefde de deskundige echter niet te horen. Hij gaat er van uit dat er altijd wel mensen zijn 'die last hebben of last zeggen te hebben' van een bepaalde zaak. „Ik ben het dan ook bij voorbaat eens met alle kritiek die de deskundige op en quêteresultaten kan aandragen. Dat doet er echter niet toe, want ik doe absoluut niets met die en quêtes", liet Van Breda gedeci deerd weten. De rechter vond wel dat Gandalf s Huifkar (de of ficiële naam) een aanvullende vergunning moest hebben voor de verkoop van soft drugs. Van Meer had betoogd dat de oude vergunning via een over gangsregeling gewoon omgezet was in een nieuwe, maar de pre sident vond dat er door de veran dering van hoofdactiviteit een aanvullende vergunning nodig was. De gemeente Hulst heeft de eigenaar van de koffieshop ver schillende keren laten weten dat de zaak zonder problemen wordt geregeld als hij de verkoop van soft drugs staakt en gewoon weer broodjes gaat verkopen. Advocaat Van Meer betoogde dat het belang van zijn cliënt er juist in is gelegen dat hij inkom sten verwerft uit de verkoop van produkten als hasj en wiet. Van Breda stelde Hulst eerder dit jaar in het gelijk in zaken te gen twee andere koffieshops. Overlast en zelfs te verwachten overlast konden door de burge meester van Hulst als argumen ten worden gebruikt om ver kooppunten van soft drugs te sluiten. De rechtbankpresident wilde vrijdagmiddag echter nog 'even nadenken' alvorens een uitspraak te doen over het al dan niet terecht weigeren van de ver gunningaanvraag voor het hou den van een koffieshop. Van Bre da zal maandag of dinsdag zijn besluit bekend maken. van onze verslaggever MIDDELBURG - Deltanutsbe drijven verwacht in het voor jaar van '96 een begin te maken met de bouw van een afvalwa terzuiveringsinstallatie in het Sloegebied. Alle bedrijven, die nu nog over een eigen systeem beschikken, worden op een rio lering aangesloten die het vuile water naar de installatie ver voert. Met het waterschap Zeeuwse Eilanden, dat nauw betrokken was bij de voorberei ding, wordt nog overleg ge voerd over participatie in het project. Met de bouw van de in stallatie en de aanleg van het rioleringstelsel is een investe ring gemoeid van meer dan tien miljoen gulden. Het plan is om nabij de slibver- gassingsinstallatie van Slibver werking Zeeland bv, een dochter van Deltanutsbedrijven, een af valwaterzuiveringsinstallatie te bouwen. Die installatie moet al het afvalwater, variërend van de sanitaire voorzieningen tot het afvalwater van de koel- en vries vemen en de grote industrieën, zuiveren. Met elk bedrijf wordt een lozingscontract afgesloten, waarin de hoeveelheid afvalwa ter wordt vermeld, de kwalijke stoffen en de mate van vervui ling. Bedrijven betalen dan per jaar een bedrag per vervuilings eenheid. De meeste industrieën, vooral de grote, beschikken over een ei gen zuiveringsinstallatie. Ze lo zen op het water in de haven of in de Westerschelde. De kleinere bedrijven voeren hun water af via het Havenschap Vlissingen. Door verscherping van de mi lieunormen zullen de zuiverings installaties van de bedrijven voor miljoenen guldens aange past moeten worden. Deltanutsbedrijven, bekend met de industrie in het Sloege bied wegens de levering van in dustriewater, werd door het Ha venschap benaderd met de vraag of zij geen oplossing wis ten voor het zuiveringspro bleem. „Men heeft ons leren ken nen", aldus drs J. E. Haarlem, hoofd gas en water van Delta nutsbedrijven, „als een partner die bereid is vernieuwingen aan te pakken." Vorig jaar werd een eerste haalbaarheidsstudie uit gevoerd, gevolgd door een gede tailleerde studie. Daaruit bleek dat het voordeliger is als alle be drijven zich aansluiten op de zui veringsinstallatie in plaats van elk hun eigen installatie aan te passen. „We staan nu aan de vooravond van de realisering van het pro ject", aldus Haarlem. Als alles voorspoedig verloopt, kan in het voorjaar van volgend jaar de bouw beginnen. Een jaar later moet de installatie operationeel zijn. Het waterschap Zeeuwse Eilanden zou dan op basis van gelijkwaardigheid deelnemen in het project, dat een nieuwe dochter zal worden van Delta nutsbedrijven. Lozing van het gezuiverde