Yan Poppel niet naar Tour Winst Kasse met wrange nasmaak Twee oranje rozetten voor Nina de Leeuw in dressuur Irma Heeren huldigt Sasse kampioenen Saman in kwartfinale tennistoernooi Axel sport 18 Sponsor Le Groupement trekt zich terug Maximaal elf Nederlanders aan de start Schutter Aarnoudse naar EK sport op tv WOENSDAG 28 JUNI 1995 Frans Maas drie weken uit roulatie van onze verslaggever GOES - Het blijft tob ben met Frans Maas. De afgelopen jaren werd de Goese verspringer keer op keer geconfronteerd met achillespees-pro blemen, nu is hij gebles seerd aan de wreef van de rechtervoet. Maas raakte afgelopen zater dag in Leiden gebles seerd bij zijn eerste sprong tijdens wedstrij den om de Gouden Spi ke. Foto's hebben uitge wezen dat een band die over de wreef naar de te nen loopt gescheurd is. Maas moet een week vol ledige rust houden (zijn voet is ingetaped) en mag daarna twee weken lang niet veel meer doen dan wandelen. Het is de vraag of hij fit zal zijn voor de Nederlandse kampioenschappen over drie weken. „Juist op het NK wilde ik een goede prestatie neerzetten. Het kampioenschap wordt gehouden in Bergen op Zoom, de plaats waar ik als achtjarig jongetje be gonnen ben." Hoewel het herstel vol gens de dokter in totaal drie weken vergt, hoopt Maas toch nog enigszins getraind aan het NK te beginnen. „Ik herstel snel. Volgende week neem ik contact op met John IJzerman (spor tarts), om te kijken wat we kunnen doen." Limiet Voorafgaande aan het NK hoopte Maas in in ternationale wedstrijden te voldoen aan de limiet voor het WK. Daar komt in ieder geval niets van terecht. Het betekent opnieuw een enorme te genvaller. „Ik weet dat ik nog steeds ver kan sprin gen, maar het wordt op deze manier steeds moei lijker. Ik had er juist voor gekozen om dit jaar laat te beginnen, zodat ik topfit aan de start zou verschijnen. En dan ge beurt dit. Gewoon dom me pech." van onze verslaggever Peter Ouwerkerk ROTTERDAM - De benen waren nog niet goed, maar hij had er absoluut zin in. Kopman Luc Leblanc reed voor geen meter, maar dat maakte hem als sprin ter niet uit. Het hele jaar was het knoeien geweest met het materiaal, maar sinds vorige week had hij 'de elf in huis. 'Popeye' Jean-Paul van Poppel. Neer- lands beste Toursprinter ooit. was er klaar voor. Klaar voor zijn negende Tour de France, die hem mogelijk zijn tiende etappezege zou opleveren. Wat hem op dezelfde historische hoogte zou brengen als Jan Raas. Joop Zoetemelk en Gerrie Knetemann. Maar gistermorgen kwam er een onheil stelefoontje uit Frankrijk. Van het hoofd kwartier van ploegsponsor Le Groupe ment. Bedrijf in relatie-marketing, om streden in zijn beeldvorming. Le Groupe ment ging niet mee naar de Tour. klonk het aan de andere kant. De firma zou de wielersponsoring met onmiddellijke in gang zelfs stopzetten. De renners moes ten zich 's middags melden in het Noord- franse stadje Lillers. En even later stond het op Teletekst: de Aki-ploeg met Jas- kula en Konisjev vervangt Le Groupe ment in de Tour. Dus moest het waai- zijn. Materiaal Zondag nog had Van Poppel, in een verlo ren uurtje op het voor hem vroegtijdig af gesloten NK, met gemengde gevoelens zitten praten over zijn nieuwe ploeg. Alle scepsis, die er begin van het jaar was ge weest. was niettemin verdwenen. Le Groupement begon qua organisatie zo waar te draaien. „We hebben heel lang zitten etteren met het materiaal. Niets paste op iets. Dan had je weer onderdelen van die firma, dan van een ander. Maai- uiteindelijk