Huzarenstukje van ponyruiter Volleyballers troffen elkaar op receptie PZC Winnende solo trimmer Johnny van de Klooster Theo Rabout valt vroeg aan en wint Van Laarhoven wint koers in Nieuwdorp De Koning voorin in koers op Man Christiaan van der Plasse uitblinker op eoncours Oranjeruiters SpOrt MAANDAG 26 JUNI 1995 1 4 van onze medewerker VROUWENPOLDER - De com binatie van keuringen, show en concours hippique ging za terdag goed samen tijdens de 26e Zeeuwse Dag van het Paard. Terwijl de koudbloeds en vele pony-stamboeken zich lieten bewonderen door jury en publiek sprongen de vol bloeds op de terreinen van ma nege De Eendracht in Vrou wenpolder voor de vele toe schouwers om de hoogste eer. Bij de paarden in de hoogste categorie deed Bart Bomeré wat van een kampioen mag worden verwachten. De Belg, rijdend voor de Van Hanegem/De Jonge uit Bres- kens, verwees met Kadaphi JH in de barrage van de klasse ZZ/ Z de Arnemuidense combina tie Bram Klaasse met Erano naar de tweede plaats. In de ru briek speel uw spel verzamelde Jan Noordhoek met Edwin in deze klasse het hoogste aantal punten: 510. De meeste aandacht ging dit keer uit naar de Nederlandse pony-kampioen Christiaan van der Plasse, die lid is van de nationale selectie. De ruiter uit Yerseke stelde het publiek niet teleur. In grote stijl stuurde Van der Plasse de viervoeters Quarry Hill en Evident over de obstakels van de parkoersbou wers Bram Schilleman en Bram Wattel. Een huzaren stukje dat niemand kon evena ren. In de rubriek Speel uw spel kwam Van der Plasse met het Ierse fokproduct Quarry Hill zelfs tot het onvoorstelbare to taal van 1.210 punten. Een aan tal waarmee hij zich ook in deze discipline met voorsprong de beste mocht noemen van het hippisch evenement in Vrou wenpolder. Bovendien liet de pikeur uit Yerseke met de Jas- perzoon Evident, waarmee hij het klassiek parkoers op zijn naam schreef (met 1.110 pun ten), ook de rest van het deelne mersveld zijn hielen zien. Barrage In de klasse L paarden wisten zich twaalf combinaties voor de barrage te plaatsen. Met een tweede nul-ronde en een tijd van 35.6 toonde Marleen de Bart met Herby zich de beste. Albert Vermue met Jesteban werd tweede. In de progessieve omloop ging de overwinning naar Sandy den Exter, die in de barrage met Living Stone een kwartet concurrenten, be staande uit Ellen Briquet, NoudLoos, Jeroen Burm en Ja- nine Hengsdijk zes punten voor bleef. Ellen Briquet toon de zich met Top Gun de snelste van de achtervolgers. Ook in de klasse M trokken de vrouwen aan het langste eind. Annemarie de Visser met Des- iré hield net als Ingrid Verburg met Boy in de beslissende ron de de lei blank. De Visser toon de zich met haar bruine merrie de sterkste. In het Speel-uw-spel toonde El len Briquet zich het meest be dreven. Ze stuurde de viervoe ter Queen naar een totaal van 1.060 punten. Daarmee liet Bri quet haar naaste rivale Anne marie de Visser 150 punten achter zich. Behalve de ruiters toonde ook bestuurslid en wedstrijdleider Anton Hanse zich na afloop dik tevreden. „De combinatie van sport en show voorkwam dat er gaten vielen in het programma. Daardoor hou je de mensen de hele dag vast rond de ring en was het