De bedrijvendokter krijgt gelijk Hindoe-priester Tewarie: tempel drukker dan Riagg PZC PZC Adelmund gebeten hond bij wao-herkeuring Lege handen PvdA wil gelden huursubsidie terug opinie Van den Nieuwenhuyzen wacht nog even met herstel positie bij Begemann AA wil met iets meer naar buiten treden alcoholisten bereiken WOENSDAG 28 JUNI 1995 2 door Raymond Peil Joep van den Nieuwenhuyzen kraait victorie. Na de vernie tiging van zijn veroordeling door de Hoge Raad is hij ervan overtuigd dat de beursfraude zaak in feite ten einde is. De kans dat het Haagse gerechts hof. dat de zaak nog eens over gaat doen. hem toch veroor deelt, schat de Begemann-'advi- seur' minimaal. Ook de RDM-af- faire - ook misbruik van voor kennis - is met dit arrest „af, dood en klaar". In een toelichting op de uit spraak van de Hoge Raad zegt Van den Nieuwenhuyzen 'bui tengewoon gelukkig' te zijn. „Omdat het vonnis vernietigd is en ik daarmee van veroordeelde weer verdachte word. Ten twee de omdat het niet is afgedaan op een paar randverschijnselen, maar het hier gewoon gaat om de keiharde kern." De kern van beurshandel met misbruik van voorwetenschap is volgens Van den Nieuwenhuy zen als volgt: er is geheime, voor een bedrijf gunstige, informatie en je koopt aandelen. Als het nieuws openbaar wordt, stijgt de koers en verkoop je met winst. „Je moet dus redelijkerwijs kun nen verwachten welke richting de koers kiest en je moet recht streeks voordeel behalen." „Wij hebben de nieuwe aandelen HCS gekocht voor 2,50 gulden en verder verkocht voor 1,70 tot 2 gulden. De totale HCS-opera- tie heeft mij 36 miljoen gulden gekost. En een verlies is volgens mij een nadeel en geen voordeel. Dat betekent dus dat het Hof in Den Haag een zeer duidelijke richting heeft meegekregen van de Hoge Raad." Doodsnood Van den Nieuwenhuyzen windt zich dan ook op als hij zegt het buitengewoon vreemd te vinden dat zijn geval de eerste in Neder land vervolgde voorkenniszaak is. „In Amerika werden de eerste zaken opgepakt waar het ging om honderden miljoenen dollars winst. Hier word je aangepakt voor een zaak waar je 36 miljoen op hebt verloren. Waar je hebt getracht om met elkaar een on derneming in doodsnood te hel pen overleven." De zakenman prijst dan ook de 'buitenwoon heldere' uitspraak van de Hoge Raad. „Bij voorken nis gaat het niet om een 'moge lijk' voordeel. Dat het in de toe komst ooit wel eens goed zou kunnen gaan met de onderne ming, waardoor die aandelen in de verre toekomst wel een meer waarde zouden kunnen krijgen. Dat is allemaal weg, van tafel." Hij wijst er ook op dat het arrest van de Hoge Raad recht doet aan wijlen prof. Van der Grinten, die aan de wieg van de wet tegen beursfraude heeft gestaan. „Hij heeft gezegd: ik heb deze wet nooit gemaakt voor dit soort ge vallen. Vandaar dat ik bij het Hof in Amsterdam redelijk zeker was dat er geen veroordeling zou komen. En ook totaal verbij sterd was door het vonnis van dat Hof." Samen met zijn advocaat mr L. Spigt put Van den Nieuwenhuy zen hoop uit het arrest dat het met de RDM-affaire ook goed komt. „Met name op het punt van koersgevoelige informatie heeft het arrest naar mijn oor deel een verwoestende invloed op de zaak", aldus Spigt. Vertrouwen Van den Nieuwenhuyzen: „Toen bekend werd dat wij over de overname van de scheepswerf in onderhandeling waren, gebeur de er helemaal niets met de koers. Laat staan dat je van te voren kon weten dat ze omhoog of omlaag kon gaan." Voor hij erover denkt weer baas bij Begemann te worden, wacht Van den Nieuwenhuyzen tot de voorkenniszaken volledig ach ter de rug zijn. Wel denkt hij dat het vertrouwen van de finan ciële wereld in hem snel kan wor den hersteld. „Vier jaar geleden is de bijl gelegd aan de wortel