Reputatie van Krajicek wankelt Cees Priem laat de nieuwe kampioen Knaven thuis PZC apiot: nooit meer in Belgische titelstrijd Verre uitwedstrijden foor vrouwenteam fan BC Vlissingen Rechters beslissen over prijs van Iwan Uitschakeling kan Rottier niet deren sport Hagenaar verliest in eerste ronde Wimbledon van Bryan Shelton uitslagen sport op tv DINSDAG 27 JUNI 1995 17 tën onze verslaggever Bob van der Zanden LONDEN - Aan de vooravond iin elk Grand Slam-toernooi Kordt de naam van Richard Krajicek weer uitgesproken met enig ontzag. Hij is nog al- üjd een 'dark horse', de naam jje men geeft aan gevaarlijke lutsiders. Maar de reputatie ran de lange Hagenaar brokkelt jteeds verder af. Op Wimbledon struikelde het beste paard van je Nederlandse stal gistermid- jag al over de eerste horde, die Bryan Shelton heette: 7-6,6-3,6- j,Net als vorig jaar haalde Kra jicek op het belangrijkste toer- jooi niet eens de laatste 64. ne verliezer deed zijn onthut sende nederlaag af met de mede deling dat hij falen een te groot toord vond voor zijn matige op treden. „Ik heb gewoon verloren bndaag," zei de 23-jarige ser- tjce-volleyer, die aan de Church Road als twaalfde was ge kaatst. Gewoon verloren, van Ie nummer 87 van de wereld, in prie sets. lij kwam de interviewruimte tonen met een oorlogszuchtige Ik en een agressieve houding. Wee dingen die hij eerder op laan 5 node had gemist. Hij iam, voor de eerste vraag was esteld, het initiatief bij de pers- onferentie en vroeg of het zin Sad om vragen te beantwoor den. Want: .jullie schrijven toch rat jullie willen." Hij liet zijn fru- Uraties blijken en gedroeg zich iUesbehalve professioneel. Op !e vraag of de Grand Slam-toer- looien voor hem een obessie be- pnnen te vormen zei hij: „Voor Dij niet, voor jullie misschien." ïwetsbaar iet was een teken van kwets baarheid en zwakte. Na zijn te- eurstellende nederlaag in de ireede ronde van Roland Gar- üs tegen de qualifier Andrew Se. had zich ook al zo'n weinig wheffend tafereel afgespeeld. De 23-jarige inwoner van Mo naco stond al twee keer in de hal finales van een van .de vier pote toernooien. In 1992 bereik- 7hij de halve eindstrijd van de .Australian Open. maar die werd nooit gespeeld omdat Krajicek óch met een geblesseerde schouder terugtrok voor de par- 6j tegen Jim Courier. Een jaar hier miste hij een finaleplaats Roland Garros door een ne derlaag tegen diezelfde Courier. lij bereikte de top tien, verza melde een dure hofhouding om zich heen en alles leek klaar voor de grote sprong voorwaarts. Maar de carrière van Krajicek stokte. Vorig jaar beleefde hij een uiterst mager Grand Slam- seizoen. Australië liet hij lopen vanwege een knie-operatie en in Parijs, Londen en New York kwam hij niet verder dan respec tievelijk de derde, eerste en tweede ronde. Dit seizoen is zijn optreden in de 'big four' niet be ter. Obstakel Krajicek werd (weer) een speler die van iedereen kan winnen, maar vooral van iedereen kan verliezen. Gisteren verslikte Neerlands hoop zich opnieuw in een te nemen obstakel. Bryan Shelton schakelde vorig jaar weliswaar als qualifier in Lon den Michael Stich uit in de eer ste ronde en bereikte zelfs de vierde ronde, maar