is alles toch goed gekomen. De kleding is aange past. en ik heb nu sinds vrijdag ook een elf-kransje tot mijn beschikking voor de sprints." Nog geen wedstrijd had hij gewonnen, dit jaar, wat heel ongebruikelijk was voor hem (de ploeg zelf stond trouwens ook pas op 6), „maar de Tour is anders. Ik ben, net als de andere oudere sprinters, wat voorzichtiger geworden. Wat te braaf voor de massasprint. Maar in de Tour durf je alles." Hij wist ook wel, dat hij zo langzamer hand te kort komt tegen het supertrio Ci- pollini/Nelissen/Abdoesjaparov. Maar in de tweede rij, met Svorada, Wust, Zabel, Minali, Blijlevens misschien, Lombardi, Jalabert achtte hij zich toch nog tot een stunt in staat. Te meer omdat die tiende Touretappe gloorde. „Ik heb nu 94 wedstrijden gewonnen, maar het zegt me bijvoorbeeld niks om aan de honderd te komen. Daar zitten vijftig criteriums bij, daar hoef je niet echt trots op te zijn. Maar tien Touretap pes, jongens dat is wat hoor." Van Poppel was de stroef draaiende sprinter in een ploeg, die helemaal nooit op gang kwam. Gebouwd met veel geld rond wereldkampioen Luc Leblanc, en de wat oudere gedienden Pascal Lino, Ro- nan Pensee en de Schot Robert Millar. De slagkracht kwam nooit van de grond. Le blanc heeft het hele jaar getobd met zijn gezondheid. Andermaal een wereldkam pioen, die de druk van de regenboogtrui niet aan kan. De ploegleider Patrick Valcke nam daar op het initatief een gecombineerde ploeg, met het voor de Tour geweigerae AKI naar St.Brieuc te sturen. Maar toen Le blanc dat hoorde, sprak hij daar meteen zijn veto over uit. Aan de start stond de beste van het WK in Agrigento al zo dikwijls, maar de finish haalde de man die het coureurschap bo ven het priesterdom verkoos, echter zel den. Van Poppel: „We werden gek van zijn onzekerheid. Er wilde op het laatst niemand meer bij hem op de kamer sla pen." „Ik had het wel goed gevonden als we met Jaskula en zo waren gaan rijden. Hadden we tenminste een doel gehad. Een Tour- ploeg moet weten waar-ie voor bezig is, anders is het een verschrikkelijke ramp. Maar hij blokkeerde die samenwerking. Jammer. Nu heeft hij een hele ploeg hel pen ontbinden." Belangrijke reden van het terugtreden van Le Groupement zou ook de financiële situatie zijn waarin het bedrijf zou verke ren. Hoewel de renners gisteren werd ver zekerd dat de wielerploeg niet wordt ont bonden, zullen de Franse wielerbond en de UCI nog veel werk moeten verzetten om alle verplichtingen jegens de renners te laten nakomen. Van Poppel had nog een contract tot eind 1996. Patrick Jonker Behalve Van Poppel viel ook Patrick Jonker gisteren uit de Tour. De Australi sche Nederlander vroeg zelf aan ONCE- ploegleider Manuel Saiz hem te schrap pen als assistent van het duo Jalabert/ Zülle. Hij voelde zich krachteloos. Jonker: „Ik heb het tijdens de Giro al ge zegd: ik snak naar rust, richt me liever op het najaar en de Vuelta. Ik merkte tijdens de Ronde van Zwitserland dat ik aardig diep in de reserves moest. Zo had het geen zin mee naar de Tour te gaan, dan hadden de kopmannen niets aan me ge had." Ook de Let Pjotr Oegroemov meldde zich gisteren af voor de Tour. De nummer twee van vorig jaar heeft nog te veel last van een valpartij, kort voor de proloog in de Ronde van Zwitserland. ROTTERDAM (GPD) - Tien maximaal elf Nederlandse renners staan zaterdag aan de start in St.Brieux voor de 82ste Ronde van Frankrijk. Na het wegvallen van Van Poppel en Jonker hangt het van de