Haven moet open blijven Gefeliciteerd! Jammer! Verkeerd vakkenpakket? 'Ik ben er toevallig ingerold' Bouw dorpshuis vertraagd Bekendmaking Notoire drankrijder moet gevangenis in Leden blazen fusie van Rabobanken af zeeland Commissie financiën Tholen verwerpt bezuinigingsvoorstellen DONDERDAG 15 JUNI 1995 18 van onze verslaggever SINT MAARTENSDIJK - De handelshaven in Sint-Philips- iand moet open blijven en kor ten op subsidies voor beheers commissies en sportverenigin gen is onverantwoord. Dit vindt de meerderheid van de Thoolse commissie financiën. Met deze standpunten verwierp de com missie woensdag een aantal be zuinigingsvoorstellen van de meerderheid van het Thoolse college van b en w. Tegelijkertijd schaarden de commissieleden zich achter het minderheidsstandpunt van wet houder P. van Schetsen (PvdA, financien). Hij is tegen ongeveer de helft van een reeks voorstel len waarmee het college een gat van acht ton in de begroting '96 wil dichten. Met sluiting van de weinig ge bruikte haven willen b en w zo'n 7700 gulden per jaar besparen en grote investeringen als aanleg van een haven ontvangst instal latie voorkomen. De commissie twijfelde echter aan de nood zaak van zo'n installatie en wil eerst onderzocht zien of de thuis haven van een tiental Flipland- se schippers niet toch open kan blijven. Harde woorden Wat de beheerscommissies be treft sprak G. Timmermans gis teren namens de commissie Oud-Vossemeer harde woorden. „Einde subsidie betekent einde activiteiten", zei hij. J. van 't. Hof van de beheerscommissie Tho len en actief in het Thoolse sportleven schetste ook een somber beeld. „Het is de tweede maal in drie jaar dat er grof ge sneden zou worden in de sport. Voor de Thoolse jeugd wordt de contributie zo onbetaalbaar." Veel commissieleden beschul digden het college ervan te veel van de bezuinigingen op de bur gers te willen verhalen. Gepleit werd ervoor ook binnen het ge meentelijk apparaat te bekijken waar geld uitgespaard kan wor den, bijvoorbeeld via afslanking van de ambtenarij. Een dure uit breiding van het gemeentehuis zou dan misschien niet meer no dig zijn. Commissievoorzitter Van Schetsen wees het idee niet van de hand maar wees er wel op dat in het recente verleden pri vatisering van de vuilnisdienst bijvoorbeeld al eens is onder zocht. „Maar toen bleek dat een private dienst duurder zou zijn dan een gemeentelijke", aldus Van Schetsen. Monumenten Een ander voorstel van b en w waar de meerderheid van de commissie tegen bleek, was het schrappen van 13.000 gulden voor onderhoud van monumen ten. „Door wèl onderhoud te ple gen bezuinig je juist op lange ter mijn", zei D66-er J. van den Don ker. Ook vond de meerderheid van de commissie, anders dan de collegemeerderheid, dat bloem bakken moeten blijven in de ge meente Tholen en dat een kor ting van tien procent op subsi dies uit de algemene subsidie verordening onverantwoord hoog is. Door tegen een aantal bezuini gingsvoorstellen te stemmen, moesten de commissieleden ook aangeven waar zij dan het geld vandaan wilden halen. Een aan tal van hen schaarde zich achter Van Schetsen, die in zijn minder heidsstandpunt onder meer stelt dat geld voor herbestrating niet echt nodig zou zijn. Van den Donker en M. Schot-de Hoog (AOV) repten bovendien over eventuele verhoging van de toe ristenbelasting. P. van Belzen (RPF/GPV) op zijn beurt zou bij voorbeeld de prijs van industrie- grond willen verhogen (op Tho len is die volgens hem de laagste in de regio). Ook zou het riool recht wat hem betreft omhoog kunnen. Blussen geen jongensdroom voor scheidend commandant van onze verslaggeefster OVEZANDE - Toen hij acht jaar geleden een betaalde baan kreeg bij de Borselse brandweer, vroeg iemand hem: 'Wat ga je nou doen? He le dagen op brandjes zitten wachten?'