loek en Kloetinge in één klasse Atletiekploeg degradeert Jong Zeeland klopt Engelse selectie: 7-1 Doohan door gras naar derde zege Kafelnikov niet in Rosmalen: geen echte vervanger IJsselmeervogels en Holland veroveren de titels bij amateurs fyrsteklassers spelen komend seizoen tegen amateurs Ajax issingen in ker tegen iddelburg mve medewerker RINGEN - Hoek en Kloe- ,t nemen het volgend sei- voorde competitie niet al tegen elkaar op, maar on teer ook tegen de amateurs i ^ax. De twee hoogst spe- JeZeeuwse clubs zijn in het erdagvoetbal ingedeeld in Krste klasse B. Voor debu- ,t Kloetinge zijn met uitzon- in» van Strijen alle tegen- nders nieuw. Hoek. dat alge- en seizoen ook in de eerste sse B was ingedeeld, treft ,t nieuwe tegenstanders, aronder bevinden zich wel i aantal oude bekenden. Bij >k werd positief gereageerd de nieuwe indeling. Het be ur van de Zeeuws-Vlaamse b had de voetbalbond ver- nonze verslaggever ISSINGEN - Competitielei- ffim Broekhoeven heeft de o verricht voor de eerste nde van de districtsbeker, ek, dat zich heeft geplaatst ir het landelijke bekertoer- oi, is in de eerste twee ronden jgeloot. loting leverde een aantal in- essante krachtmetingen op. meest in het oog springende ifrontaties zijn VC Vlissingen- ddelburg en De Meeuwen-Ar- nuiden. Voor trainer Piet jpe heeft Breskens-Veere een onder tintje. Puijpe werkte afgelopen seizoen nog bij re en treedt de komende and in dienst bij Breskens. loting voor de eerste ronde runse clubs), die op dinsdag 22 nstus wordt afgewerkt: Meeu- ■Amemuiden. VC Vlissingen- deiburgzo.. Clinge-Steen. IJzen- e-Temeuzen, Nieuwdorp-Patrij- Bevelanders-Zierikzee. Krab- iijke-MOC'17, Kruiningen-Yer- Middelburg za.-Goes, NOAD Imse Boys. SKNWK-Oostkapel- ISV'65-Dauwendaele, Terneuzen- loys-Axel, Wemeldinge-Kloetin- Wffi-Serooskerke, Zaamslag-Vo- raarde, Sluiskil-AZW, Hoofd- Koewacht-Rillandia, IpIne-HW '24, Breskens-Veere, ur-Kapelle, Luctor-Colijnsplaat- Boys, Walcheren-'s-Heer Arends- ke. De Schutters-Tholense Boys, SKO-WHS. zocht om in de eerste klasse A te worden ingedeeld, om op die ma nier de eigen aanhang met nieuwe tegenstanders te kunnen boeien. „Daarom zijn we aange naam verrast", aldus woord voerder Gerrit Emans. „We zijn bij acht nieuwe ploegen inge deeld. „Het is zonder meer een zware klasse, maar ik hoop op in teressante wedstrijden. Er zijn een hoop ploegen, waartegen het leuk is om te spelen. Er zijn voor ons bovendien een paar verre reizen (WHC. Bennekom) weggevallen." Emans is op voorhand niet bang voor de confrontaties tegen met name de ploegen uit de omge ving van Rotterdam. „Dat ver haal is in het verleden een eigen leven gaan leiden. De Rotter damse ploegen hebben een an dere mentaliteit dan die van de Veluwe. Ze zijn wat brutaler, maar ik denk dat we zo langza merhand wel genoeg ervaring hebben om te weten wat voor vlees we in de kuip hebben." Emans vindt het voorts mooi dat Hoek tegen de zaterdagama teurs van Ajax moet aantreden. „Dat spreekt toch altijd aan." Kloetinge Ook Kloetinge-trainer Paul Te- lussa is blij bij Ajax te zijn inge deeld. „Het spreekt toch aan als je op de affiche ziet staan: Kloe- tinge-Ajax. Daarnaast spelen we gelukkig in één klasse met Hoek. Dat is voor het Zeeuwse voetbal mooi. En ploegen