uiterst gezellig. Dat zal ongetwijfeld volgend jaar nog meer miters naar de Zeeuwse Dag van het Paard trekken." Paarden ZZ/Z fn.b.): 1. Bart Bo- meré/Kadaphi JH, Zwinr., 4/32.2; 2. Bram Klasse/Erano, Walcheren, 12 /38.2; (z.b.) 3. Jan Noordhoek/Edwin, Zwinr., 8/60.9. Speel uw spel: 1. Jan Noordhoek/Edwin, 510; 2. Bart Bo- meré/Kadaphi JH, 320; 3 Winnie de L'andmeter/Benjamin's O, Gouwe Reyers, 250. M (n.b.l: 1. Annemarie de Visser/Desire, Gouwe Reyers, 0/ 34.1; 2. Ingrid Verburg/Boy V, Oran jezon, 0/36.7; 2. Jan Noordhoek/Fe- rini, Zwinr.. 4/36.1. Speel uw spel: 1. Ellen Bnquet/Queen, Hulst, 1060; 2. Annemarie de Visser/Desire, 910; 3. Jan Noordhoek/Ferini, 700. L (n.b.): 1. Marleen de Bart/Herby. Paarde bloem, 0/35.6; 2. Albert Vermue/Jes- teban, Weelr., 0/38.2; 3. Jeroen Burm /Holinda, Hulst, 0/38.6. Progressief (n.b.): 1. Sandy den Exter/Living Stone, N-Bev., 16/20.1; 2. Ellen Bri- quet/Top Gun, Hulst, 10/18.0, 3. Noud Loos/Irko, Paardebloem, 10/ 19.6. B (n.b.): 1. Anthony v/d Ven/Jo- han, Hulst, 0/46; 2. Martin de Kroo/ Index, Scheldestad, 0/45; 3 Lianne Wielemaker/Giana, Scheldestad, 0/ 45. Progressief (n.b 1. Marloes Sa- man/Anant, Oranjezon, 10/18.5; 2. Anthony v/d Ven/Johan, 9/19.3; 3. Luc Savat/Jolly D'or, Zwinr., 5/20.8. Pony's Z/ZZ (n.b.): 1. Christiaan v/d Plasse/Evident, Z-Bev., 0/31.8; 2. Christiaan v/d Plasse/ Quarry Hill, 0 /32.7; 3. Rafaela v/d IJsel/Udo, Oran jezon, 0/33.6. Speel uw spel: 1. Chris tiaan v/d Plasse/Quarry Hill, 1210; 2. Christiaan v/d Plasse/Quarry Hill, 1110. M cat. C: 1. Carolein v/d Plasse /Inca, Z-Bev., 0/54.0. Cat. DE (n.b.): 1. Ingrid Jakobsen/Axceen Ans- fried, Oranjezon, 0/36.4; 2. Nadine Timmerman/Gabon, Oranjezon, 8/ 32.6. Speel uw spel cat. C: 1. Caro lein v/d Plasse/Inca, 560. Cat. DE: 1. Joost van Bussel/Belle Noir, Paar debloem. 1010/68.1, 2. Stieven van Bunder/Diamanta, Hulst, 1010/70.3. L cat. C (n.b.): 1. Femke de Buck/ Ilyo B, Hulst, 0/27.0; 2. Florien Moens/Carola, Oranjezon, 0/35.2. Cat. DE (n.b.): 1. Angelique de Beule/Flower, Hulst, 0/30.7; 2 Ilona Riemens/Valentijn, Oranjezon, 4/ 27.6. Progressief cat. C: 1. Florien Moens/Carola, 21; 2. Femke de Buck/Ilyo B, 15. Cat. DE (n.b 1. Colinda Cornelissens/Shipton, Hulst, 16/18.1; 2. Carolijn v/d Plasse /Delta Mossel Ambassador, 16/19.2. B cat AB: 1. Guus-Jan Ideler/Wil- ma, Scheldestad, 18.5/36. Cat, DE: 1. Marieke Heijboer/Ryan, Schouwse R., 0/46; 2. Mariska de Kroo/Nor- mann K, Scheldestad, 4/36. Pro gressief cat. DE: 1. Cindy Perdaen/ Mick, Zwinr.. 16; 2. Marieke Heij boer/Ryan, 10. Mennen B/L: 1. Arie van Vugt/ Wiebe, Biesbosr.. 159; 2. Kees Pro voost/Guus, Oranjezon, 148. Z: 1. Christiaan Provoost/Fresco, Oran jezon, 150. 2e proef B: 1. Arie van Vugt/Wiebe, 156. Z: Christiaan Pro voost/Fresco, 151. Vaardgheids proef paarden: 1. Ron Tiessens/ Kaey, Burghtr., 0. Pony's: 1 Cor Peute/Dinada, Oranjezon, 0; 2. Hen- ny Vink/Savant, Oranjezon, 5. NIEUWDORP - Dat de eerste klap een daalder waard is, we ten ook wielrenners. De B-ama teurs Leon van Laarhoven, Jo- han van Dijke en Jack Hommel kennen deze aloude spreuk. Zaterdag, in de wielerwedstrijd voor B-amateurs in Nieuwdorp, trok dit trio al in de openingsfase van de