Studie naar bouwplan Zierikzee Coen Honig Optiek Vrije van Sluis wil geld voor uitbreiding kantoor Reinigingsdienst bouwt geen kantoor bij overslagstation Bestuur waterschap verontrust over plan bezoekerscentrum Oud schoolpand Jannewekken moet mogelijk wijken voor seniorenwoningen BAUSCH LOME 14 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 27 JUNI 199= van onze verslaggever ZIERIKZEE - Wat de nieuwe bestemming van het gebouw aan het Jannewekken 19 in Zie rikzee ook mag worden, de di verse onderwijsinstellingen - die eventueel in het pand wor den ondergebracht - mogen niet verloren gaan voor Zierikzee. Dit stelden alle fracties van de Zierikzeese raad maandag. De leden gingen unaniem akkoord met het onderzoek naar de mo gelijkheid voor seniorenwonin gen op het bewuste perceel. Aanvankelijk leek de gemeente het volwassenenonderwijs, de afdeling voortgezet speciaal on derwijs van de Beatrixschool en - eventueel - peuterspeelzaal Harlekijn in het gebouw onder te willen brengen. Uit een haal baarheidsonderzoek naar deze Horeca tovert 't Zierikzeese Luitje om tot muziekpodium van onze verslaggever ZIERIKZEE - De vier samen werkende horecabedrijven aan de Nieuwe Haven in Zierikzee zullen tijdens de eerste dagen van de Deltaweek (van 26 juni tot 2 juli) 't Luitje weer inrich ten met onder meer terrassen en een podium. Zoals gebruikelijk varen de deelnemers aan de zeilwedstrijden de eerste dagen vanuit Zierikzee. Van vrijdag- tot en met zondag avond (30 juni-2 juli) is voor elke avond - van 20.00 tot 23.30 uur - een band geboekt. Dit zijn res pectievelijk Stardust, La Frea- kiënne en Remake. Zaterdag is vanaf 15.00 uur The Original Zealand Streetparade Jazzband aanwezig aan de Nieuwe Haven. Vrijdagavond en zaterdag (van af 15.00 uur) wordt het verkeer over de Nieuwe Haven omgeleid. AAGTEKERKE Geslaagd - Aan de opleiding voor Mensendieck-oefenthera- peuten in Amsterdam is Eline de Visser uit Aagtekerke geslaagd voor het examen oefenthera peut Mensendieck. oplossing blijkt dat ruim acht ton nodig is om het pand voor dit doeleinde aan te passen. Ver vangende nieuwbouw zou op bij na twee miljoen gulden uitko men. Overigens betreft het een voorlopige conclusie. Pas recen telijk kwam het college op de proppen met het plan voor de bouw van koopwoningen voor ouderen. Dit plotselinge voorstel verbaas de PvdA'er P. A. M. Wezenberg. J. Th. M. van der Veer van D66 had het antwoord op de algeme ne beschouwingen er nog eens op nageslagen. Hieruit zou blij ken dat het gebouw, nu nog in eigendom van scholengemeen schap Schouwen-Duiveland, de onderwijsbestemming moet be houden. Ook WD'er J. J. Ge- leijnse had zijn twijfels over de handelswijze van het college. Desalniettemin had geen van de raadsleden bezwaar tegen het laten uitvoeren van het voorge stelde onderzoek. Andere plek Wel werd aan de raadstafel be nadrukt dat, indien het gebouw tegen de vlakte gaat om plaats te maken voor woningen, de on derwijsinstellingen een ander plekje in Zierikzee moeten krij gen. Het vinden van de juiste bestem ming voor het schoolgebouw is kennelijk een gevoelige kwestie, meende burgemeester J. J. P. M. Asselbergs. Wethou der L. J. van Gastel meende dat 'teveel gewicht aan het onder werp wordt gehangen'. „En dat is absoluut niet nodig." Het plotselinge voorstel van b en w van Zierikzee om de voormalige school aan het Jannewekken te