Broomchemie mag man ontslaan Comité voert actie voor Sasse molen uit over de grens PZC Sloop schuur Othene begonnen Grote afstanden zijn het leukst Clinge viert kermis COC Z-Vlaanderen wil met acties daling ledenaantal keren zeeland 14 Oud-werknemer oneens met door rechter opgelegde 'afscheidspremie' van 20 mille Folklore uit Estland in Sluis Vrouw gewond bij val van paard Wmm BRUGGE ZEEBRUGGE KNOKKE GENT DONDERDAG 13 JULI 1995 van onze verslaggever WESTDORPE/TERNEUZEN - De rechter heeft de arbeidsover eenkomst tussen het Terneu- zense bedrijf Broomchemie en tekenaar-constructeur H. Ge- ricke ontbonden verklaard. De 53-jarige oud-werknemer uit Westdorpe krijgt als 'afscheids premie' een bedrag van 20.000 gulden, maar is daar niet erg te vreden over. Gericke kan echter volgens zijn raadsman niet te gen de rechterlijke uitspraak in beroep. Een woordvoerder van Broomchemie, (dat betaling van het bedrag van 20 mille wèl kan aanvechten), liet weten dat het bedrijf de zaak waarschijn lijk verder laat rusten. Gericke heeft ruim vier jaar bij Broomchemie gewerkt. Het be drijf wilde van de tekenaar-con structeur af, omdat hij vertrou welijke informatie over het be drijf en zijn collega's naai' buiten zou brengen. Gericke was vijf jaar geleden één van de voor vechters voor een goede afvloei ingsregeling bij de ontmantelde fabriek van Suiker Unie in Sas van Gent. Hij zat destijds in de ondernemingsraad van de sui kerfabriek, maar kon in de cul tuur van het Terneuzense bedrijf blijkbaar niet aarden. Collega's uit de ondernemingsraad van Broomchemie zouden bij de di rectie zelfs hebben aangedron gen op zijn ontslag. Chagrijnig Zoals Gericke al vreesde, heeft de rechter geconcludeerd dat de arbeidsverhoudingen zodanig zijn verstoord dat ontbinding van de arbeidsovereenkomst is gerechtvaardigd. Dat hij twintig mille 'schadevergoeding' krijgt, is voor hem het bewijs dat het ontslag niet aan hem is te wijten. „Ik krijg dus geüjk. maar ik schiet er helemaal niks mee op. Van die twintig mille gaat de helft belasting af en ik ben mijn baan kwijt. Ik ben na een tijdje aangewezen op een inkomenso- nafhankelijke uitkering en ver dere pensioenopbouw kan ik ook wel vergeten. Dat ik chagrij nig ben, zal dus voor zich spre ken." De schriftelijke motivatie van de rechtbank komt pas over enige dagen. Zowel Gericke als mana ger 'human resources' (het hoofd personeelszaken, red) P. Tornij van Broomchemie konden daar om niet zeggen of ze het met de argumenten van de rechter eens zijn. Tornij wil de ontslagzaak overigens sowieso het liefst-zo snel mogelijk vergeten. „Ik neem liever mensen aan dan dat ik op zo'n onsympathieke ma nier afscheid moet nemen. Voor de rest geef ik geen commentaar op de ontslagzaak. Het lijkt me niet netjes en bovendien niet re levant om persoonlijke informa tie over een oud-werknemer in de openbaarheid te brengen. Maar met de uitspraak van de rechter kunnen wij leven. Ik denk dan ook niet dat Broom chemie verdere stappen zal on dernemen." fk. Bart de Graaf: „Veel oefenen en goed uitrusten, dan lukt het foto Ruben 0 Bart de Graaf (12) loopt Vierdaagse van onze verslaggeefster Woensdag werd met groot materieel begonnenmet de sloop van de leegstaande woning en schuur aan de Otheense Kreek, foto Cha rles Strijd Gemeente: geen voorschot op bouw bungalows van onze verslaggeefster TERNEUZEN - Met de