hij heeft dit seizoen nog nauwelijks iets ge presteerd. Bij de nummer vijftien van de wereld - die in februari van dit jaar nog in goede vorm stak en achtereenvolgens de toernooien van Stuttgart en Rotterdam won - hapert de laatste weken de service, zijn enige echte wapen. „Ik weet niet waarom," aldus Krajicek. „Het hele grasseizoen loopt mijn service niet, ik win mijn games er niet meer mee. Mijn opslag is gewoon onder de maat." Het moet gezegd dat Krajicek tegen Shelton na twee verloren sets - hij speelde een slechte tie break in de eerste (7-2) en verloor de tweede met 6-3 - toch nog vol op in de race was. In de derde set brak hij meteen door de opslag van de donkere speler uit Atlan ta heen en liep door naar een 3-1 voorsprong. Hij kreeg vier breakkansen op 4-1,-miste ze al len. doch speelde in die fase zelf bewust en goed. Maar als sneeuw voor de zon verdween de vorm. het vertrouwen en de voorsprong. In 'no time' was het 3-6 en einde wedstrijd. Krajicek (hij gaat nu vervroegd op vakantie) liet veertien aces noteren. Maar veel belangrijker was een andere score: van de vijftien breakpoints in de hele wedstrijd verkwanselde hij er veertien. Dan is falen niet langer een te groot woord. Krajicek gaf onlangs in een in terview aan dat je op de Grand Slams moet presteren. „Anders tel je niet mee bij de grote jon gens." De eens zo gevreesde nieuwkomer is op het moment geen 'dark horse' meer. geen out- Richard Krajicek is geen 'dark horse' meer, geen outsider, maar 'dark and out'. sider. Krajicek is op dit moment alleen nog 'dark and out'. Wimbledon. 16,5 miljoen gulden. Vrouwen enkelspel, eerste ronde: Schultz(Ned/15) - Bobkova (Tsj) 6-7 7- 6 6-1, Frazier VSU12) - Rotier (Ned) 6- 4 7-5. Neiland (Let) - Avila (Spa) 6-0 6- 1. Monami (Bel) - Fendick (VSt) 6-2 6- 3. Feber (Bel) - Arendt (VSt) 6-3 6-1. Reinach (ZAf) - Kochta (Dui) 6-13-6 6- 0. Spirlea (Roet - Kruger (ZAf) 6-2 3-6 6-4. Babel (Dui) - Perfetti (Ita) 2-6 6-2 6- 4. Grossman (VSt) - Keiler (VSt) 3-6 6- 2 6-4, Nideffer (ZAf) - Begerov (Dui) 7- 6 1-0 opgave Begerow, McQuillan (Aus) - Harvey-Wild (VSt) 6-1 6-2. Da te (Jap/6) - Appelmans (Bel) 6-4 6-2. Raymond (VSt> - Pullin (GBr) 6-0 7-6. Whitlinger-Jones (VSt) - Po (VSti 7-6 6-0. Stafford (VSt) - Martinek (Dui) 6- 4 6-1. Farina Ita) - Likhovtseva (Rus) 6-3 6-1. Courois (Bel) - McGrath (VSt) 4-6 6-0 6-2, Sukova (Tsj/16) - Cecchini (Ita) 6-3 7-6, Zrubakova (Slv) - Smash nova (Isr) 6-3 7-6. Kamio (Jap) - Wata- nabe (VSt) 6-4 6-2, Testud (Fra) - Miyagi (Jap) 7-5 6-3. Bradtke (Aus) - Wagner (Dui) 6-2 6-4, Sabatini Arg/8)- Ghirardi (Fra) 6-3 6-4, Temesvari (Hon) - Pizzichini (Ita) 7-6 6-4, Nejedly (Can) - Halard (Fra) 7-5 4-6 6-4, Garri- son-Jackson (VSt) - Wainwright (GBr) 6-3 6-3. Wiesner (Oos) - Porwick (Dui) 6-4 6-3. Mannen enkelspel, eerste ronde: Shelton (VSt) - Krajicek (Ned/12) 7-6 6- 3 6-3, Henman (GBr) - Wekesa (Ken) 7- 6 6-0 64, Thoms (Dui) - Erlich (Isr) 6-3 6-2 6-2, Boetsch (Fra) - Marques (Por) 7-6 6-2 6-2, Kucera (Slw) - Ondruska (ZAf) 6-1 64 7-5, Nestor (Can) - Saps- ford (GBr) 7-5 6-2 6-3, Gloria (VSt) - Renzenbrink (Dui) 6-4 3-6 1-6 6-3 6-2. Ho (VSt) - Albert Chang (Can) 3-6 6-2 6-3 7-5, MacLagan (GBr) - Furlan (Ita) 2-6 6-2 7-6 6-3, Stark (VSt) - Vasek (Tsj) 4-6 2-6 64 3-0 opgave Vasek, De- laitre Fra) - O'Brien (VSt) 64 2-6 1-6 6- 4 6-2, Krickstein (VSt) - Bergström (Zwe) 4-6 0-6 7-6 6-2 6-2, Ivanisevic (Kro/4) - Lareau (Can) 6-2 6-4 64. Sampras (VSU2) - Braasch (Dui) 7-6 6- 7 64 6-1, Forget (Fra/16) - Henderson (GBr) 6-1 6-3 7-6. Wilkinson (GBr) - Dreekmann (Dui) 6-3 64 7-5, Volkov (Rusi - Washington (VSt) 4-6 7-6 6-4 4- 6 12-10, Bauer (Duii-Borwick (Aus) 6- 2 64 6-1. Fetterlein (Deni - Sinner (Dui) 6-4 7-6 6-3, Martin (VSt/14) - Pe- reira (Ven) 6-1 3-6 7-6 7-5, Rusedski (GBr) - Simian (Fra) 6-3 6-3 6-3. Knowles (Bah) - Rios (Chl) 4-6 6-3 64 7-6, Matsuoka (Japi - Novacek (Tsj) 6- 4 6-7 3-6 6-3 64, Ferreira (ZAf) - Vacek (Tsj) 6-2 64 5-7 6-4. Jonsson (Zwe) - Tebbutt (Aus) 4-6 6-1 7-6 64, Burillo (Spa) - Stolle (Aus) 6-2 3-6 7-6 6-3, Bjorkman (Zwe) - Burgsmuller (Dui) 6-1 6-1 6-1, Black (Zim) - Cowan (GBr) 6-4 7-5 6-1, Wilander (Zwe) - Petchey (GBr) 7-6 6-1 6-2, Caratti (Ita) - Raoux (Fra) 6-4 0-1 opgave Raoux, Rostag- no (VSt) - Bates (GBr) 7-6 64 7-5, Chang (VSt/5) - Roux (Fra) 6-3 6-4 4-6 6-2, Goellner (Dui) - Prinosil (Dui) 64 6-7 4-6 6-3 13-11, Wheaton (VSt) - Ma- theson (GBr) 3-6 7-5 7-6 6-3, Karba- cher (Dui) - Hlasek (Zwi) 4-6 7-5 6-4 2-6 6-4, Korda (Tsj- Nargiso (Ita) 4-6 64 6- 1 7-5. BRUSSEL (ANP) - De zege van Silfried Nelissen in het Bel- asch kampioenschap heeft gis- ïren een wrange nasmaak ge- iiegen. De nationaal kampioen, (ie door zijn 'maatje' Johan Ca- iot aan de overwinning was (fholpen, kreeg van het sport- romité van de Belgische wiel- tijdersbond een boete van bijna Irieduizend gulden opgelegd, lij blijft wel kampioen. De ■traf voor Capiot was harder: behalve de boete mag hij nooit meer uitkomen op het Belgisch kampioenschap. öerenner uit de Italiaanse Refin- (ormatie maakte zich zondag in Geel schuldig aan onsportief ge- t'ag. Op verzoek van Nelissen, Üe voor Lotto rijdt, haalde hij in te slotkilometers van de koers vluchter Carlo Bomans terug en trok en passant de sprint aan voor zijn trainingsmaatje. Naar verluidt hoopt Capiot. die bij zijn huidige werkgever niet ge lukkig is, volgend seizoen in de ploeg van Nelissen te rijden. Volgens de Belgisch kampioen is de straf van het sportcomité onterecht. „Ik vind het een beetje flauw. Als ik tegen de straf iets kan doen, zal ik dat niet na laten. In het slechtste geval be taal ik de boete gewoon. De bes te heeft zondag gewonnen. Ie dereen maakt een drama van het feit dat Capiot me heeft ge holpen. Ik heb hem daarom ge vraagd. Zonder zijn hulp had ik niet kunnen winnen, dan was ik in de sprint geklopt. Wij komen hier openlijk voor uit. Ik zie het probleem niet." GISSINGEN - De Nederlandse basketball Bond heeft de defini te indeling voor het seizoen *96 bekend gemaakt. Het togst spelende Zeeuwse team, 3 vrouwenteam van BC Vlis- ®gen, is ingedeeld in de eerste Msie, waarin de ploeg weer '•t verre uitwedstrijden wordt rtonfronteerd. De competitie egint dit seizoen op 23 septem- *r. k indeling van de landelijke klas- waarin Zeeuwse teams uitko- 's als volgt. Vrouwen eerste di- We: BC Vlissingen,; BC Lieshout; «dy '73, Capelle aan