Michel Kreek redder van Padova Graafschap neemt lot In eigen hand GA Eagles heeft goede papieren Oostenrijk verrast Ierland in Dublin Brazilië maatje te groot voor Engelani sport Ex-Ajacied maakt beslissende treffer vanaf elf meter; Genua degradeert MAANDAG 12 JUNI 1995 Toto 23 FLORENCE (ANP) - Padova blijft behouden voor de hoogste serie van het Italiaanse voetbal. De formatie won zaterdag het degradatieduel van Genoa na het nemen van strafschoppen. Na de reguliere speeltijd en de verlenging was het 1-1. Michel Kreek maakte van elf meter de beslissende treffer. De Nederlander schoot de zesde strafschop raak. noodzakelijk omdat na de vijfde de stand nog steeds gelijk was (4-4). Bij Genoa had Van 't Schip, sinds kort weer international, ook een penalty benut. De treffers in de officiële speel tijd vielen voor de rust. Vlaovic zette het sterkere Padova op voorsprong. De Kroaat scoorde na een pass van Kreek. De Tsjech Skuhravy maakte gelijk. De voorbereiding van deze tref fer kwam van Van 't Schip. De degradatie van Genoa zal het vertrek van Van 't Schip tot ge volg hebben. De verbintenis met de Nederlander loopt af, clubs uit de Serie B mogen geen bui tenlanders contracteren. Door het succes van Kreek, dit sei zoen van Ajax gekomen voor weinig geld en verantwoordelijk voor maar liefst negen doelpun ten, heeft Padova het oog laten vallen op nog twee Ajacieden. De club wil Van Vossen en Ou- lida inlijven. Met Genoa degradeerden Fog- gia, Brescia en Reggiana uit de hoogste Italiaanse voetbalklas se. Piacenza, Udinese, Vicenza en Atalanta Bergamo, de top-4 uit de Serie B, nemen hun plaat sen in. Beslissingswedrijd degradatie: Doden na degradatie van Genoa FLORENCE/GENUA (SID) - De degradatie van de Italiaanse voetbalclub Genoa heeft zater dag drie fans van die club het le ven gekost. Allen overleden aan een hartaanval toen hun favo rieten in de strafschoppenserie van het beslissingsduel tegen Padova ten onder gingen. Eén van de slachtoffers overleed in het stadion in Florence, een ander bezweek in de ambulance. Het derde slachtoffer viel in Ge nua, waar de tv-beelden een 79- jarige fan teveel waren gewor den. MW naar eerste divisie ALMELO (ANP) - Zelfs in de nacompetitie, met tamelijk modale eerste- divisieclubs als tegen standers, kan MW niet winnen. Zaterdagavond werd met 3-2 van Hera cles verloren, zodat de Maastrichtse ploeg voor het eerst sinds 1988 roemloos terugkeert in de kelder van het betaal de voetbal. Slechts één keer pas werd dit jaar een over winning geboekt, thuis in januari tegen Heeren veen. „We voetballen als een uitgeknepen citroen. We zijn helemaal op," vatte trainer Jan Reker de zorgelijke gesteldheid van zijn ploeg samen. „Ik ergerde me vreselijk aan de onbenulligheden van sommige spelers. We scoorden gemakkelijk aan beide kanten." Treffers De coach doelde daar mee op MW's fraaie tref fers van Sanders en Hof man en op de fouten van zijn verdedigers die He racles weer in het zadel hielpen. Benneker liet Velten lo pen die voor 1-2 zorgde en even later legde Reij- ners de solerende Vink neer, waarna Krüzen de gelijkmaker vanaf de strafschopstip maakte. Toch wil Reker, die twee wedstrijden voor het ein de Sef Vergoossen ver ving, niet weten van op houden. Hij mag zijn contract voor volgend seizoen inleveren, nu de gradatie zeker is. De oe- fenmeester heeft echter te kennen gegeven te wil len blijven. De belissing laat hij aan het bestuur over. In de tweede helft werd MW volledig onder de voet gelopen. Heracles kreeg zeker een tiental goede kansen maar liet het bij een kleine 3-2 ze ge. De plotseling weer opge leefde topscorer Velten scoorde een kwartier voor tijd de winnende treffer, zodat Heracles nog steeds één procent kans heeft op promotie naar de eredivisie. Poule A: Heracles - MW 3-2 (0-1). 