De 'bierduivel' van de cafétap Houding provincie spreekt Wijers aan LaBan PZC Financiële belang Shell telt Duiveland staat detailhandel op platteland toe Zeeuwse bevolking groeit nog tot 2005 Nieuwe mosseloogst wekt nog geen al te hoge verwachtingen zeeland 15 DONDERDAG 15 JUNI 1995 van onze verslaggever Wout Bareman TERNEUZEN - Jaren geleden had een enthousiaste collega een heel lang gesprek met de verkoopdirec teur van een Belgische brouwerij. Ly risch was hij, bij terugkeer. Hij schoof direct achter z'n beeldscherm en typte, wippend op z'n stoel: 'Pils, dat drink je aan de toog, alleen of met z'n twintigen. Die pint bier, die pak je vast en in feite is het dan slechts een kwestie van, heel ordinair gezegd, hijsen maar. Voor een speciaal bier ligt dat heel anders. Daar ga je echt voor zitten. Dat moet je met wat eer bied en respect savoereren en lang zaam drup voor drup op de tong de- gusteren. Zo'n bier is zielverkwik kend lekker als de kroon of kurk van de de fles wordt gewipt, is het alsof Doornrrosje wordt gewekt." Daarna viel hij - want door omstandigheden plots wat zwaar in het hoofd - in een diepe slaap je hebt bieren in alle soorten en ma ten, dat mag als bekend worden ver ondersteld. De historie van de volks drank is veelvuldig beschreven. Dus weten wij allen dat bier een drank is die al minstens 6000 jaar oud is. Egyp- tenaren namen het spul zelfs mee in hun graf. Het bierverbruik in Europa bereikte een absoluut hoogtepunt in de pe riode van de veertiende eeuw tot ze ventiende eeuw. Naai- schatting be droeg het verbruik toen zo'n 400 liter per hoofd. Mannen, vrouwen, kinde ren en bejaarden dronken alle dagen bier. Ze werden er min of meer toe ge dwongen. Want men wist weliswaar nog niets af van het bestaan van bac teriën, uit ervaring wisten ze wèl dat bier drinken veruit het veiligst was. Nederlanders zijn vandaag de dag 're delijke' bierdrinkers. Het gemiddelde verbruik schommelt tussen de 80 en 90 liter per jaar per hoofd van de be volking. Héél veel mis En nü weten we alles van bacteriën en ander 'gebroed'. Was bier in de Mid deleeuwen eigenlijk het enige redelijk betrouwbare vocht, nü is alweer jaren duidelijk dat er veel, héél veel mee mis kan zijn. En dat is dan niet het verhaal vaneen medewerker van de Keurings dienst van Waren, die twee jaar gele den de banvloek uitsprak over het bier dat uit de kraan kwam in een keu rige horecagelegenheid in Utrecht. De goede man vermoedde teveel gist in het bier en nam een monster uit de tap. Twee maanden later volgde een schriftelijke waarschuwing: het be wuste bier bevatte een te hoog aantal kweekbare gisten. Deskundigen ke ken elkaar verbijsterd aan: wist de Maurice Bouterse:„Bierwacht is een vertrouwensbaan." keuringsdienst dan écht het verschil niet tussen een heldere pils en het van nature troebele witbier?! Inderdaad: in pils mogen geen gisten worden aangetroffen, maar toch zeker wèl in het troebele witbier? De keur meesters herstelden hun fout schie lijk, het hoongelach gelaten trotse rend. Nee, als het fout gaat zit het 'm meest al doodgewoon in een slecht onder houden tapinstallatie. Treedt binnen in de wereld van de koolzuurcilinders en -meters, bierleidingen van roestvrij staal of kunststof (die zo min mogelijk scherpe bochten maken), tapkranen en tapkoppen en al die andere beno- digheden voor een fris glas tapbier. Schort er iets aan één van die onder delen, dan doemt daar plotsklaps 'de bierduivel' op. Diens assortiment? Ei- wittroebelingen, gist- en bacterietroe- belingen, lichtsmaak, dood bier dan wel wild bier. De 59-jarige Maurice Bouterse uit foto Charles Strijd Hoek kent al die fenomenen als z'n broekzak. Zeventien jaar was hij bier- wacht. in Zeeuws-Vlaanderen. Hij deed het onderhoud van het vat tot de tap in tweehonderd cafés en