offeren voor huizenbouw, stuitte op nogal wat weerstand in de raad. foto Willèm Mieras OOSTBURG - Het nijpende ruimtegebrek duldt geen ver der uitstel. Maar aan de andere kant is de waterschapstoe komst zo onzeker - een fusie van de drie Zeeuws-Vlaamse water schappen binnen afzienbare tijd is niet denkbeeldig - dat het ook niet verantwoord is om ruim vijf miljoen gulden uit te trekken voor een nieuw ge bouw. Het dagelijks bestuur van Het Vrije van Sluis stelt de algemene vergadering daarom voor het huidige pand aan de Brouwerijstraat voor zo'n zes ton uit te breiden en te verbou- De afgelopen jaren keek het West-Zeeuws-Vlaamse water schap uit naar vervangende kantoorruimte of een dependan ce. De Dienst der Domeinen wil het voormalige belastingkan toor echter liever aan de ge meente verkopen. Aanpassing van het oude ABN-Amro-kan- toor zou te duur worden en de derde mogelijke locatie, een wo ning vlakbij, was reeds ver kocht. Nieuwe tijdelijke huisves ting in containers elders in de ge meente - bij het waterschaps kantoor is al een 'werkkeet' in gebruik - valt af vanwege te ho ge kosten. Op het nieuwste deel van het huidige gebouw kan een verdie ping worden gebouwd. De vijf mensen die op zolder zitten (niet geschikt als werkruimte), de me dewerker personeelszaken, de part-time voorlichter en de vier mensen die nu in de container zijn gehuisvest, kunnen een plaats krijgen in de nieuwe kan toorverdieping met een opper vlakte van 170 vierkante meter. De container op het waterschap sterrein kan dienst doen als ex tra vergaderruimte en kantine, stelt het dagelijks bestuur van Het Vrije zich voor. Het Sluisse aannemingsbedrijf Leenhouts heeft alle mogelijk heden al op een rijtje gezet. Dat houdt niet in dat het bedrijf de bouwopdracht automatisch krijgt, maar gezien de tijdsdruk en de specifieke kennis die nodig is, lijkt Leenhouts wel een logi sche keuze, betogen de dagelijks bestuurders. Het nieuwbouw- deel moet als het even kan na melijk op 1 januari volgend jaar in gebruik worden genomen. Daartoe dient de bouw onmid dellijk na de bouwvakvakantie te beginnen en moet tevens een versnelde procedure in gang worden gezet. De gemeente is bereid om mee te werken en verder is het water schap afhankelijk van de mede werking van de buren. Als die geen bezwaren tegen de verbou wing hebben, kan de aanvraag direct de deur uit. De algemene vergadering komt donderdag 29 juni bijeen om vanaf 9.00 uur in sociaal-cultu reel centrum Den Hoekzak in Oostburg te vergaderen. Behal ve over de gewenste kantoorver groting staan een aantal aan passingen van begrotingen en verordeningen en aankoop van vier achttiende-eeuwse archief stukken op het programma. van onze verslaggever KERKWERVE - Met het oog op de herindeling wordt geen kan toor gebouwd bij het vuilover- slagstation in Zierikzee. Dit be sloot het algemeen bestuur van de Reinigingsdienst Schou wen-Duiveland maandag. Kan toorfuncties worden mogelijk ondergebracht bij de dienst openbare werken. „We moeten waken voor kapitaalsvernieti ging", zei Den Boer na de verga dering. Dit betekent dat naast het - nog te bouwen - overslag station alleen een werf, een stal ling en een werkplaats zullen verschijnen. Onduidelijk is nog of de Reini gingsdienst de tarieven gaat dif ferentiëren. De nota over dit on derwerp wordt eerst verstuurd naar alle raadsleden op Schou wen-Duiveland. „Daar is