. Scheidend cen traal commandant W. de Feij- ter moest wel eens uitleggen waar hij zich precies mee be zighield. Hij somt op: „Met be drijven en instellingen werken aan plannen voor noodsituaties, bouwaanvra- gen beoordelen op brandvei ligheid, zorgen dat het mate rieel in orde is, samenwer king tussen de zes groepen sti muleren." En inderdaad, ook het voortdurend met een pie per op zak lopen, hoorde tot zijn taak. Precies 25 jaar heeft De Feijter bij de Borselse brandweer ge zeten. Hij begon als vrijwilli ger bij het korps Heinkens- zand, waar hij het uiteindelijk schopte tot ondercomman dant. In 1978 werd hij plaats vervangend centraal com mandant van de gemeentelij ke brandweer, toen nog een vrijwillige functie. Het blussen van branden was voor De Feijter geen jongens droom. „Ik ben er toevallig in gerold." Als ambtenaar bij de gemeente Spijkenisse werd hem 28 jaar geleden gevraagd of hij lid wilde worden van een nieuw te vormen korps. „Voor die tijd had ik nooit aan een loopbaan bij de brandweer ge dacht. Maar als ie er eenmaal Brandweercommandant De Feijter: meer los..." ...Als je er eenmaal bijzit, raak je besmet. Dan laat het je niet foto Willem Mieras bijzit, dan raak je besmet. Dan laat het je niet meer los." „Die. uitruk gaf een bepaalde kick", vindt De Feijter. „Het feit dat elk moment die pieper kon gaan, zorgde voor een stukje spanning. Als er een tijdje geen brand was geweest, was het op een gegeven mo- pnent echt nodig om weer eens in de stijgbeugels te gaan. De laatste jaren is dat wel veran derd hoor. Heb ik steeds meer zoiets van: die pieper hoeft niet te gaan." De Feijter heeft niet een 'fik' die hem speciaal is bijgeble ven. „De eerste grote brand die ik meemaakte, was bij Shell. Dat kan ik me nog wel goed herinneren. Het was een angstige gebeurtenis vanwege het ontploffingsgevaar." Ook weet hij nog van diverse boer derijen in Borsele die in vlam men opgingen. „Zoals die var- kensmesterij in Kwadendam- me. We hadden zoveel moge lijk dieren uit de vuurzee ge red, maar de volgende dag moest de veearts hen massaal een spuitje geven omdat ze longontsteking hadden opge lopen." Slachtoffers Ook de betrokkenheid bij het bevrijden van verkeersslacht offers uit autowrakken is iets wat De Feijter 'niet in de kou de kleren is gaan zitten'. De centraal commandant wordt opgevolgd door naam genoot J. de Feijter. Deze is nu betaald plaatsvervanger, een functie die niet meer terug keert. Maakt de vertrekkend commandant zich geen zorgen om dit verlies aan beroeps kracht bij de Borselse brand weer? „Het is een stukje bezui niging hè? Het zou in de toe komst wellicht wat problemen op kunnen roepen, Weet de buitenwacht straks wel wie mijn opvolger vervangt als hij er niet is? Maar misschien heb ik het wel helemaal mis en ga at het allemaal best goed." MIDDELBURG - Politierechter mr R. C. P. Rammeloo legde dinsdag vier weken onvoor waardelijke gevangenisstraf en één jaar ontzegging van de rij bevoegdheid op aan een 40-jari- ge man uit 's-Gravenpolder. De man had op 20 september 1994 geweigerd mee te werken aan een ademtest in verband met rijden onder invloed van alco hol. Hij stond verder terecht voor het besturen van een auto in Borssele terwijl hem de be voegdheid daartoe was ont zegd. Officier van justitie mr M. van Nooijen achtte beide zaken be