Kwalificatie wordt heel zwaar Servais Knaven zagen ze niet meer terug Kampioenen op herhaling Jan Raas kiest vier Nederlanders Kampioenschap was één lange demarrage Hoofdrolspeelster Toxopeus relativeert Europese titel hockeyvrouwen Gerrit de Vries is zwaar teleurgesteld MAANDAG.26 JUNI 1995 van orue verslaggeefster Pauline Blom AMSTELVEEN Onderuitge zakt zat ze op haar tas. Terwijl het Wagener Stadion langzaam leegliep, bleef Jacqueline Toxo peus eerlijk, relativeerde de keepster van het Nederlands •rouwenhockeyteam de Euro pese titel die haar ploeg een half uur eerder had binnengehaald. ,We zijn er nog niet", waar schuwde de routinier, die in de finale twee Spaanse strafballen spectaculair stopte. „Kwalifi catie (november in Zuid-Afrika) voor de Olympische Spelen wordt nog heel zwaar. We moe ten niet in de valkuil van de eu forie van dit moment trappen." Wijze woorden na een zinderen de middag, waarin - na de 2-2 eindstand - 7400 kijkers zagen hoe Nederland pas in de straf- ballenserie Spanje versloeg. Uit gesproken door een van de hoofdrolspeelsters uit het Oran je-kamp, die kort na de wed strijd al weer nuchter genoeg om verder te kijken. „De aansluiting met de wereldtop is er nog niet, de stap naar landen als Australië hebben we met de ze titel nog niet gemaakt", ver telde Toxopeus, in alle rust; ter- «ijl om haar heen het gehos en gezoen vrolijk verder ging. „Ik denk wel dat deze groep de po- zentie heeft daar naar toe te groeien. Maar het wordt nooit meer zoals vroeger; Nederland eenzaam aan de top in Europa. Er zijn zoveel landen bijgeko men..." van der Wielen was nog niet zo ver. De 23-jarige HGC- speelster wilde eerst nog even genieten, voor de harde werke- Éjkheid weer boven zou komen drijven. Dronken voelde ze zich, vertelde ze na afloop. Met bibbe rende benen en de blik op onein- was ze richting strafbalstip gelopen. Jacqueline Toxopeus zojuist de tweede Spaanse strafbal gestopt en het woord aan Van der Wielen. Bank- Bondscoach Tpm van 't Hek omhelst keepster Jacqueline Toxopeus na het stoppen van twee strafballen. zitter, met pijn in het hart. De Spaanse keepster voerde een dans uit - linkerbeen, rechter been - en keek boos vanachter haar masker. „Maar mijn blik was veel dodelijker", wist Van der Wielen, die raak pushte en Nederland definitief het goud bezorgde. Ze had zichzelf aangeboden, di rect nadat ze Nicole Kooien 'nee' hoorde zeggen, op de vraag van bondscoach Tom van 't Hek of ze een strafbal wilde nemen. „Ik zei alleen maar: 'Ik maak 'm voor je.' Gisteravond in bed had ik al bedacht hoe ik 'm erin zou pus hen." Van 't Hek was blij met zijn wis selspeelster. „Knap van Suzan. Zo van de bank en meteen raak schieten. Ik geef het je maai- te doen. Er zijn geen discussies ge voerd over wie de strafballen zouden nemen. We hadden het gevoel dat we met z'n allen die serie moesten winnen. Zonder verwijten achteraf. Dat is tijdens het toernooi vrij snel in de groep gekomen. Het respect voor el kaar." Na de niemandalletjes eerder dit EK tegen ploegen als Rusland en Zweden, werd Nederland te gen Spanje eindelijk echt op de proef gesteld. Na een roerige be ginfase, waarin Spanje Neder land zwaar onder druk zette, foto ANP krabbelde de ploeg van Van 't Hek langzaam op en bereikte met 2-2 de rust. Tijdens de twee de helft golfde het spel op en neer, met Nederland als grootste kanshebber op een derde doel punt. Toen die echter uitbleef, was de strafballenserie noodza kelijk. Wietske