Axel zegt nee tegen studiecentrum PZC iaad Axel wil jopfestival uit jebouwde kom Overal koffie voor De Kok op rondgang Zeeuws-Vlaanderen Tankstation in Zuiddorpe verdwijnt Eigenaar Penantje niet gedwongen tot aanleg aparte poort zeeland A Meerderheid raad weigert garantstelling te geven 'Politiechef moet zich en public excuseren na kritiek op politici' Truc met stichting moet meer opleveren voor basiliek Hulst Sluis wil probleem tweede woningen met subsidie bestrijden Raad dringt aan op komst instructeur voor bad Aardenburg VRIJDAG 30 JUNI 1995 onze verslaggeefster EL - Axel zei donderdag ichtig 'nee' tegen de garant- lling van ruim 66.000 gulden >r het Zeeland Studiecen- m in Aardenburg. het stille >test van zo'n dertig mede- rkers, bestuur en directie die :t de bus naar het Axels ge- ientehuis waren gekomen, spijt. De spandoeken 'Hai el, ons centrum is geen mis sel' en 'Maak er meer werk n Axel' maakten onvoldoen- indruk op de raadsleden om i van gedachten te doen ver deren. t was donderdag in de raads- rgadering alleen de CDA-frac- die wees op de solid ariteits- dachte in de regio en het be houd van werkgelegenheid en die vanuit deze invalshoek, on danks de risico's wel bereid was in zee te gaan met het Zeeland Studiecentrum/Conferentiecen trum Eldenschans. Het verzoek van directeur ir P. J. Tichelaar in de financiële com missievergadering vorige week om het centrum het voordeel van de twijfel te geven en 'in dit avontuur te stappen' was de raadsleden net iets veel ge vraagd. Het financieel plaatje voor de toekomst ziet er te wei nig rooskleurig uit en op basis van dit rationele argument klonk het donderdag nee en nog eens nee. Nee, tegen de gevraagde garant stelling van ruim 66.000 gulden en nee, tegen het voorstel van het college om - wanneer de an dere Zeeuws-Vlaamse gemeen ten onverhoopt allemaal ja zeg gen - alsnog mee te doen. Ook niet wanneer het college in dit geval opnieuw te rade gaat bij de raad. Een 'ja' was er wel voor het voorstel om de contragarantie van 130.000 gulden te verlengen. Nog geen procent Wethouder A. van Waes, die de reeds vakantievierende De Graaf verving, vond het niet eer lijk dat het bestuur van het stu diecentrum deed voorkomen alsof het van de gemeente Axel afhing of het centrum kan blij- XEL - Pe gemeente Axel gaat organisatie van het popfesti- «1 School's Out, de Stichting xel Pop Populair, verzoeken n het podium volgend jaar an de woonbebouwing af te itten zodat buurtbewoners inder last hebben van gelui- overlast. Ook hoopt de ge- leente dat STAPP in de toe- omst in haar programmering eer rekening houdt met het la- tijdstip van het evenement, 'ethouder A. van Waes, die bur- :meester De Graaf, die donder- ag al op vakantie was, verving, ntwoordde dit op vragen van iPV'er J. Dieleman. Dieleman ïferreerde aan het grote aantal ■lefoontjes en de enkele brief faarin over de geluidoverlast op mei werd geklaagd. Hij vond at de gemeente in het vervolg uidelijke afspraken met de or- anisatie moet maken, niet al ien over de decibels, maar ook |ver de 'rijkelijk late' sluitings- jd van 2 uur. Ook CDA'er A. an Harn vond dat STAPP na ïiddernacht 'geen windkracht Jivaalf meer moest programme- fen. pat bracht hen op een felle reac tie van de fracties PvdA. VVD en D66. „Er gebeurt al zo weinig voor de jeugd. Laten we niet overspannen reageren", aldus M. van Oyen (PvdA). Ook Van Harpe vond het niet erg 'als er één keer per jaar iets gebeurt zo als de jeugd dat wil'. Maar dat was niet Dielemans be doeling. „Ik wil de jeugd niets ontzeggen of overspannen