waar het om draait in deze eco nomie, het vertrouwen van be leggers. Als de zaak is hersteld is het qua vertrouwen ook vrij snel recht te zetten." De koers van het aandeel Begemann steeg vandaag op de Amsterdamse ef fectenbeurs met bijna tien pro cent, van 32 naai' 35 gulden na dat eerder gisteren van de ope ningskoers van 35 gulden drie gulden dividend was afgegaan. door Mare Peeperkorn Staatssecretaris Linscho- ten (sociale zaken) heeft met een kabinetscrisis moeten dreigen om de PvdA achter zijn wao-maatregelen tp krij gen. „Ik kon niet verder. Het 'onaanvaardbaar' was welis waar niet uitgesproken, maar het lag wel op tafel", aldus PvdA-woordvoerster Adel mund. Steun aan het opposi- tievoorstel om oudere wao'ers volledig te vrijwaren van her keuring was „hoe sympathiek ook, niet mogelijk zonder poli tieke schade aan de coalitie en de PvdA". Adelmund gaf gisteren tijdens de heropening van het wao-de- bat toe gezwicht te zijn voor het 'onuitgesproken machts woord' van Linschoten. Ook de PvdA-bewindslieden Kok en Melkert (sociale zaken) oefen den druk uit. Afgelopen don derdag hield de PvdA de deur nog op een kiertje om mee te stemmen met het oppositie- voorstel. Volgens Adelmund heeft Linschoten nadien zijn dreigement geuit. Dat leidde afgelopen weekeinde tot over leg tussen de PvdA-fractie en de PvdA-ministers. Onder die druk bond Adelmund uitein delijk in. „Dit weekeinde werd duidelijk: er is niet meer moge lijk". CDA en GroenLinks hekelden de zwakke knieën van Adel mund. „Uitermate teleurstel lend. U roept verwachtingen op die vervolgens niet worden waargemaakt", hield CDA- woordvoerder Biesheuvel dë PvdA'ster voor. Samen met Rosenmöller (GroenLinks) wees hij erop dat de PvdA steeds heeft gepleit voor het ontzien van de oudere wao'ers. Adelmund toonde zelfs nog aan de vooravond van het de bat de bereidheid zaken te doen met de oppositie. Rosenmöller: „U doet buiten de Kamer beloften waar hier geen spaan heel van blijft. U zwicht voor machtspolitiek: één staatssecretaris weegt voor de PvdA kennelijk zwaar der dan 117.000 oudere wa o'ers. Ik zou willen dat u die op het Malieveld tegenkomt". Adelmund verwees ter verde diging naar de opstelling van coalitiepartner VVD en Lin schoten. „De staatssecretaris is niet de onderhandelingen in gegaan met de mededeling: mevrouw Adelmund, wat wilt u, dan schrijf ik het op". De PvdA herhaalde dat het be sluit oudere wao'ers te ontzien niet geheel achter de horizon verdwijnt. Als volgend jaar blijkt dat de versoepelingen die het kabinet voorstelt on voldoende resultaat hebben, zal de PvdA „alsnog aan deze noodrem gaan hangen". Vol gens Adelmund kan dat zon der problemen omdat de ou dere arbeidsongeschikten pas 9 vanaf 1997 herkeurd worden. Vakbeweging Biesheuvel betitelde deze op stelling als „een enorme vlucht naar voren". Hij vindt dat de PvdA nu moet kiezen. „Anders schept de PvdA opnieuw ver wachtingen, waarvan het zeer de vraag is of ze die waar zal maken". Rosenmöller: „De PvdA verkoopt knollen voor citroenen. Als u dat geloof waardig vindt mevrouw Adel mund, had u beter bij de vak beweging kunnen blijven". Linschoten zegde toe de voor gestelde versoepelingen van de wao per 1 juli in te laten gaan. Dit ondanks het besluit van de Eerste Kamer de voor stellen pas in september te be handelen. De suggestie van WD en D66 in de Senaat vol gende week zonder discussie met de wao-plannen in te stem men, kreeg onvoldoende steun. Linschoten verwacht niet dat de opstelling van de Eerste Kamer in de praktijk tot problemen leidt. door Carel Goseling In het voorlichtingscen trum in Amsterdam wordt de telefoon anoniem opgenomen. Geen namen, alleen een 'goedemorgen, u spreekt met het algemeen dienstenbureau anonieme alcoholisten'. Wie