wedstrijd op het oorlog spad. Ze deden een forse aanslag op de goed gevulde premiepot, waardoor de uiteindelijke winst beduidend meer bedroeg dan een enkele daalder. Grootste spekkoper was Leon van Laar hoven, die naast de leidersprijs ook een dikverdiende zege op zak stak. Amper acht kilometer had het veertigkoppige peloton onder de wielen gemaald, toen Van Laar hoven, Van Dijke en Hommel er vandoor gingen. In het peloton vond men kennelijk dat het nog veel te vroeg was, maar de drie reden langzaam maar zeker ver der weg van de grote groep. Half- koers bedroeg de voorsprong bij na een minuut. Tijd om een te genactie te ondenemen, zo von den Peter Metzke, Peter Bier- kens en Willem Varekamp, die in gezelschap van Johnny Roos en Erik Terloo op zoek gingen naai de koplopers. Dat. dachten ook Vincent Ville- rius, Corné Stoutjesdijk, Edwin Kort en Michiel Faro, die bij de eerste achtervolgers probeerden aan te sluiten. Voor hen was het echter te laat. Vraag bleef of de eerste achtervolgende groep in staat zou zijn om het leidende trio nog te bedreigen. Maar dat trio gaf geen krimp en hield de voorsprong vast. In de slotronden op het zware, selectieve parkoers knabbelden de achtervolgens per ronde nog wel een paar seconden van hun achterstand af, maar een bedrei ging voor de leiders werden ze niet meer. De drie vooraan ble ven bij elkaar en beslisten de wedstrijd met een sprint. Daarin was Leon van Laarhoven duide lijk de snelste. Hommel moest genoegen nemen met een twee de plaats, Johan van Dijke fi nishte als derde. Bij de junioren bleef het peloton lange tijd bijeen. Pas over de helft van de wedstrijd reed een acht man sterke kopgroep naar een veilige voorsprong. In de eindsprint reed Bart Marien uit Wouw naar de bloemen. Arjan Klaasse, die de slag had gemist, sprong in de finale weg uit het peloton en finishte op een negen de plaats. De uitslagen: junioren: 1 Bart Ma rien, 2 Thomas van Gurp, 3 Remco Bruyn, 4 Alexander Masseurs, 5 René Vuuren, 6 Manfred Morel, 7 John den Engelsman, 8 Arjan van Haaften, 9 Arjan Klaasse, 10 Pieter van de Ree, 11 Perry van Meer, 12 Rutger van Stappenhoef, 13 Lennert van Advo caat, 14 Harold Linschoten, 15 Rob Milliano, 16 Hans van Zoelen, 17 Ruurd Goorden, 18 Gaston Meurier, 19 Sjoerd Agtmaal, 20 Joost Baeve- lot. B-amateurs: 1 Leon van Laarhoven, 2 Jack Hommel, 3 Johan van Dijke, 4 Peter Bierkens, 5 Willem Varekamp, 6 Johnny Roos, 7 Peter Metzke, 8 Erik Terloo, 9 Michiel Faro, 10 Corné Stoutjesdijk, 11 Vincent Villerius, 12 Edwin Kort, 13 John Akkermans, 14 Gerrit van de Pluym, 15 Johan La- croix, 16 Bart van der Wagt. 17 Jan van Nijnatten, 18 Frans Hommel, 19 Gerard Melick, 20 Leen Jongeling. van onze wielermedewerker GOED - De Zeeuwse wieler- formatie, bestaande uit de EDC-renners Vital Timmer- mans, Peter Mol, Edward Farenhaut en Louis de Ko ning, is zaterdagmorgen ge havend teruggekeerd van een wielerweek op het ei land Man. De delegatie met begeleider Eddie Bogaert en mecanicien Piet Mooij- man keek met gemengde ge voelens terug op het Britse avontuur. Edward Faren haut was de grootste pech vogel. Hij kwam ten val tij dens een criterium in Douglas en raakte gewond aan de elleboog. Ook Peter