reageren. Ik vraag alleen: mag het wat zachter." Dat moet mo gelijk zijn, vond Van Waes. Hasselaarstraat Vlissingen dicht voor verkeer VLISSINGEN - De Kenau Has selaarstraat in Vlissingen is tot en met vrijdag 21 juli afgesloten voor het doorgaand verkeer. Reden daarvan is de vervan ging van een oud hoofdriool, waarop men bij de sloop van het Strandhotel is gestuit. In verband met de werkzaamhe den is Boulevard Evertsen op de zondagmiddag normaal toegan kelijk voor het autoverkeer. TERNEUZEN - De Zeeuwse po litiekorpschef A. Smeels moet publiekelijk spijt betuigen over ondoordachte uitspraken over Zeeuws-Vlaamse politici tij dens een landelijk symposium eerder deze maand. Smeels noemde tegenstanders van het gedoogbeleid 'blind' en zette ze weg als machtswellustelingen die hechten aan het pluche van de raadszetels. De toespraak van Smeels da teert alweer van drie weken gele den, maar zat de Temeuzense SGP'er P. Hamelink nog steeds niet lekker. Dat de chef van de regiopolitie de tegenstanders van het gedoogbeleid allemaal over één kam schoor, was Hame link geheel in het verkeerde keelgat geschoten. „Wij hebben hier in de raad een goede, inhou delijk afgewogen discussie ge had en onze partij heeft - mede op Bijbelse gronden - besloten om tegen het gedoogbeleid te stemmen. Dat een korpschef HULST - De toren van de basi liek en de Keldermanspoort in Hulst komen mogelijk onder be heer van een nieuw op te rich ten stichting. Door het eigen dom van beide monumenten uit handen te geven, denkt het ge meentebestuur meer subsidie te kunnen binnenhalen voor res tauratie. De gemeenteraad besloot don derdag tot het instellen van een onderzoek naar de haalbaarheid van de 'stichtingsconstructie'. Het onafhankelijke orgaan zou het instandhouden en bescher men van monumenten als doel krijgen. Onder die vlag valt er mogelijk een hoger subsidiebe drag binnen te slepen dan met de gemeente als eigenaar het ge val is. aldus PvdA-wethouder P. Weemaes (cultuur). In meerderheid was de raad bij zonder te spreken over de inven tieve inval van het college. „Dit getuigt van een gezonde zakelij ke geest. Mijn complimenten", aldus het onafhankelijk raadslid F. de Vries. Ook zijn kersverse bruid A. Hegger ('geen gerotzooi met De Vries in mijn naam, het blijft gewoon mevrouw Hegger') was vol lof over het stichtingsi dee. ven voortbestaan. „Dat kan nie mand mij wijsmaken. Op een krediet van in totaal zeven mil joen gulden, is dit bedrag nog geen één procent." Bestuursvoorzitter M. Stoffels en directeur Tichelaar reageren teleurgesteld op het besluit van de raad. Tichelaar: „Dit valt me zwaar tegen, zeker gezien de po sitieve reacties die ik kreeg tij dens de commissie financiën. Ik heb toen geen geflatteerd, maar een zo realistisch mogelijk beeld willen schetsen. Ik kreeg de in druk dat de commissieleden met mij nog voldoende mogelijkhe den voor het centrum zagen." Tichelaar en Stoffels vinden het bovendien vreemd dat de Zeeuws-Vlaamse gemeentebe sturen in november nog opteer den voor een verhoging van de hypothecaire lening en niet voor het verkopen en terughuren van de gebouwen waarmee de schul den op korte termijn konden worden afgelost (plan Horatio) en nu toch afhaken. Of dit plan dat de voorkeur van het bestuur geniet, opnieuw op tafel komt. is nog niet bekend. „We gaan zo snel mogelijk met het bestuur rondom de tafel zit ten", aldus Tichelaar. De gemeente Terneuzen wilde donderdag in haar raadsverga dering de gok wel wagen, maar verbond daaraan de voorwaarde dat de andere gemeenten met uitzondering van Hontenisse. dit