Motorola-keuze voor Wiebren Veen- stra af of het nog een elftal wordt. Het is een dieptepunt voor de laatste ja ren. In 1989 namen nog 29 Nederlanders deel aan 's werelds grootste wielerevene- ment, in 1988 27. Er moet tot eind jaren zeventig worden teruggegaan om nog minder Nederlanders aan te treffen. In de Tour van 1979 gingen er elf van start, in 1978 was het nog minder: acht. Weer pech voor Dick Krijger op circuit Valkenswaard VALKENSWAARD - Nieuw - dorper Ko Kasse pakte op het Valkenswaardse Eurocircuit zijn derde overwinning op rij voor het Nederlands kampioen schap rallycross. Het werd een overwinning met een wat wran ge nasmaak. Tegelijkertijd werd in het Ierse Naas namelijk onverwacht een race voor het Europees kampioenschap ver reden. De Nieuwdorpse rally crosser, die aan de leiding van dat klassement staat in de -1400 cc, was dan ook niet bij de fax op het Eurocircuit weg te slaan om de eindstand te vernemen. Vorige week waren in Ierland nog niet voldoende deelnemers te vinden (15) om voor de volle dige kampioenschapspunten te rijden. Door de weinige inschrij vingen was er sprake van een ra ce voor halve punten. Twee da gen voor de race kwam de start- lijst uit, waaraan een achttal ral lyrijders in de -1400 cc-klasse wa ren toegevoegd. Net voldoende om het reglementair vastgestel de startveld vol te krijgen, dat met volledige punten werd be loond. Kasse sprak dan ook van een gekochte wedstrijd in Ier land. Nadat de uitslag bekend was, liet Kasse weten: „Het komt nu op de races in Ingelmunster (13 augustus) en Valkenswaard (20 augustus) aan." Kasse verloor zijn koppositie in het EK aan de Oostenrijker Beek en staat op zeven punten achterstand. De Tsjech Novotny staat derde, twee punten achter Kasse. De winst in Valkensawaard maakte toch nog wat goed. Met twee keer de snelste tijd had de Nieuwdorper de beste start- NK teamzeilen op Grevelingen PORT ZÉLANDE - Opnieuw wordt er op het Grevelingen- meer een Nederlandse titel strijd gehouden. Dit keer staat het NK teamzeilen zaterdag en zondag op het programma. De zeilwedstrijd is vanaf de kade bij Port Zélande goed te volgen. De deelnemers varen korte ba nen in kleine kajuitjachten, de J- 22's. Bij het teamzeilen strijden twee boten van een team tegen twee boten van een team van de te genstander. Het individueel re sultaat is in deze vorm van on dergeschikt belang. Bij deze kampioenschappen gaat het om de teamprestatie. plaats in de A-finale. In zijn Ci troen AX GTI reed hij daarna probleemloos naar de winst. Ook in de A-finale stond de Wol- phaartsdijkenaar Jos Boone. Boone stond achter Kasse op de tweede startrij. Hij finishte als zesde. Axelaar Siem van Hoeve stuurde zijn Peugeot 205 naar een dertiende plaats. Na de finalerace in de divise 2A, (- 1600 cc) zat Dick Krijger uit Wol- phaartsdijk somber voor zich uit te kijken. Hij reed een uitsteken de wedstrijd. Twee keer de snel- Dick Krijger (links) is goed weg. Even later zal hij door Dick Teurlings (rechts) uit de race gereden worden. foto Henk de Winter van onze paardesportmedewerker KAPELLE - Grote deelname maar tegenval lende prestaties. Dat was de algemene opvat ting na afloop van de dressuurwedstrijd van de Braanjenhoek in Kapelle. De jury kon dan ook weinig winstpunten kwijt. Op het hoogste niveau (Z2.) vielen alleen Eppo Roovers deze extraatjes ten deel. De ruiter uit Kruiningen won met Hippy zowel de eerste als de tweede proef. Beter verging het de deelnemers in de klasse Z, waar alle