de IJssel; DAS, Prisma College, Utrecht; Niels •<isen. Utrecht; Grasshoppers, JNk; Sphinx, Wageningen; Uit filters, Almelo; Aris, Leeuwarden; "on '75, Damwoude; HSVB, Ha- t Celeritas/Donar, Groningen; ^ne Uilen. Groningen, fnnen Hoofdklas: BV Vlissingen, ®ping Crabs, Bergen op Zoom: •aitov kampioen an Rusland PSKOU (AFP) - Asiat Saitov gisteren de Russische wie- Jtiiel veroverd. De renner uit Spaanse Artiach-formatie in Samara na 200,3 kilo- alleen over de streep. Sisjeslav Djavanian volgde op twaalf seconden. Andrei ytsjenko eindigde op de derde Dimitri Konisjev werd pè. Eastwood Tigers. Oosterhout: Vir tus, Werkendam: Pendragon. Til burg: Attacus, Veghel; BC Eindho ven; Tantalus, Eindhoven. Deurne Pioniers; Archers, Beek; Dunatos, Meerssen; Braggarts. Heerlen. Vrouwen Overgangsklas: BV Sou burg, Volharding, Goes; Vossenberg, Oudenbosch; Eastwoord Tigers, Oosterhout; Pendragon. Tilburg; Fil- tech Five 2, Tilburg; Starz '81. Kaats heuvel; Waldric, Almkerk; Virtus 2, Werkendam; Fake, Made; WSC 3. Waalwijk; Ardito, Zaltbommel. Mannen Overgangsklas: Schelde- sport, Temeuzen; ELBC, Etten-Leur; Barons, Breda; Beltistos, Rijen; Bel- tistos 2; Starz, Kaatsheuvel; SVH, Heusden; Kruiskamp, Den Bosch; EBBC 3, Den Bosch; Black Eagles, Rosmalen; JRC Boxtel; Ardito, Zalt bommel. Mannen eerste klas: BC Vlissingen 2; Marathon, Vlissingen; Dynamo '70, Middelburg; Volharding, Goes; Smokkelhoek, Kapelle: Jumping Crabs 2. Bergen op Zoom; Simple Dribble, Steenbergen; Blauw-Wit. Roosendaal; Blauw-Wit 2; Vossen berg, Oudenbosch; Barons 2, Breda Eastwood Tigers 2. Oosterhout. Meisjesjunioren Eredivisie: BC Vlis singen; Eastwood Tigers. Ooster hout: Prisma College. Utrecht. Lei derdorp; Hoofddorp. Akrides, IJmui den. Piranha's. Amstelveen; Lands lake Lions, Landsmeer: Rapid Ser vice. Den Helder: ATC '65, Hengelo Jolly Jumpers. Tubbergen; BV Gro ningen. Jongensjunioren Hoofdklas: BC Vlissingen; Eastwood Tigers. Ooster hout, Beltistos. Rijen; Virtus. Werkendam; SVH. Heusden: Flash, Den Bosch. EBBC. Den Bosch; Black Eagles, Rosmalen; OBC. Oss; PSV/Almonte, Eindhoven; Lanèche BSW, Weert; Dunatos, Meerssen. Keus valt op Tristan Hoffman ZEVENAAR (ANP/GPD/AFP) - Servais Knaven mist zater dag in St. Brieuc zijn Tourde buut. Cees Priem heeft de kersverse nationale kam pioen op de weg niet in de Tourformatie opgenomen. De ploegleider uit Wemeldinge wees gisteren Tristan Hoff man en de Belg Hendrik Re- dant als achtste en negende renner aan. Knaven rekende na zijn suc cesvolle optreden tijdens het NK in Meerssen op een plaats in de Tourploeg van Priem De ervaring van zijn eerste pro loog zou hem volgend jaar van pas komen, als de Ronde van Frankrijk in Den Bosch be gint. Priem had andere ge dachten. Hij wil de renner uit Zevenaar de mogelijkheid bie den van een goede voorberei ding op het WK tijdrijden in Colombia. „Als Knaven zondag niet had nnen. was de kans groter ge weest dat ik hem in de ploeg had opgenomen. Hij heeft nu zijn eerste overwinning, dat maakt hem een stuk rustiger." Priem stuurt Knaven straks wel naar de Ronde van Spanje. „Een ideale voorbereiding op de WK." Voor Hoffman wordt het zijn eerste Tour. De Nederlander dankt dat