Joossens: dit was onze laatste kans Haarhuis overbluft Leconte Peter van Vossen twee jaar bij Istanbulspor Go Ahead Eagles speelt zwak, maar blijft in eredivisie Oefening in prijsschieten hockeysters Excelsior moet betaald voetbal in Zeeland levend houden Klok speelt belangrijke rol in werelddamtoernooi uitslagen van onze verslaggever VLISSINGEN - Het was nu of nooit- Huib Joossens maakt er geen geheim van. Excelsior is de laatste strohalm om de hoop op betaald voetbal in Zeeland levend te houden. De voorzitter van de sponsorgroep van FC Zeeland probeert al drie jaar een nieuwe betaald voetbal or ganisatie in Zeeland van de ^rond te krijgen, maar had al bijna de handdoek in de ring ge gooid. „Als Excelsior niet had «illen spelen in Zeeland, had den we onze activiteiten defini- liefmoeten staken. Dan had nie mand er meer in geloofd", be kent Joossens. De intentie-verklaring die gis termiddag werd getekend tus sen Excelsior en de sponsors van FC Zeeland heeft echter nieuwe deuren geopend. Zowel voor Zeeland als voor Excelsior. Ex celsior gaat tenminste vier com petitiewedstrijden spelen aan de Vlissingse Irislaan, zo'n tien vriendschappelijke wedstrijden en gaat zich tevens bemoeien met de opleiding van de Zeeuw se voetbaljeugd. Mario Been start een voetbalschool in Zee land, terwijl Joop Hiele mis schien zelfs de talentvolle kee pers gaat trainen. De opbrengst van wedstrijden wordt gedeeld. Zelfs de nieuwe sponsors die zich zullen melden bij de nieuwe club worden verdeeld. Joossens: „Voor ons is dit een heel goede constructie, mis schien nog wel beter als het star ten met een echte profclub. De KNVB laat op het moment geen nieuwe profclubs toe in het be taalde voetbal, maar op deze manier houden we het publiek en de sponsors toch warm. Dat was na drie jaar zonder betaald voetbal in Zeeland, bijna niet meer mogelijk. Verder lopen we geen risico's, hebben we geen aanloopproblemen en kunnen we ook nog meekijken in de keu ken van Excelsior. Die club heeft de know-how en weet precies hoe alles werkt in het betaalde U. Dit is een unieke con structie." Excelsior-voorzitter Martin de Jager kon dat alleen maai' bea- j men. „Dit is misschien uniek in i het Nederlandse voetbal, maar niet in het Amerikaanse basket bal. Daar kennen ze ook ploegen J die de ene week de Minnesota Lakers heten en een week later de Albequerque Lakers, als ze driehonderd kilometer verderop spelen. Dat doen ze alleen om het basketbal te promoten en in elke streek publiek en sponsors binnen te halen." Er zijn dan ook alleen voordelen volgens De Jager. „Wij zijn in de eerste plaats zakenmensen, dus we hebben het vooral gedaan omdat Excelsior hier beter van wordt. Ook wij profiteren ervan als deze club straks in Zeeland veel publiek en sponsors gaat trekken. Het mes snijdt aan twee kanten." Problemen met de eigen aan hang verwacht De Jager niet. „We willen van die vier wedstrij den echt een avondje uit maken voor onze trouwe aanhang. Er zullen gratis bussen rijden naar Zeeland voor die wedstrijden", zegt De Jager, die niet uitsluit dat Excelsior in de toekomst nog meer te zien zal zijn aan de Vlissingse Irislaan. „Het is be kend dat we problemen hebben met onze