Winkelbestand dorpen bedreigd in otheense kreek Nieuwe kooien voor asiel WIJ ZORGEN ERVOOR DAT UW MERK VEEL VAKER DE KRANT HAALT. Plan woningbouw stuit op verzet D66 veegt vloer aan met Sasse subsidiebeleid Bestuur waterschap verontrust over plan bezoekerscentrum Vrije van Sluis wil geld voor uitbreiding kantoor waterschap zeeland 14 Aanbod in Zaamslag, Biervliet, Sluiskil en Hoek moet verbeteren mg geslaagd DINSDAG 27 JUNI 1995 van onze verslaggever BIERVLIET - De vier kleine kernen in de gemeente Terneu- zen tellen in totaal nog 63 win kels verdeeld over verschillen de sectoren. Winkeltjes en wat grotere zaken die het allemaal niet even gemakkelijk hebben. Het is niet uitgesloten dat bin nen enkele jaren zeker tien za ken zullen verdwijnen. Willen de ondernemers in Zaam slag, Biervliet, Sluiskil en Hoek de plaatselijke bevolking blijven bedienen dan zal er toch het een en ander aan het winkelbestand in de dorpen moeten verande ren. In Biervliet wensen de dor pelingen een verruiming van het winkelaanbod met een schoe nenzaak, een winkel in doe-het- zelfartikelen en een levensmid delenzaak. In Hoek en Sluiskil wenst men een beter aanbod in kleding, huishoudelijke artike len en fournituren. De inwoners van Zaamslag hebben gebrek aan zaken met elektrotechni sche en huishoudelijke artikelen en boeken en tijdschriften. De stand van zaken over het lo kale winkelbestand in de Ter- neuzense kernen is opgemaakt door de onderzoekers S. van Nij- en en P. Schep van MKB-Ad- vies, een onderdeel van de Ko ninklijke Vereniging voor het Midden- en Kleinbedrijf in Delft. Aanbevelingen Het onderzoek werd uitgevoerd op verzoek van de plaatselijke ondernemersvereniging en werd ten dele bekostigd door het Mi nisterie van Economische Za ken. Doel van het onderzoek was nagaan of er voldoende draag vlak is voor de detailhandel in de kernen en aanbevelingen doen voor een verbetering, dan wel uitbreiding van het wankelare aal, alsmede het optimaliseren van het verblijfsklimaat. Beginnend bij het laatste aspect stellen de ondervraagde dorpe lingen niet ontevreden te zijn over het lokale winkelbestand. De plaatselijke ondernemers in de vier dorpen halen gemiddeld een score van 6,6. De service en bediening wordt gewaardeerd en ook de eenheid in openingstij den. De dorpsbewoners vinden wel dat in veel gevallen de par keervoorzieningen bij de win kels ontoereikend zijn. Daar naast achten zij ook een uitbrei ding van het areaal met 'andere zaken' noodzakelijk. De onderzoekers maken uit hun draagvlakanalyse op dat met name in de kern Biervliet de eco nomische mogelijkheden voor nieuwe onderneming uitermate klein zijn. In food- en non-food- sector zetten de dertien winkels in het dorp voor 4,8 miljoen gul den op jaarbasis om. Groei zit er vooralsnog niet in. Ruimte In Hoek. Sluiskil en Zaamslag (met omzetten respectievelijk van 15,1, 8,6 en 13,9 miljoen gul den) bestaat nog wel enige ex pansieruimte in veelal de non- foodsector variërend van speel goed tot tabak. Van Nijen en Schep maken zich de meeste zorgen over de toe komst van de detailhandel in Biervliet. De winkelinfrastruc tuur moet verbeteren. De win kels moeten dichter bij elkaar komen te liggen, een nieuwe su permarkt zou mogelijk als bin dend element kunnen dienen. Voorwaarde is echter wel dat voor zo'n zaak en de reeds be staande onderneminkjes