bouw vakvakantie voor de deur, vreesde de gemeente Terneuzen dat de leegstaande woning en schuur aan de Otheense Kreek ten prooi zouden vallen aan vandalen en brandstichters. Daarom begonnen slopers woensdag alvast aan het plat gooien van de schuur en de wo ning. Bewoners van Othene dachten even dat de sloop tevens het SLUIS - De foikloregroep Kan- dali uit Estland verzorgt op zon dag 16 juli een optreden op de Grote Markt in Sluis. Kandali vervangt een Colombiaanse groep die door politieke proble men in eigen land niet naar Zeeuws-Vlaanderen kan ko men. Het ensemble uit Talinn bestaat uit een orkest van zes personen en achttien dansers. Op het programma staan dan sen uit verschillende streken van Estland. Het Sluisse optre den begint om 16.00 uur en duurt circa twee uur. Op 6 augustus kunnen de lief hebbers van folkloristische dans en muziek opnieuw een Baltisch optreden op de Grote Markt in Sluis bijwonen. De veertig leden tellende groep Pynimelis uit Li touwen brengt dan vanaf 16.00 uur een anderhalf uur durende show. OOSTKAPELLE - Een 29-jarige vrouw uit het Duitse Aken is woensdagochtend tijdens een ritje op het strand bij Oostk'apel- le van haar paard gevallen. Zij kwam daarbij zo slecht ten val dat zij met rugletsel moest wor den opgenomen in het zieken huis te Vlissingen. startsein was voor de door hen fel betwiste bouw van vier bun galows aan de kreek, maai- dat is volgens gemeentewoordvoerder F. Neve niet waar. „De woning en de schuur aan de Otheense kreek zijn al geruime tijd in het bezit van de gemeente Terneuzen. Met dit warme weer vonden we het riskant om de panden nog langer leeg te laten staan, omdat daarmee de kans op brandstichting toeneemt. Daarom zijn we alvast gaan slo pen." De bewoners van Othene zijn fel gekant tegen de komst van de bungalows. De te bouwen wo ningen tegen het dorpje aan zijn bedoeld voor de huidige bewo ners van de Reuzenhoeksedijk die hun huizen uit moeten. De 'Notenaren' vinden dat het oor spronkelijke karakter van hun dorp onherstelbaar wordt aan getast en zijn bang dat hun vrije uitzicht op de kreek verdwijnt. Een vijftiental inwoners van het dorp maakte eind juni tijdens een hoorzitting bezwaar tegen de bouw van de woningen. Zij zouden graag zien dat de wonin gen ofwel aan de andere kant van de kreek komen, ofwel meer naar het zuiden worden ge bouwd, zodat zij er in elk geval geen last van hebben. Het besluit over de huizen is ech ter nog niet genomen. Het ad vies van ambtenaren van de ge meente ligt bij het college van b en w. Dat buigt zich nog deze maand over het advies. van een medewerker CLINGE - De jaarlijkse kermis in Clinge, die wordt gehouden van vrijdag 14 tot en met woens dag 19 juli, heeft een groot aan tal activiteiten op het program ma staan. Vrijdagavond is er in café De Landbouw om 20.00 uur een ker- miskaarting. De geplande zes kamp voor Clingse verenigin gen gaat niet door. Zaterdag morgen om 7.00 uur begint de vissersmis met aansluitend van 8.30 tot 10.00 uur een viswed strijd op de Zestigvoetkreek. Om 14.00 uur is er schijfwerpen in café De Gouden Kroon. Fan fare Weldoen door Vermaak maakt om 20.00 uur een muzika le rondwandeling door Clinge. Zondagmiddag zijn er vanaf 14.30 uur kinderspelen bij café De Landbouw, zoals mastklim- men, spellenfestival en boom- zaagwestrijd. Om 20.00 uur is er een disco-avond in zaal De Trou