Protest vliegerverbod afgewezen van Wberieur PZC Midgard kijkt uit naar verhuizing Ringrijploeg van Grijpskerke 2 Is kampioen 3e klas Voet veer Ter neuzei Hoedekenskerke di jaar niet in de vaai VAN DONGE INTERIEUR GAAT VERHUIZEN EN DAAR VAN KUNT U NU REEDS PROFITEREN! dong* L koudekERKL- zeeland B en w Valkenisse houden vast aan voornemen MAANDAG 12 JUNI 1995 van onze verslaggever KOUDEKERKE - B en w van Valkenisse verwerpen alle inge diende bezwaren tegen het voorgenomen vliegerverbod op het strand. Daartegen waren protesten binnengekomen van de Zoutelandse ondernemer I. A. Koets, de Zeeuwse Vlieger Vrienden en J. P. Keijmel uit Veere. Zij vroegen het college Amokmaker in discobus gepakt VLISSINGEN - De politie Wal cheren heeft zondagnacht om kwart over twee een 22-jarige Vlissinger aangehouden die kort daarvoor amok had ge maakt in de discobus in Zoute- lande. De man heeft een proces verbaal gekregen voor vernie ling. De Vlissinger had in de bus een ruit vernield, waarna hij uit de bus sprong. Daarbij liep hij ver wondingen op. Na behandeling in het ziekenhuis te Vlissingen, hield de politie hem aan. Mars rond het Veerse Meer MIDDELBURG - Wandelsport vereniging 't Zand in Middel burg houdt zaterdag 24 juni, in samenwerking met de wijkver- eniging Zanddijk-Veere, de achtste Mars rond het Veerse Meer. Over zestig kilometer is een route uitgezet langs verhar de en onverharde wegen en grasdijken rondom het Veerse Meer. De start is om 9.00 uur bij 't Prae- tuus, het wijkgebouw van de wijkvereniging aan de Frans Naereboutstraat in Zamddijk. De route loopt via het schelpen pad naar de Oranjeplaat rich ting De Piet en Wolphaartsdijk, over de Zandkreek-sluizen rich ting Kortgene en via Kamper land, de Schotsman en de Veer- sedam terug naar Veere. Deelna me staat open voor personen vanaf 16 jaar. Op de route zijn twaalf verzorgingsposten aan wezig. De eerste wandelaars worden omstreeks 18 uur terug verwacht, terwijl de staartloper rond 21 uur zal arriveren. Voor inschrijving kan via de wandel sportvereniging of aan de start. onder meer of het gemeentebe stuur niet wat ruimer kan om springen met het tijdvak waar in niet met stuntvliegers mag worden gevliegerd. Eén van de voorstellen was bijvoorbeeld om het verbod niet te laten gel den bij windkracht vijf en ho ger en voor en na laag tij. Burgemeester en wethouders zijn voorstander van een vlieger verbod tussen 1 juni en 1 sep tember, dagelijks van tien tot zes uur. Het college is van plan om voor het strand voor de bou levard van Zoutelande een uit zondering te maken. Badgasten maken daar relatief gezien wei nig gebruik van. Dat stuk strand valt alleen bij afgaand en laag water droog. De meeste opmerkingen tegen het vliegerverbod had de Zoute landse ondernemer Koets. Hij vreest voor omzetdaling. Invoe ring van de regeling komt bo vendien op een slecht moment, omdat hij al kosten heeft ge maakt. Verder stelt hij dat de pe riode van het verbod te lang is. Koets vroeg het college het vliegerverbod te beperken tot de drukste weken in het hoogsei zoen of alleen tot de zaterdag en zondag. Wind Het college stelt daar tegenover dat de dertien genoemde weken voor de vliegeraars nauwelijks interessant zijn. In de overige negendertig weken is de wind volgens b en w aanzienlijk beter. Bovendien kan er na zes uur 's avonds altijd nog worden gevlie gerd. Op dit