de Ruiter - „laat mij die eerste maar nemen" - pushte raak, waarna Toxopeus op nieuw bewees waarom ze de bes te keepster van Nederland is. Met een snoekduik hield ze Tel- leria van scoren af. Jeannette Lewin scoorde, de Spaanse So- nia Barrio eveneens, net als Mar lies Vossen. Bij de volgende strafbal herhaalde Toxopeus haar kunststukje, waarna het de beurt was aan Suzan van der Wielen. Direct na haar rake push, was de ban gebroken en barstte het feest los. Noor Hols- boer ging op de schouders bij Van der Wielen, de beker hoog boven haar hoofd. „Maar wij hebben Noor", schreeuwde haar teamgenote. „We doen weer mee in de we reld", stelde Tom van 't Hek, na het behalen van de eerste vrou- wenhockey-medaille op een ti- teltoernooi sinds de WK-winst in Sydney in 1990. „Dat is wel dui delijk geworden tijdens dit toer nooi. Deze titel is prettig voor als we straks in Kaapstad komen. Denken de tegenstanders toch: 'we moeten tegen Nederland, wat vervelend!" Amstelveen. EK vrouwen. Finale: Nederland - Spanje 2-2 (2-2) 14. De Ruiter 1-0 <sb), 27. Telleria 1-1 (Sb). 30. Kooien 2-1, 35 Dorado 2-2 isc). Scheidsrechters: Löwenstein (Dui) en Yasueda (Jap). Toeschouwers: 7400. Nederland wint na strafballen (4-1). Om derde plaats: Duitsland - Enge land 1-0 (0-0). 66. Cremer 1-0. Vijfde plaats: Rusland - Schotland 2- 2(0-0). 40. MacDonaldO-1,47 MacDo- nald 0- 2 (sb). 54. Sviridova 1-2. 57 Sviridova 2-2. Rusland wint na straf ballen. Zevende plaats: Frankrijk- Ierland 1- 1 (0-0). 55. Agis 1-0, 67. McVicker 1-1 Frankrijk wint na strafballen. Negende t/m twaalfde plaats: Italië - Zweden 4-0 (3-0) 9 Scalia 1-0 (sb), 15 Cotelli 2-0 (sc), 39. Scalia 3-0 (sc). 68. Scalia 4-0; Tsjechië - België 0-0, Tsje chië wint na strafballen. Negende plaats: Italië - Tsjechië 1-0 (0-0). 61. Scalia 1-0. Elfde plaats: Bel- gie - Zweden 6-0 (1-0). 20. Schaeler 1-0, 40. Schaefer 2-0 (sb), 53. Lorge 3-0, 55. Schaefer 4-0, 61. Schaefer 5-0 (sc), 65. Lorge 6-0. Eindstand: 1. Nederland, 2. Spanje, 3. Duitsland, 4. Engeland, 5. Rusland, 6. Schotland, 7. Frankrijk, 8. Ierland, 9. Italië, 10. Tsjechië, 11. Belgie, 12. Zweden. Melissen en Den Bakker, de beste en de een na beste, ontgoocheld en berustend van onze verslaggever Peter Ouwerkerk MEERSSEN De beste werd tweede, de één na beste num mer drie. Danny Nelissen on- Soocheld met zilver: „Dat was liet maximaal haalbare". Maar- len den Bakker berustend met brons: „Ik had de benen om kampioen te worden". dat is wielrennen zelfs )ij de gecombineerde titelstrijd foor profs en de 'betere' ama- ook wel: senioren A. En niemand die het Servais Kna- de 24-jarige economie-stu dent uit Zevenaar, daarom mis- Knaven, tweedejaars prof bij TVM, was dolblij met zijn bui tenkans, greep die dertien kilo meter voor de streep, en incas seerde behalve zijn eerste over- sinning bij de beroeps, meteen eenrood-wit-blauwe trui. Knaven stond gisteren symbool foor de wisseling van de Neder landse wielerwacht, want geves tigde 'tachtigers' als Rooks, Breukink, Van Poppel, Verhoe ven stapten af. Generatiegeno ten als Nijdam en Maassen speelde in de finale al evenmin een rol. Maar wel renners als Niels van der Steen (twee weken prof bij TVM), Raymond Meys (beetje onzichtbaar bij het Belgische Asfra), het Novell-talent Leon van Bon, Servais Knaven en de tot de amateurstatus veroor deelde Danny Nelissen. Onterecht Vooral die laatste is het hele sei zoen al bezig zijn gedwongen te rugkeer in de amateurrijen als 