eigen accommodatie, die verouderd is. We willen niet uitwijken naar Spangen (Spar ta) en zelf geloof ik niet dat het project Trivium te Capelle aan den IJssel (een stadion voor Sparta en Excelsior) ooit van de grond komt. Als we dan toch ons eigen stadion moeten verbou wen, kunnen we mooi uitwijken naar Zeeland. Misschien spelen we dan wel een heel seizoen in Vlissingen." Voor Joossens klinkt dat als mu ziek in zijn oren. „Heel Zeeland moet hier achter gaan staan. Op deze manier hebben we toch be taald voetbal en als de KNVB in de toekomst weer nieuwe clubs toelaat, zijn wij er klaar voor. Dan hebben we het geld, goed opgeleide spelers, de accommo datie en ook nog de kennis." van onze verslaggever VLISSINGEN/ISTANBUL - Peter van Vossen heeft gisteren zijn handteke ning gezet onder een contract dat hem voor twee seizoenen bindt aan Istan bulspor. De Ajaeied krijgt gezelschap bij de Turkse profclub van zijn ploeg genoot John van den Brom, die ook een akkoord bereikte. Istanbulspor wordt volgend seizoen getraind door Leo Beenhakker en Fritz Korbach, die bei den ook voor twee seizoenen een con tract afsloten. Voorzitter van Istanbulspor is Uzam, die tevens eigenaar is van een groot commercieel tv-station in Turkije. Beenhakker had van de voorzitter een budget van enkele miljoenen gekregen om de club, die net is gepromoveerd naar de hoogste klasse, te versterken. Het is de bedoeling dat Leo Beenhak ker naast Van Vossen en Van de Brom nog speler van internationale klasse aantrekt. Voor Peter van Vossen wordt Istanbul spor zijn vierde werkgever in het betaal de voetbal. De bij Zierikzee en Vlissin gen doorgebroken speler begon bij Be- veren, beleefde een korte glansperiode bij Anderlecht en het Nederlands elftal voordat Ajax hem twee seizoenen gele den aantrok voor een recordbedrag van een slordige zeven miljoen gulden. Hoe wel Van Vossen bij Ajax enkele schitte rende treffers voor zijn rekening nam, lukte het hem nooit een basisplaats af te dwingen. Trainer Louis van Gaal gaf meestal de voorkeur aan de vleugelspit sen Marc Overmars en Finidi George, terwijl in het centrum van de aanval Ronald de Boer, Kanu of Patrick Klui- vert stonden opgesteld. Peter van Vossen, die vooral in zijn eer ste seizoen bij Ajax werd achtervolgd door blessures, gaf een maand geleden al aan dat hij doodongelukkig was met zijn positie in Amsterdam. Terwijl de rest van de ploeg het kampioenschap vierde na de overwinning tegen Volen- dam, bekende de spits dat hij zichzelf Peter van Vossen nooit had gezien als een echte basisspe ler van Ajax. „Het moeilijkste voor mij zijn de wed strijden met het tweede elftal op dins dagavond voor een handjevol toe schouwers. Het is enorm moeilijk om me daarvoor op te laden. Het is ook heel moeilijk om weer terug in de ploeg te komen. Als je uit vorm bent, moet je vooral veel spelen. Je hebt toch spelrit- me nodig. Maar ik kan alleen mezelf hiervan de schuld geven. Deze situatie ligt voor negentig procent aan mezelf", treurde Van Vossen, terwijl de rest van de ploeg feest vierde. En afgelopen zon dag gaf hij al aan „dat hij vooral wil voetballen." Zowel Van Vossen als John van de Brom hebben nog een doorlopend con tract