Actie VVN voor nachtbus horeca Van Randwijckschool stelt verleden ten toon Evolutie vlasbewerking te zien in museum Koewacht Drumcorps Blue Spirit één Speeltuin Beatrixlaan geopend Toeristenbelasting Valkenisse móet in ogen b en w omhooj Plet Jan Reijnierse winnaar ringrijden in strijd Biggekerke zeeland 8 Drinkend uitgaanspubliek Renesse hoeft niet met de auto MAANDAG 26 JUNI 1995 RENESSE - Burgemeester H. Tees van Westerschouwen over- handige zaterdagavond een zak vol muntjes aan Marijke He- melsoet van Veilig Verkeer Ne derland (VVN). De fiches geven discogangers in Renesse kor ting op een ritje met de nacht bus. Door het uitdelen van de Fransman met soft-drugs gepakt TERNEUZEN - Een 20-jarige Fransman werd zaterdagavond bij de Terneuzense binnenstad aangehouden, terwijl hij een kleine hoeveelheid solt drugs en een aantal fiobertpatronen op zak had. De verboden waar werd in beslag genomen en te gen de man werd proces-ver baal opgemaakt. Circus Royal op Zeeuwse tournee VLISSINGEN - Bijna een eeuw oud is het uit 1896 stammende familiecircus Ro.val dat de ko mende twee weken Zeeland aandoet. Het circus, door de American Circus Fans Associa tion uitgeroepen tot mooiste tentcircus van Nederland, slaat zijn tenten op in Vlissingen, Middelburg, Westkapelle en Zierikzee. Naast aloude circuselementen, wordt het publiek in boven staande plaatsen ook getrak teerd op de muzikale clowns Los Ginos, die eerder optraden in tal van nationale- en internationale televisieshows. Ook waren zij te gast bij onder meer de koninklij ke familie van Monaco en bonds kanselier Helmut Kohl. Heel bij zonder is de super-Hollandse 'Mini en Maxi-act van een koe en stier die onder leiding van boer Harmsen capriolen uithalen. Circus Royal is van vrijdag 30 ju ni tot en met zondag 2 juli te zien in Middelburg (Hof van Tange). Op maandag 3 en dinsdag 4 juli doet het circus Westkapelle aan. Daar staat de tent op het terrein bij camping De Boomgaard aan de Domineeshofweg. Vervolgens gaat het gezelschap twee dagen (woensdag 5 en donderdag 6 juli) naar Zierikzee (parkeerterrein St-Hillaire/hoek Scheldestraat). Het weekeinde van zaterdag 8 en zondag 9 juli staat de circustent in Vlissingen op het parkeerter rein aan de Gildeweg. muntjes hoopt VVN het uit gaanspubliek ertoe te bewegen de auto te laten staan na een avondje drinken. De overhandi ging symboliseerde de start van het nachtbusproject. De deelnemers aan het project, behalve WN ook de stichting Horeca Renesse, het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) en de gemeen te Westerschouwen, haalden za terdag alles uit de kast om de aandacht van het publiek te trekken. Keurig op een rijtje staand, veegden betrokkenen het zand van een groot stuk zwart landbouwplastic. Zo toverden ze de tekst 'Neem de nachtbus of rij alcoholvrij' te voorschijn. Niet alleen de komst van de nachtbus, maar ook de terug keer van de 'anti-alcoholbus' markeerde de start van een drukke periode in het uitgaan sleven van Renesse. In deze mo biele voorlichtingsruimte wijzen medewerkers van VVN en ZCAD discogangers al voor het achtste jaar op het gevaar van alcohol in het verkeer. Het uitgaanspu bliek kan er onder meer een blaastest doen, een videofilm be kijken en foldertjes inzien. Volgens WN-medewerkster Marijke Hemelsoet zal de bus komende zomer dertig bezoek jes brengen aan verschillende Zeewse gemeenten. De