Over 'Jantje Po' en de anderen Herdenking Zeeslag op Schoneveld verregend Jeugdbrandweer Westerschouwen nationaal derde randweerkorpsen vechten tegen e klok in gewestelijke strijd 'ZC-bezorgers bij andelijke strijd wielrennen tweede Wisselend succes bij concertwedstrijden Obs Oostburg mist finale schoolschaken zeeland recept geslaagd agenda MAANDAG 12 JUNI 1995 i onze verslaggever lacQues Cats VLISSINGEN - In Zeeuwse dorpen waar ze grossieren in dezelfde achter namen, hebben geboorte- en overlij densadvertenties soms dezelfde func tie als een puzzelrubriek. Vermelding van een naam die veel voorkomt in de leefgemeenschap biedt lang niet al tijd voldoende houvast om meteen te weten in welke families er vreugde of droefenis is gekomen. Pas als er bij namen vallen begint het te dagen en kunnen personen, die alleen onder die aanduiding bekend staan worden 'thuisgebracht'. Bijnamen geven een vermoeden - en vaak meer dan dat - van het uiterlijk, jet karakter, de bezigheden en kwali teiten van een persoon. De aandui ding 'Radijsje' voor een in een Wat chers dorp wonende vrouw met blo wende wangetjes is daar een smakelijk voorbeeld van. In hun boek 'een twee de huid'. waarin Ed van Eeden en Pe ter Nijssen honderden bijnamen in de sport bijeen hebben gesprokkeld en nader verklaren, worden bijnamen ge noemdals 'de ranzige beul' en de 'bral lende kolos' voor figuren die kennelijk niet tot de meest innemende persoon lijkheden behoren. 'Beertje' Bijnamen hebben in sportsferen altijd goed kunnen gedijen. In de grijze oud heid werd er ai gerept van 'de Rode Duivels' en van 'IJzeren Willem' (van Est), later heette Kreijermaat 'Beer tje'te zijn en Van Hanegem 'De Krom me'. Om dicht bij huis te blijven: Henk Kokelaar (95) uit Vlissingen heeft al in geen tijden meer een bal aangeraakt, maar oud-Vlissingen kent hem vooral en nog steeds als het voetbalwonder ■Katje', overgehouden aan zijn over matige lenigheid. 'De zwarte panter' was een begrip en stond voor Goese- naar Frans de Munck, 31 maal doel- verdediger van Oranje. De latere ve dette Jan Poortvliet uit Arnemuiden genoot eerder bekendheid onder de omschrijving 'Jan van ons' of 'Jantje Po' Jan Raas werd, onder Peter Post rijdend, een van de 'Postbodes' ge noemd en Maarten Ducrot uit Middel burg was gewoon, nou gewoon!, 'de fietsende doctorandus'. Deze bijnaam zal vermoedelijk voor de eerste keer uit de pen zijn gevloeid van een sport verslaggever, die wilde voorkomen dat dezelfde naam twee keer in één ali nea'werd genoemd. Bijnamen komen in alle maatschap pelijke lagen en beroepsgroepen voor. Vroeger kwam je die meer tegen. Oude politierapporten gewaagden van rakkers als 'Toon de Soep' en 'Schele Gerrit'. Na opname in de rechtbankverslagen hadden de boe- Jan van Belzen bracht ook zijn 'tweede naam' aan op het bordje naast de voordeur. ven in het vervolg twee namen: die van zichzelf en de alias-versie. In Vlis singen was een politieman met de naam 'soepselderie' opgesierd, ont staan bij zijn melding ten burele dat het eten voor een arrestant was gearri veerd: 'soep voor cel drie'. En 'Huu- betje Eau de Cologne' heette zo omdat hij het telefoonnummer 4711 had. Een bekend, wat vrouwelijk uitgedost Vlissings boulevardtype stond alom bekend als 'Emma'. In Goes had je 'De Prins van Wales' en menig bijnaam waarin een allitteratie zat: de Bathse Boer, Kees Knoet, Pietje Poes. In de oorlog deden bijnamen dienst als schuilnaam voor mensen die tot het ondergrondse verzet behoorden. Ook het onderwijs is generatie op ge neratie een dankbare bron geweest voor bijnamen. Het laat zich raden in welk vak 'Monsieur Toupet' en 'Frau- lein Bitte' doceerden. In de internationale politiek is Marga- reth Tatcher lang doorgegaan als 'The Iron Lady'. Een voorbeeld van meer lokaal