Einde bordeelverbod geen punt PZC Maden gedijen prima in gft-bakken Staten beslissen over promotie van windenergie Toename aantal musea leidt tot versnippering Bijbel en hedendaagse literatuur Ogen dicht, hoofd schuin bij Jahreszeiten zeeland 12 Beleid Hontenisse: niet meer dan vijf seksclubs kunst examens universitair geslaagd WOENSDAG 5 JULI 1995 van onze verslaggever VLISSINGEN - Kleine, witte, op wormen gelijkende beest jes leven zich uit in deze gft- eontainer. De aanwezigheid van maden doet menige con tainer-eigenaar gruwelen. De beestjes, die op vlees- en vis- resten afkomen, zijn volgens de gemeenten alleen af te stop pen door óf etensresten in een krant te verpakken óf het overgebleven voedsel in de grijze container te deponeren. ..Als de grijze bak die week wordt opgehaald, is het onzin om in die hitte vleesresten nog een week langer in de gft-con- tainer te bewaren", vindt R. Kooger. coördinator afvalver wijdering van de gemeente Vlissingen. In de havenstad is de overlast groter dan in an dere gemeenten. „De afgelopen week hebben we wel zo'n acht meldingen per dag gekregen. In Terneuzen en in Goes heeft niemand de gemeente opge beld wegens maden-overlast, terwijl in Middelburg slechts één persoon zijn beklag deed over het ongedierte. Op Schou- wen-Duiveland werden geen meldingen gedaan. van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Het schrappen van het wettelijk prostitutieverbod zal naar de mening van burgemeester T. Steenkamp geen vervelende consequenties met zich mee brengen voor de handel en wan del rond de vijf seksclubs in de gemeente Hontenisse. De nieuwe wet. die naar alle waar schijnlijkheid op 1 januari vol gend jaar van kracht wordt, laat gemeenten volgens Steen kamp voldoende mogelijkhe den om de teugels strak in han den te houden. De Zeeuws- Vlaamse politiewoordvoerder J. de Koning deelt die visie. Hoewel prostitutie in Nederland strikt genomen nog altijd in de illegaliteit verkeert, wordt de uitoefening van 's werelds oud ste beroep bij het uitblijven van overlast voor de omgeving sinds jaar en dag getolereerd. Straf baar is 'hij die enig voordeel trekt uit de ontucht van een vrouw', herinnert De Koning zich nog feilloos de stelregel die hem in de politieschoolbanken werd ingestampt. „Maar onder tussen liepen ze aan de overkant van de straat gezellig heen en weer. Dus echt nauw werd die wet nooit genomen." Zeeuws-Vlaanderen telt ver schillende seksclubs. Ze zijn vooral populair bij de Belgen. Op IJzendijke en Schoondijke na. bevindt de harde kern zich in Hontenisse. Verspreid in de bui- van onze verslaggever MIDDELBURG - Provinciale staten moeten beslissen over fi nanciële steun aan de promotie van windenergie. De vereniging Zeeuwind wil nog dit jaar met een campagne beginnen over het belang van wind als duur zame energiebron, gericht op gemeentebestuurders en -amb tenaren en op de burgers. Kos ten: bijna 26.000 gulden. Uit het milieufonds heeft de provincie al de helft - bijna 13.000 gulden - beschikbaar gesteld, maar Zeeuwind wil ook de andere helft ontvangen. De statencom missie Milieu steunt dit ver zoek, de statencommissie Alge meen Bestuur is tegen. van onze verslaggever MIDDELBURG - De Zeeuwse museumwereld groeit tegen de verdrukking in. Het aantal mu sea en museale attracties neemt toe, vooral op Walcheren, en hun functie verandert. Tegelijkertijd is het museum- bezoek vorig jaar flink afgeno men. Hoewel het museumbeleid nog geen twee jaar geleden is vastgelegd in de nota 'Met cul tuur in zee; reprise', is door deze ontwikkelingen nu al een aan passing nodig. De provincie mag niet blijven toekijken, maar moet de regie op zich nemen. De Zeeuwse Mu seumstichting moet drastisch worden versterkt, zo blijkt uit de provinciale notitie 'Museum beleid in progressie'. Daarvoor