wezen, maar zat met 'de handen in het haar'. „Wat voor straf moet ik eisen?" vroeg zij zich hardop af. De man was al een flink aantal keren eerder veroor deeld voor soortgelijke overtre dingen. „Een hopeloos geval", vatte Van Nooijen het kernach tig samen. „Hij moet maar weer gaan zitten", zei zij tot de politie- Caravan weg WESTDORPE - Uit de tuin ach ter een huis aan de Graaf Jans- dijk in Westdorpe is een caravan gestolen. Ondanks het feit dat de eigenaar de poten van de ca ravan had uitgedraaid en de wa gen had voorzien van een dis- selslot, was de mobiele woning woensdag verdwenen. OOSTKAPELLE Rondleiding - Het Zeeuws Biologisch Museum houdt woensdag 28 juni een rondlei ding met als thema: 'Westhove toen en nu'. De rondleiding ont hult van 14,00 tot 15.30 uur de ge heimen van kasteel Westhove en de cultureel-historische en na tuurlijke waarde van de omge ving. 's Avonds houdt het mu seum een rondleiding onder de titel: 'Van zoet naar zout'. Deze tocht leidt van 18.30 tot 20.00 urn- van het bos tot aan zee en terug. Belangstellenden kunnen zich melden bij het Zeeuws Biolo gisch Museum. TE RN EU ZEN Buurtvereniging - Het Juliana Welzijnsfonds heeft de buurtvereniging Serlippens in Terneuzen een bijdrage van 15.000 gulden toegekend. Het geld is bedoeld voor de inrich ting van de nieuwe accommoda tie. Jaarlijks schenkt het fonds bijna 1200 bijdragen ter waarde van ruim 22 miljoen gulden. rechter en eiste drie weken on voorwaardelijke gevangenis straf. Daarnaast wilde zij een boete van duizend gulden en een onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de duur van 12 maanden opleggen en zijn auto aan het verkeer ont trekken. „Met uw strafblad is er inder daad geen andere mogelijkheid dan een gevangenisstraf', vond ook de politierechter. „U was zo dronken als een tor. U beseft niet •wat u doet. U hebt al twee keer dienstverlening gekregen, dat is al één keer te veel." Rammeloo ging daarom nog iets verder dan Van Nooijen en legde de man vier weken gevangenisstraf op. Een 35-jarige man uit Veere kreeg een rijontzegging van 15 maanden en een boete van 500 gulden opgelegd voor het rijden onder invloed op 12 november 1994 in Delft en op 15 januari 1995 in Westerschouwen. Verder kreeg de man twee weken voor waardelijke gevangenisstraf op gelegd en werd diens auto ver beurd verklaard. De officier van justitie had een aanzienlijk hogere boete van 1750 gulden en negen maanden ontzegging van de rijbevoegd heid geëist. „Hij weet niet waar hij mee bezig is", motiveerde Van Nooijen haar eis. Bovendien bleef de man ervan overtuigd dat hij geen drankprobleem heeft. De advocaat van de man, mr E. G. M. Smit, vond de boete te hoog, omdat de man een gezin heeft en rond moet komen van een asielzoekersuitkering. „Bo vendien is hij zijn auto al kwijt." De politierechter had daar be grip voor en verlaagde de boete, maar verlengde de ontzegging van de rijbevoegdheid met een halfjaar. Als de bouw geen verdere vertraging oploopt, kunnen half oktober de eerste activiteiten plaatsvin den in het nieuwe dorpshuis van 's-Heer Abtskerke. foto Willem Mieras s-Heer Abtskerke geplaagd door tegenvallers van onze verslaggeefster 's-HEER ABTSKERKE - Vanaf de snelweg A58 zijn de contou ren van het in aanbouw zijnde dorpshuis van 's-heer Abtsker ke duidelijk zichtbaar. Nu het bouwskelet overeind staat, is goed te zien dat het ontwerp de vorm heeft van een boeren schuur. Wanneer alles goed ver loopt, kunnen half oktober de eerste activiteiten plaatsvin den in het nieuwe gebouw. Dat is zes weken later dan ge