niveau is 'Slopie-Jopie' voor een Middelburgse wethouder, die ook wel 'Joan cycloon' wordt genoemd. Marian Roelse weet veel van Westka- pelle en dus ook van de bijnamen die daar worden gehanteerd om dorpelin gen met dezelfde achternaam en - om het extra moeilijk te maken - soms ook nog dezelfde voornaam uit elkaar te kunnen houden. Een aantal bijna men bestaat uit voornamen die ge koppeld zijn aan voornamen van het voorgeslacht. Een zekere Piet, wiens moeders naam Suze luidt, gaat voor de buitenwacht als 'Pier Suze' door het leven. Ook worden bijnamen ont leend aan het beroep van een ouder. Soms galmt een volledig voor reke ning van het voorgeslacht komende daad of handeling nog een generatie lang na. Iedereen in Westkapelle kent de hoogbejaarde Willem Gabriëlse als 'Willem de Redder' omdat zijn vader in 1911 betrokken was bij de redding van schipbreukelingen van het in jammerlijke omstandigheden geraak te vaartuig 'City of Benares'. Schroom Het openlijk noemen van bijnamen vindt plaats met enige schroom. Ma rian Roelse: „Als je over iemand praat kijkje altijd even rond om te zien of de bewuste persoon niet toevallig in de buurt is. Mensen weten het wel van zichzelf dat ze zo worden genoemd, maar je spreekt die bijnaam niet uit waar ze bij zijn." Krijn Faasse doet er als plaatelijk auteur niet moeilijk over. Op het omslag van zijn werk prijkt zijn bijnaam 'De Sampetter'. zo als de veldwachter eertijds werd aan geduid, maar het kan ook een bor relglaasje zonder voet wezen. Marian: „Ik denk, dat die man er op kickt." Soms ontstaat een naam heel spon taan. Marian Roelse haalt het voor beeld aan van een man die als jongetje moeite had met zijn voornaam Ste- foto Lex de Meester phanes en daar 'Onnefonne' van maakte. Daar is-ie nooit meer van af gekomen. Bestellers van PTT Post moeten zich in dorpen waar veel mensen met de zelfde naam wonen nog wel eens duch tig achter het oor krabben om een brief met een wankel geformuleerd adres op de juiste plek te brengen. In Arnemuiden komt alleen de naam Van Belzen al 800 keer voor. In de Ooststraat wonen er vier op een rij en wat verderop nog een stuk of wat. Nadenken „Dat. is dus wel eens even nadenken", zegt besteller Maarten de Rijke. Dorpsgenoot Jan van Belzen heeft het de post gemakkelijk gemaakt door onder zijn naambordje een tweede bordje te spijkeren met een opschrift dat verder misverstand uitsluit: 'Jan van Theu'. De grootste puzzel die Maarten de Rij ke onder ogen kreeg betrof een schrij ven dat was gericht aan 'Linda van Belzen, blauwe ogen. blond haar. Ar nemuiden'. De brief kwam keurig en zonder vertraging aan. Dank zij 'Tan te Pos'. lonze verslaggeefster RDENBURG - Drieëntwin- brandweerkorpsen uit Zee- d, Limburg, Brabant en echt kwamen zaterdag naar rdenburg. De ploegen, gese- eerd in de regionale wed- ijden, streden die dag om de vestelijke kampioenschap- flikkerende lampen, knet- lasten, een rookmachine en .vlammen beschilderde hou- panelen werd een tweetal nden gesimuleerd. De ene ca me - tankauto's hogedruk - J izet om een brand in sociëteit in de Weststraat te ssen, de andere categorie - ede klasse lagedruk - kreeg ipdracht een brand in de ge- Mtewerkplaats te bestrijden. Ie Weststraat had een koffie- pparaat in de keuken een sluiting en vervolgens een Ünig brandje veroorzaakt. In de gemeentewerkplaats had een loeiend heteluchtkanon, dat vermoedelijk met een technisch gebrek kampte, een snel uitbrei dende brand doen ontstaan. De in het gebouw aanwezige ge meentewerkers werden door de brand verrast en konden geen kant meer op. Tot overmaat van ramp stonden er ook nog flessen met brandgevaarlijke stoffen in de buurt van het vuur. De brand weerlieden moesten gebruik ma ken van een ondergrondse brandweerkraan om water af te tappen. Tijd -—o tot de zolder, waar i een bedwelmd slachtoffer ond, werd geblokkeerd door uitslaande vuur. Een ander «toffer was in paniek uitgeg- en had zijn been gebroken. Ploegen moesten zich om ten een andere toegang - ten binnenplaatsje - tot de «verschaffen. De eerste op at was het redden van het Koffer. Was dat gebeurd, 'kon de aanval op het vuur •Pend worden. „Ze hebben het allemaal tot een goed einde gebracht. Er werd keihard gewerkt. De factor tijd speelde echter een grote rol. Daarnaast ging het erom de puntjes op de i te zetten. Wie bij voorbeeld een koppeling liet val len. kon op strafpunten reke nen", vertelt de provinciaal wed strijdleider C. E. Mol. Winnaar in de categorie TAS ho gedruk werd Meerkerk. Nieuwe- gein-Noord eindigde als tweede. In de categorie tweede klasse la gedruk won Philips Lighting. Tweede werd Heineken Neder land. Zij gaan op 16 september naar de landelijke kampioen schappen in Wolfheeze. Bij een wedstrijd Technische Hulpverlening in Zevenbergen behaalde de brandweer van Vee- ®S1NGEN - Het team van K,75ers is zaterdag tij zet Nederlands kampioen- P'rielren m voor kranten- m af?tweede geworden. jk strijd namen 22 landelij- jegionale kranten deel. i 5 Jaar eindigde het PZC- rf og op een tiende plaats, jagers van de Meppeler e"idigden op de eerste RJafezorgers m0esten Weipn meten op drie on- Finiiin eenploeSentijdrit, een K P7p!n een kwaliteitsproef. bleek het sterk- tornt? P'iegentijdrit. C®1". aldus coach "dat we een hechte ploeg hadden." Vooral de tac tiek bleek in dat onderdeel be langrijk. Van de acht bezorgers die meereden, telde de tijd van de vijfde man. „Een paar reden zich helemaal leeg en vielen af. waarna de rest over de streep gaat. Dat ging geweldig." Volgens Buysse hadden de be zorgers van de Meppeler Cou rant drie maanden hard ge traind om goed uit de strijd te komen. Het PZC-team trof die voorbereiding niet. „Wij trainen elke morgen. Individueel en op tijd. We hebben wel wat voorbe sprekingen gehad om de tactiek te bepalen, maar verder waren we onvoorbereid." De bezorgers kregen een beker en ieder een medaille en een bos bloemen. re een tweede plek. Het team mag door die prestatie meedoen aan de landelijke kampioen schappen in Heusden op 23 sep tember. Zierikzee kwam op de derde plaats. Het korps van Ove- zande eindigde op de zevende plaats, terwijl het team van de EPZ in Borssele genoegen moest nemen met de negende plek. Janny van der lee Groene asperges met hammousse HHet is al eerder gezegd. Groene asperges zijn dezelf de asperges als hun witte soort genoten, alleen zijn deze groene asperges aan het licht blootge steld. Ze worden niet in heuvel tjes onder de grond opgekweekt, maar groeien in keurige bedjes, hoeven niet te worden geschild; u hoeft alleen het houtige onder einde af te snijden. Groene as perges zijn ideaal om koud te serveren. Ingrediënten: 1 -1,5 kg groene asperges zout; voor de mousse: 150 -200 gram magere (been- )ham 1 dl kalfsfond 3 blaadjes gelatine 1/8 1 (1,25 dl) slagroom Peper en zout. Bereiding: Snijd het onderstuk van de as perges en kook de asperges in licht gezouten water beetgaar. Neem ze uit het kookvocht en laat ze afkoelen. Week de gelati neblaadjes even in koud water. Snijd de ham klein en pureer haar onder toevoeging van tel kens een scheutje kalfsfond in de foodprocessor, met de keuken machine of met een staafmixer. Houd ongeveer 1 eetlepel fond over en los hierin de uitgekne pen gelatineblaadjes op. Roer 1 eetlepel slagroom door de gelatineoplossing en meng dit door de hampuree. Klop de rest van de slagroom bijna stevig. Breng op smaak met peper en zout. Spatel hampuree en slagroom dooreen en laat dit in de koel kast opstijven. Schik de asperges als een ivaai- er op de borden en schep onder aan elke groene 'waaier' twee