Optiek de Jonge Woningbouw kanaalarm onzeker 'Eerste steen' dorpshuis gelegd Plan woningbouw in Otheense kreek stuit op verzet BAUSCH &LOMB Veiligheidszone scheepvaart kan nadelig uitpakken voor Hansweert 14 b PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 27 JUNI 1995 van onze verslaggeefster TERNEUZEN - De bewoners van de buurtschap Othene zijn niet gelukkig met de bouw van vier vrijstaande woningen tus sen de buurtschap en de Otheen se kreek. Ze zien hun vrije uit zicht op de kreek achter muren verdwijnen en menen dat het ei gen karakter van het dorpje wordt aangetast. Het rijtje huizen aan de kop van de Reuzenhoeksedijk moet wij ken, omdat de gemeente Ter- neuzen de weg wil verbreden om de nieuwe woonwijk beter te kunnen ontsluiten. Ter compen satie is de eigenaars van deze huizen een locatie aan de kreek (plan Kreekzicht) aangeboden. Maai- de huidige inwoners van Othene zien dit niet zitten. Vol gens hen is dit bouwplan onno dig belastend. „Een mooi vrij en natuurlijk uitzicht wordt volko men weggenomen. Het bouw plan heet Kreekzicht, daar waar juist door dit bouwplan een groot aantal omwonenden het zicht op de kreek zal worden ont nomen. Dit zal gepaard gaan met privacyverlies en verlies van rust", zeggen M. van Dijk huizen en W. Schoonakker na mens de Otheense bevolking in hun bezwaarschrift. Belofte Maandagochtend kregen zij de gelegenheid om hun bezwaren mondeling toe te lichten. Be langrijkste grief was dat wethou der J. van Rooyen van volks huisvesting zijn belofte niet is nagekomen. Hij zei bij de pre sentatie van de plannen voor de nieuwe woonwijk toe dat het buurtschap intact zou blijven en dat tussen de oude en nieuwe be bouwing een groenstrook zou worden aangelegd. „Aan derge lijke toezeggingen dient de ge meente zich te houden", vindt Schoonakker. Volgens de buurtbewoners heeft de gemeente bovendien geen re kening gehouden met de plan ten en dieren die in de bufferzone tussen Othene en de kreek voor komen. Zo moeten langs het wa ter een aantal populieren waarin veel vogels nestelen, sneuvelen. Ook worden de dieren door de bouwactiviteiten in hun rust verstoord. Zij vragen zich af welk belang dit plan dient. Alleen het kurjnen verplaatsen van de bewoners van de dijk? Maar dat belang weegt niet op tegen de belangen van de omwonenden, menen zij. Als alternatief stellen zij voor om de woningen aan de andere kant van de kreek te zetten of zuidelijker richting de Kraag te bouwen. Het eerste voorstel is ook door de bewoners van de Reuzenhoeksedijk geopperd. Schoonakker heeft weinig ver trouwen in de haalbaarheid van de alternatieven. „Of het is te duur of het stuit op planologi sche bezwaren." Ze vindt het persoonlijk erg jam mer dat het zover moest komen, „Onze verstandhouding met de bewoners van de dijk is uitste kend. Er is absoluut geen sprake van een vete of rancune. We wor den tenslotte allebei gedupeerd. Om die reden willen we het con flict met de gemeente niet op de spits drijven." Daarom weet Schoonakker nog niet of ze daadwerkelijk de gang naar de rechter maakt om haar gelijk te krijgen. „Als je toch weet datje het niet redt, moetje het niet on nodig rekken en de bewoners van de Reuzenhoeksedijk in on zekerheid laten." Woordvoerder F. Neve van de gemeente vertelt na afloop van de besloten hoorzitting dat allé opmerkingen worden meegeno men in de besluitvorming. Hij wil niet vooruitlopen op een defi nitieve beslissing. Ook de aange dragen alternatieven worden heroverwogen, zegt