voorlich tingswagen keert nog twee keer terug naar Renesse, maai- zal Open-luchtfilm in Terneuzen TERNEUZEN - Na de vertoning van de rolprent De Vliegende Hollander op de Markt, mag Terneuzen zich verheugen op nog een grootscheeps filmspek takel in de open lucht. Heineken houdt een campagne in den lan de waarbij topfilms op groot beeldschermen publiek moeten lokken. Op voorspraak van dezelfde mensen die De Vliegende Hol lander naai- Terneuzen haalden, heeft de bierbrouwer besloten deze zomer naar Zeeuws-Vlaan deren af te zakken. „Het argu ment dat Terneuzen een stad zonder bioscoop is, heeft de doorslag gegeven", weet Ariel Meeusen. Op welke zomerdag de Terneuzenaren de open-lucht film kunnen kijken en welke rol prent het wordt, is nog niet be kend. ook in andere plaatsen te zien zijn. Niet overal kunnen de me dewerkers het uitgaanspubliek verwijzen naar een nachtbus. Behalve het traject op Schou- wen-Duiveland, onderhoudt de vervoersmaatschappij ZWN twee lijnen voor discogangers op Walcheren. Op de vraag waarom het aanbod beperkt blijft tot de ze drie, antwoordt M. van de Ven van de ZWN: „Wij rijden alleen in opdracht van de horeca-on- dernemers." Apparatuur van boot gestolen VLISSINGEN - Uit een boot die in de Tweede Binnenhaven in Vlissingen lag afgemeerd, zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag een zender en een scanner gesto len. De waarde van de zender is vijfhonderd gulden, die van de scanner 350 gulden. Vandalen slaan toe op groot aantal plaatsen TERNEUZEN - In heel Zeeuws-Vlaanderen sloegen het afgelopen weekeinde vandalen toe. In de Terneuzense jachtha ven werden zondagmorgen om half acht twee Terneuzenaren (35 en 24) aangehouden voor een poging tot inbraak in een ple- zierbootje. Bij de inbraakpo ging werd voor een nog onbe kend bedrag aan schade aange richt. Voorts liepen twee jon gens van 15 en 17 jaar uit Ter neuzen tegen de lamp, nadat zij zaterdagavond Langs de Kreek in hun woonplaats drie boompjes hadden vernield. De aangehouden vandalen had den geen examenfeest gevierd, maar politiewoordvoerder A. de Clercqhad zondag de indruk dat veel andere wandaden in de streek wèl grotendeels op het conto van luidruchtige en ver nielzuchtige eindexamenleerlin gen kan worden geschreven. In Hulst, Kloosterzande en Axel werden beschadigingen aan au to's toe gbracht en in Terneuzen moesten de verlichting en een draadglasruit in één van de trap penhuizen van de net geopende parkeergarage er aan geloven. In Sluis werd een autoradio ge stolen en een bromfiets gedeel telijk vernield. van een medewerker KOEWACHT - Van groen vlas tot linnen. De evolutie van deze vlasbewerking in de laatste honderd jaar aan de hand van authentieke werktuigen en toe behoren is iedere zaterdag tot oktober te zien in museum 't Vlasschuurken in Koewacht. In het decor van een traditionele zwingelstal wordep de verschil lende bewerkingen realistisch gedemonstreerd. Zaterdag opende burgemeester W. de Graaf van Axel het museum an nex excursieruimte aan de Ei kenlaan. De Graaf noemde het museum een mooi produkt om het vlas nog meer te promoten. Boven dien hoort een dergelijk mu seum in Koewacht thuis. In het vlassersdorp zijn 150 vlasbedrij- ven geweest. Vroeger had men bijna huis-aan-huis beroepsma tig met het vlas te maken. Het museum wordt gerund door de familie De Letter. De vrouw des huizes draagt eveneens zorg