bij de houder van de Europa Cup I, maar trainer Louis van Gaal heeft al door laten schemeren dat hij er alle be grip voor heeft, wanneer Peter van Vos- foto Lex de Meester sen en John van de Brom hun heil el ders zouden zoeken. Istanbulspor heeft nog geen contact op genomen met. Ajax om te praten over de transfersom. „Tot woensdag heeft nog niemand met onze penningmeester Van Os contact opgenomen", liet pers chef David Endt van Ajax weten. „Maar als zij inderdaad hebben getekend, denk ik dat de clubs er ook wel uit zul len komen." ALKMAAR (ANP) - De af gang naar de eerste divisie is Go Ahead Eagles be spaard gebleven. Alleen die vernedering overigens, want verder was het voet bal van de Deventer forma tie, die gisteravond met 3-2 bij AZ won, in de nacompe- titie wel een afgang. Eagles liep de afgelopen weken op zijn laatste benen en had de goede uitgangspositie slechts te danken aan de ge voelige voetbewegingen van spits Decheiver. Decheiver ontbrak in de uit wedstrijd tegen AZ, dat de kans op promotie allang ver speeld had. Go Ahead had in Alkmaar desondanks geen problemen met doelpunten maken, maar scoorde verde digend opnieuw een onvol doende. In het eerste half uur kwam de oppermachtige ploeg van Eafié door treffers van Schenning en De Gier twee maal op voorsprong. AZ kwam in dezelfde periode maar twee keer in de buurt van Eagles-doelman Hiele, maar was wel net zo doeltref fend. Mutsaers (uit een straf schop) en Van Dam scoor- AZ tegen Eagles werd een foutenfestival. De eredivisio- mst was onmiskenbaar be ter, maar wist dat af en toe nog beter te verbergen. De innende treffer van Mi tels, halverwege de tweede •telft. was terecht. Eagles worde bedeesd feest, de ere- ronde werd gestrompeld. Graafschap ®8erekend Frank Wijnho- ven, die aan het einde van ct seizoen De Graafschap moet verlaten, heeft de Doe- nnchemse ploeg gisteren op £e weg naar de eredivisie ge- ouden. In een van Achter stee zijde erbarmelijk siechte wedstrijd op De Vij- hïoTg in Doetinchem met zij" treffer in '8e minuut zijn ploeg op rmid van promotie. De hptT~"J.ap moet zaterdag duel in Maastricht tegen ,nn reeds uitgeschakelde V winnen om na drie jaar or in de eredivisie te ko en. Bij gelijkspel of verlies zijn de Doetinchemmers af hankelijk van het resultaat van FC Den Haag tegen He racles in Almelo. Excelsior en VW spelen ko mend seizoen in de eerste di visie. Het treffen tussen beide ploegen bleek van geen betekenis meer toen op Woudenstein bekend werd dat Go Ahead Eagles bij AZ had gewonnen en daarmee het verblijf in de eredivisie prolongeerde. Excelsior maakte in elk ge val nog wel de indruk te gelo ven in de minimale mogelijk heid komend seizoen een klasse hoger te spelen. Het lusteloze VW bepaald niet. De Limburgers kwamen zel den voor het Rotterdamse doel en legden zich nadat Excelsior op 2-0 was geko men bij de nederlaag neer. Voor de Rotterdammers was het een revanche voor de ne derlaag van 0-3, die zij in het eerste duel in Venlo leden. Groep A. De Graafschap - Heracles 2-1 (1- 0). 44. Breetveld 1-0 (strafschop). 65. Velten 1-1, 78. Wijnhoven 2-1. Scheidsrechter: Van Dijk. Toe schouwers: 7900. Gele kaart: Wiggers, Waslander (Heracles). FC Den Haag - MW 2-0 (0-0). 