Siemerink is klaar voor Becker Oranje blijft meetellen PZC Ajax-stadion wint geding om naam sport Mooiste bloem van Rijnsburg bloeit weer op Forse boete voor Henman Belgenmop op Wimbledon Van Langen is nog steeds niet pijnvrij Ook Pavel Kuka meldt corruptie van Slavia Dispensatie voor Jumping uitslagen VRIJDAG 30 JUNI 1995 29 /an onze verslaggever tob van der Zanden jONDEN - Eindelijk begint het ;ras aangenaam te kriebelen jnder de voeten van Jan Sieme- ■ink. Jarenlang werd van de iierlijke linkshander gezegd lat zijn service-volleyspel ge- inipt was voor de groene sprie- en. maar nog nooit maakte hij iet waar. In vijf seizoenen wam hij in geen enkel gras- oernooi verder dan de tweede onde. ïisteren op Wimbledon bewees le 25-ja Rijnsburger dat hij het el degelijk kan. Hij bereikte de lerde ronde door een afgeteken- le overwinning op Slava Dose- lel in drie snelle sets: 6-3.6-2,6-2. )e partij duurde maar vijf kwar- ier. Zaterdag is Boris Becker de rolgende tegenstander. Iet was donderdagmiddag muilen op baan 11. Jan Sieme- ink trok de hele trucendoos >pen. Legde de ballen neer waar lij wilde. Hij danste over het pas en liet zijn Tsjechische op- jonent het loopwerk doen. Iet was duidelijk zichtbaar dat lij was bevrijd van een complex. Siemerink, 51 van de wereld, had n de eerste ronde tegen Chesno- kov zijn eerste wedstrijd ooit op wimbledon gewonnen. Het ge volg was dat hij tegen Dosedel yolkomer ontspannen op de baan stond. En als Siemerink dat gevoel heeft, is het voor de tegenstander kwaad kersen eten. Frits Don. de man die hem jarenlang begeleidde en nu het stokje heeft overgegeven aan zijn assistent Tjerk Bogtstra, heeft het eens beeldend om schreven. „Jan kan van een wed strijd een schilderij maken. Dan is zijn racket een penseel en zet hij met enkele schitterende stre ken iets fraais neer." Aan dat schilderij deed het spel van Sie merink gisteren weer een beetje denken. Toch mogen niet te veel conclu sies worden verbonden aan de goede vorm van Jan Siemerink. Er was immers geen serieuze te genstand van de baseliner Dose del. die een typische gravelbijter is en op gras niets te zoeken heeft. Tegen Becker - wellicht op het centre-court - moet Sieme rink bewijzen dat zijn arsenaal aan 'touchplay' op dit moment geen uitzondering is. Twee jaar geleden stond hij al eens op de meest aansprekende baan van Wimbledon. Tegen Mi chael Stich werd hij toen wegge tikt en toonde hij niets van zijn service-volleyspel. Frits Don was destijds enorm gefrustreerd over het spel en het gebrek aan tegenstand van zijn pupil. „Ik heb slechte herinneringen aan die wedstrijd." zei Sieme rink gisteren. „Ik hoop dat het zaterdag beter gaat tegen Bec ker. Ik kijk uit naar die partij." Hij won al eens van Becker. Dat was twee jaar geleden in Stutt gart. Stuttgart is de plaats waar Sie- merinks loopbaan pas goed be gon. In 1991 kwalificeerde hij zich voor het hoofdschema van het sterk bezette ATP-toernooi. Hij haalde op een sensationele manier de halve finales, waarin hij uiteindelijk verloor van Ste- fan Edberg. In hetzelfde seizoen