Major wint, maar zijn partij niet PZC Het Israëlische leger verliest z'n oude rol en wordt kleiner Organisatie op bres voor oudere moslims Ruzie tussen GAK en ministerie gesust Verdachten moord en verkrachtingen deze week voor de rechter opinie Oproep van herbevestigde premier tot eenheid blijft een droom WOENSDAG 5 JULI 1995 van onze correspondent in Londen Hans Geleijnse De 'straatvechter' uit de Londense armoewijk Brixton heeft het geklaard. John Major blijkt, als het om het winnend afsluiten van guerrilla-gevechten in zijn Conservatieve partij gaat, succesrijker dan zijn bejubel de voorgangster Margaret Thatcher. Major daagde door twee weken geleden plotseling af te treden als partijleider de rechtse disci pelen van Thatcher uit. Ze moesten, om Majors 'to put up or shut op' populair te vertalen, de handschoen oppakken of wegwezen. John Redwood, bij genaamd 'dr. Spock', deed na mens nationalistisch rechts het eerste. Dinsdag, toen de stemmen van de 329 Conserva tieve Lagerhuisleden waren ge teld, bleek hij een eenderde minderheid te vertegenwoordi gen. Volgens de democratische spelregels heeft Redwood dus verloren. De champagnekur- ken moeten dinsdagavond in Downingstreet 10 hebben ge knald. De voldoening over deze overwinning - die in de Britse reglementen voor parlemen taire democratie tevens bete kent dat zijn premierschap is veiliggesteld - droop gisteren van Major af. De strijd om het Conservatieve leiderschap was namelijk in de allereerste plaats een gevecht op de persoon en in veel min dere mate om de zaak. Aange vuurd door spookpoliticus Thatcher is Major drie jaar lang door rechts onderuit ge haald. Major, liet Thatcher al in 1992 weten, ontbrak het aan politiek inzicht. In 1995 echode die opvatting door in Red woods uitlatingen over zijn partijgenoot: een besluiteloos leider, een man die bij verkie zingen geen schijn van kans maakt tegen de energieke To ny Blair, de charismatische lei der van de Labour-oppositie. De strijd spitste zich inhoude lijk toe op twee hoofdpunten. Major vindt dat Engeland nu nog geen nee moet zeggen te gen invoering van een Euro pese munt, Thatcher en Red wood vinden dat er nu meteen Strakke gezichten bij uitdager Redwood (midden) en zijn aanhangers tijdens de persconferentie na het tellen van de stemmen. foto EPA een principiële afwijzing moet komen. En Major weigert, te gen de zin van zijn rechtse op ponenten, belastingenverla gingen af te kondigen. Achter deze strijdpunten gaapt de kloof die de Conserva tieve partij ideologisch ver deeld houdt en, als de voorte kenen niet bedriegen, op ter mijn ook zal splijten. Het rechtse kamp, met Thatcher, minister van werkgelegenheid Michael Portillo en nu ook John Redwood als coryfeeën, gelooft, in ongebreideld kapita lisme. Het denkt dat Engeland nog steeds een wereldmacht is en zich niet tot 'een of andere Europese provincie' - aldus ex- minister van Financiën La- mont - moet laten degraderen. Major en de zijnen omarmen het realisme. De Europese markt en eenheid zijn een feit, Engeland maakt daarvan deel uit en moet dus niet bij voor baat tegen alles nee zeggen wil het op het. Europese toneel zijn invloed behouden. Ook realis tisch is. dat je belastingverla gingen pas doorvoert als het staatshuishoudboekje dat toe staat. Deze strijd tussen liberaal-rea listisch en rechts-idealistisch heeft de partij al twee decennia in de greep. De omstandighe den zijn echter danig veran derd sinds Thatcher rechts aan de macht hielp. Labour pro beert zich onder Tony Blair van socialistische ballast te ontdoen en aanvaardbaar te worden voor de grote kiezers massa in het politieke cen trum. Volgens de opiniepeilin gen en recente regionale ver kiezingen brengt Blairs optre den Labour groot succes. De angst bij de 'Thatcheristen' over het verlies van het cen trumsegment ligt ten grond slag aan de leiderschapscrisis. Rechts redeneert dat de