prijswinnaars met een winstpunt op zak de ring konden verlaten. Een strijd die ook bijzonder spannend verliep en waar Erica Jan- se in het zadel van Homerus uiteindelijk met het geringst mogelijk verschil de hoogste eer op streek. De amazone uit Schore scoorde slechts één punt meer dan de op gelijke hoogte eindigende Carin Vos en de Koewachtse Lie- veke Goossen Nina de Leeuw was bijzonder succesvol in de middenklasse. De amazone uit Kattendijke stuurde in de Ml proef de goed bewegende en veel uitstraling vertonende merrie Geralita naar een score van 161 punten. Ook de moei lijkheidsgraad van de klasse M2 bleek voor Ni- na de Leeuw en de achtjarige Stornello-doch- ter geen enkel probleem. Haar proef werd be loond met 163 punten en de tweede oranje ro zet. Michael Antheunisse van de organiseren de vereniging eiste met zijn elfjarige bruine ruin Zeoliet de tweede stek voor zich op. De broertjes Lourens en Krijn van Liere lijken hard op weg om in de voetsporen van vader Leunis te treden. Nog maar pas in wedstrijd verband begonnen, eisen beiden al een voor aanstaande rol in de klasse Licht voor zich op. Vooral Lourens reed zich in Kapelle in het za del van Dimitri met twee oveiwinningen in de schijnwerpers. Uitslagen Z2: 1. Eppo Roovers/Hippy, Paardebloem, 186, 2. Monique Weyer/Chianty, Zilveren Trens. 174. Tweede proef: 1. Eppo Roovers'Hippy. 187: 2. Astrid Steylen/Quinzy, Oud Gastel. 175. Z 1 Erica Janse/ Homerus. Z-Bev.. 133; 2. Karin Vos/Condor, Gouwe Revers, 182; 3. Lieveke Goossen'Haydn. Oranjer A, 182. M2: l.Nina deLeeuw/Gerahta, Z-Bev 163; 2. Mi chael Antheumsse/Zeoliet, Braanjenhoek. 156 M 1 Nina de Leeuw/Geralita. 161; 2. Chnsta Henstra/He- lios, 152: 3. Jacqueline Evertse'High Society, Weelr 149. L: 1 Lourens van Liere.'Dimitri. Weelr. 172; 2. Joyce de Jonge,'Edwin W. Vlaandertse R.. 165.3. Anna Lantingal Joris, Z-Bev, 154. Tweede proef: 1 Lou rens van Liere/Dimitri. 170: 2 Krijn van Liere/Nlco. Weelr.. 157: 3. Petra de Regt/Irnels. Se-Ros. 156. B: 1 Suzette de Wolf/Fatima, Paardebloem, 179, 2 Nancy Aarssen/Jasper. Oranjer. A, 160; 3. Anna Lantinga/ Jorleva. 154 Tweede proef: 1. Nancy AarsseivJasper, 159; 2 Suzette de Wolf'Fatima, 152; 3. Anna Lantinga /Jorleva, 151 ste tijd in de drie te rijden man ches. Sinds lange tijd was Krij ger weer vooraan te vinden in de klasse voor auto's met een cilin derinhoud tot 1600 cc. Hij was bij het aanspringen van het groene licht het eerst weg met zijn Opel Corsa. Driekwart ronde later was de race voor hem voorbij. Bij het uitkomen van een scherpe bocht op het Eurocircuit kreeg hij een flinke duw van Wil Teur lings in de VW Golf. Precies op dat moment schakelde Krijger over en brak de aandrijfas van zijn auto. „Nu zit ik weer met lege han den". zei Krijger in het renners kwartier." Hij was dichtbij zijn eerste overwinning sinds jaren. „Ik heb hier op het Eurocircuit nog nooit gewonnen. Rij ik goed, lig ik op kop en dan een klap van achteren en een aandrijfas ka pot. Dat ben ik die Teurlings dan wel even gaan vertellen." Ook Bram Dekker uit Kamper land ging eens even horen bij de wedstrijdleiding. Hij miste op één seconde na een startplaats in de A-finale in dezelfde klasse met zijn VW Golf. Hij zou in de derde manche een pion hebben geraakt, hetgeen bestraft werd met vijf seconden. Dat bleek achteraf niet het geval. Dick Krijger werd achtste en Dekker tiende in deze klasse. Tineke de Poorter uit Terneuzen reed met haar Lancia Delta naar de twaalfde plaats in divisie