58. Boereboom 1-0, 76. Hoogendorp 2-0. Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 8.112 (uitver kocht). Gele kaart: Tettero, Hee- sen (Den Haag), Van Wissen, Thai (MW). Stand Graafschap 5 4 0 1 8 15- 6 Den Haag 5 4 0 1 8 10- 4 Heracles 5 1 1 3 3 6-14 MW 5 0 14 1 6-13 MW gedegradeerd Groep B AZ - Go Ahead Eagles 2-3 (2-2). 10. Schenning 0-1,25. Mutsaers 1- 1 (strafschop), 27. De Gier 1-2,33. Van Dam 2-2, 66. Michels 2-3. Scheidsrechter: Luyten. Toe schouwers: 3735. Gele kaart: Fortes, Aryee (AZ). Schenning. Valk (GA Eagles) Excelsior - VW 2-0 (2-0) 25. Boa- teng 1-0, 37. Vonk 2-0. Scheids rechter: Blankenstein. Toe schouwers: 2500. Gele kaart-: Koenen, Trost (beiden VW) Stand GA Eagles 5 4 1 0 9 11- 6 Excelsior 5 3 0 2 6 5-5 VW 5 1 2 2 4 7-7 AZ 5 0 14 1 5-10 Go Ahead Eagles groepswin naar en handhaaft zich in eredi- Nederlander voor eerste keer in kwartfinales grasevenement ROSMALEN (ANP) - Een poker spelletje. Zo noemde Henri Le conte gisteren op het Autotron in Rosmalen tennissen op gras. De Fransman kan het weten. Hij loopt iets langer dan de helft van zijn bijna 32 levensjaren mee in het profcircuit en staat doorgaans zijn mannetje op de groene sprieten. Deze keer kon Leconte zich er tegen Paul Haarhuis, die op gras liever voetbalt dan tennist, niet uit- bluffen. Na een hoopgevend be gin rolden de dobbelstenen voor hem verkeerd: 7-6 3-6 2-6. Voor Haarhuis betekende de nieuwe winst voor het eerst in zijn loopbaan een plaats in de kwartfinales van een grasevene ment. In de eerste ronde was hij tegen de Venezolaan Nicolas Pe- reira ook teruggekomen na ver lies in de openingsset. „Alleen op Wimbledon heb ik in 1990 ook twee ronden overleefd", zei hij. „Maar toen stond ik natuurlijk nog niet in de kwartfinales. Ver der ben ik er altijd in de eerste of tweede ronde uitgevlogen." Haarhuis was op het Ordina Open. de traditionele „kinder dag" (met veel kinderen op de tribune), de enige Nederlander die in het enkelspel actief was. Krajicek, Eltingh en Siemerink kunnen zich vandaag (donder dag) bij de laatste acht voegen. In de kwartfinales treft Haar huis de Slowaak Karol Kucera. Rosmalen. Mannen, Ordina Open. 485.000 gulden. Enkelspel, tweede ronde: Haarhuis (Ned/3) - Leconte (Fra) 6-7 6-3 6-2, Ste ven (NZe/5) - Norman (Bel) 7-5 6-4, Re- neberg (VSL4) - Olhovski (Rus) 3-6 6-1 6-1Kucera (Slw/6- Thoms (Dui) 7-6 7- 5. Dubbelspel, eerste ronde: Eltingh/ Haarhuis (Ned/1) - Nargiso/Pereira (Ita/Ven) 3-6 6-4 6-3, Krajicek/Sieme- rink (Ned) - Matsuoka/Wekesa (Jap/ Ken) 7-5 7-5, Fitzgerald/Jarryd (Aus/ Zwe) - Schalken/Van Scheppingen (Ned) 7-6 6-3, Holm/Raoux (Zwe/Fra) - Adams/Nijssen (ZAf/Ned/3) 7-6 7-6, AMSTELVEEN (ANP) - Voor het Neder lands vrouwenhockeyteam was het eerste duel van het Europees kampioenschap een oefening in prijsschieten. Zweden werd in Amstelveen met 10-0 verslagen: Ellen Kui pers werd met vijf doelpunten meteen se rieus kandidaat voor een persoonlijke triomf, die van topscorer van het toernooi. Het sierde het Nederlands team dat het het krachtsverschil in zulke duidelijke cijfers uitdrukte. „Als het bij 3-0 of 4-0 was geble ven, hadden we een katterig gevoel gehad", zei coach