het in wonertal van Biervliet de ko mende jaren opgevijzeld wordt tot boven de 2000 zielen. Moge lijk kan de gemeente hierin een initiërende rol spelen. Het op peil houden van het inwo nertal is ook in Hoek een zaak van groot belang. Daarnaast moet in dit dorp de bereikbaar heid van het centrum verbeterd worden en dient de parkeerca- paciteit wat uitgebreid te wor den Ook in Sluiskil is uitbreiding van de bevolking wenselijk. De onderzoekers menen verder dat er voor twee volwaardige super markten in dit dorp geen plaats is. De winkels die er zijn zouden meer geconcentreerd moeten worden in het centrum. Zaam slag biedt best wat perspectief. Het dorp is goed bereikbaar. Er is parkeerruime, alhoewel die best wat te verbeteren valt. De aankleding van het centrum van het dorp laat volgens de onder zoekers te wensen over. Wat bloembakken en zitjes zouden wonderen kunnen doen. Het re latief grote aantal modezaken trekt ook ltooppubliek uit omlig gende plaatsen. Met het oog op die toestroom en de redelijke koopkracht van de eigen bevol king zou een uitbreiding van het winkelareaal met een lectuur/ kantoorhandel, een zaak in elek trotechnische artikelen en een met speelgoed en of sportartike len wenselijk zijn. De buurtsuper in Biervliet heeft geen eigen parkeergelegenheid. foto Peter Nicolai van onze verslaggeefster SAS VAN GENT - De D66-frac- tie in de gemeente Sas van Gent gaat het subsidiebeleid van de gemeente nader onder de loep nemen. Fractievoorzitter J. Smit vindt dat het beleid dat nog stamt uit de tijd dat D66 geen deel uitmaakte van de ge meenteraad, 'riekt naar eigen volk eerst'. „En dan druk ik me nog zwakker uit dan ik het be doel." Smit reageerde maandagavond in de commissie financiën op de afwijzing van het subsidiever zoek van het Zeeuws Platform Duurzame Ontwikkeling. Dit platform wil het woonwerkver keer op de fiets bevorderen en de snelgroeiende automobiliteit te rugdringen. De opbrengst uit de '500-kilometer fietsaktie woon werkverkeer' is bestemd voor een ontwikkelingsproject voor duurzame energiebronnen in Bhutan. Het college meent dat het verle nen van een gemeentelijke bij drage niet bijdraagt aan het ni veau van de leefbaarheid in de gemeente of het welzijn van de inwoners en daarom niet ver enigbaar is met de doelstellin gen uit het subsidiebeleid. Wethouder J. Platschorre van fi nanciën liet de uitspraak van Smit voor wat die was. Hij wen ste niet in te gaan op de aantij gingen van de D66'er. „We wach ten uw inbreng af. Ik wens u veel succes." De commissieleden hadden er geen moeite mee dat de grond- verkopen in het nieuwe exploi tatieplan Kanaalpolder in Phi lippine in het vervolg via het col lege verlopen. Zij wilden echter wel op de hoogte blijven van de transacties die zijn of worden ge daan. Wethouder Platschorre zegde dit toe. Platschorre verzekerde boven dien dat particulieren, die in gro te getalen gereageerd hebben, als eersten de mogelijkheid heb ben gekregen een bouwkavel in de aan te leggen woonwijk te ko pen. Wat aan percelen overbleef, is eerlijk verdeeld onder vijf aan nemingsbedrijven uit de regio. „We hebben niemand bevoor deeld. De verdeling is naar ie ders tevredenheid gebeurd", antwoordde Platschorre op de vraag van VVD'er Noët naar de aankopen van 'een ons aller be kende aannemer in Philippine'. Onacceptabel In navolging van Axel en