andere tapgelegenheden. Hij heeft z'n appa ratuur pas overgedragen aan z'n op volger. Op z'n tweeënveertigste stapte hij uit de binnenvaart op de wal en vond bij na direct emplooi bij, wat toen nog De Bierwacht CV heette, die zich namens de gezamenlijke Nederlandse brou wers bezighielden met het reinigen van de leidingen en aanverwant on derhoudswerk. Na de opheffing van die club vestigde Bouterse zich als zelfstandige. Vijf jaar geleden trad hij - om z'n toekomst veilig te stellen - in dienst van Heineken. Maar het aantal horecagelegenheden, waar hij om de vier of zes weken met z'n karretje, zo'n spoelmachine en ander materiaal bin nenstapte, bleef stabiel. Rond de tweehonderd dus. Vertrouwen „Bierwacht is een vertrouwensbaan. De cafébazen moeten vertrouwen in je hebben. Want jij komt tenslotte wel bij hen achter de bar. waai' bijvoor beeld ook de kassa staat. Op den duur zie je direct wat voor vlees je in de kuip hebt. Kwam ik bij nieuwe klanten, dan voelde ik direct of ze het zouden bolwerken of niet. Vergeet niet dat de horeca een loodzwaar beroep is. Daar wordt vaak veel te licht over ge dacht..." Zelf ondervond hij het regelmatig aan den lijve. Beschonken heren, die hem tevergeefs een borrel opdrongen of hem aan z'n kop zeurden terwijl hij achter de tap z'n werk deed... „Nee, ik hield me altijd bij thee of koffie en thuis zo nu en dan een goeie Franse cognac. Bier van het vat? Nee, liever niet. Daar zit zo weinig smaak aan. Ik hou meer van dat 'volle', een Kriek bij voorbeeld of een Wieckse Witte..." Slecht onderhouden leidingen heb ben, weet hij, direct invloed op de kwaliteit van het 'tapje'. Zuurder, bit ter. „En je kunt het ook zien aan de schilfers in het glas. Drink je zulk spul dan heb je sneller last van hoofdpijn. Het is een soort schimmel, die zich vastzet in de leidingen. Daarom moet je heel regelmatig spoelen en de zaak bijhouden." Hij werkte in principe van acht tot vijf. maar toen die cafébaas uit Bres- kens 's avonds om half twaalf - vlak voor de Visserijfeesten - met een ka potte koolzuurmeter zat. maakte hij een uitzondering. Het was de avond vóór dat festijn en Bouterse reed. met z'n vrouw, naar het vissersdorp. „Die man dolgelukkig en weet je wat het aardige was? Wij waren om half twee 's nachts de eerste bezoekers van de rommelmarkt. Ja. echt waar, daar stonden al mensen met hun spulletjes klaar om de volgende dag maar de eer ste te zijn. Ja, en bij Guust in Terneu- zen moest ik per se 's avonds om half zeven komen: de andere dag moest hij op vakantie en hij wilde de leidingen schoon hebben. Toen ik binnenkwam, gaf hij iedereen nog een laatste pilsje en riep: 'En nu alemaal oprotten, dan kan Maurice z'n werk doen'." Apart waren ook de bezoekjes aan de seksclubs. „Je werd nergens beter ontvangen. Ach, zij doen hun werk en ik het mijne, dacht ik altijd maai'." Over het algemeen worden de instal laties in Zeeuws-Vlaanderen goed on derhouden, vindt Bouterse. En die kattebak, die in de kelder op de vaten stond. Dat was een uitzondering... van onze verslaggever NIEUWDORP - Geen klaagzan gen en geen smeekbeden. Minis ter H. Wijers (economische za ken) toonde zich aangenaam verrast na afloop van het werk bezoek dat hij woensdag aan Zeeland bracht. Nee, het pro vinciaal bestuur had hem geen verlanglijstje in de hand ge stopt, noch geprobeerd hem tot toezeggingen te verleiden. „Zeeland is een provincie die ge looft in eigen kracht", stelde Wij ers vast. „Het provinciaal be stuur zegt: kijk, dit zijn onze sterke kanten. Rijksoverheid, zie eens of je daar iets mee kunt." Zo'n houding spreekt de minis ter zeer aan. De klassieke beje gening van een bewindspersoon op werkbezoek is dat op min of. meer subtiele wijze wordt ge tracht rijkssteun los te krijgen voor allerlei projecten. Die bena dering