als Ba- rendrecht, ASWH en Strijen kennen we een beetje. Het is bo vendien niet zo ver reizen als je naar die clubs moet." Telussa is dan ook zeker niet on tevreden met de indeling. „Ik had begrepen dat Hoek voor keur voor de eerste klasse A had geuit. Ik denk dat die klas ster ker is, met beter voetballende ploegen. Zelf houd ik daar wel van. Ik ben vorige week naai1 IJs- selmeervogels-Kozakken Boys wezen kijken om te zien wat ons qua niveau te wachten staat. Dat is me een beetje tegengeval- fw m Paul Telussa: „Het spreekt toch aan als je op de affiche ziet staan: Kloetinge-Ajax." foto Peter Nic len. Ik vond het qua voetbal ma tig, maar het viel me op dat er behoorlijk potige spelers bij wa ren. Het is misschien niet reëel om op grond van die ene wed strijd te oordelen. We willen ze ker niet afgeschoten worden, maar daar ben ik eerlijk gezegd niet zo bang voor." Indelingen amateurvoetbal: Zaterdagvoctbal: Eerste klasse B: Achilles Veen. Ajax. ASWH. Barendrecht. DOVO. GVW. Heerjansdam. Hoek. Kloetinge. Ko zakken Boys. Spakenburg. Strijen. De Valleivogels. Zwart Wit'28. Tweede klasse A: Altena, s-Heer Arendskerke. BLC. Bruse Boys. Dïn- teloord, Groote Lindt. MW '58. Roda Boys. SHO. Veere, WGZ. Wilhel- mina '26 Derde klasse A: Arnemuiden, AZW. Colijnsplaatse Boys. Dauwendaele. Kapelle. Oostkapelle, Rillandia. Se- rooskerke, Tholense Boys, WC '68. WHS. Yerseke. :Vierde klasse A: Bevelanders, Krab- bendijke, Kruiningen, Meeuwen. Middelburg za, NOAD '67, SKNWK, SSV '65, Terneuzense Boys, Wemel- dinge, WIK, Zaamslag. Zondagvoetbal Tweede klasse B: Beek Vooruit, Dongen. SC Gastel, Goes, Helvoirt, NOAD, RKTW, SVSSS, Terheijden, Terneuzen, TAC/BWB. Zwaluw/VFC. Derde klasse D: BSC, HVV '24, Mid delburg zo.. MOC '17. Moerse Boys. Patrijzen. RCS, Roosendaal, Steen bergen, Virtus, VVR, Zierikzee. Vierde klasse G: Alliance. DOSKO, Groen Wit Breda, Hoeven, Kaaise Boys, Luctor '88. Meto. NIVO. NSV. De Schutters, Sprundel. Zundert. Vierde klasse H: Axel. Breskens. Hoofdplaat, Koewacht. Philippine. Robur, Sluiskil. Steen, Vogelwaarde, VC Vlissingen. Walcheren. IJzendij- ke. van onze voetbalmedewerker SHEERNESS/VLISSINGEN - Sportief gezien was de trip van Jong Zeeland naar Engeland een succes (de selectie van Medway Area Sunday Football League werd met 7-1 verslagen), maar de terugtocht werd voor velen te lang. In plaats van een dagje Engeland werd 10 juni een vierlandentocht. Gekozen was voor een snelle overtocht per Jetfoil. In anderhalf uur van Oos tende naar Ramsgate. Dat lukte ook op de heenweg, maar zaterdagavond om half acht bleek een technisch manke ment aan een van de motoren in drie kwartier niet te verhelpen en werden de 200 passagiers verzocht weer te ont schepen. Het 24 man tellende gezelschap van de afdeling Zeeland kon instappen op een veerboot van de Sallyline, die van Ramsgate naaf Duinkerken vaart. Een overtocht van tweeëneenhalf uur, waarna dan nog een bustocht naar Oos tende volgde. Daar aangekomen was het intussen al ruim zondag, zodat, nog een twee uur durende terugreis via Ant werpen volgde en de laatste spelers pas weer om vier uur thuiskwamen. Het jaarlijkse treffen met de selectie van de Medway Area Sunday Football League op het veld van Sheerness Steel (de kleedkamers zijn nog