Sluis- Aardenburg wenst ook het Sas se college niet in te stemmen met de begroting van het open baar lichaam Afvalstoffen Ver wijdering Zeeuws-Vlaanderen (AVZV). Wethouder Platschorre vindt het onacceptabel dat de gemeenschappelijke regeling drie miljoen aan haar begroting toevoegt om de Koegors af te dekken. „Dat is onzin van de bo venste plank. Waai- ben je bo vendien mee bezig als je op een begroting van 9 miljoen bijna vier miljoen winst maakt?" Ook het vormen van een egalisa tiefonds van twee ton voor het opvangen van tekorten in de oudpapierprijzen vindt Plat schorre niet reëel. „Er wordt dit jaar net als in 1994 een overschot verwacht en ook in 1996 is het saldo niet negatief. Waar hebben we die twee ton dan voor nodig", vroeg hij zich in de commissie af. De commissieleden konden zich nog niet uitspreken over de be grotingsoverschrijding van 193.000 gulden op de aanleg van het nieuwe Sasse zwembad. Het college had de verklaring voor de overschrijding nog niet op pa pier staan. Vandaag, dinsdag, nemen b en w hierover een be sluit. van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Het wa terschap Hulster Ambacht moet nadrukkelijker proteste ren tegen de mogelijke komst van een bezoekerscentrum in Emmadorp. Verschillende alge meen bestuursleden spraken maandag hun verontrusting uit over de gevolgen die de toe stroom naar een dergelijk cen trum zal hebben voor de polder wegen. Hoofdingeland H. Vercauteren ziet de bui al hangen. De bezoe kers van het Verdronken Land van Saeftinghe rijden de wegen en bermen kapot en het water schap kan vervolgens opdraaien voor de reparatiekosten. „En daar pas ik voor. Als we al ak koord gaan met de plannen, dan CADZAND Korenconcert - Het Kerk koor Cadzand en Sint Cecilia Sluis geven donderdag 6 juli vanaf 20.00 uur een concert in de Nederlands hervormde kerk van Cadzand. Een strijkersensem ble, twee fluitisten, een hoboïste en een organist ondersteunen de koren, gedirigeerd door Ria Bukkens en Arie Karreman. Er worden werken gezongen en ge speeld van onder anderen Bach, Haydn, Sibelius en Mendels sohn. moeten we dat soort dingen vooraf heel goed regelen. Anders moetje het zeker nooit doen." Dijkgraaf K. Baron Collot d'Es- cury beaamde het sombere beeld wat Vercauteren schetste. Reden waarom het waterschap ook bezwaar heeft aangetekend tegen het plan van stichting Het Zeeuwse Landschap en de ge meente Hulst. Volgens Collot is er weinig aan te doen, mocht er inderdaad schade optreden. „Wij hebben die wegen in beheer en onderhoud. In principe kan iedereen daar gewoon over rij den en zijn de gevolgen voor ons." Havendijk Een andere weg die in de rond vraag van de algemene vergade ring in Kloosterzande ter sprake kwam, was de Havendijk bij Ter hole. Hoofdingeland J. de Koek sprak zijn onvrede uit over het feit dat het algemeen bestuur geen (persoonlijke) uitnodiging had gehad voor de hoorzitting van vorige week. Uit een toelichting van het dage-1 lijks bestuurslid J. Joossen werd duidelijk dat de afsluiting van de Havendijk wat het water schap betreft onherroepelijk is. Terhole hoeft volgens hem niet te wanhopen. „De maatregelen die we nu gaan nemen, zullen in het voordeel van Terhole uit pakken. De druk op Rijkswater staat wordt zo vergroot", aldus Joossen. Eén van de drie nieuwe kooien die dankzij een gift van de basisschoolleerlingen