ovale bollen hammousse. Doop hiervoor twee lepels in lauw wa ter en schep hiermee mooie ova le bollen uit de mousse. Doop de lepels na het maken van een bol telkens opnieuw in het water. Een helikopter van de Koninklijke Marine geeft een staaltje 'marinier-redden' weg tijdens de herdenking van de Zeeslag op Schoneveld. foto Peter Nicolai van een medewerkster BRESKENS - De publieke belangstelling voor de Her denking van de Zeeslag op Schoneveld (322 jaar gele den) was zaterdag in Bres- kens bedroevend. Het slechte weer en het feit dat er in de regio veel evenementen plaats vonden waren de oor zaak van de geringe opkomst voor de derde editie. De festi viteiten startten vrijdag avond met een lezing in de Samen op weg-kerk door de heren Bossscher en Vonk en met muziek door het Blazer sensemble van de Mariniers kapel. Er waren zo'n twee honderd bezoekers. Zaterdagmorgen lieten de 'goed-'weergoden verstek gaan. De geplande vrijmarkt op het Oranjeplein viel in het water; slechts een paar men sen namen de moeite om hun waar uit te stallen. Na de vlag- geparade bracht de redding demonstratie met een heli kopter van de Koninklijke Marine en de reddingboot Ja- vazee 's middags spektakel. Er werden mariniers uit het water opgepikt terwijl er ook een groep op de vismijn werd afgezet. Het admiraalzeilen werd we gens de weersomstandighe den afgelast. Wel waren in de haven vele. met vlaggetjes versierde, rond- en platbo demschepen te zien en lag het marineschip Bulgia afge meerd. Modelboten In de vismijn stond een groot bassin met water waarin met modelboten manoeuvres wer den uitgevoerd. Er waren stands waar kennis gemaakt kon worden met oude am bachten. terwijl de marine zich via panelen aan het pu bliek voorstelde. De basis school Het Bolwerk uit IJzen- dijke had de mooiste maquet te van de zeeslag gemaakt en ontving 250 gulden voor de aanschaf van sportmateria- len. Tijdens de optredens van het Scheldeloodsenkoor was de vismijn goed gevuld. Na de muzikale klanken van de mu ziekvereniging Veronica trad 's avonds het gezelschap Meisje Loos op. Slechts een handjevol mensen genoten van de muziek, 's Avonds vond de nabootsing van de zeeslag in de haven plaats met de rond- en platbodem schepen. De strijd tussen de 'rode' en 'groene' lichten werd door enkele honderd mensen gadegeslagen. In welke vorm een vierde edi tie van de herdenking zal plaats vinden, kon de secreta ris van de stichting, L. Pol- fliet, nog niet zeggen. „Het evenement kost veel geld en we weten dat er wat sponsors afhaken." Volgens hem zou dat kunnen betekenen dat het waterspel geschrapt zal worden. Delta College MIDDELBURG - Aan het Delta College in Middelburg slaagden de volgende leerlingen voor hun examen: Middelbaar Middenstandsonder- wijs C-Differentiatie: Esther van den Berg, Peter Bolle- man. Sonja Dekker. Martine Hame link, Wisse Koppejan, Erwin Mortier, Philip de Muijnck, Kimmo Pankow. Eric Provoost. Izak Riedijk, Bas Rouw. Tammy Scholten, Dennis Ver- straate. Marielle de Visser. Branche-differentiatie Levensmid delen: Ozden Bayrak. Ard Blaas. Hans Dekker. Peter Dekker. Cas-Jan Dierks, Stefan den Herder, Jeroen de Jonge. Jeroen Kleijne, Nalinie Koen- dan-Panday, Rini Leenhouts. San- der van Marion. Diana Ooms. Henno Overwijk, Miranda Rison. Edwin Ri- son, Jan Westhoeve. van'onze verslaggever VLISSINGEN - Het adspiran- tenteam van de jeugdbrand weer Westenschouwen (vijftien tot en met achttien jaar) is za terdag bij de Nederlandse kam pioenschappen jeugdbrand weer in Leerdam op een ver dienstelijke derde plaats geëin digd. Sint-Philipsland behaal de een elfde plek. Aan de kam pioenschappen bij de adspiran- ten deden 64 teams mee. Bij de juniorenwedstrijden (elf tot en met vijftien jaar) eindigde het Veerse team op een vierde