poli tiek om moet. Dat de Engelse kiezer net als Redwood de fa milie als hoeksteen van de sa menleving aanbidt, voor herin voering van de doodstraf is, het Engels-zijn als een superieure waarde door het leven draagt. Major heeft in het verleden kansen laten liggen om de na tie duidelijk te maken dat het een, zij het niet geringe, min derheid is die achter deze op vattingen staat. Hij durfde het niet aan om een referendum af te kondigen over het Europese- Unieverdrag van Maastricht. Hij probeerde, omwille van de partijeenheid, voortdurend rechts tevreden te stellen door op Europees niveau dwars te liggen. Bij de Europese Mone taire Unie. het sociaal hand vest. de milieu-politiek, er was eigenlijk geen onderdeel van het Europese beleid waarop Londen niet met een voorbe houd op de proppen kwam. Partijstatuten De vraag is of Major die duide lijkheid wel durft te scheppen nu de lawaaierige rechtse vleu gel althans in het parlement proportioneel is teruggebracht tot eenderde minderheid. Het antwoord is nee. Majors reactie gisteren was duidelijk genoeg: het karwei is geklaard, de neu zen moeten nu allemaal rich ting vijand, het socialistische Labour, wijzen. Als de voorte kenen niet bedriegen zal Major daarbij worden geholpen door wijziging van de partijstatu ten, zodat het praktisch onmo gelijk wordt om, zoals nu, de zittende regeringsleider te wip pen als daartoe binnen de par tij stemmen opgaan. Voor de Engelse politiek en Eu ropa zou het echter een zegen zijn als Major, geholpen door zijn overwinning, de zaak niet met pappen en nathouden bij elkaar probeert te houden. Na de val van het socialisme heeft Engeland dringend behoefte aan een nieuw politiek land schap met meer dan twee par tijen en een liberaal onderdeur tje. De zaak van de Europese inte gratie is gebaat met een Enge land dat niet voortdurend op de rem trapt omdat een schreeuwende partijminder heid het liefst helemaal uit de EU wil stappen. Majors oproep tot een eendrachtige Conserva tieve partij is een droom. Om zich dat te realiseren hoeft hij slechts de Times, de Daily Te legraph, de Daily Mail en de Sun van gisteren open te slaan. De spreekbuizen van Tory- rechts hadden hem al wegge schreven voor de stemmen wa ren geteld. Door Karin Swiers Een fors banenverlies, slech tere dienstverlening en ho ge kosten. GAK-directeur E. de Jong dreigde gistermiddag met stapels ellende als het ministe rie van sociale zaken dwars blijft liggen. Zware woorden, die uiteindelijk leeg bleken te zijn op de haastig georganiseer de persconferentie. Het is teke nend voor de strijd die zich al maandenlang afspeelt tussen het ministerie en de bedrijfs verenigingen. Op de bijeenkomst had namelijk gemeld moeten worden dat het ministerie en de directies van het GAK, Guo, BVG, Detam en SFB ruzie met elkaar hadden. Maar inmiddels zijn er alweer toenaderingspogingen gedaan en probeert men deze week nog met elkaar verder te praten. Waar het optrommelen van de pers al niet toe kan leiden. On derwerp van de opeens bijgeleg de ruzie is de operatie met de al les omvattende codenaam 'ont vlechting'. Staatssecretaris Linschoten wil de macht van de bedrijfsvereni gingen (bv's) aan banden leggen. Zij innen niet alleen de miljar den guldens die gemoeid zijn met de werknemersverzekerin gen ww, zw en wao, zij keren ze min of meer ook uit via het SFB. Guo. Detam. BVG en het GAK. Aan deze belangenverstrenge ling moet een einde worden ge maakt. De opdrachtgevers (de bv's) moeten strikt worden ge scheiden van de uitvoeringsin stellingen (zoals GAK). De uit voerders moeten voortaan met elkaar gaan concurreren om de opdrachtgevers binnen te sle pen. Om uit te zoeken wat hiervoor de 'veiligste' manier is, stelt Lin schoten een commissie in met aan het hoofd topambtenaar E. Witteveen (roepnaam commis sie-Witteveen). De uitvoerders gaan. zonder dat nu precies be kend is waar het allemaal naar toe