36. Sanders 0-1,46. Hof man 0-2, 50. Velten 1-2, 58. Krüzen 2-2 (strafschop), 78. Velten 3-2. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Reijners (MW). Genoa-Padova 1-1, Padova w.n.s. Genoa degradeert. Spanje Barcelona verloor in eigen huis van Albacete. Bjelica maakte na ruim een half uur het enige doel punt. Voor het overige had Bar celona de controle, zonder ech ter tot uitgespeelde kansen ge komen. De uitblinkers van vo rige week, Stoitsjkov en Jordi, kwamen niet tot gevaarlijke ac ties. Real Madrid deed het, zoals al het hele seizoen, aanmerkelijk beter. „De Koninklijke", sinds vorige week kampioen, ging door met winnen. Bij Celta, met 2-0. Raul Gonzales en José Ri vera, beiden talenten van 17 jaar, maakten de doelpunten. Spanje 37e speeldag: Celta-R. Madrid 0-2, Betis-Sevilla 2-1, Deportivo-Logro- nes 5-0, Barcelona-Albacete 0-1, Val- ladolid-Bilbao 0-1, Oviedo-Gijon 1-0, Sociedad-Santander 0-1, Tenerife- Espanol 1-1, Valencia-Compostela 4- 1, Atl.Madrid-Zaragoza 2-0. Stand: R. Madrid 37-55, Deportivo 37- 49, Betis 37-44, Barcelona 37-44, Se- villa 37-42, Zaragoza 37-42, Bilbao 37- 42, Espanol 37-42, Oviedo 37-39, So- ciedad 37-37, Valencia 37-37, Tenerife 37-35, Atl.Madrid 37-34, Santander 37- 34, Albacete 37-34, Celta 37-34, Com- postela 37-32, Gijon 37-28, Valladolid 37-23, Logrones 37-13, Real Madrid kampioen. Logrones en Valladolid gedegradeerd- Duitsland Eén speeldag voor de „finale ronde" in de Bundesliga heeft Werder Bremen de voorsprong van een punt op achtervolger Borussia Dortmund behouden. Beide titelkandidaten wonnen hun voorlaatste wedstrijd. Wer der versloeg Karlsruher SC met 2-1, Dortmund won met een ui terste inspanning bij Duisburg, 3-2. Duisburg degradeerde als gevolg van de nederlaag. Op de slotdag speelt Werder bij Bayern München, dat inmiddels al trainer (Rehhagel) en spelma ker (Herzog) van de lijstaanvoer der overnam. Dortmund ont vangt Hamburger SV. Het doel saldo slaat vooralsnog met één treffer door in Bremens voor deel. Desalniettemin moet Bre men winnen. Bij een gelijkspel heeft Borussia aan een zege vol doende om de kampioensschaal in ontvangst te nemen. Borussia Mönchengladbach kwalificeerde zich voor het eerst sinds acht jaar voor een interna tionaal toernooi. Door de winst (3-1) op Stuttgart werd de forma tie van de Betzenberg zeker van de vijfde plaats. Als Gladbach er ook nog in slaagt de bekerfinale te winnen, dan gaat het een plaats lager staande Bayern München alsnog „Europa in." De eindstrijd, over twee weken in Berlijn, is tegen tweede-divi sieclub Wolfsburg. Freiburg en Kaiserslautern ko men volgend seizoen ook uit in het toernooi om de UEFA-beker. Freiburg won moeizaam (1-0) van Uerdingen, dat zich daar door in de strijd tegen degrada tie nog de concurrentie van Bo- chum (5-1 tegen Schalke) op de hals haalde. Kaiserslautern ver sloeg München 1860 met 3-1, on der meer dankzij twee treffers van de Tsjechische internatio nal Kuka. Bij de laatste thuiswedstrijd na Portugal Ook Jordi Cruijff kon zaterdag tegen Albacete geen potten breken. Barcelona verloor in eigen huis: 0-1. foto Reuter Sporting heeft zaterdag de na tionale beker van Portugal ge wonnen. De club uit de hoofd stad versloeg Maritimo met 2-0. De 55.000 toeschouwers zagen Iordanov beide doelpunten ma ken. Eén voor rust, één er na. Bekerfinale: Sporting-Maritimo 2-0, Sporting Lissabon beker winnaar. Zwitserland Kampioenscompetitie: Aarau- Lausanne 4-1, Grasshopp.