Zeilers rekenen op Jaap Martijn Van 't Westeinde maakt geen fout tegen Moerland Knol en Overgaag naar Kruiningen Van der Meer debuteert in topcompetitie Lansink niet in landenploeg 15e Deltaweek krijgt met IMS kampioenschap allure sport in de regio sport op tv sportagenda onze verslaggeefster Ramakers jERSEKE - Hij is de man van klok, zoals Jaap Martijn uit zichzelf noemt. Als lid an het Deltaweek-eomité is hij verantwoordelijk voor de ïiste startprocedure van de van Wolphaartsdijk aar zijn thuishaven Yerseke. wedstrijd is een onderdeel de Deltaweek en staat op het programma. Ik zit als afgevaardigde van Watersportvereniging Yerseke het Deltaweek-comité", rea- eert Jaap Martijn, de organisa- jr die alle 25 zeihveken van na- heeft meegemaakt, lartijn (71) heeft de Deltaweek, ie vandaag (vrijdag) begint en uurt tot volgende week zondag, len uitgroeien tot een toonaan- ëvend evenement voor de gro- ;re scherpe jachten en de ronde- h platbodems. De organisator tond aan de wieg van de zeil- op de Oosterschelde en de Hij is bovendien het commissielid dat alle 25 heeft meegemaakt. de laatste bijeenkomst voor ëze Deltaweek reikte Aad de voorzitter van het co- een gouden speld van ver- aan mij uit. Ik ben de die zo'n speld heeft gekre- Vim de Koeyer ip weg terug IOES - Wim de Koeyer lijkt op e weg terug. De wielrenner ras na een valpartij van enkele iren geleden in zijn ontwikke- ng geremd, maar Wim de loeyer lijkt het goede spoor nu reer te vinden. en kleine indicatie was zijn inst bij de A-amateurs in de, iet door de KNWU erkende zo- waai- hij Schmid en Glenn van naar de ereplaatsen ver- Bij de trimmers kraaide Slabbekoorn victorie, -amateurs: 1. Wim de Koeyer, 2. Schmid. 3. Glenn van Gessel, Johnny Tolhoek, 5. Toon Vermeu- n. Trimmers: 1. Huib Slabbekoorn, Perry Boogaard, 3. Sjaak Rom- 4. Ad Zuidweg, 5. Jaap West- B-amateur/s: 1. Pascal van de roeke. Nieuwelingen: 1, Richard Junioren: 1 Arjan Vrouwen: 1. Gerdien Janse Voor Martijn zal de 25e Delta week waarschijnlijk de laatste zijn. „Ik draag de verantwoorde lijkheid over aan een ander lid van onze vereniging. Volgend jaar ben ik nog wel vervanger, maar daarna is het echt voorbij. Het is mooi geweest." Mentaliteit In de loop der jaren heeft Jaap Martijn de mentaliteit van de zeilers zien veranderen. „Ik spreek dan over de meeste van de 120 leden van WV Yerseke. Als er vroeger Mosselwedstrij den werden gehouden, dan orga niseerden we die wedstrijd voor zo'n negentig deelnemers. We mogen nu blij zijn als er zestien boten meedoen. Ook voor de Deltaweek hebben hooguit twee leden van onze club zich inge schreven. Veel zeilers van ons willen gewoon leuk varen, zon der de spanning van een wed strijd." Het gebrek aan belangstelling voor wedstrijden steekt Martijn weieens. „Je organiseert voor je leden en als die het af laten we ten. vraagje jezelf soms af waar voor je het allemaal doet. Mis schien moeten we wedstrijden op een andere manier organise ren. Er zijn verenigingen in de buurt die er wel in slagen veel zeilers voor wedstrijden warm te maken. Volgend jaar krijgt de wedstrijdcommissie van WV Yerseke versterking met een aantal jonge leden. Ik hoop dat die nieuw leven in de wedstrijd sport kunnen blazen." Kampioenschap Als lid van het comité Delta week heeft hij nooit gemerkt dat de inschrijving