'onterecht' te bestempelen. Ne lissen, in '91 de jongste prof bij PDM, werd in het vierde j aai- van zijn profcarrière geconfronteerd met vermeende hartritmestoor nissen, die hem zijn contract met TVM hebben gekost. Maar de manier waarop de 24-jarige Limburger via de Dextro-ama- teurs terugvecht is imponerend. "EERSSEN (ANP) - Jan Raas trekt met vier Nederlanders naar de komende Ronde van Frankrijk. Rond zijn Oezbeekse kopman Dja- raolidin Abdoesjaparov stelt de Zeeuwse ploegleider van Novell frans Maassen, Leon van Bon, Erik Dekker, Eddie Boumans, de fransman Frederic Moncassin, de Rus Vjatjeslav Ekimov, de Belg "are Wauters en de Let Arvis Piziks op. Priem maakt zijn ploeg pas maandag definitief bekend. De Ploegleider van TVM heeft Maarten den Bakker, Bart Voskamp, Je men Blijlevens, Jelle Nijdam (allen Ned) en de Denen Bo Hamburger Jesper Skibby al een startplaats toegezegd. De Belg Jim van de toer wordt de zevende. Voor de overige plaatsen komen Servais Knaven, Tristan Hoffman en de Belg Henrik Redant in aanmerking. Hij bewees dat in Olympia's Ronde, die hij won, hij onder streepte dat gisteren ook op het NK, waar hij de grote animator was, en niet alleen vanwege zijn Limburgse afkomst de publiek slieveling. Correctie Danny Nelissen miste de slag van een kwintet koplopers, dat in drie fasen was ontstaan: bij Bouwmans en Van der Steen was Meys gekomen, en hadden ook Den Bakker en Van Bon aangeschoven. Nelissen besloot op tijd tot een correctie, kreeg als ballast Knaven mee, en slaagde er desondanks in zich toch voorin te melden. Nelissen wilde meer. Haalde per soonlijk Den Bakker en Van Bon terug, maar zag al dra het nutte loze van al zijn drieste voorne mens in. Uit een groep met drie TVM-renners, twee Novells en een bijna leeggereden trainings maat Meys zou hij nooit het ma ximale rendement kunnen ha len. Hij was de beste, maar... Zestien renners Met zestien renners had Cees Priem de meeste renners in koers. En die nummerieke meer derheid werd in de finale uitge drukt in koersbeheersing. Den Bakker sprong twee keer, Kna ven drie keer, en bij de laatste keer zag niemand hem meer te rug. Knaven: „Den Bakker zei tegen me, dat ik de concurrentie moest slopen". Den Bakker, ietwat be dremmeld: „Maar die bleek al af doende gesloopt. Want ook van uit de achterhoede kwam nie mand meer terug. Ik had Breu kink of Rooks nog wel ver wacht". Den Bakker heeft bij PDM en TVM veelvuldig opgetrokken Servais Knaven wordt na de finish opgevangen door een verzorger van de ploeg van Cees Priem. met Nelissen. Kamergenoten vaak, en ze trainen nog wel sa men, bellen elkaar. Tegenstander Dat Nelissen met bonje bij TVM is weggegaan er loopt nog al tijd een civiele zaak over achter stallig vakantiegeld. „Dat speelt bij de renners niet meer mee. Die hebben daar niets mee te ma ken. Ik ben zeker niet tegen hem, maar hij is wel een tegenstander. Ik kan niet in zijn kaart gaan rij den. Het liefst was ik zelf kam pioen geworden, maai- een ploegmaat was ook goed". Speelde dat Nelissen 'maar' amateur was? Den Bakker: „Ne lissen is de amateurs allang ont groeid. Dat bewees hij hier wel weer. Die hoort gewoon zo snel mogelijk weer bij de profs te koersen. Je ziet het ook: hij was de enige die het echt aankon". Dick Dekker en Louis de Ko ning, de enige ex-prof uitrijders, moesten dat beamen. Nelissens ploegleider Leo van Etten: „We hadden erop gere kend dat het zo zou kunnen lo pen. Je kunt rijden wat je wilt, maar