eveneens moeten doen. Hulst koos diezelfde avond nadrukke lijk voor het behoud van werkge legenheid. maar wel onder het mom van: dit is echt de aller, al lerlaatste keer. Of het Axels besluit de dood steek voor het studiecentrum betekent, kon Tichelaar - nog niet op de hoogte van de beslui ten in de overige gemeenten - niet zeggen. „Dat hangt af van wat de andere gemeenten doen." van onze verslaggeefster ZUIDDORPE - Benzinestation Texaco aan de Hoofdweg-noord in Zuiddorpe gaat dicht. Ex ploitant J. Lucasse ziet geen mo gelijkheden meer om de be drijfsvoering voort te zetten. De investeringen om te voldoen aan de strikte milieu-eisen be dragen circa vijfhonderddui zend gulden. Het loont de moei te niet meer die uitgaven te doen voor zijn pensioen over vijf jaar. Ook de werkplaats wordt gesloten. Wil Lucasse aan alle richtlijnen voldoen, dan moet het hele ben zinestation inclusief werkplaats op de schop. Er moet een lek- dichte bodem onder de pompen worden aangelegd en de leidin gen, kranen en pompen moeten worden vervangen. Een investe ring van vijf ton. De 60-jarige Lu casse ziet het niet zitten om tot zijn zeventigste - want alleen als hij nog tien jaar blijft, wil olie maatschappij Texaco de inves teringen doen - te blijven werken. „Ik zie mezelf nog niet met een stokkie de klanten be dienen." Een opvolger is er niet. Lucasse, die eigenaar is van de grond, weet pas sinds een week dat het bedrijf definitief dicht gaat. „Vóór september vorig jaar had de maatschappij het be drijf moeten aanmelden bij de Stichting Uitvoering Bodemsa nering en Amovering Tanksta tions om een subsidie voor de sa nering van het tankstation te krijgen. Toen dachten ze echter dat het bedrijf open kon blijven. Ze wisten toen zeker nog niet hoe duur het zou worden." Texa co heeft nog geprobeerd een stuk grond van een boer aan te kopen, maar dat is niet gelukt. De boer vroeg te veel voor de grond. Volgens ambtenaar D. Schuit van de gemeente Axel kan het nooit zo zijn dat Lucasse pas een week op de hoogte is van de slui ting. „Vanaf 1992 moeten tank stations voldoen aan de wettelij ke milieu-eisen. Dat is niets nieuws. Lucasse en de vertegen woordiger van Texaco, de heer Broerman, wisten dat zij tot 1 ju li de tijd hadden om het bedrijf aan te passen. Dus het kan niet zo zijn dat hij nu op stel en sprong zijn zaak moet sluiten." Schuit wil niet vooruitlopen op het verzoek van Lucasse om zijn bedrijf nog een paar weken lan ger open te houden om de klan ten te kunnen inlichten. Bij de gemeente is nog geen verzoek binnengekomen. Of deze vraag kan worden gehonoreerd, wilde zij dan ook niet beantwoorden. Dat is een zaak van het college, meent Schuit. Lucasse vindt het jammer dat er geen mogelijkheden meer zijn om het bedrijf open te houden. Hij had nog best een paar jaar langer door willen gaan. Nu blijft alleen zijn taxi-onderneming als bron van inkomsten over. En met hem. zijn vele Zuiddorpena- ren en Belgen die voor hun ben zine, LPG of diesel bij hem kwa men, teleurgesteld. „Waar blijft het kleine-kernenbeleid van ge meente en provincie als ze zo'n voorziening laten verdwijnen", vraagt een inwoner zich af. Wet is wet, oordeelt Schuit echter. T. Broerman van Broerman Agro bv in Bergen op Zoom was donderdag niet bereikbaar voor commentaar. Mevrouw Lucasse bij het benzinestation in Zuiddorpe dat binnen kort definitief verdwijnt. foto Charles Strijd zich dan zo over tegenstanders van het gedoogbeleid meent te moeten uitlaten, heeft ons on aangenaam verrast." De SGP'er voegde er droog aan toe dat Smeels