Spui blijft bezorgd over bagger krant PZC Actie zwemles succesvol Breskens krijgt weer Dolle Woensdagen Zeeuws-Vlaamse economie moet blik op zuiden richten Nog geen zicht op toekomst Bressiaans verenigingsgebouw Ik lees de in de klas Middelburg mag doorgaan met haar voorkeursbeleid Postwinkels gaan E commercieel hun I boekje niet te buitei 10 t/m 60% korting zeeland 14 Aandacht gevraagd voor inrichting depot Koegorspolder Varkensboer krijgt geen vergunning voor stallen in Westdorpe Collecte DINSDAG 4 JULI 1995 van een medewerker SPUI - De provincie heeft defi nitief gekozen voor aanleg van een depot voor de berging van baggerspecie in de Koegorspol der. De bezwaren hiertegen van de inwoners van de nabijgele gen buurtschap Spui hebben dus onvoldoende indruk ge maakt. Toch willen de bezwaar makers niet opgeven en de ont wikkelingen nauwlettend in de gaten houden. Zij zijn bang dat het verontreinigde slib in het depot kwalijke gevolgen zal hebben voor het milieu. De Belangengroep Spui zal na de zomervakantie met wethou der J. van Rooyen spreken. Hem zal worden gevraagd rekening te houden met de wensen van de inwoners van de buurtschap en politieke invloed uit te oefenen bij de inrichting van het depot. De groep is zich ervan bewust dat er geen weg meer terug is: het depot komt er. Maar de vraag is nog steeds hoe de ver ontreinigde specie wordt opge borgen. Er zijn twee mogelijkhe den. De eerste is een maaiveld depot. Waarschijnlijk de goed koopste oplossing, maar omwo nenden zijn bang voor stank. Een variant is een twintig meter diepe put waarin de 7,5 miljoen kubieke meter specie verdwijnt. Volgens Belangengroep Spui kunnen de kosten worden ge drukt door het zand dat vrij komt bij het graven van de put te verkopen. De Belangengroep geeft de voorkeur aan de aanleg van een putdepoten en krijgt bij val van gemeenteraadslid C. van Burg (SGP): ..Als de put er een maal is. kan de locatie zich ont wikkelen tot een natuurgebied. Dat is natuurlijk geen slechte zaak." Toch bestaat de angst dat de vervuilde specie zich vermengt met het grondwater, met alle kwalijke gevolgen vandien. De omwonenden zijn vooral bang voor vervuiling van de Spui- kreek. Zij vrezen dat om de put met specie geen damwand wordt geslagen en dat evenmin beschermende folie wordt ge bruikt. De verontruste bewoners vinden zo'n maatregel echter noodzaak. Ook verwachten zij geluidsoverlast tijdens het vul len van het depot. Nu de Provincie het startsein heeft gegeven voor een Milieu Effect Reportage (MER), willen omwonenden dat hun mening tijdens deze procedure zwaar meetelt bij de definitieve keuze. De provincie laat weten dat be langen van bewoners altijd ge toetst worden tijdens een MER- van een medewerkster BRESKENS - In Breskens wordt morgen, woensdag, be gonnen met een serie van zeven Dolle Woensdagen. De braderie begint wekelijks om 17 uur. Daarnaast is er in de avonduren elke week een andere attractie. Morgen treedt na de opening de muziekvereniging Breskens- Groede op. Voorts is er een op treden voorzien van de streekartiest Jaap Smoor uit Breskens. Een week later geven leden van de modelbouwvereniging Oost burg een show met modelboten in een bassin voor de muziek tent. Het folklore-dansfestival met groepen uit Bulgarije en Estland is op 19 juli te zien. De eerste drie Dolle Woensdagen beginnen om 19 uur. Op 26 juli is er vanaf 18 uur een karaokeshow op de muziektent. Het kinderprogramma 'Kluts- ke', waarbij kinderen zelf een button mogen maken onder lei ding van een clown, doet op 2 au gustus Breskens aan. De aan vang is om 18 uur. De pipes en drums 'Inter Scaldis' staan op 9 augustus om 19 uur gepland. Tij dens de laatste Dolle Woensdag, die om 13 uur begint, vindt de eerste locatie-uitzending plaats van radio 'Scheldemond'. Optre dens worden verwacht van Tom Davids, Jaap Smoor. Lilian Aerssens. Karei Butler en Piet Brakman. Er worden interviews gehouden, er wordt een quiz ge speeld en er wordt voldaan aan verzoeknummers. Een luchtkus sen en minicars staan elke week op het programma. De locatie