Tom van "t Hek. „We konden al leen maar verliezen. Dat is niet gebeurd." Tot zo ver de tevredenheid. „Het worden lange dagen." Nederland speelt op doorde weekse avonden telkens om 20.00 uur. Het Nederlands team had in theorie een zwakke tegenstander verwacht. Maar zo zwak, was toch even lastig te bevatten. Kui pers maakte na twee minuten 1-0. maar die stand bleef ruim een kwartier ongewijzigd. Zowaar een Zweedse kans. verknoeid door Gustafsson, deed de ploeg weer realiseren met meer dan een zomeravonds oefenpotje bezig te zijn. De aanwijzingen van Van 't Hek („Meer tem po") werden opgevolgd en de doelpunten kwamen haast vanzelf. Waarbij Kuipers be wees dat vriend Van 't Hek haar terecht bij de selectie terug vroeg. Zij bezit de gave op de juiste momenten op de juiste plaatsen te staan. De 5-0, haar derde, verdiende boven dien een schoonheidsprijs. Met een subtiele backhand-beweging schoof ze de bal langs keepster Andreasson. Nederland leidde bij de rust met 7-0. Reden genoeg voor Van 't Hek om in de tweede helft- de wisselspeelsters in het veld te brengen. Het kwam de concentratie niet ten goede. „Uit negen strafcorners maar twee doelpun ten", zo zag de coach ruimte voor verbete ring. Sokolov behoudt hoge score AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands kampioenschap scha ken wordt na vijf ronden gedomineerd door één persoon: Ivan Sokolov. De Bosniër uit Oegstgeest. die zijn vaderland twee en een half jaar geleden verliet wegens de oorlog, versloeg in de vijfde ronde een van zijn belangrijkste concurrenten, de Tilbur- ger Loek van Wely. Omdat titelverdediger Jeroen Piket met zwart tegen Joris Brenninkmeijer niet verder kwam dan remise, bezet Sokolov de eerste plaats met een vol punt voorsprong op Piket. Beide spelers ontmoeten elkaar in de laatste ronde. Amsterdam. NK. Vijfde ronde: Sokolov - Van Wely 1-0, Nijboer - Sosoit1 ko 1/2-1/2. Cifuentes - Wiersma 1-0, Van der Sterren - Reinderman 0-1. Riemersma - Van der Wiel 1/2-1/2, Brenninkmeijer - Piket 1/2-1/2. Stand: 1 Sokolov 5. 2. Piket 4, 3. Reinderman. Van Wely 3 1/2, 5 Bren ninkmeijer 3, 6 Van der Sterren 2 1/2. 7. Van der Wiel 2. 8. Cifuentes. Nijboer. Riemersma, Sosonko 1 1/2. 12. Wiersma 1/2. TT tot 2006 gegarandeerd ASSEN (ANP) - De TT van Assen blijft in elk geval tot en met het jaar 2006 op de intematinale racekalender staan. De Stich ting Circuit van Drenthe maakte dit gisteren in Assen bekend. De Stichting heeft voor de organisatie van de Nederlandse Grand Prix voor wegmotoren een langdurige overeenkomst af gesloten met het Spaanse marketingbureau Dorna TWP. dat de exclusieve rechten van de Grote Prijzen in bezit heeft. Naast Assen beschikt alleen het circuit van Jerez in Spanje over een zelfde regeling. Penev naar Atletico Madrid MADRID (ANP) - De Bulgaarse aanvaller Lubo Penev ver huist van Valencia naar Atletico Madrid. Penev kwam in 1989 naar Valencia en maakte in dienst van die club 67 competitie treffers. Hij was vorig seizoen uitgeschakeld wegens een kan ker-aandoening in zijn teelballen. Voorzitter Gil y Gil van Atletico hoopt na Penev nog een grote slag te slaan. Het doel van de eerste transfer is Hristo Stoitsj- kov ook naar de tweede