Mol kwam geha vend uit de strijd. Nauwkeu rig geregistreerd door de ca meras van SKY-sport sloeg de Kapellenaar in Port Erin over de kop. Het duizend koppige publiek zag vanaf dat moment dat de Zeeuwse formatie geen potten meer konden breken. Louis de Koning had alleen in de eerste wedstrijd tegen slag, toen hij met onder an dere de Engelse profïenner Brian Smith in Douglas in een kopgroep reed. De kop groep werd niet meer terug gegrepen, maar De Koning moest de strijd foot een lek ke band staken. In een crite rium behaalde De Koning een zesde plaats en in een wedstrijd in Castletown reed hij naar een vijfde plaats. De Koning zette zijn beste prestatie neer in de klas sieke wedstrijd Mans Inter national, waaraan naast lan- denselecties uit België, Duitsland, Frankrijk, de Verenigde Staten, Wales, Nieuw Zeeland, Ierland en Schotland ook alle Britse be roepsrenners deelnamen. De Koning reed tussen de be roepsrenners tot in de laat ste kilometers mee in een achtervolgende groep, die jacht maakte op de leiders Chris Walker en Robbert Millar. Het tweetal bleef bui ten schot, waarna De Ko ning naar een meer dan ver dienstelijke vijfde plaats reed. Voor de geblesseerde Vital Timmermans en Peter Mol verliep de\ koers minder suc cesvol. De beklimming van 12 kilometer op de berg Sneefell, die drie keer moest worden gereden, brak de Zeeuwen op. Het tweetal moest de wedstrijd, die op naam kwam van Robbert Millar, vroegtijdig beëindi gen. Klassieker met start en finish in Borssele van onze wielermedewerker BORSSELE - Johnny van de Klooster had zaterdag 'de vlam in de pijp', zoals dat ooit in een bekend Neder lands liedje werd bezongen. Diep over het stuur gebogen gaf de 23-jarige trimmer uit Le wedorp zaterdag in de EPZ- trimklassieker alles wat hij aan kracht uit zijn sterke bo dy kon persen. Op de streep in Borssele had hij 35 seconden over op een groep van veer tien renners die zich tegen de ontketende solist gewonnen moest geven. Of hij niet te vroeg was ge gaan? En of Van de Klooster niet bang was geweest dat de lange en vermetele solo door de achtervolgers tenslotte toch nog teniet zou worden gedaan? Het antwoord op beide vragen luidde ontken nend. Wie Van de Klooster een beetje kent, beseft ook dat dat geen grootspraak was. Want Johnny van de Klooster is in het Zeeuwse trimwereld- je één van de betere renners. Daarvan getuigen dit seizoen de overwinningen in de crite riums van Wemeldïnge, Goes en 's Heer Abtskerke. maar vooral de zege in het Zeeuws kampioenschap tijdrijden in Nieuwdorp. De winnaar van de derde uit gave van de EPZ-klassieker wist maar al te goed waar hij aan begon, toen hij na zo'n ze ventig kilometer aan de boor den van het Veerse Meer ver trok uit een kopgroep van vijf tien renners. Die was gefor meerd toen het pelotqn na Heinkenszand de straffe wind schuin op de kop kreeg en in drie waaiers uiteen viel. Anjo van Loon, de smaakmaker van het eerste koersuur, was door pech in de derde groep verzeild geraakt, maar een groep ex-amateurs van Theo Middelkamp reed wel in de spits van de wedstrijd. De meeste renners zullen on getwijfeld hebben gedacht dat de coup van Van de Kloos ter veel te vroeg kwam. Ze gokten