heeft het provinciaal be stuur van Zeeland hem be spaard. Wijers ontkende dat hij er dus met een koopje vanaf is geko men tijdens zijn bezoek aan Zee- vsn onze verslaggever MIDDELBURG - Het aantal in woners van Zeeland neemt tot bel jaar 2005 nog toe van 361.195 lin 1993) tot ongeveer 374.500. Daarna zakt het naar ongeveer 3i3.700 in het jaar 2015. Dat blijkt uit een rapport van de Zeeuwse raad voor Volksge zondheid, Maatschappelijke ontwikkeling en Cultuur jVMC). In het rapport staat ook bat eigenlijk niet langer naar Zeeland in zijn geheel kan wor sen gekeken bij het bepalen van beleid gekoppeld aan bevol kingscijfers. De drie regio's "alcheren, Zeeuws-VI aande- ren en Oosterscheldebekken lo- Pen daarvoor onderling te sterk [Uiteen. De VMC heeft berekend dat de oudere leeftijdscategorieën sneller groeien dan de jongere. üut Zeeland een sterke ver grij ste wachten staat, was overi- 'ens ul in een eerder VMC rap- P°rtduidelijk gemaakt. Tot 2005 "e«nt de categorie '80 jaar en er' het. sterkst in omvang daarna de categorie '65 tot ;nmet 79'. k ontwikkeling in het Ooster- scheldebekken komt nog het meest overeen met het gemid delde van Zeeland. Er is sprake van een oververtegenwoordi ging van ouderen vanaf onge veer 50 jaar ten opzichte van Ne derland en een ondervertegen woordiging van leeftijdsgroepen daaronder. Deze verschillen ne men naar verwachting in sterkte toe. Walcheren zal wat betreft de be volkingssamenstelling steeds verder van Zeeland als geheel gaan afwijken met een overver tegenwoordiging van jongeren en een ondervertegenwoordi ging van ouderen. Zeeuws- Vlaanderen zal ook enigszins af wijken van het Zeeuws gemid delde maai' dan met meer oude ren en minder jongeren. Uit de cijfers blijkt verder dat op Walcheren duidelijk het groot ste aantal ongehuwden en ge- scheidenen woont. Dat blijft ook zo tot 2015. In Zeeuws-Vlaande ren wonen nu nog de meeste we duwen en weduwnaars en de meeste gehuwden en ook dat verandert niet. Het Oosterschel debekken zit in die categorieën rond het gemiddelde. land. „Ik denk dat ik in het ka der van het integraal beleid, zo als we dat in het kabinet hante ren, zeker wel het een en ander voor Zeeland kan doen. Het brengt voor Zeeland heus wel wat op." Terwijl commissaris van de ko ningin W. T. van Gelder en gede puteerde D. J. P. Bruinooge (economie) hun best deden hun neuzen niet al te zeer te laten krullen van trots, vatte Wijers de sterke punten van Zeeland als vestigingsgebied voor bedrijven samen. Een gunstige ligging, volop ruimte, goede verbindin gen met het achterland, een goed opgeleide, gemotiveerde beroepsbevolking en een daad krachtige overheid. Wijers: „Naar dit soort ingrediënten zijn investeerders op zoek. Er liggen grote kansen voor Zeeland." Wijers nam tijdens zijn bezoek een kijkje in het haven- en indus triegebied Vlissingen-Oost. Zijn aandacht werd onder meer ge vestigd op de sterk gegroeide overslagfunctie van de Vlis- singse haven en op de ontwikke ling van een nieuwe stukgoedha- ven door het havenschap Vlis- singen en het gemeentelijk ha venbedrijf Rotterdam. Ook de mogelijkheden aan de andere zijde van de Westerschelde - op de Axelse Vlakte en in de Autri- chepolder bij havenschap Ter- neuzen - kwamen aan de orde. Een onvermijdelijk gesprekson derwerp in de ontmoeting van Wijers met het provinciaal be stuur was de toekomst van Phi lips in Terneuzen. De minister kon weinig toevoegen aan de uit spraken die hij dinsdag in de Tweede Karïier heeft gedaan. „In contacten met Philips pro beren we zoveel mogelijk werk gelegenheid in Nederland te be houden", zei hij. „Laten we geen goedkope verwachtingen probe ren te wekken dat daarmee ba nenverlies bij Philips Terneuzen is te voorkomen." Wijers meen de dat rijksoverheid, provincie en arbeidsvoorziening