stagneerde of dat de serie wedstrijden aan aan trekkingskracht inboette. Elk jaar rolden de aanmeldingen binnen met een jaarlijks gemid delde vloot van ongeveer 160 schépen. Ook dit jaar heeft de or ganisatie geen reden tot klagen. Naast de normale Deltaweek wordt er een IMS (International Measurement System) kam pioenschap gehouden. In totaal zullen er van zaterdag tot vol gende week zondag vijf wedstrij den meetellen voor dat IMS- kampioenschap. „We hebben dit kampioenschap bij het water- sportverbond aangevraagd om ons 25-jarig bestaan extra aan dacht te geven. Ik verwacht dat we door dit kampioenschap meer grote schepen zullen heb ben." Ook heeft het comité (bestaande uit leden van zeven verenigin gen, WV Willemstad, De Maas. WV Sint-Annaland. WSV Wol phaartsdijk, WV Yerseke. WV Jaap Martijn, lid van het wedstrijdcomité van de Deltaweek. foto Willem Mieras VLISSINGEN - Komende zondag staat de tijdrit van Velddriel op het programma. Deze wedstrijd telt mee in het kader van de topcompetitie voor amateurs-a. Alle ploegen uit die competitie mogen met drie renners deelnemen aan deze rit tegen horloge over een afstand van 45 kilometer. De ploeg van Erotic Discount Centre zal in Velddriel vertegen woordigd worden door het trio Franklin. Klaasse, Jeroen van Hoorn en Caspar van der Meer. De laatste is volgens ploegleider Rinus Verboom inmiddels voldoende van zijn ziekte, die hij over hield aan de Ronde van Taiwan begin dit jaar, genezen. Van der Meer is voor de eerste maal actief voor EDC in een wed strijd in de topcompetitie. In die competitie neemt de Zeeuwse ploeg nog altijd de vijfde plaats in met 221 punten. Europolis- Groenewoud leidt met 434 punten voor de ploegen van Dextro Volendam (351), Foreldorado (341) en Piels-'t Luchtschip (243). Na de tijdrit van Velddriel volgen nog een baanwedstrijd op 15 juli en de GP Wielerrevue op 3 september. Zierikzee, Noord-Beveland/ WSVW) geprobeerd Prins Wil lem Alexander naar Zierikzee te halen om zaterdag de Deltaweek te openen. „Onze prins is be schermheer van het Koninklijk Nederlands Watersportverbond en we dachten dat we een grote kans maakten dat hij de zeil- week wilde openen. Zijn moeder, toen nog prinses Beatrix, heb ben we hier lang geleden samen met prins Claus ook mogen ont vangen. Helaas heeft de prins door een volle agenda ervan af moeten zien. Gedeputeerde Van Zwieten zal nu de openingscere monie verrichten." Martijn verwacht dat deze Del taweek weer „even soepel zal verlopen als alle andere 24 ke ren". Organisatorisch is er vol gens hem weinig op de Delta week aan te merken geweest, het weer was de enige dissonant. Soms woei het zo hard dat de Veronicarace, de afsluitende wedstrijd voor grotere schepen, moest worden afgelast. Ook moesten eens de schepen vroeg tijdig terugkeren omdat door dichte mist het zicht werd ont nomen en weer een andere keer dobberden de jachten vrijwel stuurloos op de zee bij gebrek aan wind. „Met het weer kan je niet concurreren." Maar zelfs al won het weer de strijd, Martijn had geen enkele Deltaweek willen missen. „Ik kan weieens mopperen, maar het geeft ook veel voldoening als er geen enkele valse start is ge weest en als we geen enkele wanklank van de zeilers horen Ik geloof dat we qua organisatie alleen maar mooie Deltaweken hebben meegemaakt." Vandaag (vrijdag) begint de Del taweek met de aanbrengwed- strijd van de Krammersluis naar Zierikzee. Zaterdag en zondag staan de Zeelandwedstrijden met start en finish bij de haven van Zierikzee op het program ma. De vloot vertrekt maandag van Zierikzee naar Sint-Anna- land. Dinsdag wordt Wol phaartsdijk aangedaan, woens dag Yerseke, donderdag staat de wedstrijd van Yerseke naar de Val op het programma en daarna splitst de vloot zich in de Veronicarace, Roompotrace, Zeelandbrugrace en de Vuil baard. Zaterdag is te Colijns- plaat de officiële sluiting van de Deltaweek. Dit keer is er zondag bij Colijnsplaat nog een slui tingswedstrijd die meetelt voor het IMS-kampioenschap. an onze tennismedewerker - Dennis van 't Westeinde eeft de eerste hindernis in de B- van het Autoschade aarends-tennistoernooi vlot De nummer twee van e vorige editie, die dit jaar als nummer is geplaatst, in 'straight sets' rou- Jaap Moerland uit. Jeroen Verstraeten, als gestart, reikte tot de hal- en wel dankzij een even afgetekende zege op Otte. Van 't Westeinde acht nu een duel met de win- aar van het gevecht Eric Evers- ijk-Joost Grevink. Eversdijk leek, na een afwezigheid van iim een jaar, het tennissen nog iet verleerd te zijn. Zijn tegen- iander, Jos Verschuure uit Yer- ;ke, slaagde er na een dik verlo- :n openingsset weliswaar in de alans weer in evenwicht te rengen, in de beslissende reeks ad Eversdijk echter de meeste ihoud. avoriet Harold Schipper heeft racket tot dusver nog niet de hoes gehaald. Achtereen volgens Kim Langeraert en Je roen Verstraeten zijn de rivalen die een optreden van de Goese- naar in de eindronde kunnen verhinderen. In het damesenkel-C 1 beant woordde ranglijstaanvoerster Jessica Bakker in haar eerste wedstrijd aan de verwachtingen. Jeantien van de Dries kon der halve haar overstapje naar de laatste vier niet verhinderen.' Een niveau lager blijft outsider Ilco van Belzen het uitstekend doen. Na Chi-Kin Choi uitge schakeld te hebben, reikte hij gisteren tot de halve-finale via een spannende driesetter tegen Ivo Spinnewijn. Trekt Van Belzen dus in de C2- afdeling de aandacht, bij de Dl- spelers is dat Hans van Dijk. De afgevaardigde van DOS bezorg de Bas van Belzen een grote te leurstelling door diens rol van schema-aanvoerder over te ne men. De als vierde geplaatste Eli Birnbaum handhaafde zich in tegenstelling tot Van Belzen wel. Na Jan Schraa klop gegeven te hebben, mag de MLTC-er zich inmiddels kwartfinalist noe- chietingen De Korenbeurs in 's-Heerenhoek een schieting gehouden op de lig- wip. Er waren 25 schutters. De Eerste hoofdvogel, C. Evers- St. Sebastiaan. Tweede hoofdvo- C. de Jonge Soranus. Eerste zij- )gel, C. Eversdijk St. Sebastiaan, weede zijvogel: P. Maat Zorgvlied. erde zijvogel: M. Verdonk Concor- a. Vierde zijvogel: J. Bos. Eerst kal.: Dekker Doel naar Hoger. Vierde il.: C. Eversdijk St. Sebastiaan. De iegende vogelprijs was voor H van :euwen Ravenstein. Meeste kleine >gels (6). M. Nijsten Vrije Schutters, p 11 juli is de volgende schieting. jdens de drie gehouden peloton hietingen van de jeugd afdeling hd-Beveland van de Nederlandse ond van Wipschutters werd door er pelotons jeugd schutters op de aande wippen te Kwadendamme om tien plaatsen in het na- team. 1. Soranus-Willem Tell- 90 punten. 