moet de subsidie met 150.000 gulden per jaar worden ver hoogd. In de nota 'Met cultuur in zee; re prise' is in november 1993 vast gelegd dat het Zeeuws Museum in Middelburg en het Zeeuws Biologisch Museum in Oostka- pelle de enige musea zijn waar voor de provincie direct verant woordelijk is. Het Zeeuws Mu seum is onderdeel van de Zeeuw se Museumstichting die via de provinciaal museumconsulent ook een steunfunctie heeft naar de overige Zeeuwse musea. Nu blijkt dat binnen enkele ja ren het aantal Zeeuwse musea flink is toegenomen of uitge breid. In Dreischor, Yerseke en Kapel- Ie zijn nieuwe musea gesticht en andere voorbeelden zijn de Mu seumhaven Zierikzee (uitbrei ding), De Schotse Huizen in Veere (mogelijke omvorming tot streekdrachtenmuseum), het Marie Tak van Poortvliet Mu seum in Domburg (nieuw), His- torama (uitbreiding), het Stede lijk Museum in Vlissingen (uit bouw tot maritiem museum). Miniatuur Walcheren (uitbrei ding) en de Grote Kerk in Veere (mogelijke nieuwe functie). Walcheren Vooral op Walcheren is de toe name sterk. De provincie wil voorkomen dat de functie van het Zeeuws Museum als provin ciaal kernmuseum wordt uitge hold. De ontwikkeling van de musea op Walcheren moet wor den gekanaliseerd om concur rentie, versnippering en markt- verdrukking tegen te gaan en duidelijkheid te scheppen voor Versterking tengebieden kent de gemeente vijf erkende clubs. Aan dat aan tal wordt streng de hand gehou den, sinds de wildgroei door de 'deur-op-slot-tactiek' van buur gemeente Hulst onder aanvoe ring van toenmalig burgmeester Molthoff, onacceptabele vormen begon aan te nemen. De Honte- nisser bestuurders stelden een maatregel in op grond waarvan de exploitatie van maximaal vijf sekshuizen werd toegestaan. Om aan te tonen dat het hen nog steeds ernst is. werd twee weken geleden op last van burgemees ter en wethouders Club Privé- huis Special Quality aan de Pro vinciale weg bij Vogelwaarde ge sloten. De club was sedert begin maart operationeel. „Op het mo ment dat er een zesde gelegen heid bij komt, is het voor ons zaak die tent zo snel mogelijk te sluiten. Want anders zit je er straks voor je het weet weer met tien of nog meer", aldus Steen kamp. De gemeente was op het bestaan van het privéhuis geattendeerd door klachten van omwonenden en tips. De eigenaresse van Spe cial Quality adverteerde ook in diverse bladen en gaf visitekaar tjes uit. Herhaalde controles van de politie wezen bovendien uit, zo geeft De Koning aan, dat het inderdaad om een seksclub ging. Steenkamp is niet bang dat de gemeentelijke maximaliserings maatregel straks door de ophef fing van het bordeelverbod op de helling moet. Het verschijnsel is volgens hem nog altijd goed in de hand te houden via bepalin gen in de geldende bestem mingsplannen. Volgens De Ko ning biedt ook de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) voldoende mogelijkheden om uitwassen tegen te gaan. Een patstelling in de Middel burgse Abdij. Het dagelijks pro vinciebestuur moet de knoop doorhakken. Het college ziet de bui echter al hangen. Tegen een ambtelijk advies in (subsidie aanvraag afwijzen; 'het gewicht van deze kwestie' staat niet in verhouding tot alle rompslomp) leggen gedeputeerde staten het verzoek van Zeeuwind voor aan provinciale staten. Een poging om Delta Nutsbedrijven finan cieel te interesseren voor de campagne strandde. Het nuts bedrijf vindt het een goede zaak, maar heeft er geen geld voor over. Eind 1996 wil Deltan zélf duurzame energie gaan promo ten. B en w van Hontenisse hebben dit illegale sexhuis aan de Provinciale weg bij Vogelwaarde laten sluiten. foto Charles Strijd het publiek. Dat bleek vorig jaar toch al minder in musea geinte- resseerd. Een oplossing ligt mogelijk in een betere bedrijfsvoering, pu blieksonderzoek