Peter Mol terug van weggeweest Eltingh zweeft over centre court PZC Biljartconflict escaleert Prachtige dag voor Nederlands tennis uitslagen 1Michael Stick op Wimbledon afgeserveerd door ontketende Brabander SpOrt WOENSDAG 28 JUNI1995 19 Renner uit Kapelle wint criterium van Sint Jansteen Zwemster Nida Senff overleden AMSTELVEEN (ANP) - In haar woonplaats Amstelveen is gis teren Nida Senff overleden. Zij werd 75 jaar. Senff was in 1936 olympisch kampioene zwemmen op de 100 meter rugslag. Ze wordt vrijdag in Amsterdam gecremeerd. Senff werd op de om streden spelen van 1936 legendarisch wegens het gemiste keer punt. Bij de draai na 50 meter verzuimde ze de kant met de volle hand te raken, hetgeen destijds verplicht was. Ze moest daardoor opnieuw terug. In een enerverende inhaalrace ach terhaalde ze vervolgens alsnog landgenote Rie Mastenbroek, om zich te scharen in het illustere en beperkte rijtje Nederlan ders dat op de Olympische Spelen goud won. Het waren haar enige spelen. In 1935 en 1937 werd ze nationaal kampioen op haar favoriete onderdeel. Vriesekoop en Hooman uit elkaar AMSTERDAM (ANP) - Bettine Vriesekoop en Mirjam Hoo man. de twee beste Nederlandse tafeltennisters. dubbelen vol gende week tijdens de Open Amerikaanse kampioenschappen voor het laatst samen. Vriesekoop ziet geen heil meer in de sa menwerking. Zij vormt een week later tijdens de Open Brazi liaanse een combinatie met Emily Noor. „Er zat een dalende lijn in de prestaties, daarom vond ik het tijd het nu hard te spelen", aldus Vrieskoop, die eind augustus opnieuw in China (Shanghai) gaat trainen, als voorbereiding op haar laatste sportieve doel: de Olympische Spelen van Atlanta. Spaanse beker voor Deportivo MADRID (ANP) - Deportivo heeft gistervond in het stadion Bernabeu van Madrid voor de eerste keer de Spaanse beker gewonnen. In de resterende speeltijd van de zondag gestaakte finale tegen Valencia maakte Alfredo de winnende treffer, 2-1. Iets meer dan tien minuten stonden nog op de klok. toen zon dag boven het stadion een waar noodweer lostbarstte. Het was op dat moment 1-1. Iedereen dacht dat het restant zou uit draaien op een verlenging. Maar na 58 seconden passeerde Al fredo met het hoofd doelman Zubizarreta. Evenals Zaragoza, winnaar van het Europese toernooi van de bekerwinnaars, komt Deportivo nu uit in het evenement om de Europa Cup-II. Naast Barcelona en Sevilla speelt nu ook Betis in het toernooi om de UE F A-beker. Madrid. Spaanse bekerfinale: Deportivo - Valencia 2-1 1-0). 35. Manja- rin 1-0. 68. Mijatovic 1-1. 81. Alfredo 2-1 Nieuwe trainer voor Tovaal VLISSINGEN - De Goese rugbyclub Tovaal en trainer Jean- Louis Legrand gaan na een samenwerking van drie jaar uit elkaar. De senioren van Tovaal worden volgend jaar in de twee de klasse getraind door Arthur Hogesteger en Ad Buijs. Hoge- steger had het afgelopen jaar de jeugdafdeling van de Goese rugbyclub onder zijn hoede, alsmede het cubsteam van het dis trict Zuid. Onder leiding van Hogesteger behaalde dat team de nationale titel. Ad Buys was in 1971 mede-oprichter van het Middelburgse Oemoemenoe en stond in 1978 tevens aan de wieg