schoot hij door naar de 24e plaats op de wereldranglijst. Zijn naam was gevestigd en de 'lefty' deed velen denken aan John McEnroe. Het flegmatieke, de touch, de stop volleys - de ty pische kenmerken van een links hander - waren soms inderdaad als die van de meester. Hij heette de 'mooiste bloem van Rijns burg'. Zelfs Ion Tiriac was gek van Siemerink en polste hem voor een plaats in zijn stal. Dat contract kwam er niet en het zou vervolgens allemaal heel anders lopen. Het schildersezel tje van Jan Siemerink werd op de snelweg van het toptennis omver geblazen. Zijn aanvallen de spel was geen garantie voor succes, zijn voetenwerk moest verbeteren, zijn returns vorm den een achilleshiel en mentaal bleek hij ook te vaak te blokke ren op belangrijke momenten. Hij belandde in wat de coaches noemen de 'comfort zone'. Het gebied zo rond de top vijftig, waar de spelers genoeg geld ver dienen, maar niet echt vooruit ol achteruit gaan. Siemerink zat te lang in dat schemergebied. Hij had een vormcrisis, blessures, een aan varing met Don. Het schoot alle maal niet op met de speler die zelfs even buiten de top honderd belandde. Inmiddels is hij 25 jaar en staat hij voor een periode waarin het echt moet gebeuren. De wedstrijd tegen Boris Becker is een mooie gelegenheid om te laten dat hij meer is dan een sa lontennisser. LONDEN (ANP) - De Britse tennisser Tim Henman heeft voor zijn wangedrag in de dubbelpartij van donderdag een boete van bijna 5000 gulden gekregen. Henman, dubbelpartner van Jeremy Bates, sloeg een bal in het gezicht van een ballenmeisje en werd daarvoor gediskwalificeerd. Henman, de eerste gediskwalificeerde speler op Wimbledon sinds jaren, probeerde de boete nog te voorkomen. Hij had het ballenmeis je, de 16-jarige Caroline Hall. een groot boeket bloemen overhandigd en haai- voor de tv-camera's gekust. „Het was een ongeluk", bena drukte de 20-jarige tennisser nogmaals. Ook de wedstrijdleiding van Wimbledon was daarvan overtuigd. „Maar regels zijn regels. Als je een official raakt, word je gediskwalifi ceerd. En daarvoor geldt een boete", aldus voorzitter John Curry. LONDEN (GPD) - Een tweevoudige Wimbledon-kampioen die op een bijbaantje wordt gezet en vervol gens in drie setjes wordt weggetikt door de nummer vijf van België. Het lijkt een Belgenmop, maar gister middag werd het werkelijkheid in Londen. Dick Norman uit Waregem mepte Stefan Edberg in de tweede ronde uit het toernooi: 6-3, 6-4, 6-4. België is een klein tennisland. Als je daar de nummer vijf bent, kan het nooit veel zijn. Maar dat gaat in dit geval niet op. Dick Norman, de num mer 176 van de wereld, heeft heel wat in zijn mars. Blessureleed weerhield hem van een doorbraak, maar het service-kanon lijkt er nu aan te ko men. Edberg was vol lof over de man die als 'lucky loser' in het toernooi kwam. De 'losers' zijn de spelers die net niet door de kwalificatie komen, maar die op een wachtlijst staan voor het geval een qualifier afhaakt. „Op de baan voelde hét als David en Goliath, hij was de reus." aldus de 29- jarige Zweed, die in '88 en '90 Wim