voor Maison du Lin ofwel het Linnenhuis. Dit winkeltje is ge specialiseerd in linnen produk- ten. Met 't Vlasschuurken wil de fa- van onze verslaggever VLISSINGEN - Drumcorps Blue Spirit uit Middelburg heeft zaterdagavond op de Drum Corps Holland Contest in Vlissingen de eerste plaats be haald in de A-klasse. Blue Spi rit behaalde 43 van de 100 pun ten en versloeg daarmee Joint Adventure uit Amsterdam, dat 28,1 punten kreeg. De wedstrijd werd gehouden op het sport park aan de Irislaan in Vlissin gen. Tijdens diezelfde wed strijd werd Drumcorps Johan Friso uit Middelburg met 37,1 punten tweede in de cadet-klas se voor jongeren tot 15 jaar. Winnaar werd in die klasse Jong Jubal (41.8) uit Dordrecht. Drumcorps Johan Friso uit Mid delburg beet zaterdagavond het spits af en oogste veel applaus vanaf de volgestroomde eretri bune van het voetbalstadion. Over de publieke belangstelling is Karei-Willem Jaarsveld van Drumcorps Holland - de over koepelende organisatie van drumcorpsen - echter nog niet helemaal tevreden. „In Neder land zijn vrij weinig drumcorp sen als je dat afzet tegen de dui zenden fanfares en harmonieën. Acht in totaal, waarvan er drie uit Zeeland komen, uit Middel burg, Vlissingen en Goes. Dat merkje in de belangstelling." In de show wordt duidelijk inge speeld op de verwachtingen van het publiek. Nummers van we- Hoogtepunt sociale vernieuwing Vlissingen van onze verslaggever VLISSINGEN - Wethouder C. de Keijzer van stadsvernieu wing heeft zaterdag het speel veld aan de Beatrixlaan in Vlis singen geopend. Hij hing een bord op waarop staat dat het buurtcomité Tuinstad-Oost het beheer van en toezicht op de speeltuin voor zijn rekening neemt. Het buurtcomité won in juni 1994 de prijs voor sociale vernieuwing van Vlissingen met het plan voor een speeltuin aan de Beatrixlaan. Zaterdag Bekeuring voor 28 hardrijders SEROOSKERKE (W) - Bij een snelheidscontrole op de Kadet- weg in Serooskerke (W) heeft de politie zaterdag tussen 8.00 en 16.00 uur 2.115 voertuigen ge controleerd. Daarvan reden er 28 te hard. konden de kinderen voor het eerst van de kleurige toestellen gebruik maken. De Keijzer gaf toe dat hij in het Twirlsters boeken succes VLISSINGEN - De Vlissingse twirlvereniging Flushing Girls heeft zondag hoge ogen gegooid tijdens een landelijke wedstrijd in Ridderkerk. In de categorie 'solo-danstwirl-primary intro ductie' behaalde Christina Acda (8 jaar) de eerste prijs. In de teamwedstrijd 'twirling begin ners-senioren' (15-16 jr) behaal de het Flushing-Girls-team een eerste prijs. Een tweede prijs was er voor het team dat uit kwam in de categorie 'team ju- nioren-danstwiri' (10-12 jr). Bij het 'juvenile-danstwirl' (7-9 jr) behaalde het team van de Vlis singse vereniging de derde plaats. begin sceptisch stond tegenover het. plan. De behoefte aan be paalde voorzieningen in een wijk kan namelijk snel veranderen, zei hij, waardoor er steeds fikse investeringen nodig zijn. De me ning van de wethouder veran derde echter net zo snel toen bleek dat er een goed plan en een goede organisatie achter ston den en nu is hij 'trots' op het re sultaat. „Hopelijk leren de ande re stadsdelen hiervan dat er in overleg veel mogelijk is", zei De Keijzer. In het midden van het speelveld is een ronde bank om een boom gebouwd. „Het moet namelijk ook een ontmoetingsplaats voor ouders worden", zegt Ch. Murre, secretaris