moet, eveneens flink aan de slag. IJet SFB (Sociaal Fonds Bouwnijverheid) presenteert zelfs al een nieuwe structuur die helemaal afgestemd is op het be drijfsleven en de vrije markt: een holding. Met werkmaatschap pijen voor verzekeringen, arbo- diensten, uitkeringen, pensioe nen en misschien zelfs wel een bank. Samenwerken De andere organisaties werken in dezelfde richting. Samenwer ken met grote verzekeraars wordt daarbij niet uitgesloten, uitwisselen van adressen, met alle beperkingen van de Wet Persoonsregistratie, binnen de holding evenmin, zei De Jong gisteren nog vrolijk. Maar dat mag niet van Witteveen. Een werkmaatschappij die uitkerin gen verstrekt, nee, dat moet een stichting worden. Als de holding er al komt, moet die worden be stuurd door een stichting die de aandelen in handen heeft. De bestuurders van die stichting worden aangewezen door het ministerie. Het ministerie mag de aandelen van de uitvoerings instellingen op ieder gewenst ogenblik uit de stichting halen. En dat stuit de directies van het GAK. SFB, Guo. BVG en Detam ernstig tegen de borst. „De staat is met de eigenaar, dat zijn de be drijfsverenigingen", aldus De Jong. Verder druist het samenwerken met verzekeraars en het uitwis selen van gegevens over adres sen en dossiers in tegen de plan nen van Witteveen. Althans dat beweren de vijf aanwezige direc teuren, want die nu al roemruch te plannen zijn nog niet eens openbaar. Witteveen wil niet dat het GAK en consorten hun voor delen op de concurrentie te gel de kunnen maken. De adressen en bijvoorbeeld ook het onroe rend goed zijn verworven in de tijd dat de bv's in dienst waren van de gemeenschap. Daarmee mogen geen commerciële acti viteiten worden opgezet. Die erfenis - de bezittingen van het GAK worden bijvoorbeeld op 800 miljoen gulden geschat - moet netjes worden afgewik keld. Directeur De Jong van het GAK ziet het echter anders. „De mo tieven van Witteveen? Vrees, denk ik. Hij wil alle mogelijkhe den openhouden voor de nog on zekere toekomst van het sociale stelsel. Als de macht bij de staat ligt. houd je er ook grip op. Maar dan moetje ons niet met allerlei beperkingen de vrije markt op sturen. Wij willen een eerlijke kans". De holdings willen dus alle ruimte. Ze moeten in de ga ten kunnen springen die mo menteel vallen in het verbrokke lende stelsel van sociale zeker heid. betoogt De Jong met ge voel voor drama. „Wij willen een goede dienstver lening neerzetten voor bedrijfs takken, ondernemers en werk nemers. En dat is alleen te rea liseren in samenhang met de uitvoeringsinstellingen. De on dernemer moet bij die instellin gen kunnen kopen wat hij nodig heeft: arbodiensten, administra tieve diensten en verzekerings arrangementen. Als dat niet mag, blijft er een krimpende or ganisatie over in een krimpende markt met alle negatieve gevol gen vandien". De bal is bij deze dus weer toegespeeld naar de commissie-Witteveen Het Israëlische leger heeft minder soldaten nodig. fotoarchief PZC door Dan Perry Sinds hij vroegtijdig de school verliet, brengt Eyal Zarian het grootste deel van zijn tijd door op straat in een achter buurt van Tel Aviv. Hij zou graag het leger in willen, dat jarenlang een verbindend ele ment vormde in de Israëlische maatschap pij en jongens als Eyal een beroep, zelfres pect en een goede start in de burgermaat schappij zou hebben gegeven. Maar nu is hij. net als vorig jaar een op de zes 18-jari- gen, afgewezen voor de militaire dienst. „Veel vrienden van mij zijn bovendien vrij gesteld", zegt de jongen, die alleen een part time baantje als timmermansleerling heeft kunnen vinden. Door de verandering van de rol van de Israë lische strijdkrachten is de hoop van Eyal op een carrière de grond in geboord. Generaal- majoor Yoram Yair, die aan het hoofd staat van de personeelsafdeling van de strijd krachten, zegt dat het leger moet verande ren nu Israël „de houding