bledon won. maar inmiddels op zijn retour is. Hij weet niet of dit zijn laat ste Championship was. „Het wordt er niet makkelijker op. We zullen zien," zei de nummer 16 van de we reld, die als dertiende was geplaatst. Norman (in de eerste ronde won hij een set van Pat Cash. die vervolgens geblesseerd opgaf) is een 2.04 meter lange kerel met lang haar. Zijn eerste Wimbledon bevalt hem uitstekend. Elke dag gaat hij in zijn eentje naar Church Road en negeert de speciale taxi voor spelers. Norman verkiest de metro. Hij is nog een 'groentje' maar dat kan snel veranderen. „Ik wist dat ik hier iets kon betekenen als mijn service zou draaien. Van daag was dat het geval en dan kan ik van Edberg en misschien ook nog an deren winnen." Dick Norman in actie tegen Edberg. foto EPA Eltingh tegen Wilander, Haarhuis uitgeschakeld LONDEN (GPD) - Als het een beetje meezit is het zaterdag twee keer Nederland-Duitsland op het centre-court van Wim bledon. Naast Siemerink-Bec- ker komt ook de partij tussen Kristie Boogert en Steffi Graf in aanmerking voor de mooiste tennisbaan ter wereld. De Ne derlandse speelster bereikte gisteren de derde ronde door een hele simpele zege op Elena Makarova, 6-0, 6-2. Paul Haarhuis werd uitgescha keld door Mark Woodforde. Jac- co Eltingh ging door over de rug van Andrei Olhovskiy. Miriam Oremans versloeg Melanie Schnell. Van de tien Nederlan ders die aan het hoofdtoernooi begonnen, zijn er nu nog zes over in de derde ronde. Twee mannen (Siemerink, Eltingh) en vier vrouwen (Schultz. Kamstra. Boogert en Oremans). Een pri meur. Misschien is er nog wel een derde Hollands getint potje interes sant voor een 'showcourt'. Jacco Eltingh treft bij de laatste 32 im mer good old Mats Wilander. De 30-jarige Zweed kwam gisteren terug uit geslagen positie (0-2) tegen Mare Kevin Goellner en won in vijf sets. Eltingh zelf zege vierde in vier sets over de Rus Andrei Olhovskiy: 5-7, 6-3.6-4, 7- 6(7-4). Eltingh moest diep gaan in zijn tweede partij. „Ik schat deze prestatie hoger in dan de zege op Stich van dinsdag. Toen speelde ik goed, nu minder. Bovendien bleef Olhovskiy de hele wed strijd ongelofelijke ballen slaan. Tot een uur voor aanvang werd ik nog aangeschoten over het duel met Stich. Dan moetje op passen dat je de concentratie niet verliest," aldus de 24-jarige Heerdenaar die weer met hooi koorts kampt, maar daar tijdens wedstrijden geen last van zegt te hebben. Als Eltinghs zegetocht doorgaat krijgt hij in de vierde ronde Ferreira en in de kwartfi nales Agassi. Kristie Boogert was gisteravond al druk in de weer met haar speelplan tegen Steffi Graf. Sa men met haai- coach Betty Sto ve. De Nederlandse oud-speel ster stond vaak genoeg op het centre-court om haar pupil weg wijs te maken als het inderdaad die baan wordt. Of het helpt is punt twee. De 21-jarige Zuidbeij- erlandse kreeg al een keer bille- koek van de Duitse favoriete in Tokio en zal nu al blij zijn als ze er een echte wedstrijd van kan maken. Miriam Oremans (6-3. 