en gezamenlij ke publiekswerving. Dat laatste is bij het Zeeland Mondriaanjaar zeer succesvol gebleken, onder meer omdat met één overkoepelende stich ting en één coordinator werd ge werkt. Maar de manifestatie legde ook zwakke plekken bloot: het be roepskader in Zeeland is te smal en het Zeeuws Museum beschikt over onvoldoende financiële en personele capaciteit om derge lijke evenementen erbij te orga niseren. Ook komt de samenwerking met het toeristisch-recreatief be drijfsleven te weinig uit de verf, aldus de notitie. Verder is de verwachting dat het takenpakket van musea in de toekomst groter wordt, want landelijk is al waar te nemen dat zij een steeds grotere rol spelen in cultuurparticipatie en -over dracht. In het Zeeuws Museum is publieksbegeleiding nog een knelpunt. Het voorstel is de Zeeuwse Mu seumstichting te versterken door het management en perso neel uit te breiden, zodat de Zeeuwse musea hun marktposi tie kunnen verbeteren. Op aller lei gebieden moeten ze profes sioneler samenwerken en hun deskundigheid vergroten. Ge dacht wordt aan het aantrekken van een coordinator, technische assistentie, financieel-admini- stratieve ondersteuning en een budget voor projectmedewer kers. Totale kosten zijn geraamd op 250.000 gulden, maar omdat de operatie ook winst oplevert moet een verhoging van de sub sidie voor de Museumstichting met 150.000 gulden per jaar ge noeg zijn. De tijdelijke uitbreiding van de kantoorruimte van de Zeeuwse Museumstichting in de Middel burgse Abdij moet definitief worden, het bestuur moet wor den verkleind en omgebouwd tot een raad van toezicht en grootschalige publieksonder zoeken moeten mogelijk worden gemaakt, bij voorkeur uitge voerd door de stichting VMC Zeeland en de provinciaal mu seumconsulent. Het Hulster Gemengd Koor beluisterde dinsdagavond de eigen cd-opname van Haydns Die Jahreszeiten. foto Charles Strijd van onze verslaggever Marcel Modde HULST - Het is er zo één waarbij je de neiging krijgt om in een gemakkelijke stoel even lekker ontspannen achterover te zakken. Ogen dicht, hoofd in de schuine knikstand. Een klassiek meester werk dat je de wereld rondom bijna 65 minuten lang doet vergeten. Dirigent Jo Ivens is niet snel tevreden. Maar over de nieuwste compact disc van zijn Hulster Gemengd Koor kon hij dinsdagavond tij dens de officiële presentatie kort zijn: „Magnifique!" Wat is er mooier dan genieten van jezelf?. De 95 aanwezige koorleden in cultureel centrum Den Dullaert deden het met volle teugen. Ze hoorden hoe Franz Joseph Haydn (1732-1809) hen die memorabele zesde mei van dit jaar in de kerk van West- dorpe had meegenomen op een reis langs Die Jahreszeiten. Lente, zomer, herfst en winter, ieder onderdeel van het oratorium ademt juist dat specifieke uit wat de Oos tenrijkse componist en zijn hedendaagse vertolkers uit de Reynaertstad zo bijzon der maken. Een ideale stemverhouding, aldus de kenners. Het Hulster Gemengd Koor heeft, hoe dan ook, de warme belangstelling van produ cent Mirasound in Hilversum. In 1993 do ken Ivens en zijn 110 koor genoten onder de vlag van dit nieuwe klassieke label de studio in voor opnamen wan de eerste cd. Vijftien langspeelplaten waren daar al aan vooraf gegaan. Na voltooiing van de digitale produktie kwam Mirasound - dat van Warschau tot Denemarken een naam begint op te bou wen - met de uitnodiging om de jaargetij den van Haydn aan het assortiment toe te voegen. En als cadeautje voor het voor treffelijk werk dat zijn mensen opnieuw hadden afgeleverd, bracht de dirigent dinsdag de boodschap dat de producent het plan voor een derde cd al heeft klaar liggen: het Requiem en de Krónings Mes- se van Mozart. Een zucht van opwinding ging door de zaal. Ivens nam de tijd bij zijn presentatie. De geluidsversterking in Den