klaarblijkelijk nog nooit op het Terneuzense 'pluche van de macht' gezeten had. „Want zo gemakkelijk zit ten onze raadsstoelen niet." Burgemeester R. Barpe vertel de Hamelink dat het Interge meentelijk Samenwerkingsor gaan Zeeuws-Vlaanderen al een brief aan de Zeeuwse korpsbe heerder, de Middelburgse burge meester C. Rutten, had gestuurd om het ongenoegen over de uit spraken van Smeels te ventile ren. Barbé: „Rutten heeft de Zeeuws-Vlaamse gemeenten vervolgens een antwoordbrief geschreven. Het lijkt me het bes te dat we dat schrijven bij de vol gende commissie algemeen be stuur aan de orde stellen." De enige kritische kanttekenin gen kwamen van de coalitiege noten CDA en Groot Hulst/Ge meenschappelijke Belangen. Van die laatste partij sprak A. van Duyse zijn twijfels uit over de uiteindelijke haalbaarheid van de stichting. „Onze fractie wil er voor waken dat we dit alle maal voor niets opzetten, omdat we misschien achteraf weer van hogerhand worden teruggeflo ten." CDA-fractievoorzitter J. Steijaert waarschuwde er voor dat de gemeente niet te veel ver antwoordelijkheid uit handen moet geven aan de stichting, zonder daarover vooraf sluiten de afspraken te maken. De voorjaarsnota van burge meester en wethouders haalde donderdag nagenoeg onge schonden de eindstreep. De eni ge wijziging betreft de verhar ding van de weg naai- het sport terrein bij het Malpertuus in Clinge. Het college zag zich op aangeven van een ruime raads- meerderheid (Groot Hulst/Ge meenschappelijke Belangen gaf geen oordeel) genoodzaakt dat plan in te ruilen voor verbete ring van de Kerk- en Klinker straat in het dorp. van onze verslaggever Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Anderhalve maand geleden, toen gedepu teerde G. L. C. M. de Kok aan kondigde met de Zeeuws- Vlaamse gemeentebestuur ders van gedachten te willen wisselen over knelpunten en een herschikking bezuiden de Westerschelde, werden in di verse gemeentehuizen de messen geslepen. „De Kok hoeft hier niet op de koffie te komen", riepen raadsleden in Sluis-Aardenburg. „We heb ben helemaal geen knelpun ten", beweerde burgemeester T. A. M. Steenkamp van Hon tenisse. Stekels werden opge zet, er klonk oorlogszuchtige taal. Inmiddels heeft gedeputeerde De Kok zijn rondgang er bijna opzitten. Alleen Terneuzen (donderdag 13 juli) en Sluis- Aardenburg (volgende week woensdag) moet hij nog aan doen. In alle gemeenten kreeg de provinciebestuurder koffie en hij verwacht het ook in Sluis te krijgen. Vijandig is hij tot op heden nergens bejegend en dat doet hem deugd. Maar in zijn afwezigheid klinkt her en der in de regio nog steeds kregelige taal. In Hontenisse bijvoorbeeld, waar burgemeester Steen kamp er helemaal niets voor voelt om de toekomst van zijn gemeente in handen te leggen van 'de gedeputeerde die op het provinciehuis slechts zes de in de hiërarchieke lijn vanaf de commissaris van de konin gin is.' De Kok heeft weet van die opmerking af. „Ik weet ook", zegt hij, „dat Hontenisse gelet op de grootte ook als zes de in lijn bijna onderaan bun gelt." Hoe vitaal Dat Hontenisse helemaal geen problemen kent, zelfs voor hoedegevechten levert op juri disch gebied om de Zeeuwse varkensinvasie te keren (wat het regionaal comité tegen de varkensinvasie zal plezieren) en meesterlijk samenwerkt met andere gemeenten in de regio (het resoluut weigeren van een garantie voor de sane ring van de schulden van het Aardenburgse studiecentrum is daar volgens CDA-statenlid M. Stoffels een pracht voor beeld van), weet De Kok in middels ook. Van Steenkamp kreeg de