de be stuursleden zijn blijft voor de buitenwacht verborgen. Alleen de doelstelling van de AA, 'hulpverlening bij herstel van alcoholisten voor alcoholisten' is be kend. „Wij zitten in de hoek van de geheimzinnigheid", erkent woordvoerder Ad, die zijn achternaam niet vermeld wil zien. „We hebben iets mys tieks. Iets van een sekte". Zestig jaar na de oprichting wil de AA van dat imago af. Onder het motto 'anoniem maar niet onzichtbaar' wil len de anonieme alcoholis ten iets meer naar buiten tre den. „AA moet beschouwd gaan worden als goede hulpverle ning. Als een in de maat schappij geaccepteerd insti tuut. Net zoals dat in Groot Brittannië en Amerika het geval is", stelt Ad. In ons land is de AA klein. Er zijn door het hele land 220 groe pen actief. Daarbij zijn drie duizend alcoholisten betrok ken. „Als je dan nagaat dat er zo'n achthonderdduizend alcoholverslaafden (mensen die meer dan acht glazen vocht met minstens 5 pro cent alcohol per dag nutti gen, CG) zijn, is dat niets", meent Ad. De mensen van de AA zijn er achter gekomen dat hun naamsbekendheid in ons land gering is. Daardoor is het voor hen een probleem de alcoholverslaafden en hun omgeving te bereiken. De hulp blijft beperkt tot een klein kringetje 'bekenden'. Drempel De alcoholist die bij de AA binnenstapt moet een hoge drempel over, zo heeft de er varing geleerd. Wantrouwig als de veeldrinker is. heeft hij moeite contact te zoeken met lotgenoten. Dat doet hij pas als hij in een dwangposi tie zit. Als bijvoorbeeld z'n gezin op instorten staat en het verbergen van de fles in de tuin of de vloer niet meer helpt. Met zweet in de han den betreedt hij dan de ruim te waar de AA-groep bijeen is. Volgens degenen die bij de AA terecht komen, heeft dit soort hulpverlening een aan tal voordelen. Ten eerste kan de alcoholist z'n eigen probleem eindelijk erken nen. In de anonimiteit kan hij erover praten. Open en eerlijk zonder dat er verwij ten komen en zonder dat het verhaal naar derden gaat. De alcoholist praat immers met lotgenoten. Mensen die zich in kunnen leven in de problemen, de situaties die beschreven worden kunnen herkennen en nuttige tips hebben om er uit te komen. Omdat zij het zelf ook alle maal hebben meegemaakt. Ad: „Hulpverleners bij an dere instanties worden vaak bedrogen. Alcoholisten zijn namelijk per definitie oneer lijk, Bij de AA hoeft dat niet. Is er geen noodzaak toe, om dat iedereen de trucs en de uitvluchten kent. Bij andere instanties begrijpen ze zulk leugenachtig gedrag vaak niet. Ze kunnen zich er emo tioneel niet mee verbinden". De AA-deeinemers zijn voor al mannen. De meesten blij ven drie jaar in een groep meedraaien. Nieuwe groe pen ontstaan uit bestaande. Taak Ad wijst erop dat iemand die in de AA meedoet, uiteinde lijk het verzoek krijgt de boodschap van de organisa tie ook uit te dragen. De boodschap dat hulp echt mogelijk is voor degene die geholpen wil worden. Met de nu aangekondigde pr- campagne wil de AA per se geen zieltjes winnen. Er is ook geen streefgetal aan nieuwe deelnemers. Boven dien wijst de AA een finan ciële betrokkenheid van wie dan ook af. Subsidie van de overheid willen de alcoholici niet hebben. „Wij willen uit de vage toe stand waar we nu in zitten. We willen laten horen dat wij er zijn. Onze naamsbekend heid vergroten. De alcoho list zal de krant misschien niet lezen, radio of tv volgen, maar er mogelijk indirect wel kennis van nemen. Of anders z»jn omgeving. Daar gaat het om", geeft Ad aan. door Guido de Bruin De Haagse hindoe-priester Soerinder Tewarie ziet een grote taak voor hemzelf en zijn 70 collega-pandits weggelegd. Naarmate de hindoes in Neder land geïntegreerd raken, krij gen ze steeds meer met de pro blemen van de moderne