I. Toekomstdrive bridgedistrict KRUININGEN - Het district Zeeland van de Nederlandse Bridge Bond heeft zaterdag in het bridgeeentrum in Kruinin gen een toekomstdrive gehou den. Dit evenement wordt jaar lijks per district over het hele land gehouden voor bridgers die het afgelopen seizoen begon nen zijn het spel te leren. Achtentwintig paren namen aan de Zeeuwse editie deel. Hoewel voor iedere deelnemer een prijs beschikbaar was, werd toch met veel animo en inzet gespeeld. Het districtsbestuur. dat veel belang hecht aan de toevloed van nieuw opgeleide bridgers, was zelfs met vier leden present. Uitslagen, 18 spellen, gemiddelde 234 (van 50 procent en hoger): 1 Wij- nen/Hage 74 36. 2 Oostrom/Poort- vliet 73 08. 3 echtpaar Van Schie 66.45. 4 dames Groenleer/Janssen 63.68. 5 Korsuize/Den Braber 60.90. 6 echtpaar Risseeuw 59.83. 7 echtpaar Louwerse 56.41. 8 mevrouw Dagevos /Van de Hil 55.98.9 heren Jansen sr en jr 55.56, 10 dames Horsman/Van Os 54.06,11 echtpaar Wisse 52 14. van onze verslaggever ARNEMUIDEN - Aad Aarnoudse is opgeno men in de nationale ploeg voor het EK histo rische wapens, dat van 23 tot en met 30 juli in het Spaanse Vitoria wordt gehouden. De 44- jarige Arnemuidenaar, begin april in Leider dorp gekroond tot Ne derlands kampioen op het onderdeel percussie- pistoolschieten, door stond de pittige selectie- eis van de Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie (KNSA). De KNSA scherpte de kwalificatielimiet in ver gelijking met 1994 flink aan. Werden in het verle den tientallen Neder landse schutters geselec teerd voor een Europees of wereldkampioen schap, in 1995 reizen slechts vijf pistool- en re- voiverschutters af. onder wie Aad Aarnoudse. „De KNSA heeft met de in voering van het top- sportbeleidsplan het aantal selectiewedstrij den van vier naar acht getild. Ik heb aan die aanzienlijk zwaardere li mieten voldaan, en dat was niet gemakkelijk." Op het Europees kam pioenschap hoopt Aad Aarnoudse zijn prestatie van twee jaar geleden in Oostenrijk te verbete ren. In 1993 reikte de Ar nemuidenaar tot de 23e Aad Aarnoudse komt in Vitoria in actie op de on derdelen pistool- en re- volverschieten. Hij heeft zijn hoop vooral geves tigd op het onderdeel pi stoolschieten. dat twee keer wordt afgewerkt. „De komende weken moet ik mijn vorm pro beren te behouden, maar ik zal me vooral geeste lijk op het EK moeten voorbereiden." De Goffau vierde VLISSINGEN - Cees de Goffau uit Rilland is in Nieuw-Vennep vierde geworden bij een landelij ke skeelerwedstrijd voor C-rij- ders. De wedstrijd van drie kwartier werd gewonnen door Gijs Buitelaar uit Zwolle. IrmaHeeren reikt de prijzen uit aan de B-junioren van voetbalclul Corn Boys. foto Charles Strij( SAS VAN GENT - De gemeente Sas van Gent is er dit jaar weer in geslaagd de huldiging van de sportkampioenen een extra tin tje te geven. In navolging van internationale toppers als schaatser Leo Visser en wiel- renster Leontien van Moorsel, was het gisteravond in het cul tureel centrum De Speije de beurt aan wereldkampioene run-bike-run Irma Heeren om de kampioenen te huldigen. De Zeeuwse top-atlete werd met haar talent en doorzettingsver mogen als voorbeeld gesteld voor de sportkampioenen. Zij blonken, weliswaar op beschei dener niveau, het afgelopen jaar uit in hun tak van sport. Irma Heeren reikte in samenwerking met wethouder L.E.M. Marqui- nie van sportzaken de borden met het wapen van Sas van Gent aan de sportlieden uit. Marqui- nie was overigens met te