2 Nostra eri Zorgvlied-Victoria- 65 punten. Persoonlijk werd Emiel Joosse met 40 Tweede werd Frank Rent eester met 39 punten. Derde Bou- Rooze met. 36 punten. Voor de rijd tegen Zeeuws Vlaanderen op 8 li luidt de Bevelandse selectie als 1. Emiel Joosse. 2. Frank Rent eester, 3 Boudewijn Rooze. 4. Wil- Bek. 5. Ruud Verdonk. 6. ilco de Jonge, 7. Michel Koens. 8. ichael de Jonge, 9 Jeroen op 't Hof. Kevin Repkes. 11. Mark de Jonge, Bert Rijk, 13. Daniël Boonman. Danny Boonman. 15, Rowin Roh- ïg en 16. Giel Go vers. De wedstrij den beginnen om 14.00 uur. De num mers 1 ten met 10 zijn vrijwel zeker van een plaats in het nationale team. op zaterdag 19 augustus in Aarden burg. In Hulst kwamen 25 Koningen en Keizers van de Nederlandse Bond van Wipschutters onder de staande wip het kampioenschap van 1995 be twisten. De schieting ging over drie ronden. G. Persoon uit Wéstdorpe en Tiny Inghels uit Zuiddorpe schoten de vogel één maal af. Maar Rinus Ver donk van Jacoba van Beieren uit Goes schoot de blokvogel in de eerste en in de derde ronde en werd kam pioen van 1995 Voorzitter George d'Haens reikte de beker uit. 13.00-18.45 RTL Tennis: op Wimbledon '95. 13.00-19.00 RTL 5: Tennis op Wim bledon. 13.00-21.30 BBC 2: Tennis: op Wim bledon. 14.50-17.10 BBC 1: Tennis op Wim bledon 15.00-17.00 Did 2: Paardesport: CHIO in Aken 16.55-17.08 Did 2: Sport Heule. 18.41-19.15 Ned 2: Studio Sport. 18.45-19.10 RTL Sport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 23.00-00.00 BBC 2: Tennis: op Wim bledon. samenvatting. 23.20-00.00 RTL 4: Sport. 23.40-00.10 RTL 5: Tennis: op Wim bledon. samenvatting. men. Bij de dames stelde kop- loopster Rose de Vrieze haar supporters niet teleur. Sander van Buren, in de D2-klasse van uit- tweede positie aan de afval race begonnen, redde het niet te gen Danny Pantekoek. Uitslagen: H.E.-B: E.Eversdijk- J.Verschuure 6-1,4-6,6-2; J Verstrae- ten-J.Otte 6-4,6-2: D.van 'tWesteinde- J.Moerland 7-6.6-3. D.E.-B: T.van Wely-A.van Straaten 6-2,6-3. D.E.-C1: L.Clement-M.van Sabben 6-3,6-0; J.Bakker-J.van de Dries 6-4,6-4. H.E.- C2: I.van Belzen-I.Spinnewijn 2-6,7- 5,6-1. H.E.-D1: H.van Dijk-B.van Bel zen 6-1,6-2; M.de Ridder-P. Kamstra 6- 4,6-3; E.Bimbaum-J.Schraa 6-1,6-1. D.E.-D1: J.Gan-M.Houtepen 6-0,6-1; R.de Vrieze-C.Dijkema 7-6,0-6,6-3; B.Boone-M.Janse 6-4,6-4. H.E.-D2: H.Otto-M.Stevense 6-2,6-3; J.van de Weele-A.Valkier 7-5,6-3; N.Fatehmi- zadeh-C.W.van Belzen 7-5.6-1; R Schiettekatte-L.van Eenennaam 6- 2,6-3; D.Pantekoek-S van Buren 6-1,3- 6.6-3. D.E.-D2: L.Blankenburgh- E M.van Rij w.o. H.D.-C1: H.J.Goede- gebure/P.Vrij-R.Schiffelers/G.Vrie- zekolk 7-5,6-4. H.D.-C2 A.Bogers/ J.van der Hart-I.van Belzen/I.Walra- ven 6-1,7-5: J Jansen/W de Meul- meester-B.Cok/R Koster 6-2,7-6. G.D.-C2: P.Kamstra/P Kamstra- A Roomer/P.W.Roomer 3-6.6-4.6-1. H.D.-D1 C.van Belzen/B.de Nooyer- J.Gernler/H.van Sabben 5-7,7-5.6-4. A Groenedijk/G.Verbrugge-H.Boone /T.Gelok 6-4,6-4. DD.-D1: S.Mom- barg/E.van de Sluis-F van de Linde/ C Voeten 6-2,1-6.6-2: N.Verhage/ M.Wondergem-.J.de Jong/L Schoon- en 6-4,6-4: M.Oosthoek/K.Schetters- K.van de Kuijl/M.van Wilgenburg 6- 2,6-3. H.D.-D2: H.Kodde/H.Otto- P.van Kaam/J.van de Weele 6-3,7-6. G.D.