water vindt plaats op de Van Citters- haven. Haarlem: „Bij bijvoor beeld een calamiteit is een dode uitloop beter beheersbaar en controleerbaar dan een aantal diffusie lozingspunten." Volgens Deltanutsbedrijven is het niet de bedoeling dat de installatie veel winst oplevert. „Uitgangs punt is dat het kostendekkend is met wellicht een kleine plus op termijn." weten dat er voor hun aandoe ning maar één remedie is. Als Weer Gheluck en Heer Profijt horen wat deze therapie in houdt, gaan ze er vandoor. Maar verbolgen over de ontmaskering zweren ze wraak. Modern De groep Marot speelt het stuk in modern Nederlands om zo de drempel laag te houden. Op die manier hopen de acteurs het his torische toneel onder de aan dacht van een groot publiek te kunnen brengen. „De eeuwen oude teksten zijn bij veel men sen onbekend en worden ook vrijwel nooit op twintigste eeuw- se podia opgevoerd", zegt Kra mer. „Dat is ontzettend jammer. Want ook vóór Vondel gebeur den er in Nederland heel interes sante dingen op letterkundig ge bied." Het stuk wordt vrijdagavond op gevoerd in de Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven. De aanvang is 20.00 uur. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berich ten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Open brie ven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorres pondeerd. rie Barnes. Deze opleiding brak zij in het laatste jaar af om haar eigen band op te richten. Onlangs verscheen de eerste cd, waarop, op één na, uitslui tend eigen nummers - tekst en compositie - van Mijke Loeven staan. Het repertoire kan omschre ven worden als een mengeling van jazz, pop en blues. De groep bestaat naast de zangeres uit Sta- nislav Mitrovic itenorsax), Maurice Rugebregt (gi taar), Jo Didderen (bas) en Rob Sprinkhuizen (drums). Het optreden van de Mijke Loeven Band begint vanavond (zaterdag) rond 18.00 uur in de Maris Zaal van het Congresgebouw. De militaire operaties in ex-Joe goslavië, ook die van de 'neu trale' blauwhelmen, zijn er op gericht de verdeling van Joego slavië te bestendigen. De Ser viërs worden steevast als de agressors gebrandmerkt. Vreselijke beelden uit Bosnië volgen elkaar op. Maar de wes terse media tonen alleen de slachtoffers van de Servische bombardementen. Niet dat de oorlogsmethoden van de Ser* viërs goedkeuring kunnen weg dragen. Maar men moet goed weten dat er ook andere slacht offers verborgen blijven: de Ser vische wijken van Sarajevo wor den regelmatig gebombardeerd door het Bosnische leger. En als dat leger dan een Russische VN- soldaat gevangen neemt, wei gert de veiligheidsraad de kwes tie aan te snijden en komt er niets van in de media. De media bewerken de publieke opinie om de vuile oorlog wit te wassen. Een agressieve Europese troe penmacht. de 'snelle interven tiemacht', wordt klaarge stoomd. Deze zal miljoenen kos ten, te betalen door de bevol king. Elke buitenlandse inter ventie zal de oorlog doen eskale- ren. Duitsland wordt militair steeds actiever en ze zijn straks voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog weer actief in Joe goslavië. 'Duitse soldaten trek ken ten oorlog' jubelde de Duit se sensatiepers. Bonn en Washington steunen een Bosnisch-Kroatische coali tie, Parijs en Londen streven naar een oplossing waar ook de Serviërs in betrokken worden. Joegoslavië kan alleen gered' worden door afstand te nemen van het nationalisme, voor een multicultureel onafhankelijk Joegoslavië. Dat vereist in de eerste plaats stopzetting van buitenlandse inmenging. Luk Bnisselaers 4 Hoefkensdijk 11 Kuitaart Gehandicapt Naar aanleiding van het PZC-ar- tikel (ll-7-'95) over gehandicap- tenreizen zou ik willen willen reageren: Het is gewoon bela chelijk dat bijna alle touropera tors gehandicapten met hun scooter weigeren mee te nemen met uitzondering van Euro Coach Travel te Waalwijk. Die vinden het geen enkel punt om gehandicapten met scooter mee te nemen. Op onze terugreis uit Spanje waren er vijf gehandicap ten en die hebben we met "ple zier" in en uit de bus geholpen en we vonden het beslist geen be lasting. Brenda Schouten Willem v.d. Veldelaan 25 Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 39