steeds van ver voor de oorlog) leverde een ongelijke strijd op. De Engelse selectie was van mindere kwaliteit dan voorgaande ja ren, terwijl de Zeeuwse selectie on danks de nieuwelingen Arno Melaard (Dauwendaele) en Alexander Bom (Middelburg) een uiterst gedreven in druk maakte. Coach Wies van Avermaete was dik te vreden na afloop: „De groep was heel gretig, speelde geconcentreerd en creëerde veel kansen." Voor de rust al legde Jong Zeeland schitterende combinaties op de mat en had toen al ruim afstand moeten ne men. Mark Minnaert (Hoek) leidde met snelle acties de eerste twee treffers in. Na elf minuten liet hij Wilco de Valk (SKNWK) 1-0 scoren en zes minuten la ter bediende hij Wilco Hanzen (Bruse Boys) op maat: 0-2. De agressieve Wilco de Valk scoorde ook 0-3. Voor rust scoorde de Engelsen tegen: 1-3. De tweede helft was een formaliteit. Pe ter de Jong (Middelburg en volgend sei zoen bij NAC) scoorde 1-4, Minnaert 1-5, op aangeven van Robbert Roggeband (Zierikzee) scoorde De Valk 1-6 en vlak voor tijd werd het nog 1-7 door debu tant Alexander Bom. tOSMALEN (ANP) - Het in ternationale gras-tennis toernooi van Rosmalen, dat vandaag begint, kent een sterke bezetting. Een sterke rationale bezetting welte verstaan. Titelverdediger lichard Krajicek is in het Ordina Open van Rosmalen eerste geplaatst. De leoogde nummer één van de ilaatsingslijst, de Rus Ka felnikov, meldde zich vrij- (la? geblesseerd af. De orga nisatie stelde toen de loting lit, maar slaagde er de afge- open dagen niet in een waardige vervanger te vin den. De Zweed Magnus Larsson zegde keurig af, de benaderde Michael Chang Michael Stich lieten iets van zich horen. toernooidirecteur Jacques Joppert toonde zich wel te- ewgesteld, maar niet ver ben. „Welnee", zei hij op- isch. „Het publiek heus ook wel voor de lederlanders, Dat hebben re gezien met het toernooi Rotterdam waai' Haar- m en Krajicek de finale peelden." Moppert had wel contact Pgenomen met zijn collega Jim Buitendijk van Rotter- -Hij kreeg bij Boris oecker met iets soortgelijks w maken als ik nu met Ka- Kirnkov. Misschien kunnen we het bij de spelersbond ge- Wijk aankaarten. Dat js wel het minste wat we kun nen doen." iubbeltitel ÜP?Pejf noemde het „een dat Eltingh --ui.uuj in Parijs de dub- wititel veroverden. „Dat Weekt toch ook wel een JP mensen aan." In het öbeispel heeft de combi ne Krajicek/Siemerink n wijd card gekregen. De Nederlanders vormen jarschijnlijk over twee we- Vflppel Wimbledon ook een -•k-Jan Davids kreeg bij de loting, de Ste beschikbare wild toegewezen. Hij is de Nederlander op de T, oranglijst. Nummer zes li»rfren' Joost Winnink en al SË0k> reisden eerder af naar een Challenger in Duitsland. Kloppert legde hun verzoe ken om een invitatie naast zich neer. De Belg gaf de voorkeur aan de Israëlische belofte Ehrlich, die onder contract staat bij Advan tage, het bureau waai- Klep pert werkzaam, is. Plaatsingslijst Jacco Eltingh en Paul Haar huis bezetten respectievelijk de tweede en derde plek op de plaatsingslijst. Jan Sie- merink is in Rosmalen als ze vende geplaatst. Uit het kwalificatietoernooi, dat zich zaterdag wegens de re gen in een hal in Vught af speelde, kwamen nog twee Nederlanders bovendrijven: Tom Kempers en Femon Wi- bier. De