hij. OUD-VOSSEMEER Wandeltocht De wandel sportclub Vosmeer in Oud-Vos- semeer houdt zaterdag 8 juli de zevende jaarlijkse zeven-dor penwandeltocht op Tholen. Er kan individueel of in groepsver band worden gelopen, over de af standen 5,10,15, 30 of 50 kilome ter. De start is bij het dorpshuis De Vossenkuil in Oud-Vosse- meer. De 50-kilometerlopers ver trekken tussen 7.30 en 9.00 uur, de 30-kilometerlopers tussen 9.00 en 10.00 uur en de start voor de 5,10 en 15 kilometer is tussen 10.00 en 14.00 uur. In het cen trum van het dorp begint diezelf de dag om 13.00 uur de Ringjaar- markt, waarbij onder meer de Oud-Vossemeerse blaaskapel present is. GOES - LANGE VORSTSTRAAT 40 - 01 100-1 1 272 van onze verslaggever HANSWEERT - Woningbouw op een deel van de dode kanaal- arm bij Hansweert is alleen mo gelijk als dat niet strijdig is met de veiligheidsnormen voor het scheepvaartverkeer op het Ka naal door Zuid-Beveland en de Westerschelde. Of bouwplan nen aldaar haalbaar zijn, hangt af van de toepassing van deze normen voor het transport van gevaarlijke stoffen. Dat is een kanttekening die het dagelijks gemeentebestuur van Reimers- waal maakt bij het ontwerp- dorpsplan Hansweert. De interpretatie van die veilig heidszone waarin nieuwbouw verboden is, kan nadelig uitpak ken voor eventuele woningbouw op het middendeel van de ge dempte kanaalarm. Het dorps plan. opgesteld door het Middel burgse adviesbureau RBOI, richt zich echter niet louter op de gedempte kanaalarm, een ge bied waarin overigens ook een bedrijventerrein en een park zijn voorzien. Het plan gaat uit van een integrale aanpak gericht op Horeca tovert 't Zierikzeese Luitje om tot muziekpodium van onze verslaggever ZIERIKZEE - De vier samen werkende horecabedrijven aan de Nieuwe Haven in Zierikzee zullen tijdens de eerste dagen van de Deltaweek (van 26 juni tot 2 juli) 't Luitje weer inrich ten met onder meer terrassen en een podium. Zoals gebruikelijk varen de deelnemers aan de zeilwedstrijden de eerste dagen vanuit Zierikzee. Van vrijdag- tot en met zondag avond (30 juni-2 juli) is voor elke avond - van 20.00 tot 23.30 uur - een band geboekt. Dit zijn res pectievelijk Stardust, La Frea- kiènne en Remake. Zaterdag is vanaf 15.00 uur The Original Zealand Streetparade Jazzband aanwezig aan de Nieuwe Haven. Vrijdagavond en zaterdag (van af 15,00 uur) wordt het verkeer over de Nieuwe Haven omgeleid. het verbeteren van de leefbaar heid in Hansweert. Het betekent dat zowel het woonklimaat als de economische situatie, het verzorgingsniveau en de ver keerssituatie aandacht krijgen. Zo is het de bedoeling dat Hans weert een echt dorpscentrum krijgt. Op dit moment bevindt zich een open ruimte ten noor den van de Schoolstraat dat wel iets weg heeft van een plein. Het hoort min of meer bij dorpshuis Kai Munk en wordt benut als standplaats door de ambulante handel en het rijdend kantoor van het ziekenfonds. Plan is er een werkelijk herkenbaar dorps plein van te maken. Huurwoningen Wat wonen betreft staat in het dorpsplan de aanbeveling een deel van het huurwoningenbe stand te verkopen, zo mogelijk aan de zittende hum-der. Aan nieuwe traditionele eengezins- huurwoningen bestaat in Hans weert geen behoefte meer. Aan beveling is ook een deel van de sociale huurwoningen aan te passen voor ouderen, dit met het oog op de vergrijzing en de wens van bejaarden om langer zelf standig te blijven wonen. Het dorpsplan stelt dat het 1700 zielen tellende Hansweert een actieve bevolking heeft. Er is een