aan zijn goede op treden van de afgelopen maanden. Hij heeft dit seizoen vijf overwinningen achter zijn naam. De TVM-ploeg voor de Tour ziet er als volgt uit: Maarten den Bakker, Jelle Nijdam, Je roen Blijlevens, Tristan Hoff man en Bart Voskamp (allen Ned), Jim van de Laer en Hen drik Redant (beiden Bel), Bo Hamburger en Jesper Skibby (beiden Den). Cees Priem: „Als Knaven zondag niet had gewonnen, was de kans groter geweest dat ik hem in de ploeg had opgenomen." foto Ruben Oreel Wiebren Veenstra hoort pas op het laatste moment of hij in St. Brieuc aan zijn derde Ron de van Frankrijk mag begin nen. De Friese sprinter krijgt vandaag of morgen van het Amerikaanse Motorola-team uitsluitsel over de nog te ver geven Tour-plaats binnen het team. Veenstra is kandidaat met de Amerikanen Steve Bauer en George Hincapie en de Belg Michel Dernies. Veenstra nam gisteren zelf contact op met het Motorola- team. „De beslissing valt waarschijnlijk woensdag", kreeg hij te horen. „Een beetje laat. Je wilt toch graag weten waar je aan toe bent. Het wor den spannende dagen." Marco Vermey doet niet mee aan de Tour. De Lissenaar, vo rig jaar debuterend, heeft geen plaats in de Czal-formatie ge kregen. Ook Erwin Nijboer moet thuis blijven. De voorbestemde hulp van Miguel Indurain voor het vlakke gedeelte van de Tour kreeg dat gisteren te ho ren. Banesto wil Miguel Indu rain in de bergen met zoveel mogelijk klimmers omringen. „Jammer, ik had er op gere kend mee te gaan", zegt de Ne derlander. „Het wielrennen is echter meer dan alleen de Tour." Nijboer behoorde bij Banesto tot de voorgeselecteerden, maar ging er na zijn vele werk van vorig jaar in de Tour van uit dat zijn plaats zeker was. „De ploeg staat erg onder druk. Rominger had in de Giro tijdens de bergetappes steeds drie, vier man om zich heen. Hij heeft een superploeg. Dat heeft ze bij Banesto an het denken gezet. Ze hebben uit eindelijk gekozen voor meer klimmers." De positie van de nummer 99 uit de Tour van 1994 staat bij Banesto onder druk. De Spaanse ploeg wordt volgend seizoen kleiner van formaat, gaat terug naar achttien ren ners. Alle contracten lopen af. „Ik heb te horen gekregen, dat ik me daar niet druk over hoef te maken." De gemiste Tour maakt geen gebroken man van hem. „Ook een zakenman loopt wel eens een aardig contract mis. Ik ga een week niets doen. Daarna richt ik me op het naseizoen, met de Ronde van Spanje als belangrijkste speerpunt. Daar ga ik dan maar weer ouder wets demarreren." Maar ook de Zwitserse Tourfa voriet Tony Rominger heeft met tegenslagen te kampen. Na de sleutelbeenbreuken van Abraham Olano en Adriano Baffi heeft bergknecht Fédé- rico Echave afgelopen week eind tijdens het Spaans kam pioenschap een arm gebroken. Echave moest de Ronde van Italië al missen wegens een overtreding van het dopin- greglement. Echave wordt bij Mapei/GB vervangen door An drea Chiurato of Xavier Mau- 'léon. De Lotto-formatie heeft in de Ronde van Frankrijk twee kopmannen: Wilfried Nelis sen, de kampioen van België en Andrei Tsjmil. De Molda- viër is de enige buitenlander in de Belgische ploeg die verder bestaat uit Mario en Peter de Clerq, Peter Farazijn, Herman