moment, aldus het college, kan nog niet worden vastgesteld dat Koets op voor hand schade ondervindt van het vliegerverbod, omdat het ver bod nog van kracht moet wor den. De commissie bestuurszaken/ welzijn van de gemeente Valke nisse vergadert over het vlieger verbod tijdens een vergadering op donderdag 15 juni vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis. B en w stellen dan verder voor twintigduizend gulden uit te trekken om dorpsraden in Kou- dekerke en Zoutelande in te stel len. Met dat geld kan het Vlis- singse adviesbureau P20 de zaak voorbereiden. De verkie zingen voor de twee dorpsraden zouden in november van dit jaar kunnen plaatsvinden. Op dit moment heeft alleen Biggekerke een dorpsraad. -"y. foto Lex de Meester Wethouder J. C. van Dijk-Sturm bekijkt activiteiten in Midgard op de Accommodatiedag. van onze verslaggever MIDDELBURG - De stichting Sociaal Kultureel Werk Mid delburg (SKWM), beheerder van het jongerencentrum Midgard, is blij met de toezeg ging van de gemeente dat het jongerencentrum binnen twee jaar kan verhuizen. Daarmee lijkt een einde te ko men aan de bijna tien jaar du rende strijd van bestuur en jongeren voor een betere ac commodatie. SKWM-direc- teur P. van der Linden zei za terdag tijdens de 'Accommo datiedag' in Midgard ervan overtuigd te zijn dat de poli tieke wil binnen de gemeente raad aanwezig is voor een an dere locatie van Midgard. Vorige week meldde deze 'krant dat het college een nieu we locatie heeft gevonden voor Midgard. Waar willen b en w niet bekend maken, om dat het college eerst met de omwonenden wil praten. Dui delijk is wel dat voor de zomer vakantie een definitief besluit wordt genomen over de ver vangende huisvesting, aldus wethouder J. C. van Dijk- Sturm tijdens de Accommo datiedag. „Het is heel spannend voor ons", aldus Van der Linden, „want ook ik weet niet waar we terecht komen. We hebben in ieder geval wel een toezeg ging gekregen en daar zijn we blij mee. Dat wil echter niet zeggen dat we er zijn." De afge lopenjaren is een handjevol al ternatieve locaties de revue gepasseerd: de watertoren aan het Molenwater, Meccano aan het Damplein, omgeving Stadsschuur en recentelijk De Schakel. Het college heeft achthonderdduizend gulden op de lat staan voor huisves ting van Midgard. Centraal Midgard moet weg uit de Kui perspoort, omdat het gebouw te klein is voor onder meer mu- ziekoptredens. Daarnaast ver oorzaakt het jongerencen trum geluidsoverlast. De nieu we locatie zal wat Van der Lin den betreft centraal in de bin nenstad moeten staan. „Het moet een combinatie worden van diverse functies: opvang en ontmoeting, educatie en in formatie en muziek- en cul tuurbeleving." De aanleiding tot de Accom modatiedag was 'niet zo pret tig', aldus Van der Linden. Omwonenden klaagden over geluidsoverlast. Samen met het SKWM, de bewoners en de gemeente is overleg gestart. Er is een pakket maatregelen genomen om te voorkomen dat het jongerencentrum tot de verhuizing voor nog meer overlast zorgt. Zo zal het aan tal optredens en swingavon den beperkt blijven tot een maal per maand. Van der Lin den: „We hebben concessies gedaan, maar ook de bereid heid getoond mee te werken. Ik heb er vertrouwen in dat we de komende twee jaar een po sitief imago zullen ontwikke len." van een medewerker GRIJPSKERKE - Het ringrij- dersdrietal van Grijpskerke 2 is zaterdag in