badour. Maandagochtend is er vanaf 9.30 uur rommelmarkt op het Kerk plein voor de jeugd. De buurt vereniging De Opkloppers houdt op deze dag een traditio nele duivenwedstrijd. Om 15.00 uur is er een schieting bij café De Landbouw. Vanaf 19.00 uur zijn er touw- en truckwestrijden voor wedstrijdrecreanten en dames teams bij café De Smidse. In de pauze kunnen er eieren worden gegooid naar de organisatoren. Dinsdag 18 juli staat volledig in het teken van de wielerwedstrij den. Om 14.00 uur vertrekken de liefhebbers voor een wedstrijd over 60 kilometer, terwijl de da mes om 15.30 uur vertrekken voor eveneens een wedstrijd over 60 kilometer. De amateurs rijden 85 kilometer en vertrek ken om 19.00 uur. De schutters kunnen om 15.00 uur terecht voor een schieting in café De Landbouw. Vanaf 21.00 uur is er disco-bal in zaal De Troubadour. Woensdag, de slot dag van de Clingse kermis, is er een schieting in café De Land bouw. Aanvang 15.00 uur. VLISSINGEN - Bart de Graaf (12) uit Vlissingen heeft tot nu toe volgens zijn wandelpas poort bij elkaar 532 kilometer gelopen. Volgende week komen er nog eens 120 kilometer bij, als hij de Vierdaagse in Nijmegen uitloopt. Wandelen heeft Bart altijd al leuk gevonden: „De eerste mars van vijf kilometer heb ik gelopen in december 1987. Toen was ik vier jaar", herrinnert hij zich. De laatste officiële wandeling was zondag 8 juli tijdens de Zeven- dorpentocht. Nu hij twaalf jaar is, mag hij meedoen aan de Vierdaagse in Nijmegen. Die kans wil hij be slist niet laten liggen. Zijn zus Irene was eigenlijk de initiatief neemster. Zij is zeventien jaar en loopt dit jaar voor de eerste keer mee in Nijmegen. Bart wil bij haar niet achterblijven. „Het heeft wel moeite gekost om mee te mogen doen. Van mijn moe der mocht het eerst niet omdat ze dacht dat ik het niet aankon." Met een beetje hulp van vader, zus en broer, die overigens alle maal de Vierdaagse lopen, kan Bart dinsdag toch beginnen aan zijn vierdaagse wandeling in en om Nijmegen. „Volgens mijn va der kan ik het als ik maar goed oefen." Bart heeft zich de afgelopen we ken goed voorbereid. Een dag dertig kilometer lopen en es dag rust, daarna dit patra weer herhalen. Sinds januari,: er een paar jaar uit te zijn; weest, liep Bart met verschilt- jö de georganiseerde marsen int land mee. Hij heeft inmidós voor zowel de 250 als de vijfha ca derd kilometer een medaille i ontvangst mogen nemen. ter De medailles draagt hij ie be trots op zijn borst. Ook tijde: pe de Vierdaagse in Nijmegi^ Vooral de trots en de lol van'ajdei lopen zijn voor Bart een gr: Aj stimulans voor zijn 120 kilon-ps ter lange tocht. „Na afloop h Ie ik dan heel erg trots zijn op n eer zelf dat ik het heb gedaan. Ik in toe gehoord dat het ook heel gezellin i is. En grote afstanden lopen het leukste wat er is." Goed uitrusten Voor elke dertig kilometer heii,a Bart in totaal zes uur „Veel oefening en goed uitru. ten, dan lukt het wel", zegtt ÜE wijs. „De driedaagse in Goesf ,or dens Hemelvaart is ook goeds tel gaan. Toen heb ik elke dag de iat tig kilometer gelopen. Hierdo p1 ben ik wel een stuk zekerder vê lUr mijn zaak geworden." Tijdensi vierdaagse zullen de tweede i Jo: de derde dag moeilijk zijn, ve c wacht Bart. „Maar als je aane ec vierde dag kunt beginnen, d de motivatie zo groot dat je ook uitloopt." e SAS VAN GENT-De achtkanti ge stenen molen