299 op qp i Horeca versterkt zeewering PZC Echtelieden 60 jaar samen Provinciegeld voor stadsvernieuwing in Zeeuws-Vlaanderen zeeland geslaagd Weer onverzekerd achter het stuur: acht maanden niet rijden SUPERKORTING DIEPVRIESDOZEN set 4 stuks a 0,65 liter set 2 stuks a 1,9 liter WOENSDAG 5 JULI 1995 14 Gs: uitbreiding zaken in duinen Cadzand-Bad geen probleem van onze verslaggever CADZAND-BAD - Hotel De Blanke Top en restaurant La Speeia in Cadzand-Bad mogen uitbreiden. Gedeputeerde sta ten zijn tot de conclusie geko men dat de plannen eerder een versteviging dan een verslech tering van de zeewering tot ge volg hebben. Beide etablissementen zijn ge bouwd op de duinafslag. Gs be sloten in eerste instantie geen medewerking te verlenen aan de uitbreidingsplannen, omdat werd aangenomen dat de bouw de duinen ter plekke zou onder mijnen. De hotelhouder ging te gen die beslissing in beroep bij de Raad van State. Ook liet de ondernemer door het Water loopkundig Laboratorium een onafhankeljk onderzoek instel len naar de invloed van zijn plan op het duin. Uit het onderzoek werd duide lijk dat uitbreiding van het hotel eerder bevorderlijk dan slecht is voor die betreffende locatie. Het etablissement is gefundeerd op bunkers. Ook onder het geplan de nieuwe gedeelte bevindt zich een diepgegraven schuilkelder. Volgens het laboratorium wordt de waterkering er een stuk veili ger op door de bunker te verwij deren en het duin opnieuw aan te vullen. Diezelfde bevinding geldt ook voor de situatie van restaurant La Specia, mits de nieuwbouw op en niet in het duin komt. Gs zien naar aanleiding van de Expositie - Amateur-foto graaf R- J. de Kraker uit Terneu- zen exposeert tot en met zater dag 29 juli met 31 natuurfoto's in streekmuseum 'Het Land van Axel'. De Kraker werd zich naar eigen zeggen tijdens zijn verblijf in Indonesië als militair bewust van de schoonheid van de na tuur. Na zijn pensionering legde hij zich meer en meer toe op het fotograferen van de natuur. De expositie is van dinsdag tot en met zaterdag tussen 13.30 en 17.00 uur te bezichtigen. Modevakschool ROSMALEN - Aan de moe vakschool ENSAID in Rosn len is geslaagd voor het exam modinette mevrouw Bulle-Ra meloo uit Aardenburg. onderzoeksresultaten geen re den meer om de uitbreiding te gen te houden, zo laten ze weten in een brief aan de adviseur van de Raad van State. Volgens het dagelijks provinciebestuur ver valt met de inbreng van het la boratorium tevens de bezwaar grond van de regionale natuur beschermingsvereniging 't Duumpje. Deze had tegen de plannen geprotesteerd, omdat uitbreiding niet zou stroken met het provinciale beleid voor be scherming van waterkeringen. Humor jongen, dat heb je nodig van onze verslaggever HOEK - Een eigen huis hebben ze na zestig jaar huwelijk nog steeds niet. ..We hebben zelfs nog geen auto", zegt de bijna 87-jarige Jacobus Izaak de Fouw uit Hoek. Om te laten ho ren dat dat gemis aan bezittin gen het echtpaar De Fouw-van Drongelen nooit dwars heeft ge zeten. begint hij direct na die ontboezeming hard te lachen. Want voor huizen of auto's heeft De Fouw zich nooit zo geïnteres seerd. „Humor jongen, dat heb je nodig. Zonder humor redt je het niet. Bovendien zitten wij hier in ons prachtige huurhuisje voor een dubbeltje op de eerste rang. Met de fiets, we fietsen allebei nog. zitten we binnen de kortste .jubilerende echtpaar de Fouw-van Drongelenuit Hoek. foto Charles Strijd van