-Lu- gano 0-4, Neuchatel-Luzern 3-3, Sion-Basel 1-2. Stand: Grasshopp. 13-36, Lugano 13- 28, Neuchatel 13-26. Aarau 13-25, Ba sel 13-24, Sion 13-24, Luzern 13-24, Lausanne 13-15, Grasshoppers kam pioen. Doeünchemmers rekenen af met FC Den Haag: 3-1 DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft in groep A van de nacompetitie het commando overgenomen van FC Den Haag. De ploeg uit Doetinchem ver sloeg zondagmiddag op de vol gepakte Vijverberg de naaste concurrent met 3-1. Daarmee kwam het team van trainer Frans Körver in punten op ge lijke hoogte met de club uit de Hofstad. Dank zij een aanzien lijk beter doelsaldo (+4) heeft De Graafschap de kans op pro motie naar de eredivisie in ei gen hand. De nummer twee van de eerste divisie speelt woensdag thuis te gen Heracles, dat nog niet hele maal is uitgeschakeld. Zaterdag sluit De Graafschap de nacom petitie af in Maastricht bij MW, dat al is gedegradeerd. Körver, die in De Geusselt geboren, ge togen en gelouterd is, wüde na de zwaar bevochten triomf nog niet denken aan een ereronde op „eigen" grond. Tijdens de kwaliteitsarme wed strijd, waarin eigenlijk alleen de Haagse aanvaller Jeffrey Talan voldoende niveau voor de eredi visie toonde, hing er een gespan nen sfeer in het veel te krappe stadion. Honderden fans van de bezoekende club leefden zich in het rellenvak op een fanatieke en soms agressieve wijze uit. Tientallen aanhangers van FC Den Haag hadden via slinkse wegen ook nog kaarten bemach tigd voor de eretribune. Het groepje „indringers" zorgde voortdurend voor een dreigende situatie tussen de veelal deftige supporters van de thuisploeg. Vuurwerk Na een uur moest arbiter Van Vliet het duel bij een stand van 1- 1 een paar minuten stilleggen. Haagse fans, woedend over een „normale" gele kaart voor Faer- ber, bestookten het veld met knallend vuurwerk. Dank zij een snelle interventie van doelman Stam bleef Van Vliet een aanval van een Haags heethoofd be spaard. Op last van de clublei ding liepen alle spelers naar het rellenvak om de tierende aan hang tot rust te manen. On danks het negatieve scorever loop in de enerverende slotfase escaleerde de explosieve wan toestand rond het veld net niet. Een gesloopt hek, dat als schei ding diende tussen de twee sup- portersgroepen, kon ternauwer nood worden hersteld. FC Den Haag, dat afgelopen dinsdag tegen De Graafschap nog met 1-0 zegevierde, kwam na twintig minuten op voorsprong. Talan, die maandag in Zwitser land bij het geïnteresseerde Grasshoppers een kijkje neemt, strafte een flater van Vreman ge nadeloos af met een prachtig diagonaal schot, 0-1. Een kwar tiertje later profiteerde Das van goed voorbereidend werk van Breetveld, 1-1. Vijf minuten na de rust faalde topschutter Harry van der Laan in riante positie. „Een cruciaal moment", oordeelde Den Haag trainer Lex Schoenmaker. „Ne gen van de tien keer is het in. de ze situatie raak bij Harry. Dit was kennelijk die ene misser." Gelijkspel FC Den Haag riep in de tweede helft de problemen over zich af. De ploeg vergat vooruit te voet ballen en stelde zich te vroeg te vreden met een gelijkspel. Bin nen vier minuten trok het knok kende De Graafschap, dat slechts bij winst was gebaat, de wedstrijd naar zich toe. Eerst gaf topscorer René van de Brink doelman Stam het nakijken met een wegdraaiend schot, kort daarna had verdediger Frank Wijnhoven succes met een schuivertje. „Beide treffers vielen uit een hoekschop", mokte Schoenma ker. „Het is heel vervelend om door dooie momenten te verlie zen. Ik denk dat het rumoer on der onze supporters mijn spelers toch te veel heeft afgeleid." Poule A: De Graafschap - FC Den Haag 3-1 (1-1). 