van Tovaal. waar hij de eerste jaren al trainer was LONDEN (GPD) - In de 'slip stream' van Jacco Eltingh pak ten maar liefst vijf Nederlandse spelers op Wimbledon een suc cesje mee. Minder opzienba rend en minder luid bejubeld, maar niet minder verheffend. Jan Siemerink, Paul Haarhuis, Petra Kamstra, Kristie Boogert en Miriam Oremans wonnen. Alleen Sjeng Schalken haakte af. maar het was toch een dag Oranje boven aan de Church Road. Schalken moest gisteren als eer ste Nederlander de baan op te gen Alexander Mronz. De 30-ja- rige Duitser bleek geroutineer- der dan de 18-jarige Limburger: 6-3.7-6(7-4). 1-6,6-3. Het Wimble- don-debuut van het talent Schalken - 84 op de wereldrang lijst - werd een teleurstelling want tegen de allesbehalve goed spelende Mronz (ranking 115) kreeg hij beslist kansen om er meer van te maken. Jan Siemerink debuteerde niet, maar beleefde wel een primeur. De linkshandige Rijnsburger boekte zijn eerste overwinning op Wimbledon na drie zeperds in vorige edities. „Een bevrijding is het wel," gaf de 25-jarige service- volleyspeler toe. Slechts in de derde set kreeg de 29-jarige Rus Chesnokov een beetje vat op de aanvaller: 6-1, 7-5, 3-6, 6-3. Sie- merinks score tegen de Rus is nu 4-0. De volgende tegenstander is de Tsjech Slava Dosedel. Paul Haarhuis deed het op vrij wel dezelfde manier tegen de Amerikaan Vince Spadea: 6-4,7- 6 (7-4), 5-7,6-3. De Brabander be gint zo langzamerhand nog ver trouwd te raken met grastennis. In Rosmalen kwartfinales, in Halle de halve eindstrijd en nu op Wimbledon alweer een 'groene scalp'. En dan te beden ken dat hij twee jaar geleden nog uitriep: „Hier kom ik nooit meer." Tegen Spadea, 20 jaar en 62ste van de wereld, zette hij de eerste stap op weg naar een mooie Championship-serie. Mark Woodforde (hij versloeg Patrick Rafter) wacht in de vol gende ronde. Basketbal Athene (Gri). Mannen. EK, groep A: Joegoslavië - Israël 72-59 (35-25), Li touwen - Zweden 93-76, Griekenland- DuiIsland 83-79 (45-43). Stand: 1. Joegoslavië 5-10, 2, Litouwen 5-8. 3 Griekenland 5-8, 4. Italië 5-4, 5. Israël 5-4, 6. Duitsland 5-2, 7. Zweden 5-0. Groep B: Slovenië - Turkije 93-74 (40- 36), Kroatië - Finland 92-77 (50-34), Spanje - Rusland 94-78 (47-44) Stand: 1. Kroatië 5-10, 2. Frankrijk 5- 8.3. Spanje 6-8,4. Rusland 5-6, 5. Slo venië 5-2, 6. Turkije 5-2, 7. Finland 5- 0. Bridge Vilamoura (Por). EK bridge, man nen. 22e ronde: Nederland - Tsjechië 17-13. 23e: Nederland - Italië 19-11 Stand: 1. Zweden 415 pnt. 2. Italië 414. 3 Nederland 406. 4. Isreal 398, 5. Griekenland 393. 6. Polen 392. Vrouwen. 14e ronde: Nederland - Zweden 10-20, 15e: Nederland - Oos tenrijk 15-15. Stand: 1. Frankrijk 305, 2. Polen 280, 3. Duitsland 270.4. Por tugal 262. 5 Engeland 253,12. Neder land 223 Cricket Northamptonshire (GBr). National West kampioenschap: Northamp tonshire - Nederland, Nederland 267 voor 9, Northamptonshire 269 voor 3, Bij de vrouwen maakte qualifier Petra Kamstra (slechts 210 op de ranglijst) gehakt van de Fran- caise Sarah Pitkowski, die nog nooit op Wimbledon speelde. De 21-jarige Rotterdamse gaf slechts drie games weg (6-1, 6-2) aan de nummer 97 en stuit nu op Sandra Cacic. Miriam Oremans moest aan de bak tegen de Roemeense Ru- xandra Dragomir. die pas na drie sets bezweek, 4-6,6-4,6-4. De 22-jarige Berlicumse (nummer 42) brak op 4-4 in de derde set door de service van de nummer 59 heen en serveerde daarna de partij uit. De tweede horde heet Melanie Schnell De 21-jarige Kristie Boogert was sneller klaar. De pupil van Betty Stöve won met 6-4. 