onze verslaggever MIDDELBURG - De provincie steekt in 1996 opnieuw veel geld in stadsvernieuwingsprojecten in de Terneuzense binnenstad, maar ook Hulst, Axel en Oost burg worden niet vergeten. De gemeente Terneuzen krijgt volgend jaar 796.500 gulden voor het Arsenaal-project, waar onder meer de infrastructuur en woonomgeving worden verbe terd. De nieuwbouw van wonin gen aan de Smidswal in Terneu zen kan rekenen op ruim 86.000 gulden provinciale bijdrage. Voor de herinrichting van de Steenen Beer en omgeving - wo ningbouw, enkele garages en parkeerruimte - komt 342.350 gulden uit 'Middelburg'. Voor de aanpak van het voorma lig spoorwegtracé in Axel stelt Voorrangsfout bestraft van een medewerker TERNEUZEN - Een busschauf feur uit Axel werd dinsdag op de zitting van het kantonge recht in Terneuzen voor een voorrangsfout die leidde tot een ongeluk veroordeeld tot een boete van 500 gulden, conform de eis. De 52-jarige Axelaar had op 19 december vorig jaar op de krui sing Koolstraat-Zoutestraat in Hulst een stopbord genegeerd om daarna gelijktijdig met een voor hem rijdende auto de weg over te steken. Getuigen hadden gezien dat de bus eerst achter de auto was gestopt, maar toen de automobilist eenmaal optrok, reed de buschauffeur er zonder pardon achteraan. De bus kwam vervolgens in botsing met een fïetsster. Het slachtoffer brak haar sleutelbeen en liep een hoofdwond en een lichte hersen schudding op. ,Het is een druk kruispunt, maar ik dacht dat de weg vrij was. Mis schien heb ik de fietser vanwege een dood punt niet gezien", pro beerde de chauffeur zich te ver ontschuldigen. Officier van jus titie mr M. van Nooijen had een andere mening. „U had voor het stopbord moeten stoppen. Dat wist u." Ook kantonrechter mr C. F. E. P Galema vond dat de chauffeur zonder enig gevoel voor verantwoordelijkheid te werk was gegaan. „Als het met een bus eenmaal mis gaat. dan kan het ook goed fout gaan", concludeerde de kantonrechter. de provincie volgend jaar oijna 369.000 gulden beschikbaar en in 1997 nog eens hetzelfde be drag. Dit project bestaat onder meer uit de 'verandering' van moestuinen in een park. herin richting en asfaltering van de Buitenweg, sanering van een timmermanswerkplaats en de aanleg van een mini-rotonde op het kruispunt Emmastraat/ Nieuwendijk/Buitenweg/Sta- tionsstraat. Project In het woongebied Tuinstraat- Paardenmarkt in Hulst is een project beschermd wonen en an dere woningbouw gepland. De bedrijfsopstallen van Lampo bv en percelen van de zusters Fran ciscanessen moeten worden aangekocht. In 1996 komt daar voor 219.300 gulden beschikbaar uit het provinciaal stads- en dorpsvernieuwingsfonds. Hulst ontvangt ook 37.750 gul den voor de infrastructuur rond 43 senioren-woningen aan de Lange Bellingstraat en 77.000 gulden voor de herinrichting van de Houtmarkt, waar het aantal rijbanen wordt terugge bracht van twee naar één. De provincie steunt in de ge meente Oostburg de verplaat sing van het aannemingsbedrijf Blaakman aan het Bolwerk in IJzendijke naar het bedrijfster rein aan de Schansestraat in IJ zendijke. Voor die bedrijfssane- ring wordt ruim 105.000 gulden subsidie uitgetrokken. TERNEUZEN - De Terneuzense kantonrechter veroordeelde dinsdag een 52-jarige inwoner van Sint-Jansteen, conform de eis, voor onverzekerd rijden met zijn auto tot vier maanden onvoorwaardelijke r ij-ontzeg ging en een geldboete van 750 gulden. Hij was betrapt op 22 oktober vorig