andere qualifiers waren de Duitser Baur en de Belg Norman. Rosmalen. Ordina Open, kwalificatietoernooi (tot en met tweede ronde wegens re gen gespeeld in de hal in Vught). Eerste ronde: Nijssen (Ned) - Pi- mek (Bel) 6-1 6-0. Veglio (Zwi) - Vanderveeren (Bel) 6-3 6-0. Van Scheppingen (Ned) - Nelson VSt) 6-2 7-6. Tweede ronde: Nijs sen - Adams (ZAD 7-6 6-3, Kem pers (Ned) - Hirszon (Kro) 6-3 6-3, Baur (Dui) - Noteboom (Ned) 6-2 7-5. Stadling (Zwe) - Fitzgerald (Aus) 6-1 6-2, Norman (Bel) - Veglio 6-4 6-7 6-3. Van Scheppin gen - Gloria (VSt) 6-3 7-5, Youl (Aus) - Rebholz (Dui) 6-4 6-4, Wi- bier (Ned) - Saric (Kro) 6-3 6-1. Derde ronde: Kempers - Nijssen 6-4 7-6, Baur - Stadling 6-0 6-2, Norman - Van Scheppingen 6-2 6- 0, Wibier - Youl 2-6 6-2 0-1, Youl trekt zich terug. Geplaatst voor het hoofdtoernooi: Kempers, Baur, Norman en Wibier. Indeling eerste ronde (tussen haakjes plaatscïjfers): Krajicek (Ned/1) - Matsuoka (Jap), Kem pers (Ned) - O'Brien (VSt), Jarryd (Zwei - Davids (Ned), Renzen- brink (Dui) - Siemerink (Ned/7), Reneberg (VSt/4) - Raoux <Fra). Olchovski (Rus) - Baur (Dui), Norman (Bel) - Schalken (Ned). Braasch (Dui) - Steven (NZe/5). Kucera (Tsj/6) - Erlich (Isr). Thoms (Dui) - Burillo (Spa), Le- conte (Frai - Kroslak (Slw). Pe- reira (Ven) - Haarhuis (Ned/3). Pioline (Fra/8) - Wassen (Ned). Wibier (Ned) - Holm (Zwe), We- kesa (Ken) - Nargiso tlta>, Masur (Aus) - Eltingh <Ned/2). Beckenhani, 300.000 gulden. Vrouwen enkelspel, finale: Cal- lens (Bel/7) - Fairbank-Nideffer (ZAfi 6-2 6-3. Nederlandse vrouwen handhaven zich in op een na hoogste klasse BAZEL (ANP) - De Nederlandse mannen- ploeg is bij de wedstrijden om de Europa Cup in Bazel gedegradeerd naar de tweede liga. De vrouwen wisten zich in de op een na hoogste klasse te handhaven. Jacqueline Goormachtigh verzamelde met de winst bij het kogelstoten en de tweede plaats met de discus de meeste punten voor Nederland. Teleurstellend was het optreden van Marko Koers, die op de 800 meter als laatste eindig de. Goormachtigh wierp de discus zes keer over de 55 meter. Ze hoefde met een beste prestatie van 58,08 meter alleen Mette Berg- mann, winnares van het brons bij het EK in Helsinki, voor te laten. De Noorse kwam tot 62,78 meter. Met de kogel, een onderdeel waarop ze nau welijks traint, reikte de PAC-atlete tot 16,78 meter. Goormachtigh verwacht nog de no dige progressie te maken. „Ik doe de komen de twee weken geen wedstrijd, omdat ik al erg veel heb geworpen. Maar ik heb het ge voel dat ik de discus nog geen enkele keer echt goed heb gegooid. Er zit nog veel meer in." Stella Jongmans eindigde als tweede op de 800 meter. Ze moest vorige week haar 800 meter tijdens de Adriaan Paulen Memorial afbreken wegens een spierkramp maar kon in Bazel weer voluit lopen. Na de eerste ron de in 65 seconden kwam ze met 2.04,14 in de zelfde tijd over de finish als Carla Sacramen to. De jury wees de Portugese als eerste aan. Ook Robin Korving finishte als tweede. Met een tijd van 13,87 op de 110 meter horden bleef hij driehonderdste boven de B-limiet voor de WK in Göteborg. Marko Koers ein digde gedesillusioneerd als achtste en laat ste op de 800 meter. „Na 600 meter wilde ik op een onmogelijke manier binnendoor. Toen de weg afgesloten bleek, heb