6-3 van haar leeftijdgenote Virginia Ruano- Pascual uit Spanje. Boogert (ranking 58) speelt in de tweede ronde tegen Elena Makarova. En als ze wint treft ze, als alles volgens plan verloopt. Steffi Graf. Reekers weg bij Bochum BOCHUM (DPA) - De Nederlan der Rob Reekers verlaat VfL Bo chum. De 29-jarige verdediger heeft negen jaar gespeeld bij de Duitse club, die onlangs degra deerde uit de Bundesliga. Vol gens manager Hilpert van Bo chum ging Reekers niet akkoord met een nieuwe aanbieding. Dingemanse juni-Master MIDDELBURG - Snookeraar Peter Dingemanse mag zich Master of the Month noemen. Hij won in Middelburg het juni- toernooi en plaatste zich daar mee voor de eindronde, die za terdag in Middelburg gehouden wordt Tweede werd Remco Ap pel. derde John van Breugelen en vierde René Lems. Northamptonshire wint met zeven wickets Honkbal Rotterdam. World Port Tourna ment: Hyundai Phoenix iZKo) - Ne derland 10-8, Red Machine Aruba - Wichita Broncos (VSt) 6-5. Stand 1. HabanaiCub)3-6.2 Red Manchine 3- 4. 3. Hyundai Phoenix 4-4, 4. Neder land 3-2, 5. Wichita Broncons 3-0. Sportprijsvragen Lucky Ten, dinsdag 27 juni 4 - 5 - 9 - 12 - 13 - 15 - 22 - 26 - 35 - 38 - 39 - 50 - 51 - 52 - 53 - 64 - 66 - 68 - 71 - 80 (onder voorbehoud) Voetbal Vriendschappelijk duel. Groningen. Lewenborg (zondag 3e klasse) - FC Groningen 2-6 (0-2). Doelpunten Gro ningen: Gorrë 2, Sion, Koeman. Veenhof, Stokkingreef 1 Wielrennen Oostende (Bel). Profkoers: 1. Spaen hoven (Bel) 155 km in 3.28.00. 2. Re- dant (Beli. 3 Vanhaecke (Beli. 4. Mu seeuw (Beli 0.24, 5. De Wilde (Beli. 6. De Wael (Beli. 7 Feys (Bel). 8. Hans de Clerq (Bel), 9 Streel (Beli. 10. Peers (Bel>0.35,12 Blijlevens 0,45.20. Nijdam. 24. Van Steen. van onze wielermedewerker SINT JANSTEEN - Zeven we ken lang was wielrenner Peter Mol uitgeschakeld na een val partij tijdens een wedstrijd in Frankrijk. Pas vorige week weer reed hij zijn eerste wed strijd na die lange periode van afwezigheid. Dinsdagavond, in Sint Jansteen, bewees de amateurcoureur uit Kapelle er weer helemaal te zijn. Na een slopende wedstrijd over bijna 100 kilometer was Mol de rapste, van een kopgroepje van vier, dat in de slotfase van de wedstrijd was ontstaan. Sinds eind april had Peter Mol geen wedstrijd meer in Zee land gereden. Met een overwin ning kwam hij dus terug in het provinciale amateurpeloton. Ondanks die overwinning was de renner uit de EDC-formarie nog niet geheel tevreden. „Het ging toch nog niet helemaal zo als ik me had voorgesteld", merkte hij kort na zijn sterke rentree op. Toch zal de concur rentie de komende wedstrijden terdege rekening moeten blij ven houden met de Bevelandse renner. Immers, de wedstrijd in Sint Jansteen was ongetwij feld een slopende