van De Meer paal door Dierenasiel Zeeuws-Vlaanderen kon worden aangeschaft. foto Charles Strijd Van een medewerker TERNEUZEN - Dankzij een gift van de leer lingen van de Terneuzense basisschool De Meerpaal hebben de poezen van het dieren asiel Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen de be schikking over drie nieuwe kooien. Onlangs heeft De Meerpaal een sponsorloop en rom melmarkt gehouden. Daarmee vergaarden de kinderen 750 gulden voor de aanschaf van de hokken. Anneke de Ruijter van het dierenasiel geeft aan dat het geschenk goed van pas komt. „De hokken zullen wij gebruiken als er te veel kat ten zijn binnengebracht." De scholieren wer den rondgeleid door de beheerster en zagen dat het asiel over aanloop in elk geval niet te kla gen heeft. De Ruijter: „Het valt nu nog mee, maar de zomer is aangebroken en het wordt vast en zeker nog drukker. Er worden regelma tig poezen gebracht. Vooral komen er mensen die hun jonge'poesjes niet kwijt raken. Maar wij krijgen ook zwerfkatten." Verder zijn er in de zomer ook poezen die in het asiel hun vakan tie doorbrengen. van onze verslaggeefster TERNEUZEN - De bewoners van de buurtschap Othene zijn niet gelukkig met de bouw van vier vrijstaande woningen tus sen de buurtschap en de Otheen se kreek. Ze zien hun vrije uit zicht op de kreek achter muren verdwijnen en menen dat het ei gen karakter van het dorpje wordt aangetast. Het rijtje huizen aan de kop van de Reuzenhoeksedijk moet wij ken, omdat de gemeente Ter- neuzen de weg wil verbreden om de nieuwe woonwijk beter te kunnen ontsluiten. Ter compen satie is de eigenaars van deze huizen een locatie aan de kreek (plan Kreekzicht) aangeboden. Maar de huidige inwoners van Othene zien dit niet zitten. Vol gens hen is dit bouwplan onno dig belastend. „Een mooi vrij en natuurlijk uitzicht wordt volko men weggenomen. Het bouw plan heet Kreekzicht, daar waar juist door dit bouwplan een groot aantal omwonenden het zicht op de kreek zal worden ont nomen. Dit- zal gepaard gaan met privacyverlies en verlies van rust", zeggen M. van Dijk huizen en W. Schoonakker na mens de Otheense bevolking in hun bezwaarschrift. Belofte Maandagochtend kregen zij de gelegenheid om hun bezwaren mondeling toe te lichten. Be langrijkste grief was dat wethou der J. van Rooyen van volks huisvesting zijn belofte niet is nagekomen. Hij zei bij de pre sentatie van de plannen voor de nieuwe woonwijk toe dat het buurtschap intact zou blijven en dat tussen de oude en nieuwe be bouwing een groenstrook zou worden aangelegd. „Aan derge lijke toezeggingen dient de ge meente zich te houden", vindt Schoonakker. Volgens de buurtbewoners heeft de gemeente bovendien geen re kening gehouden met de plan ten en dieren die in de bufferzon tussen Othene en de kreek voot komen. Zo moeten langs het wa ter een aantal populieren waarit veel vogels nestelen, sneuvelen Ook worden de dieren door di bouwactiviteiten in hun rus! verstoord. Zij vragen zich af welk belang dii plan dient. Alleen het kunnei verplaatsen van de bewoner! van de dijk? Maar dat belanj weegt niet op tegen de belangei van de omwonenden, menen zij; Als alternatief stellen zij voo om de woningen aan de anderi kant van de kreek te zetten o zuidelijker richting de Kraag ti bouwen. Het eerste voorstel ii ook door de bewoners van di Reuzenhoeksedijk geopperc Schoonakker