pland. Strengere eisen op het ge bied van geluidswering gooiden roet in het eten. Pas nadat wat extra maatregelen waren be dacht om een voor de omgeving zo stil mogelijk dorpshuis neer te zetten, kon de bouwvergun ning worden afgegeven. De extra geluidsisolatie en wat andere kleine tegenvallers heb ben ook tot een duurder gebouw geleid. Werden de kosten eerst geraamd op 635.000 gulden, nu spreekt P. M. van 't Westeinde over ongeveer 750.000 gulden. Van 't Westeinde is voorzitter van de stichting maatschappe lijke en culturele zorg gemeen schap 's-Heer Abtskerke. De stichting deelt de kosten voor de bouw van het dorpshuis met de gemeente Borsele. Eigenaar Wie straks de eigenaar gaat wor den van het verenigingsgebouw, is nog niet helemaal duidelijk. Van 't Westeinde acht de kans groot dat het pand eigendom wordt van de gemeente. De ex ploitant van het huidige dorps huis, stichting dorpsgemeen schap 's-Heer Abtskerke, gaat het gebouw dan huren. Er is wel al een beheerster gevonden voor het nieuwe verenigingsgebouw. van onze verslaggeefster 's-GRAVENPOLDER - De fusie tussen de Rabobanken in Goes, Heinkenszand en 's-Gravenpol der kan niet doorgaan. Nog niet de helft van de aanwezigen op de ledenvergadering woensdag avond in 's-Gravenpolder bleek voorstander van de samenwer king. Er was een meerderheid nodig van 75 procent. De leden vergaderingen van de Raboban ken in Heinkenszand en Goes keurden het fusievoorstel wel goed. Rabobank Nederland bestaat uit een aantal coöperatieve ver enigingen. De leden daarvan, hoofdzakelijk bedrijven die een lening hebben uitstaan bij de bank, hebben een beslissende stem in belangrijke zaken. Woensdag konden de leden van de coöperatieve verenigingen Goes, Heinkenszand en 's-Gra venpolder zich uitspreken over een fusie tussen de drie banken. Nu onder de leden van de Rabo bank 's-Gravenpolder niet ge noeg voorstanders bleken te vin den, is de fusie (voorlopig) van de baan. Voorzitter ir H. M. van der Weele van de Rabobank 's-Gravenpol der kon woensdagavond niet zeggen of bestuur en directie van de drie banken met een nieuw samenwerkingsvoorstel zullen komen. Hij zei te betreuren dat de vereiste meerderheid niet was gehaald. „Maar we laten al les nu eerst maar even bezin ken." Opkomst Een uitzonderlijk groot aantal leden bezocht woensdagavond de jaarvergadering van de Rabo bank 's-Gravenpolder. De actie van een werkgroep van veront ruste leden om zoveel mogelijk tegenstanders van de fusie te mobiliseren, had blijkbaar suc ces. Terwijl normaal gesproken hooguit 25 mensen komen opda gen, waren er nu ruim honderd aanwezigen. Doordat een groot deel van hen gevolmachtigd was voor een ander te stemmen, kwam het aantal stemmen in to taal op 156. Terwijl 117 voorstan ders nodig waren, bleken uitein delijk maai- 76 mensen voor de fusie te zijn. Wef verontreiniging oppervlaktewateren Vergunning voor het lozen van bedrijfsafvalwater De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend. Bij besluit van 7 juni 1995, nr. WM 3603, is aan Nedalco B V. te Bergen op Zoom vergun ning ingevolge de Wet verontreiniging opper vlaktewateren verleend voor het lozen van bedrijfsafvalwater op de Theodorushaven Terinzagelegging Het besluit, alsmede het ontwerpbesluit en andere van belang zijnde stukken liggen van 15 juni 1995 tot en met 26 juni 1995 ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: 1. Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Koe straat 30 te Middelburg op werkdagen van 09.00 uur tot 12 00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur (kamer 156). 