race. De hoge temperaturen hadden het peloton blijkbaar veel energie gegeven. Bijna vanaf de eerste meters werd er enorm gebuffeld en werd het snel dui delijk dat slechts de allersterk- sten zouden overblijven. Daar- Een kopgroep rijdt door de straten van Sint Jansteen. bij was niet Davy Dubbeldam. De coureur uit Sluiskil was niet geheel fit teruggekeerd uit het NK van afgelopen zondag en moest daardoor al vroeg in de wedstrijd de pijp aan Maar ten geven. Dubbeldam was toen al bij de eerste ontsnap pingspoging betrokken ge weest. Samen met Michael Hayman trok hij op avontuur: Dubbeldam hield dus niet vol, Hayman wel. De Australiër reed met nog zeven anderen (onder meer Peter Hoondert, Niels van Elzakker en Kees foto Charles Strijd Schouwenaar waren daarbij) aan de leiding. Patrick van Passel en Wilffied Bastiaanse waren de eersten die daarbij aansloten waarna ondermeer Peter Mol en Frangois Franse het peloton terugbracht. Vanaf dat moment ontspon zich een schitterend wielerge- vecht in de straten van Sint Jansteen met steeds andere renners die poogden een bres te slaan. Peter Mol was daar bijna steeds bij. Vooral toen hij samen met Michael Hayman. Niels van Elzakker, Stuart Bo- wering en Kees Schouwenaar aan de haal ging, leek het se rieus te worden. Maar het pelo ton wilde zich niet gewonnen geven. Daarna probeerden de Brabanders Jack Vriends en John Verbiest het solerend maar telkens zonder resultaat. Met nog tien kilometer voor de wielen viel de beslissing. Mol. Havermans en Van Elzakker trokken op avontuur, zagen al leen nog de verrassende Den nis Mesu vanuit de achterhoe de terugkeren en waren er met een tussenuit. Peter Mol maak te ket karwei daarna vakkun dig af. Uitslag. 1 Peter Mol. Kapelle (96 ki lometer in 2.14.12i; 2 Dennis Mesu, Heinkenszand; 3 Niels van Elzak ker. Hoogerheide; 4 Ruud Haver mans, Nieuw Vossemeer: 5 Fran cois Franse. Kwadendamme: 6 Pa trick van Passel, Sluiskil; 7 Mario van Vlimmeren. Hoeven; 8 Jack Vriends. Wernhout; 9 Wilfried Bas tiaanse. Hoogerheide; 10 Mark Young, Nieuw-Zeeland; 11 Toon Vermeulen, Kloetinge; 12 Peter Hoondert. Goes: 13 Antoine Goen- se, Lewedorp; 14 Luc de Moor, Bel gië; 15 Kees Schouwenaar, Kloetin ge; 16 Michael Hayman. Hoogerhei de, 17 Frank Gommers. Philippine; 18 John Verbiest. Bergen op Zoom, 19 Stuart Bowenng, Hoogerheide. 20 Pascal de Rijcke, Sas van Gent. roeschouwer veroorzaakt valpartij van onze wielermedewerker SINT JANSTEEN - Een onvoor- richtige toeschouwer was er {isteravond, tijdens de wieler wedstrijd voor amateurs in Sint Jansteen, de oorzaak van dat bijna het complete peloton lal van capriolen moest uitha len om niet massaal onderuit te pan. Wak voor het aanstormende pe loton, dat in de achtervolging was op een zes man sterke kop- aoep, stapte een vrouw plotse ling het parkoers op. De eerste twee renners uit dat peloton, Danny Schaut uit Sas van Gent en de voor de wv Zeeuws-Vlaan- deren uitkomende Amerikaan Hestor Schnasse sloegen tegen ket wegdek. De overige renners ionden met moeite een massale ïalpartij voorkomen. foor Danny Schaut liep het af net enkele schaafwonden. Nes tor Schnasse was er