gedeputeerde een Gedeputeerde G. L. C.M. de Kok. mooie notitie mee naai- huis, waarin duidelijk verwoord stond hoe 'vitaal' Hontenisse is en dat een herdeling zeker niet noodzakelijk is. De Hontenisser opstelling doet bestuurders in Terneu zen en Hulst de wenkbrauwen fronsen. „Hontenisse? Dat is toch die gemeente waar we re gelmatig personeel aan moe ten uitlenen omdat zij hun za ken niet kunnen klaren?", zegt een Terneuzense wethouder. En de Hulster gemeentesecre taris H. J. van Geesbergen: „Hontenisse geen problemen en wij wel? Daar kan ik met mijn pet niet bij." Laten bezinken De Kok beseft dat de kleinere gemeenten wel degelijk orga nisatorische en bestuurlijke problemen hebben. Het is ech ter aan de bestuurders van die gemeenten zelf om ze te dui den. Oordelen doet hij nog niet. dat volgt pas later. „Als ik Terneuzen gehad heb. is het een kwestie van alle informa tie vier weken laten bezinken, vervolgens verwerken in een notitie die we binnen gs zullen bespreken en die dan voorleg gen aan provinciale staten. Of de gs-notitie direct na de zo mer klaar is bewtijfel ik. Staatssecretaris Van de Von dervoort presenteert mogelijk kort na het zomerreces een no titie over gemeentelijke herin deling. Daarin zullen nieuwe criteria worden aangedragen. Als die er zijn. willen wij die na tuurlijk meenemen in onze stellingname. Dat is logisch lijkt me", zegt De Kok. Criterium De staatssecretaris wil het herindelingsproces in den lan de niet temperen, integendeel. Ze streeft nadrukkelijk naar verdere schaalvergroting Ge meenten van minstens 20.000 inwoners en met fulltime-be stuurders. De Kok verwacht dat het getalscriterium niet in de notitie van de bewinds vrouw vermeld zal staan. „Het foto Lex de Meester getal verdwijnt, maar er zullen wel criteria voor besturen in stedelijke en landelijke gebie den geformuleerd worden. Zijn die richtlijnen er en heb ben ook wij onze notitie in Zee land gereed, dan kunnen we bezien of het wenselijk is een formele herindelingsproce dure aan gang te zetten." Tot die tijd mogen Sas van Gent en Axel wat De Kok be treft doorgaan met vrijen. Een huwelijk tussen die twee zit er echter, als het aan de verant woordelijk gedeputeerde ligt. niet in. „Komt er van die twee een verzoek om op eigen initia tief een nieuwe grotere ge meente te vormen, dan zullen gs de staatssecretaris zeker negatief adviseren, omdat een dergelijke ontwikkeling niet past in wat we met het. totaal beeld van de hele regio voor ogen hebben. Een bestuurlijke herschikking zou - als het moet - de hele regio moeten behelzen. Aan een deeloplos sing heeft niemand iets." TERNEUZEN - De Terneuzense gemeenteraad hoopt dat de fa milie Van den Bosch de prijs van een toegangskaartje voor buitenbad 't Penantje een beetje schappelijk houdt. De meerderheid van die raad is echter niet bereid om de nieuwe eigenaar van golfslagbad Schei- dorado te dwingen om een apar te toegang voor het buitenbad te maken, zodat zwemmers niet hoeven te betalen voor geneug ten van het tropisch zwembad. De fracties van PvdA. D66 en GroenLinks probeerden het donderdagavond nog één keer. Het buitenbad 't Penantje moet voor alle bevolkingsgroepen toe gankelijk blijven. Het kleine pie- renbadje voorziet op echt warme dagen toch in een behoefte. Juist armlastige gezinnen, kinderen en oma's maken op dat soort da gen gebruik van het buitenbad. Een gezin met twee kinderen is voor een paar uurtjes zwemmen en zonnen echter 22 gulden kwijt. Vóór dat geld kan het ge zin weliswaar ook gebruik ma ken van alle voorzieningen van het tropisch