Dullaert ging extra hard. Gevoelsmatig gebaarde de di rigent weer mee en roemde ieder hoog standje. „Hier. Deze aria. Prachtig! Zo'n attack. Perfect, echt waar." Ze hoorden al les ademloos aan, met een trotse blos op de wangen en af en toe voorzichtig mee zingend. Het koor weet zich op de cd in goed gezel schap van de professionele gastsolisten Hanneke Kaasschieter (sopraan), Frank Fritschy (tenor) en bas-bariton Math J. Dirks. Het orkest is voor de speciale gele genheid samengesteld uit leden van het Noordhollands Filharmonisch Orkest en het Randstedelijk Begeleidings Orkest. Ongeveer 75 procent van het werk wordt ingevuld door koorzang, al dan niet aan gevuld met solisten. Die Jahreszeiten wordt in eerste instantie in eigen kring verkocht. Daarnaast zal het werk in ieder geval uitkomen op de Duitse markt. Op 20 oktober geeft het Hulster Gemengd Koor in de basiliek van Hulst een concert ter ere van het jubileum van de Zeeuwse Volksuniversiteit. Het koor viert in 1997 zijn veertigjarig be staan. Onafgebroken stond het gezel schap onder leiding van oprichter Jo Ivens. van onze verslaggeefster BURGH - 'De bijbel in de eigen tijdse literatuur'; onder deze ti tel houdt Jaap Goedebuurge woensdag 12 juli een lezing in de hervormde kerk van Burgh. Het is de tweede bijeenkomst van de serie 'zomeravonden over zin, ziel en zaligheid'. Goe debuurge gaat met zijn lezing in op de confrontatie tussen de bij bel en de hedendaagse litera tuur. Goedebuurge is hoogleraar aan de Katholieke Universiteit Bra bant in de Theorie en Geschie denis van de literatuur. Hij ver klaart over zijn lezing: 'In onze steeds verder ontkerstende cul tuur heeft de bijbel de reputatie van stoffig, achterhaald en zelfs verdacht boek. Veel Nederland se schrijvers daarentegen be schouwen de bijbel als een leer school in dramaturgie, poëzie, dialoog, literaire vormen en psy chologie.' Hij komt hierbij niet alleen met voorbeelden als Von del en Revius uit de zeventiende eeuw, maar ook haalt hij auteurs uit de twintigste eeuw als Vest dijk, Lampo, Reve en Wolkers naar voren. Goedebuurge is geboren in Sint Annaland. Hij woonde tot 1969 in Axel, Zaamslag en Vlissingen. Daarna vertrok hij naar de Randstad om Nederlands te stu deren. Naast hoogleraar is Goe debuurge ook criticus voor HP/ de Tijd en schrijver. Zijn laatste boek is geheel in de trant van zijn lezing: 'De schrift herschre ven; de bijbel en de moderne lite ratuur'. De lezing begint om 19.30 uur. Vlissingen en Domburg zijn 'arm' MIDDELBURG - De gemeenten Vlissingen en Domburg ziji de financieel zwakste broeders van de lokale overheden in Zet land. De 'rijkste' gemeenten met een relatief grote reserve aj Tholen. Axel. Veere en Westerschouwen, volgens een provu. ciaal overzicht. Ondanks dat Middelburg zich de afgelopen tijd heeft geaf cheerd als een gemeente met financiële problemen, staat zij fc. de provincie nog steeds te boek als een gemeente met een red; lijke reserve. Ook Terneuzen behoort tot die categorie. Goes, met onder meer Hulst ingedeeld onder het kopje 'matig'. Van de per 1 januari 1997 nieuw te vormen gemeenten Middfc burg (met Arnemuiden) en Veere (platteland Walcheren) is 6 financiële positie redelijk. Die van Schouwen-Duiveland Vaktaalschool schot in de roos GOES - Het Oosterschelde College in Goes blijkt in de roost hebben geschoten met de oprichting van de Vaktaalschoo Buitenlanders, meestal erkende vluchtelingen die de Nede landse taal en omgangsvormen nog niet goed machtig zij: worden er klaagestoomd voor een beroepsopleiding. Na twee jaar experimenteren op kosten van het Europe Fonds, brengt het Oosterschelde College de Vaktaalschool onder bij het 'gewone aanbod'. Dat betekent dat wat mindi geld kan worden gestoken in ander onderwijs aan asielzoeker De directeur Basiseducatie