heeft weinig vei trouwen in de haalbaarheid va de alternatieven. „Of het is t duur of het stuit op planologj sche bezwaren." Jammer Ze vindt het persoonlijk erg jan' mer dat het zover moest komei „Onze verstandhouding met d bewoners van de dijk is uitstf kend. Er is absoluut geen sprak van een vete of rancune. We woi den tenslotte allebei gedupeert Om die reden willen we het cor flict met de gemeente niet op d spits drijven." Daarom wet Schoonakker nog niet of 2 daadwerkelijk de gang naar d rechter maakt om haai' gelijk t krijgen. „Als je toch weet dat j het niet redt, moetje het niet oi nodig rekken en de bewonei van de Reuzenhoeksedijk in oi zekerheid laten." Woordvoerder F. Neve van e gemeente vertelt na afloop va de besloten hoorzitting dat ai opmerkingen worden meegeni men in de besluitvorming. B wil niet vooruitlopen op een del nitieve beslissing. Ook de aangj dragen alternatieven worde heroverwogen, zegt hij. TERNEUZEN Geschenk De kinderafde ling van het ziekenhuis De Hon- te in Terneuzen is maandag ver rijkt met een videorecorder en enkele films. De spullen zijn ge schonken door een groep top mensen uit de Nederlandse ho reca in verband met hun drie daagse 'Tour Culinair' door Noord-Brabant, Zeeuws-Vlaan deren en het noorden van Bel gië. Het peloton vertrok maan dagochtend uit Sluiskil, waar het in het plaatselijk hotel de Zeeuws-Vlaamse toeristenvlag was onthuld. WESTKAPELLE Afscheid - Adjunct-directri ce J. A. Francke-Groenewegen van de School met de Bijbel de Lichtstraal in Westkapelle neemt morgen, dinsdag, af scheid. Zij maakt gebruik van de vut-regeling. Mevrouw Franc ke-Groenewegen is ruim vijfen twintig jaar werkzaam geweest in het onderwijs. Ouders, oud leerlingen en overige belangstel lenden kunnen haar tijdens een receptie, die tussen 17 en 19 uur wordt gehouden op school, de hand drukken. Donderdag 29 ju ni nemen de leerlingen afscheid van 'juf Cobie'. Daarvoor is een feestprogramma opgezet met al lerlei creatieve activiteiten en 's middags een speurtocht. van onze verslaggever OOSTBURG - Het nijpende ruimtegebrek duldt geen ver der uitstel. Maar aan de andere kant is de waterschapstoe komst zo onzeker - een fusie van de drie Zeeuws-Vlaamse water schappen binnen afzienbare tijd is niet denkbeeldig - dat het ook niet verantwoord is om ruim vijf miljoen gulden uit te trekken voor een nieuw ge bouw. Het dagelijks bestuur van Het Vrije van Sluis stelt de algemene vergadering daarom voor het huidige pand aan de Brouwerijstraat voor zo'n zes ton uit te breiden en te verbou wen. De afgelopen jaren keek het West-Zeeuws-Vlaamse water schap uit naar vervangende kantoorruimte of een dependan ce. De Dienst der Domeinen wil het voormalige belastingkan toor echter liever aan de ge meente verkopen. Aanpassing van het oude ABN-Amro-kan- toor zou te duur worden en de derde mogelijke locatie, een wo ning vlakbij, was reeds ver kocht. Nieuwe tijdelijke huisves ting in containers elders in de ge meente - bij het waterschaps kantoor is al een 'werkkeet' in gebruik - valt af vanwege te ho ge kosten. Op het nieuwste deel van het huidige gebouw kan een verdie ping worden gebouwd. De vijf mensen die op zolder zitten (niet geschikt als werkruimte), de me dewerker personeelszaken, de part-time voorlichter en de vier mensen die nu in de container zijn gehuisvest, kunnen ec