samen leving te maken. Echtschei ding, generatieconflicten, abor tus, euthanasie en aids: „We hebben het drukker dan de Riagg." Waar de vorige generatie pan dits de blik angstvallig op de ei gen gemeenschap gericht hield, ziet Tewarie het als zijn plicht de uitdagingen van de Nederlandse samenleving met de eisen van het hindoeïsme te verzoenen. Hij behoort tot de Sanatan Dharm, de orthodoxe stroming die ongeveer 80 procent van de 80.000 hindoes in Nederland ver tegenwoordigt. De rest rekent zich tot de Arya Samaj, een ne- gentiende-eeuwse vernieu wingsbeweging die het hindoeïs me van afgoderij en kastenstel sel wilde zuiveren. „We zitten in een fase waarin hindoes proberen om de meeste normen van het hindoeïsme vast te houden alsof ze -in India zijn, terwijl ze in een heel andere samenleving dan de Indiase wo nen", zegt Tewarie, voorzitter van de priesterraad Shri Sana tan Dharm Widwat Parishad. Om die spanning te verminde ren heeft zijn organisatie studie commissies in het leven geroe pen die zich met vraagstukken als abortus, euthanasie en aids bezighouden. Een kenner van de hindoeïstische geschriften aan de Leidse universiteit is inge schakeld om zijn licht te laten schijnen op de vraag waarmee hindoes bij hun priesters ko men: „Hoever kunnen we gaan?" Echtscheiding Tewarie verheelt niet dat hij in dit soort ethische kwesties niet altijd letterlijk de leer van de Ve da's volgt. Soms raadt hij hin does met huwelijksproblemen bijvoorbeeld een echtscheiding aan. „Eigenlijk kan echtschei ding bij hindoes helemaal niet", erkent hij, maar soms is er nu eenmaal geen andere oplossing. Zijn pleidooi voor een ruimhar tige toepassing van de hindoeïs tische geboden valt bij sommige religieuze leiders in India niet in goede aarde, heeft Tewarie ge merkt. Als secretaris van de Eu ropese Sanatan Dharm Organi satie probeert hij dan steeds weer uit te leggen dat een andere Hindoe-priester Soerinder Tewarie in zijn Haagse tempel. samenleving andere eisen aan een godsdienst stelt. „We gaan niet een soort Nieuwe Testa ment uitbrengen, maar probe ren het geloof toe te passen in de ze tijd en deze omgeving." Bij gebrek aan een representa tief samenwerkingsverband van hindoes heeft de overheid nog steeds geen geld ter beschikking gesteld voor het aanstellen van hindoeïstische geestelijke ver zorgers in de krijgsmacht, ge vangenissen en ziekenhuizen. Omdat de geestelijke nood on der hindoes hoog is, heeft Tewa- ries organisatie op eigen houtje met geld van de achterban een bureau voor geestelijke verzor ging van hindoes opgezet. Er komt een landelijk meldpunt en twee geestelijke verzorgers kun nen binnenkort aan de slag. Kaste Volgens Tewarie komen hindoes met hun problemen liever bij hun priesters dan bij de regu liere welzijnsinstellingen. „Wij kunnen meer doen, omdat pan dits nog steeds in hoog aanzien staan." Bovendien kunnen priesters de astrologische te kens raadplegen en mensen die door hun zorgen de slaap niet kunnen vatten, het reciteren van een bepaalde mantra aanbe velen. Tewarie constateert dat de hou ding van pandits in Nederland langzamerhand opener wordt. Dat komt volgens hem doordat de hindoes in Nederland de scholing van priesters in eigen hand genomen hebben. Sinds 1977 heeft de panditopleiding in Den Haag 35 priesters opgele verd. Hoewel bijvoorbeeld de in zegening van een gemengd hu welijk nog moeilijk ligt, discus siëren priesters er wel over. ,De eerdere generatie pandits wilde daar zelfs niet over praten", weet Tewarie. In zijn tweede internationale functie, die van voorzitter van de Europese afdeling van Bra'nman International, probeert Tewarie de Europese brahmanen (leden van de priesterkaste) te stimule ren om meer volgens de regels van hun kaste