aanneemt van een moderne westerse maatschappij, met min der nadruk op het collectiefen meer op het individu". Het vredesproces in het Midden-Oosten, ge combineerd met een immigratiestroom die sinds 1990 600.000 nieuwkomers uit de ex- Sovjetunie naar Israël bracht, betekent ook dat „wij simpelweg niet alle mensen nodig hebben die wij ter beschikking hebben", zegt de generaal. Ook technologische verandering speelt een rol bij de inkrimping van het leger. Een mo dern leger heeft meer behoefte aan een kleine groep redelijk geschoolde technici, dan aan een grote massa infanteristen. Het resultaat is een langzame ontmanteling van de visie van de oprichter van Israël, Da vid Ben-Gurion, die het leger zag als een middel om het land te verenigen en de vele immigranten die uit zo verschillende landen kwamen als Polen en Jemen samen te sme den tot een volk. Maar het concept van de burger-soldaat staat haaks op een steeds welvarender maatschappij, waar de mensen steeds vaker bezwaar maken tegen de jaarlijkse herha lingsoefeningen. Critici zeggen dat het leger veel te lang een vooraanstaande positie heeft ingenomen en niet kritisch genoeg be naderd is. Israël heeft volgens de critici bo vendien jarenlang veel te veel aan defensie besteed. Het geld, in 1993 6,6 miljard dollar, had beter in de burgereconomie gepompt kunnen worden, zeggen deze critici. „Het leger is gewoon een leger", schreef com mentator Orit Shohat in de krant Haaretz. Zij keerde zich tegen het „bijna religieuze geloof dat het leger het centrale punt in de Israëlische manier van leven is". In vergelijking met andere landen heeft Is raël. dat 5,1 miljoen bewoners telt, een rela tief groot leger. De strijdkrachten omvatten 177.500 manschappen en in de reserve zitten nog eens 427.000 mensen. Terwijl het leger nog steeds respect afdwingt, worden er steeds vaker vragen gesteld over trainings ongelukken, gewelddadige ontgroeningen en de gebrekkige carrièremogelijkheden voor vrouwen. Officieren klagen dat ouders zich met de opleiding bemoeien. Zij bellen commandanten met klachten over de harde behandeling van hun kinderen en geven on gevraagd advies. Pluspunt Premier Yitzhak Rabin is een voormalige le gercommandant, president Ezer Weizman was luchtmachtcommandant en de onder ministers van gezondheid en huizenbouw waren officieren, maar een militaire carrière is tegenwoordig, alhoewel een pluspunt, geen vereiste meer om werk te krijgen of in de maatschappij te slagen. De 22-jarige zan ger Aviv Geffen heeft niet voor niets veel succes met zijn imago van levensgenietende dienstweigeraar dat hem tot een van de po pulairste artiesten heeft gemaakt. De overheid is recent opgehouden mensen die een burgerbaan bij een overheidsdienst willen, te vragen om hun legerkeuringspro- fiel, een getal dat grotendeels tot stand komt op basis van iemands fysieke conditie en waarbij minder gelet wordt op intelligen tie en geestelijke gezondheid. Het leger heeft kortgeleden gezegd dat 17 procent van de potentiële dienstplichtingen wordt afgekeurd wegens fysieke, intellec tuele of psychologische redenen. Een nog veel groter percentage vrouwen wordt nooit opgeroepen. Daarnaast zou een op de zes dienstplichtigen de volledige dienstplicht van drie jaar niet uitdienen vanwege „onge schiktheid" voor de dienst. Steeds minder mensen gaan naar herhalingsoefeningen. De termijn werd in mei voor de meeste men sen van een maximum van 45 dagen per jaar verlaagd naar 29. Onder dienstplichtigen is het aantal men sen dat zich vrijwillig meldt voor gevecht seenheden iets gedaald, maar het ligt met 30 procent nog steeds redelijk hoog, zei pre mier Rabin recent. Dr. Reuven Gal. de voormalige chef van de psychologische afdeling van het leger, die nu aan het hoofd staat van het Carmel Insti tuut voor Sociaal Onderzoek, zegt dat de motivatie om te dienen onder de mid denklasse afneemt, maar juist toeneemt