-D2: H.Koomen/H.Barends- W.C.Joosen/-P.de Jonge 6-4,3-6,6-4; E.van de Heijden/A. Sinke-J.de Bondt/R.de Bondt 6-3,6-4; N Ver- steeg/D.van de Velde-M.de Bruijn/ P.de Bruijn 0-6,7-6,6-3. Leida Strijk, altijd een vaste klant op Indoor Zeeland: drie maanden uitgeschakeld. foto Willem Mieras AKEN (ANP) - Jos Lansink maakt vrijdag voor het eerst in jaren geen deel uit van de Ne derlandse landenploeg die vrijdag bij het CHIO van Aken de piste in gaat. Bondscoach Hans Horn gaf er met het oog op de Europese titelstrijd in Sankt Gallen de voorkeur aan Albert Voorn (Jewel's Amethyst), Wout-Jan van der Schans (Leroy Brown) en Rob Ehrens (Stolen Thunder) aan het werk te zien. De an dere deelnemer is Jan Tops (Operette la Silla), naast nationaal kampioen Lansink een zekere waarde voor het EK. Tops en Lansink waren donderdag ook de bes te Nederlanders in de met 85.000 gulden gedo teerde Prijs van Noordrijn-Westfalen. Ze waren na twee omlopen de snelsten met. vier strafpun- ten. Tops. met Sonora la Silla onder het zadel, eindigde als tiende, Lansink finishte met zijn nieuwste troef Bollvorm's Aldatus als elfde. De belangrijkste rubriek tot nu toe leverde een ze ge op voor Ludger Beerbaum. De olympisch kampioen was met Rush On John Whitaker en Roger-Yves Bost in de barrage te snel af. Wereldkampioene Anky van Grunsven moest in de dressuurproef Intermediaire n Martin Schaudt voorrang verlenen. De Duitser haalde 1362 punten. Van Grunsven en Cocktail kwa men tot een totaal van 1335. Haar ploeggenote Leida Strijk ontbrak in de strijd. Zij liep in Aken bij een ongeluk met haar scooter een ge broken knieschijf op. Strijk is zeker drie maanden uitgeschakeld en mist daardoor het EK in Mondorf les Bains in augustus. Jeanette Haazen (Landgraaf) ver vangt haar in Aken. Ze vormt daar een ploeg met Van Grunsven, Ellen Bontje en Tineke Bartels. Sven Rothenberger, evenals Van Grunsven al zeker van EK-deelneming, rijdt niet in Aken. Slechts 28 vensters aan de start van onze wielersportmedewerker KRUININGEN - Het wielercomité Rento fleurt de jaarlijkse kermis in Kruiningen traditioneel op met een tweedaags wieler- evenement. Vandaag (vrijdag) zijn eerst de trimmers en de vrouwen aan bod, waarna op zaterdag de junioren en amateurs-a het parkoers opgestuurd zullen worden. De organisatie in Kruiningen is vooral te leurgesteld in het tegenvallend aantal vrou wen dat de moeite heeft genomen om in te schrijven. Wel prijken de namen van inter nationale toppers als Monique Knol - olym pisch kampioen van 1988 in Seoul en winna res van de bronzen medaille op de Spelen van Barcelona in 1992 - en Daniëlle Over gaag op de deelnemerslijst. Maar met in to taal 28 namen op de lijst is het organisatie comité ronduit ontevreden. „De KNWU promoot de wedstrijden voor vrouwen", zegt secretaris Arie Poleij van het wielercomité in Kruiningen. „Daarom heb ben wij besloten een wedstrijd voor die cate gorie te organiseren. Maar als er zo weinig rensters deelnemen, dan is het wat mij be treft de eerste én de laatste keer. Er zijn in totaal 180 licenties afgegeven. Dan is 28 in schrijvingen toch belachelijk laag." Arie Poleij geeft daarmee al min of meer aan dat volgend jaar „alle categorieën apart kunnen rijden". Als voorwedstrijd voor de vrouwenkoers is er immers een wedstrijd voor trimmers, die om 17.45 uur begint. De wedstrijd voor vrouwen begint om 19.15 uur. De afstand bedraagt 60 kilometer. Voor de amateurkoers van morgen (zater dag) is er