van het buurtcomité. Voor de jongeren in de wijk is volgens haar eigenlijk een club huis nodig. „We hebben de ge meente in het kader van de aan pak van het middengebied al ge vraagd of ze het gebouwtje naast de speeltuin wil kopen. Dat is van de Domeinen en zou ideaal zijn voor een buurthuis." milie de restanten van een uitge breide Zeeuws-Vlaamse vlascul tuur bewaren. Dit in een tijd dat linnen volop terug is in de mode en als milieuvriendelijk produkt in tal van andere toepassingen. Zaterdag bezochten al enkele honderden belangstellenden de introductiemiddag van het mu seum. Een accommodatie naast het schuurtje dient voor de ont vangst van groepen en is ge schikt voor het geven van au- dio-visuele presentaties en het bekijken van een verzameling oude foto's uit de vlasgeschiede- reldberoemde popgroepen doen het altijd goed. Queen en Pink Floyd - Johan Friso bracht het nummer The Wall - staan hoog op het repertoire van de drum corpsen, want applaus is dan ge garandeerd. De wedstrijd in Vlissingen was de derde dit jaar. In totaal wor den er zes gehouden en in sep tember volgt de finale. „De eer ste wedstrijd dient als positiebe paling. Dan weet je waar je staat ten opzichte van de andere corp sen, hoe goed je bent", vertelt Jaarsveld. In die wedstrijd en in de finale is volgens hem de mees te eer te behalen. „Gedurende de rest van het seizoen liggen de po sities vrij vast." Zijn voorspel ling over de einduitslag komt in derdaad helemaal uit. De oudste nog levende onderwijzeres van de school, juffrouw J. Hegberg bekijkt samen met reünie-or ganisator Niek van Praag de tentoonstelling op de Van Randwijckschool in Nieuw en Sint Joosland. foto Lex de Meester fc&eJ De kadetten van Johan Friso behaalden hun klasse de tweede plaats op de drum-contest, foto Lex de Meester van onze verslaggever NIEUW EN SINT JOOSLAND - Ze zaten er eigenlijk met hun neus bovenop, maar pas op het Kans op subsidie voor De Drempel VLISSINGEN - Het dagelijks gemeentebestuur van Vlissin gen wil stichting De Drempel een subsidie van 13.500 gulden geven. De Drempel is het Vlis singse advies- en begeleidings centrum voor mensen met een gokverslaving. De opvang aan de Dirk Dron- kersstraat, die in april werd ge opend, is bedoeld als aanvulling op het werk van het Zeeuws Con sultatiebureau voor Alcohol en Drugs. De Drempel wil een laag drempelige voorziening zijn, waar gokverslaafden zonder ver plichting kunnen binnenlopen. Eerder kende ook de gemeente Middelburg een bijdrage aan De Drempel toe. De Vlissingse gemeenteraad be slist donderdag 29 juni over de subsidie voor De Drempel. De raad bespreekt verder onder meer de voorjaarsnota en het voorstel het kwijtscheldingsbe- leid dit jaar niet te verruimen. De vergadering wordt gehouden in het stadhuis in Vlissingen en begint om 19.30 uur. laatste moment kwamen de be langrijkste stukken voor de ex positie over de geschiedenis van de Van Randwijckschool in Nieuw en Sint Joosland boven water. De samenstellers hadden zich suf gezocht naar leuke en belangrijke herinneringen aan vroeger, maar het resultaat was mager. Totdat zij in een 'kast achter een kast in een hoekje van de zolder van de school' een schat aan oude gegevens, solli citatiebrieven en andere docu mentatie vonden. Daarmee was de tentoonstelling gered en konden bezoekers van de reünie zaterdag genieten van een leuke reis door het verleden. De