samen moeten proberen vervangende werkgelegenheid te vinden. De grootste soi'teneig Met juiste advies laagste prijs PARFUMERIE- Trefpunt der wereldmerken MIDDELBURG Lange Geere 24 Segeerstraat 10 01180-34184 0118013401 Prijsgarantie Jndien oma artikelen elders voor een lagere prijs worden aanqekoden/ krijgt u Het geld terug!!! Greenpeace-activist E. Engel:„We moeten een andere benadering kiezen." foto Ruben Oreel Greenpeace-activist E. Engel: Hoop hou je altijd van onze verslaggever Harmen van der Werf VLISSINGEN - Greenpeace is terug van weggeweest. De beelden van mannen in rub berbootjes die het opnemen tegen een milieu-vijandelij ke reus, scheren weer over de televisie. Shell is de vijand. De reusachtige olie-overslag tank Brent Spar, het mon ster. Greenpeace-activist E. Engel kijkt met plezier naar de beelden. „We hebben de laatste tijd te weinig ge daan." Engel, loods van beroep, heeft een lange staat van dienst bij de rouwdouw van de milieu beweging. Hij heeft talloze ac ties meegemaakt, op de Noordzee, de Westerschelde, de Middellandse Zee. Tegen het verbranden en het dum pen van chemisch afval op zee. Tegen Amerikaanse oor logsschepen waarop in Italië kruisraketten waren gestatio neerd. In 1981 is hij bij Greenpeace gekomen. Zeven jaar later is hij gestopt met actie voeren. „Het werd echt te gek. We stonden in Palma de Mallor- ca. De politie had toestem ming op onze knieën te schie ten. 'Dan zouden ze nooit meer kunnen demonstreren'. Dat was voor mij de grens. Een jongere genera tie. moest het maar overnemen." Jongeren zijn aangetreden aan het actiefront. Engel heeft aan de bestuurstafel van Greenpeace Nederland plaats genomen. Zijn specialiteit is - hoe kan het anders - scheeps- zaken. In deze dagen wordt hij regelmatig geraadpleegd van uit Lerwick op de Shetland-ei- landen, waar Greenpeace een actiecentrum heeft ingericht. Voor Engel is de actie rond de Brent Spar de zoveelste. „Het levert veel publiciteit op. Dat is de bedoeling. De leugens van Shell doorbreken. Want waarom is er jaren geleden niet een financiële regeling getroffen om die platforms op land te slopen? Ze wisten toch dat die dingen een beperkte levensduur hebben. Olie maatschappijen hebben erva ring genoeg. In de Golf van Mexico staan de gebruikte olieplatforms weg te roesten." Radio-actief Via de Engelse televisie volgt hij het transport van het Shell- oliereservoir en de discussies op de voet. En steeds als hij die Shell-woordvoerders ziet. bekruipt hem het. gevoel van een déja vu. „In de jaren tach tig zaten ze daar ook, die he ren in driedelig grijs. En maar vertellen dat het geen kwaad kon radio-actief afval in zee te dumpen. De Atlantische Oce aan was van nature al zo radio actief." Onder druk van de publieke opinie en de toen rfog mach tige transportarbeiders-vak bond is Engeland uiteindelijk gestopt met het dumpen van radio-actief afval in zee. „Vis verkankerde in de Ierse Zee. De vakbond boycotte de transporten. De Engelse rege ring moest op den duur wel om. Met het dumpen van dit oliereservoir ligt het stukken moeilijker. Niet het milieu telt, maar het financiële be lang van Shell," Verstand Greenpeace blijft het konvooi begeleiden tot - zoals Engel het uitdrukt - het moment su prème. Het moment waarop de Brent Spar in zee wordt af gezonken. „Hoop hou je altijd. Wie weet krijgt iemand onder weg zijn verstand terug." En als de Brent Spar toch naar de bodem van de Atlantische Oceaan verdwijnt, gaat Greenpeace door met haar ac ties. Via minder spectaculaire wegen. „Want", zegt Engel, „de tijd dat wij met beelden van be bloede zeehondjes iedereen achter ons konden krijgen, is voorbij. We moeten een an dere benadering kiezen. We kunnen niet meer alleen met rubberbootjes op pad gaan. We moeten de politiek en het bedrijfsleven