aanmerkelijk meer belangstelling. Poleij verwacht in die categorie zo'n 60 ren ners aan het vertrek te hebben, die gaan strijden om de Grote Prijs TVM. Daarbij is ook een aantal Zuidafrikanen, met in hun midden de winnaar van de wedstrijd in Axel Malcolm Lange. Bij de vertrekkers in deze categorie zijn on der meer Wilfried Bastiaanse. André de Bruin. Eric de Crom, Vital Timmermans. Franqois Franse. Wilfred Geijs, Ruud Ha- vermans, Patrick van Passel en Jos Schip per. De amateurs vertrekken zaterdag om 18.30 uur voor een race over 90 kilometer. Voorafgaand aan de amateurwedstrijd be gint om 14.30 uur een dikke banden-wed strijd voor de schooljeugd. Om 16.00 uur klinkt het startschot voor de junioren. Schmid stapt over naar amateurs GOES - Walter Schmid is met onmiddellijke ingang overge stapt van de trimmers naar de A-amateurs. Vandaag (vrijdag) ontvangt de 22-jarige wielrenner uit Goes zijn KNWU-licentie, waardoor hij morgen kan debuteren in het amateurpeloton in de 62e Ronde van Kruiningen. Walter Schmid draagt de kleu ren van wielervereniging Theo Middelkamp, die de vijftiende A- amateur in de selectie uitstekend kan gebruiken. Walter Schmid, die in 1995 bij de trimmers overwinningen boekte in Effen. Graauw. Bergen op Zoom en Krabbendijke. rijdt de ko mende maanden vooral criteriums en Belgische wedstrijden. Afhankelijk van de prestatiecurve zal worden bekeken of ploegleider Tonny Huijzen zijn nieuwste aanwinst in het na jaar kan inzetten in de nationale clubcompetitie van de wieler bond KNWU. Bridgers naar tweede plaats VILAMOURA (ANPi - Tijdens de Europese titelstrijd in de Portugese plaats Vilamoura zijn de Nederlandse mannen op geschoven naar de tweede plaats op de ranglijst. In de 25e ron de won Nederland met. 25-5 van Kroatië. Daardoor kwam Ne derland op een totaal van 445 punten, acht minder dan koplo per Italië. De marge met Polen (derde) bleef vier punten. Zwe den (435) viel terug van de tweede naar de vierde positie. De Nederlandse vrouwen bleven na de zeventiende ronde elfde op de ranglijst. De wedstrijd tegen Tsjechië leverde een kleine ze ge op: 17-13. Mannen, 25e ronde: Nederland - Kroatië 25-5. Stand: 1. Italië 453 pun ten, 2. Nederland 445. 3. Polen 441. 4 Zweden 435, 5. IJsland 427. Vrouwen, 17e ronde: Nederland - Tsjechië 17-13. Stand: 1. Frankrijk 337, 2. Duitsland 308, 3. Polen 297, 11Nederland 254 MOTORCROSS Morgen, zaterdag, wordt op het motorcrosscircuit in Wemeldinge de eerste wedstrijd van de Mc de Sproeier verreden. Gestart kan worden in de klassen 60/80cc, 125cc. 250/500cc ofT the road en junioren. De trainingen beginnen om 11.30 uur, de wedstrijden om 13.00 uur. Woensdag, wordt op het motorcrosscircuit van de MSV De Uitlaat in Vlissin- gen-Oost de derde wedstrijd voor de Zeeuwse supercross competitie verreden Voor de supercrosscompetitie komen aan de start rijders in de klasse 1245cc en hoger, verder starten de junioren en 60/80cc. De trainingen beginnen om 17.00 uur de wedstrijden vangen aan om 18.00 uur. De finale wordt om plm. 21 00 uur verwacht. Morgen, zaterdag, wordt er op het Smitsschorrecircuit in Axel een wedstrijd in het kader van de strijd om de RES Trofee gehouden. De trainingen beginnen om 13.00 uur terwijl om 14.00 uur het starthek voor de eerste maal zal vallen. Er is startgelegenheid voor alle categorieën. PAARDESPORT De Kring Walcheren van Landelijke Rijvereniging en Ponyclub van de KNF houdt morgen, zaterdag, op de terreinen van manege De Eendracht aan de Rijkebuurtweg 8 in Vrouwenpolder, een dressuur- en menwedstrijd voor paar den en pony's. Programma. 