ik het er helemaal bij laten zitten", aldus Koers. Hij zal pas begin juli weer een 800 meter lopen in zijn jacht op de limiet voor de wereldkam pioenschappen. Enige zege Marcel Laros zorgde op de 3000 meter stee ple chase voor de enige Nederlandse zege bij de mannen. De Brabander, die afgelopen maandag bij de APM in Hengelo met 8.22,33 de limiet voor het WK haalde, won in Bazel in 8.29,53. Het estafetteteam van de mannen leverde met. 39,98 een uitstekende prestatie. De vrouwen stelden licht teleur met 44.73. An- nemarie Kramer, die zich vorige week in Hengelo voor het estefette-team wist te kwa lificeren, ontbrak in het team omdat ze afge lopen week licht geblesseerd raakte. Jacqueline Poelman was niet in staat haar prestaties van het vorig seizoen te evenaren. Op de 100 meter kwam ze met 11,65 niet ver der dan de vijfde plaats. Op de 200 meter ein digde ze als vierde (23.74). „Ik heb na mijn verhuizing naai- Utrecht nog weinig rust ge had. Ik maak me nog geen zorgen, de vorm komt wel", meent de Groningse sprintster. Ester Goossens, die afgelopen week ook haai- intrek nam in een huis van het NOCNSF in Utrecht, liep de 400 meter hor den in 58.90. Zij finishte daarmee als vierde. Regilio van der Vloot bleek hersteld van een lichte voetblessure en kwam op beide sprin tonderdelen tot 10,51 en 21.01. De Franse mannen wonnen het landenklassement met forse voorsprong en maakten daarmee de Wm degradatie uit de Superliga ongedaan. De beste Franse prestaties kwamen op naam van Stephane Diagana (49,02,400 meter hor den) en Serge Helan (16,80 m. hinkstap). Bij de vrouwen zegevierde Spanje, waarvoor de vroegere Amerikaanse Sandra Myers zowel de 100, 200 als de 400 meter won. Het speer werpen was voor Trine Hattestad met 66,16. De Noorse wereld- en Europees kampioene verwacht in december haar tweede kind. maar kondigde aan in Göteborg te willen deelnemen aan de WK. Bazel. Europa Cup. eerste liga: Minnen, 100 m: 1 Carrat (Fra) 10.34.6 Van der Vloot (Ned) 10,51; 200 m: 1. Moen <Noo> 20.44. 4 Van der Vloot 21,01; 400 m: 1. Rusterholz (Zwi) 45.74. 6 Snoek (Ned) 47,69; 800 m: 1 Wilson Kipketer (Den) 1.46.61. 8 Koers (Nedi 1.49,25. 1500 m: 1. Jesus (Por) 3 39.70. 8. Ver steeg (Ned) 3.45.12; 5000 m: 1. Behar (Fra) 13.46.38. 8. Van Hest(Ned) 14.23.83:10.000 m: 1 RamosiPori 29.07.24, 6 Godlieb iNedi 29 26,23; 110 horden: 1. Philibert (Fra) 13.54. 2. Korving (Ned) 13.87: 400 horden: l. Diagana (Fra 149,02.6 Prent(Ned) 51.69: 3000 m steeple chase 1 Laros <Nedi 8 29.53:4 x 100 m: 1 Frankrijk 39,49, 2. Nederland (Van Balkom. Tilborg. Perri. Van der Vloot) 39.98. 4 x 400 m: 1. Zwitserland 3.05.79,6. Nederland (Van de Veen. Ne genman, Lopes. Snoek) 3.10.41hoog: 1Hoen (Noo> 2.25 m, 3. Groen (Ned). Janku (Tsj) 2,13; polshoog: 1. Fernandes (Por) 5,30 m. 2. Voss (Den). Galfione (Fra) 5,30,7. Tamminga (Ned) 5,00; ver: 1 Gombala Topscorers krijgen forse boete MOSKOU (RTR) - Ze wilden koste wat kost topscorer van Georgië worden. Georgy Daraselia en Mamuka Khundadze scoorden op de laatste competitiedag in hun land ieder negen keer, Voor niets, oordeelde de voetbalbond, die de treffers ver dacht vond. Daraselia en Khundadze waren rivalen voor de gouden schoen, de Georgische prijs voor de beste schutter. Voor de laatste