te gaan leven. Kenmerken als het dragen van het heilige koord en het uit het hoofd leren van Vedische tek sten moeten weer gemeengoed worden. De organisatie wil een nieuwe priesteropleiding in New De RDM-affaire, waarbij Van den Nieuwenhuyzen ook betrokken is, zou niet het arrest van de Hoge Raad ook verleden tijd kunnen zijn. foto archief PZC foto ANP Delhi opzetten. Tewarie pleit voor „een Europese afdeling, waar de opleiding met de nor men en regels van de Europese staten kan worden voortgezet". Voetstuk Hij haast zich te benadrukken dat hij de brahmanen niet op een voetstuk wil plaatsen. Volgens hem is er van een strikte schei ding tussen de kasten onder Ne derlandse hindoes geen sprake. „Wij doen niet aan onderlinge discriminatie." Sommige pries ters staan er echter wel op de maaltijd niet met leden van la gere kasten te gebruiken. Zelf hecht Tewarie daar niet aan. Hij wil graag dat de hindoes met al hun verscheidenheid één zijn. „Dat lukt helaas nog niet zo erg; die eenheid krijgen we nog niet helemaal voor elkaar." De bezige pandit zoekt ook naar samenwerking met andere gods diensten. De gezamenlijke vijf- meiviering van diverse religies en levensbeschouwingen in Den Haag vond hij een goed initia tief. „De religie is een pilaar van het leven. Alleen door gezamen lijk op te treden kunnen we die in stand houden." ANP Premier Kok komt met lege handen uit Cannes teruj Hij heeft op de Europese top de afgelopen dage niet kunnen bereiken wat hij wilde. Het verdrag over d. Europese politie-informatiedienst Europol zal nog zt kei' een jaar op zich laten wachten. Nederland moe meer geld uitgeven voor de Europese hulp aan de Derd Wereld en Noord-Afrika. De kernproeven van Frankrij in de Stille Zuidzee zijn nauwelijks aan de orde geko men. Arme Kok. Hij had zich voorgenomen het Euro polverdrag in Cannes rond te breien. Nu moet hij di Tweede Kamer teleurstellen. Niet door zijn eige schuld. De Britse premier Major heeft in eigen land gre te problemen. Een Europolverdrag kwam hem nu nie uit. Het belang van Major telde voor de landen van d Europse Unie zwaarder dan de wens van Nederland or het verdrag te tekenen. Inmiddels hebben enkele kamerleden al geroepen grot moeite te hebben met het magere resultaat. Niet da een kritische Tweede Kamer nog wat aan het stemgt drag van de overige leden van de Europese Unie verar dert. Maar het blijft pijnlijk voor Kok. Al enige tiji speelt de discussie in kabinet en parlement over de be talingen (netto-afdracht) van Nederland aan Europ; Minister Zalm van financiën laat geen gelegenheii voorbij gaan om zijn bezwaren kenbaar te maken tegei de hoge afdracht aan Brussel. En dan komt Kok thui met de mededeling dat er nog een beetje meer geld rich ting Europa moet. Ook al geen leuke boodschap. Ten slotte had de premier de socialistische leiders i Cannes weten te mobiliseren tegen Frankrijk. De kwes tie van de kernproeven zou hoog op de agenda komei tijdens de top. President Chirac van Frankrijk wen echter nauwelijks op zijn beleid aangesproken. Ook a niet zo vrolijk voor Kok, die nog niet zo lang geleden vai Chirac de boodschap kreeg dat het maar eens afgelopei moest zijn met dat liberale drugsbeleid in Nederland. De oppositie in Nederland en enkele Euro-sceptici wij zen er op dat Kok niet de man is om op Europees niveai een vuist te maken. Maar ligt het niet meer aan de groot te van ons land? Bij het verdelen van belangrijke Euro pese instellingen en posten is Nederland in het verledei maar al te vaak gepasseerd. De mislukte gooi van oud premier Lubbers naar het voorzitterschap van de Eu ropse Commissie, maakt veel duidelijk: Frankrijk ei Duitsland maken nog altijd de dienst uit. Daar kan Kol; weinig aan doen. De PvdA wil dat