Grijpskerke kam pioen van de derde klas gewor den. Met de derde klas-weÜ- strijd kwam er voor dit seizoen een einde aan de klassewed strijden op de dorpen. Na vijf Vernielers in Goes gepakt GOES - Twee inwoners van Goes, een 22-jarige en een 29-ja- rige man, zijn in de vroege zon dagochtend aangehouden we gens baldadig gedrag. In de Van der Spiegelstraat vernielden zij een ruitje en probeerden zij een verkeerszuil om te draaien. Ver der urineerden zij tegen een ge parkeerd staande auto, leegden zij een prullenbak en namen zij een bordje van een tankstation mee. Drankrijder aangehouden VLISSINGEN - De politie Wal cheren heeft zondagochtend om 4 uur een 20-jarige Middelburger aangehouden die te veel had ge dronken om nog achter het stuur te mogen zitten. Uit een ademanalyse bleek dat de man ruim twee maal zo veel alcohol had genuttigd als wettelijk is toegestaan. De politie nam het rijbewijs in en gaf de Middelbur ger een dagvaarding. MIDDELBURG Expositie - In de cliënten ruimte van de ABN-AMRO- bank aan de Markt in Middel burg is tot 1 augustus een expo sitie te zien van Cor van der Padt uit Middelburg. De tentoonstel ling, die te bezichtigen is op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur, omvat voornamelijk aqua rellen. Wandeltocht - De afdeling Walcheren van de natuurvereni- ging KNNV houdt zaterdag 17 juni een wandeltocht in het bos rondom de kreek van Ramme- kens. De wandeling start om 14,00 uur op de Ritthemseweg bij de eerste ingang van het bos. Concert In de Middelburgse Koorkerk wordt donderdag 15 juni een mini-concert gegeven met medewerking van Ans Rit- sema (sopraan), Marianne Wit kamp (alt) en Adri Karman (or gel). De organisatie is in handen van de Werkgroep Muziek van het Lange-Jan-project. Het con cert begint om 15.30 uur. beurten mocht Westkapelle 2 met twaalf ringen als eerste de groene sjerp aantrekken. In de tiende beurt name Grijpskerke 2 echter de leiding over. Na vijf tien beurten stond Grijpskerke 2 bovenaan met 39 ringen. Op een gedeelde tweede plaats stonden Aagtekerke 5, Westka pelle 2, Middelburg 1, Ritthem 4 en Nieuwland 1 met 35 ringen. Onderaan stonden Domburg 4 met 24 ringen en Aagtekerke 6 en Westkapelle 3 met 23 ringen. In de loop van de wedstrijd werd het verschil tussen de nummer 1 Grijpskerke 2 en de nummer 2, Nieuwland 1, maximaal 6 rin gen. Na 27 beurten, dus drie beurten voor het einde, was het verschil nog maar 3 ringen meer en was dus alles nog mogelijk. Uiteindelijk bleek Grijpskerke 2 toch over voldoende sterke ze nuwen te beschikken en werd het kampioen van de derde klas met 78 ringen, gestoken door Erik Francke (23), Hans Geertse (27) en Ronald Geertse (28). Re serve-kampioen werd Nieuw land 1, de kampioen in de 4e klas van 1994, met 75 ringen, gesto ken door Johan Baas (26), Steef de Rijke (24) en Piet Meijer (25). Beide drietallen promoveren hierdoor naar de tweede klas. Degradatie naai' de 4e klas volg de voor Domburg 4 met 51 rin gen en Westkapelle 3 met 48 rim gen. Het persoonlijk kampioen schap werd eveneens een Grijps- kerks onderonsje; Na 30 beurten werd Ronald Geertse persoon lijk kampioen van de derde klas met 28 ringen. Reserve-kam pioen werd vader Hans Geertse met 27 ringen na kamp met Pie- ter Dingemanse, David Willem- se en Jan Hendrikse. Uitslag na 30 beurten: 1 Grijpskerke 2 (78) Erik Francke Dure Duitse auto gestolen