Frison, Sammie Moreels. Mare Sergeant en Rudy Vrdonck. AMERSFOORT (ANP) - De voetbalrechters van de arbitragecommissie zullen beslis sen welke prijs Feyenoord moet betalen voor Roda JC'er Tomek Iwan. De vraag prijs is vijf miljoen, Feyenoord wil aanmer kelijk minder betalen. Voorzitter Pickée van Roda kaartte de zaak gisteren aan tijdens de vergadering van het betaalde voetbal. Roda is gefrustreerd om dat Feyenoord Iwan een contract liet teke nen in Rotterdam achter de rug van Roda om, terwijl de Pool nog een jaar te gaan had in Kerkrade. Pickée vroeg zich af of in de reglementen duidelijk is geregeld wat moge lijk is na zo'n actie. Dat bleek dus nauwelijks geregeld. Een commissie onder leiding van FC Zwolle- voorzitter Sporre houdt zich wel bezig met de affaire die al een paar precedenten had. Duidelijk is alleen dat een speler geen con- Rommers niet bij selectie EK WOERDEN - Bondscoach Herman Snoeijink heeft gisteren de selectie bekendgemaakt van acht coureurs van onder de 23 jaar die eind augustus in het Tsjechische Trutnov aan het Eu ropees kampioenschap deelnemen. Michel Rommers uit Ril land, die op het NK tiende werd en drie weken geleden excel leerde in een etappekoers in Duitsland, behoort niet tot het selecte gezelschap. Volgens Snoeijink kan de selectie echter nog gewijzigd worden. De opvallendste naam is die van Max van Heeswijk, prof in de Motorola-ploeg van Hennie Kuiper. Selectie EK Trutnov: Steven de Jongh (Groot-Schermer). Mare Lotz (Valkenburg), Koos Moerenhout (Achthuizen), Max van Heeswijk (Baexem), Van Jürgen van Pelt (Gerwen). Rik Reinerink (Harbrinkhoek), Maarten Nijland (Hengelo) en Jac ques Peeters (Echt). Romario denkt aan stoppen RIO DE JANEIRO (DPA) - Romario overweegt te stoppen met voetballen. De voormalige PSV'er heeft dat bekendgemaakt, een dag nadat zijn club Flamengo naast het kampioenschap van Rio greep. Romario maakte in het beslissende duel welis waar een doelpunt, maar viel verder nauwelijks op. De held van de dag werd Renato Gaucho. aanvaller bij de tegenpartij. Deze riep zich gisteren alvast uit tot de nieuwe koning van Rio. Fla mengo kocht de 30-jarige Romario aan het begin van het sei zoen voor zo'n acht miljoen gulden van Barcelona. Hij beloofde bij zijn overgang de club voor het eerst in driejaar weer aan het kampioenschap te helpen. Romario maakte dit seizoen 26 doelpunten. Hij werd daarmee 'slechts' tweede op de lijst van topschutters. Rugbyers All Blacks vergiftigd AUCKLAND (AFP) - De trainer van het Nieuwzeelandse rug- byteam, Laurie Mains, is ervan overtuigd dat zijn spelers twee dagen voor de finale om de wereldtitel in Johannesburg opzet telijk bij de lunch zijn „vergiftigd". Die beschuldiging uitte hij gisteren voor de Nieuwzeelandse radio. De All Blacks verloren zaterdag de finale na verlenging met 12-15 van Zuid-Afrika. Mains zei dat twee derde van de Nieuwzeelandse delegatie in de loop van donderdag ziek was geworden na gebruik van de lunch in het hotel. Prince Polley naar Excelsior ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft Prince Polley van FC Twente overgenomen. De Rotterdamse eerste-divisieclub leg de de Ghanese spits voor twee seizoenen