allemaal verkeerd. Want Johnny van de Klooster wilde niet alleen als solist door zijn woonplaats Lewe- dorp rijden en daar luid wor den bejubeld. Dat gebeurde uiteraard, maar de voor sprong bedroeg toen al bijna 20 seconden. En voor tijdrij- der Van de Klooster was dat ruim voldoende om alles-of- niets te spelen. Geholpen door een achtervol gende groep - waarin steeds meer mannen hun beurt over sloegen - én zijn specialiteit haalde hij het. In de laatste ki lometers priemde de winnaar herhaaldelijk zijn vuist de lucht in. De uitslag: 1, Johnny van de Klooster, Lewedorp 99 km. in 2.14.0, 2. op 35 sec, Robbie Meijer, Putte; 3. Marcel Verhagen, Schaijk: 4. Huib Slabbekoorn, Ka- pelle; 5. Wim Wielhouwer, Som- melsdijk; 6. Gerben Suijk, Krui- ningen; 7, Corné Lepoeter, Wemel dïnge; 8. Henk de Jong, Goes; 9. Ronald Smits, Clinge; 10 Sjaak Rommers, Rilland; 11. Pierry Bo gaard, Kruiningen; 12. Stefan Koole, Heinkenszand; 13. Gerard van Antwerpen, Nieuwdorp; 14. Han Harinck, s' Heer Abtskerke; 15. op 1.40 Rob Koole, 's Heeren- hoek. foto Willem Mieras Het peloton trimmers voor de start van de EPZ-klassieker. van onze volleybalmedewerker HULST - Voor één keer speel den ze weer eens mét en tegen elkaar in een .onderling toer- nooitje. Michel Everaert, Ro nald Reunis, Rini Boutens, Mar tin Roodzant, Werner Tak, Pe- ter-Paul Everaert, Elly de Theije, Karine Mangnus, Yolan- da van Esbroeck en José de Theije genoten stuk voor stuk hun volleybalopleiding in Hulst en speelden daarna in de top van Nederland of België. Een enkeling keerde definitief terug op het oude nest, maar za terdag waren ze er vrijwel alle maal. De beste volleyballers, die Mor- res/Hulst in haar 40-jarig be staan voortbracht, haalden ver halen van vroeger op tijdens een feestdag, waarin een jubileum jaar en een fantastisch seizoen (met promotie voor alle senio renteams) werd afgesloten. Voor ex-trainer Gerrit Naessens was er bovendien een persoonlijk hoogtepunt. Naessens, met Jo Everaert en Louis Provoost gangmaker gedurende de eerste jaren, werd benoemd tot erelid. Voorzitter Ronald van Goethem roemde de inzet van Naeseens over een lange reeks van jaren en prees vooral zijn werk achter de schermen in een periode waarin Jo Everaert op meerdere fronten actief was. „Iedereen weet wat Jo voor Morres/Hulst. heeft bete kend. Maar toen hij even wat minder tijd had, omdat hij bezig was zijn vrouw in te palmen, heeft Gerrit enorm veel arbeid verricht." Naessens, Everaert en Provoost legden de basis voor een volley balvereniging, waarover overal met respect wordt gesproken. Een enorme muurkrant met knipsels uit dagbladen en vol leybalbladen vormde daarvan zaterdag het levende bewijs. Morres/Hulst slaagt er telkens weer in om jonge spelers te ont wikkelen en op te leiden tot een hoog niveau. De vele keren dat een jeugdteam van de club uit Hulst tot een lan delijke finale doordrong, spreekt in dat opzicht voor zich. „Het is natuurlijk een vereniging, die vooral gerund is door de familie Everaert", vertelde voorzitter Ronald van Goethem. „Het grootste deel van de vereniging bestaat uit jeugd, waarmee be hoorlijke resultaten zijn ge boekt Maar we gaan vanaf ko mend seizoen voor