opzoeken. Op lossingen aandragen. In Greenpeace is daarover veel te doen. We hebben een her structurering doorgevoerd. Daarom is het de laatste jaren zo stil, té stil. geweest." Koffieshop in Hulst moet dicht HULST - Burgemeester mr dr A. Kessen van Hulst heeft de uitbater van koffieshop Gandalf aan de Beestenmarkt veror dent de deuren van zijn etablissement te sluiten. Is de zaak eind deze week niet dicht, dan zal Kessen niet verzuimen be stuursdwang toe te passen. De Hulster burgemeester ging er in eerste instantie van uit dat de exploitant van Gandalf zijn bedrijfsvoering zou aanpassen en in de toekomst alleen nog broodjes aan zijn klanten zou slij ten. Kessen: „Het is echter gebleven bij een voornemen. Hierdoor zag ik me genoodzaakt om op basis van het gemeentelijke anti- gedoogbeleid de sluiting van de zaak te eisen. Bewoners van de Beestenmarkt hebben aangegeven overlast te ondervinden van de zaak. Dat is ook een reden om in te grijpen." De exploi tant heeft inmiddels bezwaar aangetekend tegen het sluitings bevel. Zwaar gewonde bij botsing SINT KRUIS - Een 23-jarige automobilist uit Biervliet is dins dagmiddag zwaar gewond geraakt na een botsing op de krui sing Molenweg-Eiland bij Sint Kruis. De man is overgebracht naar het AZC in Brugge. Het ongeluk gebeurde even na vijf uur. De Biervlietenaar reed over de Molenweg. Bij de kruising aangekomen, verzuimde een 46-jarige automobiliste uit het Vlaamse Sint Laureins hem voorrang te verlenen. Deze vrouw hield aan de klap nekklach- ten over. De auto van de man uit Biervliet raakte onherstel baar beschadigd. De wagen van de Vlaamse liep zware schade op aan de voorkant. Verbod op vliegeren is 'onzin' DEN HAAG - De Stichting Nederlandse Vliegerpromotie is het absoluut niet eens met het vliegerverbod dat de gemeente Valkenisse wil instellen. Voorzitter Gerard van der Loo vindt dat burgemeester A. C. de Bruijn haar licht maar eens moet opsteken in Scheveningen. Daar vindt ter promotie van het vliegeren al achttien jaar jaarlijks een internationaal vlieger spektakel plaats. De Stichting Nederlandse Vliegerpromotie vindt dat Zeeuwse gemeenten de 'recreatieklok' 55 jaar terugzetten door vlieger verboden in te voeren. De commissie bestuurszaken van Val kenisse bespreekt vandaag (donderdag) de invoering van een vliegerverbod. Van der Loo wijst er fijntjes op dat de oudste bekende prent van een vlieger in de westerse wereld uit Zee land afkomstig is. Op een gravure in een boek van Jacob Cats 1618) is een vliegerend jongetje te zien op een plein in Middel burg. „Wil burgemeester De Bruijn nu echt beroemder worden dan Vadertje Cats?" De Paauw voorzitter gehandicapten MIDDELBURG - Het PvdA-statenlid F. de Paauw uit Sluiskil wordt de nieuwe voorzitter van de Zeeuwse Stichting voor Ge handicaptenbeleid (ZSG). Het dagelijks bestuur van de gehan dicaptenorganisatie heeft De Paauw unaniem voorgedragen als opvolger van de huidige voorzitter, Th. Steenkamp. De Paauw vervult momenteel diverse functies in de Zeeuwse gehandicaptenwereld. Zo is hij al vele jaren vervoerscoördina- tor voor de gehandicaptensport in Zeeuws-Vlaanderen. Daar naast is hij voorzitter van de sportvereniging De Snelle Wiel tjes en bestuurslid van de Stichting Wintersport Gehandicap ten. Enige maanden geleden gaf ZSG-voorzitter Steenkamp, bur gemeester van Hontenisse. te kennen dat hij zijn functie tei beschikking wil stellen. Hij acht het burgemeesterschap on verenigbaar met het voorzitterschap van de ZSG. van onze verslaggever YERSEKE - De komende mos seloogst zal waarschijnlijk aan merkelijk minder groot zijn dan vorig jaar. Dat verwacht de mosselsector van de Vereniging tot Bevordering der Zeeuwse Visserijbelangen (Zevibel). Vo rig seizoen werd met ruim één miljoen mosselton het beste re sultaat sinds