20. Talan 0-1,34. Das 1- 1,72. Van de Brink 2-1, 75. Wijnhoven 3-1. Scheidsrechter: Uilenberg. Toe schouwers: 7150. Gele kaart: Rede- ker, Van de Brink (De Graafschap), Faerber, Karlas, Boereboom (FC Den Haag). Virgilio Teixeira en Anton Vriesde (tweede van rechts) van FC Den Haag treuren, nadat De Graafschap 1-1 heeft gemaakt. foto AN DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles is er bijna. In poule B van de nacompetitie kan slechts een wonder de club uit Deventer na dé 3-2 winst zaterdagavond op VVV weer houden van prolongatie van het eredivisie schap. Go Ahead, als één na laatste in de eredivisie geëindigd, heeft inmiddels een kloof van drie punten geslagen met twee achtervolgers. Gemakkelijk ging het in de Adelaarshorst allerminst. VW speelde onbevangen en had Go Ahead Eagles lange tijd in bedwang. Aanvaller Knippenberg, door Go Ahead Eagles verhuurd aan VW, kreeg na een klein half uur een uitgelezen kans om de sco re open te breken na een voorzet aanvoerder Verberne. Hij miste. Knippenbergs actie werd door Go Ahead Eagles niet als een waarschuwing gezien. De thuisploeg had geen weerwoord op het com binatiespel van de Limburgers en bracht er aanvallend niets van terecht. Des te opval lender was het openingsdoelpunt van De- cheiver die daarvoor wel de bereidwillige medewerking van VVV-doelman Roox no dig had. Decheiver trok de bal vanaf de ach terlijn voor het doel en Roox - die zijn 450ste profwedstrijd in het shirt van VW speelde - werkte de bal op curieuze wijze in het doel: 1- 0. WV kwam snel terug. De gelijkmaker kwam op naam van de man die op 16-jarige leeftijd in het eerste elftal van Go Ahead Eagles debuteerde, Knippenberg. Ook in de tweede helft was WV te noncha lant in de afwerking. Een schot van Verber ne werd op het nippertje geblokt door Mi- chels en Hulshoff haalde een inzet van de van PSV gehuurde Vampeta van de lijn. Go Ahead Eagles leek rijp voor een afstraffing maar kreeg dankzij de aparte klasse van De cheiver een opleving. De tussentijds van RKC overgenomen aan valler nam de bal van afstand vol op de wreef, en in het doel stond Roox als aan de grond genageld: 2-1. Heering maakte er vlot daar na 3-1 van, maar kenmerkend voor de wissel valligheid van Go Ahead Eagles slaagde Vampeta er nog in om met 3-2 paniek te zaai en. Poule B: GA Eagles - VW 3-2 (1-123. Decheiver 1- 0, 37. Knippenberg 1-1, 76. Decheiver 2-1, 78. Hee ring 3-1, 85. Vampeta 3-2. Scheidsrechter Zuidema. Toeschouwers: 6000. Gele kaart: Ver- kuyl, Rorije, Decheiver, Steinmann (GA Eagles). veertien j aai- van trainer Rehha gel in het volle Weserstadion be gon Werder Bremen als een kampioen. Door treffers van Basler en Bode was het al snel 2- 0. Het tegendoelpunt van Schmitt, tien minuten na de rust, leidde in de slotfase nog tot enige onzekerheid bij de koplo per. Fatale gevolgen had dat niet. Bijna was het voor Werder ge noeg geweest om de titel binnen te halen. Tot de 52e minuut stond Borussia Dortmund bij MSV Duisburg met 2-0 achter. Schmidt en Puschmann waren daarvoor verantwoordelijk. Een benutte strafschop van Zore gaf Dortmund de de derby weer hoop. Twee treffers van Reuter deden de rest. Ook de internationale kwalifica tie van Borussia Mönchenglad bach kwam niet vanzelf tot stand. De „Borussen", in de ja ren zeventig behorend tot de Eu ropese top, kwamen aanvanke lijk op achterstand. Bobic scoor de niet onverdiend voor VfB Stuttgart. Salou, Dahlin en Ef- fenberg hielpen de thuisclub na de hervatting op overtuigende wijze aan de overwinning. 33e speeldag: 1860Münch-Kaisersl. 