spre ken over de afwezigheid van een aantal leden van de plaatselijke tafeltennisvereniging STV. Sportkampioenen 1994. Sasse tafel tennisvereniging Sas van Gent: Zeeuws kampioen dubbel A-B-C Ed gar Ultee. Edwin Schelstraete: Zeeuws kampioen dubbel junioren/ adspiranten Elles van de Bergen Zeeuws-Vlaams kampioen pupillen Edgar LUtee, MaLthijs Bijlsma en Sander de Clercq; seniorencompeti tie STV-2 provinciaal kampioen voorjaarscomp vierde klasse. STV-3, provinciaal kampioen voorjaars comp. vijfde klasse, STV-5 provin ciaal kampioen voorjaarscomp, zes de klasse; juniorencomp. STV-1 prov. kampioen najaarscomp. twee de klasse, STV-3 prov. kampioen na jaarscomp pupillen eerste klasse. Ilengclsportvereniging De Platzak, Westdorpe: Zeeuws-Vlaams jeugd kampioen Annabel Sijnesael. Zwemclub Koewacht: Pascal Ver naeve, Zeeuws kampioen (winter jongens -14 jaar 100 meter vlinder slag, 100 meter rugslag, Zeeuws kam pioen (zomer) 100 meter vlinderslag 100 meter rugslag, 100 meter vriji slag. Sport- en Ontspanningsvereniginj Corn Boys: regionaal voorjaarskam pioen B-junioren. Gymnastiekvereniging THOR, Sa: van Gent: Zeeuws kampioen nivo E! Linda Kox, Zeeuws en Zeeuws Vlaams kampioen nivo El Marijki Spuessens, zws kamp. nivo 6c. Bol Langerak, zws kamp nivo 5C Tom my Gerritse, zws kamp. nivo 4C Ton Wilbrink; Zeeuws-Vlaams kampioer pupillen Simone Koelewijn, Zeeuws Vlaams kampioen jeugd Damêlli Emans Handboogschuttersmij. Gilde var St. Sebastiaan, Westdorpe: Neder lands en Europees kampioen hand boogschieten L. de Beleir Bowlingvereniging Sas van Gent Afdelingskampioen dames B-klasse Suus van der Hooft, aldelingskam pioen dames C-klasse Nel Mannee Zeeuws kampioen dames Maritzs Rammeloo Volleybalvereniging Savok, Sas van Gent: Winnaar dislrictsbeker Zee land van de Nederlandse Bond da mesteam Biljartvereniging K.O.T. Sas van Gent: districtskampioen derde klas se driebanden groot biljart R. Sand- rini. Sasse zwem-en poloclub De Bruin vis: Eline Velgersdijk - Zeeuws win terkampioen 100 meter rugslag da mes. langebaan kampioen Zeeland vrije slag dames; Gert-Jan Ramondl Zeeuws winter- en zomerkampioen 100 meter schoolslag jongens -14 jr., Bart Engels - Zeeuws winter- en zo merkampioen 100 meter schoolslag, 100 meter vlinderslag jongens - 12 jaar Bart Engels; langebaan kam pioen Zeeland vrije slag jongens 10 jaar Roel Dellaert. Voetbalvereniging RIA-W: Voor jaarskampioen D-pupillen, najaars kampioen A-junioren. van onze medewerker AXEL - Geert Saman voegde zich gisteren in het Axel-tennis toernooi bij de laatste acht van het mannen enkel C2. Saman had geen kind (6-0.6-0) aan Jos Heye. De eerste partij in het Cl- schema leverde voor de ge plaatste Werner Crombeen geen problemen (6-1.6-2) op tegen De Barbanson. In het mannen dub bel D bereikte het duo Zegers/ Scheffers de halve finale. Uitslagen. Mannen enkel Cl: W. Crombeen-J. Heye 6-1.6-2. HE C2: G. Saman-J. Heye 6-0,6-0 HE Dl 35 G. Brandt-F. Hamelink 4-6,6-3,6-3. HE D2: E. Hirdes-P. Govaert 6-4,6-4; A. v.d. Voorde-Ph v. Aalst 6-3,6-4, HE E17+: A. de Kort-M. Kolijn 6-3,5- 7.6-1. Mannen dubbel Dl: eerste ron de Zegers/Scheffers-D'Hooghe/Heij- man 6-2,6-2; Houg/De Zeeuw-Hame- link/Kerkvoort 6-2,6-2, Van Dam/ Vink-Mol/Geysels 6-2,6-2; tweede ronde Zegers/Scheffers-Van Eerden- burgh/Cleyman 6-4,6-3. HD D2: Ver- aart/Cevaal-Brandt/Beuzenberg 6- 4.7-5; Brandt/Brandt-De Munter/Mil- lenaar 6-3,6-3. Vrouwen dubbel C (poule): Adriaan- Clinge vanavond tegen Beveren CLINGE - Vanavond (woens