plaats. Vlissingen kwam op een vijfde plek. Het jeugdbrand- weerteam van Middelburg be haalde een zevende plaats, ter wijl Sint-Philipsland genoegen moest nemen met nummer twaalf. In totaal namen bij de ju nioren 54 teams deel aan de kampioenschappen. De junioren moesten een hinder- nisbaan zo snel mogelijk, veilig en gedisciplineerd nemen. On derweg kwamen de brandweer lieden een klimnet tegen, moes ten ze een slang werpen, over een evenwichtsbalk lopen en met een krat lopen. Daarna volgde de brandbestrijding door middel van het landelijke eenheids af- legsysteem. Ook moesten de jongens op tijd een gasfles ver wijderen. De adspirantenteams kregen in Leerdam de opdracht een 'echte' brand te bestrijden. De ploegen kregen een melding van een brand in een gemeentewerk plaats. Bij deze wedstrijd moest goed verkend worden. Als dit niet gebeurde, werd de veilig heid niet in acht genomen en werd het team verkeerd ingezet. De wedstrijden waren georgani seerd door de brandweer van Leerdam en stonden onder aus piciën van het Algemeen Brand weer Wedstrijd Comité. De jury werd gevormd door instructeurs van jeugdbrandweerkorpsen uit heel Nederland. MIDDELBURG - De resultaten tijdens de concertwedstrijden van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Fede ratie van Muziekverenigingen (KNF) zaterdag in de Concert en Gehoorzaal in Middelburg, liepen nogal uiteen. Twee korp sen scoorden voldoende punten om te promoveren. Twee ande re verenigingen werden door de KNF-jury (J. Conjaerts, R. Rats en D. Koster) niet hoger gewaar deerd dan een tweede prijs. Het aantal deelnemende korp sen was gering (zes) en dat was net voldoende om de wedstrij den door te laten gaan. Afde lingsvoorzitter C. J. Schout ver moedt dat er verenigingen zijn die scholieren in de gelederen hebben die in verband met exa mens geen extra tijd konden be steden aan het instuderen van de concoursmuziek. De resultaten Introduktieafdeling fanfare Wilhel- mina. Zwammerdam, geplaatst in de tweede afdeling Tweede afdeling fanfare: Excelsior. Cadzand. (resp. verplichte werk. vrije keus. totaali 139 p. 139,5 p. 278.5 p. tweede prijs. Concordia. Hooge Zwa- luwe. 151.5 p. 154 p. 305.5 p, eerste prijs met promotie naar eerste afde ling. Eerste afdeling harmonie: Muziek vereniging Huissen, Huissen. 152 p. 151 p. 303 p. eerste prijs met promotie naar afdeling uitmuntendheid Afdeling uitmuntendheid fanfare: Oud-Over, Loenen aan de Vecht. 146 p. 142.5 p, 288,5 p, eerste prijs. Ereafdeling fanfare: Ons Genoegen, Terwolde, 134 p, 133.5 p, 267,5 p. twee de prijs. OOSTBURG - Het eerste team van de openbare basisschool uit Oostburg heeft zich zaterdag in Leusden niet kunnen plaatsen voor de finale van het Neder lands kampioenschap schaken voor basisschoolteams. Het team. met Koen Leenhouts, Jo nathan Andeweg. Jacky Bron, Paula Wildeboer en reserve Sam Henry, kwam te kort in de strijd om twee finaleplaatsen die in hun poule te verdienen waren. Na een enerverende strijd met verrassende uitslagen plaatsen de Godfried Bomansschool uit Rosemalen en De Steenvoorde- school uit Rijswijk zich voor de finale. Het Oostburgse team startte voortvarend; het team van De Bongerd uit Capelle aan de IJs- sel werd met 3-1 verslagen en ook de wedstrijd tegen de God fried Bomansschool, één van de titelkandidaten, bracht een 3-1 overwinning. Het team en de be geleiders hadden na deze twee overwinningen dan ook alle ver trouwen in het verdere verloop. Er was echter buiten de Steen- voordeschool gerekend. Hoewel dit team in de voorronde als tweede eindigde maakte het een voortreffelijke indruk. Met 4-0 delfden de schakers uit Oost burg het onderspit. Deze nederlaag kwam behoor lijk hard aan. Zo hard zelfs dat de resterende wedstrijden, tegen de twee zwakste teams, in deze