jaar. Bij de straf kwam nog de tenuitvoerlegging van vier maanden voorwaarde lijke ontzegging van de rijbe voegdheid, omdat de man voor hetzelfde feit binnen zijn proef tijd verkeerde. De verdachte zei dat hij ervan uit was gegaan dat een ander de verzekeringspremie zou betalen, omdat deze nog een schuld bij hem moest inlossen. Officier van justitie mr M. van Nooijen vond het onverstandig om te vertrou wen op een ander, mede omdat hij toch wist dat hij eerder voor onverzekerd rijden was veroor deeld. „Een gewaarschuwd man telt voor twee zou men zeggen", aldus de officier. De verdachte gaf aan dat hij op het punt stond een autozaak te beginnen, waardoor een rij-ont- zegging slecht uitkwam. „Men mag verwachten dat U enige kennis van zaken heeft. U wilt notabene een autobedrijf star ten. Dan zou u als hadelaar toch zeker moeten weten dat men zich aan dit soort regels dient te houden", oordeelde de kanton rechter, die niet van de eis af week. keren in het centrum of bij de be- jaardensoos." De Fouw ontmoette zijn één jaar jongere vrouw ruim 65 jaar gele den. Zoals bij veel paren in die tijd sloeg de liefdesvlam over tij dens een dansfeest op één van de kerkelijke feestdagen. „Tweede paasdag of tweede pinksterdag, daar wil ik vanaf zijn." Crisistijd Jacobus de Fouw en zijn Terneu zense bruid Catharina van Dron gelen stapten pas na meer dan vijf jaar 'kennis' in het huwe lijksbootje. De Fouw: „Het was midden in de crisistijd, het werk lag allesbehalve voor het op scheppen. Als timmerman werk te ik eens twee dagen en dan trok ik weer drie dagen steun. In '35 besloten we de stap toch maar te wagen." Tijdens de oor logsjaren werd Co twee keer ge sommeerd zijn arbeidsdiensten in Duitsland aan te bieden. „Maai" ik ging gewoon niet en hield me een tijdje gedeisd. Nooit meer iets van gehoord." In het begin van zijn carrière hielp De Fouw mee bij de aanleg van onder meer de Zevenaarha- ven in Terneuzen. Daarna werk te hij bij veel verschillende aan nemers in de regio ('een vaste baan bij één aannemer was toen veel zeldzamer') mee aan een aantal werken. Als hobby kluste hij graag bij een boer. „Peeën en uien kappen. Niet zozeer voor het geld maar voor de gezellig heid en de sociale contacten." Bejaardensoos Die contacten onderhoudt De Fouw nu nog op de bejaarden soos. waar hij graag een potje biljart. Zijn vrouw is elke vrije minuut in touw om te breien voor de soos. Af en toe kan er ook nog eens een kledingstuk vanaf voor één van de twee kinderen, de vijf kleinkinderen of de drie achterkleinkinderen, met wie het echtpaar dinsdagavond, sa men met vrienden en kennissen, het diamanten jubileum vierde. Herriemaker in Oostburg is zijn apparatuur voorgoed kwijt van een medewerker TERNEUZEN - Met de ver beurdverklaring van de ge luidsapparatuur, ter waarde van 8.000 gulden, hopen buurt bewoners eindelijk verlost te zijn van de geluidsoverlast die een 33-jarige man uit Oostburg verschillende keren veroor zaakte. De Oostburger zei dinsdag op de zitting van het kantongerecht in Terneuzen dat hij zich op de avond van 21 september vorig jaar 'had laten gaan'. De ver dachte was toen al gewaar schuwd. omdat hij in maart van dat jaar ook al voor burenge rucht zorgde. „De buren hebben veelvuldig geklaagd", aldus offi cier van justitie mr M. van Nooij en. „De geluidsoverlast gebeur de meestal tussen elf uur 's avonds en vier uur 's nachts", merkte ze op. „Bovendien woont u in een