je stuit op een muur. Van onbegrip? Nee, zo is wielersport. Als ze je het niet gunnen, dan word je het ook niet". Nelissen: DEN HAAG (ANP) - Wilfried Nelissen in België, Felice Put- tini in Zwitserland, Gianni Bugno in Italië en Udo Bölts in Duitsland gingen zondag tij dens de NK's wielrennen op herhaling. Nelissen en Puttini prolongeerden het kampioen schap. Bolts heroverde de na tionale kampioenstrui nadat hij vijf jaar geleden voor het eerst de titel veroverde. Bug no werd in 1991 voor het eerst hampioen van Italië. Wilfried Nelissen profiteerde in Geel optimaal van de nume rieke merderheid die zijn ploeg Lotto had. Zijn teamgenoten controleerden de koers en lood sten hun sprinter op het vlakke parkoers veilig naar de eind streep. Bijna ging het nog mis toen Carlo Bomans in de slot- ronde demarreerde. Nelissen kreeg uit onverwachte hoek hulp. Van Johan Capiot. in dienst van het Italiaanse Refin. Maar die staat op de nominatie naar Lotto over te stappen. Meerssen. NK. Senioren A (Ama teurs en profs): 1. Knaven (Zeve naar) 230 km in 5.41.29. 2. Nelissen (Sweikhuizen) 0 46. 3. Den Bakker (Abbenbroek), 4. Meys (Valken burg) 0 49. 5. Van Bon (Apeldoorn), 6 Van der Steen (Hoogland) 0.54. 7 Bouwmans (Gemert.) 1.13. 8 Vos kamp (Wageningen) 2.00. 9. Erik Dekker (Gemert). 10. Van Heeswijk (Baexem), 11 Hoffman (Kalrn- thout) 2.23,12. Dick Dekker (Hooge- veen) 2.32,13. Van den Akker (Veld hoven) 2.48,14. Van Steen (Dongen) 3.48,15. Maassen (Ittervoort), 16. De Koning (Zwartewaal), 17. Pijpers (Oosterhout). 18. Nijdam (Zundert) 3.51. 19 Van de Meulenhof (Hel mond) 3 55. 20. Stam (Sprang-Ga- pelle) 4.10. 21 De Poel (Dordrecht) 17.43, 22. Vierhouten (Purmerend), 23. Nijboer (Denekamp). 24 Boog- erd (Den Haag). 148 renners gestart, van wie 41 profs. Italië. Pescaro: 1. Bugno 246,5 km in 6 04 36. 2. Lanfranchi. 3. Tali, 4. Faresin. 5. Secchiari, 6. Simoni 0.03, 7. Lecchi. 8. Fabrizio Bon tempi, 9. Frattini, 10. Fanelli. Frankrijk. Pontarlïer: 1. Seigneur 248,5 km in 6.05.23.2. Colotti 1.00. 3 Madouas 1.12,4. Pontier 1.21.5. Thi- bout, 6. Moreau, 7. Vasseur. 8. Ruë. 9. Lamour, 10. Brochard. Spanje. Segovia: 1. Montoya 220 km in 5.37.54, 2. Jimenez 0.55. 3. Aparicio 1.20, 3. Clavero 1.31, 5 Mauri, 6. Indurain, 7. Cabello 1 39,8. Vicario 2.00, 9. Alvaro Gonzalez 3.46. 10. José Rodrigyuez 5.48. Duitsland, St. AVelten: 1. Bölts 236 km in 5.55.27, 2. Heppner, 3. Aldag 1.07, 4. Ullrich 6.39, 5. Kummer. 6. Hundertmarck 9.25. 7. Zabel 10.15. 8. Kappes, 9. Lebsanft, 10. Baldin- ger. Belgie, Geel: 1. Nelissen 244 km in 5.34.00, 2 Steels. 3 Museeuw. 4. Vermote, 5. Van Petegem, 6. Planc- kaert. 7 Van Haeke, 8. Van Dijck. 9. Heynderickx. 10 Feys. Zwitserland, Arbon: 1. Puttini 190,5 km in 4.26.13, 2. Richard, 3. Jarmann 0.07.4. Dufaux 0 10, 5. Ca- menzind 5.28, 6 Zberg. 7. Jeker. 8 Huber 6.30, 9 Buschor, 10. Moos Portugal. Lissabon: 1. Abreu 207 km in 5.18.56, 2. Ferreira 3.22. 3 Vieira, 4. Matias 4.55, 5. Amorim 5.44 Denemarken, Arnheim: 1. Riis 197 km m 5.32.45, 2. Holm 0.32. 