speeldag leidde Daraselia met één treffer verschil. Khundadze ging voor goud. Hij schoot voor zijn club Torpedo negen keer raak tegen Sapovnela, dat met 11-4 getorpedeerd werd. Daraselia wilde de hoofdprijs echter ook niet mislopen en scoorde in de wedstrijd van zijn club Kolkheti tegen Samgu- rali eveneens negen keer. Het werd uiteindelijk 10-5. De bond achtte de uitslagen verdacht en verklaarde ze ongel dig. Steaua weer kampioen Roemenië BOEKAREST (RTR) - Steaua Boekarest heeft zich zaterdag verzekerd van de Roemeense voetbal titel. De ploeg won met 3- 0 van National Boekarest, waardoor de voorsprong op nummer twee Universitatea Craiova negen punten bedraagt. Die ach terstand kan Craiova niet meer goedmaken met nog twee wed strijden op het programma. Voor Steaua is het de zeventiende titel in de geschiedenis. Hansa Rostock terug in Bundesliga ROSTOCK (DPA) - De voetbalclub Hansa Rostock keert te rug in de Bundesliga. De club uit Rostock won zondag met 3-0 van Hannover 96. Door deze zege verzekerde de lijstaanvoerder zich met nog één speelronde te gaan van een plaats bij de eer ste drie in de Tweede Bundesliga. een positie die recht geeft op promotie naar de hoogste divisie. Hansa Rostock degradeerde drie jaar geleden uit de Bundesliga. Parma aast op Giuseppe Signori ROMA (SID) - Het gaat financieel niet meer zo heel goed met het Italiaanse voetbal. De zorgen lijken echter aan Parma voorbij te gaan. De nummer drie uit de Serie A heeft bijna 25 miljoen gulden over voor Giuseppè Signori, spits van Lazio Ro ma en ploeggenoot van Aron Winter die ook al dreigt te ver trekken. Als de transfer doorgang vindt, betekent de miljoe nentransactie een nieuw Italiaans record. Het eventuele re cord zou wel eens in recordtempo gebroken kunnen worden omdat Roberto Baggio op zoek is naar een andere club. Baggio heeft vandaag een afspraak met Silvio Berlusconi, voorzitter van AC Milan. MUGELLO (RTR/ANP) - Mi chael Doohan behaalde gisteren zijn derde zege van het seizoen. De Australische motorcoureur won de Grand Prix van Italië in de 500 cc. Bijna echter was hij niet drie keer winnaar, maar drie keer tuimelaar geweest. Doohan maakte in de zesde ron de op het circuit van Mugello een stuurfout. Zijn Honda raak te van de weg, maar de coureur hervond in het gras wonderbaar lijk het juiste spoor. Anders dan vorige maand, toen Doohan zo wel in Spanje als in Duitsland spectaculair onderuit ging. Hij hield er een vingerblessure aan over, maar zijn bravoure leed niet onder de valpartijen. „Ik kan kennelijk niet meer zonder dramatiek", zei hij gisteren. Op het Italiaanse asfalt verloor Doohan door zijn capriolen even de koppositie. Landgenoot Beattie en de Spanjaard Puig waren binnen drie ronden weer ingehaald. Aan de finish had Doohan meer dan drie seconden voorsprong. Beattie behield de leiding in de WK-stand. 24 pun ten scheiden de twee Austra liërs. In de 125-cc-klasse vervolgde Haruchika Aoki zijn succes reeks. De 19-jarige Japanner uit het Honda-team van manager Arie Molenaar en technisch be geleider Hans Spaan bleef de Italiaan Perugini net voor. In de laatste bocht won Aoki beslis send terrein. „Hij verslaat hier Aprilia in eigen huis", juichte Molenaar. In het WK-klasse- ment is het verschil tussen beide coureurs al opgelopen tot 52 punten. Loek Bodelier moest drie ronden voor de finish de strijd staken. Massimiliano, kortweg Max Biaggi won tot grote vreugde van de Italiaanse fans de 250-cc- race. In de stand om het wereld kampioenschap kwam Biaggi op gelijke hoogte met Harada. 