6-4 tegen de Australische Melanie Schnell) mag haar borst ook nat maken. Ze krijgt Marie Joe Fer nandez op de koffie. De Ameri kaanse is dertiende geplaatst. De vrouwen hebben overigens eensgezind geklaagd over de zachtere, zwaardere ballen op Wimbledon. Oremans: „Er ligt een klacht bij de vakbond. Wij vinden het een prima idee voor de mannen, niet voor de vrou wen." Paul Haarhuis overleefde niet tegen Mark Woodforde. De Au straliër. net als de Brabander een vermaard dubbelaar (samen met Todd Woodbridge). had slechts drie sets nodig: 6-3.7-6 (9- 7), 6-3. In de tiebreak van de tweede set begon Haarhuis met een paar schitterende ballen en veroverde een 4-1 voorsprong. Daarna kreeg hij twee setpoints, maar opeens sloeg Woodforde enkele geweldigde passings, die Haarhuis zelfs met een duik vlucht niet kon halen. Toen knakte er iets bij de 29-jarige Eindhovenaar, die er in de derde Paul Haarhuis AMSTERDAM (ANP) - Het nieuwe Ajax-stadion mag Am sterdam Arena blijven heten. Dat heeft de rechtbank in Am sterdam donderdag beslist in een kort geding dat het cultu reel centrum en budgethotel Arena tegen Stadion Amster dam NV had aangespannen. De nieuwe accommodatie gaat vol gend jaar open. In het in Amsterdam-Zuidoost verrijzende sportcentrum, in maart tot Amsterdam Arena ge doopt. zullen naast voetbalwed strijden ook andere culturele manifestaties plaatsvinden, zo als popconcerten en congressen. De directeur van Arena. P Her- manides. vreest dat bij het pu bhek verwarring ontstaat als er twee lokaties zijn met dezelfde naam. In zijn muziekpaleisje zijn ook veel concerten en vinden tv- en plaatopnames plaats. In een reactie zei Hermanides te leurgesteld te zijn. „We dachten sterke argumenten te hebben omdat we, afgezien van het voet ballen, met dezelfde produkten komen." Hermanides zei verder „in het vonnis enkele aankno pingspunten te zien waarop we ons nu bezinnen om te kijken of we in appèl gaan." Stadiondirecteur J. Tilmans zei desgevraagd dat hij de eis. om de naam te veranderen, veel te ver vond gaan. „En dat vond de rechter blijkbaar ook. Arena had van te voren moeten bedenken dat er een ander zou kunnen ko men met dezelfde naam die meer overeenkomt met de functie van het gebouw." Tilmans" advocaat mr. Bou- kema voerde tijdens het kort ge ding aan dat „arena" een soort naam is die precies weergeeft waar het bij een sportpaleis om gaat. Boukema-meende verder dat twee instellingen met dezelf de naam elkaar niet hoeven te bijten, zeker niet als het stadion zich consequent Amsterdam Arena blijft noemen. niet meer aan te pas kwam. Een half dozijn Nederlanders telt echter nog mee in Londen. Dat kunnen veel toppers al niet meer zeggen. Gisteren was het bijltjesdag voor Jim Courier, Mi chael Chang. Stefan Edberg en Andrei Medvedev. Ze waren alle vier geplaatst. Wimbledon, 16,5 miljoen gulden. Vrouwen enkelspel, tweede ronde: Boogert (Nedi - Makarova (Rus) 6-0 6- 2, Oremans (Ned) - Schnell (Oos) 6-3 6- 4. Davenport (VSt/7) - Labat (Arg) 6-1 6-1, Graf (Dui/1) - Coetzer (ZAf) 6-3 7- 5. Novotna (Tsj/4) - Durie (GBr) 6-2 6- 2, Gavaldon (Mex) - Nideffer (ZAf) 6-1 6-2, Date (Jap/6) - Babel (Dyui) 7-5 7-6, Kamio (Jap) - Sukova (Tsj/16) 4-6 6-4 6-4, Zvereva (WRu/10) - Lee VSt) 6-7 6- 1 6-4. Singer (Dui) - Paulus (Oos) 6-2 6- 4, De Swardt(ZAf) - Demongeot (Fra) 6-4 6-3, Mary Joe Fernandez (VSt/13) - Sung-Hee Park (ZKo) 6-4 6-0, Gorro- chategui (Argi - Stubbs (Aus> 6-3 6-2, Wiesner (Oos) - Testud (Fra) 6-4 3-6 6- 0. Bradtke (Aus) - Nejedly (Can) 6-3 6- 3, Zvereva (WRu/10) - Lee (VSt) 6-7 6-1 6-4, Whitlinger-Jones (VSt) - Gross man i VSt6-1 6-4. Vrouwen dubbelspel, eerste ronde: Schultz/Sabaüni (Ned/Arg/9) Probst'Scott (DuiVSt) 6-2 6-1. Boog- ert/Muns (Ned/ - Porwick'Singer (Dui) 7-5 6-4. BollegrafStubbs (Ned/ Aus/7> - Feber/Courtois (Belt 6-1 6-3. Babel/Farina (Dui/Ita) - GolarsaA'is (Ita/Nedi 6-1 6-2. Coetzer/Gorrocha- tegui (ZAf/Arg/12) - BasUng/Kamstra (Ned) 6-3 7-5. Mannen enkelspel, tweede ronde: Siemerink (Nedi - Dosedel (Tsj) 6-3 6- 2 6-2. Woodforde (Ausi - Haarhuis (Ned) 6-3 7-6 6-3, Eltingh (Ned) - Ol- hovski (Rus) 5-7 6-3 6-4 7-6. Norman (Bel) - Edberg (Zwe/13) 6-3 6-4 6-4. Ste ven (NZ1) - Stoltenberg (Aus) 6-2 6-2 6- 2, Bauer (Dui) - Caratti (Ita) 6-1 6-4 3- 6. Wilander (Zwei - Göllner (Dui4-6 5- 7 6-3 7-5 6-4, Becker (Dui/3) - Apell (Zwe) 6-3 3-6 6-1 6-2, Pioline (Fra) - Courier (VSt/11) 6-4 6-4 6-4, Tarango (VSt)- Medvedev (Oek/15) 6-4 6-3 4-6 6- 2, Woodbridge (Aus) - Pozzi (Ita) 6-3 6- 4 4-6 6-2, Agassi (VSt/l) - Patrick McEnroe (VSt) 6-16-16-3, Baur (Dui) - Caratti (Ita) 6-1 6-4 3-6 6-3. Wheaton (VSt) - Byron Black tZim) 6-3 6-2 3-6 6- 4, Mronz (Dui- Carlsen Den) 2-6 7-6 7- 5 5-7 6-3. Ferreira (ZAC7) - Bjorkmar. (Zwei 6-2 6-4 6-3, Korda (Tsj) - Chang (VSt/5) 6-4 6-4 6-4. Dubbelspel, tweede ronde: Göllner/ Kafelnikov (Dui/Rus/14i - Noteboom /Wibier (Ned) 6-16-4 7-5. Guoliang niet naar Limburg BUCHTEN (ANPl - Liu Guo liang, de nummer twee tijdens het wereldkampioenschap ta feltennis in Tianjin, komt niet uit voor voor het Limburgse Bartok. De Chinees krijgt van dr autoriteiten van zijn land geen toestemming te vertrek ken. Ellen van Langen. DEN HAAG (GPD) - Frans Thuys leeft deze dagen een beetje tussen hoop en vrees. De trainer van Ellen van Langen kijkt met gemengde gevoelens uit naar de zo veelste rentree van de Hil- versumse 'brekebeen', die na haar gouden Olympische race hardnekkig wordt ach tervolgd door de pechvogel. De afgelopen drie jaar volg den de tegenslagen elkaar vlot op, waardoor de atlete alle belangrijke evenemen ten miste. Voor de verandering verpes te een ontstoken peesje in de rechtervoet de start van dit seizoen. En dus was Van Langen weer 'veroordeeld' tot aquajoggen, fietsen een aangepaste trainingsarbeid. Nu. zes weken later, is ze zover hersteld dat ze haar eerste wedstrijd kan lopen. Maandagavond maakt ze haar opwachting op de 800 meter tijdens de Grand Prix in Parijs. Thuys is er. in verband met drukke werkzaamheden, niet bij. Thuis zal hij extra gespannen afwachten op het telefoontje van zijn pupil. Al le blessureleed ten spijt blijft het duo optimistisch. „Eens moet het toch afgelopen zijn met alle ellende." zegt Frans Thuys. die de realiteit echter niet uit het oog verliest „We