halve finale kansloos werdert verloren. Het werd een 2,5 - 1,5 overwinning voor De Blauwe Morgenster uit Midden-Beem- ster en een 1-3 nederlaag tegen de Dalton-Nellesteinschool uit ^Amsterdam. Van het Oostburg- "se team werd Jacky Bron top scorer. Hij won 7 van de 10 partij en. De Oostburgse school ein digde als vierde in de poule. Textiel: Sandra Dagevos, Arjan van Dijke. Erwin van Gemert, Cindy Hendrix. Marco Kole, Donald Koster. Martin Kuper, Jean-Claude Lamain. Daniel le Lemsom. Mariska Lemsom. Jaco Meerman, Irene Meijering. Ruben Mesland. Martine Oggel. Marcel van Ommeren. Mariska Poppe, Stephan Schwencke. Parfumerie: Lmda Heijgelaar. Mirella Mesie, Jes sica Schoonen, Martha Tapilaha, Sandy Troost. Katrien Wijffels BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Don Juan en Nell; Cinemactueel. 20 uur: Street- fighter, Highlander IH, Bad Boys en Boys on the side. GOES Grand, Drop Zone. HULST - De Koning van Enge land, 20 uur: Bad Boys, Don Juan. Rob Roy, Outbreak en Le gends of the fall. MIDDELBURG - Cinema, 20 uur: Eenmaal geslagen, nooit meer bewogen. VLISSINGEN - Alhambra. 20 uur: Bad Boys. Rob Boy, Don Juan en Outbreak. Ten toons tellingen BROUWERSHAVEN - Sint Ni- colaaskerk, 13.30-16.30 uur: Be vrijdingsexpositie: Oorlogsdo cumentatie. foto's en voorwer pen (t/m 15/7). DOMBURG - Galerie Het Noor derlicht, 14-20 uur: 'Russen, in Domburg?' Russische schilder werken uit de periode 1900-1990 (t/m 25/7). GOES - Grote Kerk, 10-17 uur: Overzichtsexpositie kunstwer ken 'Goes en-Passant' (t/m 24/6). HEINKENSZAND - Gemeen tehuis, 9-12 en 13-16 uur: Teke ningen en schilderijen van Dies Karelse en Kees van Burg (t/m 15/6). HULST Streekmuseum, 14-17 uur: Hulst in de Tachtigjarige Oorlog (het beleg van 1645) (t/m 3/8); Hal Stadhuis. 9-12 en 13-16.30 uur: Historische expositie perio de 1591-1596 (t/m 31/7). KAPELLE Gemeentehuis, 8.30-12 en 13-16 uur: Beelden in brons, steen, hout en gips van Herman Put (t/m 23/6). MIDDELBURG Ramschip Schorpioen. 10-17 uur: Aquarel len van Margreet van As-Kunst (t/m 16/7); Zeeuwse Bibliotheek. 17.30-21 uur: 'De Markt in Middelburg', foto's en prentbriefkaarten (t/m 23/6); 'Solstice' werk van Frans van Bommel (t/m 17/6); Zeeuws Museum, 13.30-17 uur: Prenten uit 1932 van Baron van Lamsweerde (t/m 15/9) en schil derijen van 19e eeuwse Zeeuwse schilders (t/m 15/9); Wandelkerk, 10-17 uur: 'Hoog van de Toren', oude kerken in Zeeland (t/m 22/6); Anne Frank. 50 jaar na dato (t/m 27/7). OOSTKAPELLE - Zeeuws Bio logisch Museum, 13.30-18 uur: Enge beestjes', natuurfoto's van Ciska Lepelaars (t/m 1/10); SLUIS - De Raadskelder, 13-17 uur: Wladek Debowski, schilde rijen en Andre van der Linden, beelden (t/m 19/6). TERNEUZEN - Bibliotheek, 12-20.15 uur: Ontwerpen affiches Jazzfestival en foto's van Jelle Binsma (t/m 30/6). VEERE De Schotse Huizen, 13-17 uur: Schilderijen van Wim Hofman (t/m 17/6). VLISSINGEN - Stedelijk Mu seum, 10-17 uur: 'Schipper mag ik overvaren, van veerboot tot tunnel' (t/m 1/10). WOUW Museum Ter Zijde, 10-17 uur: 'Sarong van sutra, ka- baya van kant' zijde en kant uit Indonesië (t/m 29/10); Werken Eddy Manuhutu en Etou's Molly (t/m 17/8). ZIERIKZEE Galerie Galerij, 13-16 uur: The Wrapped Reich stag, tekeningen en schetsen van Christo (t/m 23/6). Stadhuismuseum, 10-17 uur: Sitse kleding rond 1800 (t/m 31/ 10). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten: tel 01184-12323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251. van 10.00-14.00 uur en 20.00-23.00 uur - weekends van 20.00-23.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land. tel. 01184-69869. dag en nacht bereikbaar. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland. tel. 06-0432 gratis i. dag. van 14-20 Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 9