1- 3, Dresden-Bayern M. 0-1, Bremen- Karlsruhe 2-1, Bochum-Schalke'04 5- 1, Freiburg-Uerdingen 1-0, M'glad- bach-Stuttgart 3-1, Duisburg-Dort- mund 2-3, HSV-Frankfurt 3-1, Köln- Leverkusen 3-3. Stand: Bremen 33-48, Dortmund 33- 47, Freiburg 33-44, Kaisersl. 33-44, M'gladbach 33-43, Bayern M. 33-41, Leverkusen 33-35, Karlsruhe 33-35, Köln 33-32, Schalke'04 33-31, Frank furt 33-31, HSV 33-29, Stuttgart 33-28, Munch 33-27. Uerdingen 33-23, Bo- chum 33-21, Duisburg 33-20, Dresden 33-15, Dresden gedegradeerd. 1 München 1860 - Kaisers X 2 Dresden - Bayern M. X 3 Bremen - Karlsruhe X 4 Bochum - Schalke 04 X 5 Freiburg - B. Uerdingei X 6 BM Gladb. - Stuttgart X 7 MSV Duisb. - Dortmunc X 8 HSV - E. Frankfurt X 9 FC Köln - Leverkusen X 10 Betis Sev. - Sevilla X 11 Celta - Real Madrid X 12 Atl. Madrid - Zaragoza X Winnende kolom: 2-2-1-1-1-1-2-1-3-1-2- Lotto 23 Winnende getallen: 6 -13 - 29 - 36 - 37 - 41. Reservegetal: 14. Cijferspel: 011175. Lucky 10 Zaterdag 10 juni: 1-3-7-13-18 19-21-22-31-32 37 - 43 - 47 - 50 - 64 67-69-71-74-78 Belgische lotto Winnende getallen: 11-17-24.'. 38. Reservegetal: 23. Jotf' 0241065. Duitse lotto Winnende getallen 3 -18-20-! 40. Reservegetal: 9, Supergetal: 0. Super 6: 356626. Spel 77 7669710. (onder voorbehoud) Nacompetitie Poule A: Heracles - MW 3-2, De Graat- FC Den Haag 3-1. Stand Graafschap 4 3 01; Den Haag 4 3 0 1« Heracles 4 112] MW 4 0 13| MW gedegradeerd Programma, woensdag: De schap-Heracles, Den Haag-Jf' terdag: Herales-Den Haag,]; Poule B: GA Eagles - VW 3-2, Excelsior- 1. Stand: GA Eagles 4 3 li; VW 4 12|| Excelsior 4 2 0ii AZ 4 0 1]; Programma, woensdag: ij Eagles, Excelsior-WV. Zjj GA Eagles-Excelsior, VW-A; DUBLIN (IPA) - Oostenrijk heeft gisteren Ierland onaange naam verrast in de kwalifica- tiestrijd om de Europese voet- baltitel. In Dublin won de natio nale ploeg van Prohaska met 3- 1. In groep 6 nemen de Oosten rijkers de derde plaats in met twaalf punten uit zes duels, twee minder dan Ierland, dat een duel meer heeft gespeeld, en drie minder dan de Portugezen. Door de onverwachte zege heeft Oostenrijk nog alle kans op deelneming aan het EK volgend jaar in Engeland. Voor 33.000 toeschouwers in het stadion van Lansdowne Road moesten de Oostenrijkers - na een ruststand van 0-0 - eerst een achterstand wegwerken. Drie minuten na de openingstreffer van Houghton scoorde Polster 1- 1, invaller Ogris zorgde voor 2-1 en Polster bepaalde uiteindelijk de eindstand. „Ik had een slecht voorgevoel", zei de Ierse bonds coach Jacky Charlton. „We heb ben alles nog in eigen hand." In groep 8 boekte Finland tegen Griekenland zijn vijfde overwin ning en nam daardoor de eerste plaats over van Rusland, dat echter één duel minder heeft ge speeld. De Finnen vergaarden uit zeven wedstrijden vijftien punten, Rusland veertien uit zes. De overwinning van 2-1 in Hel sinki was zwaai1 bevochten. De Grieken scoorden al na zes mi nuten door Nicolaidis. Op slag van de rust kwam de gelijkma ker tot stand dank zij Jari Lit- manen. De Ajacied benutte de toegekende strafschop. Negen minuten na de hervatting maak te Hjelm de winnende treffer. Kroatië In groep 4 liet leider Kroatië zich beetnemen door Oekraïne. In Kiev verloren de Kroaten met 1- 0. Het was de eerste nederlaag in zeven wedstrijden. Kalitvintsev hielp Oekraïne in de dertiende minuut aan de enige treffer. De middenvelder van Dynamo Kiev scoorde van 25 meter on houdbaar in de linker-!: hoek. Kroatië speelde ee lang met tien man, ornds bric aanvaller Guseinovt uit had gehaald. Ondanks de nederlaag Kroatië aan de leiding m tien punten uit zeven, ge door Italië met dertien ui; Oekraïne bleef vierde, ra tien uit zeven. Hekkeslufe land wacht nog steedse; eerste punt. Zondag lukte! Tallin weer niet. Slovenië, laatste in Groep 4, wastes') 1. Groep 4: Estland - Slovcniêll 27. Reim 1-0,38. Novak 1-1,65! 