plaats krijgen in de nieuwe kaï toor ver dieping met een oppe vlakte van 170 vierkante metf De container op het waterscha sterrein kan dienst doen als e tra vergaderruimte en kantin stelt het dagelijks bestuur v: Het Vrije zich voor. Tijdsdruk Het Sluisse aannemingsbedi Leenhouts heeft alle mogelij heden al op een rijtje gezet. D houdt niet in dat het bedrijf i bouwopdracht automatic krijgt, maar gezien de tijdsdri en de specifieke kennis die nod is, lijkt Leenhouts wel een lo| sche keuze, betogen de dagelij bestuurders. Het nieuwbou deel moet als het even kan r melijk op 1 januari volgend ja in gebruik worden genomi Daartoe dient de bouw onmi dellijk na de bouwvakvakanl te beginnen en moet tevens ei versnelde procedure in gai worden gezet. De gemeente is bereid om mee werken en verder is het wati schap afhankelijk van de mee werking van de buren. Als c geen bezwaren tegen de verbc wing hebben, kan de aanvra direct de deur uit. De algemene vergadering koi donderdag 29 juni bijeen c vanaf 9.00 uur in sociaal-cull reel centrum Den Hoekzak Oostburg te vergaderen. Bell ve over de gewenste kantoorv groting staan een aantal ai passingen van begrotingen verordeningen en aankoop v vier achttiende-eeuwse archi stukken op het programma. Geslaagden ROC Terneuzen TERNEUZEN - Aan het ROC Westerschelde in Terneuzen slaagden de volgende kandida ten: sector techniek, bouwkunde: Brian Corijn, Dennis van Driessche. Ulrike Dykstra, Johan Grevelink, Jörgen Groosman, Angelïque van der Hulst, John de Koster, Jacco Lucasse, Es ther Neyt, Heino SLeenhuis. Tamara Suij, Jeroen Verschuren, Jeffrey de Waal en Angelo Winne. bouwkunde en weg- en waterbouw kunde: Berlinda Claessens, Harold Esseling, Wendy de Keijzer, Frank Stoffijn en Marcel van Zuidam. energietechniek: Bart de Baai-, Pa trick Bogema, Marino Bolssens, Den nis van Daalen. Rudi Fruytier, Rado- mir Grbic, Jan Klaassen, Patric Kouijzer, Ivo van Laere, Tommy Lambin. Torsten de Maat, Michel Spinnewijn en Robert van Steven- daal.' electronica: Brian Amesz, Stefan de Block, Chris Dieleman. Mike van Eek, Dion Gelderland, Pieterjan de Graaf, Stefan Grob, Jan Hamelink, Nick Kalle, Tyché van Limmen, Man fred van Poorten, Werner de Schep per, Michel Seghers, Teun Smulders en Davy Verstraeten. procestechniek: Steven Beaurain, Sieto Beckers, Mirelle van den Bergh, Alex Boers, Donald Bracke, Mark Bruurs, Danielle de Clerck, Pe ter Colman, Jurgen Dieleman, Stefan Duinkerke, Peter Gielliet, Chris Guiljam, Marco van Ham, Marco Herwegh, Edwin Hofman, Martijn Kersbulck, Jean-Claude van Laere, Robin Martens, Sjoerd van Mil, Ed win van Opdorp, Edwin de Poorter, Ronald Priester, Natascha de Rid der, Ivo Rootsaert, Sacha Steijaert, Bart-Jaap Switynk, Macha van de Vijver, Paul Vlijm, Marc van Waes en Dennis van Wesemael. werktuigbouwkunde: Luc de Badts, Maarten Boënne, Pascal Boënne, Jos Cappendijk, Eric-Jan Dellebeke, Ste fan Dingemanse, Joey Everaard, Koen Haverbeke, Richard Herre- bout, Jerry Kruisifikx, Patrick Lau- wers, Richard Martinu, Johnny van Minnen, Alexander Paelinck, Petra Pijlman, Jan-Willem Roelse. Evert Rombaut, Olaf Timmer, Danny Ver- duijn, Paul Verschaeve, Rino van Vo ren en Frank van de Wege. sector economie lange opleiding, be- di'ijfsadministratieve richting: Es meralda Bersee, Martin Boeije. Mar jolein Bracke, Martijn Buijze, Ale xander