118 punten. De Japanner eindig de zondag als tweede. Patrick van den Goorbergh eindigde op de achtste plaats. Broer Jurgen viel uit met versleten banden. Bij de zijspannen finishten Jans- sen/Geurts van Kessel zaterdag als achtste. De Zwitserse broers Güdel wonnen. Webster en Hof- steenge behaalden met hun vijf tiende plaats één punt voor het wereldkampioenschap. Mugello. Grand Prix van Italië weg race: 125cc, 20 ronden: 1 Haruchika Aoki (Jap) Honda 41.24,470 (gem. snelheid 152,00 km/ui, 2. Perugini (Ita) Aprilia 41.24,474. 3 Tokudome (Jap) Aprilia 41.24,641, 4 Oettl (Dui) Aprilia 4124.710, 5 Sakata (Jap) Aprilia 41.24,829, 6. Manako (Jap) Honda 41.31,815, 7 Saito (Jap) Hon da 41.48,279, 8 Katoh (Jap) Yamaha 41.48,530, 9. Miyasaka (Jap) Honda 41,48,540, 10. Geissler (Dui) Aprilia 41.49,655 Bodelier (Ned) Honda uit gevallen. Stand WK: 1 Aoki 125 punten, 2. Pe rugini 73, 3. Sakata 60, 4,.Saito 50, 5. Alzamora (Spa) Honda 47, 6. Manako 46, 19. Bodelier 7. 250cc, 21 ronden: 1 Biaggi (Ita) Apri lia 41 06.275 (160.778 km/ui, 2 Harada (Jap) Yamaha 41 07,350, 3 Lucchi (Ita) Aprilia 41 10,766. 4 Waldmann (Dui) Honda41 16,089.5 Okada(Jap) Honda 41 16,138, 6 Roberts (VSt) Ya maha 41.38,632. 7 Nobuatsu Aoki (Jap) Honda 41.38.931, 8. Patrick van den Goorbergh (Ned) Aprilia 41.39.010. 9 Ruggia (Fra) Honda 41.39.160. 10 Suter (Zwi) Aprilia 41.44.566. Jurgen van den Goorbergh (Ned) Honda uitgevallen. Stand WK: 1. Biaggi. Harada 118, 3 Waldmann 87.4. Aoki 87.5. Okada 53. 6 Ruggia 46. 14. Jurgen van den Goorbergh 20, 18. Patrick van den Goorbergh 13. 500cc, 23 ronden: 1. Doohan (Aus) Honda 44.20,790 (163,217 km/ui, 2. Beattie (Aus) Suzuki 44.24,518, 3. Puig (Spa) Honda 44 29,712, 4. Itoh (Jap) Honda 44 35,226. 5. Crivillé (Spa) Honda 44,37,100, 6. Abe (Jap) Yamaha 44.37,160, 7. Barros (Brai Honda 44 37,208, 8 Reggiani (Ita) Aprilia 44.55,537, 9. Capirossi (Ita) Honda 45.01,704, 10. Chili (Ita) Ca- giva 45.15,522 WK-stand: 1. Beattie 119, 2. Doohan 95, 3. Puig 83, 4. Crivillé 72, 5. Cada- lora (Ita) Yamaha 70, 6. Itoh 52. Zijspannen, 20 ronden; I. Güdel/Gü- del (Zwi) LCR 45.43,874 (137,630 km/ u), 2. Dixon/Hetherington (GBr) Windle 0,206, 3. Klaffenböck/Parzer (Oos) Windle 9.616, 4 Derek Brindley /Hutchinson (GBr) LCR 12,280.5. Ab- bott/Tailford (GBr) Windle 1 17,964, 6. Bruce Brindley/Whitesïde (GBri LCR-Yamaha 1.24.603. op één ronde 8 Geurts van Kessel/Janssen (Ned) LCR-Honda. 15 Webster/Hofsteenge (GBr/Ned) ADM-Honda. Stand WK na twee races: 1. Dixon 45. 2 Abbott 31. 3. Güdel 25.4. B Brind ley 23. 5. Bösiger (Zwi) 20. 6. Klaffen- böck, Geurts yan Kessel. Galross (GBr) 16. Sharon Jaklofsky werd vierde bij het verspringen. De Nederlandse sprong 6.28 meter. foto ANP (Tsj) 7.74 m, 7 Kruller 7.21: hinkstap: 1Helan (Fra) 16,80, 7. Lynch (Ned) 15,16; kogel; 1. Andersen (Noo) 18,59 m, 6. Vet (Ned) 16,46; discus: 1. Van- daele (Bel) 60,42 m, 6. Vet 54,96; speer: 1. Srovnal (Tsj) 77.90 m, 2. Van Lieshout (Ned) 75.96; kogels lingeren: 1 Epalle (Fra) 78.72 m, 6. Gram (Ned) 60,60, Landenklassement: 1 Frankrijk 122.5 pnt., 2. Noorwegen 101. 