1-2, 79. Zanovic 1-3. Toescis 2000. Oekraïne - Kroatië 1-0 (1-0) vintsev 1-0. Toeschouwers: 1); Stand: Kroatië 7 5 11 Italië 6 4 11 Litouwen 6 3 12 Oekraïne 7 3 131 Slovenië 7 2 2 3! Estland 7 0 0 7 1 Programma: 16 augustus: Ei Litouwen, 3 september: Kb Estland, 6 september: Italië i nie, Litouwen - Oekraïne. Groep 6: Ierland - Oostenrijt 0). 65. Houghton 1-0, 6 72. Ogris 1-2, 78. Polster 11 schouwers: 33.000. Stand Portugal Ierland Oostenrijk Noord-Ierland Letland Liechtenstein 7 4 2 1) 7 3 13 7 0 16 Programma: 15 augustus: Lï stein - Portugal; land - Oostenrijk; 3 septemte tugal - Noord-Ierland. Groep 8: Finland - Griekentoi 1). 6. Nicolaidis 0-1, 45. Lite (strafschop), 54. Hjelm 1-1 Tce wers: 10.500. Stand Finland Rusland Schotland Griekenland de Faeröer San Marino Programma: 16 augustus: SA - Griekenland, Finland - Rui september: Schotland - Finl£ roër - Rusland, San Marino-ft land. 6 4 2 0II 7 4 2 1 7 1 0 LONDEN (RTR) - Brazilië heeft het vierlandentoernooi om de Umbro Cup gewonnen. De we reldkampioen won alle drie Excelsior houdt kansje op promotie ROTTERDAM (ANP) - Door een verdiende maar enigszins be nauwde overwinning op AZ (2- 1) houdt Excelsior een kleine kans op een hoofdprijs in de na competitie. Voor de Alkmaar- ders daarentegen zit het seizoen er na de nederlaag in Rotter dam op. Excelsior dankte de overwin ning voor een belangrijk deel aan het succesvolle aanvalsduo Marbus/Vonk. Vooral Vonk, on der meer opvallend door zijn snelheid, viel op. Hij bereidde de beide treffers van de Rotterdam mers voor. De eerste van Mar- bus, de tweede van Schuurhui- zen. AZ kon er in offensieve zin wei nig tegenover zetten. Excelsiors verdediger Van den Berg won de duels van de produktiefste spits van de Alkmaarders, Mutsaers. Bij één van de weinige gevaarlij ke acties van AZ scoorde Kooij- man nog wel tegen. De ex-Groninger deed dat een kwartier voor tijd. Het slotoffen- sief van de gehandicapte forma tie van trainer Vonk zorgde bij Excelsior nog wel voor enige on zekerheid, maai1 bleef zonder concrete gevolgen. Poule B: Excelsior - AZ 2-1 (1-0). 28. Marbus 1-0, 51. Schuurhuizen 2-0, 74. Kooijman 2-1. Scheidsrechter: Schaap. Toeschouwers: 1800 Gele kaart: Donleben, Van de Mije AZ). wedstrijden. Gisteren va de Zuidamerikanen En? in Londen met 3-1. Het l« diende als voorproeven eindronde om het Eun kampioenschap, volgend op de Engelse voetbalveld Brazilië bezorgde Terry bles hoofdbrekens. DeE bondscoach kreeg hevige): te verwerken. Tegen Jap): zijn ploeg op het nippertj' tegen Zweden was hij heel gelukkig. De 1-3 tegs züië was de eerste nederlt de tien wedstrijden die Ve voor de FA werkt. In de eerste helft nam Eu? voor 67.318 toeschouw» Wembley de leiding M Saux. Na de hervattini Brazilië de zaken recht. J« scoorde na tien minuten vrije trap. PSV'er maakte 2-1, Edmundo3j' lië is sinds november 1$ slagen. FlFA-voorzittd Havelange gaf landgenod ga de hoofdprijs. Zweden beëindigde het t« als derde. Zaterdag spe® Scandinaviërs in Not® gelijk (2-2) tegen Jap® neth Andersson maaK' Zweedse treffers. Londen. VicrlandcntocrnW- Brazilië - Engeland 3-1 Saux 0-1,54. Juninho 1-1,61* 2-1, 76. Edmundo 3-1. ToeS* 67.318. Zweden - Japan 2-2 (0-1). 53. Kenneth Andersson M neth Andersson 2-1,86. Kur® Toeschouwers: 5591. Eindstand: Brazilië 3 Engeland 31' Zweden 3j* Japan

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 12