hebben nu alles onder con trole. maar het is nog niet goed. Ellen is nog steeds niet helemaal pijnvrij. Ze blijft al en toe last houden van haar voet. Maai- gelukkig vormt dat geen beletsel om de baan op te gaan." Ritme en vorm In overleg met sportarts Pe ter Vergouwen hebben Van Langen en Thuys er voor ge kozen de komende weken niet meer te trainen en al leen een aantal wedstrijden te lopen. „Het belangrijkste doel was en is het WK, begin augustus in Göteborg. De tijd dringt. De basisconditie van Ellen is in orde, het is nu zaak om wedstrijdconditie, ritme en vorm te krijgen." Frans Thuys zegt blij te zijn als Van Langen maandag avond in Parijs een tijd van twee minuten blank scoort. Hij hoopt dat ze daarna zo veel progressie maakt, dat ze bij de nationale titelstrijd uitkomt op 'ergens in de 1.58'. Maar mocht het onverhoopt wéér fout gaan. mocht de pechvogel wéér toeslaan en het WK andermaal aan Van Langens neus voorbij gaan - wat dan? Thuys: „Dan hui len we even uit en beginnen wéér opnieuw. We hebben af gesproken dat we in ieder ge val doorgaan tot met met de Olympische Spelen in Atlan ta. Maar ik wil er nu even niet denken dat het wéér fout kan gaan..." Sponsor voor Goormachtigh ROTTERDAM (ANP) - Na middenafstandsloopster Stella Jongmans heeft discuswerpster Jacqueline Goormachtigh een sponsorcontract bij Playboy gekregen Zij kan door de over eenkomst atletiek bedrijven tot aan de Olympische Spelen van 1996 in Atlanta, zonder zorgen over de onkosten. De 25-jarige atlete van de 100-jarige Rotterdamse vereniging PAC is meervoudig Nederlands kampioen discuswerpen en ko gelstoten. Haar persoonlijk record discus is 62.30 meter. Ze staat elfde op de wereldranglijst. In 1989 werd Goormachtigh bij het Europees kampioenschap jeugd in Varazdin (Roe), waar zij bij het discuswerpen brons veroverde, uitgeroepen tot mooiste atlete. Een van de punten in het contract is. dat zij zal poseren in het mannenblad, dat er intussen een mini-atletiekstal op na houdt. Zwolle trekt Knippenberg aan ZWOLLE (ANP) - Eerste-divisieclub FC Zwolle heeft Alfred Knippenberg van Go Ahead Eagles overgenomen. De 25-jarïge voetballer tekende een tweejarig contract bij de club uit Over ijssel. Knippenberg was afgelopen seizoen door de Eagles ver huurd aan WV. dat de optie tot koop niet in een aanbieding omzette. Nieuw contract Shilton COVENTRY (RTR) - Coventry City heeft Peter Shilton voor drie maanden vastgelegd. De 45-jarige doelman vervangt in die periode vaste goalie Steve Ogrizovic. die in mei een been brak „Ogrizovic is niet eerder dan in september klaar. Tot die tijd is Shilton onze man", aldus manager Ron Atkinson. De oud-doelman van de Engelse nationale ploeg (125 keen na dert de 1000 competitiewedstrijden. Hij kwam eerder uit voor Leicester. Stoke. Nottingham, Southampton, Derby, Ply mouth en Bolton. Foreman doet afstand van titel LOS ANGELES (SID) - George Foreman heeft afstand gedaan van zijn wereldtitel boksen in het zwaargewicht in de versie van de International Boxing Federation HBFi Dat meldt cle Los Angeles Times in zijn uitgave