club in Madrid. De Bulgaarse interna tional is een goede vriend van Penev en heeft al bijna een jaar ruzie met Barcelona's trainer Johan Cruijff. Paardeziekte probleem Atlanta BOEDAPEST (ANP) - Een besmettelijke ziekte onder paar den heeft het organisatiecomité van de Olympische Spelen van volgend jaar in Atlanta voor grote problemen gesteld. Het blijkt namelijk dat in vijf landen paarden besmet zijn met piroplasmose. Welke vijf landen dit betreft wilde Dave Maggard van het orga nisatiecomité (ACOG) niet zeggen. „Ik wil geen paniek zaai en", zei Maggard gisteren in Boedapest bij de sessie van het IOC. ACOG vernam van het probleem via de internationale paarde- sportfederatie FEI. Beide instanties werken samen aan een op lossing. „Ik wil ook nog niet zo ver gaan dat de paardesport- wedstrijden in Atlanta enig gevaar lopen. Maar we hebben wel een groot probleem, omdat de staat Georgia geen besmette paarden wil toelaten. In het verleden is deze ziekte met de grootste moeite uitgeroeid." Voor de spelen van Barcelona '92 heerste in Spanje de paarde- pest. De gevaren konden tijdig worden ingedamd en de wed strijden gingen normaal door. De Nederlandse landenploegen wonnen goud en zilver in springen en dressuur en Raaijmakers pakte zilver individueel. Kratzmann/Masur (Aus) - Erlich/ Veglio (Isr/Zwi) 7-6 6-4. Programma donderdag, centercourt (vanaf 12.55): Krajicek - O'Brien. Nargiso - Eltingh, Pioline - Holm; baan 1: Jarryd - Siemerink, Eltingh/ Haarhuis - Kratzmann/Masur: baan 2: Kempers/Youl - Norman/Pimek. Noteboom/Wibier - O'Brien/Rene- berg. Londen. Queens, Mannen, 1 miljoen gulden. Tweede ronde: Stolle (Aus) - Palmer (VSt) 6-3 6-2, Ferreira (ZA&4) - Shel- ton (VSt) 6-2 6-4, Rostagno (VSt) - Volkov (Rus/13) 7-5 6-2, Sampras (VSt/1) - Stark (VSt) 7-6 6-3, Rosset (Zwi/6) - Woodbridge (Aus) 7-6 6-7 6-2, Frana (Arg/15) - Ho (VSt) 6-1 6-2, Göll- ner (Dui) - Pozzi (Ita) 6-3 6-2, Korda (Tsj) - Rafter (Aus/14) 5-7 7-6 9-7, Bec ker (Dui/2) - Sapsford (GBr) 6-1 6-1, Stoltenberg (Aus/10) - Petchey (GBr) 6-2 6-2, Forget (Fra/11) - Prinosil (Dui) 7-6 7-5. Bates (GBr) - Henman (GBr) 6- 4 7-6. Birmingham. Vrouwen, 260.000 gul den. Tweede ronde: Oremans (Ned/4) - Nagano (Jap) 6-4 6-2, Shriver (VSt/14) Kamstra (Ned) 7-5 3-6 8-6, Garrison- Jackson (VSt/3) - Vis (Ned) 7-6 6-1. Reinach (ZA£/10) - Demongeot (Fra) 6- 3 6-2. Nelland (Let/6) - Hiraki (Jap) 6- 14-6 7-5. Tauziat (Fra/5) - Jecmenia (Joe) 6-1 6-2, Courtois (Bel/111-De Lo ne (VSt) 6-2 4-6 7-5, Godridge (Aus) - Nideffer (ZAf) 2-6 6-4 6-2, Radford (Aus/16) - Feber (Bel) 0-6 6-1 6-4. Tau ziat (Fra/5) - Jecmenica (Joe) 6-1 6-2. Singer (Dui/8) - Stubbs (Ausi 7-6 6-1, Callens (Bel) - Poruri (VSt) 7-5 6-2, Gi- gi Fernandez VSt/2) - Schnell (Oos) 7- 5 6-4. Golarsa (Ita) - Paz Arg) 6-4 6-3, Arendt (Dui) - Loearsabisjvili (Geo) 7- 6 6-1, McNeil (VSt) - Krizan (Slw) 6-4 6- Porto. Mannen, 525.000 gulden. Tweede ronde: Arriens (Dui) - Goos- sens (Bel) 3-6 7-5 6-1. Arrese (Spa) - Karbacher (Dui/2) 6-1 6-3, Carlos Cos ta (Spa/8) - Moya (Spa) 7-6 6-2, Gumy (Arg) - Lopez Moron (Spa) 6-2 3-6 6-3. HARDERWIJK (ANP) - De klok speelde in de tweede ronde van het Werelddamtoernooi in Har derwijk een belangrijke