op de Molen berg in Sas van Gent moet weer wieken en een binnenwerk krij gen. Het comité in oprichting 'Behoud van de molen' vindt dat dit er nu eindelijk van moet komen. De leden zullen zich in zetten om geld in te zamelen voor de restauratie van de mo len. Het startsein voor de nieuwe ac tie om de Sasse molen voor in storting te behoeden, werd gege ven door dokter Frank Puylaert. Bij zijn afscheid als huisarts van Sas van Gent vorige maand vroeg hij aan de mensen geen ca deaus, maar een financiële bij- drage voor de restauratie van de vervallen molen. Deze inzame ling leverde 2037,50 gulden op. Als compensatie voor het verlies van meelfabriek De Walsenmo- len voor Sas van Gent zegde de Jac Hermansgroep, die op deze locatie een supermarkt wil bou wen, eveneens een bijdrage toe. Precieze bedragen zijn nog niet genoemd. „Het begin is er", reageert J. Sanderse van de stichting Kom over de Brug verheugd. Sander se treedt als adviseur op voor de drie vrouwen die het comité Be houd van de Molen zullen vor men en de kar zullen trekken. Vijftien jaar geleden maakte hij zich als lid van het toenmalige Sas Promotion al sterk voor het behoud van de molen. Die pogingen hepen toen op niets uit, omdat de eigenaar, de familie Maenhout, de unieke ko renmolen niet wilde verkopen. Het comité wil nu proberen de molen van de familie Maenhout, die al sinds 1898 in haar bezit is, te adopteren. Sanderse heeft er het volste vertrouwen in dat het comité nu meer succes heeft dan toen en dat er is geleerd van de gemaakte fouten. „De actie kwam nogal laat op gang en moest daarom overhaast op touw worden gezet. We kunnen ons nu beter voorbereiden en ac tiever lobbyen." OSSENISSE Fietstocht - Het Feest- en Ac tiviteiten-Comité Ossenisse houdt maandag 24 juli de jaar lijkse fietstocht. Deze tiende tocht voert langs de Oost- Zeeuws-Vlaamse en Belgische wegen. Om 8.00 uur vertrekken de fietsers vanaf Ossenisse rich ting Sint-Jansteen. Tegen het middaguur zijn zij in Zelzate. Via de ondergrondse gangen in Sas van Gent en Terneuzen gaat de rit terug naar Ossenisse. Dat doen overigens de gemeente Sas van Gent en stichting Molen van Maenhout, waarin ook bur gemeester J. van Rest zit, al ja ren. Ze hebben inmiddels een succesje behaald. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben de molen in oktober vorig jaar voor een bedrag van negen ton op de derde plaats van hun prioritei tenlijst gezet. De Rijksdienst voor de Monumentenzorg heeft deze nominatie volgens burge meester Van Rest overgenomen. Maar toezeggingen heeft de Rijksdienst nog niet gedaan. „U weet hoe dat gaat", verzucht ze. „Met de basiüek in Hulst dacht men ook hoog te scoren. Dus ik durf er niets over te zeg gen. Maar we trekken er hard aan, want het is een uniek ge val." De kale restauratie - om de mo len weer te laten draaien - kost ongeveer 750.000 gulden, maar voor de totale restauratie is een bedrag van 1,1 miljoen gulden nodig. Alles boven de negen ton moeten de gemeente Sas van Gent, het bedrijfsleven en de in woners dus zelf opbrengen. Van de Rijksdienst was woens dag niemand voor commentaar bereikbaar. van een medewerker TERNEUZEN - Het gaat niet goed met het COC, afdeling Zeeuws-Vlaanderen. De belan genvereniging voor homosek suelen zag het afgelopen jaar het ledenaantal flink teruglo pen. Vorig jaar had het COC nog 60 leden. Inmiddels