slechter aan toe De Amerikaan hield aan de ■al een gebroken kaakbeen over. Ook de veroorzaakster van fe valpartij moest lange tijd 'ior de EHBO-dienst behan- feld worden. Romario na nederlaag spoorloos *10 DE JANEIRO (ANP) - Twee Jagen nadat hij en zijn club Fla- Eengo zondag op verrassende «ijze de finale van het staats- iarapioenschap van Rio de Ja neiro verloren, is de Braziliaan se wereldbekerheld Romario »og steeds spoorloos. De vernedering om voor 120.000 toeschouwers in een kolkend faracana-stadion met 3-2 van Huminense te verliezen was tem blijkbaar te veel. Ontroost baar na het verspelen van de ti- tolin de laatste wedstrijd van de tompetitie, verdween Romario tonder ook maar de minste ver dring af te leggen. Ook giste- ten was hij nog spoorloos. Zelfs ~-!a familie en beste vrienden ^ten niet waar hij zich schuil- Kdt. 3 zijn sterke geruchten in de datselijk pers dat de voorma re PSV-speler na de nederlaag :i al zijn motivatie kwijt is en ;:5nitief wil opstappen. Bij Fla- ^ngo is men zeer bezorgd over -omarïo's houding. De voetbal de heeft een contract voor nog de jaar en moet ook zijn com merciële verplichtingen nako men jegens de sponsors van Fla- mengo die hem voor vier miljoen ;rilar van Barcelona kochten. NIEUWEGEIN (ANP) - Een op lossing voor het onderlinge ge krakeel tussen de organisaties van het driebanden-biljarten lijkt verder weg dan ooit. Giste ren verstreek de termijn waar binnen de Vereniging Drieban den Nederland (VDN) een con venant kon ondertekenen, waarmee alle problemen uit de wereld zouden zijn. Als gevolg daarvan liet het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond (KNBB) weten dat al le buitenlandse federaties hun leden zullen blijven verbieden deel te nemen aan de competi ties van de VDN. De VDN reageerde zeer teleurge steld op de reactie van de KNBB. „We zijn nog nooit zo dicht bij een oplossing van het conflict geweest", vertelde Ben Velthuis, bestuurslid van de VDN. „De VDN heeft vrijdag het convenant met een toelichting naar de bond gestuurd. Als de KNBB het artikel over de verde ling van de gelden bij competi ties en Grandprixs nog zou aan scherpen, waren we bereid te te kenen. Maar voor de bond was de termijn vrijdagmiddag al ver streken. Het is onbegrijpelijk dat de KNBB zo halsstarig rea geert als de problemen bijna de wereld uit zijn." Tijdens het congres van de Euro pese Biljart Bond (CEB i op 17 ju ni in de Duitse plaats Merseburg ontving de Nederlandse delega tie een faxbericht van Willy Min- kels. vice-voorzitter van de VDN. Daaruit bleek de intentie het convenant te ondertekenen, waarin de CEB zich bereid ver klaarde de uitgesproken roye menten op te heffen en toezegde een betere structuur voor hel professionele driebanden te on derzoeken. Omdat er nog rugge spraak met medebestuursleden van de VDN moest plaatsheb ben, werd er een termijn van eer. week afgesproken om tot daad werkelijke ondertekening over te gaan. Resolutie Een en ander werd op initiatiei van de KNBB tijdens het con gres van de CEB in een resolutie aangenomen. Unaniem werd be sloten bij ondertekening van het convenant door het VDN-be- stuur