rol. Krajenbrink en Scholma ont snapten op wonderbaarlijke wijze aan een nederlaag, terwijl ook in de andere partijen de tijd spelbreker was bij winstpogin gen. Wereldkampioen Valneris behield uiteindelijk zijn voor sprong van twee punten op een vrijwel compleet achtervol gend veld. De Letse wereldkampioen kreeg tegen Ton Sijbrands niet dezelf de kansen als in de eerste ronde tegen Scholma. Vier keer had den beide grootmeesters elkaar sinds 1988 ontmoet en vier keer eindigde het duel onbeslist. De Nederlander wilde aan die reeks kennelijk een einde maken en bracht een kansrijk speltype op het bord. Beiden hadden al di rect veel tijd nodig en na bijna drie uur spelen had Sijbrands het bijna voor elkaar. „Ik maakte op de 22e zet echter een foutje, waardoor ik een com binatie overzag. Valneris gaf zelf aan, dat hij het met een andere voortzetting heel moeilijk zou hebben gekregen", stelde Sij brands na afloop. Omdat er een behoorlijke slagwisseling dreig de met vervlakkend spel, beslo ten beiden het toch op een pun- tendeling te houden. Hoewel de vereiste veertig zet ten lang niet waren gehaald, be sloot organisator Rende Brou wer niet direct tot vooraf aange geven sancties. „Aan één van de voorwaarden, een minimale speeltijd van drie uur. hebben ze wel voldaan. Bovendien was het een ongemeen spannende partij. Die veertig zettenregel is vooral bedoeld om geen saaie en snelle partijen te krijgen. Ze hebben beiden het publiek vermaakt en of de sancties worden toegepast, zullen we aan het einde van het toernooi bekendmaken", aldus de Hierdenaar. Harderwijk. Maars Werelddamtoer nooi. Tweede ronde: Scholma (Ned) - Ver min (Zwi) 1-1. Sijbrands iNed) - Val neris (Let) 1-1, Wirny (Dui) - Dybman (Dui) 1-1. Kuperman (VSt) - Tsjizjov (Rus) l-l. Schwarzman (Rusi - Maco- dou N'Diaye (Sen» 1-1, Krajenbrink (Ned) - Baljakin (WRui 1-1. Stand: 1. Valneris 4,2 Baljakin, Dyb man. Kuperman. Krajenbrink, N'Diaye, Schwarzman, Sijbrands, Tsjizjov, Vermin en Wirny 2, 12. Scholma 1. Larsson breekt enkel STOCKHOLM (RTR) - Magnus Larsson ontbreekt dit jaar op Wimbledon. De Zweedse tennis ser, nu nummer elf van de we reld, gleed gisteren tijdens een demonstratiewedstrijd in Stockholm erg ongelukkig uit en brak een enkel op twee plaat sen. Hij is zeker zes weken uit geschakeld. „Ongelooflijke pech", zei Lars son. „Mijn voet kwam klem on der me te zitten. Mijn been gaat voor zeker een maand in het gips. Ik hoop een paar weken voor het US Open in september weer speelklaar te zijn." Basketbal Voetbal Brno. EK vrouwen. Groep A: Litou- wen - Joegoslavië 59-51 (28-26), Rus land - Duitsland 97-72 (53-38), Tsje chië - Italië 54-63 (26-36). Eindstand 1. Italië 6-12, 2. Rusland 6-10, 3. Tsje chië 6-6, 4 Frankrijk 6-6, 5 Joegosla vië 6-4,6. Litouwen 6-4,7. Duitsland 6- Groep B: Moldavië - Hongarije 79-73 (38-25), Oekraïne - Roemenië 71-61 (31-38), Kroatië - Slowakije 67-71 (36- 38). Eindstand: 1. Oekraïne 6-10, 2. Slowakije 6-10, 3. Kroatië 6-8, 4. Mol davië 6-6,5. Spanje 6-4,6. Roemenië 6- 2, 7. Hongarije 6-2. Indeling kwartfinales: Moldavië - Italië, Litouwen - Oekraïne, Kroatië - Rusland, Tsjechië - Slowakije. Tokyo. Olympisch kwalificatietoer nooi. Aziatische