tentoonstelling werd ge opend door de oudste nog leven de onderwijzeres van de school, juffrouw J. Hegberg. Zij is 86 jaar. De expositie bracht veel herin neringen boven. „Ja, zo ging dat vroeger, netjes met de armen over elkaar in de schoolbank", weet één van de reünisten zich nog te herinneren bij een foto. De schoolbanken op de foto kwamen trouwens aan een triest einde. Ze werden te koop aange boden in 1954, maar toen gaf slechts één geïnteresseerde er een gulden voor. Dat vond het gemeentebestuur te weinig en uiteindelijk zijn de banken ge bruikt als kachelhout. van onze verslaggever KOUDEKERKE - Het college van b en w van Valkenisse blijft bij zijn voornemen de toeristen belasting volgend jaar met een kwartje te verhogen naar 1,25 gulden. Het gemeentebestuur acht verhoging onvermijdelijk, omdat er grote tekorten dreigen te ontstaan op het fonds recrea tieve voorzieningen. Verhoging van de toeristenbelasting met een kwartje zou - met bijna een miljoen overnachtingen per jaar - ruim 200.000 gulden meer in het laatje brengen. Een meerderheid van de com missie bestuurszaken en welzijn sprak zich anderhalve week ge leden uit tegen verhoging van de belasting. Met name de oppos- tiepartijen CDA en SGP wezen het voorstel als 'onbespreek baar' van de hand. Zij wezen daarbij op de belofte van het col lege om na de tariefsverhoging van 1994 de toeristenbelasting de eerstvolgende drie jaar niet verder te laten stijgen. Volgens b en w is de situatie echter inmid dels dusdanig veranderd dat uit stel 'niet verantwoord' is. VVD De gemeenteraad bespreekt het collegevoorstel donderdag 29 ju ni. Van belang zal dan het stand punt van de WD zijn. Fractie voorzitter R. C. A. Boot stemde tijdens de commissievergade ring tegen, maar de VVD-afde- ling Valkenisse meent dat er als nog 'coalitie-afspraken' zijn ge maakt. In een brief aan de VVD- fractie dringt de afdeling erop aan de belofte van het college n te komen en tegen de verhogfa van de toeristenbelasting t stemmen. Als de WD-fractj toch instemt dan zegt de s ling 'geen enkel vertrouwt: meer te hebben in onze verte genwoordigers'. De openbare vergadering vanc; gemeenteraad wordt gehoudt» in het gemeentehuis in Koude kerke en begint om 19.30 uur. Drankrijder op één dag twee keer betrapt THOLEN - Een 49-jarige ma; uit Tholen is zaterdag twee kee op één dag aangehouden we gens rijden onder invloed. vendien kreeg hij een proces verbaal wegens doorrijden n een aanrijding en rijden terwijl zijn rijbewijs was ingevorderd De man botste 's avonds op dj Zuiddijk in Sint-Philipsland le gen een geparkeerd staande pet sonenauto en reed daarna dooi Getuigen noteerden het kente ken, waarop de politie de mai kon opsporen en aanhouder, Omdat hij had gedronken, kreet hij een rijverbod van acht uur ei werd zijn rijbewijs ingevorderd. Hij trok zich hier blijkbaar niets van aan, want rond half één 's nachts zag de politie de maa weer rondrijden. De auto, te waarde van 40.000 gulden, is ia beslag genomen. Bovendiei kreeg de man voor de tweed keer een proces-verbaal wegers rijden onder invloed. Met de expositie en reünie sloot de Van Randwijckschool zater dag een lange geschiedenis af van openbaar onderwijs in Nieuw en Sint Joosland, die te ruggaat tot begin achttiende eeuw. De school gaat samen met de christelijke basisschool in Nieuw en Sint Joosland. Vrouw beroofd van schoudertas