amnestie te verlenen aan alle tot dan toe geschorste biljar ters. Tevens werd vrije deelne ming aan de erkende toernooien toegezegd en de bereidheid uit gesproken tot samenwerking met de organisatie van beroeps spelers (BWA). De VDN heeft nog 40.000 gulden van de KNBB tegoed omdat de bond zich vorig jaar op het laat ste nippertje terugtrok van de Masters in Veghel. De vereni ging wilde deze claim laten val len om tot een oplossing te ko men. De VDN wilde dan wel dat er in het convenant deugdelijke afspraken zouden worden ge maakt over de verdeling van de inschrijfgelden bij competitie wedstrijden en Grandprixs. „De bond is blijkbaar niet bereid om concessies te doen. We gaan ons geld via de rechtbank in Utrecht nu toch weer terugvor deren. We hadden onze zaak bij de Centrale Raad van Beroep van de KNBB ook opgeschort nu bleek dat we de problemen zouden kunnen oplossen. Maar die zaak gaan we ook weer op pakken. We gaan alle juridische zeilen bijzetten om er langs die weg voor te zorgen, dat biljarters overal in vrijheid kunnen spe len", zei Velthuis. Boycot Nu het convenant niet is gete kend. zijn de besluiten van het CEB-congres automatisch ver vallen. Dat houdt in dat er een algehele boycot geldt voor de le den van de bij de CEB aangeslo ten biljartfederaties om deel te nemen aan de competities van de niet erkende organisatie VDN. waaronder de ranking- toernooien. Dat geldt niet alleen voor spelers maar tevens voor arbiters. Bij overtreding van leden van de KNBB betekent dit dat zij niet meer kunnen deelnemen aan evenementen van deze bond. uitgesloten zijn van alle toer nooien van de Europese- en we reldfederaties en dat zij niet wor den vrijgegeven voor competi ties en toernooien van buiten landse federaties. ran onze verslaggever lob van der Zanden ,0NDEN - Het was al een uur ia de wedstrijd en Jacco El- ingh keek een beetje wazig oor zich uit. Hij had op het een- re-court van Wimbledon Mi- öael Stich alle hoeken van de laan laten zien, maar nu was hij elf even de weg kwijt. „Ik kan r niet van genieten. Nog niet. k ben nog te gespannen, te ge- oncentreerd. Het dringt nog iet helemaal tot me door," pre- elde de tennisser uit lieerde. Iet was allemaal zo onwerkelijk rat er gebeurde met Jacco El- ingh. Nog niet eens zozeer het ;it dat hij de Wimbledon-kam- iioen van '91 en nu opnieuw een an de favorieten in de eerste onde had verslagen, maar voor- il de manier waarop. De 24-ja- ige outsider kwam op een wolk iet stadion binnendrijven en ou er gedurende de hele wed- trijd op blijven zitten. Na an- lerhalf uur en drie fantastische ets (6-4, 7-6 (7-3), 6-1) verliet hij iet heiligdom, de toeschouwers i verbijstering achterlatend, lij kreeg een staande ovatie bij ijn vertrek. lenk van Hulst, de Brabantse ennisschoolhouder die hem op- eidde tot prof, gaf toe dat hij ook net verbazing had toegekeken. Jacco liep anderhalf uur met ijn ogen dicht over een even- iichtsbalk, zonder een moment ewankelen. Het was een prach- ig gezicht." zei de trainer. k speler zelf bevestigde dat. Het is altijd makkelijk om na fioop zoiets te zeggen, maar ik lond vanochtend op met een evoel dat