9 00 uur: aanvang individuele proeven klasse B. L. M en Z: 12.00 uur: aanvang tweede proef: 13 00 uur uur: dressuurproeven mennen. 14.45 uur: Vaardigheidsproeven mennen. SCHAKEN Vanavond (vrijdag) wordt in De Schakel in Middelburg de laatste ronde van het Open Middelburgs schaakkampioenschap gespeeld. Op het programma staan naast de beslissende partij Hans Groffen-Cees de Wolf verder onder an dere: René Tiggelman-Albert Riemens, Maarten Westerweele-Alex Jonkheer en Johan de Wolf-Erik van Driel. De partijen beginnen om 19.00 uur. SNOOKER Morgen (zaterdag) wordt in de zaal van Cue Action Vlissingen aan het Arse naalplein de finale van 'The Master of the Month' gehouden. Aan de start, ver schijnen de winnaars van de voorronden, die iedere maand gehouden zijn. De winnaar van het fïnaletoernooï mag zich Master of the Year noemen. De wed strijden beginnen om 11.30 uur. Zondag staat de twintigste en laatste voorronde van de Open Walcheren Ran king op het programma. In Cue Action Middelburg (Walensingel) kunnen de spelers voor de laatste keer proberen zich bij de beste 32 van het totaalklasse ment te plaatsen Zij komen volgende week uit in de eindronde, die in Vlissin gen gespeeld zal worden. Er wordt gestart om 11.30 u TRIMLOPEN Vanavond vrijdag i beginnen de Terneuzense Havenfeesten traditioneel met de Havenloop. Deze trimloop wordt onder auspiciën van atletiekvereniging Scheldesport om 19.00 uur gehouden bij de veerhaven. Inschrijven is mogelijk vanaf 18.00 uur in de feesttent Deelnemers kunnen kiezen voor de afstanden 2.5. 5 of 10 kilometer. Morgen (zaterdag) wordt in Kloosterzande de 2e Bleijko Aflossingsmarathon gehouden De teams, maximaal bestaande uit acht personen, krijgen acht ron den van 5.3 kilometer voor de kiezen. De organisatie van deze aflossingsmara thon is in handen van de Bleijko Runners, in samenwerking met SV Aloy. De start is om 13.00 uur. WANDELEN De wandelsportvereniging Zelden Rust. Terneuzen houdt zaterdag (morgen» de achtste Neuzentocht van Terneuzen. Er kan gestart worden op de 7.14. 20. 35 en 60 kilometer. De wandelaars lopen op fraaie parcoursen in de omgeving van Terneuzen. De inschrijving is tussen 07.00 en 15.00 uur in de zaal van het Rode Kruis aan de Mr. F.J. Haarmanweg in Terneuzen WIELRENNEN Vandaag, vrijdag, zijn in Kruiningen wedstrijden voor trimmers en vrouwen. Om 17,45 uur starten de trimmers van TMZ; de vrouwen vertrekken om 19.15 uur voor een race over 60 kilometer. Zaterdag is in Kruiningen startgelegenheid voor junioren en voor amateurs-a. Voorts is er vanaf 14.30 uur een dikke bandenwedstrijd voorde schooljeugd. De junioren rijden vanaf 16.00 uur een wedstrijd over 70 kilometer en om 18.30 uur gaan de amateurs-a van start. Hier bedraagt de afstand 90 kilometer. Komend weekend wordt de Tweedaagse Ster van Zeeland gehouden. Dit is een tweedaagse voor nieuwelingen. Zaterdag is de eerste etappe met start en finish in Koudekerke (start 10 30 uur; afstand 85 kilometer) en zondag is de tweede etappe in Kloosterzande ivertrek 11.30 uur: afstand 