VLISSINGEN - Tijdens een markt in de Vlissingse Lindeij- erlaan is zaterdagmorgen rond 11.00 uur een 40-jarige vrouw uit Aagtekerke van haar schou dertas beroofd. De vrouw liep over de markt, waai- door de drukte vrij veel werd geduwd. Plotseling be merkte zij dat ze haai- schouder tas kwijt was. Daarin zaten on geveer driehonderd gulden aan contant geld en verder nog twee paspoorten en een rijbewijs. Auto gestolen OOSTKAPELLE - In de Iris laan in Oostkapelle is in de nacht van zaterdag op zondag tussen 23.00 en 9.00 uur een zwarte VW Golf gestolen. De Duitse personenauto, met het kenteken W-CE94, heeft een waarde van ongeveer 43,000 gul den. van een medewerker BIGGEKERKE - De zaterdag verreden afdelingswedstrijd van de Ringrijdersvereniging Biggekerke was een succes. De 28 deelnemers streden onder gunstige weersomstandighe den voor d'e prijzen. Dagwin naar werd gastrijder Piet jan Reijnierse, die als enige kans zag de groene sjerp de gehele dag om de schouders te houden en 30 van de 30 ringen te steken. Ook Jannie Louws had een goe de dag: ze won de kamp voor de middag en de pollepel. De eerste beker was voor Adrie Brasser. De kleine finale werd gewonnen door Rinus Wijkhuis. Uitslag na 30 beurten: 1. Piet Jan Reijnierse 30; 2. Adrie Brasser 28; 3. Arno Francke 27; 4. Jan Lampert 27; 5. Erik Leendertse 26; 6. Frank Bras ser 26; 7. Karien Dominicus 24; 8. Jannie Louws 24; 9. Adrie Reiïjnierse 24; 10. Ab de Visser 24; 11. Piet van Maldegem 23; 12. Adrie van de Guch- te 23; 13. Wim Geschiere 21. 14. Rudi Brasser 20; 15. Evelien van Malde gem 20; Bekers: 1. Adrie Brasser, 2. Piet Jan Reijnierse, 3. Jan Lampert, 4. Jannie Louws, 5. Frank Brasser, 6. Ab de Visser, 7. Erik Leendertse, 8. Adrie van de Guchte. Kleine finale: 1. Rinus Wijkhuis. 2. Rudi Brasser, 3. Rob Wijkhuis. Uitslag versiering Kbl: 1. Erik Leendertse. 2. Piet van Maldegem, Wbl 1. Marije Schreijen- berg, 2. Evelien van Maldegem. Noordgouwe Tijdens de eerste Boerenmarkt in Noordgouwe gaven 16 ringlij ders van de ZRV een demonstra tie. Peter de Pagter uit Koude- kerke werd winnaar door 20 van de 22 ringen te steken. De twee de prijs gaf een spannende kamp en werd gewonnen door Janettp de Witte met 19 ringen net voor Jos Vos die derde werd. Extra kampen werden gewonnen door Bregit. Peper (26 mm) en Ko Blaas (20 mm). De pollepel werd gewonnen door Ko Blaas. Uitslag na 22 beurten: 1. Peter de Pagter 20; 2. Janette de Witte 19; 3. Jos Vos 19; 4 Dennis Willeboordse 18; 5. Bregit Peper 17; 6. Ko Blaas 16; 7. Jan Kaljouw 15; 8. Erik Bostelaar 15; 9. Dingeman de Visser 14; 10. Hans Vos 14; 11. Wilco van den Broe- ke 14; 12, Peter Raats 14; 13. Cees Langebeeke 12; 14. Niels Janse 12; 15. Bram Lous 12; Michiel Joziasse 9. Pollepel Ko Blaas. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van Camping Ons Bui ten werd in Oostkapelle een ringrijderij gehouden. Na 15 beurten zijn de prijzen uitge- kampt. De le prijs was voor Jan Willem Poppe, de 2e prijs voor Ko Francke. De ommekeer op een kleine ring (32 en 26 mm) werd gewonnen door Petra job- se. Jan Willem Poppe won de ju bileumbeker van de camping door winnaar te worden van de wedstrijd over 20 beurten. Uitslag na 20 beurten: 1. Jan Willem Poppe 16; 2. Petra Jobse 13; 3. Ko Francke 12; 4. Simon Lous 12, 5. Bram Lous 11; 6. Jan Wondergem 11; 7. Rianne Francke 9; 8. Wendy van Rotten 8; 9.WinettePoppe7; 10. Anja