groot aantal verenigingen en groeperingen waarvan een aan tal gebruik maakt van het ver ouderde dorpshuis Kai Munk en het Paviljoen. De gemeente heeft plannen Kai Munk te re noveren. Economisch van belang is onder meer de uitbreiding met vier hectare in noordelijke richting van het bedrijventerrein Ka- naalweg. Zodat ook op het noor delijk stuk van de gedempte ka naalarm bedrijfsontwikkeling mogelijk is. Samen met de ge meente Kapelle werkt Reimers- waal aan de herontwikkeling van de loswal. Onderwijs De verkeerssituatie valt te ver beteren door onder meer de plannen uit te voeren voor een dertig kilometerzone. Andere voorstellen zijn het voetpad op de dijk te verlengen en de Schoorsezeedijk af te sluiten voor autoverkeer. Ook het on derwijs krijgt aandacht. Op lan ge termijn komt het bestaan van de roomskatholieke basisschool en de openbare basisschool in gevaar. Alleen tijdige samenvoe ging tot één basisschool kan het onderwijs redden. Het ontwerp- dorpsplan staat donderdag 6 juli ter discussie tijdens de vergade ring van de commissie wonen en milieu. De bijeenkomst in het gemeentehuis te Kruiningen be gint 20.00 uur. Bij de bouwplaats van het nieuwe dorpshuis in 's-Heer Arendskerke ging maandag de vlag in top ter gelegenheid van de inmetse- ling van een gedenkplaat. foto Willam Mieras van onze verslaggeefster 's-HEER ABTSKERKE - Een eerste steen was het niet echt meer, die P. M. van 't Westeinde en drs P. J. Vollaard maandag inmetselden in het nieuwe dorsphuis van 's-Heer Abtskerke. De muren van het gebouw staan al overeind. Maar de voorzitter van de stichting maatschappelijke en culturele zorg gemeen schap 's-Heer Abtskerke en de Borselse wethouder hadden dan toch de eer hun naam vereeuwigd te zien op een gedenkplaat. Zowel de stichting als de gemeente betalen ieder de helft van het ongeveer 750.000 gulden vergende dorpshuis. Dat die constructie niet alleen voordelen oplevert, haalde voorzitter R. C. M. Schal- kens van de dorpsraad nog even aan tijdens zijn toespraakje op het bouwterrein. „Het heeft vier jaar geduurd voordat de ver schillende partijen tot overeenstemming konden komen", zei hij. En nog steeds wordt er onderhandeld: „Het zou mooi zij als we ook de kosten van de inrichting van het dorpshuis konden de len", sprak Van 't Westeinde richting de wethouder. Om de komst van het nieuwe dorpshuis te vieren, lieten de leer lingen van openbare basischool De Poel maandagmorgen bal lons op. Wanneer het dorpshuis komend najaar klaar is, kunnen de leerlingen daar de gymnastieklessen volgen. Behalve een ge deelte dat bestemd is voor sport, toneel en de jeugdsoos, krijgt het nieuwe verenigingsgebouw een ontmoetingsruimte met een bar en een kamer waar een dokter of een bank-employee spreek uur kunnen houden. Waarom je nu moet beginnen met zachte maandlenzen van Bausch Lomb? Omdat 't gewoon beter is voor je ogen. Omdat je dan elke maand nieuwe, frisse lenzen hebt. Omdat 't lekker makkelijk is. Omdat je dan altijd reserve- lenzen hebt. Maar vóóral omdat je nü bij de Action Vision Bag van Bausch Lomb een echte Ray-Ban zonnebril cadeau krijgt! Bovendien bevat dit voordelige aktiepakket 6 paar maandlenzen (voor een half jaar!) plus een MPS Travellen de makkelijke alles-in-één lenzenvloeistof in handige meeneemverpakking. En dat allemaal voor een heel aantrekkelijke prijs. Kortom, redenen genoeg om snel je contact lensspecialist te bezoeken. Vraag naar de aktievoorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 22