vast. FC Twente had de 26-jarige Polley afgelopen seizoen aan Heerenveen ver huurd. De Friese eredivisionist maakte geen gebruik van de optie tot koop. Twente hoopt binnenkort een nieuwe verdedi ger te kunnen presenteren. Dat is nodig na het vertrek van Cle mens Zwijnenberg naar Feyenoord. Schultz moeizaam verder LONDEN (GPD/ANP) - Wel ver loren, maar niet ontevreden was Stéphanie Rottier. De 21- jarige baseliner uit Sint Jan steen kwam met weinig opti misme naar Engeland omdat gras haar niet ligt. Ze speelt zo als bekend in Grand Slams so wieso niet best, want ze won in veertien partijen slechts één keer. Tegen Amy Frazier (twaalfde geplaatst) speelde Rottier niet slecht, maar ver loor in twee sets, hoewel ze in de laatste ronde nog met 4-1 had voorgestaan: 6-4, 7-5. „Ik had al geen hoge verwach tingen van dit toernooi," zei ze zonder een spoor van teleurstel ling." Frazier. een meisje van ho ning en mais uit het Amerikaan se middenwesten, beschikte over een identiek speltype maar was net een tikkeltje vaster. Brenda Schultz is al weer 24 jaar, maar elke keer als ze de tennis baan opstapt is ze een boek vol geheimen en verrassingen. Te gen de onbekende Radka Bob kova dreigde gisteren op Wim bledon lange tijd uitschakeling, maar de Heemsteedse raakte nog net op tijd op het rechte spoor. In de beslissende derde set speelde ze weer alsof er niets was gebeurd: 6-7,7-6,6-1. Brenda Schultz ten voeten uit. Het is huilen of lachen met Schultz en soms allebei tegelijk. Na afloop van haar overwinning op de Tsjechische nummer 87 glimlachte ze in de persruimte, maar was meteen daarna erg geëmotioneerd. Over het overlij den van haar moeder enkele maanden geleden en haar huwe lijk met de Amerikaan Sean McCarthy kort daarop. Ook op Roland Garros had ze het al te kwaad met die ingrijpende ver anderingen in haar privé-leven. „Ik kan het maar niet wegzet ten," zei ze gisteren. Ze zit nu in een huurhuisje in Londen, samen met Luke en Murphy Jensen. De twee be ruchte tennisclowns, die samen dubbelen op Wimbledon, beuren haar elke dag weer op. Eigenlijk wilde ze het na afloop alleen maar over haar wedstrijd heb ben, maar als ze eenmaal op haar praatstoel zit gaat alles vanzelf. Dit in tegenstelling tot het tennissen. 'Big Bren', zoals de Engelsen haar noemen, zei ook te overwe gen opnieuw een andere coach te zoeken. De samenwerking met Glenn Schaap is op een laag pitje gezet, al is de Amsterdam mer wel op Wimbledon om haar 'op afstand' te coachen. Schultz wil in de toekomst meer in Ame rika gaan spelen (toernooien en competitie) en meer bij haar man zijn. Verder wil ze in de Sta tes met een oude bekende, de coach Richard Benvin, gaan werken. Glenn zou dan alleen in Europa de coach zijn en dat vond hij niet ideaal. Ik ga er de komende dagen zeker met hem over praten, want ik had hem hier gelijk al weer hard nodig." Na Wimbledon gaat Neerlands beste tennisvrouw voorlopig naar de VS en zal daarom ook niet meedoen aan de Federation Cup-wedstrijd, eind juli in Noordwijk tegen Oostenrijk. Basketbal Voetbal Athene (Gri). EK mannen, groep A: Joegoslavië - Zweden 85-58 <42-30». Griekenland - Israël 5949 (29-25), Li touwen - Italië 80-69 (42-39). Stand: 1 Joegoslavië 4-8,2. Griekenland 5-8.3. Litouwen 4-7.4 Italië 5-6.5 Israel 4-5, 6 Duitsland 4-5, 7. Zweden 4-3 Groep B: Kroatië - Turkije 90-68 <48- 31). Frankrijk - Finland 94-81 (50-38), Spanje - Slovenië 88-85 (4940). Stand: 1 Kroatië 4-8.2 Frankrijk 5-8. 