van gisteren. Foreman doet afstand omdat hij en zijn manager Bob Arum vinden dat de gage voor de revanche te laag is. Het tweetal eist een gegaran deerde gage van ten minste 40 miljoen gulden. Een revanche tussen de 46-jarige Foreman en de Duitser Axel Schulz is daar mee van de baan. Het tweetal ontmoette elkaar op 22 april in Las Vegas. Foreman behield toen door een omstreden overwin ning op punten de kampioensgordel. Naar aanleiding van de kritiek op de uitslag bepaalde de IBF dat een revanche moest plaatshebben. Schulz zal in elk geval om de vacante titel mo gen boksen. Zijn tegenstander wordt waarschijnlijk de Zuid afrikaan Francis Botha, die eerste staat op de lijst van uitda gers van de IBF. DEN HAAG (GPD) - Slavia Praag, het afgelopen seizoen tweede in de Tsjechische eredi visie, betaalt scheidsrechters. Dit heeft de vroegere spits van Slavia, Pavel Kuka, bekend ge maakt. Kuka, Tsjechisch inter national, speelt sinds een jaar bij FC Kaiserslautern in de Bundesliga. Kuka onderschrijft met zijn stel- lingname het standpunt van zijn collega Stejskal. De keeper van Slavia bedankte recent voor het nationale elftal uit protest tegen de corruptie in het Tsjechische voetbal. Kuka zegt dat hij een gesprek heeft bijgewoond waar bij een scheidsrechter tegen een functionaris van Slavia voor de wedstrijd zei dat als er niet be taald werd. Slavia zou verliezen. De club betaalde. In Tsjechië bekennen steeds meer functionarissen van (klei nere) clubs in het betaalde voet bal, dat er betaald wordt aan scheidsrechters en tegenstan ders. De secretaris van de voet balbond. Obst, heeft inmiddels toegegeven dat er een groot pro bleem ligt. De voorzitter van de bond, Chvalovsky, blijft er ech ter bij dat er niets aan de hand is. De tuchtcommissie van de Tsje chische voetbalbond heeft wel besloten zich met de zaak te gaan bezighouden. Achter gesloten deuren hebben de clubs uit de ere- en eerste divi sie in Tsjechië inmiddels hun ve to uitgesproken over vijf scheidsrechters. Onder hen is ook UEFA- en FIFA-scheids- rechter Krondl. Een reden werd niet gegeven. van onze paardesportmedewerker BRESKENS - Jumping Zeeuws Vlaanderen heeft van de NHS (Ne derlandse Hippische Sportbond) dispensatie verkregen om ook in de landelijke rubrieken Belgische combinaties van start te laten gaan. De belangstelling bij de zuiderburen voor het evenement in Nieuwvliet is overweldigend. De wedstrijd heeft de status van CSF-concours verkregen, waardoor de Belgen met het dubbele aantal combinaties (twintig) in de natio nale rubrieken van start mogen gaan. Met de dispensatie van de NHS mogen de Belgen nu ook in de basis parkoersen starten. Voorzitter Joop de Jonge: „Als organisatie moet wij het hebben van ons achterland. Daar halen we niet alleen publiek en ruiters vandaan, maar ook veel sponsors. We worden gewoon overstelpt met aanvragen van de Belgen." Jumping heeft op 21 juli (nationale feestdag in België) het program ma dan ook op de Belgen afgestemd. Daardoor staat ook voor het eerst de Grote Prijs van Casino Blankenberge op het programma, Beachvolleybal