VROUWENPOLDER - Van de Hopman de Ryklaan in Vrou wenpolder is in de nacht van vrijdag op zaterdag een donker blauwe Mercedes 190 gestolen. De auto heeft een waarde van ze ventigduizend gulden. Het ken teken van de auto is: HAK 541. De wagen stond geparkeerd bij een vakantiewoning. (23), Hans Geertse (27), Ronald Geertse (28); 2 Nieuwland 1 (75) Jo han Baas (26), Steef de Rijke (24), Piet Meijer (.25); 3 Grijpskerke 1 (72) Pieter Dingemanse (27), David Willemse (27), Pieter Geertse (18); 4 Aagteker ke 5 (70) Helma de Visser (25), Peter Maranus (21), Helm Brouwer (24); 5 Hardleerse drankrijder GOES - Een automobilist, zon der vaste woon- of verblijf plaats, bleek in de nacht van vrijdag op zaterdag nogal hard leers. Hij werd door de politie aangehouden in de Wulfaert- straat in Goes omdat hij met te veel alcohol op achter het stuur zat. Op het politiebureau bleek dat de man een dergelijke fout al twee keer eerder had begaan, waarop werd besloten zijn rij bewijs in te vorderen. Ook werd hem een rijverbod opgelegd. Desondanks stapte de man enige tijd later weer in zijn auto. Hij werd door agenten gesigna leerd in de Van der Spiegel straat. De man werd opnieuw aangehouden en zijn voertuig werd in beslag genomen. Ritthem 4 (70) Jan de Pagter (24), Pascal de Kam (25), Koos Zijl (21); 6 Souburg 4 (69) Saskia de Werk (22), Jan Kaljouw (21), Reinier Sturm (26); 7 Westkapelle 2 (67) Jan Willem Min- derhoud (24), Kees van Sighem (17), Erik Verburg (26); 8 Middelburg 1 (66) Jan Hendrikse (27), Boy Vader (23), Rocco Vader (16); 9 Zuid-Beveland 2 (58) Jan Willem Minnaard (26), Peter de Vos (19), Simon de Vos (13); 10 Oostkapelle 3 (56) Annemieke Poppe (21), Peter de Visser (19), José de Buck (16); 11 Aagtekerke 6 (54) Andre Minderhoud (18), Freddy Blaas (20), Piet Wisse (16); 12 Domburg 4 (51) Wim Provoost (17), Arjan Provoost WESTKAPELLE Rommelmarkt - Korfbal vereniging De Stormvogels houdt zaterdag 17 juni een rom melmarkt op het Marktplein in Westkapelle. De markt duurt van 9 tot 17.30 uur. Om 11 uur be gint een verkoping per opbod. De hele dag draait het Rad van Fortuin en voor de kinderen zijn attracties als een grabbelton, springkussen en kindermarkt aanwezig. Er zijn warme wafels en er staat een gebakkraam. (16), Tamara de Jonge (18); 13 West kapelle 3 (48) Pascal de Witte (25), Jasper Houmes (16), Peter Cijsouw (7). Persoonlijk kampioen: Ronald Geertse (28), persoonlijk reserve kampioen Hans Geertse (27). Agenda ZRV: 17 juni Ringrijden Gapinge (08.00-17.00), Middelburg 09.00- 17.00, Zoxitelande 08.00-17.00 en Lammerenburg (08.30-17.30) Demonstratie ringrijden in Apeldoorn (Apenheul) 11.OO IT.00. Fietser beroofd in Vlissingen VLISSINGEN - Een 29-jarige man uit Vlissingen is zaterdag middag het slachtoffer gewor den van een tasjesdief. De Vlissinger fietste om 13.30 uur over de Duinpoortweg in zijn woonplaats toen hij door een bromfietser beroofd werd van de tas die hij om zijn schouder had hangen. De man kwam daarbij ten val. In de tas zaten ongevéer driehonderd gulden en enkele bankpasjes. Een signalement van de tasjesdief ontbreekt. van onze verslaggever TERNEUZEN - Het voet- en fietsveer tussen Terneuzen en Hoedekenskerke vaart deze zo mer zeker niet. De proef van de Stichting Rijn Schelde Delta Toerisme mocht vorig jaar wel iswaar redelijk geslaagd wor den genoemd. Maar om de veer pont tot een blijvend