van het Oosterschelde College,, Capello, deelde dit mee bij de uitreiking van certificaten aanl buitenlanders die het cursusjaar succesvol afsloten. Zoon verwondt per ongeluk moedei TERNEUZEN - Een vijftienjarige Terneuzense jongen ve wondde maandagavond per ongeluk zijn moeder met een sta. leymes. De jongen raakte door zijn daad zo in paniek dat hijc ambulance belde. Die kon worden afgebeld toen de snijwondi aan de hand bleken mee te vallen. Een arts heeft de hand ve bonden. De jongen zat rond kwart voor negen op de grond in de huist mer met een stanleymes papier te snijden op een plank hoe Zijn moeder was hier niet van gediend. Zij vroeg haar zoom te houden met zijn activiteit. Dat deed hij niet. De vrouw vo: het gedrag van zoonlief dermate storend dat zij hem een dm om de oren gaf. Die kwam echter niet aan. De jongen wimpekj de klap bliksemsnel af door zijn hand op te houden. Dit \rj toevallig de hand waarin hij het mes droeg. Daardoor raakteo vrouw gewond. Flandria-directeur veroordeeld ANTWERPEN - Een oud-directeur van de Antwerpse redt: Flandria is door de rechtbank in Antwerpen veroordeeld twee jaar voorwaardelijke gevangenisstraf en een boete vj 20.000 gulden. Hij heeft, valse, sterk overdreven rekeningeni het Vlaams Gewest ingediend voor de exploitatie van ove heids-veerdiensten op de Schelde. De illegale praktijken hebben zich inmiddels tegen Flandr gekeerd. Het bedrijf krijgt minder exploitatiesubsidie vana Vlaams Gewest dan waar het op gerekend had en mag een a? tal veerdiensten niet meer uitoefenen. De Antwerpse rederij die ook dagtochten naar Vlissingj houdt, moet vanwege de tegenvallers fors inkrimpen. Ru! veertig van de negentig werknemers worden per 1 septema ontslagen. Zeeland College VLISSINGEN - Aan dc sector MDGO van het Zeeland College zijn de volgende kandidaten ge slaagd voor het eindexamen: Mode en Kleding/Realisatie: Anita Heerenthals, Michelle Louer, Miranda Theune.Mode en Kleding/ Realisatie vestiging: Audrey Buyze, Maria Jobse. Mode en Kle ding/Presentatie: Jeroen van Eijke- ren, Corinne Hozee, Liza Koops, Ar jan Kouwen. Matthew van dei- Leeuw, Sanne Naerebout, Esther Nil- lessen, Ismalda Schwarzkachel, Mieke Westerik Mode en Kleding/ Presentatie vestiging: Sarah Dae- nekynt, Nicole Korebrits. Rosie van Riet Agogisch Werk/Semi-residentieel werk: Monica Berrevoets, Helen Bodderij. Angelique Bondewel. De- mse Brons. Elaine Bruystens. Liliana Chiarini. Lycia Dees. John Dekker, Mariet Dekker, Iris van Deursen, Marcella Dieleman, Erika Domini- cus, Geralda Ekkebus, Saskia van Goethem, Paul de Graaf, Angelique van der Harst, Marjolyn van Hees, Miranda Hollaers, Christa Hoogeste- ger, Ruth Hoogwerf, Myra Hulshof, Paskal Jakobsen. Liesbeth de Kam, Tirza Kieboom, Monique Kriekaard, Jeppe de Lange, Hanita Lievense, Marcel Manni, Jolanda Marinissen, Christel Meerman, Andrë Nijssen, Josien Penraat, Alwlna Pouwer, Liesbeth Roose, Annelies Ruiter, Pe tra van Sabben, Nathalie Dos San tos. Martin Schoolmeester. Wille- miek van Strien, Marjan Sturm, Heidi Vergouw. Inez Verhulst. Corine Versluijs. Christian de Vos. Sabme van der Weele. Saskia Weezepoel. Ti- na Wetselaar, Edna Wicherts, Mar leen de Witte, Claudia Zeegers. Ago gisch Werk/sociaal cultureel werk- Thomas Kleinjan Sociale Arbeid/arbeidszaken-perso neelswerk: Maurice Anemaat. Anita Asray, Franca Burger, Tamara- Fer- dinandus, Martine van Gemert, Yati Hasjim, Ton de Hulster, Rachel van Luijk, Michel Monté, Maria-José Mo- ratalla. Femke Oudenhoven, Lars Remery. Liesbeth van Schijndel, Da- vor Vileta. Gerard de Zwart. Sociale Arbeid/sociale dienstverlening: Debbie van Aalst, Naima Bouzam- bou, Miijam van den Broeke, Mirjam de Bruyne. Manna Dekker, Jill Gom- mers. Wendy Jonkman. Susan Koole. Melissa Matthijsse. Heieen Verdachten