ik nog nooit eerder eb gehad. Dit wordt een heerlij- sdag. dacht ik. Bij de ochtend- raining raakte ik ze ongelooflijk :kker." Vergissing )at gevoel zou niet meer ver grijnen. Eltingh zweefde, sloeg ip het tot de nok toe gevulde entreeourt (13.118 mensen) Iroomballen en bleef ze slaan. Al d de openingsgame zette hij de oon door Stichs service te bre ien met twee grandioze back- landpassings die het publiek in rervoering brachten. Het onge- ;end hoge niveau leek geen goed roorteken, want het zou vanaf lat moment alleen maar minder linnen gaan. Maar dat bleek en vergissing. De 26-jarige Stich veronderstel - ledat Eltingh na zijn meesterlij ke eerste set wel iets aan scherp te en glans zou inboeten. „Jacco had topvorm, hij kende geen ze nuwen en bleef de ene na de an dere winner slaan. Het leek wel alsof ik moest wennen aan het centre-court en niet hij," aldus de nummer tien van de wereld, die een jaar geleden ook de eer ste schifting niet overleefde te gen Bryan Shelton (de bedwin ger van Richard Krajicek op maandag). Eltingh stond twee keer eerder op het heilige gras in de 'groene kathedraal'. In '91 haalde hij de vierde ronde tegen Agassi en was zo overdonderd door de am biance dat hij na drie games een plaspauze aanvroeg om op het toilet even op adem te komen. Later verloor hij in het stadion nog een keer van Pat Cash. Doorgaans zijn Nederlanders op het centre-court van Londen een vogel voor de kat. En gek genoeg dachten velen gisteren dat na de 2-0 in sets de wedstrijd pas echt ging beginnen. De favoriet Stich zou zijn spel nog een extra lift ge ven en de underdog zou gaan bibberen. Maar in plaats van ze nuwen of bibbers te krijgen, pompte Eltingh nog een extra shot adrenaline in zijn aderen. De derde set draaide uit op een demonstratie met dropshots, heerlijke volleys en passings. Stich werd zelfs een keer verne derd bij een volleerspelletje aan het net. Netballen „Alles klopte vandaag, maar toch heb ik het gevoel dat het niet mijn beste wedstrijd uit mijn loopbaan was. Wel op het goede moment en op de mooiste plaats." Na afloop praatte nie mand meer over de vier netbal len van Eltingh op cruciale mo menten. In de tiebreak van de tweede set kreeg hij er een be langrijke mini-break door. Het werd van 2-1,3-1 en de onthutste Stich verloor nog een keer zijn opslag, 4-1. En op 2-1 in de derde set viel het balletje weer zeer ge lukkig voor Eltingh, waardoor hij de service brak en op 3-1 kwam. Het was veelzeggend dat Stich in de hele partij maar één break point kreeg op de opslag van zijn tegenstander. „Ik heb geen kan sen gehad," draaide de Duitser er niet omheen. „Mijn returns waren zwak." Jacco Eltingh, die in de tweede ronde uitkomt tegen de Rus An drei Olhovskiy) stond begin d,it Wimbledon, 16,5 miljoen gulden. Vrouwen enkelspel, eerste ronde: Kamstra (Ned) - Pitkowski (Fra) 6-1 6- 2. Oremans (Nedi - Dragomir (Roei 4- 6 6-4 6-4, Boogert iNedi - Ruano-Pas- cual (Spa) 6-4 6-3. Graf (Dui/1) - Hin gis (Zwi) 6-3 6-1. Martinez Spa/31 - Carlsson (Zwe) 6-1 6-1, Pierce (Fra/5i - Dopfer (Oosi 6-1 6-2, Novotna (Tsj/4) - Kschwendt tDui) 6-4 6-4. Hy-Boulais (Cam - Frankl (Duii 