Datthijn, Wendy van Deute- kom, Esther Hagens, Heieen Hame link, Christel van Hecke, Arno Herre- wegh, Arno van der Hooft, Renate de Jaeger, Jacinta Kaan, Etien de Ko ning, Ronnie Machielsen, Bianca de Mul, Wendy Rottier, Cindy Simonse, Nico Sol, Mark van Strien, Marriëtte van der Veeke. Marco de Vet, Elbert van der Werf en Mario de Wit. commerciële richting: Diana Blom- maert, Petra de Bokx, Nataschja Bri- zee, Michel Dieleman, Edwin Egge- been, John van Enckevort, Jeroen Ferket, Koen Ferket, Phyllis France- schi, Roel Gelderland, Dave Hasela- ger. Wendy Ivens. C-indy Jansen, Sas- kia Kaan, Nada Katern, Annemiek de Koek, Peter Landa, Arjan Michiel- sen, Nathalie Renique, Karin de Rij ke, Christian de Vries en Tanja van de Walle. secretariaatsrichting: Cindy van Damme, Laura Deij, Debbie van Dorsselaer, Juliette Hoekstra, Anuschka Kinds. Franca Klaassen, Anita Leeraert en Lenny Molewijk. vrije richting: Dineke van den Bosch, Marco de Bruijn, Gijs Eefting, Jeroen Rintjema, Guido Rombaut, Jannette Suij, Timothy van Waes- berghe en Dimmen Wesdijk. sector economie korte opleiding: ad ministratie, bedrijfsadministratief medewerkende en secretariaatsme- dewerkende: Hanneke de Brouwer, Marjorie de Burger, Gunther David. Daniëlle Dieleman. John van Doorn, Angelique van Dorsselaer, Paul Floors, Jacco den Hamer, Tamara Hanegraal', Sylvia van der Hoeff, Ar jan de Jonge, Halil KiliQ, Angelo Lau- reyns, Tom Martens, Peter van Mee- len, Antoinette Neve, Zeidy Pattist, Ronald de Pooter, Niels Tieleman, Cindy Voet, Miranda der Weduwe en Ellen Wisse. detailhandel, mode: Karin Arena, Meeke van den Bosch, Ché Chou, Bianca Dobbelaar, Sandra van der Heijden, Silvia Hofman, Chantal Hul", Monique Micliielsen, Marina Rijckaert, Ankie de Schepper en Ilse Visser. doe 't zelf: Martin Oggel. voeding: Cindy de Poorter, diversen: Keith Brandt, Cindy van den Broecke, Moniek Jager, Jacque- lyn Janssen, Vivian Scheerders, sector dienstverlening en gezond heidszorg, oriënteren en schakelen, primaire opleiding: Saskia Broek hoven, Ingeborg Goossens, Kathin- ka de Groene, Wendy Hamelink, Eli za Harms, Lindsey de Pauw, Saskia Ploegaert, Silvia Roegiest en Hetty Schipper verzorging, korte opleiding, bejaar- denhelpende: Wendy Abbenhuis, Natalie Asselman, Francis Caste- leijn, Jacqueline Grootjans, Aukje van de Hemel, Barbara Kegels, Re nate Kegels, Francesca van dei- Maas, Melissa Ritter, Nicolle Schij- venaars, Gerda Sparreboom en Lies- beth Ysebaert. gezïnshclpende: Natasja Nieuwhoff. agogisch werk, lange opleiding, (se mi) residentieel werk: Marjan de Bot, Debby van Bunder, Meriam Burggraaf, Ruth Cools. Inge van Et- ten, Wendy van Goethem, Monika van Hecke, Annabel Impens, Durna In, Mariëlla Jansen, Saskia de Kos ter, Pascale Lybaert, Marcel Mel- chers, Marianne Meulbroek, Claudia Neve, Marieke van Oyen, Marieke Patberg, Karen Seij en Anja Spinne wijn. verzorging, lange opleiding: Wendy de Bakker, Saskia Bolleman. Daniël le Esseling, Kitty Fontijn, Judith van Gilst, Maaike Haak, Marieke Haak, Danielle Jansen, Miranda Kinkelaar. Andrea Klaassen, Rolinda de Quele- rij, Willeke Verhelst, Jeanet Walhout, Marieke Waverijn en Doreen Wolfert. Bel het Cebuco voor de gratis dienst Co-adverteren 020-6242316. SAMEN ADVERTEREN MET UW RETAILERS. DAT MAG WEL IN DE KRANT.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 26