3 Rusland 4-6, 4. Spanje 5-6, 5. Tur kije 4-2,6. Slovenië 4-0,7. Finland 4-0. Pavsandu (Uru). Oefenwedstrijd: Uruguay - Nieuw-Zeeland 7-0 (3-0). Lima. (Per). Oefenwedstrijd: Peru - Slowakije 1-0 (0-0). Volleybal Bridge Vilamoura (Por). EK landenteams, negentiende ronde: Nederland - IJs land '21-9 Twintigste ronde: Neder land - Finland 11-19 Stand: 1. Italië 367 punten, 2. Israël 356, 3. Zweden 355, 4. Nederland 351, 5. Oostenrijk 350, 6. Polen, Frankrijk en IJsland 337. Vrouwen, elfde ronde: Nederland - Polen 14-16. Twaalfde ronde: Neder land - Frankrijk 15-15. Stand: 1. Frankrijk 245, 2. Polen 226. 3. Duits land 223,4. Portugal 220, 5. Engeland 203,12 Nederland 176.. Honkbal tracten kan hebben bij verschillende clubs. Sporre: „We moeten uitzoeken wat contrac ten nog voorstellen. Het beste is dat we een regeling kunnen treffen voor het hele betaal de voetbal. Ook zijn we afhankelijk van de Centrale Spelers Raad." Als voorbeeld van een oplossing noemde hij een hele hoge ver menigvuldigingsfactor, wanneer de ene club een speler koopt die nog lang vastligt bij de andere club. Rotterdam. World Port Tourna ment. Cuba - Wichita Broncos (VSt) 3- Sportprijsvragen Lucky ten, maandag 26 juni: 1 - 5 - 8 - 11 - 14 - 23 - 37 - 38 - 41 - 43 - 44 - 47 - 50 - 51 -52 -61 -65-67-69-77 (onder voorbehoud i Toto 25. Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs 2 winnaars, elk bruto f. 40.140.00; derde prijs: 74 winnaars, elk bruto f. 1627,30; vierde prijs: 4033 winnaars, elk f. 29.80: vijfde prijs: 65.046 winnars, elk f. 5,00. Cijferspel 25. Vaste prijzen. Zes goed: geen winnaar; vijf goed: 4 win naars. vier goed: 24 winnaars, drie goed: 208 winnaars; twee goed: 2442 World League. Groep A: Verenigde Staten - Spanje 0-3. Verenigde Staten - Spanje 3-1, Brazilië - Cuba 3-2 Eind stand: 1 Brazilië. 2. Cuba, 3. Spanje, 4. Verenigde Staten. Groep B: Bulgarije - Griekenland 3-1, Bulgarije - Griekenland 0-3, Italië - Nederland 3-1. Eindstand: 1. Italië 12- 20 (32-121. 2. Bulgarije 12-18 (28-17), 3. Griekenland 12-6 (17-31), 4. Neder land 12-4(17-34). Groep C: Japan - Zuid-Korea 1-3, Ja pan - Zuid-Korea 3-0, China - Rus land 1-3, China - Rusland 3-2. Eind stand: 1. Rusland, 2 Zuid-Korea, Ja pan, 4. China. 13.00-16.00 BBC 2: tennis: op Wimble don 95. 13.00-18.45 RTL Tennis: op Wimbledon. 13.00-19.00 RTL 5: Tennis: op Wim bledon 14.50-17.10 BBC 1: Tennis: op Wim bledon. 16.55-17.08 Did 2: Sport Heute. 17.00-21.30 BBC 2: tennis: op Wimble don 95 18.41-19.15 Ned 2: Studio Sport 18.45-19.10 RTL f-: Sport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 22.50-23.50 BBC 2: Today at Wimble don, samenvatting van de vandaag gespeelde wedstrijden. 23.30-00.00 RTL 4: Sport. 23.45-00.15 RTL 5: Tennis: op Wim bledon. samenvatting. 00.00-01.15 Did 2: Sport Extra: EK basketbal voor mannen (Grieken- land-Duitsland).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 17