het eerst met zes teams de seniorencompetitie in. Volleyballen kun je overal. Door een gedegen opleiding en de inzet van heel veel mensen zijn we heel serieus bezig. Daar door is Morres een begrip." De voorzitter wacht overigens met spanning de ontwikkelin gen af. „We moeten ervoor zor gen dat we het niveau, dat we door Jo en Ria Everaert gehaald hebben, behouden. Dat zal niet gemakkelijk zijn. Ik ben er zelfs een beetje huiverig voor. Nu werken we nog bij de senioren met mensen die door hen ge schoold zijn. Maar hoe zal dat over een aantal jaar zijn?" Het beleid van de sterkste Zeeuwse volleybalclub blijft in de toekomst dan ook gericht op het ontwikkelen van jeugdspe lers en het behouden van jonge senioren. „We hebben goeie lich tingen", verzékerde de voorzit ter. „Een zeer jong eerste dames team en lange, enthousiaste mannen. Dat hebben we in het verleden natuurlijk wel vaker gehad, maar dikwijls vertrokken ze op jeugdige leeftijd vanwege studie. Daarom moeten we pro beren om wat meer binding te krijgen, zodat spelers langer bij ons blijven." Het Morres-bestuur moest zaterdag een lange rij van spelers en speelsters de hand schudden. foto Peter Nicolai van onze medewerker IJZENDIJKE - Theo Rabout moest er zaterdag geen grote in spanningen voor doen om de trimloop van de Triathlon- vrienden in IJzendijke op zijn naam te brengen. In de tien kilo meter lange wedstrijd ging Ra bout er al vroeg vandoor. Zijn concurrenten zagen hem pas aan de finish terug. De trimloop in IJzendijke kende zaterdagavond met zo'n tachtig deelnemers een aardige op komst. Op de tien kilometer werd een interessante strijd ver wacht tussen crosser Theo Ra bout en Ronnie Babijn, vorige week de glorieuze winnaar van de triathlon van Hoek. Zo ver kwam het echter niet. Ra bout ontsnapte al in de eerste van vijf ronden en ging een rechtstreekse confrontatie met Babijn uit de weg. Stefan Krij- nen en Johan van Leeuwe, bei den uitkomend op de zes kilome ter, pikten nog even aan, maai' ook zij konden na een ronde het tempo van Theo Rabout niet meer volgen. De tweede plaats was verras send voor de ex-voetbaltrainer George de Block. Hij moest daarvoor lang strijd leveren met zijn plaatsgenoot Ronnie Ba bijn, maar in de eindsprint werd De Block beloond voor zijn knappe race. De uitslagen: 10 km heren: 1. Theo Rabout (Zuid- zande) 33.35,2. George de Block (Ter- neuzen) 36.06, 3. Ronnie Babijn (Ter- neuzen) 36.12, 4. Chris Verhage (Zaamslag) 36.59, 5. Eddie Vink (Westdorpe) 37.50. Dames: 1. Rian Griffioen (Groede) 53.58. 6 km heren 1. Stefan Krijnen (Oostburg) 20.51,2. Johan van Leeuwe (Sluis) 21.16, 3. Paul de Putter (IJzendijke) 22.05. Da mes: 1. Jamy Scherbeyn (IJzendijke) 27.01, 2. Sandra de Reu (Breskens) 28.14. 2 km: 1. Marlijn de Reu (Bres kens) 8.52. 1600 meter jeugd: 1. Mar- tijn Rijckaert (IJzendijke) 7.04. 800 m. jeugd: 1. Mike v.d. Velde (IJzendij ke) 3.42. Theo Rabout (uiterst rechts) maakt bij de start al aanstalten om I weg te sprinten. foto Peter Nicolai De nationale pony-kampioen Christiaan van der Plasse was uitblinker op het concours op de Zeeuwse. Dag van het Paard in Vrouwen polder. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 14