de ge plande bezuiniging van honderden miljoenen gul dens op de hpursubsidie grotendeels van tafel gaat. Volgens PvdA-kamerlid Adri Duivesteijn is staatsse cretaris Tommei (volks huisvesting) in het kabinet dubbel gepakt en heeft mi nister Zalm (financiën) geld binnengehaald dat niet van hem is. Duivesteijn wil het extra geld gebruiken om de huursubsidie te verbeteren. Volgens het PvdA-kamerlid steunt een meerderheid van CDA, D66 en GroenLinks zijn plan. Aan de individuele huursub sidie wordt dit jaar 179 mil joen (tot 2000 in totaal 1,35 miljard gulden) minder uit gegeven. Daarvan is volgens Duivesteijn 140 van de 179 miljoen gulden het gevolg van succesvol beleid van het ministerie. Daarnaast moet staatssecretaris Tommei (D66) volgens het regeerak koord ook nog steeds een be drag oplopend tot 200 mil joen gulden in 1998 bezuini gen op de huursubsidie. Dat gaat Duivesteijn te ver. Volgens hem mogen minis teries volgens de regels geld dat ze overhouden door suc cesvol beleid zelf houden. In de Voorjaarsnota is de 179 miljoen echter door minister Zalm (WD) al binnenge haald, terwijl geplande be zuiniging gehandhaafd is. „Tommei heeft dus twee keer verloren. Hij is zijn zelf verdiende geld kwijt aan Zalm en moet nog steeds be zuinigen", constateert Dui vesteijn. De PvdA'er wil er door een amendement voor zorgen dat Tommei zijn meevaller grotendeels terugkrijgt. Dat geld moet dan worden be steed aan verbeteringen in de door Tommei toegezegde huursubsidieregeling. Daar mee wil Duivesteijn voorko men dat mensen - ondanks hun huursubsidie - door huurverhogingen toch meer geld kwijtraken. Dat kost Tommei volgens Duives teijn dit jaar 100 a 125 mil joen gulden. Het D66-kamerlid Versnel is het eens met Duivesteijn, maar wil een andere aanpak. Door het amendement van Duivesteijn wordt een gat geschoten in de Voorjaars nota. Daarom stelt Versnel voor dat de bezuiniging wordt weggestreept tegen de 179 miljoen die Zalm al heeft binnengehaald. GPD Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: A. L. Oosthoek M. van Zuilen (adjunct) Vlissingen: Oostsouburgse- weg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. 01184-84000. Middelburg: Markt 51, 4331 LK Middelburg. Tel. 01180-81000. Goes: Grote Markt 2, 4461 AJ Goes. Tel. 01100-31800. Terneuzen: Axelsestraat 16, 4537 AK Terneuzen. Tel. 01150-94457. Hulst: Servicepunt Boekhandel Duerinck, Gentsestraat 12, Tel. 01140-14058. Axel: Nassaustraat 15, 4571 BK Axel. Tel. 01155-68000. Zierikzee: Oude Haven 41, 4301 JK Zierikzee. Tel. 01110-15380. Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Openingstijd Zierikzee 8.30-17.00 uur. Zèterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, Tel, 01184-84000; Redactiefax: 01184-70102. 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 14.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maan dag- t/'m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: Tel. 01184-84000. Fax 01184-70100. Abonnementsprijzen: per kwartaal 86,75, automatische afschrijving 85,90, franco per post 110,00; per maand 30,50, automatische afschrij ving 30,00; jaarabonnement 335,00, auto matische afschrijving 333,50; jaarabonnement franco per post 440,00; losse nummers maan dag t/m vrijdag 1,50, zaterdag 2,25 p.st. (alle bedragen inclu sief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 169 cent per mm; minimumprijs per advertentie 25,35; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 6,50 meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 17,5 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V- Vlissingen PZC-ombudsman: C. van der Maas. Van den Nieuwenhuyzen: Ik ben van veroordeelde weer ver dachte geworden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 2