het on derwerp belangrijk genoeg voor", meende bestuurslid G. E Houtekamer. Op initiatief vai secretaris C. W. Veerhoek word! contact opgenomen met de Cen trale Dienst Gemeentewerker die in plattelandsgemeenten o; Walcheren een proef doet me tarievendifferentiatie. Zo kan d( Reinigingsdienst kennisnemer van enige praktijkervaring, a] dus Veerhoek. Verder ging het algemeen be stuur akkoord met het verrich ten van proefboringen naar stortgas op de stortplaats in Se rooskerke (S). Het Delta Nutsbe drijf zal binnenkort, op eigen n sico, gaan boren. Hieruit moei blijken of de hoeveelheden gar werkelijk exploitabel zijn. Blijki dit niet het geval, dan draag! Deltan de boorkosten. Brengi het gas wel geld op, dan is de re kening voor de Reinigings dienst. van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Het wa terschap Hulster Ambacht moet nadrukkelijker proteste ren tegen de mogelijke komst van een bezoekerscentrum in Emmadorp. Verschillende alge meen bestuursleden spraken maandag hun verontrusting uit over de gevolgen die de toe stroom naar een dergelijk cen trum zal hebben voor de polder wegen. Hoofdingeland H. Vercauteren ziet de bui al hangen. De bezoe kers van het Verdronken Land van Saeftinghe rijden de wegen en bermen kapot en het water schap kan vervolgens opdraaien voor de reparatiekosten. „En daar pas ik voor. Als we al ak koord gaan met de plannen, dan moeten we dat soort dingen vooraf heel goed regelen. Anders moetje het zeker nooit doen." Dijkgraaf K. Baron Collot d'Es- cury beaamde het sombere beeld wat Vercauteren schetste. Reden waarom het waterschap ook bezwaar heeft aangetekend tegen het plan van stichting Hei Zeeuwse Landschap en de ge meente Hulst. Volgens Collot is er weinig aan te doen, mocht ei inderdaad schade optreden „Wij hebben die wegen in beheei en onderhoud. In principe kac iedereen daar gewoon over rij den en zijn de gevolgen voo: ons." Een andere weg die in de rond vraag van de algemene vergade ring in Kloost-erzande ter sprake kwam, was de Havendijkbij Ter hole. Hoofdingeland J. de Koet sprak zijn onvrede uit over hei feit dat het algemeen bestuui geen (persoonlijke) uitnodiging had gehad voor de hoorzitting van vorige week. Uit een toelichting van het dage lijks bestuurslid J. Joossen werd duidelijk dat de afsluiting van de Havendijk wat het water schap betreft, onherroepelijk is Terhole hoeft volgens hem niet te wanhopen. „De maatregelen die we nu gaan nemen, zullen ie het voordeel van Terhole uit pakken. De druk op Rijkswater staat wordt zo vergroot", aldus Joossen. Waarom je nu moet beginnen met zachte maandlenzen van Bausch Lomb? Omdat 't gewoon beter is voor je ogen. Omdat je dan elke maand nieuwe, frisse lenzen hebt. Omdat 't lekker makkelijk is. Omdat je dan altijd reserve- lenzen hebt. Maar vóóral omdat je nü bij de Action Vision Bag van Bausch Lomb een echte Ray-Ban zonnebril cadeau krijgt! Bovendien bevat dit voordelige aktiepakket 6 paar maandlenzen (voor een half jaar!) plus een MPS Travellen de makkelijke alles-in-één lenzenvloeistof in handige meeneemverpakking. En dat allemaal voor een heel aantrekkelijke prijs. Kortom, redenen genoeg om snel je contact lensspecialist te bezoeken. Vraag naar de aktievoorwaarden. BAUSCH LOMB MAANDLENZEN. FRIS. SCHOON. MAKKELIJK. ZIERIKZEE - APPELMARKT 22 - 01 1 10-1421 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 24