rijtjeswoning. Het ge heel heeft een baldadig karak ter." Agenten, die de klachten na trokken, hoorden het geluid uit de boxen op een afstand van veertig meter van de woning. De kantonrechter achtte de balda digheid - volgens het proces-ver baal moesten de agenten zich voor de woning van de verdach te verstaanbaar maken door te gen elkaar te schreeuwen - dan ook bewezen. De uitspraak was conform de eis: schuldig verkla ren zonder toepassing van straf en het verbeurd verklaren van de geluidsapparatuur. Stichting moet voorfinanciering herstel molen zelf betalen van oze verslaggever MIDDELBURG/SCHOONDIJ- KE - De stichting De Hulster's Molen Schoondijke moet toch zelf opdraaien voor de voorfi nanciering op een provinciale restauratiesubsidie. Gedepu teerde staten willen geen prece dent scheppen door bijdragen te verlenen in het renteverlies tijdens de behandeling van sub sidie-aanvragen. De Rijksdienst voor de Monu mentenzorg liet drie jaar gele den al weten dat de Schoondijk- se molen voor een opknapsubsi- die in aanmerking kwam. De provincie kwam echter pas in ja nuari van dit jaar met subsidie over de brug. Gs bestrijden niet dat de besluitvorming af en toe wat tijd in beslag neemt, maar melden dat de preciese restaura tiekosten door Monumenten zorg pas eind oktober '94 werden bepaald. De tijd die provinciale staten vervolgens nodig had voor goedkeuring van de 'volg- subsidie' valt dus nog wel mee, meent het dagelijks bestuur van de provincie. Golfclub blij: ballendieven aangehouden AXEL - De leden van de Axelse golfclub aan de Justaasweg in Axel snapten er niets van. Sinds een paar maanden waren ruim tweeduizend golfballen zoek. De beginnelingen slaan toch niet zoveel ballen de struiken in? De baan aan de Justaasweg wordt door leerlingen van de golfclub gebruikt om te leren hoe zij de ballen moeten weg slaan. Na afloop van de les wor den de golfballen weer verza meld. Er blijft wel eens een bal letje onvindbaar, maar tweedui zend? Nee, dat was niet moge lijk. Met zekerheid viel te zeggen dat er dief aan het werk was ge weest. Met de aanhouding maandag van een veertien- en een zestien jarige jongen uit Zelzate is het raadsel vermoedelijk opgelost. De politie trof in hun rugzak 207 ballen aan. De ballen hadden een gezamenlijke waarde van 250 gulden. De ouders van de jongens zijn van het vergrijp in kennis gesteld. Zij kunnen een proces-verbaal verwachten. De golfclub waarschuwt moge lijk andere ballendieven. Wan neer iemand op de baan naar ballen zoekt, loopt hij het gevaar dat hij een hard geslagen bal te gen het hoofd krijgt. Zwaar let sel is niet uitgesloten, aldus de golfclub. GOEDKOOP BRINKY CHOCOLADE WAFEL zak 250 gram TIMSON RINSE APPELSTROOP beker 350 gram PARAMOUNT ASPERGES blik 266 ml. BONAR RAVIOLI IN TOMATENSAUS heel blik BURTONS ENGELSE DROP zak 400 gram REUZEN- BEKER POPCORN 200 gram FROSTA KOOLVISFILETS diepvries, 400 gram 2 COMPAXO FIJNE CERVELAAi per stuk 250 gram INPROBA GEBAKKEN 1 UITJES J 100 gram 11^ 3 ES Q cola, sinas of drink blikje 0,33 liter 3 stuks U U iiter Mff SILVO GEBROKEN (J SNELKOOKRIJST pak 400 gram iVi 279m VEER'S A ROGGEBROOD 500 gram !89«é Onderstaande aanbiedingen zijn geldig tot en met zaterdag 8 juli 1995. ELKE DAG GOED NIEUWS Oranjestraat 7-9, Axel. Abdaalseweg 43, Hulst. Canadalaan 4, Sas van Gent. Alvarezlaan 40, Schuttershofweg 12, Terneuzen. Schoolstraat 4, Oostburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 28