van het toekomstige slibdepot in de Koegorspolder. o Charles Strijd van onze verslaggever TERNEUZEN - Bedrijven, ge meenten en havenschap in Zeeuws-Vlaanderen moeten de blik naar het zuiden richten. De rest van Zeeland (en Nederland) dient niet uit het oog te worden verloren, maar samenwerking met Vlaamse bedrijven en over heden is het meest profijtelijk. Havenschap en Kamer van Koophandel kunnen rustig sa menwerken met collega-organi saties in Vlissingen en Middel burg, maar 'moeten toch een beetje los blijven staan. Een fe deratie is vaste verhouding ge noeg, een fusie gaat te ver. Voorzitter K. Horstra van de Terneuzense Kamer van Koop handel weet maandagnamiddag dat hij een aantal 'open deuren' intrapt. Hij had samen met on derzoekster N. van der Ploeg graag een keihard actieplan ge presenteerd. Maar het plan moet de komende weken nog eens door de molen. Verschillende ge meentebesturen bedongen tij dens een 'boeiende, geanimeer de èn geagiteerde' vergadering- een aantal 'herformuleringen'. Speerpunten Er is overeenstemming over de te volgen koers, kan Horstra meedelen. De ontwikkeling van de havens van Terneuzen, Wal soorden en Breskens, het verder op de schop nemen van Axelse Vlakte en Autrichepolder zijn speerpunten. Ook het verbete ren va de infrastructuur blijft hoog op de prioriteitenlijst staan. Voor de oost-westverbin ding is een tunnel onder het Ka naal van Gent naar Terneuzen nodig. De Kanaalzone wacht op een extra zeesluis en de aanleg van een Westerschelde Oever verbinding (WOV) is ook nog steeds niet zeker. „Het weer uit stellen van de beslissing over de WOV heeft ons onaangenaam verrast", zegt Horstra. Maar de Kamervoorzitter is, hoewel hij dat niet met zoveel woorden wil zeggen, net zo on: aangenaam verrast door kibbe- van onze verslaggeefster SAS VAN GENT - Varkenshou der W. Vugts uit het Brabantse Haaren krijgt voorlopig geen vaste voet aan de Sasse grond. Het college van burgemeester en wethouders van Sas van Gent heeft de vier milieu-aan vragen voor varkensstallen aan de Middenweg in Westdorpe in de ontwerp-beschikking gewei gerd. Vanwege de golf milieu-aanvra gen heeft het college 'helaas niet binnen de wettelijke termijn be slist'. B en w oordelen dat de ver gunningen voor het houden van respectievelijk 2590. 3200, 3450 en 3200 mestvarkens niet ver leend kan worden omdat de grondslag van de aanvraag niet meer geldt. Wat betreft het beperken van de geluidsoverlast, bodemvervui ling, brandgevaar, en stank- en geurhinder voldoen de aanvra gen aan de gestelde voorwaar den of wettelijke eisen. In de di recte omgeving zijn geen andere veehouderijen of woningen. De geplande stallen liggen echter wel in de nabijheid van het ver- zuringsgevoelige bos van Staatsbosbeheer tussen de Ver- kavelingsweg en de Graafsche- pestraat en direct ten noorden van de Canisvlietweg. Volgens de normen mogen de stallen daarom respectievelijk slechts 1267,1656,2091 en 1656 mestvar kens herbergen. Ook de grootte van de stallen is reden om de vergunning te wei geren. De Brabantse varkens houder vraagt om 39 afdelingen per stal. Dat zijn er veel te veel, meente het college. Voor het aantal varkens dat hij kwijt wil, zijn tien afdelingen ruim vol doende. Het deel van de aan vraag dat volgens de voorschrif ten wel voor een vergunning in aanmerking komt, staat niet meer in verhouding tot dat wat gevraagd is. Daarom wordt de vergunning geweigerd. Op het gemeentehuis in Sas van Gent liggen nu nog twee milieu- aanvragen waarover binnen nu en enk«le weken een besluit wordt genomen. Het gaat om twee varkensstallen aan de Kap- pittelstraat in Westdorpe, even eens van W. Vugts. Ambtenaren van de gemeente willen niet op deze beslissing vooruitlopen. De stallen liggen weliswaar niet in de buurt van verzuringsgevoelig bos, maar wel dichter bij de woonbebouwing in Westdorpe. Kinderen kunnen vanaf volgende week weer les krijgen in het zwembad v in Aardenburg. foto Charles Strijd lende Zeeuws-Vlaamse gemeen tebestuurders. Die hebben wel iswaar na een middag vergade ren 