Berlijn. FIVB WK Series beachvol leybal. kwalificatietoernooi. Eerste ronde: Everaert/Mulder (Ned li - Resch/WalteriDui7) 15-5,Tinkhof .Verhoef iNed 2) - Razïn'Aresjkin (Rus 3) 9-15. tweede ronde: EveraerU Mulder - Sude/Werner (Dui 4) 15-5. TinkhoCVerhoef - Deulofeu/Meucci (Fra 3) 5-15: derde ronde: EveraerU Mulder - Allen/Allen (Sam) 15-5 Eve raert/Mulder in hoofdtoernooi, Tink hoCVerhoef uitgeschakeld Bridge EK. Mannen: Nederland - Kroatië 25- 5, Nederland - Wit-Rusland 23-7, Ne derland - Noorwegen 11-19 Stand na 27 van 31 ronden: 1. Italië 488, 2. Nederland 479, 3. Polen 478, 4. Frankrijk 461, 5. Zweden 460, 6. Por tugal 457, 7 IJsland 455, 8. Israël 454. Wouwen: Nederland - Tsjechië 17-13, Nederland - Kroatië 25-2, Nederland - IJsland 12-18. Stand na 19 van 21 ronden: 1. Frank rijk 369.2. Duitsland 353.3 Engeland 342.4. Israël 335,5. Oostenrijk 328.10. Nederland 291. Honkbal Rotterdam. World Port Tourna ment. Halve finale: Nederland - Red Machine Aruba 12-2 (na acht in nings/ Nederland in finale tegen win naar Havana - Hyundai (Kor). Paardesport Aken. CHIO. Prijs van Noordrijn- Westfalen, na twee omlopen en bar rage: 1 Ludger Beerbaum (Dui) Rush On 0-50.30. 2. John Whitaker iGBri Grannusch 0-51.09. 3. Bost (Frai Vondeen 0-52,79, na twee man ches: 10. Tops (Nedi Sonora la Silla 4- 78.44, 11 Lansink (Ned) Bolvorms Aldatus 4-78,60. 20. Voorn (Ned) Je wel's Brown Boy 8-77,43. Springconcours op tijd: 1. Hetzel (Dui) Gipfelsturmer 0-60,49. 2. Van- gegnberghe (Bel) Frisbee 0-64,91, 3 Chesney (Ier) Shanty 0-65.40.10. Van der Schans (Nedi El Pasja 4-63.35, 13. Ehrens tNedi Jonggor's Brandenbur ger 8-69.23 Springconcours op tijd: 1. McNaught-Mandli <Zwi> Barcelona 0- 52,30, 2 Teixeira iBrai Fanton 0- 54.42.3 BöckmanniDuiiCordalmeZ 0-54.48, 19. Lansink/Easy Jumper 4- 68.86. Jachtspringen: 1 Thomas Fuchs (Zwii Pianette 56.56, 2. Charles (Ier) Toto 57,19, 3. Skelton/Sublime 58.31. Dressuur, intermediaire 1:1. Balken- hol Dui i Ehrengold 1454 pnt, 2 Rübe (Dui) Alassio 1379. 3. Kemmer (Duii Albano 1351. 4 Klimke (Dui) Disney 1334, 14. Bartels (Ned) Allegretto 1266, 20. Van Grunsven (Ned) Gere 1215 Intermediaire II: 1. Schaudl (Duil Durango 1362, 2. Van Grunsven/Ca- meleon Cocktail 1335, 3. Kemmer; Borsalino 1327. Vierspannen, stand na dressuur: 1 Jan-Erik Pahlsson (Zwe) 36,6, 2. Chardon (Ned) en Freund (Duii 37,4 6. Aarts (Ned). Ulrich (Zwi) 40/2, 14 De Ruijter (Ned) 54.8. Softbal Turijn. EK. Groepswedstrijden: Nederland Frankrijk 11-0. Nederland - Groot- Brittannie 7-0. Finalepoule (halve competitie, eerste twee naar finale): Italië - Nederland 5-4, Tsjechië - Bel gië 14-2. Sportprijsvragen Lucky 10 van donderdag 29 juni: 1 - 3- 9- 14-19-25-30-31 -33-37-42-43-45 - 46 - 53 - 57 - 66 - 71 - 72 - 79 (onder voorbehoud) Wielrennen Ronde van Finistère, vrouwen. Tweede etappe: 1. Iolanta Polike- vitsjoete (Lit/ 101,45 km in 2.44 41. 2. Polkanova Rust, 3. Teutenberg (Dui) 3.46. Klassement: 1. Longo iFrai 5 21.05. 2. Iolanta Polikevitsjoete (L^5. 3. Polkanova 0.27.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 29