zwembad. Maar dat is op een tropische dag overbo dig en de 22 piek zijn een (te) ho ge financiële barrière betoogde E. Kerckhaert namens het PvdA. De sociaal-democraten wilden daarom, net als D66 en Groen Links. de familie Van den Bosch alleen 6,5 ton gemeentegeld ge ven als een aparte (lagere) bui- tenbadprijs wordt gerekend. Wethouder P. C. Hamelinck leg de echter uit dat het buitenbad 'een negatieve taxatiewaarde vertegenwoordigt'. „Niemand wil het bad exploiteren voor minder dan 75 mille per jaar. In tegendeel er moet veel meer geld bij om anderen de sprong te la ten wagen. De overeenkomst met Van den Bosch is de goed koopste die er te maken is, als we 't Penantje willen houden." CDA. VVD. SGP en GPV/RPF waren al eerder door Hamelinck overtuigd. Ze spraken daarom alleen de hoop uit dat de familie Van den Bosch, ook eigenaar van de recreatiecentra De Vogel en De Braakman, uit zichzelf met een billijke en concurreren de prijs voor het buitenbad voor de dag zou komen. Trouwregister homoseksuelen weer ter sprake in Terneuzen TERNEUZEN - De Terneuzense gemeenteraad leek er vorige maand definitief over uitge praat. De instelling van een ge meentelijk trouwregister voor homoseksuelen werd, ondanks aandringen van GroenLinks. af hankelijk gesteld van landelij ke wetgeving. Fractievoorzitter G. van den Berg-van Dijk van GPV/RPF had de brief van de gemeente aan het ministerie er nog eens op nagelezen en struikelde over de zinsnede 'wij vinden dat een te rechte wens'. De meerderheid van de gemeenteraad zou zich positief hebben uitgelaten over de instelling van een trouwregis ter en volgens mevrouw Van den Berg was dat niet het geval. Ze kreeg steun van collega's van het CDA en de SGP. De andere partijen, een meer derheid. meenden echter dat de zinsnede wel het gevoelen van de raad uitdrukte en vonden dan ook dat de minister niet op nieuw hoefde te worden aange schreven. Burgemeester R. Bar bé. die het in eerste instantie ook niet precies wist. herinnerde zich net op tijd dat het ministe rie al een brief had teruggeschre ven dat er druk aan een wets voorstel wordt gewerkt. „Over het al of niet terecht zijn van in stelling van een trouwregister voor homoseksuelen wordt in die brief niet gerept, dus ons standpunt zal bij het formuleren van die wet niet van doorslagge vende betekenis zijn." SLUIS - De gemeente Sluis- Aardenburg wil op korte ter mijn, het liefst met ingang van volgend jaar, de tweede wonin- genproblematiek in Retranche- ment gaan bekampen met sub sidiegelden. Gedeputeerde J. G. van Zwieten (kleine kernen) heeft onlangs van burgemeester en wethouders van Sluis-Aar denburg tekst en uitleg gekre gen over de opzet van het pro ject en reageerde positief op de voorgestelde aanpak. Wethouder J. J. du Fossé. belast met het kleine kernenbeleid, zei donderdag tijdens de raadsver gadering dat hij er op rekent dat binnen afzienbare tijd een fonds gemaakt kan worden, waarin pakweg een ton van de gemeen te en een evengroot bedrag van de provincie Zeeland verdwijnt. „Hebben we dat fonds dan kun nen we als er in Retranchement een woning leegkomt, die aan trekkelijk zou kunnen zijn voor tweede woningbezitters, men sen die permanent die woning willen bewonen een handje hel pen door een subsidiebedrag in de onderhandelingsstrijd tussen verkoper en koper te gooien. In het verleden hebben we het al verschillende keren meege maakt dat een huis te koop werd aangeboden en dat iemand uit de streek, vaak een jongere, dat huisje wel wilde kopen. Er werd dan een ton geboden, maar pats, dan kwam er een Duiter