'consensus' bereikt, maar of dat compromis een werkbaar ac tieplan oplevert, moet nu weer twee maanden worden afge wacht. Horstra en Van der Ploeg hopen nu in september officieel een plan te kunnen presenteren. Ze lieten zich er maandag niet over uit of ze verwachten of er nog enige 'actie' in het plan te rug is te vinden. Vrouw na botsing in ziekenhuis WESTDORPE - Een 23-jarige vrouw uit Sas van Gent is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een botsing in de Bernhardstraat in West dorpe. Ze moest met verwon dingen aan hoofd en knie wor den overgebracht naar het zie kenhuis in Terneuzen. De bestuurder van de betrokken auto en een andere passagiere liepen lichte verwondingen op die ter plekke konden worden behandeld. De wagen raakte door de klap geheel vernield. De auto raakte even voor één uur in de bocht van de Bern hardstraat in een slip en ramde daarbij een lichtmast en ver keersbord. De bestuurder, een 25-jarige man uit Sas van Gent, werd na het ongeluk een adem test afgenomen. Analyse wees uit dat hij met bijna drie keer de wettelijk toegestane hoeveel heid alcohol in zijn bloed achter het stuur was gekropen. Tegen de man is zowel voor het rijden onder invloed als voor het ver oorzaken van de aanrijding pro ces-verbaal opgemaakt. AVO - (Integratie gehandicap ten): Breskens 944,55; Westka- pelle 1659,45. van een medewerker AARDENBURG - De acties van enkele ouders uit Aardenburg om de zwemlessen in het plaat selijke zwembad te hervatten, heeft bijna vijfhonderd handte keningen van sympathisanten opgeleverd. Met ingang van dit seizoen konden de kinderen geen zwemlessen meer volgen, maar het protest heeft de ge meente ertoe gebracht haar be sluit terug te draaien. van onze verslaggever BRESKENS - Aan de onzekere situatie rond het verenigingsge bouw De Uitkomst in Breskens is nog geen einde gekomen. De gemeente Oostburg en de ver koopcommissie van de her vormde gemeente in het vis sersdorp slaagden er maandag niet in overeenstemming te be reiken over de toekomst van het pand. Onderhandelaar R. Leentfaar van de verkoopcommissie was na afloop van het gesprek met wethouder C. Bolijn-Hertzber- ger somber gestemd over de uit eindelijke uitkomst van de in middels vier jaar lopende ge schiedenis: ,.De neuzen wijzen heel verschillende kanten op. Volgende week vrijdag hervat ten we het overleg. Dan moeten we er samen uitkomen. Lukt dat niet, dan is het over In dat ge val voorziet hij dat het gebouw voor lange tijd leeg blijft staan en een dankbare prooi zal zijn voor vandalen. De gemeente en de hervormde kerk (eigenaar van De Uitkomst) waren maandag nieuwe ge sprekken begonnen over de mo gelijkheden voor het gebouw. Nu aankoop door de bodemver vuiling onder en rond het pand niet langer aan de orde is, wil de gemeente het pand huren. Bur gemeester en wethouders kre gen vorige week na een besloten beraad van de verschillende par tijen in de gemeenteraad toe stemming om die nieuwe weg in te slaan. Impasse Leentfaar was bij aanvang van het gesprek hoopvol gestemd dat de impasse eindelijk zou kunnen worden doorbroken. „Maar we zijn er dus nog niet uit." Volgens de secretaris van de kerkelijke verkoopcommissie lopen de meningen uiteen over de huurprijs, de beheervoering, onderhoudstaken, de huurter mijn en wat na afloop van die pe riode met het gebouw moet ge beuren. De Uitkomst verpaupert lang zaam maar zeker. Er is geen be heerder meer voor het gebouw en ook de schoonmaakploeg is afbesteld. Slechts een enkele vereniging maakt nog gebruik van het pand. Officieel gold het contract tot 1 juli, maar volgens Leentfaar wordt er, lopende de onderhandelingen, niet moeilijk over gedaan als ze nog wat lan ger willen blijven. Wethouder Bolijn liet maandag via een woordvoerder van de ge meente weten niet op het ge sprek met Leentfaar te willen in gaan. Dominique Buijsse en Claudine Goethals zijn de initiatiefneem sters van de actie. Zij zijn van mening dat hun kinderen voor een diploma moeten kunnen les sen in het zwembad van Aarden burg. Maar de gemeente heeft niet genoeg geld