in moordzaak blijven vast TERNEUZEN/MIDDELBURG - De Raadkamer in Middelburg heeft dinsdag bepaald dat een 27-jarige man uit Zelzate en de 29-jarige man uit Westdorpe voorlopig in hechtenis blijven. De twee mannen worden ver dacht tientallen inbraken in Zeeuws-Vlaanderen te hebben gepleegd. De inwoner van Zel zate wordt tevens vastgehou den vanwege zijn mogelijke be trokkenheid bij de moord op de 32-jarige A. el Baghdadi in Ter neuzen. De Raadkamer vond dat er vol doende ernstige omstandighe den waren om de twee mannen voor dertig dagen vast te hou den. De 29-jarige Westdorpenaar wordt alleen verdacht van ver mogensdelicten. Beiden hebben de inbraken, snelkraken en dief stallen bekend. Persofficier J. Veurink verwacht dat een rechtbankzitting zeker niet voor volgende maand plaatsheeft. Het onderzoek naar de moord gaat door. Het Ondersteunend Recherche Team is - zoals ge meld - tot vijftien personen inge krompen. Meulmeester. Maaike Ottenhof, V nika Simonse. Sandra Sonke. Ma: Verburg, Hatice Yilmaz Activiteitenbegeleiding: Gyula i; den Boogaart. Alexandra Branc Inge Cevaal, Andrea Hage. Suzar. Hintzen. Cobi Jongeneel, Mart Keus, René de Klerk, Maayke Lat Hans Meijster. Ankie Reijnre™ Marjolein van Rijen, Annemiek& ders, Sonja Vercammen. Verpleging: Christa van Ast, Sul| van Baal, Willian Bakker, Pt I Breevaart, Miranda de Bruine,1 loushka Daal, Judith van DieijA donck, Caroline Franken, Mufjji Hofman, Irene Janse, Petra vanj Kasteele, Annemiek Kleinepjj'ei Björn Kooren, Rita Koster, Nadj Koudijzer. Raymond Kraamer dith Kuys. Durby Meijboom. Péntj Mekes. Danielle Mmnaard. Am;_ que de Munck. Marsha Oudmaigd: Dorothy Regeer, Judith van L, Vliet, Lenie van 't Westeinde, Nerr Westerbeke, Renske Winde 01 Verzorging: Danielle Dol. Ange!^ Francke. Christel Francke, Diana... ziasse, Annet Kroes, Miranda Km keiaar, Natascha Leenhouts, Biaf? Minderhoud, Agnes Naerebout, 1 nique Paijens, Barbara Ann YSII duijn, Inge Weijmans. IP Oriëntatie en Schakelen: Erna ANC berts, Caroline van der Avoort. DfO/J bie Berdik, Deirdre de Boer. Jorirkh Boone, Monique Bos. Jasja de BrO k Martinique Carels. Simone Corne! Franny Doppenberg, Nathaly Da nes. Joseph Gelachen. Anissa Elfc; jioui, Onno Hogenelst, Esther Hf- ders. Catharina Jaworski. Miöl Jonker. Michael Kopmels. We Meerman. Mandy Meylof. Sher.Ja Pawirodihardjo. Mirjam Pikkai Robin van de Plasse. Erik Poló— dijk, Elzelien Roos, Tamara SchoD Cindy Simson, Danielle Spae; Francisca Veen, Chantal van de Vil! Sanna Wille. pe AOC West-Brabai) BREDA - Aan het Agrariër Opleidingscentrum in Br<? zijn de volgende Zeeuwse kf didaten geslaagd voor het ev men: Jel Zelfstandig beroepsbeoefenaar kenshouderij; P A Nortier. S(j Zelfstandig beroepsbeoefec kleine groenobjecten; V. Goed; buure. W. Kik. '§e Zelfstandfig beroepsbeoefenaar it 1 delijke groenvoorzieningen laa Schout. it t Zelfstandig beroepsbeoefenaar bir€ mendetailhandel: M. Kramer. L.lj 4-Jarige opleiding aanleg en on:!'"' houd van tuinen en groénvoorzierr gen: M. N. Hoven, P. M. van [IT Kreeke. A. Maljaars. eer 4-Jarige opleiding bloemen teelt jfo Joziasse. pei 4-Jarige opleiding groenteteelt he, Geerards. A P. Guiljam. j Zelfstandig beroepsbeoefea' melkveehouderij P. F M. van L- hoven. t Beginnend beroepsbeoefenaar fad houderij en zelfstandig beroepsWri fenaar melkveehouderij JVogelg c Gespecialiseerd beroepsbeoefe^6l plantenteelt en management: in t Anker. rhi —rs i lat ZIERIKZEE Geslaagd - Aan de Bieg school voor Technisch en lfy07 tisch Onderwijs in RotterdarT0( Serge Schot uit Zierikzee slaagd voor (Jeopleidfa/ Scheepsbouwkunde. aa, }tgi isfi kf PPC Aan de Rijksuniversiteit in lt u. den is R. J. Davidse uit Oositsar, pelle geslaagd voor het domü raai examen psychologie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 12