on der laaggeschoolde jongeren zoals Eyal Za rian. Maar volgens Gal worden mensen die graag in dienst willen nu meer gedreven door het gevoel persoonlijk iets te kunnen bereiken dan door liefde voor het vaderland. „In het leger zou ik kunnen bewijzen dat ik ook iets waard ben", zegt Eyal Zarian. (AP) door Anouk Klip Er moeten snel maatregelen komen om de integratie van Islamitische 65-plussers te vergemakkelijken. Er wordt nu te weinig aandacht aan hen ge schonken. Daardoor komen ze steeds geïsoleerder te staan. Dat vindt de Nederlandse Isla mitische Bond voor Ouderen (NISBO), die zich vandaag pre senteert. De NISBO zet zich in om moslim-ouderen een betere toegang te geven tot de samen leving. De NISBO komt voort uit de Turks-Islamitische Ouderen Bond (TISBO). Inmiddels heb ben zich 146 organisaties met verschillende Islamitische ach tergronden in het nieuwe NIS BO verenigd. „We hebben de af gelopen twee jaar met de TISBO de nodige ervaring opgedaan", zegt de kersverse voorzitter drs. Suleyman T. K. Damra. „Nu ij de tijd rijp voor een grootschalil ger ouderenverbond." Damra meent dat de overhel» het voortouw moet nemen oc wat aan de situatie te veranda ren. De eerste stap in de goed- richting is er al. In samenvvei]1 king met het ministerie van VWS heeft het NISBO de W 1 mende maanden een viertal1 voorlichtingsbijeenkomsten o] touw gezet. Die zijn er vooral oj gericht, islamitische 65-plusset ideeën aan de hand te doen oc hun achterstandspositie in i halen. Ook liggen er concretj plannen op tafel voor woon- e zorgvoorzieningen. „We denkq j onder meer aan projecten oq moslims meer onder te brenge; t in Nederlandse verzorgingste t huizen of aanleunwoningen j waarbij ze een beroep kunnej doen op algemene voorzieninj j gen", zegt Damra. j f ll van onze correspondente in Istanbul Jessica Lutz Komende donderdag begint in de Turkse stad Alanya de rechtszaak tegen de vier maimen die ervan worden ver dacht in mei drie Nederlandse vrouwen te hebben verkracht en een van hen te hebben ver moord. Het proces kan volgens een rechter in Alanya, die niet bij naam genoemd wilde wor den, vier maanden duren. Verdachten kunnen in Turkije maximaal een maand zonder proces in voorarrest worden ge houden. De rechter kan na een hoorzitting besluiten tot nog een maand arrest. Alhoewel de man nen meegewerkt hebben aan een reconstructie van hun misdaad, die vorige maand op de Turkse televisie te zien was. compleet met actrices in de rol van de slachtoffers, is de kans klein dat ze in de rechtbank meteen schuld bekennen. Dat betekent uitstel. Gewoonlijk worden dit soort za ken in vier zittingen afgerond. Donderdag zullen de verklarin gen worden afgenomen van de verdachten en, indien aanwezig, van de slachtoffers. Die hebben gezegd te willen getuigen. De drie Hilversumse vrouwen, op vakantie aan de Turkse zuid kust, werden kort voor Hemel vaartsdag op brutale wijze ver kracht toen zij 's avonds na het winkelen in een minibus stapten om terug naar hun hotel te gaan. Halverwege de rit duwden de mannen Marijke van Dijk (35) in een ravijn. De twee andere vrou wen lieten ze met steekwonden in de nek voor dood achter in een greppel. Een dag tevoren had den ze een Georgische vrouw op soortgelijke wijze vermoord. Doodstraf Een van de verdachten was een maand eerder aangehouden in verband met de verkrachting van een Duitse vrouw, maar vrij gelaten bij gebrek aan bewijs. Nadat Suzanne Kranenburg (26) deze man als een van haar ver krachters beschreef, kon de gen darme eveneens die zaak hard maken. Hanneke Adrichem (28) was destijds door haar verwon dingen niet in staat te spreken. Donderdag vindt (apart) ook <5c tweede zitting in het proces va de Duitse vrouw plaats. j- Ten aanzien van de Nederland1» vrouwen en de GeorgisclL wordt de vier mannen ten lasti| gelegd: ontvoering, verkracht ting; twee moorden en pogin tot moord op twee vrouwen nijg