3. Mei- nert. „Ach, ik neem niemand iets kwalijk. Zo wordt er gereden bij de profs. De numeriek sterkste ploegen bepalen het verloop". Weinig winnen Knaven: „Vorig jaar had Theu- nisse gedacht dat-ie kampioen kon worden, en toen sprong Rooks.. Nu ben ik de gelukkige. Het komt goed uit", sprak de tweevoudig winnaar van Olym pia's Ronde (1992 en '93), „want ik heb net mijn contract bij TVM met twee jaar verlengd. Teken dat ze tevreden over me zijn. Priem zei alleen dat ik te weinig won. Niks nog. Nouja, en om dan meteen kampioen te worden.,.". MEERSSEN - Zes keer reed Gerrit de Vries de Tour de Fran ce, maar dit jaar is hij er niet bij. Al in de voorselectie, die ploegleider Jan Raas begin deze week bekendmaakte, ont brak de naam van de Friese Goesenaar. „Ik snap er niks van", liet De Vries weten. „Maar als ze vinden dat ik er niet bijhoor, zullen ze wel gelijk hebben." „Ik vind dat ik de laatste maanden juist goed rijd. In Zwitser land reed ik in het hooggebergte goed en heb ik veel werk voor de ploeg opgeknapt. Geloof me, als ik slecht in vorm zou zijn. zou ik er vrede mee hebben. Dan zou ik erkennen dat ik in de Tour niets te zoeken zou hebben. Ja, ik ben zwaar teleur gesteld." Afgelopen week heeft De Vries Jan Raas niet om uitleg kun nen vragen, zegt de Goesenaar. Raas ontkent dat. „Ik heb hem voor het NK verschillende malen gesproken, maar hij heeft me niets gevraagd." Jan Raas. wiens ploeg gisteren in Meerssen naast de prijzen greep, hield De Vries naar eigen zeggen buiten de selectie omdat diens prestaties dit seizoen tegenvallen. „Hij heeft niet die progressie gemaakt als in andere jaren. En ik kan maar negen man meenemen. Er zullen altijd renners teleur gesteld zijn." van onze verslaggever Koen de Vries MEERSSEN - Het was alle maal de schuld van Adri van der Poel. Hij was het ge weest die een dag voor het Nederlands kampioenschap wielrennen voor senioren A een aantal van zijn prof-col lega's had gebeld. Ze moes ten de amateurs eens even laten zien wat wielrennen is en ze moesten er daarom meteen vanaf de start in vliegen. Niemand wilde gis teren in Meerssen ontken nen dat Van der Poel dit plan gelanceerd had. En Van der Poel zelf was al lang weer naar huis. Het hoge aanvangstempo was hem te veel geworden.... Normaal gesproken begint het NK voor professionals als een licht kabbelend beekje. Pas wanneer de koers zijn einde nadert, ver snelt en verbreedt de stroom zich en zijn de watervallen niet van de lucht. Amateurs Gisteren werden voor het eerst sinds 1945 de beste amateurs aan het steeds ver der krimpende profpeloton toegevoegd. Misschien was dat de reden voor de onge woon felle start van het 148- koppige peloton (40 profs, 108 amateurs). Amateurs vliegen er immers vanaf de eerste meter in? Maar Vital Timmermans uit Yerseke, die het hoge tempo lange tijd- kon bijbenen, meende te weten dat de profs - en met name Adri van der Poel - de schuldige wa ren. Daar zat zeker een kern van waarheid in. Want het was nota bene Erik Breu kink zelf die deel uit maakte van het eerste kopgroepje, dat verder bestond uit Ar nold Stam en Herrold Dat. Toen het tempo eenmaal hoog lag, wilde niemand nog een versnellinkje terug. Dat leverde een amusante kami kaze-show op, waaraan zelfs taktische breinen als Jelle Nijdam, Eddy Bouwmans en Rob Harmeling met plezier mee deden. Het publiek was de grote winnaar. Het NK van 1995 leek op één lange demarrage. Tempo Bijkomend gevolg was, dat het al kort na de start spits uur was op de plaats waar de rugnummers ingeleverd moesten worden. Ook een aantal Zeeuwen was snel op gebrand. Middelkamp-ren ners FranQOis Franse en Jos Schipper hielden het welge teld vijf ronden vol (er wer den er vijfentwintig gere den). „Ze vlogen er bij bosjes af', had Franse geconsta teerd. „En wij waren zeker niet de eersten. Er zijn er misschien wel veertig voor ons afgestapt. Maar wat wil je. Wij komen uit de