6-3 6-0. Strand- lund (Zwei - Meier (Dui) 7-5 6-0. San- chez-Vicario Spa/2 - Studemkova (Slwi 6-2 6-1. Rubin (VSt) - Richte- rova (Tsj) 6-1 6-3. Huber (Dui/9) - Kri- zian(Slv)6-7 6-16-1. Endo(Jap)- Bau- done (Itai 6-3 7-6, Sawamatsu (Jap/ 14) - McNeil (VSt) 4-6 6-0 6-3. Nagat- suka (Japi - Graham (VSt) 6-3 4-6 6-1. Reinstadler (Oos) - Sugiyama Japi 3- 6 6-4 6-3. Demongeot (Frai - Wood (GBri 6-2 6-3. Cacic (VSt) - Adams (VSt) 6-4 6-2. Durie (GBr) - Dechaume- Balleret (Frai 6-2 7-6, Basuki (Indoi - Medvedeva (Oek) 6-2 6-7 6-2. Tauziat (Frai - Ven to (Ven) 6-1 4-6 7-5, Kan- darr (Dun - Gross (GBr) 6-3 6-1. Schnell (Oosi - Katerina Maleeva (Buil 6-01-5, De Swardt (ZAf) - Golar- sa (Ita) 6-3 6-3, Davenport VSt/7- Gi- gi Fernandez (VSt) 6-2 4-6 7-5, Stubbs (Ausl - Ignatieva iWRu) 5-7 6-1 6-1, Basuki (Ino) - Medvedeva (Oek) 6-2 6- 7 6-2, Graf (Dui/1) - Hingis (Zwi) 6-3 6- 1, Zvereva (WRu/10) - Miller (GBr) 6-2 6-3, Mary-Joe Fernandez (VSt/13) - Habsudova (Slv) 5-7 6-3 6-3, Maka rova (Rus) - Werdel-Witmeyer (VSt) 6- 3 1-6 8-6, Coetzer (ZAf) - Schwarz-Rit- ter (Oos) 4-6 6-2 6-2, Sung-Hee Park (ZKo) - Fusai (Fra) 6-1 6-4, Labat (Arg) - Siddall (GBr) 6-2 6-3. Gorro- chategui (Arg) - Probst (Dui) 6-1 6-3, Lee (VSt) - Shnver (VSt) 3-6 6-1 6-4. Singer (Dun - Jelfs (GBr) 6-4 6-3. Pau- lus (Oosi - Radford (Aus) 6-4 4-6 7-5 Mannen enkelspel, eerste ronde: El tingh (Ned) - Stich (Dui/9) 6-4 7-6 6-1. Haarhuis (Nedi - Spadea iVSti 6-4 7-6 5-7 6-3Mronz Dui- Schalken Ned6- 3 7-6 1-6 6-3, Siemerink (Nedi - Tsjes- nokov (Rus) 6-1 7-5 3-6 6-3. Agassi (VSt/1)- Painter (Aus) 6-2 6-2 6-1. Ed- berg (Zwe/13) - Martinez Spa 16-3 6-3. Frana Argi - Leconte (Fra) 6-3 6-4 6-4.. Kafelnikov (Rus) - Dewulf (Bel) 6-3 7- 5 6-3. Stoltenberg (Aus) - Gaudenzi (Ita) 7-6 6-3 6-3. Jarryd (Zwei - Enqvist (Zwe) 6-3 6-4 6-2. Pozzi (Ita) - Barthez (Frai 6-3 6-3 6-4, Carlsen (Den) - Ulih- rach (Tsj) 6-1 6-2 6-1. Steven iNZei - Zoecke (Dui) 4-6 4-6 6-4 6-2 7-5. Wood- bridge (Aus) - Tramacchi (Aus) 4-6 6-4 6-2 6-2. McEnroe (VSt) - Reneberg (VSt) 7-6 6-2 6-3. Joyce (VSt) - Rosset (Zwi/10) 6-0 6-7 7-5 6-2, Dosedel (Tsj) - Kroslak (Slw) 6-1 3-6 7-6 6-0, Norman (Beli - Cash (Aus) 7-6 opgave Cash, Woodforde (Aus) - Rafter (Aus) 3-6 6-1 7-6 6-4, Pioline (Fra) - Lopez-Moron (Spa) 6-1 6-2 6-4. Medvedev (Oek/15i - Ruud (Noo) 6-4 6-2 6-1, Courier (VSt/ 11) - Flach (VSt) 7-6 3-6 6-3 3-6 6-4, Becker Dui/3- Alvarez (Spa) 6-3 6-3 6- 4, Apell (Zwel - Morgan (Aus) 6-7 4-6 7- 6 6-4 6-3, Tarango (VSt) - Noszaly (Hon) 6-4 3-6 4-6 6-4 6-2, Olhovski (Rus) - Santoro (Fra) 6-4 7-5 4-6 6-3. jaar in de kwartfinales van de Australian Open. Op Roland Garros bereikte hij de derde ron de. Tussendoor verloor hij maar liefst negen keer zijn eerste par tij in een kleiner toernooi. Nu piekte hij weer op een groot po dium. Twee jaar geleden gaf hij nog af op Wimbledon. Te druk, te hectisch, te vol, vond de nuch tere tennisser. Gisteren voelde het propvolle centre-court als een paradijs. Grijnsde Eltingh: „Ik ga me hier nog eens thuis- voelen." Jacco Eltingh viert de overwinning op Michael Stich.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 19