zijn het er niet meer dan 42. Daarnaast kreeg het bestuur problemen met de landelijke organisatie. Volgens het bestuur moet het mogelijk zijn om tussen de 150 en 200 leden in Zeeuws-Vlaande ren te krijgen. Vooralsnog gaat het aantrekken van nieuwe le den uiterst moeizaam. Het be stuur kan niet duidelijk zeggen waarom de leegloop heeft plaatsgehad, maar voorzitter Ronald Meijer geeft toe 'dat het zo niet door kan gaan'. Het is bekend dat er leden heb ben afgehaakt omdat buurtcen trum De Triangel, de huidige lo catie van de wekelijkse soos- avond, voor hen een drempel vormt. Zij vinden dat het pand op een onveilige plek in de bin nenstad is gevestigd. „De loca tie-verandering werd ons inder daad fataal. Nu zitten wij opeens in een nieuwbouw met kale zie kenhuismuren. Een goed pand is belangrijk voor de aanloop en dus voor het krijgen van nieuwe leden", aldus de COC-voorzitter. Verder zijn er enkele oud-leden vanwege studie naai- elders ver huisd. Er komen maar mondjes maat nieuwe leden bij. Daarom is het COC-bestuur van plan om in heel Zeeuws-Vlaanderen nieu we leden te gaan werven. Tij dens de zomervakantie wordt bekeken hoe de campagne moet worden gevoerd. Bestuur Het COC Zeeuws-Vlaanderen heeft ook problemen gehad met de landelijke organisatie. Om dat de afdeling klein is, blijkt het moeilijk te zijn bestuursleden te krijgen. Daarom werd Marijke Bisschops, die geen COC-lid is, als penningmeester aangetrok ken. Dit stuitte op weerstand van de overkoepelende organi satie in Amsterdam. Ze kreeg daar geen medewerking, omdat haar handtekening niet als rechtsgeldig werd gezien. Inmid dels wordt er naai' een noodop lossing gezocht. Volgens Julienne Valckx, verte genwoordigster van het landelij ke COC, wordt de Zeeuws- Vlaamse afdeling verder 'wel de gelijk serieus genomen'. Ze is van mening dat de club moet blijven bestaan. „Als deze afde ling uit Terneuzen verdwijnt, valt er een gat. Het COC is er voor integratie en dat is ook in deze regio belangrijk." Navraag leert dat ook de voor lichting op scholen en bij andere belangstellenden op een laag pitje staat. „De voorlichting is het laatste anderhalf jaar in het slop geraakt en we willen die ac tiviteit weer zo snel mogelijk op poten zetten", betoogt COC- voorzitter Meijer. Plannen zijn er nog genoeg. Het bestuur blijft in ieder geval opti mistisch en wil in de toekomst vaker naar buiten treden. Zo is de organisatie aanwezig tijdéns de nachtmarkt in Terneuzen waar men een ludieke actie met condooms wil houden. Verder staat er een contactmiddag voor ouders van homoseksuelen op het programma en is het de be doeling dat cabaretière Marijke Boon een voorstelling komt ver zorgen. De achtkantige stenen molen op de Molenberg in Sas van Gent. foto Charles Strijd Concerten Belfort - za. 15, ma. 17 juli om 21 uur, zo. 16 juli om 14.15 uur: beiaardconcert. Kon. Astridpark - do. 13 juli van 12 tot 13 uur: Iowa High School band:- vr. 14 juli van 12 tot 13 uur: Cambridge University band;- ma. 17 juli van 12 tot 13 uur: North View High School band. Sint Salvatorskathedraal - vr. 14 juli om 20.30 uur: orgelconcert door Christian Robert;- zo. 16 ju li om 11 uur: orgelrecital door Ig- nace Michiels. Films Kennedycomplex (info.tel.:00.32.50.33.20.70) - The hunted, 16 jr. vr. za. zo. ma. om 20 uur, za. zo. ook om 22.30 uur;- Don Juan de Marco, a.l. dag. om 14.30 