crite- ritims, de toppers uit de gro te ronden." Schipper: „Ik kon misschien nog wel een rondje mee, maar dan mol je jezelf. Er komen nog meer koersen." Peter Hoondert en Marcel Remijn konden iets langer aanklampen, maar ook zij hielden het al vroeg voor ge zien. Sterker op dreef waren Vital Timmermans. Johnny van Cadsand en Davv Dub beldam. Van Cadsand trok in de derde ronde zelfs even de stoute schoenen aan en reed met Wilfried Bastiaan- se een poosje aan kop. Daar na raakte het Zeeuwse trio in een groepje achtervolgers verzeild, met daarin onder meer Peter Pieters, Nico Ver hoeven. Jans Koerts, Rob Harmeling en Jeroen Blijle- vens. Boos Negen ronden voor het eind werd de groep door de wed strijdleiding uit koers geno men. „Wat een onzin", vond Timmermans. „We werden nog lang niet gedubbeld en hadden zeker nog een paar rondjes kunnen doorrijden." Gerrit de Vries, tobbend een forse verkoudheid, leverde zijn rugnummer zes ronden voor het eind in. „Ik had steeds het tempo voor de ploeg gemaakt en de gaten dicht gereden. Het beste was er van af. Ik had de koers na tuurlijk wel kunnen uitrij den, maar dat was voor Jan met de korte achternaam ge weest. Daar had ik geen zin in." Opvallend sterk op dreef was Wilfred Geijs uit Kwa- dendamme. Hij reed vanuit het groepje van Vital Tim mermans naar het peloton met de echte toppers. Twee ronden hield hij het daarin uit, maar kon nooit echt op adem komen. „Ik reed een gat van dertig seconden naar het peloton dicht. Die inspanning is me opgebro ken", analyseerde hij.Een demarrage van Erik Breu kink deed voor Geijs de deur dicht. Kort daarop werd hij met ondermeer Lex Nederlof uit de koers genomen. Het sterke rijden van Geijs, die vanaf dinsdag op 'hoog testage' in de Ardennen was geweest, bleef niet onopge merkt. „Anja Raas, de vrouw van Jan Raas, kwam op een gegeven moment in een vol gauto naast me rijden. Gaat het nog een beetje, vroeg ze. Ik zat op dat moment jam mer genoeg net helemaal ka pot." De Koning De enige 'Zeeuw' die de koers uitreed, was Louis de Koning van de EDC-ploeg. Hij had zijn zinnen dan ook helemaal op het NK gezet. Peter Mol, als toeschouwer aanwezig, tipte De Koning bij voorbaat. „We hebben vo rige week een paar dagen op het eiland Man gereden. Na een koers ging hij nog even 200 kilometer bij trainen." De Koning reed zuinig en so ber, demarreerde niet. maar zocht steeds naar het juiste wiel. „Meer zat er echt niet in", erkende hij nadat hij zich als zestiende had laten uithollen. „Ik heb alles gege ven. Het had beter gekund wanneer ik me vrijdag op Man wat gespaard had. Nu zag ik de beslissende slag vallen, maar had er geen ant woord op." Terwijl de meeste renners vandaag proberen te herstel len van de zware inspannin gen, duikt De Koning 'de tank' in. Op vliegveld Soes- terberg gaat hij. samen met Hans Pijpers en Danny Ne lissen. een paar uurtjes fiet sen in een speciaal voor F16- vliegers ontworpen tank. Daarin wordt de (lage) lucht druk waaraan straaljagerpi loten op grote hoogte bloot gesteld worden nagebootst. „We gaan op die manier rode bloedlichaampjes kweken", legde De Koning uit. Die zijn hard nodig op het WK in Co lombia, dat op grote hoogte wordt gehouden. De EDC- renner was met Pijpers en Nelissen al geselecteerd. Gisteren kwamen daar Lu- cien de Louw. Jan Boven en Hans van Dijk bij. Volgende week gaat de selectie voor drie weken op hoogtestage naar Colorado (VSt).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 11