jaren geboekt. Dit keer zijn bij zware voorjaars- stormen behalve halfwasmos selen ook redelijk wat volwas sen consumptiemosselen verlo ren gegaan. Het nieuwe mossel seizoen begint vrijdag 7 juli. Hoe groot de oogst werkelijk zal zijn, wordt pas duidelijk als het seizoen eenmaal is begonnen. Over de kwaliteit van de twee kleppige schelpdiertjes valt op dit moment nog weinig te zeg gen. Voorzitter van de mossel sector J. Louwerse denkt wel dat- de vooruitzichten wat dat be treft goed zijn. „In deze weken komt de mossel zeer snel bij." Bedoeling is dat de mosselkwe kers hun waar donderdag 22 en vrijdag 23 juni laten bemonste ren in Yerseke. Dat moet een in druk geven van de kwaliteit. Een week later arriveert de eerste oogst afkomstig uit Oosterschel- de en Waddenzee bij de Yersekse veiling. Daar aangekomen mag het zeebanket op de bodem van de Oosterschelde. vlakbij Yer seke. een weekje uitrusten van de lange reis: het verwateren. De verse Zeeuwse mosselen prijken vrijdag 7 juli op de menukaar ten. Echte lekkerbekken kunnen echter nu al voorproeven in som mige restaurants. Zij krijgen mosselen op hun bordje uit de zogeheten hangcultuur. De oogst van deze schelpdiertjes, gekweekt aan een touwtje, valt in het niet bij de traditionele bo demcultuur. Het is nog geen één procent van de totale aanvoer. De hangcultuurmosselen ko men wat eerder op de markt om dat ze iets sneller op maat en ge wicht zijn dan gewone mosselen. „In de regio komt het nu ook op gang, maar vooral vanuit België is de vraag groot. Ze komen bij na elke dag om mosselen", aldus voorzitter B. D. Schot van de Vereniging Zeeuwse Hangcul- tuurkwekers. van onze verslaggeefster NIEUWERKERK - Boerep op het Duivelandse platteland krijgen de mogelijkheid hun produkten rechtstreeks aan particulieren te verkopen. De gemeente komt daarmee tege moet aan de steeds toenemende vraag daarnaar. Momenteel biedt het bestemmingsplan geen mogelijkheden tot derge lijke detailhandel in het buiten gebied. De kwestie .wordt van daag, donderdag, besproken in de commissie bestuurszaken. Met deze verruiming van ver koopactiviteiten wil de gemeen te Duiveland een bijdrage leve ren aan de instandhouding van het buitengebied en de karakte ristieke agrarische bebouwing. Door de boeren extra inkomsten te bieden, wil de gemeente voor komen dat ze hun bedrijf nood gedwongen moeten beëindigen. „Als dat gebeurt, loop je het ri sico dat typische boerenhuizen worden gesloopt en dat er bur gerwoningen voor in de plaats komen", verklaart gemeentelijk woordvoerder A. Schiettekatte. „Die tendens willen wij voorko men. Duiveland heeft immers al eeuwenlang een agrarisch ka rakter. Als het even kan, moet dat behouden blijven." De verkoop van produkten aan huis moet wel aan enkele regels voldoen. Zo mag de nevenactivi teit niet de belangrijkste bron van inkomsten gaan worden. Met deze bepaling wil de ge meente voorkomen dat boeren die heesters kweken en verko pen hun assortiment in de toe komst gaan uitbreiden met tuin beelden, bloemen en kamer planten. Verder is het wel toege staan op beperkte schaal re clame te maken, maar mag de verkoop geen onevenredige groei van automobiliteit tot ge volg hebben. „We willen voorko men dat mensen heen en weer gaan crossen in het buitenge bied." Maar de belangrijkste eis is dat de produkten atkomstig moeten zijn uit het eigen agrarische be drijf. Schiettekatte denkt daar bij aan eieren, kaas. fruit, aard appelen en melk. Met het toe staan van de verkoop aan huis volgt de gemeente Duiveland het provinciaal beleid. In de no ta Ruimtelijk Beleid Landelijke Gebieden worden daarvoor op beperkte schaal mogelijkheden geboden. De commissievergadering be gint om 19.30 uur en wordt ge houden in het gemeentehuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 37