succes te maken, moet de haven van Hoe dekenskerke worden aange past. Toeristen èn Zeeuwen waren vo rig jaar zeer tevreden over het opnieuw instellen van een veer- verbinding tussen Terneuzen en Hoedekenskerke. Maar de dienstregeling viel minder in de smaak. Het recreatieschip De Festijn kon alleen bij hoog water in de oude landbouwhaven van Hoedekenskerke aanleggen. Het voormalige jachthaventje was te ondiep voor de veerboot. Mede daardoor kon De Festijn slechts één keer per dag aanleg gen en moesten de passagiers na een half tot anderhalf uur al weer terug. Daarmee ging één van de groot ste attracties van de veerverbin- ding verloren. Veel fietsers wil den de veerboot graag gebrui ken om eens een dagje over de Bevelandse bloemdijken dan wel langs de Zeeuws-Vlaamse kreken te rijden. Exploitant R. Hoving van De Festijn kondigde dan ook vorig jaar al aan dat de jachthaven uitgebaggerd dien de te worden om tijdens de zo mermaanden een rendabele veerdienst te kunnen onderhou den. Vakantiepark De gemeenteraad van Borsele heeft onlangs een krediet gevo teerd om een bodemonderzoek in en om de jachthaven te laten uitvoeren. Een aannemer heeft vergaande plannen om het ha- VLISSINGEN Vaderdagconcert - Vier or kesten geven zondagmiddag 18 juni in het Dijktheater (bij het Arsenaal) in Vlissingen een Va- derdagconcert. De deelnemende orkesten zijn de beide orkesten van de Zeeuwse Accordeonver eniging Concertina, het A-or kest en Encore, en de orkesten van de Koninklijke Harmonie Ons Genoegen, de Deltaband en de Harmonie. De orkesten tre den ieder om beurten op tussen 14 en 15.30 uur. Tuinfeest - De binnentuin van verzorgingscentrum Ter Reede aan de Koudekerkseweg in Vlissingen is 13,14 en 15 juni omgetoverd tot feestterrein voor de bewoners van Ter Reede. Het inmiddels traditionele tuinfeest staat dit jaar in het teken van de Oude Grieken. Op het program ma staan diverse activiteiten, zoals een optreden van Loeki Knol met Nederlandstalige lied jes voor de bewoners van Ter Reede, Scheldehof en de Zoute Viever. Verder vindt een familie middag plaats met muziek, am bachten, kunstenaars en een lo terij en een middag en maaltijd in Griekse stijl met Griekse mu ziek van het duo Anax. Gift Spaanse Vereniging Het Juliana Welzijn Fonds heeft de Spaanse Culturele Ver eniging in Vlissingen driedui zend gulden geschonken voor de inrichting van een nieuw onder komen. Voorzieningen gehandi capten In het Aktiviteiten Centrum Vlissingen aan de Vlis- singse Bonedijkestraat wordt maandag 19 juni een voorlich- tingsbijeenkosmt gehouden over de Wet Voorzieningen Ge handicapten en het Zieken fonds. De aanvangstijd is 14.00 uur. ventje daarna verderui| en en weer geschikt i( voor zeewaardige jachte oever moet tegelijker park met een aantal v huisjes verrijzen. Mochten al die plannen verwezenlijkt, dan over ving graag over een niei zetten veerdienst in maanden. De Festijn nieuw aan te schaffe, moet dan meerdere k( dag tussen Zeeuws-Vla en Zuid-Beveland heen kunnen varen. Hoving:, komt het er echter zei meer van. Niet alleen zal liseren van de plannen korte termijn niet moge; maai' ook zitten wij de? al vol met De Festijn." Recreatieschip Het recreatieschip maal zijn traditionele uitvalsi de Forellenfarm in de Bi haven verschillende id ten. Naast de bekende kunnen belangstellen! jaar ook een natuurtod) naar de Hooge Platen zandbanken