en personeel. De moeders hadden niet ver wacht dat hun actie zoveel effect zou hebben. „Wij hadden 250 handtekeningen verwacht, maar uiteindelijk werd dit aan tal verdubbeld. Dat zegt ge noeg", aldus Dominique Buijs se. Met een grote doos vol handte keningen gingen de vrouwen naar het gemeentehuis. De handtekeningen werden in ont vangst genomen door wethou der Keijmel-Cambier van Sport en Cultuur. Die had direct goed nieuws voor de gebruikers van het zwembad. Afzwemmen Volgende week worden de lessen hervat, 's Morgens als het nog niet druk is, kunnen de kinderen weer voor het diploma gaan oe fenen. Volgens personeelsfunc tionaris Harry Verstraete van de gemeente Sluis-Aardenburg gaat het om kinderen die eerder gezwommen hebben. „Zoveel tijd hebben wij niet meer dit sei zoen. Het is de bedoeling dat er halverwege augustus wordt af gezwommen. De dienstdoende badmeester verzorgt de lessen en ander personeel houdt dan toezicht op de overige zwem mers." Inmiddels is men bij de gemeen te druk op zoek naar bevoegd personeel dat de kinderen die nog nooit hebben gezwommen les kan geven. De actievoerders werden overigens al gebeld door een badmeester op leeftijd, die de kinderen graag voor het zwemdiploma wil klaarstomen. Het is nog onduidelijk of de ge meente op dit voorstel zal in gaan. Stichting Krant in de Klas Tel. (020) 6647536 GEEN GELD OF GOEDEREN AF TE GEVEN AAN Mrs. Jeniffer Ann Fry- Walker and my son Mr. Geoffrey Matthew Fry. H. Colsenhof 4. 4541 EW Sluiskil, daar door mij niets wordt be taald. Frederic Geoffrey Fry N. Beetstraat 6 Terneuzen Zet zelf'n kleintje in de PZC. Daar doe je goeie zaken mee. procedure. Het onderzoek naar de beste inrichting van het de pot zal een half miljoen gulden kosten en wordt waarschijnlijk voor de zomer van 1996 afge rond. Ómdat Rijkswaterstaat ondertussen toch slib moet kwijtraken, worden elders tijde lijke opslagmogelijkheden ge creëerd. van onze verslaggeefster DEN HAAG - De gemeente Mid delburg kan zelf bepalen of en wanneer bij het opvullen van een vakature de voorkeur wordt gegeven aan een lid van een etnische minderheidsgroe pering. Het voorkeursbeleid dat de gemeente hanteert is niet in overeenstemming met de af wijzingen die de personeelschef schrijft aan de sollicitanten. Dit melden de ministers Dijkstal en Sorgdrager in antwoorden op schriftelijke vragen van Senator H. Eversdijk. Het Eerste Kamer lid stelde de situatie in de ge meente Middelburg aan de orde, omdat een sollicitant was afge wezen op het simpele feit dat hij Nederlander is. Volgens de bewindslieden heeft Middelburg het beleid van de re gering correct uitgevoerd. Wel wijzen de bewindslieden er op dat de gemeente de zwaarste va riant van het voorkeursbeis heeft toegepast. Uitdrukkei de voorkeur geven aan etnist minderheidsgroepen is alle aan te bevelen als van een gr; achterstand van deze groep f- het personeelsbestand sprakej Uit de antwoorden blijkt dat ij personeel van de gemeente vijf 1,4 procent uit minderheden? staat. Dat is niet ver van het; middelde in de Zeeuwse si leving: twee procent. De ters laten zich niet uit over] vraag of de gemeente het 'zwj middel' van een absoluut voj keursbeleid mag gebruiken. Wel vinden de bewindslit dat de brieven van de gemee in overeenstemming zijn met het personeelsbelp De man, die had gesollicit naar de functie bij de gemeei reiniging, had een afwijzing! kregen op grond van het feit! hij Nederlander is. Volgens' ministers is dat niet in de ha-^ -ijl n ?e van onze verslaggever TERNEUZEN - De Postwinkels in postkantoren horen bij het veranderende postbedrijf. Arti kelen als pennen, briefpapier, enveloppen, wenskaarten en een aantal kantoorbenodigdhe den horen bij de 'kernactivitei ten' van het ouderwetse post kantoor. Die artikelen horen niet tot de branchevreemde goederen die in postwinkels worden verkocht, betoogt woordvoerder H. Passier van het areadistrict Zuid-West-Ne derland van Postkantoren BV. Een Terneuzense boekhande laar begon vorige week een 'kruistocht tegen de arrogante PTT', omdat Postkantoren