3. Tsjechië 98,5, 7. Nederland 73,5. Frankrijk promoveert. Nederland en België degraderen. Vrouwen: 100 m: 1. Myers (Spa) 11,36, 5. Poelman (Ned) 11,65; 200 m: 1. Myers 23,06,4. Poelman 23,74; 400 m: 1. Myers 51,75. 7. De Lange (Ned) 55,26; 800 m: 1 Sacramento (Por) 2.04,14. 2. Jongmans (Ned) 2.04.14, 1500 m: 1. Sacramento 4 14,32, 4. Kruyer (Ned) 4.17.40: 5000 m: 1 Ribeiro (Por) 15.24.48, 6. Sleeuwenhoek (Ned) 16.38,71. 10.000 m 1 Dias (Por) 31.46,31, 6 FrerïksiNed) 33 53.27: 100 horden: 1. Abrantes (Por) 13,28. 4. Langenhuizen (Ned) 13,45: 400 horden: 1 Mercken (Belt 56,80. 4. Goos sens (Nedi 58.90. 4 x 100 m: 1. Tsjechië 44.19, 2. Ne derland (Smit. Bogaards. Asante. Poelmani 44.73: 4 x 400 m: 1. Tsjechie 3.29,29. 4. Nederland (Bo gaards. Jongmans. De Lange. Goossens 3.36.23; hoog: 1 Hauglana (Nooi 1,94 m. 8 Van Beurden (Ned) 1.70. ver: 1. Ninova (Oos) 6.38, 4. Jaklofsky (Ned) 6,23: hinkstap 1. Kasparkova (Tsj) 14.12 m. 6. Tavenier (Nedi 12.08. kogel: 1. Goormachtigh (Ned) 16.78 m.; discus: 1. Bergmann (Noo) 62,78 m. 2. Goormachtigh 58,08. speer: 1. Hattestad (Noo) 66,16 m, 6. Geertsema (Nedi 50,12. Landenklasse ment.: 1. Spanje 94. 2. Portugal 88, 3. Tsjechië 86,5. 5. Nederland 78. Spanje promoveert. België en Oostenrijk degraderen. SPAKENBURG (ANP) - Zonder zelf te spelen is IJsselmeervo gels dit weekeinde kampioen geworden van het zaterdaga- mateurvoetbal. Katwijk had met minimaal vier doelpunten verschil moeten winnen van Kozakken Boys om de Spaken burgers nog te achterhalen. Dat lukte niet. Katwijk, vorig jaar nog kampioen, versloeg Kozak ken Boys met 3-1. IJsselmeervo gels, getraind door Eric Assink, behaalde de titel voor de tiende keer. De laatste keer was in 1984. De 'Vogels' werden drie keer algeheel kampioen van Ne derland. Werkendam. Kampioenschap zaterdagamateurs. Kozakken Boys - Katwijk 1-3 (0-1). 25. Van der Plas 0-1.51. Zwaan 0-2,60. Verbaan 1-2 (strafschopi. 67. Lange- veld 1-3. Scheidsrechter: J. Mulder Toeschouwers: 2.500. Gele kaart Vi- veen. Van der Pijl. Van Oord (Kozak ken Boys). Van der Plas. De Ridder (Katwijk). Holland Holland veroverde gisteren de nationale titel bij de zondaga mateurs. De laatste wedstrijd te gen Baronie leverde in Utrecht een zege op van 3-0. Bij de rust was het 2-0 door treffers van Tes ta la Muta in de 5e minuut en Gert van Hanegem in de 26e mi nuut. Voor 4500 toeschouwers maakte Grünholz, volgend sei zoen onder contract van FC Den Haag. er negen minuten na rust 3-0 van. In 1993 veroverde Hol land, in 1917 opgericht, ook al de titel bij de zondagamateurs. Utrecht: Holland - Baronie 3-0 (2-0). 5. Testa la Muta 1-0. 26. Van Hane gem 2-0, 54. Grünholz 3- O.cheidsrechter: Adriaensen. Toe schouwers 4500. Eindstanden: Zaterdagamateurs: IJsselmeervogels 4 2 1 1 5 6-4 Katwijk 4 2 1 1 5 7-6 Kozakken Boys 4 1 0 3 2 5-8 IJsselmeervogels kampioen. Zondagamateurs Holland 4 3 0 1 6 12-2 Baronie 4 1 1 2 3 2-6 Appingedam 4 1 1 2 3 4-10 Holland kampioen. Programma algemeen kampioen schap van Nederland: zaterdag 17ju- ni Holland - IJsselmeervogels. zate- dag 24 juni IJsselmeervogels - Hol land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 13