en 20 uur, vr. za. zo. ook om 22.30 uur, zo. ook om 17.15 uur;- Ed Wood, a.l. vr. om 22.30 uur, zo. om 17.15 uur, di. om 20 uur;- Bad boys, a.l. dag. om 14.30 en 20 uur, vr. za. zo. ook om 22.30 uur, zo. ook om 17.15 uur;- Frank en Frey, a.l. dag. om 14.30 uur;- Dumb and dumber, a.l. dag. om 14.30 en 20 uur, vr. za. zo. ook om 22.30 uur, zo. ook om 17.15 uur. Varia Marinebasis - vr. 14, za. 15, zo. 16 juli van 10 tot 18 uur: Vlootda gen. Oude Vismijn - za. 15 juli van 10 tot 22 uur: Vismijnfeesten avondmarkt. Concert Paters Dominicanenkerk, Zou te - do. 13 juli om 20.30 uur: ka merorkest Nuove Musiche en Brigitte de Callatay, altviool. Casino - vr. 14 juli om 21 uur: Dansavond met The Glenn Mil ler Orchestra;- za. 15 juli om 21 uur: Helmut Lotti begeleid door The Golden Symphonic Orche stra. Films Casino - Nell, a.l., di. om 21 uur. Beverly (info.tel.:00.32.50.620.620)- Flod der, a.l. dag. om 17.30.20 en 22.30 uur, do. vr. ma. di. wo. ook om 15 uur;- Bad boys, a.l. dag. om 15. 17.30, 20 en 22.30 uur;- Carring- ton, a.l. dag. om 20 uur;- Batman forever, a.l. dag. om 15 en 17.30 uur;- Dumb and dumber, a.l. dag. om 15, 17.30 en 22.30 uur;- Quick and the death, a.l. dag. om 20 uur, do. za. zo. ma. di. ook om ïncejl :er. ij, Concerten 22.30 uur;- The swan pnnca a.l. za. zo. om 15 uur;- Casper.! vr. om 22.30 uur. (Bij mooi® geen voorstelling om 15 en 1'.; an uur) Theater Nieuwpoorttheater - do. 13;pi om 20.30 uur: Ille (try-out) do:133 Dimitry Masyn;- vr. 14, za. 15,i 16. ma. 17, di. 18 juli om 20! uur: De dansende fontein dolei Cie Hopla;- vr. 14, za. 15, zo. ma. 17. di. 18 juli om 22.30 u:tt! Slide show door De Parade. Kon. Nederlandse Schouwt®j - za. 15 juli om 19 uur: De spe! Ir door Teater Krakeel;- zo. 16j; om 19 uur: De rat dor Kreaii 88;- ma. 17 juli om 19 uur: dood-gewoon avondje door B30 Rat;- di. 18 juli om 19 uur: De; Jc ge cel door Kunst Veredelt. lit iv Logos Tetraëder - di. 18 juli #p 20 uur: Wang Jia Xin en 5 Chuan lezen voor uit eigen (Chinese poëzie) en worden c J] zikaal begeleid door Logos vis jj wen, Sint Baafskathedraal - do, 13) D li om 20 uur: orgelconcert de* jj Christian Robert. Muziekcafé Caruso - vr. Mi- om 21 uur: Los Ma anas. -I Free rock café - vr. 14 juli onu uur: The Vipers. Kaffee Plansjee - za. 15 juli'; 01.0 uur: Merle Mable;-zo-: juli om 01.00 uur: Been Already the Has Beens. tri Belfort - za. 15 juli om 13.30^ Internationaal Beiaardfestii» Films Decascoop ^e: (info.tel.:00.32.92.25.48.38) le)v.( oorstellingen) 14.30, lï - en 22.30 uur. Don JuandeM® si a.l. a.v.;- Yankee Zulu, a.Ut E: uur;- Tank girl, al. a.v.;- Fitë 3, a.l. a.v.;- Bad boys, a.l.F pa Brainscan, 16 jr. 14.30 en 17® The quick and the dead, a.DT; *9 Batman 3, a.l. a.v.;- Swanm Re cess, a.l. 14.30 en 17 uur-P® El and Dumber, a.l. a.v.:- Foxy ei the hound, a.l. 14.30 en 17 9 Carrington, a.l. 20 en 22.30® &1 Rob roy, a.l. a.v.;- Kiss old:- 16 jr. 22.30 uur;- Malice. lö.':; en 22.30 urn-;- Heavenly er# res, 16 jr. 22.30 uur;- Outbid jy a.l. 20 uur;- Forrest Gump.2-' uur. J Studio skoop (intoetst 00.32.92.25.08.45) - Ed Woee_' uur;- The wild bunch, 22.30® m Somebody to love, 22.30 ton Before sunrise, 20 uur;- ttti cret adventures of Tom 7® sk La premiere seance, 20®«e The cement garden, 20 uur.-, dy from Shangai, 22.30 uur' ta nus in furs, 22.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 26