als doel de bewijzen van hqË misdaad te vernietigen. g Het maximum voor een dergelfi ke moord en poging tot moord de doodstraf. De openbare aafj klager zal die ook eisen, wat dig geldt voor twee van de verdactjl ten. De anderen zijn jonger daS achttien jaar. Zij kunnen maa° maal 36 jaar zware gevangenis straf krijgen. De term 'zwaar' tekent dat een tiende van ol straf, met een minimum vaj® acht maanden, in eenzame p sluiting wordt doorgebraclï® Daarna wordt de veroordeelt® overgeplaatst naar een cel mig criminelen die een soortgelijk misdaad begaan hebben en l§ werkgesteld in de gevangen!» Op ontvoering staat drie tot tul jaar zware gevangenisstraf, cl verkrachting zeven tot 24 jaar.| Excecutie Het parlement beslist of een e: - cecutie ook werkelijk ten ui* voer wordt gebracht. Dat is ec! ter sinds 1984 niet meer gebeui in Turkije. De doodstraf wort dan ook omgezet in levenslan i Voor goed gedrag kan een vfl|J oordeelde een zesde van straf kwijtgescholden krijgen.l> Nederland is dat een derde. Bij dergelijke misdrijven spa' de officier van justitie een prod aan in naam van de openbare cZI de, ongeacht of de slachtoffers:?0 dan niet een aanklacht ine"1 diend hebben. De Nederland!™ vrouwen kunnen donder#3 echter een verzoekschrift indFe nen om mede-aanklager te wcPa den. Maar zelfs als zij dat nirri doen, kunnen ze later in hosf3; beroep gaan als ze het niet eeiV0 zijn met het vonnis. oni Scl Alle advocaten in Alanya ben geweigerd de verdedigrr10,1 van de verdachten op zich ter/0 men. Tenzij ze elders een adi?e' caat gevonden hebben, zul!:e twee verdachten zelf hun m£ netje moeten staan. De wet vc plicht de rechtbank de miridf jarigen een advocaat toe te zen. Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: A. L. Oosthoek M. van Zuilen (adjunct) Vlissingen: Oostsouburgse- weg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. 01184-84000. Middelburg: Markt 51, 4331 LK Middelburg. Tel. 01180-81000. Goes: Grote Markt 2, 4461 AJ Goes. Tel. 01100-31800. Terneuzen: Axelsestraat 16, 4537 AK Terneuzen. Tel. 01150-94457. Hulst: Servicepunt. Boekhandel Duermck, Gentsestraat 12, Tel. 01140-14058. Axel: Nassaustraat 15, 4571 BK Axel. Tel. 01155-68000. Zierikzee: Oude Haven 41, 4301 JK Zierikzee. Tel. 01110-15380. Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Openingstijd Zierikzee 8 30-17 00 uur. Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18. 4380 AA Vlissingen, Tel. 01184-84000, Redactiefax: 01184-70102. 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via lerl de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag PE t/m vrijdag: op de kantoren !e i gedurende de openingstijden; Ier zaterdags tot 14.00 uur: ten op de kantoren door de klacht taa in te spreken op de band of de is. verwijzing op te volgen. [en Overlijdensadvertenties: tijdensbm kantooruren en uitsluitend maan- pa, dag- t/m vrijdagavond van 20.30 Rul tot 22.00 uur en zondagavond Ie van 20.00 tot 22.00 uur: Gl Tel. 01184-84000. I Fax 01184-70100. ft Abonnementsprijzen: per kwartaal 86.75, automatische afschrijving 85,90, franco per post 110,00: per maand 30,50, automatische afschrij ving 30,00; laarabonnement 335,00, auto matische afschrijving 333,50; jaarabonnement franco per post 440,00; losse nummers maan- aar dag t/m vrijdag 1,50, zaterdag ajdt 2,25 p.st. (alle bedragen inclu- hnc sief 6 pet. btw). Postrek.nr 3754316 t.n.v. PZC F ab.rek. Vlissingen. 1 Advertentietarieven: 169 cent fon' per mm; minimumprijs per ®r< advertentie 25,35; ingezonden fvi mededelingen 2,5 x tarief. Prlc Voor brieven bureau van dit j?°r blad 6,50 meer. Volledige ükv tarieven met contractprijzen op (oei aanvraag (alle advertentieprijzen naa exclusief 17,5 pet. btw) ilaa Giro: 35 93 00, Uitgeverij Sar Provinciale Zeeuwse Courant B.Vfet< Vlissingen fag PZC-ombudsman: p C. van der Maas. ms |ct

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 2