zone, groep B: Ja pan-Thailand 1-0(1-01.38. Shoji Jo 1- 0. Oostenrijk. Sturm Graz-Austria W. 6- 0. Salzburg-Vorw.Steyr 2-0, Rapid Wien-FC Tirol 2-2, Linzer ASK-Möd- ling 4-1, Admira W. -Linz 2-0. Zeilen De 9-0, waarmee titelverdediger Engeland het toernooi ten koste van België had ge opend. werd drie minuten voor tijd overtrof fen. Invalster Donners maakte de 10-0. Een uitslag, waarmee de waarde van het toer nooi ter discussie kon worden gesteld. De Europese top in het vrouwenhockey is nu eenmaal smal, daarom mag ook een land als Zweden zich EK-deelnemer noemen. Amstelveen. EK vrouwen, eerste dag. Poule B: Nederland - Zweden 10-0 (7-0). 2 Kuipers 1-0.18. De Ruiter 2-0 (sc). 20. Steenberghe 3-0,25. Kuipers 4-0. 27. Kuipers 5-0.28. De Ruiter 6-0 (set. 33. Kuipers 7- 0,39 Kuipers 8-0.51. De Ruiter 9-0.67 Donners 10- 0. Scheidsrechters: Lówenstein (Dui) en D'Alberto (Ita). Toeschouwers: 500. Poule A: Ierland - Italië 1-0 (0-0). 65. Kelleher 1-0 <sb>; Engeland - België 9-0 (7-0). 3. Atkins 1-0 <sc). 5. Nicholls 2-0, 14 Nicholls 3-0, 25. Cullen 4-0. 29. Ni cholls 5-0 (sc), 31 Brown 6-0 (sc). 35. Atkins 7-0, 51. Nicholls 8-0,58. Miller 9-0; Duitsland - Frankrijk 3-1 (0-1). 34. Llobet 0-1 (sc), 46. Becker 1-1 (sb), 58. Ern- sting-Krienke 2-1 (sc), 65. Keiler 3-1. Honkbal Haarlem. EC I, tweede dag. Moskou (Rus) - San Marino (Ita) 8-6, Brasschaat (Bel) - Neptunus (Ned) 6-, 11. Viladecans (Spa) - Montpellier (Fra) 7-3. Kinheim (Ned) - Parma (Ita) 1-3. Halve finales: Neptunus - Kinheim; Parma - Moskou of Brasschaat. Sportprijsvragen Lucky 10 van woensdag: 9-11-12-14- 19-22-26-27-28-31-32-40-46-56-57-63-64- 66-71-76 Duitse lotto: Trekking A: 7 - 9 -18 - 36 - 40 - 46. Reservegetal: 33. Trekking B: 4 - 15 - 31 - 39 - 45 - 49. Reservegetal: 41. Spel 77: 6 4 9 4 1 1 5. Super 6: 7 3 9 3 5 7. Belgische lotto 2-26-31-36-37-39. Reservegetal: 34 Joker: 9 5 9 9 8 0 6 (onder voorbehoud) Tenerife (Spa). WK Laser. Zesde race: 1. Burfoot (NZe), 2. Mei-- leby (Noo), 3. Blackburn (Aus), 5. Ziel-' huis, 17. Kats, 18. Lantermans, 38. De Jong, 56. Brandt. Zevende race afgelast wegens ge brek aan wind. Eindstand: 1 Scheidt (Bra) 8, 2. Bur foot 9, 3. Melleby 16,8. Zielhuis 38.27 Kats 78. 38. De Jong 104. 58. Lanter mans 128, 121. Brandt 273. Laser Radiaal, eindstand na zes ra ces: 1. Casey (Aus) 19. 2. Shuwalow (Aus) 23, 3. De Lima (Por) 41, 20. Ver aar 132, 22. Groenendijk 136. Marstrand (Zwe). EK Soling. Vierde race: 1. Johannessen/Davis/ Stokkeland iNoo), 2. Bank/Nielsen/ Jacobsen (Den), 3 Bjömdal/Anders- son/Nilsson (Zwei. Nederlanders; 10. Potma/Hettinga/Potma. 37. Den Ou- ter/Determan/Kedde, 40. Segaar/Zijl- stra/Kat. Stand: 1 Johannessen 35,4. 2 Wes- tergaard/Moller'Anderssen (Deni 46. 3. Bank 48.9. Potma 67,32. Den Outer 149. 45 Segaar 189. Bastad (Zwe). EK 470. Mannen, stand na drie races: 1. Ber- thet/Douillard (Fra) 21,75, 2. Gregart /Andersson (Zwe) 29, 3. Philippe/Ca- riou (Fra) 29. Vrouwen, stand na zes races: 1. Ta- ran/Patsjolsjik (Oek) 17, 2. Raggatt1 Carr (GBri 35, 3. Birkner/Bülle (Dui) 36.75. Paul Haarhuis strekt zich uit naar een bal in het duel tegen Leconte. foto Paul Vreeker/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 25