2 Dienst Stadsontwikkeling en Beheer, afdeling Milieu, Westersingel 13 te Bergen op Zoom van maandag tot en met donderdag van 08 30 uur tot 12.30 uur en van 13 30 uur tot 16.30 uur en op vrijdag van 08.30 uur tot 11 30 uur, alsmede op vrijdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur in de brandweerkazerne, Westersingel 50 te Bergen op Zoom Beroep en voorlopige voorziening Tegen het besluit kan tot en met 26juli 1995 beroep bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State worden inge steld door: a, degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp; b. de adviseurs die gebruik hebben ge maakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp, c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp zijn aangebracht; d. degenen aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp Het gemotiveerde beroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Ra,ad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, met ten minste een vermelding van de naam en het adres van de indiener, de dagtekening van het beroep, een vermelding van het bestuurs orgaan dat het besluit heeft genomen en de datum en het kenmerk van het besluit. Het besluit wordt op 27 juli 1995 van kracht tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening Het verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van voornoemde afdeling Het besluit wordt niet van kracht voordat op een dergelijk verzoek is beslist. Van de indiener van een beroepschrift/ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffie- geld geheven. Omtrent de hoogte hiervan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dit dient te betalen kunt u zich in verbin ding stellen met de secretarie van de voor noemde afdeling Middelburg, 15 juni 1995, de minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de hoofdingenieur-directeur, prof dr H.L.F. Saeijs Ministerie van Verkeer en Waterstaat Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat E C T O R DAS Geslaagd voor Mavo of Havo? Verder studeren? ...Bij de DAS! Havo-diploma gehaald? 1 -jarige Meao goede opstap naar Heao 1-jarig Vwo klas 5 en 6 in 1 jaar Mavo-diploma gehaald? 1-jarige Havo klas 4 en 5 in 1 jaar Nieuw: 2-jarige deeltijd MBO Administratie lang Gezakt? Verder studeren? ...Bij de DAS! U kunt bij ons uw diploma halen! U kunt kiezen voor een volledig pakket of losse vakken! Instromen in: examenjaar Mavo 1-jarige Havo 1 -jarig Vwo 1 -jarige Meao Oplossing! Ontbrekende vakken halen in 1 jaar! Bij de DAS! Informeer vrijblijvend bij 1 van onze 3 vestigingen. Tot 30 juni zijn wij aanwezig om u advies te geven. Inschrijven? Maak telefonisch een afspraak voor een intake-gesprek. 26 juni 1995: open inschrijfdag in alle ves tigingen. Van 09.30 uur-12.00 uur en van 19.00 uur- 21.00 uur. Identiteitsbewijs en betaalmiddel meene- .men a.u.b. Lesplaatsen: Goes: Leliestraat 106, 4461 PJ, tel: 01100-15972, fax: 01100-32798. Vlissingen: (Centrale administratie adres) Verlengde Bonedijkestraat 277-279 4383 BC, tel: 01184-66186, fax: 01184-62382. Zierikzee: Jannewekken 19, 4301 HH, tel: 01110-16368, fax: 01110-15150. Het Zeeland College is een scholengemeenschap voor Middelbaar Beroepsonderwijs en MAVO, HAVO, VWO voor volwassenen met vestigingen in Vlissingen. Middelburg, Goes en Zierikzee Een instituut, waar ca 5500 leerlingen een opleiding volgen in eén van de sectoren Techniek, Nautisch, Economie, Dienstverlening en Gezondheidszorg en dag-avondonderwijs voor volwassenen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 34