op de proppen en die bood een mille op twintig meer. Als wij als gemeen te nu een subsidiebedrag kun nen inbrengen dat het verschil kan compenseren, dan is de ver koper blij. de koper en de ge meenschap. want dan zit Re tranchement niet opgescheept met weer zo'n woning waar drie kwart van het jaar niemand zich in beweegt", legde Du Fossé uit. Du Fossé wil in eerste instantie het project beginnen in Retran chement, omdat daar de nood het hoogst is en de leefbaarheid van de kern het meest onder druk staat. Op de Markt in dat dorp staan momenteel elf wo ningen. waarvan er zes niet per manent bewoond zijn. Vijf an dere woningen worden nog per manent bewoond, maar drie hui zen bieden onderkomen aan 75- plussers. „Wil je voorkomen dat ook die woningen op termijn niet permanent bewoond wor den. dan moetje met bijzondere middelen aan de slag gaan. We kunnen nu net als elders wel tweede woningen - als ze niet het merendeel van het jaar be woond worden - gaan dichttim meren. maar daar doe je ook wei nig goed mee. De leefbaarheid van een plaatsje als Retranche ment is met dichtgetimmerde woningen ook niet gediend", zei hij. De Sluis-Aardenburgse wethou der benadrukte dat het geens zins de bedoeling is om voortdu rend met de geldbuidel te ram melen. „De subsidiebedragen zullen natuurlijk gerelateerd worden aan de taxatiewaarde van de panden." Het project tweede woningen wordt zeer binnenkort nader uit gewerkt. Het vertrouwen in het welslagen van het project is zo wel in Sluis als in Middelburg erg groot. Du Fossé verwacht zelfs dat het provinciebestuur er een voorbeeldproject van maakt. „Slaagt de opzet voor Retranchement. dan sluit ik niet uit dat we de regeling in een later stadium ook kunnen toepassen in de kernen Sint-Anna-ter-Mui- den. Eede en Sint-Kruis." SLUIS-AARDENBURG - Het college van burgemeester en wethouders van Sluis-Aarden burg moet naarstig op zoek naar een extra gediplomeerde kracht voor het Aardenburgse open lucht-zwembad. De raadsleden \V. van Helden (VVD-Algemeen Belang), A. Scheppers (Lijst Rammelaere) en L. Kamphuis (CDA) vonden de gebrekkige personeelsbezetting van de voorziening ontoelaatbaar. De raadsleden waren van me ning dat gebruikers van het bad terecht in de PZC hadden ge klaagd over het niet doorgaan van zwemlessen en het ontbre ken van een mogelijkheid om voor een diploma te zwemmen. Van Helden: „Het is toch van de gekke dat je een zwembad hebt. maar dat er geen zwemlessen aan kinderen gegeven kunnen worden, omdat er geen perso neel voorhanden is. Ik vind dat een jammerlijke zaak." Wethouder A. Keymel-Cambier zei dat het college graag had ge zien dat de voorziening ten volle gebruikt wordt, maar dat het tot op heden onmogelijk is gebleken om vakbekwaam personeel te vinden. Vanuit de raad werd aangevoerd dat het toch moge lijk moet zijn om de gemeentelij ke sportambtenaar regelmatig in te zetten. Keymel zei dat dit ook gebeurd, maar dat de man naast het verzorgen van gymles sen ook nog andere taken heeft en daardoor niet altijd in het bad kan assisteren. Daarbij komt nog. zo voerde ze aan. dat het bad - zeker de voorbije week - erg in trek is bij zwemlustigen. „Als er 600 of meer zwemmers zijn kan de badjuffouw onmoge lijk ook nog eens lessen geven, dan zou de veiligheid van ande ren echt in gevaar komen", meende zij. De raad vond de excuses wat zwak en drong er bij het college op aan alsnog op zoek te gaan naar een badjuf of -meester. Eens over de grens kijken zou volgens Van Helden ook geen kwaad kunnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 45