dag) speelt het eerste team van voetbalvereniging Clinge een oefenwedstrijd tegen eer steklasser Beveren. De Belgen hebben toegezegd met de volle dige eerste selectie naar Zeeuws-Vlaanderen af te rei zen, waarbij ook de nieuwe aan kopen zullen worden opgesteld. Bij Clinge, dat nog kampt met enkele blessures als naweeën van de afgelopen competitie, maakt Pascal de Block zijn ren tree. Na twee jaar HVV'24 is hij teruggekeerd op het oude nest. De wedstrijd wordt gespeeld op het sportpark van Clinge en be gint om 19.30 uur. Favoriet Verhaegen eenvoudig verder SAS VAN GENT - Beatrix Ver haegen maakte gisteren haar fa- vorietenrol waar in het Zeeuws- Vlaams jeugdtennistoernooi van Sas van Gent. De talentvol le speelster uit Hulst won ge- maldcelijk met 6-2 en 6-1 van Joëlle Mirrer bij de meisjes tot 14 jaar. Gertjan Louweret rekende in dezelfde leeftijdscategorie bij de jongens af met Maurits van Aalst. Uitslagen. Jongens tot 14 jaar Gert jan Louweret-Maurits van Aalst 6-1,6- 1. Tot 12 jaar: Krijn de Vries-Martijn Rijckaert 6-1.6-0 Tot 10 jaar Bart van de Sande-Dominique D'Haens 6 2.6-1. Meisjes tot 14 jaar Beatrix Ver haegen-Joëlle Mirrer 6-2,6-1. Tot 12 jaar: Deborah Morcus-Anmck var der Walle 4-6,6-4.6-0. Tot 10 jaar Maud Kuijpers-Kim Boes 7-5.6-4 Martine Morcus-Ilse Cuyle 6-1.6-0 sens/Hoek-Eyke/De Jong 6-3.6-0. DD Dl: Van Dam/De Kort-Groenewoud Van Dorsselaer 6-4,6-3: Oppeneet Dierick-Pattijn/Dutree 6-1.6-2. Gemengd dubbel C: Asselman/Kint- Adriaansens/Knibbeler 6-2.7-6. GD DlDe Kort/Van Dam-Smit/Heijmaü 6-4.6-1. Houg-Vogelaar/Van Bergen Henegouw-Pattijn/D'Haens 6-4.64 GD D2: Vlaemmck/Van Hoye-Lam berf Lambert 6-0.6-2; Wieland Brandt-Veraart/Veraart 6-2.6-4 Jeugdteam Kruiningen kampioen KRUININGEN - De Zeeuwse districtskampioenschappen tennis voor de jeugd tot en met 17 jaar is gewonnen door LTC Kruiningen. Dit gebeurde in een spannende finale tegen de ten nisvereniging Hulster Am bacht. Na alle gespeelde partij en was de stand in evenwicht (3- 3), maar Kruiningen mocht zich op basis van één meer gewon nen set Zeeuws kampioen noe men. In april werden de Zeeuwse voorronden in poules afgewerkt. Na de kwartfinales stuitte he: jonge team van trainercoacfc Adriaan Nieuwenhuyse in de halve finale op Kapelle. Ook de ze hindernis werd genomen, mei vervolgens de winst in de finale. Verantwoordelijk voor het suc ces waren Remko Doolaar, Ale xander Nonnekens, Miranda Schrier, Joyce van Velzen en Adinda Krombeen. Woensdag 05.45-06.00 Did 1: Morgenmagazine Sport. 07.35-08.00 RTL Tennis: Wim bledon aktuell, samenvatting van de vorige dag. 08.30-01.30 EURO: Diverse sporten. 10.00-11.00 BBC 2: Yesterday at Wim bledon: samenvatting van de giste ren gespeelde wedstrijden. 13.00-18.45 RTL Tennis: op Wimbledon "95. 13.00-19.00 RTL 5: Tennis: op Wim bledon 13.00-21.30 BBC 2: Tennis: op Wim bledon. 14.50-17.10 BBC 1: Tennis op Wim bledon. 15.03-17.00 Did 1: Sport Extra EK basketbal voor mannen (Joegoslavië- Duitsland) en paardesport (interna tionaal toernooi voor springruiters in Aken). 16.55-17.08 Did 2: Sport Heute 18.43-19.20 Ned 2: Studio Sport 18.45-19.10 RTL -: Sport 19.30-20.00 BRT 1: Sport 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 22.50-23.50 BBC 2: Today at. Wimble don. samenvatting van de vandaag gespeelde wedstrijden. 23.35-00.05 RTL 4: Sport 23.45-00.15 RTL 5: Tennis: op Wim bledon. samenvatting. Van Poppel: „Tien Touretappes, jongens dat is wat hoor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 30