droog vallf de deelnemers zelf kok die later aan boord op „Op de Hooge Platen kt mensen ook een rondlei uitleg over alles wat er 1/ Alleen op de Bol, het deel van de platen, wago niet, omdat het een rese en we de vogels daar ni storen." Uitvoering Zeeuwse Muziekschool GOES - De ZeeuwseI school, regio De Bevt Tholen, houdt vrijdag 1 terdag 17 juni einduitvö in het kerkgebouw De aan de Populierenslr Goes-Zuid. Beide dagea nen de voorstellingen o uur. Een uit leerlingen same orkest van circa zestign voert het sprookje Pete Wolf uit, van S. Prokov elementen uit dit sproei den muzikaal uitgebeeld worden de luisteraars ra men op een reis rondde De avonden zijn ook c voor jonge luisteraars. B gebouw is vanaf 19.11(1 opend. Drie inbrakei in straat Kats KATS - In de nachtval) op zaterdag is ingebroke: woningen aan de Hame straat in Kats. Diverse?; zijn weggenomen, zoali apparatuur, waardepaÉ sieraden. De totale \m de buit is ongeveer vi gulden. De braakschadei veer drieduizend gulden gens is diezelfde nachl beerd in nog een ander: dezelfde straat in te brei 'S-H-ARENDSKü Rolstoeldriedaagse zesde editie van de ja Tolstoel-wandeldriedaas Poelwij ck' wordt gel»: maandag 19, dinsdag woensdag 21 juni. Be® vrijwilligers van het gingshuis Poelwijck, mensen van buiten h:i kunnen aan de driedaas doen. Per avond wordts: zes kilometer gewandelü stoelers worden gedut vrijwilligers, kennissen) lieleden. De start is 19? 18.00 uur bij Poelwijck: Slotstraat in 's-Heer Ar& ke. DIVERSE SHOWROOMMODELLEN MET AANZIENLIJKE KORTINGEN Wandkast modern wit aanbouw2.295,- Stollenwandkast zwart2*9957" 2.795,- Geheel lederen bankstel 3 2 diverse kleuren2.995,- Wandkast zwart met rood2*7207" 1.995,- Wandkast zwart-beuken front2-9797" 2.195,- Vitrine zwart-kersen gebogen glas2,3507" 1.695,- Grote wandkast zwart/aubergine4-943^ 2.995,- Dressoir zwart met groen:L4?57: 1.180,- 2 21/2 zitsbank met stof2*4207" 2.895,- Eettafel beuken 160 x 85 ,^6947r 555,- 4 stoelen zwart stof blauwAJèAföJ 1.495,- Wandkast zwart-beuken front2*90O7r 2.795,- Eettafel zwart gemarmerd^-798"+ 675,- 4 stoelen zwart stof blauw2*4-807" 995,- 3 21/2 zitsbank leder bordeauxJA50^ 5.720,- 2 3 zitsbank geheel lederJAR^- 4.995,- Salontafel met lade wit/zwart595,- Eetkamertafel ovaal met tussenblad 160 x 85 blank eiken 1.880,- Slaapkamer eiken wit 160 x 200 2*8957 1,895.- bijpassende 4 deurskast2*8957" 1.895,- Slaapkamer rood/grijs 180 x 2002*4857" 3 495 bijpassend toiletmeubel2*&t07" Slaapkamer antraciet /rood 180 x 200 2800^ 2.495,- Meidenkast grenen 2*292^ 1.995,- 2 zitsbank mohair 3*2607" 2.195,- Eetkamer kersen, tafel met 4 stoelen. .2*795^ 1.995,- Vitrinekast kersen .24857" 1.595,- Eethoek massief eiken 2*6457" 1.295,- Bijzettafel kersen .^445^ 295,- Royaal bankstel combi stof Z480^ 4.995,- Vitrine kersen 2-4657' 1.795,- 21/2 zits en 2 fauteuils eiken met stof 5.495,- Fauteuil model Chesterfield stof 2V2 zitsbank model Chesterfield leer4-28CT7 Vitrinekast eiken white washAAAO^ Salontafel eiken white washAJè&fJ 21/2 zitsbank 2 fauteuils stofZ-8027 Bijzettafel eiken white wash„^2787 Mimiset eiken white wash,*-7287" Eethoek blank eiken, tafel met 4 stoelen 2*4797 4 stoelen blank eiken met stof Halwand^2396^ 1.395,- 2.695,- 3.295,- 1.395,- 4.995,- 210,- 585,- 1.995,- 995,- 195,- Dorpsplein 35, tel. 01185-2330

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 8