BV de boekhandels oneerlijke con currentie zou aandoen. De Post winkels in de gemeenten Axel en Terneuzen zouden in strijd met de geldende bestemmingsplan nen detailhandelswaren verko pen. De colleges van beide ge meenten hadden niet eerder offi ciële klachten over de al op nieuwe leest geschoeide Post winkels gehoord, maar beloof den de zaak de komende tijd te onderzoeken. De gemeentebestuurders zijn voor overleg altijd welkom, laat Passier maandag weten. Vol gens de woordvoerder doet Post kantoren BV niets dat in strijd is met de bestemming postkan toor. „De activiteiten die wij in Zeeuws-Vlaanderen ontplooien, horen in onze visie allemaal bij een postkantoor. Alle verande ringen worden voor de legitimi teit ook zo snel mogelijk aan de betreffende Kamers van Koop handel doorgegeven." Tijdschriften Passier kan zich wel voorstellen dat over sommige artikelen die de Postwinkels verkopen dis cussie ontstaat. In een enkel ge val is Postkantoren BV ooi weer gestopt met verkoop artikelen. „Pluche beertjes, voorbeeld verkopen meer en de tijdschriften gas ook uit", zegt de woordvoei Om er direct aan toe te vot dat dat eerder aan de tegen lende omzet en de bewerke heid van de produkten ligt aan spijt over het aandoen valse concurrentie. Passier legt uit dat Postkaac ren - één van de aparte prhan ondernemingen waarin hetvèh gere PTT-staatsbedrijf is o|e deeld - naarstig zoekt riei nieuwe markten. Sinds de ir.an ductie van geldautomaten kfal haast niemand meer naar lei postkantoor voor geldopnae: „Om de kantoren in de luctes, houden, komen er - zeker i:er: grotere kantoren - steeds un. zaken bij. Je kunt naar het fiks kantoor voor Staatsloten, sin penkaarten en kaartjes vooran jo-popconcerten. Er zijn uitzoo en postbalies, bij de heel o kantoren kun je een auto hi en zo zoeken we nog naai' iP- dienstverlenende zaken otó verkopen." Postkantoren BV wil zich ec! wel aan de 'spelregels houde^, ordentelijk zaken doen', meenten dan ook menen d kantoor in hun gemeente re overtreedt dan staat de dei|_ overleg altijd open. benad' Passier. AXEL [TI Geslaagd - Aan de Modefis school E.N.S.A.I.D. in RosmR n zijn Marlies Verdunnen uitnrd en C. de Pooter-Jansen uit Fr, geslaagd voor het examen b peuse. ezf I Si De voorzitter van het openbaar lichaam Afval- stoffenverwijdering Zeeuwsch-Vlaanderen brengt ter algemene kennis dat op 'woensdag 5 juli 1995 te 9.00 uur een vergadering zal worden gehouden. De vergadering is openbaar en wordt gehouden in de burgerzaal van het stadhuis. Oostelijk Bol werk 4 te Terneuzen. Terneuzen, 4 juli 1995 De voorzitter voornoemd, K. G. van der Hoofd >m Op de gehele zomerkollektie (donderdag - koopavond) Kanaalstraat 55 Souburg 01184 62158 Directie Milieu en Waterstaat Kennisgeving Beschikking SUBAT Provincie Zeeland Dl Mi Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat:m( een tweetal vergunningen ingevolge de GRONDWATEF.va WET hebben verleend aan Subat te Rotterdam voor hef^e onttrekken van grondwater ten behoeve van een bodej,^ sanering aan de Zoetevaart 8 te Hulst en aan de de: Wilhelminastraat 35 te Sint-Jansteen. jqj dit Ter inzage rei, De aanvragen, beschikkingen en andere terzake zijnde^ stukken kunnen worden ingezien van 5 juli 1995 tot Uza] augustus 1995: pe - bij de directie Milieu en Waterstaat, Het Groene WoudjWa te Middelburg uitsluitend op werkdagen van 9-12 u en acj van 14-16 u. gaj - in het stadskantoor Grote Markt 21, Hulst, op werkdag, gen van 9-12 en van 14-16 uur en desgevraagd (tel. jj. 01140-89000) iedere zaterdagmorgen van 9-12 uur fger het politiebureau, Van der Maelstedestraat- 52 te Hulstj10l det Seroep hut Vanaf 5 juli 1995 tot 16 augustus 1995 kan tegen dede beschikkingen beroep worden ingesteld bij de Afdeling[jaj Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus t( 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor de beroepsmojT lijkheden wordt verwezen naar het daaromtrent gesteij in de beschikkingen, j Het Groene Woud 1, Postbus 165 4330 AD Middelhui»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 24