80 kilometer). In beide plaatsen zijn ei- ook nevenwedstrijden. De amateurs-b strijden zater dag in de derde Ster van Valkemsse Het startschot klinkt daarvoor om 14.30 uur en de afstand bedraagt 120 kilometer. In Kloosterzande is als afsluiting van deze tweedaagse een klassieker voor vrouwen, die om 15.30 uur van start gaat en waarvan de afstand 100 kilometer bedraagt. Komende dinsdag wordt de Ronde van Westdorpe voor amateurs-a gehouden. Om 19 00 uur gaat daar het peloton van start voor een wedstrijd over 90 kilo meter. ZEILEN Vandaag (vrijdag) begint de 25e Deltaweek. Dit keer wordt tegelijkertijd met de zeilwedstrijd op de Oosterschelde en de Noordzee het Nederlandse IMS- kampioenschap gehouden. De Deltaweek wordt traditiegetrouw op vrijdag met de aanbrengwedstrijd van de Krammersluis naar Zierikzee geopend. Za terdag (morgen) en zondag staan de Zeelandwedstrijden op het programma niet start en finish even voor de haven van Zierikzee. De eerste^tart voor schepen uit de IMS 1 en 2 klasse is op beide dagen om 9.30 uur. Achtereenvolgens worden de IMS 3,4,5, en 6 weggeschoten. Daarna is het. eveneens op beide dagen, de beurt aan de NICK 1, 2 en 3 jachten, de rond- en platbodems en de kleinere NKK jachten. Op zaterdag (morgen) en zondag wordt het NK teamzeilen met J-22 jachten op het Grevelingenmeer gehouden. De start en finish van de titelstrijd is even buiten de haven van Port Zélande, Een team wordt gevormd door twee sche pen die in series tegen een andere team strijden. Zondagmiddag zal omstreeks 17.00 uur de winnaar bekend zijn. Tijdens de Havenfeesten van Terneuzen wordt zaterdag en zondag voor de derde keer de zeilwedstrijd om de Cruiser Rating Class (CRC) Trophy gehou den. De organisatie is in handen van de Royal Belgian Sailing Club Gent (Bi en de Terneuzense watersportverenigingen Neusen en De Honte. Inschrijven is vandaag (vrijdagi mogelijk in het clubhuis W.V De Honte tussen 19.30 en 22.00 uur. Ook zaterdag (clubhuis W.V. Neuseni en zondag (clubhuis W.V De Honte) kan er vanaf 9.30 uur worden ingeschreven De wedstrijd staat op.en voor schepen gemeten volgens de Cruiser Rating Class Om in aanmerking te komen voor de CRC-Trophv is deelname op beide dagen verplicht. De starts vinden plaats op de Westerschelde nabij Terneuzen. De prijsuitreiking is op zondag omstreeks 17.00 uur in de feesttent vlakbij het havenplateau. ZWEMMEN Zwemvereniging 'i Vrije tekent morgen, zaterdag, en zondag voor de organisa tie van wedstrijden op de lange baan. Zaterdag begint om 11.30 uur een drie kilometer lange wedstrijd voor mannen op de vrije slag. Om 11.40 uur wordt het startschot voor de vrouwen gegeven. De deelnemers op de schoolslag star ten om 12.45 uur (manneni en 12.55 uur (vrouwen). Voorts zijn er diverse wed strijden voor de jeugd. Zaterdag wordtom 14.55 uur afgesloten met een presta tietocht over één kilometer Zondag wordt de 16 kilometer lange Vlaanderenmarathon gehouden. Om 10.30 uur vertrekken de deelnemers op de schoolslag. Om 11.00 uur gaat de vrije slag van start. Tevens begint dan een selectiewedstrijd over 24 kilometer voor het Europees kampioenschap lange afstand. Voorafgaand begint om 10.15 uur een prestatietocht van acht kilometer Start en finish zijn aan De Kaai in Sluis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 31