Francke 6; 11, Wim Geldof 6; 12. Jan Geldof 6; Elma Sturm 4; Esther Lous Grijpskerke Aan de jaarlijkse middag/avond wedstrijd in Grijpskerke deden 25 deelnemers mee. Het dagklas sement werd gewonen door Ro nald Geertse met 23 van de 25 ringen. Daarnaast werden er 4 beurten op de kleinere ringen ge reden (32, 26, 20 en 14 mm) ook dit werd een succes voor Ronald. De pollepel werd gewonnen door David Willemse en de wisselprijs voor de versiering was voor Piet Dekker. Uitslag na 25 beurten: 1. Roni Geertse 23; 2. David Willemse 20,S Pieter Boone 18; 4. Pieter Geertse li 5. Nico Francke 17; 6. Edward Dingt manse 17; 7. Piet Ovaa 15; 8. PM Dekker 15; 9. Rini Verdoorn 13, l( Annelore Poppe 12; 11. MoniekMëi ers 12, 12. Pauliene Willemse 11; 13 Bianca Clarisse 11; 14. Rob van Dis 11; 15. Wim Brouwer 11. Wisselt* kers: 1Ronald Geertse lOr, 2. Pielt: Geertse 9r, 3. David Willemse 8i Nico Francke 8r, 5. Pieter Boone 8t Versiering 1. Piet Dekker, 2. i Francke, 3. Bianca Clarisse. Bektt 5,10 en 15b Pieter Boone. I David Willemse. Agenda ZRV: 1 juli Ringrijden Dor burg 07.30-17.30 uur. Sjezen rijde Serooskerke 10.00-17.00 uur en Zn telande Kustlicht 18.00-21.00 uur. Politie betrapt 5 drankrijders van onze verslaggever VLISSINGEN - Bij een groot scheepse alcoholcontrole op Walcheren heeft de politie inde nacht van zaterdag op z 252 automobilisten gecontro leerd. Daarvan werden er vijl aangehouden wegens rijden on der invloed. Twee inwoners van Vlissingen werden zaterdagavond tussen 21.45 en 22.45 uur aangehouden in de Spuistraat in Vlissingen Eén van hen probeerde onder df controle uit te komen door e café in te vluchten. Hij werój daar door de politie weggehaald en moest alsnog blazen. Hij kwam aan 1025 ugl. De andere Vlissinger blies 1015 ugl. De wet telijke limiet is 235 ugl. Van 22.45 tot 03.20 uur contro leerde de politie voertuigen op de Looierssingel en de Laan dt Verenigde Naties in Middelburg, maar daar werden geen overtre dingen geconstateerd. In de Middelburgsestraat in Koude- kerke kregen twee bromfietsers uit Koudekerke en Middelburg een bekeuring voor het rijden onder invloed. Zij werden tussen 03.30 en 04.15 uur aangehouden en kregen elk een boete van 160 gulden. Van 04.15 tot 04.30 uur stond de politie weer in de Spuistraat in Vlissingen en daar werd een man uit Middelburg bekeurd voor he! rijden onder invloed. Bij c* ademtest blies hij 245 ugl. WESTKAPELLE Zangzomeravond - Dichte res Nel Benschop en zangere: Reinata Heemskerk treder woensdag 28 juni op tijdens eeaj zangzomeravond in de hervormt de kerk in Westkapelle. Df christelijke gemengde zangver-j eniging Looft den here, het koor Exaudi en het kinderkoor De zangvogeltjes zullen ook eentóh drage leveren aan het program ma. Zendingspredikant schrijver Sipke van der Land is de gastheer van de avond. DL avond wordt georganiseerd door: de stichting Zending zonde' Grenzen uit Almere en bei om 20.00 uur Excursie - De afdeling cheren van de natuurverenigiitë KNNV houdt zaterdag 1 juli e® excursie naai- de Westkappc'se kreek. De tocht start om 14,00 uur vanaf het bushokje van H 53 op de hoek van de Grindwe? en de Joossesweg ten oosten van Westkapelle. De excursie wordt geleid door natuurgids HenkRe mijn. Wethouder C. de Keijzer van stadsvernieuwing opent de nieuwe speeltuin op de wip. foto Lex de Mi

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 8